6. Filip Kazimierczyk
14. Łukasz Cymański
16. Jan Grzesik

Trener: Mirosław Kmieć
0:1 - Michał Chrapek 42' 0:2 - Łukasz Garguła 50' 0:3 - Łukasz Garguła 54' 0:4 - Paweł Brożek 81'
39' Emmanuel Sarki 59' Rafał Jankowski

Trener: Franciszek Smuda
Sędziowie: Jarosław Przybył - Adam Jakubczyk, Daniel Szpila (Kluczbork)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa meczu. Niestety, Wisła okazała się lepsza i wygrała 4:0. Pozostaje nam już tylko walka o ligowe punkty,
90+1' Szybka akcja Wisły po dalekim podaniu. W polu karnym Zagłębia znaleźli się Paweł Brożek i Łukasz Matusiak. Nasz pomocnik zapobiegł oddaniu strzału przez napastnika Wisły.
90+1' Rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego główkował zamykający akcję Rafał Jankowski. Małe zamieszanie pod bramką gości, z którego wychodzą oni obronną ręką.
90' doliczony czas +3
89' Płaski strzał Patryka Fryca z prawej strony pola karnego - broni Mateusz Wieczorek.
87' Z rogu nie udało się stworzyć żadnego zagrożenia, a na trybunie otwartej mieliśmy efektowne racowisko.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle - Fabian Burdenski za Michała Nalepę.
87' Niepewna interwencja Michała Miśkiewicza i mamy róg.
86' Za stadionem mamy piękny pokaz pirotechniczny
85' Paweł Domański po rajdzie lewą stroną dośrodkował w kierunku Rafała Jankowskiego, ale ten nie sprostał Gordanowi Bunozie.
84' Zagłębie jeszcze naciska na Wisłę i próbuje strzelić choćby honorową bramkę.
81' gol - piłka nożna 0:4 Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Garguła. Paweł Stolarski zagrał głową przed bramkę, a Paweł Brożek z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
80' Zagranie Patryka Fryca w pole karne trafia w nogi gracza Zagłębia i goście mają róg.
79' zmiana Druga zmiana w zespole Wisły - za Patryka Małeckiego wszedł Macedończyk Ostoja Stjepanović.
78' Na trybunę otwarta wjeżdża gigantyczna sektorówka "Wiara Która Przetrwała".
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Malara za Huberta Tylca
76' Patryk Małecki próbował wymienić podania z Michałem Chrapkiem. Pierwsze podanie się udało, ale odegranie Chrapka było już za mocne i Sławomir Jarczyk zablokował piłkę, pozwalając jej wyjść za boisko.
75' Ciekawa akcja Zagłębia. Rafał Jankowski do Łukasza Grubego, ten na lewo do Pawła Domańskiego, ale lepszy okazał się drugi Paweł - Stolarski.
74' Trybuna otwarta skanduje "Artur Boruc".
73' Pojedynek dwóch "dziewiętnastek" - górą Sławomir Jarczyk, który tak umiejętnie naciskał na Patryka Małeckiego, że ten wyjechał poza boisko.
71' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Łukasz Grube decyduje się na bezpośredni strzał, ale kopie piłkę za wysoko
70' Michał Chrapek wypuścił Pawła Brożka, który minął Mateusza Wieczorka, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę i musiał strzelać z ostrego kąta - futbolówka poszybowała nad poprzeczką.
68' Dośrodkowanie Huberta Tylca w stronę Rafała Jankowskiego - w powietrzu górą Arkadiusz Głowacki.
67' Rafał Jankowski zagrał do Łukasza Tumicza, a piłkę przechwycił Gordan Bunoza
66' Prostopadłe podanie od Patryka Małeckiego w kierunku Michała Chrapka i udana interwencja Adriana Marka.
65' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Małeckiego, a sosnowiecka obrona poradziła sobie z odchodzącą piłką.
65' Rajd Pawła Stolarskiego zablokowany przez Radosława Kursę i goście mają rzut rożny.
63' zmiana Druga zmiana w drużynie Mirosława Kmiecia - Łukasz Tumicz za Rafała Sadowskiego.
62' zmiana Pierwsza zmiana w krakowskiej Wiśle - Patryk Fryc wchodzi za Emmanuela Sarkiego.
60' Patryk Małecki rozciągnął grę na prawą stronę do Pawła Stolarskiego, a ten nie wiadomo, czy chciał strzelać, czy dośrodkowywać. Skończyło się na kopnięciu piłki nad poprzeczką.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Jankowskiego za faul na Michale Chrapku.
58' Po wrzucie z autu Łukasz Grube z pierwszej piłki zagrał w kierunku Huberta Tylca, ale wszystko zepsuł Arkadiusz Głowacki
56' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Paweł Domański wchodzi na boisko za Michała Cyganka.
55' Celny strzał Łukasza Grubego zza pola karnego - pewnie broni Michał Miśkiewicz.
54' gol - piłka nożna 0:3 Znowu wielka dziura w środku obrony Zagłębia. Michał Nalepa podał do Łukasza Garguły, a ten znowu wykorzystał dogodną sytuację i podwyższył prowadzenie gości.
53' Rzut wolny dla Zagłębia z 25 metrów. Przy piłce stanęli Łukasz Grube i Rafał Jankowski. Niespodziewanie strzelił "Jankes" i trafił w mur
50' gol - piłka nożna 0:2 Paweł Brożek ruszył lewą stroną boiska, zauważył biegnącego środkiem Łukasza Gargułę, a ten wykorzystał lukę w środku obrony Zagłębia i po dokładnym podaniu Brożka strzelił prawa nogą obok Mateusza Wieczorka, posyłając piłkę przy słupku.
50' Dwójka Hubert Tylec - Łukasz Grube nie sprostałą duetowi Gordan Bunoza - Michał Chrapek.
48' Łukasz Matusiak odebrał piłkę Łukaszowi Gargule, ruszył do przodu i zagrał w kierunku Michała Cyganka, któremu jednak zabrakło dokładności w przyjęciu.
47' Meczowi Zagłębia z Wisłą przygląda się z trybuny VIP Jan Urban. Jutro jego podopieczni grają w Pucharze Polski w Katowicach, więc szkoleniowiec skorzystał z okazji, by obejrzeć w akcji swój były klub.
46' gwizdek 19:31 Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę meczu. Niestety, przegrywamy z Wisłą.
45+1' Rafał Jankowski przerzucił piłkę z lewej strony na prawą w kierunku Michała Cyganka, ale ten nie doszedł do futbolówki.
45' doliczony czas Sędzia dorzuca jedną minutę do pierwszej połowy.
44' Rafał Jankowski próbuje odpowiedzieć strzałem zza pola karnego, ale nie trafia w światło bramki.
42' gol - piłka nożna 0:1 Płaski strzał Michała Chrapka z około 18 metrów i Mateusz Wieczorek nie ma szans na obronę. Przed strzałem Wiślacy zdecydowanie za łatwo rozklepali naszą obronę.
41' Strzał Emmanuela Sarkiego z około 25 metrów. Piłka trafia w bandę reklamową obok bramki.
39' żóta kartka Emmanuel Sarki ukarany żółtą kartką za faul na Hubercie Tylcu.
38' Rafał Jankowski walczył w okolicy pola karnego o piłkę z Marko Jovanoviciem. Pierwsze starcie dla "Jankesa", drugie dla Wiślaka
37' Płaski strzał Michała Cyganka zza pola karnego - broni Michał Miśkiewicz.
37' Goście już w komplecie. Marko Jovanović wszedł na boisko.
36' Transparenty zostały zdjęte, ku radości spikera. Wisła chwilowo gra w dziesiątkę.
35' Przerwa w grze. Na boisku leży Marko Jovanović, któremu udzielana jest pomoc medyczna.
31' Rzut wolny dla Wisły z prawej strony boiska. Za mocno dośrodkował Łukasz Garguła
31' Po wrzutce Patryka Małeckiego piłkę z pola karnego głową wybił Łukasz Grube.
30' Po interwencji Radosława Kursy Wisła wywalczyła rzut rożny.
30' Organizator informuje, że jeśli nie zostanie zdjęty baner, to mecz zostanie przerwany.
29' Rzut wolny dla Wisły z ponad 30 metrów. Łukasz Garguła trafia w stojącego w murze Rafała Jankowskiego.
28' Długa piłka od Arkadiusza Głowackiego w kierunku Emmanuela Sarkiego, ale szybszy był wybiegający poza pole karne Mateusz Wieczorek.
27' Miękka wrzutka Emmanuela Sarkiego z prawej strony boiska. Pewnie piłkę łapie Mateusz Wieczorek.
26' Biegowy pojedynek między Rafałem Jankowskim i Michałem Miśkiewiczem. Golkiper Wisły szybciej dopadł do piłki 3 metry za swoim polem karnym.
25' Rafał Jankowski miał wokół siebie trzech rywali i niezbyt wiele miejsca na oddanie strzału. Niecelnie przymierzył z ponad 20 metrów.
23' Rafał Sadowski uwolnił się spod opieki Pawła Stolarskiego i dośrodkował z lewej strony boiska. Piłkę z pola bramkowego wybił Arkadiusz Głowacki.
22' Z ponad 20 metrów lewą nogą strzelił Patryk Małecki i piłka minęła bramkę.
21' Brawa dla Rafała Sadowskiego, który nie odpuścił i do końca walczył przy linii o piłkę z Pawłem Stolarskim.
17' Z około 30 metrów przygrzmocił Łukasz Matusiak i piłka trafiła w poprzeczkę!
16' "Łukaszczyk - zamknij swój kurwidoł na Jagiellońskiej", "Komediancie, zamknij pan całe miasto", "Piłka nożna bez policji", "Artur Boruc - Smuda chuj" - takie transparenty pojawiły się pod ściągniętym płótnem z rozbitym łbem"
16' Paweł Stolarski przedzierał się prawą stroną boiska, ale tuż przed polem karnym został powstrymnahy wślizgiem.
15' To nie koniec akcji Wisły. Po wrzucie z autu z lewej strony pola karnego strzela Łukasz Garguła. Mateusz Wieczorek odbija piłkę przed siebie, a po chwili Sławomir Jarczyk wyjaśnia sytuację.
14' Prostopadłe podanie Patryka Małeckiego do Pawła Brożka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Wieczorkiem Nasz golkiper kapitalnie broni nogami.
14' Daleki wykop Mateusza Wieczorka, ale Rafał Jankowski nie sprostał Arkadiuszowi Głowackiemu.
11' Rafał Sadowski dośrodkował lewą nogą, ale było to niedokładne zagranie, a w tym samym czasie na trybunie krytej pojawiła się efektowna kartoniada - czarny napis Arcyłotry na białym tle w środku którego znalazły się czerwono-zielone pasy.
11' Jovan Ninković faulowany przez Patryka Małeckiego z prawej strony boiska i mamy szanse na dośrodkowanie w pole karne.
10' Chwilowa przerwa w grze - Sławomir Jarczyk musiał zawiązać sznurowadło Mateuszowi Wieczorkowi.
10' Patryk Małecki w pole karne do Pawła Brożka, ale napastnik Wisły nie zdołał opanować piłki i ta trafiła do Mateusza Wieczorka.
9' Rafał Sadowski przejął bezpańską piłkę, urwał się lewą flanką i wydawało się, że ma zamiar dośrodkować, ale oddał dosyć kąśliwy strzał na bramkę. Piłka w rękach Michała Miśkiewicza.
7' Podanie w pole karne do Łukasza Garguły, ale na nasze szczęście były reprezentant Polski skiksował i nie trafił w piłkę. Podającym był chyba Michał Chrapek.
6' Trybuna otwarta wypełniona po brzegi. Trybuna kryta chyba podobnie, choć z naszego miejsca nie widzimy całego sektora. Jest pięknie! Oby tak częściej na Stadionie Ludowym!
5' Próba dośrodkowania z prawej strony boiska w wykonaniu Emmanuela Sarkiego - akcję przerywa Adrian Marek.
4' Radosław Kursa gra dziś na lewej obronie, a na prawą stronę przeszedł występujący zwykle po lewej stronie Jovan Ninković.
3' Łukasz Grube powstrzymał faulem Pawła Brożka.
2' Pierwsza akcja Zagłębia. Środkiem boiska przedzierał się Łukasz Grube, ale natrafił na Arkadiusza Głowackiego.
1' gwizdek Poszło! Zaczęła Wisła!
0' 18:29 Sędziowska trójka dzisiaj wystąpi z seledynowych koszulach i czarnych spodenkach. Zagłębie całe na czerwono, a Wisła cała na biało. Zaraz losowanie.
0' 18:28 Piłka nożna dla kibiców - skanduje trybuna otwarta. Lecą także pozdrowienia dla doktora Zygmunta. A piłkarze właśnie wyszli z tunelu!
0' 18:26 Otwarta pyta, a cała kryta odpowiada - Kto wygra mecz? Zagłębie! Kto? Zagłębie! Kto? Zagłębie! Zagłębie! Zagłębie!
0' 18:25 Trybuny ryknęły! A my czekamy aż z tunelu wyłonią się bohaterowie dzisiejszego spotkania.
0' 18:20 Przy okazji meczów z Wisłą Kraków, często zadawane jest pytanie "Będą filmy?". Odpowiadamy - będą! Ale jakie? - Dzisiaj tylko kibicowskie, ponieważ nie ma sensu kręcić meczu, skoro i tak jest pokazywany w telewizji. Nasi operatorzy skoncentrują się na zarejestrowaniu tego, co wydarzy się na trybunach. Nasza ekipa fotoreporterów także jest zwarta i gotowa do pracy. Będzie się działo!
0' 18:15 Przypominamy, że mecz jest transmitowany na żywo przez TVN Turbo i jeśli ktoś ma dostęp do dekodera, streamingu itp., to można go tam oglądać. Co prawda przekaz telewizyjny jest dla nas konkurencją, ale wcale się nie obrazimy, jeśli dziś wybierzecie relację obrazkową, a nie tekstową.
0' 18:10 Jak poinformował nas redaktor Maciej Wasik, odpowiadający w klubie także za dystrybucję biletów, sprzedano komplet wejściówek na dzisiejsze spotkanie. Młyn Zagłębia już zaczął dopingować, a młynem dzisiaj nie jest sektor z jednej literki, tylko - na ten moment - połowa trybuny odkrytej, od środka aż do samego końca z prawej strony patrząc z perspektywy krytej trybuny.
0' 18:05 Mimo tego, że słońce pięknie oświetla murawę Stadionu Ludowego, już włączone zostały jupitery. Taki jest wymóg telewizji, że do transmisji w HD musi być włączone oświetlenie nawet gdy słońce świeci jak oszalałe. Franciszek Smuda na razie w bardzo dobrym humorze - rozmawia z Antonim Bugajskim z "Przeglądu Sportowego" i rzecznikiem prasowym Wisły Adrianem Ochalikiem. Mamy nadzieję, że po meczu uśmiech na jego twarzy zamieni się w złość z przegranej.
0' 17:55 Skład Zagłębia przetrzebiony kontuzjami. Dawid Weis, Wojciech Białek, Tomasz Szatan i Wołodymyr Ostrouszko już od pewnego czasu są niezdolni do gry. Po spotkaniu w Wałbrzychu na L4 trafił Marcin Sierczyński, któremu złamano nos. Pech jednego jest szansą dla drugiego i dzisiaj na prawej obronie zagra debiutujący w Zagłębiu Radosław Kursa. W meczach pucharowych nie ma nakazu gry młodzieżowców i z tej przyczyny w wyjściowej jedenastce jest tylko jeden zawodnik urodzony w roku 1993 lub później - to Hubert Tylec.
0' 17:45 Piłkarze obu drużyn właśnie pojawili się na rozgrzewce, a my dostaliśmy kartkę ze składami od słynnego Pana Jacka i już wrzucamy składy tam gdzie ich miejsce.
0' 17:40 Co prawda sektor gości będzie dzisiaj pusty, ale na jego ogrodzeniu zawisł transparent o treści "Piłka nożna dla kibiców". Oby tylko na meczu delegatem nie był żaden tępy leśny dziad, tylko ktoś normalny. Bo jak będzie reprezentant betonu, to może przyczepić się zarówno do transparentu na płocie, jak i do "rozbitego łba" na trybunie otwartej.
0' 17:35 Maciej Zudin właśnie postawił przed wejściem na murawę czerwono-zielono-biały słupek, z którego sędzia zdejmie piłkę w trakcie wchodzenia na boisko. A propos - dzisiejsze zawody poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. To będzie już dziewiąte spotkanie sosnowiczan sędziowane przez tegoż arbitra. Ostatnio prowadził nam wyjazdowy mecz z Turem Turek, w którym Zagłębie przerwało serię pięciu kolejnych zwycięstw i zremisowało 1:1.
0' 17:25 Gdyby ktoś nie był jeszcze zorientowany, to z bólem i żalem informujemy, że pod decyzją o zakazie wstępu kibiców Wisły podpisał się doktor wojewoda Zygmunt Łukaszczyk z Platformy Obywatelskiej. Skłoniły go do tego urojenia policji, która dowiedziała się, że kibice Zagłębia się na ten mecz szczególnie mobilizują i z tego powodu nie można wpuścić kibiców z Krakowa. Taką oto postawę prezentuje władza, która, niestety, jeszcze będzie rządziła do 2015 .
0' 17:15 Jak się dowiedzieliśmy we wtorek, na dzisiejszy mecz nie zostaną wpuszczeni kibice Wisły. W sektorze gości jest za to kilkunastoosobowa grupa ochroniarzy z kaskami i tarczami. Parę minut temu trenowali oni "na sucho" rozpraszanie tłumu. W stadionowym tunelu pojawiła się przed chwilą armatka wodna. Pozostaje tylko pytanie - po co?
0' 17:10 Na ogrodzeniu od strony trybuny otwartej jest już kilkudziesięciometrowe płótno z napisem "Dla nas liczy się dobry mecz, kilka browarów i rozbity łeb". To jeden z elementów oprawy zapowiadanej przez sosnowieckich Ultras. Bramy stadionu otwarto o 17:00 i już trybuny zapełniają się kibicami. Dzisiaj spodziewamy się frekwencji, jakiej dawno nie było w Sosnowcu.
0' 17:05 Drużyna Wisły przed kilkoma minutami zakończyła wizję lokalną murawy Stadionu Ludowego. Piłkarze poszli już do szatni, ale na płycie boiska pozostał trener Franciszek Smuda, który przy tunelu toczy debatę z Maciejem Terleckim - niegdyś piłkarzem, a obecnie komentatorem TVN Turbo.
0' 17:00 Do rozpoczęcia meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Kraków zostało 90 minut, ale my już witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania.
ZSTV: Kibice Zagłębia podczas meczu z WisłąZSTV: Kibice Zagłębia podczas meczu z Wisłą Prezentujemy ponad 25-minutowy materiał filmowy zarejestrowany podczas pucharowego meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków. Na filmie atmosfera, doping oraz oprawy. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Wisłą (część II)Galeria zdjęć z meczu z Wisłą (część II) Prezentujemy drugą część galerii z  dzisiejszego meczu z Wisłą Kraków. Tym razem do obejrzenia 53 zdjęcia z murawy i trybun. » Czytaj więcej
Rafał Jankowski: Podziękowania dla kibicówRafał Jankowski: Podziękowania dla kibiców - Słowa podziękowania dla kibiców. To co dzisiaj zrobili, to jest coś wspaniałego. Musimy w następnym meczu wygrać w lidze, odwdzięczyć się im za ten wspaniały doping - podsumował Rafał Jankowski » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Wisłą (część I)Galeria zdjęć z meczu z Wisłą (część I) Prezentujemy pierwszą część galerii z meczu z Wisłą Kraków. W niej znajdują się aż 104 fotografie, na których głównie widać to, co działo się na trybunach. » Czytaj więcej
Wypowiedzi wiślaków po meczu z ZagłębiemWypowiedzi wiślaków po meczu z Zagłębiem Prezentujemy krótkie opinie o meczu strzelców bramek dla Wisły Łukasza Garguły i Michała Chrapka. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z WisłąWypowiedzi trenerów po meczu z Wisłą Dla nas to był zaszczyt zagrać w tej fazie z Wisłą Kraków, Ile mieliśmy możliwości i umiejętności, tyle próbowaliśmy się na boisku Wiśle przeciwstawić. - powiedział na konferencji po meczu z Wisłą trener Zagłębia Mirosław Kmieć » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Jest trochę kiepskoŁukasz Matusiak: Jest trochę kiepsko - Jeżeli napastnik dwa razy strzela niepilnowany z szesnastki, to jest trochę kiepsko, ale trzeba nad tym pracować - stwierdził Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Rafał Sadowski: Wstrząsnęło nami 10 minutRafał Sadowski: Wstrząsnęło nami 10 minut - Po przerwie mieliśmy dziesięć minut które nami wstrząsnęło. Dwie akcje, tak szybkie, że trudno nawet w tej chwili coś o nich powiedzieć - skomentował Rafał Sadowski. » Czytaj więcej
Pucharowe marzenia utonęły w WiślePucharowe marzenia utonęły w Wiśle Przed kompletem publiczności Zagłębie przegrało z Wisłą Kraków 0:4 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Gole strzelili Michał Chrapek (42'), Łukasz Garguła (50' i 54') i Paweł Brożek (81') » Czytaj więcej