2. Łukasz Wawrzyniak
28. Hubert Tylec

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Rafał Jankowski 10' 2:0 - Dawid Ryndak 20' 3:0 - Michał Cyganek 38'
60' Arkadiusz Byczkowski 63' Marcin Dettlaff 90' Marcin Dettlaff 90' Marcin Dettlaff

Trener: Waldemar Tęsiorowski
Sędziowie: Leszek Gawron - Krzysztof Bomba, Jacek Węgrzyn (Mielec)
90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 53 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Wygrywamy z Bałtykiem Gdynia 3:0! Statystyki II połowy: strzały 12-4, strzały celne 7-2, rogi 4-2, faule 4-6, spalone 1-1, słupki i poprzeczki 1-0.
90+3' Z prawej strony boiska dośrodkował Sebastian Domański, a Nikolaj Misiuk źle strzelił głową
90+2' Alan Wilczewski przymierzył prawą nogą zza pola karnego. O dobre dwa metry za wysoko.
90+1' Wołodymyr Ostrouszko zagrał w pole karne do Marcina Lachowskiego, a nasz kapitan strzelił po ziemi obok słupka.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 3 minuty.
90' druga żółta -czerwona Za faul na Arturze Karpowiczu Marcin Dettlaff ogląda żółtą kartkę, a ponieważ już wcześniej miał na swoim koncie jeden kartonik w tym kolorze, to schodzi do szatni trochę szybciej od kolegów.
88' Artur Karpowicz oddał strzał lewą nogą z 20 metrów. Zdecydowaie za wysoko.
86' Trybuna otwarta pyta, kto wygra mecz, a trybuna kryta odpowiada - Zagłębie!
85' Rzut rożny dla Zagłębia. Po zagraniu Artura Karpowicza piłka trafia prosto w ręce Marcina Matysiaka.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Domański zastępuje Marcina Sierczyńskiego.
83' Artur Karpowicz minął rywala na prawej stronie boiska i podał w pole bramkowe, ale zagranie do Niklaja Misiuka było niecelne.
81' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Artur Karpowicz wchodzi za Rafała Jankowskiego.
80' Dwa dośrodkowania Łukasza Matusiaka i dwa razy piłka wraca z pola karnego.
79' Zza pola karnego po ziemi strzelał Marcin Lachowski, a Marcin Matysiak wybił piłkę na róg.
79' Rafał Jankowski rozegrał piłkę w pole karne do Mateusza Sroki, którego przy próbie strzału zablokował Paweł Noga.
77' Od kilku minut nie mamy o czym pisać, a szkoda, bo chętnie napisalibyśmy o jeszcze jednym golu dla Zagłębia.
73' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Nikolaj Misiuk za Michała Cyganka.
73' Rafał Jankowski tym razem chyba mógł strzelać, ale wolał podać do Marcina Sierczyńskiego, którego w porę powstrzymał Marcin Martyniuk.
72' Z 20 metrów strzelał Marcin Dettlaff. Piłkę na raty złapał Marcin Suchański.
71' Po rajdzie Marcin Lachowski z 16 metrów odgrywa do tyłu do Łukasza Matusiaka, który strzela po ziemi z pierwszej piłki, ale minimalnie pudłuje.
70' Marcin Sierczyński zagrał do Marcina Lachowskiego, który z powietrza odegrał w pole karne do Rafała Jankowskiego. "Jankes" w końcu trafił do bramki, ale radość trwała krótko, bo sędzia liniowy pokazał spalonego.
69' Wołodymyr Ostrouszko zagrał długą piłkę do Rafała Jankowskiego, który uciekł Marcinowi Martyniukowi i strzelił z lewej strony pola karnego. Piłka odbiła się od bramkarza i wyszła na rzut rożny.
66' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole - Mateusz Gleń zmienia Dawida Ryndaka.
65' Rzut wolny dla gości. Michał Benkowski z 30 metrów strzela daleko od bramki
64' Michał Cyganek przymierzył z 20 metrów. Piłka odbiłą się od nogi Marcina Dettlaffa i wpadła w ręce Marcina Matysiaka.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Dettlaffa za faul na Marcinie Lachowskim.
61' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Tym razem Marcin Lachowski nie dośrodkował w pole karne, tylko zagrał na 25. metr do nadbiegającego Łukasza Matusiaka a ten uderzył bardzo źle - wysoko nad bramką.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Byczkowskiego za faul na Mateuszu Sroce.
60' zmiana Czwarta zmiana w Bałtyku - Alan Wilczewski wszedł na boisko za Igora Jurgę.
59' Wołodymyr Ostrouszko strzelił zza pola karnego. Piłkę odbił przed siebie Marcin Matysiak, do dobitki doskoczył Rafał Jankowski, strzelił z kilku metrów i wstający z murawy golkiper gości zdołał jeszcze raz odbić piłkę
58' Rzut rożny dla Bałtyku. Po ziemi piłkę zagrywał Marcin Dettlaff, ale to zagranie nie znalazło adresata.
56' Rzut rożny dla Bałtyku. Po dośrodkowaniu Marcina Dettlaffa niecelnie w zamieszaniu podbramkowym główkuje Daniel Ochociński.
55' Kontra Zagłębia. Michał Cygaek zagrywa do Dawida Ryndaka, a ten gna prawym skrzydłem i próbuje przerzucić piłkę do Rafała Jankowskiego, ale akcję przerywa Michał Benkowski.
52' Po rajdzie prawą stroną boiska Marcin Sroka dośrokował w pole karne, a Michał Benkowski przy wybiciu piłki głową trafia w słupek!
51' Marcin Sierczyński z łatwością poradził sobie z Dominikiem Lemankiem po lewej stronie pola karnego i podał do stojącego 5 metrów od bramki Rafała Jankowskiego, a ten strzelił prosto w bramkarza! Futbolówka trafiła przed pole karne do Dawida Ryndaka, a po jego strzale ponownie broni Marcin Matysiak.
48' Po zagraniu Michała Cyganka Rafał Jankowski w pojedynku biegowym z Marcinem Matysiakiem. Golkiper gości wybija piłkę, ale trafia w "Jankesa". Niestety, nasz zawodnik nie zdążył dobiec do futbollówki, która wyszła poza boisko jakieś 2 metry od słupka.
46' gwizdek 18:00 Gramy!
46' zmiana W przerwie aż trzy zmiany w zespole Bałtyku. Na boisko weszli Lawrence Papaleo, Kacper Stukonis i Daniel Ochociński. Z boiska zeszli Dariusz Kudyba, Radosław Stępień i Krzysztof Bułka
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 53 sekundach sędzia Leszek Gawron kończy pierwszą połowę. Jest bardzo dobrze! Statystyki I połowy: strzały 7-3, strzały celne 4-3, rogi 0-2, faule 10-8.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
45' Róg dla Bałtyku. Dośrodkował Krzysztof Bułka, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybili Łukasz Matusiak i Sławomir Jarczyk.
43' Nieporozumienie między Marcinem Suchańskim i Wojciechem Białkiem przed polem karnym, ale na szczęście dla nas bez konsekwencji.
41' Troje fanatyków (dwóch fanatyków i jedna fanatyczka) Bałtyku wykorzystało chwilową przerwę w dopingu kibiców Zagłębia i przedarło się z krótką pieśnią o swoim klubie
38' gol - piłka nożna 3:0 Wołodymyr Ostrouszko włączył się do akcji ofensywnej i zagrał piłkę do znajdującego się na 16. metrze Michała Cyganka, a ten miał czas, aby przyjąć piłkę i precyzyjnie uderzyć prawą nogą tuż przy słupku.
36' W sektorze gości pojawiła się trójka fanatyków Bałtyku Gdynia.
35' Baltyk wznowił grę z narożnika boiska, a szansę na gola miało Zagłębie. Marcin Lachowski przejął piłkę i zagra w kierunku Rafała Jankowskiego, a ten ruszył lewą stroną. Przed polem karnym zwiódł Dominika Lemanka i przymierzył prawą nogą. Dobrą interwencją popisał się Marcin Matysiak.
35' Sławomir Jarczyk uprzedził Igora Jurgę i wybi piłkę na pierwszy róg dla Bałtyku.
32' Dariusz Kudyba ograł Sławomira Jarczyka i dośrodkował z prawej strony boiska. Piłkę spokojnie w polu bramkowym opaował Marcin Suchański.
29' Po 30-metrowym rajdzie środkiem boiska Marcin Lachowski zdecydował się na strzał, ale trafił tylko w plecy Michała Benkowskiego.
27' Po podaniu Rafała Jankowskiego z 20 metrów po ziemi strzelał Michał Cyganek. Piłka przeszła obok słupka.
26' Z autu z lewej strony piłkę wrzucał Wołodymyr Ostrouszko. Wybita z pola karnego piłka spadła na nogę Marcina Sierczyńskiego, a ten uderzył z woleja nad poprzeczką.
25' Z rzutu wolnego lewą nogą strzełał Marcin Dettlaff. Piłka zakręciła się obok muru i wpadła w ręce Marcina Suchańskiego.
25' Wołodymyr Ostrouszko sfaulował Igora Jurgę i będzie rzut wolny dla Bałtyku z około 20 metrów.
24' Nie wiemy, czy Marcin Lachowski chciał strzelić, czy zagrać do któregoś z wbiegających graczy Zagłębia. Akcję zatrzymał interwencją w polu bramkowym Marcin Matysiak.
23' Krzysztof Bułka sfaulowa Rafała Jankowskiego i mamy rzut wolny z lewej strony boiska, kilka metrów za polem karnym.
20' gol - piłka nożna 2:0 Michał Cyganek znalazł się z piłką 20 metrów od bramki gości i wypatrzył biegnącego prawym skrzydłem Dawida Ryndaka. "Denver" dopadł do piłki, strzelił prawą nogą i chociaż kąt był trochę ostry, to znalazł miejsce, aby umieścić piłkę pod poprzeczką bramki Bałtyku.
19' Igor Jurga dośrodkował z prawej strony boiska. Dariusz Kudyba strzelił głową z około 8 metrów, a piękną paradą popisał się Marcin Suchański
19' Rzut wolny dla Bałtyku. Po dośrodkowaniu Marcina Dettlaffa piłkę wybijają Wojciech Białek i Wołodymyr Ostrouszko
17' Wspominaliśmy już o obecności Waldemara Fornalika, a teraz pora wspomnieć o innym znanym szkoleniowcu, który zasiadł na sektorze VIP. To Jan Urban, były piłkarz Zagłębia, a później trener m.in. Legii Warszawa, Polonii Bytom i Zagłębia Lubin. Obaj trenerzy siedzą obok siebie i zawzięcie dyskutują.
15' Po zagraniu Arkadiusza Byczkowskiego piłkę w polu karnym Zagłębia zablokował Mateusz Sroka, a gracze Bałtyku domagali się od arbitra podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką.
14' Rzut wolny dla Zagłębia. Zagrywał Marcin Lachowski i piłka została podbita do góry przez mur.
13' Jeszcze o bramce - był to osiemnasty gol Rafała Jankowskiego w tym sezonie, a po jego strzeleniu "Jankes" zaprezentował fotoreporterom okolicznościową koszulkę z życzeniami urodzinowymi dla kierownika Piotra Calińskiego i masażysty Grzegorza Buczka
12' Z lewego skrzydła dośrodkował Paweł Noga, a Marcin Suchański wyszedł do dośrodkowania i pewnie złapał piłkę.
10' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOOL!!!!!! Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Marcin Lachowski, a stojący na 5. metrze przed bramką Rafał Jankowski posłał piłkę głową pod poprzeczkę!
10' Groźnie w naszym polu karnym. Igor Jurga mógł strzelać, ale zamiast tego odegrał do Radosława Stępnia, a ten nieco skiksował i zamiast strzału raczej podał do Marcina Suchańskiego.
9' Na trybunie otwartej zorganizował się młyn i zaczął się doping.
7' Po podaniu Krzysztofa Bułki z 25 metrów strzelał Radosław Stępień. Piłka odbiła się od nóg Łuasza Matusiaka i wpadła w ręce Marcina Suchańskiego.
6' Rzut wolny dla Bałtyku. Dośrodkował Marcin Dettlaff, a Łukasz Matusiak wybił piłkę głową z pola karnego.
5' Marcin Lachowski strzelił lewą nogą z około 35 metrów i piłka wylądowała na bandzie reklamowej.
2' Michał Cyganek zdecydował się na strzał z około 25 metrów, ale został zablokowany przez Marcina Martyniuka.
2' Łukasz Matusiak zagrał do przodu z własnej połowy, Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, ale Rafał Jankowski był za daleko
1' gwizdek 16:59 Już gramy!
0' 16:57 Piłkarz wyszli już z tunelu i pojawili się na murawie Stadionu Ludowego. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Bałtyk przywdział niebieskie koszulki, niebieskie spodenki i białe getry. Trójka sędziowska z Mielca wystąpi w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach.
0' 16:55 Na sektorze VIP pojawił się trener Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik. Ciekawe, czy najlepszy trener Ekstraklasy wpadł tylko tak, żeby sobie obejrzeć mecz II ligi, czy może "Waldek King" szuka wzmocnień do swojego zespołu?
0' 16:50 W dwóch poprzednich sezonach Zagłębie wygrało z Bałtykiem na Stadionie Ludowym. Wiosną 2010 po golu Marcina Lachowskiego w doliczonym czasie gry było 2:1, a jesienią 2010 sosnowiczanie pokonali gości z Trójmiasta aż 3:0. Dzisiaj trzeba koniecznie odnieść trzecie kolejne zwycięstwo u siebie nad Bałtykiem!
0' 16:45 Zarówno Zagłębie, jak i Bałtyk znajdują się w strefie spadkowej i obie ekipy mają dzisiaj o co walczyć, chociaż tak naprawdę to Zagłębie ma nieco większe szanse na utrzymanie. Nasza sytuacja w tabeli jest "tylko" zła, natomiast Bałtyku dramatyczna i beznadziejna.
0' 16:35 Jedna zmiana w naszym zespole w porównaniu do środowego spotkania w Wągrowca. Żółta kartka, którą obejrzał w tym meczu Tomasz Szatan była jego czwartym upomnieniem w tych rozgrywkach, a to oznacza, że nie obejrzymy go w dzisiejszej potyczce. Na jego miejsce do wyjściowego zestawienia wskoczył Dawid Ryndak. Tydzień temu w meczu z Czarnymi Żagań za kartki pauzował Marcin Lachowski i mimo tego wygraliśmy 3:0. Miejmy nadzieję, że bez Tomka Szatana także sobie poradzimy.
0' 16:25 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 31. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębie Sosnowiec a Bałtykiem Gdynia.
Film z meczu Zagłębie - BałtykFilm z meczu Zagłębie - Bałtyk Prezentujemy ponad 9-minutowy skrót filmowy z meczu Zagłębia Sosnowiec i Bałtykiem Gdynia. Można w nim zobaczyć wszystkie bramki, inne ciekawe akcje, a także wydarzenia z trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z BałtykiemWypowiedzi zawodników po meczu z Bałtykiem O komentarz po meczu z Bałtykiem Gdynia poprosiliśmy strzelców dwóch z trzech zdobytych przez naszą drużynę bramek - Rafała Jankowskiego i Dawida Ryndaka. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z BałtykiemZdjęcia z meczu z Bałtykiem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bałtykiem Gdynia. W galerii znajdują się 62 fotografie. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z BałtykiemWypowiedzi trenerów po meczu z Bałtykiem Zachęcamy do lektury wypowiedzi trenerów Zagłębia i Bałtyku po arcyważnym dla naszej drużyny pojedynku wygranym przez Zagłębie 3:0. » Czytaj więcej
Zagłębie wygrało z BałtykiemZagłębie wygrało z Bałtykiem Zagłębie Sosnowiec wygrało z Bałtykiem Gdynia 3:0. Wszystkie gole padły w I połowie meczu. Zaczął Rafał Jankowski (10'), drugie trafienie dołożył Dawid Ryndak (20'), a wynik meczu ustalił Michał Cyganek (38'). » Czytaj więcej