6. Igor Janicki
15. Piotr Broniszewski
8. Marcin Lis

Trener: Grzegorz Dziubek
0:1 - Rafał Jankowski 17' 1:1 - Łukasz Wiącek 50' (k.) 1:2 - Rafał Jankowski 51' 1:3 - Tomasz Szatan 84' 2:3 - Łukasz Wiącek 88'
28' Adrian Marek 30' Mateusz Świergiel 37' Piotr Zieliński 44' Krzysztof Gościniak 90+4' Ołeksij Szlakotin

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Mariusz Jasina - Marcin Foremny, Krzysztof Gładysz (Wrocław)
90.0000
90+5' Koniec! Po 49 minutach i 30 sekundach II połowy arbiter gwiżdże po raz ostatni. Wygrywamy w Kaliszu!
90+4' Uffffffffffffff.............. Niewiele brakowało, aby Zagłębie po raz drugi w megafrajerski sposób dało sobie strzelić gola w doliczonym czasie gry. Prawą stroną przedarł się grający trener Grzegorz Dziubek, wpadł w pole karne, strzelił i Ołeksij Szlakotin mógł tylko sparować piłkę na bok. Błażej Ciesielski nie zdołał oddać strzału, a uderzenie Samuelsona Odunki zostało zablokowane w polu karnym przez Mateusza Srokę.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla sosnowieckiego bramkarza za grę na czas.
90+3' Co za szansa dla Zagłębia! Marcin Ludwikowski nie wrócił pod swoją bramkę. Sosnowiczanie przejęli piłkę. Dawid Ryndak z ponad 30 metrów strzelał na pustą bramkę i posłał piłkę nas poprzeczką!
90+2' W pole karne Zagłębia pobiegł nawet bramkarz Calisii Marcin Ludwikowski. Z rzutu wolnego dośrodkował Georgi Nedjałkow, a piłkę wybił głową Adrian Marek
90+2' Mateusz Sroka sfaulował Grzegorza Dziubka z boku boiska. Będzie rzut wolny z niebezpiecznej odległości.
90+1' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Marcin Sierczyński wchodzi za Michała Cyganka.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa jeszcze 4 minuty
88' gol - piłka nożna 2:3 Podanie Pawła Lisieckiego w pole karne Zagłębia. Obrona przysnęła i pozwoliła na wejście Łukaszowi Wiąckowi, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Ołeksija Szlakotina.
86' Widzieliście co pisaliśmy o 12:50? Jesteśmy prorokami!
86' Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, a górą w polu bramkowym był Marcin Ludwikowski.
85' Nie wiemy dokładnie, co się stało Rafałowi Jankowskiemu, ale wygląda, że wszystko z nim jest w porządku. Po zejściu z noszów sam doszedł do ławki rezerwowych.
84' gol - piłka nożna 1:3 GOOOOL!!!!! Dawid Ryndak zagrał piłkę z prawej strony boiska, a Tomasz Szatan strzałem z pierwszej piłki z około 10 metrów posłał piłkę do siatki.
83' zmiana Boisko na noszach opuszcza Rafał Jankowski, a na jego miejsce pojawia się na placu gry Konrad Koźmiński.
82' Maciej Sowiński dośrodkował z lewej strony boiska, a Samuelson Odunka sfaulował Ołeksija Szlakotina.
81' Dawid Ryndak próbował strzelić tak, jak w Rybniku przy bramce Patryka Stefańskiego, ale tym razem kopnął piłkę za wysoko.
79' Marcin Strojek strzelił z narożnika pola karnego, Po rykoszecie od nóg obrońców piłka wyszła na róg.
78' Błażej Ciesielski kropnął z lewej strony pola karnego i zmierzającą w bramkę futbolówkę wybił rękami na róg Ołeksij Szlakotin.
78' To największe pudło Rafała Jankowskiego w Zagłębiu! Odebrał piłkę Goergiemu Nedjałkowowi. Wpadł w pole karne, przed sobą miał tylko bramkarza, przymierzył w krótki róg i nie trafił w bramkę. Aż się złapał za głowę w niedowierzaniu.
77' Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Ryndak, a piłkę głową nad bramką strzelił Rafał Jankowski.
77' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek za Sebastiana Domańskiego.
76' Kolejne świetne podanie Michała Cyganka. Tym razem podrzucił piłkę i skierował w kierunku Mateusza Sroki, który z około 8 metrów prawą nogą strzelił wysoko nad poprzeczką. Szkoda tej akcji
72' zmiana Dwie zmiany w Calisii - Mateusz Józwiak za Mateusza Świergla i grający trener Grzegorz Dziubek za Szymona Matuszewskiego.
71' Z ponad 30 metrów strzelał Krzysztof Gościniak i Ołeksij Szlakotin miał trochę problemów z obroną strzału. Dobrze, że nikt z Calisii nie poszedł na dobitkę.
69' Dawid Ryndak przejął piłkę na połowie Zagłębia i zagrał w kierunku Rafała Jankowskiego, ale ten za szybko ruszył do piłki i znalazł się na sporym spalonym.
68' Sebastian Domański przymierzył zza pola karnego. Piłka odbiła się od Georgiego Nedjałkowa i wyszła na róg.
66' Adrian Marek czystym wślizgiem wygarnął piłkę przed polem karnym Samuelsonowi Odunce.
64' Rafał Jankowski zagrał do Mateusza Sroki, ale ten przy próbie wejścia w pole karne sfaulował Macieja Sowińskiego.
62' Z narożnika boiska dośrodkował Szymon Matuszewski, a Samuelson Odunka nie potrafił sfinalizować akcji strzałem.
61' Lewą stroną przedarł się Krzysztof Gościniak. Podał do Samuelsona Odunki, ale w akcję wmieszał się Adrian Marek i wybił piłkę na róg.
61' Zza pola karnego strzelał Mateusz Świergiel. Piłka poleciała nad bramką.
60' Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, Adrian Marek posłał piłkę głową do siatki, ale radość trwała tylko sekundę, bo sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i pokazał spalonego.
58' Calisia rozklepała obronę Zagłębia, ale była to akcja z cyklu "o jedno podanie za dużo" i piłkę przejął Mateusz Sroka.
56' Michał Cyganek strzelił z woleja z ponad 30 metrów, ale piłka poszybowała dobre 10 metrów od słupka.
56' Rzut wolny dla Calisii. Dośrodkował Krzysztof Gościniak, a Samuelson Odunka sfaulował w powietrznym starciu Ołeksija Szlakotina.
53' Już mieliśmy pisać, że Zagłębie znowu zachowało się megafrajersko, popełniając głupi błąd w obronie i prokurując jeszcze głupszy rzut karny, ale nie zdążyliśmy, bo trzeba było napisać o drugim golu dla Zagłębia. Szczęścia mieliśmy w tej akcji mnóstwo, ale liczy się, że piłka była w sieci.
51' gol - piłka nożna 1:2 Zagłębie szybko odrabia straty! Z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Sroka, a Rafał Jankowski został trafiony w udo i z 5 metrów wrzucił piłkę za kołnierz bramkarzowi. Strasznie fuksiarski gol!
50' gol - po karnym 1:1 Piłkę z rzutu karnego do bramki Zagłębia posłał Łukasz Wiącek i już jest tylko remis.
49' Adrian Marek nie upilnował Błażeja Ciesielskiego, pozwolił mu wbiec w pole karne, a potem przy końcowej linii boiska sfaulował go i będzie karny dla Calisii.
47' Z narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Gościniak, ale sosnowiczanie szybko przejęli piłkę.
46' Samuelson Odunka ograł Mateusza Srokę, zagrał w pole karne, a piłkę na róg wybił Wojciech Białek.
46' gwizdek 14:01 Rozpoczęła się druga połowa spotkania. W przerwie nie było żadnych zmian.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Kaliszu. Od 17. minuty jest dobrze!
45+1' Ale oblężenie pole karnego Calisii! Rafał Jankowski dwa razy strzelał z "szesnastki". Oba strzały zablokowane, pierwszy przez Georgiego Nedjałkowa, a drugi nawet nie wiem przez kogo, bo straszny tłum był. Piłka trafiła na 20. metr do Michała Cyganka, który strzelił bez zastanowienia i też został zablokowany.
45' Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze minutę.
45' Z rzutu rożnego dośrodkował Adam Mójta i futbolówka przeleciała przez pole karne na drugą stronę.
45' Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, a Paweł Lisiecki wybił piłkę głową na róg.
44' żóta kartka Krzysztof Gościniak obejrzał żółty kartonik za kontestowanie decyzji sędziego.
43' Łukasz Wiącek sfaulował Sebastiana Domańskiego i zrobiło się na boisku trochę nerwowo. Na szczęście piłkarze w porę się opanowali i nie było żadnych rękoczynów.
42' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka do piłki w polu karnym wyskoczył Adrian Marek, ale jego strzał głową pozostawił bardzo wiele do życzenia.
42' Teraz obroną Calisii trochę pokręcił Dawid Ryndak i będzie róg dla sosnowiczan.
41' Samuelson Odunka znowu troszkę zakręcił naszymi obrońcami, ale na szczęście nie miał do kogo dograć i futbolówkę przejął Piotr Zieliński.
40' Szymon Matuszewski przymierzył z około 25 metrów, ale tylko ustrzelił stojącego w polu karnym Adriana Marka.
39' Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Adam Mójta. Tym razem nie było jednak żadnego strzału na bramkę Calisii.
38' Piotr Zieliński wypuścił Dawida Ryndaka, który z prawej strony boiska próbował dośrodkować do Rafała Jankowskiego, ale skończyło się na interwencji Łukasza Wiącka i wybiciu piłki na róg,
37' żóta kartka Piotr Zieliński w środku pociągnął za koszulkę Krzysztofa Gościniaka i obejrzał żółtą kartkę.
35' Po dośrodkowaniu Adama Mójty blisko bramki samobójczej. Piłka w polu karnym odbija się od Łukasza Wiącka i zmierza w kierunku bramki, ale akurat prosto w to miejsce, w którym stał Marcin Ludwikowski.
34' Mateusz Świergiel sfaulował Sebastiana Domańskiego i będzie rzut wolny dla sosnowiczan z około 30 metró
33' Jeszcze jedno dośrodkowanie z lewej flanki. Wrzucił Szymon Matuszewski, a futbolówkę ponownie przechwycił bramkarz Zagłębia.
33' Tym razem z lewej strony boiska dośrodkował Błażej Ciesielski - piłka w rękach Ołeksija Szlakotina.
32' Znowu lewą stroną boiska ruszył Samuelson Odunka. Piłka po odbiciu w polu karnym trafiła na 20. metr do Szymona Matuszewskiego, ale ten uderzył niecelnie.
31' Z lewej strony boiska dośrodkował Maciej Sowiński, a składającego się do strzału z bliska Łukasza Wiącka zablokował Sebastian Domański.
30' Z rzutu wolnego lewą nogą dośrodkował Adam Mójta, ale tym razem posłał piłkę zbyt wysoko i wyszła ona poza boisko.
30' żóta kartka Mateusz Świergiel ukarany żółtą kartką za faul na Michale Cyganku.
28' żóta kartka Kapitan Zagłębia ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
27' Uff... Mogło być 1:1. Lewą stroną przedarł się Samuelson Odunka. Zagrał na 10. metr pola karnego, gdzie byli Błażej Ciesielski i Krzysztof Gościniak, ale żaden z nich nie trafił w piłkę. Futbolówka dotoczyła się jeszcze na 20. metr do Łukasza Wiącka, ale ten z pierwszej piłki uderzył bardzo źle.
27' Rzut wolny dla Calisii. Dośrodkował Krzysztof Gościniak, ale nasi gracze wyjaśnili sytuację i wybili piłkę poza pole karne.
25' zmiana Anton Wergiłow już nie wróci na boisko po zderzeniu ze swoim bramkarzem. Na placu gry zastąpił go były zawodnik Zagłębia Paweł Lisiecki.
25' Sebastian Domański wypuścił Adama Mójtę, który urwał się kaliskiej obronie i zagrał po ziemi do wbiegającego w pole karne Tomasza Szatana. Niestety, albo podanie było za mocne, albo Szatan był za wolny. Faktem jest, że najszybciej do piłki doszedł Marcin Ludwikowski
24' Z rzutu wolnego prawą nogą strzelał Szymon Matuszewski i piłka przeszła niedaleko słupka, a przypomnijmy, że Calisia cały czas gra w dziesiątkę, bo poza boiskiem jest Anton Wergiłow.
23' Mateusz Sroka sfaulował Krzysztofa Gościniaka przed polem karnym Zagłębia i będzie rzut wolny dla gospodarzy.
22' Anton Wergiłow został już zniesiony na noszach poza boisko. Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Ryndak, a Piotr Zieliński posłał piłkę głową nad bramką.
20' Z lewej strony boiska dośrodkował Adam Mójta. W polu karnym zderzyli się ze sobą Anton Wergiłow i Marcin Ludwikowski. Piłka wyszła na rzut rożny, ale zanim będzie róg, konieczna jest interwencja masażystów Calisii po Wergiłow wyraźnie ucierpiał w tej akcji.
17' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL!!!! Kapitalne prostopadłe podanie Michała Cyganka między stoperami Calisii. Do piłki w tempo wyszedł Rafał Jankowski, ruszył sam na sam z Marcinem Ludwikowskim i z wielkim spokojem posłał piłkę obok interweniującego golkipera gospodarzy i umieścił ją przy słupku.
13' Ładna akcja Calisii zainicjowana długim prostopadłym podaniem Georgiego Nedjałkowa. Krzysztof Gościniak przejął piłkę i zagrał do Błażeja Ciesielskiego, ale ten przed wejściem w pole karne stracił piłkę na rzecz Wojciecha Białka.
11' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Dawidzie Ryndaku. Po dośrodkowaniu Adama Mójty z prawej strony boiska piłkę złapał Marcin Ludwikowski.
9' Samuelson Odunka minął Adrian Marka, wpadł z piłką w nasze pole karne, ale Marek naprawił szybko swój błąd i wybił wślizgiem piłkę na rzut rożny.
8' Z prawej strony boiska prawą nogą piłkę w stronę pola karnego zagrał Mateusz Sroka, ale nikt z jego kolegów nie zamknął akcji.
7' Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Gościniak, a Marcel Kotwica niecelnie strzelił głową.
6' Hmm, trochę dziwna decyzja sędziego. Najpierw zastosował przywilej korzyści dla Calisii, a gdy po podaniu Błażeja Ciesielskiego na spalonym był Samuelson Odunka, to sędzia cofnął grę do faulu. Co na to Pan Sławek?
4' Rzut wolny dla Calisii. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Gościniaka sytuację wyjaśniają Wojciech Białek i Adrian Marek.
3' Ładna wymiana piłek między Sebastianem Domańskim a Adamem Mójtą na lewym skrzydle. Mójta dośrodkował niemal z końcowej linii, a Marcin Ludwikowski złapał piłkę.
3' Zagłębie dzisiaj w ustawieniu 4-4-2. Rafała Jankowskiego w ataku wspomaga Tomasz Szatan, w środku pomocy Piotr Zieliński z Marcinem Sierczyńskim, a po bokach Dawid Ryndak i Sebastian Domański.
1' gwizdek 13:01. Już gramy! Zaczęła Calisia.
0' 12:58 Piłkarze już wyszli z szatni. Calisia gra w pomarańczowych koszulkach i niebieskich spodenkach. Odważny zestaw kolorystyczny, trochę w holenderskim stylu, za to Zagłębie w stylu jak najbardziej polskim - białe koszulki i czerwone spodenki.
0' 12:55 Oba zespoły znajdują się w strefie spadkowej, obu drużynom ostatnio się nie wiedzie, ale zarówno Calisia, jak i Zagłębie strzelają dużo bramek (ale tracą jeszcze więcej), więc być może dzisiaj na meczu w Kaliszu doczekamy się wielu goli. Najlepiej, gdyby o jedną bramkę więcej strzeliło Zagłębie. Ostatnie trzy spotkania sosnowiczanie przegrali - kolejno - 0:1, 1:2 i 2:3. Oby dzisiaj nie było porażki 3:4.
0' 12:50 Tomasz Szatan zagra dzisiaj swój pierwszy mecz za kadencji Jerzego Wyrobka. Po raz ostatni Szatan pojawił się w składzie Zagłębia 1 października w meczu w Żaganiu, kiedy to naszą drużyną po raz ostatni prowadził Piotr Stach. Jedyną bramkę w tym sezonie Tomek strzelił w meczu z Calisią na Stadionie Ludowym. Może więc i dzisiaj znajdzie on sposób na kaliską defensywę?
0' 12:45 Wizyta w Kaliszu przypomina nam wizyty na starym stadionie Cracovii. Wszystko przez tor kolarski, który otacza murawę i jak się dowiedzieliśmy ten tor cały czas jest używany, a na stadionie swoją siedzibę ma klub kolarski. Tydzień temu graliśmy na stadionie żużlowym, dzisiaj na kolarskim, a niewiele ponad miesiąc temu na stadionie rugby, a trafiają się w naszej lidze też stadiony lekkoatletyczne.
0' 12:35 Jeden z wysłanników naszego serwisu nieźle się ucieszył, jak wjechaliśmy do Kalisza, bo spostrzegł, że wszystkie samochody zarejestrowane w tym mieście mają na tablicach jego inicjały. A poza tym w Kaliszu jest całkiem w porządku. Wysłannik piszący tę słabą i nudną relację siedzi sobie w ciepłym pomieszczeniu i ogląda mecz przez szybę. Gorzej mają wysłannicy, którzy będą kręcić mecz na video oraz pstrykać fotki, ale oni są ciepło ubrani, więc na pewno dadzą radę.
0' 12:30 Calisia po raz ostatni wygrała 24 września 2011. Osiem meczów minęło od ostatniej wygranej piłkarzy z Kalisza. Oprócz Calisii Kalisz przegrał również Ryszard Kalisz, który poległ w wyborach na szefa klubu SLD z Leszkiem Millerem. Leszek Miller kiedyś rzekł, że prawdziwego mężczyznę poznaję się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym jak kończy. Miejmy więc nadzieję, że nasi piłkarze wezmą sobie do serc te słowa i rundę jesienną zakończą zwycięstwem.
0' 12:20 Jeśli nie chciało się Wam przeanalizować naszego składu i sprawdzić, jakie są różnice w porównaniu do ostatniego spotkania, to już informujemy - z powodu żółtych kartek do Kalisza w ogóle nie przyjechali Sławomir Jarczyk oraz Patryk Stefański, a na ławce usiedli Mateusz Madej i Marcin Sierczyński. Do pierwszego składu wrócili natomiast po kontuzjach Mateusz Sroka i Tomasz Szatan, po przerwie za cztery żółte kartki Piotr Zieliński, a z ławki do wyjściowej jedenastki wskoczył Michał Cyganek.
0' 12:10 Wyjątkowo szybko mamy dzisiaj składy obu zespołów i już je opublikowaliśmy w serwisie. Możecie więc się z nimi zapoznać i przeanalizować.
0' 12:00 Witamy z najstarszego miasta w Polsce i zapraszamy na relację na żywo z ostatniego w tym roku meczu Zagłębia.
Skrót meczu: Calisia - ZagłębieSkrót meczu: Calisia - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia 8-minutowego skrótu wczorajszego spotkania 20. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Calisią Kalisz a Zagłębiem Sosnowiec 2:3. W materiale filmowym wszystkie 5 goli oraz najlepsze sytuacje bramkowe z tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu Calisia-ZagłębieKonferencja po meczu Calisia-Zagłębie Prezentujemy komentarze trenerów Grzegorza Dziubka (Calisia) i Jerzego Wyrobka (Zagłębie) z ostatniej w tym roku konferencji prasowej po meczu Zagłębia. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu w KaliszuKomentarze po meczu w Kaliszu Zwycięski mecz Zagłębia z Calisią Kalisz skomentowali specjalnie dla naszego serwisu trzej piłkarze naszego zespołu - Rafał Jankowski, Dawid Ryndak i Wojciech Białek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z KaliszaZdjęcia z Kalisza Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu 20. kolejki II ligi zachodniej Calisia Kalisz - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zwycięski koniec fatalnej rundyZwycięski koniec fatalnej rundy Zagłębie wygrało w Kaliszu z Calisią 3:2.  Dwa gole dla naszego zespołu strzelił Rafał Jankowski (17' i 51'), a jednego Tomasz Szatan (84'). Dla Calisii trafiał Łukasz Wiącek (50' - karny i 88') » Czytaj więcej