25. Adrian Jeremicz
83. Ireneusz Gryboś

Trener: Sebastian Klata
1:0 - Marcin Sierczyński 5' 2:0 - Krzysztof Markowski 11'
18' Wiaczesław Zamara 45' Wojciech Białek 74' Jakub Dziółka 90+5' Tomasz Łuczywek 90+5' Adam Młodzieniak

Trener: Dariusz Durda
Sędziowie: Marcin Słupiński - Mariusz Nowak, Sebastian Modliński (Sieradz)

Po wyrzuceniu na trybuny podczas meczu w Zielonej Górze trener Leszek Ojrzyński został ukarany przez WD PZPN dwumeczowym zawieszeniem i dzisiaj nie mógł kierować poczynaniami swoich podopiecznych z ławki rezerwowych. Okazało się jednak, że nasi piłkarze potrafią zwyciężać także bez wspierającego ich z ławki szkoleniowca.

Drugim nieobecnym na boisku był dzisiaj ukraiński golkiper Zagłębia Ołeksij Szlakotin, który nie mógł zagrać ze względu na kontuzję. Szansę na swój pierwszy występ w Zagłębiu otrzymał więc młody Jakub Miszczuk i okazało się, że jego debiut był udany. Przede wszystkim musi cieszyć, że Miszczuk zakończył mecz "na zero z tyłu", a w tym sezonie mecze bez straty gola przytrafiały się Zagłębiu wyjątkowo rzadko.

Podobnie jak dwa poprzednie spotkania naszego zespołu, także i dzisiejszy mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki. Już w 5. minucie Zagłębie miało aut po lewej stronie boiska na wysokości pola karnego. Piłkę do gry wprowadził Tomasz Łuczywek, Paweł Posmyk odegrał z końcowej linii w kierunku wbiegającego w pole karne Marcina Sierczyńskiego, a ten zdobył swojego pierwszego gola dla Zagłębia.

6 minut później fani Zagłębia mieli powody do radości z drugiego gola. Tomasz Łuczywek przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego poślizgnął się i przewrócił, ale nie przeszkodziło mu to w zagraniu dokładnej piłki w pole bramkowe. Marcin Lachowski przedłużył piłkę głową, a Krzysztof Markowski - także głową - zamknął akcję na długim słupku i zrobiło się już 2:0.

Oprócz dwóch goli mecz ten, niestety, przyniósł Zagłębiu także dwie kontuzje. Z powodu urazów boisko przedwcześnie musieli opuścić dwaj piłkarze środka pola - strzelec pierwszej bramki Marcin Sierczyński już po 30 minutach zakończył swój występ, a w 63. minucie kontuzja zmusiła do zejścia z placu gry Łukasza Wijasa. Zmiennicy podołali jednak zadaniu i korzystny wynik dla Zagłębia nie zmienił się do końcowego gwizdka sędziego Marcina Słupińskiego.

Po przerwie Elana próbowała odrabiać straty, grając bardziej ofensywnym ustawieniem, co umożliwiało Zagłębiu przeprowadzanie kontr, brakowało jednak skuteczności, pomysłu (zwłaszcza Krzysztofowi Naporze), zimnej krwi, a także unikania pułapek ofsajdowych. Najlepszą okazję zmarnował w 50. minucie Marcin Lachowski, gdy po podaniu Michała Filipowicza przegrał pojedynek sam na sam z Nazarem Penkowcem.

Piątek dla Zagłębia był udany, bo dobre wieści nadeszły z Wągrowca, gdzie punkty straciła Miedź i w tej chwili zespół z Legnicy ma nad Zagłębiem już 5 punktów przewagi. To jest naprawdę do odrobienia. Trzeba tylko się postarać, dobrze grać i wygrywać. Dzisiaj było zwycięstwo, a i na grę nie można narzekać, bo było o klasę lepiej niż tydzień temu w Zielonej Górze.

90.0000
90+5' gwizdek Koniec!!! Po 49 minutach i 48 sekundach gry kończy się II połowa spotkania. Wygrywamy z Elaną 2:0, a teraz wszyscy na Żeromskiego i dopingujmy naszych koszykarzy dziś, jutro i pojutrze.
90+5' Adam Młodzieniak dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Jakub Miszczuk był faulowany przy interwencji.
90+5' żóta kartka Tomasz Łuczywek ukarany żółtą kartką za przepychankę z Adamem Młodzieniakiem.
90+5' żóta kartka Adam Młodzieniak ukarany żółtą kartką za przepychankę z Tomaszem Łuczywkiem.
90+3' Po dośrodkowaniu Adama Młodzieniaka z narożnika boiska piłka zostaje wyekspediowana poza pole karne Zagłębia.
90+2' Paweł Mądrzejewski zablokowany przez Sławomira Jarczyka i Elana ma kolejny róg
90+1' Marcin Lachowski wrzucał piłkę z prawej strony boiska, a Nazar Penkowec złapał piłkę, chociaż niezbyt pewnie.
90' Po złym rozegraniu rogu przez Elanę Zagłębie ruszyło z kontrą. Marcin Lachowski podał do Krzysztofa Napory, ale ten chyba nie wiedział, co zrobić i skończyło się na tym, że dał się sfaulować przy bocznej linii.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
88' Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę do szybko biegnącego Krzysztofa Napory, ale znowu był spalony.
88' Wyjaśniła się zagadka, gdzie jest Leszek Ojrzyński. Nie było go widać na trybunach, ale właśnie go słychać z budki spikerskiej, gdzie krzyczy do telefonu albo jakiegoś innego urządzenia i przekazuje wskazówki na ławkę rezerwowych.
87' zmiana Młodzieżowa zmiana także w naszej drużynie - Sebastian Markiewicz za Patryka Stefańskiego.
86' Uraz Pawła Posmyka nie okazał się tak groźny jak kontuzje Łukasza Wijasa i Marcina Sierczyńskiego i Posmyk już wrócił na boisko.
85' Tym razem boisko na noszach opuszcza Paweł Posmyk, ale za niego już nie możemy nikogo wprowadzić na plac gry.
84' Wprowadzony przed momentem Mateusz Nowasielski strzelał zza pola karnego, piłka odbiła się od nogi Sławomira Jarczyka i wylądowała na bocznej siatce.
83' zmiana Młodzieżowa zmiana w Elanie - Mateusz Nowasielski za Mateusza Zaremskiego.
82' Rzut wolny dla Elany z około 35 metrów. Do piłki podszedł Łukasz Grube, zagrał po ziemi, może licząc na to, że futbolówka gdzieś na nierówności się źle odbije i zaskoczy Jakuba Miszczuka, ale nic takiego nie miało miejsce i nasz bramkarz pewnie łapie piłkę.
80' Groźnie zapowiadająca się kontra Elany. Szybki Łukasz Grube zagrał ze środkowej strefy na lewą stronę do Adama Patory, a ten na nasze szczęście zbyt mocno sobie wypuścił piłkę przy próbie jej opanowania i wyszła ona już poza boisko.
78' Mimo nacisku obrońcy Tomasz Łuczywek potrafił utrzymać się przy piłce i dośrodkować z lewego skrzydła, ale Paweł Posmyk bardzo niecelnie strzelił z około 12 metrów.
77' Po pierwszym rogu zamieszanie w naszym polu karnym i kolejny korner dla Elany. Tym razem po dośrodkowaniu i strzale piłka trafia w rękę Wojciecha Świderka i mamy rzut wolny.
76' Łukasz Grube zablokowany w polu karnym przez Wojciecha Białka i Elana ma róg.
76' zmiana Trzecia zmiana w Elanie - Grzegorz Mania za Roberta Kłosa
75' Wojciech Białek zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Patryka Stefańskiego, który miał trochę kłopotów z opanowaniem piłki, przez co na pewno nie strzelił tak, jak sobie to planował i trafił w interweniujacego Nazara Penkowca
74' żóta kartka Łukasz Grube nieprzepisowo zatrzymany przez Jakuba Dziółkę i nasz gracz ogląda za swoje zagranie żółty kartonik.
74' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka z rzutu rożnego Nazar Penkowec po raz drugi w dzisiejszym meczu faulowany w polu bramkowym.
73' Patryk Stefański efektownie odegrał piłkę po przejęciu do Marcina Lachowskiego, a ten odegrał do szybkiego Krzysztofa Napory, jednak zamiast zagrożenia dla bramki Elany jest tylko rzut rożny, bo Marcin Wróbel wybił na róg piłkę zagraną przez Krzysztofa Naporę.
70' Patryk Stefański minął zwodem Mariusza Sobolewskiego, ale gdy biegł w stronę bramki Elany, z interwencją zdążył Wojciech Świderek.
70' Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, ale na miejscu był Nazar Penkowec
69' "Wróg numer jeden, policja - wróg numer jeden" oraz "Zostaw kibica, ty kurwo, zostaw kibica" - daje się słyszeć z sektora fanatyków Zagłębia. To odpowiedź na jakieś przepychanki w okolicach sektora gości.
68' Robert Kłos dośrodkował piłkę w pole karne, a tam dobrze ustawiony był Krzysztof Markowski.
67' Na boisku na razie za wiele się nie dzieje, ale na trybunach jest głośno od kilku "fajerwerków".
63' zmiana Jakub Dziółka już na boisku, a Łukasz Wijas jako drugi gracz Zagłębia opuszcza boisko z powodu kontuzji. Teraz trener Sebastian Klata może już zdjąć z boiska tylko któregoś z młodzieżowców.
62' Łukasz Wijas ciągle opatrywany przez Grzegorza Buczka i Grzegorza Wiśnickiego i będzie chyba trzecia zmiana, bo Jakub Dziółka się już rozbiera.
60' Tym razem boisko z jakimś urazem opuszcza Łukasz Wijas. Czyżby i on musiał zejść już na dobre? Przekonamy się za chwilę.
59' Dobrze zapowiadająca się kontra Zagłębia spaliła na panewce, gdy Patryk Stefański niedokładnie podawał do Pawła Posmyka.
58' Marcin Lachowski zagrał do Krzysztofa Napory, który przedarł się prawą stroną boiska w pole karne, z końcowej linii odgrywał w kierunku Pawła Posmyka, ale piłkę przejął Wojciech Świderek.
58' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Krzysztof Napora wchodzi za Michała Filipowicza.
56' Michał Filipowicz wypuścił Marcina Lachowskiego, a ten mógł, a nawet powinien strzelać na bramkę gości. Podał jednak do Michała Filipowicza, a podanie przeciął Marcin Wróbel.
55' Łukasz Grube zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Adama Patory, ale na szczęście rezerwowy Elany nie zdołał dojść do piłki i trafiła ona w ręce Jakuba Miszczuka.
54' Łukasz Grube strzelił z rzutu wolnego z ponad 40 metrów. Jakub Miszczuk nie dał się zaskoczyć i efektowną interwencją posłał piłkę na rzut rożny.
53' Michał Filipowicz dośrodkował z lewej strony do Patryka Stefańskiego, który próbował strzału z półobrotu, ale zamiast w piłkę trafił w powietrze. Zdołał jednak dojść do piłki, odegrał do Vladimira Bednara, który dośrodkował z pierwszej piłki, a w polu karnym do piłki skakali Marcin Lachowski i Paweł Posmyk. Jeden z nich oddał strzał głową, który został złapany przez bramkarza. Chyba strzelał Posmyk, a może Lachowski, ciężko było dostrzec, a nie mamy powtórek.
52' Mateusz Zaremski strzelał lewą nogą po ziemi z okolicy narożnika pola karnego, ale Jakub Miszczuk mógł spokojnie odprowadzić piłkę wzrokiem.
50' Michał Filipowicz zagrał ze środkowego koła do biegnącego prawą stroną boiska Marcina Lachowskiego, nie było spalonego, "Lacha" szedł sam na sam, mierzył w długi róg, ale Nazar Penkowec sparował piłkę na rzut rożny.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w składzie Elany przed drugą połową - Adam Patora za Rafała Więckowskiego i Adam Młodzieniak za Wiaczesława Zamarę.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 7 sekundach gry kończy się I połowa meczu.
45+1' Patryk Stefański tym razem przeszedł na lewą stronę, odegrał do tyłu do Tomasza Łuczywka, a ten uderzył mocno, ale niecelnie
45+1' Składna akcja Zagłębia, ale zabrakło wykończenia. Vladimir Bednar zagrywa z prawej strony do Patrfyka Stefańskiego, który oddaje piłkę Michałowi Filipowicz, a ten z 16 metrów uderza nad poprzeczką.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' żóta kartka Wojciech Białek ukarany żółtą kartką za faul na Pawle Mądrzejewskim.
42' Rzut wolny dla Elany z lewej strony boiska po faulu Vladimira Bednara na Wiaczesławie Zamarze. Do piłki podszedł Łukasz Grube, zakręcił prawa nogą i niezbyt pewnie interweniował Jakub Miszczuk, wypuścił piłkę z rąk, ale na szczęście zdążył ją opanować przed szykującym się do dobitki Mateuszem Zaremskim.
40' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów po faulu Wojciecha Świderka na Marcinie Lachowskim. Vladimir Bednar strzelił prawą nogą pod poprzeczkę, ale Nazar Penkowec dał radę wypiąstkować piłkę.
38' Kelechi Iheanacho wpadł w nasze pole karne, zrobił jeden zamach i zwód, ale nie strzelił na bramkę, bo piłkę na róg wybił Wojciech Białek.
37' Defensywa Elany ustawiona jest bardzo wysoko i łapie naszych napastników na spalone, ale jak im się coś nie uda z pułapką ofsajdową, to będą mieli bardzo nieciekawie.
36' Z lewej strony dośrodkowywał Tomasz Łuczywek, a piłka najpierw odbiła się od trzech graczy Elany, a potem trafiła w ręce Nazara Penkowca.
36' Paweł Posmyk z lewego skrzydła zagrał piłkę po ziemi w kierunku Patryka Stefańskiego, ale szybszy w polu karnym okazał się Nazar Penkowec.
32' Po dośrodkowaniu Tomasza Łuczywka z narożnika boiska Paweł Posmyk sfaulował w polu bramkowym Nazara Penkowca.
32' Długa piłka w kierunku Patryka Stefańskiego i Mariusz Sobolewski zmuszony do interwencji i wybicia futbolówki na róg
31' Z lewej strony boiska dośrodkował Wiaczesław Zamara, a Krzysztof Markowski wybił piłkę do przodu.
30' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu wymuszona kontuzją. Za strzelca pierwszej bramki Marcina Sierczyńskiego na boisko wszedł Wojciech Białek
30' Marcin Lachowski po raz kolejny kapitalnie zagrał ze środka na prawą stronę. Tym razem podał Vladimirowi Bednarowi, ale Słowak dośrodkował nieco za mocno i po raz kolejny Paweł Posmyk nie dał rady dojść do piłki.
29' Marcin Sierczyński raczej zejdzie z boiska. Po powrocie na murawę zaczął utykać, a kierownik Piotr Caliński już wypisał karteczkę i podał ją sędziemu technicznemu.
28' Elana próbuje zagrozić Zagłębiu, ale na razie na próbach się kończy. Z lewej strony dośrodkował Wiaczesław Zamara, a Tomasz Łuczywek wybił piłkę głową z pola karnego.
27' Marcin Sierczyński chwilkę pobiegał poza boczną linią, rozbiegał kontuzję i wraca na boisko witany brawami.
26' Marcin Sierczyński został zniesiony poza boczną linię boiska i jest opatrywany przez doktora Grzegorza Wiśnickiego oraz Grzegorza Buczka, ale chyba wróci na boisko. Przez chwilę gramy w dziesiątkę.
24' Z około 20 metrów przymierzył Patryk Stefański. Piłka leciała w lewy dolny róg bramki, ale Nazar Penkowec uratował Elanę przed stratą trzeciego gola, piąstkując piłkę na róg.
23' To powinno być 3:0!! Piłka z głębi pola zagrana przez Marcina Lachowskiego do Michała Filipowicza, nie ma spalonego, "Filip" ma przed sobą bramkarza i kończy się tylko na rzucie rożnym, chyba we wszystko zdążył wmieszać się jeszcze obrońca. Kibice już widzieli piłkę w bramce.
22' Patryk Stefański dośrodkował z prawej strony w kierunku Pawła Posmyka, ale piłka znalazła się w rękach Nazara Penkowca.
20' Przypomnieliśmy sobie, że w tym sezonie w Toruniu było 2:2, Zagłębie takim wynikiem zakończyło jeszcze trzy inne mecze, a Elana cztery. Taki wynik nie jest wykluczony w Sosnowcu, ale przydałoby się go uniknąć. Najlepiej strzelając trzeciego gola.
18' żóta kartka Wiaczesław Zamara ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Sierczyńskim.
13' "Rządowe obietnice - temat zastępczy kibice!" - taki transparent wisi na sektorze fanów Zagłębia. Kibice skandują również "Dziennikarze, chuj wam w twarze". To zapewne związane jest z kampanią oszczerstw i nienawiści przeciwko kibicom, a może raczej "kibolom", bo taka jest teraz modna nowomowa w mediach mainstreamu.
11' gol - piłka nożna 2:0 Tomasz Łuczywek poślizgnął się i przewrócił przy wrzutce z rogu, ale mimo tego dokładnie zagrał piłkę w pole karne, Marcin Lachowski przedłużył podanie głową, a akcję także głową zamknął na długim słupku Krzysztof Markowski. Nazar Penkowec był bez szans i prowadzimy już 2:0!!
10' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę na róg wybił Marcin Wróbel
9' Marcin Lachowski zagraniem ze środka boiska chciał uruchomić szarżującego prawą stroną Patryka Stefańskiego, ale w akcję wmieszał się Marcin Wróbel i zablokował piłkę.
8' Łukasz Grube wrzucił piłkę z rogu na bliższy słupek, ale tam stał Marcin Sierczyński i głową wybił piłkę z pola karnego.
8' Rzut wolny dla Elany. Po dośrodkowaniu Łukasza Grube piłkę nogą na róg wybija Łukasz Wijas
6' Patryk Stefański z prawej strony dośrodkował na dalszy słupek, ale minimalnie za wysoko i Paweł Posmyk nie sięgnął piłki.
5' gol - piłka nożna 1:0 Rzut z autu z lewej strony boiska na wysokości pola karnego gości. Piłkę wrzucił Tomasz Łuczywek, potem trafiła ona do Pawła Posmyka, a ten odegrał do wbiegającego w pole karne Marcina Sierczyńskiego, który strzelił prawą nogą z około 8 metrów i pokonał Nazara Penkowca.
4' Spojrzeliśmy na ustawienie Zagłębia i jest jedna zmiana - Paweł Posmyk gra dzisiaj na lewej pomocy, a Patryk Stefański po prawej stronie. Najbardziej do przodu wysunięty jest Michał Filipowicz.
2' Marcin Lachowski przerzucił piłkę do Patryka Stefańskiego, który dograł na środek pola karnego do Michała Filipowicza, ale szybszy był Nazar Penkowec, który wybił piłkę przed pole karne, tam był jeszcze Paweł Posmyk, ale goście zdążyli się zorganizować w obronie na tyle, by powstrzymać sosnowiczan.
1' gwizdek 18:03 Mecz się rozpoczął. Zaczęli nasi.
0' 18:02 Przed meczem minuta ciszy ku pamięci zmarłego 13 kwietnia piłkarza Elany. Smutne, że fanatycy z sektora gości nie potrafili jej uszanować, najpierw krzyczeli "Jesteśmy u siebie", a potem jakieś bluzgi w stronę gospodarzy.
0' 18:00 Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Elana w żółto-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i niebieskich getrach. Sędziowie na czarno
0' 17:58 Dosyć szybko nam zleciał czas do pierwszej gwizdka. Powypisywaliśmy różne mniej, lub bardziej mądre teksty i opowieści, a teraz już czekamy na zawodników o zaczynamy walkę o punkty,
0' 17:55 Delegat PZPN nakazał zdjęcie "bannera", którego treść odnosi się do walki z komunizmem. Komentarz sobie zaoszczędzimy, bo byśmy się za bardzo zdenerwowali, a szkoda nerwów na działaczy tej instytucji. Logo jest nowe, ale mentalność pozostała ta sama.
0' 17:50 Wielką furorę na trybunach wywołał zając, który przebiegł przez murawę od strony zegara w stronę sektora gości, po drodze wpadając do bramki, ale sędzia tego gola nie uznał. Wracając do kibiców gości - wywiesili oni dwie flagi, obie w barwach Ruchu Chorzów, bo trzeba wiedzieć, że fani Ruchu i Elany są ze sobą zaprzyjaźnieni. A propos stosunków zagłębiowsko-śląskich. Wczoraj przeczytaliśmy, że jakiś poseł z PO uznał szaliki Zagłębia "Łowcy Hanysów" za "przejaw agresji antyśląskiej". Jeśli już pan poseł chce szukać przejawów agresji, to polecamy mu zajęcie się jednym ze swoich partyjnych kolegów, który w agresywnych atakach na swoich politycznych rywali jest niezrównany. Kumaci wiedza o kogo chodzi.
0' 17:45 Warto wspomnieć o tym, że sektor gości nie będzie dzisiaj pusty. Jesienią fanatycy Zagłębia zostali siłą przepędzeni z Torunia. Chcieli tylko obejrzeć mecz swojej drużyny, a na dworcu zostali powitani przez kilkuset policjantów i mnóstwo wozów policyjnych. Podejrzewamy, że ostatni raz taka mobilizacja miała miejsce w Toruniu jeszcze w czasach, gdy służący totalitarnemu ustrojowi zomowcy wychodzili na ulice, aby pałować uczciwych obywateli. Fani Zagłębia musieli więc wyjechać z Torunia, a po drodze jeszcze mieli policyjną pokazówkę na dworcu we Włocławku. Warto nadmienić, że kibice Zagłębia nie zostali wpuszczeni na mecz w Toruniu decyzją prezydenta tego miasta Michała Zaleskiego. Gościnność godna pozazdroszczenia! Całe szczęście, że Sosnowiec jest na tyle cywilizowanym miastem, że nie stwarza takich problemów przyjezdnym i wpuszcza kibiców gości (chyba, że akurat mają karę od PZPN, ale to już nie nasza wina)
0' 17:40 Oprócz wspomnianej już zmiany na bramce, mamy także kilka innych roszad w składzie Zagłębia. Na lewą obronę za Michała Żółtowskiego wrócił Tomasz Łuczywek. Do środka pomocy wraca Łukasz Wijas, a występujący tam w Zielonej Górze Marcin Lachowski przesunięty został do przodu na miejsce Ireneusza Grybosia. Na ławkę rezerwowych powędrował za to Krzysztof Napora - zastąpił go w wyjściowej jedenastce Patryk Stefański.
0' 17:35 Błyskotliwi Czytelnicy (czyli właściwie wszyscy odwiedzający naszą stronę, bo niebłyskotliwi czytelnicy na pewno nas nie odwiedzają) na pewno już zauważyli, że w rubryce trener wpisany jest Sebastian Klata. Od razu wyjaśniamy - trener Leszek Ojrzyński nie został zwolniony z Zagłębia. Wczoraj Wydział Dyscypliny PZPN (to ta organizacja, która sobie w tym tygodniu zmieniła logo) ukarał naszego trenera karą dwóch meczów. To konsekwencja usunięcia naszego szkoleniowca na trybuny w Zielonej Górze.
0' 17:30 Mamy już kartkę ze składami obu drużyn. W Zagłębiu zadebiutuje dzisiaj Jakub Miszczuk. Kontuzja wyeliminowała z gry podstawowego bramkarza sosnowiczan Ołeksija Szlakotina i z dwójki Jakub Miszczuk-Artur Melon trener Leszek Ojrzyński postawił dziś na tego pierwszego. Oby debiut w barwach Zagłębia był dla młodego golkipera udany.
0' 17:25 Witamy ze Stadionu Ludowego w piątkowe popołudnie. Już za około 35 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem a Elaną Toruń.
Zagłębie vs. Elana - wideo z trybun Zagłębie vs. Elana - wideo z trybun Zapraszamy do obejrzenia drugiego materiału wideo z meczu Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń. Tym razem prezentujemy film, w którym przedstawiamy urywki z trybun. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ElanąSkrót meczu z Elaną Prezentujemy skrót meczu z Elaną Toruń, wygranego przez Zagłębie 2:0. W skrócie najlepsze okazje bramkowe oraz gole Marcina Sierczyńskiego i Krzysztofa Markowskiego. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z ElanąWypowiedzi po meczu z Elaną Krzysztof Markowski: - Wciąż jesteśmy w grze, choć niektórzy nas przekreślili, niektórzy w nas nie wierzyli. Mamy charakter, zespół walczy do końca, na ile nam siły pozwolą, na ile sytuacja w tabeli się dla nas dobrze ułoży i przeciwnicy zaczną gubić punkty. Póki co patrzymy tylko na siebie, wygrywajmy. Trzeba zanotować jakąś serię zwycięstw, żeby doskoczyć do czołówki. » Czytaj więcej
Trenerzy po meczu z ElanąTrenerzy po meczu z Elaną Dariusz Durda: - Właściwie ten mecz przegraliśmy w pierwszych piętnastu minutach. Mówiłem chłopakom w szatni, że trzeba przeczekać początek, bo zespół Zagłębia rzuci się na nas jak głodny wilk. Mówiliśmy też o kwestiach taktycznych. Każdy zawodnik miał przypisanego do siebie rywala podczas stałych fragmentów. I właściwie w tym elemencie przegraliśmy ten mecz. » Czytaj więcej