1. Jakub Miszczuk
16. Jakub Dziółka
25. Adrian Jeremicz

1:0 - Michał Filipowicz 26'
61' Paweł Posmyk 88' Krzysztof Markowski

7. Sebastian Polak
Sędziowie: Mariusz Jasina - Piotr Poźniak, Krzysztof Gładysz (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 4 sekundach gry kończy się II połowa meczu. Wygrywamy z Ruchem 1:0.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Markiewicz za Marcina Sierczyńskiego.
90+2' Ireneusz Gryboś z narożnika boiska podał do Dawida Tomanka, który odegrał przed pole karne do Marcina Lachowskiego. "Lacha" uderzył z pierwszej piłki i kapitalna interwencja Marcina Fecia uratowała gości przed strata drugiej bramki.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
89' Patryk Stefański z dziecinną łatwością ograł dwóch rywali przy bocznej linii, podał do Dawida Tomanka, ale arbiter pokazał spalonego, co nie spodobało się kibicom Zagłębia.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego za odkopnięcie piłki po gwizdku.
86' Ruch próbuje się odgryźć, ale po zagraniu Leszka Nowosielskiego z lewej strony boiska nikt nie sięga piłki w polu karnym.
83' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - debiutujący w naszym zespole Dawid Tomanek wchodzi za Michała Filipowicza.
82' Po dalekim podaniu z własnej połowy w pole karne Ruchu wpadł Patryk Stefański i w sytuacji sam na sam skiksował i trafił tylko w boczną siatkę.
81' To jest niemożliwe! Mateusz Bodzioch podał piłkę prosto pod nogi Michała Filipowicza, który ruszył na bramkę Ruchu, zobaczył, że Marcin Feć stoi daleko od linii bramkowej i zdecydował się na strzał lobem. Niestety, strzelił nad poprzeczką
79' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Filipowicz, a sędzia odgwizdał faul, bo Wojciech Białek wsparł się w polu karnym na plecach rywala.
78' Wydawało się, że piłka już jest stracona, ale Marcin Lachowski poszedł za nią i wywalczył rzut rożny.
77' Mateusz Bukowiec zdecydował się na strzał z około 30 metrów, ale zrobił to bardzo źle.
76' Goście zaatakowali lewą stroną i to im dało rzut rożny.
74' zmiana Trzecia zmiana w Ruchu - Mariusz Kapłon wchodzi za Łukasza Damrata.
72' Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Kiliński, a w polu karnym Zagłębia górą był Sławomir Jarczyk.
70' zmiana Teraz druga zmiana w naszym zespole - Ireneusz Gryboś za Pawła Posmyka.
69' Dośrodkowanie Ruchu z lewej strony boiska. Mogło być groźnie, ale mamy w składzie Tomasza Łuczywka, który wygrał pojedynek główkowy.
67' Rzut wolny dla Ruchu z około 35 metrów. Mateusz Bukowiec posyła piłkę prosto w Ołeksija Szlakotina.
66' zmiana Druga zmiana w zespole Ruchu - Dawid Kiliński za Marcina Rogowskiego.
63' zmiana Marcin Sierczyński zagrał do Marcina Lachowskiego, który od razu odegrał na prawą stronę do Krzysztof Napory, a ten z okolic końcowej linii boiska podał do Pawła Posmyka, który był nieobstawiony, miał idealną sytuację, dużo miejsca i dużo czasu, ale strzelił prawą nogą nad bramką.
63' Marcin Sierczyński zagrał do Marcina Lachowskiego, który od razu odegrał na prawą stronę do Krzysztof Napory, a ten z okolic końcowej linii boiska podał do Pawła Posmyka, który był nieobstawiony, miał idealną sytuację, dużo miejsca i dużo czasu, ale strzelił prawą nogą nad bramką.
61' żóta kartka Paweł Posmyk ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Sobocie.
59' Rzut rożny dla Ruchu Zdzieszowice. Po dośrodkowaniu Marcina Rogowskiego piłkę z pola karnego wybija Marcin Lachowski.
57' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Marcin Lachowski, ale Paweł Posmyk w polu karnym nie dosięgnął piłki, która ostatecznie wpadła w ręce Marcina Fecia.
55' Rzut wolny dla Ruchu, ale po dośrodkowaniu Tomasza Kasprzyka pewnie piąstkuje Ołeksij Szlakotin.
54' Trochę przekombinowane rozegranie rzutu wolnego przez Zagłębie kończy strzał Krzysztofa Markowskiego, po którym piłka odbija się od nogi zawodnika Ruchu i wychodzi na rzut rożny. To już jedenasty korner dla Zagłębia w dzisiejszym spotkaniu.
50' Wyśmienita okazja! Marcin Lachowski zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Michała Filipowicza, który przerzucił piłkę nad bramkarzem i z końcowej linii dośrodkował idealnie na głowę Pawła Posmyka. Niestety, ten przestrzelił z kilku metrów, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką.
48' Ładna akcja dwóch młodzieżowców - Marcin Sierczyński wypuścił Krzysztofa Naporę, a ten wywalczył róg po starciu z Mateuszem Bodziochem
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Ruchu. Tomasz Damrat wszedł za Rolanda Buchałę.
45' gwizdek Po 45 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Zagłębie dominuje na boisku, choć strzeliło tylko jedną bramkę.
44' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Strzela Michał Filipowicz i trafia w głowę Mateusza Soboty.
42' Roland Buchała znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale nie miał wsparcia swoich kolegów i stracił piłkę.
41' Z prawej strony boiska dośrodkował Przemysław Bella, ale dobrze ustawiony był Sławomir Jarczyk.
39' Zagłębiacy ponownie przedostali się w pole karne Ruchu, ale zabrakło wykończenia.
38' Róg dla Ruchu. Po dośrodkowaniu Mateusza Bukowca piłka trafia w ręce Ołeksija Szlakotina.
36' Ruch zamknięty przez chwilę we własnym polu karnym.
36' Vladimir Bednar dośrodkował z prawej strony boiska, ale Pawłowi Posmykowi w oddaniu strzału przeszkodził Przemysław Bella.
34' Krzysztof Napora dośrodkował z końcowej linii. Paweł Posmyk odegrał piłkę głową, ale tam, gdzie on zagrywał nie było nikogo.
32' Z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Rogowski. Niepewnie nogami interweniuje Ołeksij Szlakotin, ale na szczęście dobitka z około 12 metrów trafia w licznie zgromadzonych w polu karnym sosnowiczan.
32' Marcin Sierczyński powstrzymał w polu karnym Łukasza Damrata i goście mają rzut rożny.
29' Bramka dodała animuszu Michałowi Filipowiczowi. Przebiegł z piłką dobre kilkadziesiąt metrów, ale niestety tym razem nie udało się dobrze rozwiązać akcji.
26' gol - piłka nożna 1:0 Z lewej strony boiska piłkę wrzucił Tomasz Łuczywek, a Michał Filipowicz strzelił głową z około 5 metrów i nie dał szans Feciowi.
26' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Marcin Lachowski przymierzył w długi róg i trafił w słupek.
25' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza piłkę z rąk wypuszcza Marcin Feć. Dochodzi do niej Marcin Lachowski, strzela z ostrego kąta i tym razem kapitalna interwencja Fecia - kolejny róg.
24' Szli dwóch na jednego! Michał Filipowicz i Paweł Posmyk. Podawał Filipowicz, ale piłka nie doszła do Posmyka, bo na róg wybił ją Mateusz Sobota.
22' Po akcji Marcina Lachowskiego goście po raz kolejny wybijają piłkę na rzut rożny, ale znowu po dośrodkowaniu Michała Filipowicza nie udaje się oddać strzału w stronę bramki Ruchu.
20' Kolejny rajd Vladimira Bednara prawą stroną boiska i znowu w polu karnym udanie interweniuje Mateusz Bodzioch. To nie koniec akcji, za chwilę z ostrego kąta piłkę zagrywał wzdłuż bramki Krzysztof Napora i akcję przerwał Marcin Feć.
18' Michał Filipowicz składał się do strzału w polu karnym, a piłkę wślizgiem na róg wyekspediował Mateusz Bodzioch.
17' Ostre dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z lewej strony boiska - znowu górą defensywa Ruchu.
17' Marcin Sierczyński przerzucił piłkę do Krzysztofa Napory, który uruchomił Vladimira Bednara i po dośrodkowaniu Słowaka interweniował Mateusz Sobota.
14' Przebojowa akcja Krzysztofa Napory prawym skrzydłem dała Zagłębiu trzeci róg.
11' Paweł Posmyk bliski znalezienia się w sytuacji sam na sam, ale jeden z obrońców Ruchu w porę interweniował i przeciął lot piłki.
10' Ładna akcja prawą stroną boiska. Krzysztof Napora do Vladimira Bednara, Słowak dośrodkowuje, a jeden z rywali blokuje piłkę i jest róg.
7' Piszemy niewiele, bo niewiele się dzieje na boisku.
4' Michał Filipowicz z rogu krótko zagrał do Tomasza Łuczywka, który dośrodkował w pole bramkowe lewą nogą - piłka trafiła do rąk Marcina Fecia.
3' Po dośrodkowaniu Michała Filipowicza z rzutu wolnego próbuje strzelać głową Marcin Lachowski, ale kończy się na rzucie rożnym.
2' Widzimy, że trener Leszek Ojrzyński dokonał zmiany w ustawieniu. Paweł Posmyk gra na lewej pomocy, a Krzysztof Napora na prawej. W Nowym Tomyślu było odwrotnie.
1' gwizdek Zaczęli goście, gramy!
0' 16:59 Wyłonili się z tunelu. Trójka sędziowska z Wrocławia w żółto-czarnych strojach, Zagłębie w czerwono-zielono-białych strojach oraz Ruch w niebieskich, a raczej w granatowych ubrankach.
0' 16:55 Z głośników leci Horrorshow, a to oznacza, że już za chwilę rozpocznie się mecz.
0' 16:50 Zawodnicy uciekli już z rozgrzewki do szatni, żeby jeszcze się trochę ogrzać przed pierwszą połową meczu.
0' 16:45 Brr, ale zimno. To już trzeci mecz rundy wiosennej, ale pogoda jak w środku zimy, a podobno w poniedziałek ma rozpocząć się kalendarzowa wiosna
0' 16:40 Leszek Ojrzyński uznał najwyraźniej, że zwycięskiego składu się nie zmienia i dzisiaj wystawił taką samą jedenastkę, jaka rozpoczęła mecz tydzień temu w Nowym Tomyślu.
0' 16:35 Rzecznik Wasik wręczył nam właśnie kartkę ze składami i za chwilę je wrzucimy na stronę.
0' 16:30 Właśnie włączono jupitery nad Ludowym. Wczoraj w Ekstraklasie odbyły się dwa mecze. Jeden z udziałem innego Zagłębia, a drugi z udziałem innego Ruchu. W obu była przerwa z powodu nagłego wyłączenia się oświetlenia. To chyba zły znak przed dzisiejszym meczem w Sosnowcu.
0' 16:25 Piłkarze obu drużyn pojawili się już na rozgrzewce. Murawa jest w miarę dobrze przygotowana, przynajmniej na taką wygląda z perspektywy trybuny. Śnieg został uprzątnięty z placu gry, jeszcze teraz panowie z MOSiR uwijają się z łopatami i odgarniają śnieg z okolic ławek rezerwowych. Na pewno nie będzie trzeba malować pomarańczowych linii tak jak wczoraj w Chorzowie.
0' 16:20 Mecz ze "Zdzichami" jest drugim w dniu dzisiejszym starcie pomiędzy Zagłębiem a zespołem z Opolszczyzny. Nasi koszykarze w zakończonym niedawno meczu pokonali w hali przy ul. Żeromskiego MKS Strzelce Opolskie 56:47. Liczymy, że piłkarze wezmą przykład ze swoich kolegów z parkietu.
0' 16:15 Witamy ze Stadionu Ludowego po raz pierwszy w tym roku! Już za około trzy kwadranse rozpocznie się mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Ruchem Zdzieszowice. Jeśli nie zamarzną nam palce, a sprzęt wytrzyma trudne warunki, to przeprowadzimy dla was relację z tego spotkania.
Skrót meczu z Ruchem Zapraszamy do oglądania skrótu meczu XX kolejki II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec - Ruch Zdzieszowice, wygranego przez Zagłębie 1:0. W skrócie bramka Michała Filipowicza oraz najlepsze okazje do zdobycia gola, a także urywki z trybun. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu z Ruchem Leszek Ojrzyński (trener Zagłębia): - Przede wszystkim chciałbym podziękować za zaangażowanie. Wiadomo, że powinniśmy być bardziej skuteczni, ale dobrze, że możemy sobie dopisać te 3 punkty. Chciałbym też podziękować pracownikom MOSiRu z panem Baczyńskim na czele, którzy dzisiaj od rana robili wszystko, żeby ten mecz się odbył. Cieszę, się, że mogliśmy zagrać to spotkanie, bo bardzo chcieliśmy pozostać w rytmie meczowym. Celem było zdobycie trzech punktów, dodatkowo chcieliśmy zagrać na zero z tyłu i oba te cele osiągnęliśmy. Chwała chłopakom za to i teraz myślimy o następnym trudnym meczu, bo każdy mecz w tej lidze jest trudny. Wiemy o co gramy, próbujemy gonić „górę". Dzisiaj było pierwsze spotkanie przed własną publicznością, widać było nerwowość, ale z meczu na mecz powinno być lepiej. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RuchemZdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszego w tym roku meczu na Stadionie Ludowym, w którym Zagłębie pokonało 1:0 drużynę Ruchu Zdzieszowice. W galerii prezentujemy fotografie zarówno wydarzeń na boisku, jak i na trybunach. » Czytaj więcej
Najniższy wymiar karyNajniższy wymiar kary Rywalizacja pomiędzy Zagłębiem a zespołami z Opolszczyzny zakończyła się podwójnym sukcesem. Do wygranej koszykarzy nad MKS-em Strzelce Opolskie piłkarze dołożyli skromne zwycięstwo nad Ruchem Zdzieszowice. Wygrana 1:0 jest zdecydowanie najniższym wymiarem kary, jaki spotkał na Ludowym drużynę "Zdzichów". To spotkanie mogło, a nawet powinno się zakończyć co najmniej pięciobramkowym zwycięstwem naszego zespołu. » Czytaj więcej