2021-05-07, 17:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Radomiak Radom
Stroje: zielone (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki (74' 16. Dawid Ryndak) 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny (90' 10. Martim Maia) 11. Patrik Mišák 21. Nikolas Korzeniecki (74' 15. Marcin Pisarek) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira (82' 22. Quentin Seedorf) 26. Michał Masłowski (82' 14. Filip Karbowy) 77. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 4. Mateusz Machała 17. Kacper Radkowski 80. Mateusz Popczyk   Trener: Kazimierz Moskal
0:1 - Piotr Polczak 47' (s.)
86' Dawid Gojny 90' Raphael Rossi 90' Mateusz Cichocki
12. Mateusz Kochalski 14. Damian Jakubik 29. Raphael Rossi 16. Mateusz Cichocki 33. Dawid Abramowicz 7. Miłosz Kozak (64' 77. Patryk Mikita) 11. Michał Kaput 55. Meik Karwot 9. Leândro (90+2' 23. Filipe Nascimento) 25. Damian Gąska (90+2' 3. Artur Bogusz) 10. Mateusz Radecki (84' 97. Dominik Sokół)     Rezerwowi: 95. Filip Majchrowicz 4. Maciej Świdzikowski 6. Adam Banasiak 30. Mateusz Bodzioch 88. Amâncio Fortes   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Bartłomiej Lekki (Zabrze), Marcin Janawa (Szczecin). Techniczny: Leszek Lewandowski (Gliwice)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu
90+5' gwizdek Lekki strzał głową Lukáša Ďuriški po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
90+2' zmiana Dwie zmiany w Radomiaku - Artur Bogusz za Damiana Gąskę i Filipe Nascimento za Leandro.
90+2' doliczony czas +5
90+1' zmiana Filip Karbowy uderzył nad bramką z rzutu wolnego z około 25 metrów.
90' zmiana Martim Maia wszedł za Dawida Gojnego.
90' żóta kartka Raphael Rossi ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Cichockiego za faul na Patriku Mišáku
89' Kontra Zagłębia i na 25. metrze przed bramką Radomiaka faulowany jest Patrik Mišák.
89' Quentin Seedorf wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Damiana Gąskę z rogu.
88' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Krystian Stępniowski.
87' Dominik Sokół faulowany przez Dawida Ryndaka.
87' Filip Karbowy wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Damiana Gąskę.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego za faul na Leandro.
84' Szymon Sobczak faulował w ataku Raphaela Rossiego.
84' zmiana Druga zmiana w Radomiaku - Dominik Sokół za Mateusza Radeckiego.
82' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za João Oliveirę i Filip Karbowy za Michała Masłowskiego.
82' Mateusz Radecki obrócił się z piłką w polu karnym i przy strzale zablokował go Lukáš Ďuriška. Dobijający Damian Gąska posłał piłkę wysoko nad bramką.
81' Kontra Radomiaka. Mateuszowi Radeckiemu zabrakło dokładności po akcji lewą stroną boiska i zagrał w pole karne do nikogo.
80' Za mocne podanie Macieja Ambrosiewicza do Dawida Gojnego.
79' Piotr Polczak interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Damiana Gąski.
78' Szymon Sobczak złapany na spalonym.
78' Piotr Polczak na 20. metrze odebrał piłkę Leandro.
76' Po zmianach w składzie Zagłębia Michał Masłowski zszedł do środka w miejsce Nikolasa Korzenieckiego, a Marcin Pisarek gra na skrzydle.
74' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Schodzą dwa -nieccy. Za Łukasza Turzynieckiego wszedł Dawid Ryndak, a za Nikolasa Korzenieckiego Marcin Pisarek.
74' Patrik Mišák dośrodkował z rzutu wolnego, a sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z naszych graczy. W polu karnym leży Raphael Rossi.
73' Szymon Sobczak faulowany przez Michała Kaputa.
72' Prosta strata Zagłębia. Nikolas Korzeniecki podał do Łukasza Turzynieckiego i piłka wyszła na aut.
71' Damian Gąska w kontrze zagrał przed pole karne do Leandro, który strzelił prawą nogą i trafił w swojego kolegę z zespołu Mateusza Radeckiego.
70' Damian Jakubi z dużą łatwością odebrał piłkę Dawidowi Gojnemu.
68' Maciej Ambrosiewicz zagrał do Patrika Mišáka, który po kilkunastometrowym rajdzie podał na lewą stronę boiska do Dawida Gojnego. "Gojo" dośrodkował, ale nie było komu zamknąć akcji strzałem.
66' Meik Karwot stracił piłkę na własnej połowie, ale Michał Masłowski popisał się złym podaniem.
65' Na spalonym Szymon Sobczak.
64' gwizdek Pierwsza zmiana w Radomiaku - Patryk Mikita za Miłosza Kozaka.
63' Dośrodkowanie Miłosza Kozaka z lewego skrzydła i niecelny strzał Mateusza Radeckiego.
62' Miłosz Kozak zagrywał przed bramkę niemal z końcowej linii boiska. Piłka trafia w ręce Krystiana Stępniowskiego.
60' Dawid Gojny ucierpiał po tym, jak starł się z Damianem Jakubikiem.
60' João Oliveira podawał do Szymona Sobczaka. Piłkę przejął Raphael Rossi.
60' Dawid Gojny faulowany we własnym polu karnym przez Leandro.
58' Miłosz Kozak podawał do Dawida Abramowicza. Piłkę wślizgiem na aut wybił Łukasz Turzyniecki.
57' Szymon Sobczak po rajdzie prawą stroną boiska próbował przedryblować Raphaela Rossiego, ale stoper Radomiak zdołał przerwać akcję wybiciem piłki na aut.
56' Leandro podał w pole karne do Damiana Gąski, który odgrywał w kierunku Mateusza Radeckiego. Piłkę trącił Lukáš Ďuriška, a Krystian Stępniowski uratował Zagłębie przed drugim "swojakiem".
55' Mateusz Radecki na spalonym.
55' Patrik Mišák z prawego skrzydła zagrał w pole karne w kierunku biegnącego Michała Masłowskiego. Szybszy był Mateusz Kochalski.
54' Michał Kaput faulowany przez João Oliveirę.
53' Na spalonym Szymon Sobczak.
53' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Damiana Gąskę.
53' Radomiak już zaczął grać na czas. Damian Jakubik wiązał buta tak długo, że aż sędzia go wyprosił poza boisko.
51' Michał Masłowski faulowany w środku boiska.
50' Zagłębie przegrało pięć poprzednich meczów rozgrywanych w piątki. Czyżby dziś szósta porażka?
49' Gracze Radomiaka tak mocno się cieszyli z bramki, że pomocy fizjoterapeuty musiał skorzystać Dawid Abramowicz.
47' gol samobójczy 0:1 Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka z lewej strony boiska piłkę głową do własnej bramki wpakował Piotr Polczak naciskany przez Mateusza Radeckiego.
46' Dawid Gojny faulowany przez Mateusza Radeckiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 8 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę.
45+1' Małe zamieszanie pod bramką Radomiaka po dośrodkowaniu Patrika Mišáka, ale ostatecznie grę wznowi Mateusz Kochalski.
45' Patrik Mišák faulowany przez Michała Kaputa.
44' Mateusz Cichocki wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Dawida Gojnego.
43' Szymon Sobczak faulowany przez Mateusza Cichockiego.
42' Dawid Goiny dośrodkował lewą nogą z rzutu wolnego. Piotr Polczak zgrał piłkę do Macieja Ambrosiewicza, a ten z niełatwej pozycji strzelił niecelnie.
42' Patrik Mišák faulowany przez Miłosza Kozaka.
40' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka.
39' Na połowie Radomiaka leżeli João Oliveira i Damian Gąska i sędzia czeka ze wznowieniem gry.
38' Akcja Miłosza Kozaka prawą stroną boiska. Zagranie przed bramkę i piłkę na róg wybija Krystian Stępniowski.
37' Patrik Mišák wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rogu.
36' Łukasz Turzyniecki był faulowany przez Meika Karwota po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rogu, ale sędzia tego nie widział i uznał, że należy się róg.
36' Łukasz Turzyniecki zablokował dośrodkowanie Damiana Gąski i goście z Radomia mają drugi róg.
35' Kompletnie nieudane zagranie Michała Masłowskiego.
33' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka po rykoszecie od Damiana Jakubika trafiła na 16. metr do Nikolasa Korzenieckiego, który uderzył prawą nogą. Mateusz Kochalski nie dał się zaskoczyć.
32' Szymon Sobczak zagrał piłkę ręką, a sędzia musiał znowu porozmawiać z Meikiem Karwotem, który zbyt energicznie protestował.
31' Szymon Sobczak faulowany na połowie Zagłębia.
30' Strata Lukáša Ďuriški, który wyprowadzając piłkę z własnej połowy zagrał do Meika Karwota. Na szczęście Słowak zdążył naprawić swój błąd i odebrał futbolówkę Mateuszowi Radeckiemu.
29' Meik Karwot przerwał akcję Zagłębia faulem na Szymonie Sobczaku. Skończyło się bez kartki, tylko na reprymendzie od arbitra.
29' Dawid Gojny wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rzutu wolnego. Dobitka Miłosza Kozaka ugrzęzła w gąszczu nóg.
28' Łukasz Turzyniecki sfaulował Leandro w okolicy narożnika boiska.
27' Leandro faulowany na własnej połowie przez Dawida Gojnego.
26' Dawid Gojny nie doszedł do piłki zagranej mu na skrzydło przez Macieja Ambrosiewicza.
26' Sosnowiczanie efektownie rozegrali piłkę przed polem karnym Radomiaka. Akcję przerwał Dawid Abramowicz.
25' Przed polem karnym Zagłębia Nikolas Korzeniecki zabrał piłkę Leandro.
24' Radomiak rusza z kontrą po stracie piłki przez Zagłębie, ale akcję gości w porę przerwał Piotr Polczak.
23' Po rozegranym przez Zagłębie rzucie rożnym strzał Michała Masłowskiego zza pola karnego został zablokowany.
22' Patrik Mišák dostał podanie od João Oliveiry i uderzył prawą nogą w długi róg. Piłka odbiła się od Mateusza Cichockiego i wyszła na korner.
21' Po rozegraniu rzutu rożnego przez Zagłębia gracze z Radomia wybijają piłkę poza pole karne.
20' Ależ okazja dla Zagłębia. João Oliveira zagrał z lewego skrzydła w pole karne do Patrika Mišáka. Pierwszy strzał Słowaka trafił w słupek, a przy dobitce pod poprzeczkę piłkę na róg sparował Mateusz Kochalki
20' João Oliveira podawał w pole karne do Szymona Sobczaka, którego uprzedził Mateusz Cichocki.
18' Patrik Mišák dostał piłkę w środkowej strefie boiska, podciągnął z nią do przodu i ponieważ nie bardzo miał do kogo podawać, zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów, po którym piłka przeleciała nad radomską bramką.
17' Łukasz Turzyniecki interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Damiana Jakubika z prawego skrzydła.
16' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Damian Gąska. Bez zagrożenia dla bramki sosnowiczan.
15' Leandro faulowany po prawej stronie boiska.
15' Miłosz Kozak ograł Dawida Gojnego i uderzył z ostrego kąta w krótki róg. Krystian Stępniowski odbił piłkę przed siebie, a potem Piotr Polczak wyekspediował futbolówkę do przodu.
13' Płaski i niezbyt mocny strzał Leandro z około 20 metrów. Broni Krystian Stępniowski
13' Nikolas Korzeniecki powstrzymał ofensywną akcję Dawida Abramowicza.
12' Akcja Szymona Sobczaka przerwana przez Raphaela Rossiego.
11' Michał Masłowski uruchomił Dawida Gojnego na lewej stronie boiska. "Gojo" dośrodkował prawą nogą w pole karne i piłkę złapał Mateusz Kochalski.
10' João Oliveira faulowany przez Mateusza Radeckiego.
10' Szymon Sobczak faulował w ataku Damiana Jakubika.
8' Leandro faulowany przez Macieja Ambrosiewicza w środku boiska.
5' Szymon Sobczak podawał w pole karne do Patrika Mišáka, ale akcję zdążył przerwać Dawid Abramowicz.
4' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rzutu rożnego piłkę w polu karnym trącił jeden z graczy gości i Zagłębie wznowi grę z autu.
4' Lukáš Ďuriška nie pozwolił na dojście do piłki Leandro i goście mają rzut rożny.
3' Szymon Sobczak faulował w ataku Meika Karwota.
2' Damian Gąska przedzierał się z piłką pod pole karne Zagłębia, ale upadł i stracił futbolówkę.
1' Nikolas Korzeniecki zbyt mocno zagrywał w pole karne w kierunku Patrika Mišáka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:38 Obie ekipy już na murawie. Zagłębie dziś całe na czerwono, a Radomiak w jednolitych zielonych strojach.
0' 17:35 Przypominamy, że relację z dzisiejszego meczu można obejrzeć w Polsacie Sport. To dopiero druga w tym sezonie wizyta tej sportowej stacji na meczu Zagłębia rozgrywanym w Sosnowcu. Wcześniej Polsat Sport relacjonował mecz z GKS-em Tychy wygrany 3:0.
0' 17:20 Radomiak jest jedną z trzech drużyn, które w tym sezonie nie wygrały z Zagłębiem. Czternaście klubów Fortuna I ligi ma już sosnowiczan "na rozkładzie". Widzew Łódź rozegrał dwa mecze z nami i już na pewno nie odniesie zwycięstwa nad Zagłębiem. Oprócz Radomiaka jeszcze Puszcza Niepołomice czeka w tym sezonie na wygraną z naszym zespołem i mamy nadzieję, że te dwie drużyny się nie doczekają.
0' 17:30 Zagłębie ma korzystny bilans meczów z Radomiakiem. Goście nie wygrali ani jednego spotkania na Stadionie Ludowym i mamy nadzieję, że tak zostanie. W poprzednim meczu dla sosnowiczan dwa gole strzelił Fabian Piasecki, a jesienią 2005 cztery bramki radomianom wbił Przemysław Pitry. Kto dziś pójdzie w ich ślady?
0' 17:10 Ciężko będzie dziś Zagłębiu o strzelenie bramki, bo zespół z Radomia może się pochwalić najlepszą defensywą w Fortuna I lidze. W 27 rozegranych spotkaniach radomianie stracili zaledwie 18 bramek. Aż 15 razy bramkarz Mateusz Kochalski zachował czyste konto. W dziesięciu meczach z zespołami zajmującymi obecnie miejsca 12-18 Radomiak nie stracił ani jednej bramki. Zagłębie też się łapie do tej kategorii i w jesiennym spotkaniu w Radomiu zremisowało 0:0.
0' 17:00 W składzie Radomiaka nie ma najlepszego strzelca tej drużyny Karola Angielskiego, który w poprzednim meczu opuścił boisko z kontuzją. Od pierwszej minuty zagra dwóch byłych piłkarzy naszej drużyny, Miłosz Kozak i Mateusz Cichocki. Trzeci z byłych zawodników Zagłębia, który reprezentuje barwy zespołu z Radomia, Adam Banasiak rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.
0' 16:50 Znamy już skład, w jakim do meczu z Radomiakiem przystąpi Zagłębie. Są trzy zmiany w porównaniu do sobotniego spotkania w Kielcach. Na bramce Szymona Frankowskiego zastąpił Krystian Stępniowski. To oznaczało, że druga zmiana w składzie została wymuszona i do pierwszej jedenastki musiał wskoczyć jeden z młodzieżowców. Spośród graczy, których PESEL zaczyna się od zera, Kazimierz Moskal wybrał Nikolasa Korzenieckiego. Trzecim piłkarzem, którego nie było w wyjściowym składzie na mecz z Koroną, a dziś zagra od pierwszej minuty jest Michał Masłowski. Na ławce usiedli za to Martim Maia i Quentin Seedorf.
0' 16:40 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 29. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Radomiakiem Radom.
Druga galeria zdjęć z meczu z RadomiakiemDruga galeria zdjęć z meczu z Radomiakiem Prezentujemy drugą porcję zdjęć ze spotkania Zagłębia Sosnowiec z Radomiakiem Radom. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RadomiakiemZdjęcia z meczu z Radomiakiem Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Radomiakiem Radom. » Czytaj więcej
Skrót meczu z RadomiakiemSkrót meczu z Radomiakiem Polsat Sport opublikował skrót dziejszego spotkania 29. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Radomiakiem Radom. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z RadomiakiemKonferencja prasowa po meczu z Radomiakiem Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Piątek, piąteczek, porażkaPiątek, piąteczek, porażka Zagłębie przegrało z Radomiakiem 0:1 po samobójczym trafieniu Piotra Polczaka w 47. minucie. Była to szósta kolejna porażka sosnowiczan w meczu rozgrywanym w piątek. » Czytaj więcej