Relacja Puchar Polski 2020/2021 - 1/32 finału runda
2020-08-15, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Janikowo
Unia Janikowo
1:0(1:0)
33. Gracjan Fabiszewski 4. Eryk Rajnisz2. Jakub Losik 14. Maciej Mysiak 6. Filip Hartwich 13. Miłosz Dziurzyński (75' 23. Ernest Hulisz) 18. Damian Garstka 11. Tomasz Kowalczuk 20. Gracjan Goździk 7. Przemysław Kędziora 24. Mikołaj Jabłkowski (63' 30. Mateusz Rumiński)   Trener: Artur Polehojko
1:0 - Damian Garstka 22'
13' Tomasz Kowalczuk 72' Przemysław Kędziora 72' Kacper Radkowski 90+1' Joao Oliveira
23. Matko Perdijić 27. Łukasz Turzyniecki (71' 16. Dawid Ryndak) 18. Lukáš Ďuriška 17. Kacper Radkowski 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (71' 28. Michał Kieca) 6. Joao Oliveira 14. Filip Karbowy (46' 10. Martim Maia) 11. Patryk Mularczyk 22. Quentin Seedorf (58' 30. Patryk Małecki) 88. Olaf Nowak (58' 8. Szymon Pawłowski)   Rezerwowi:Kacper Chorążka Piotr Polczak Nikolas Korzeniecki    Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Znowu się kompromitujemy w Pucharze Polski.
90+2' Ernest Hulisz faulowany przez Martima Maię.
90+1' żóta kartka Joao Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Przemysławie Kędziorze.
90' Wrzutka Patryka Małeckiego z rogu i małe zamieszanie w polu karnym.
90' Trzy strzały w jednej akcji! Najpierw bramkarz Unii odbija piłkę po uderzeniu Szymona Pawłowskiego, potem blokowany jest Patryk Mularczyk, a na końcu zza pola karnego przymierzył Martin Maia i Gracjan Faliszewski wybił piłkę na róg.
88' Patryk Małecki wrzucił z rogu na bliższy słupek, a Szymon Pawłowski niecelnie uderzył głową.
88' Róg dla Zagłębia po akcji Michała Kiecy.
88' Damian Garstka odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu.
87' Skurcze łapią dwóch graczy Unii, ale wstają i walczą.
85' Z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak. Szymon Pawłowski nieudanie składał się do przewrotki, a Patryk Małecki nie zdołał opanować piłki, która przypadkowo spadła mu pod nogi.
85' Ernest Hulisz faulowany przez Joao Oliveirę.
84' Patryk Małecki stracił piłkę przed polem karnym Unii.
82' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Michał Kieca wpakował piłkę głową do siatki, ale gola nie ma, bo nasz zawodnik był na spalonym.
81' Patryk Małecki zatrzymany w polu karnym przez Damiana Garstkę.
80' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego było tak beznadziejne, że nawet III-ligowa publiczność z Janikowa to wyśmiała.
80' Joao Oliveira faulowany przez Gracjana Goździka.
79' Patryk Małecki z rzutu wolnego trafił prosto w mur.
79' Tuż przed boczną linią pola karnego Eryk Rajnisz sfaulował Michała Kiecę.
78' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Małecki, a Joao Oliveira upadł w polu karnym.
78' Mamy róg po rajdzie Patryka Mularczyka i interwencji Filipa Hartwicha.
77' Lekki strzał Patryka Mularczyka z 20 metrów. Bez problemów broni Gracjan Faliszewski.
77' Przemysław Kędziora uciekł Kacprowi Radkowskiemu i uderzył z około 20 metrów. Broni Matko Perdijić.
75' zmiana Druga zmiana w Unii - z boiska schodzi Miłosz Dziurzyński, a wchodzi Ernest Hulisz.
74' Przemysław Kędziora strzelił prawą nogą w krótki róg i świetną paradą popisał się Matko Perdijić.
72' żóta kartka Żółta kartka także dla Przemysława Kędziory za niesportowe zachowanie
72' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Radkowskiego za faul na Przemysławie Kędziorze
71' zmiana Dawid Ryndak i Michał Kieca wchodzą za Łukasza Turzynieckiego i Mateusza Szweda.
71' Szymon Pawłowski zbyt mocno się rozpędził się na lewej stronie boiska i wyjechał poza plac gry.
70' Joao Oliveira z 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
69' Szymon Pawłowski strzelił prawą nogą z ponad 20 metrów i Gracjan Faliszewski miał lekki kłopot z opanowaniem podkręconej futbolówki.
68' Za krótkie wybicie Kacpra Radkowskiego z pola karnego pozwoliło gościom na stworzenie sobie sytuacji strzeleckiej, ale Gracjan Goździk z około 12 metrów uderzył daleko od bramki
67' Składającego się do strzału w polu karnym Mateusza Rumińskiego w ostatniej chwili powstrzymał Łukasz Turzyniecki.
66' Joao Oliveira faulował w ataku Przemysława Kędziorę.
66' Szymon Pawłowski stracił piłkę w polu karnym Unii
65' Joao Oliveira interweniuje głową we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Tomasza Kowalczuka.
64' Martim Maia wybija piłkę na kolejny rzut rożny po dośrodkowaniu Tomasza Kowalczuka.
64' Filip Hartwich wywalczył rzut rożny dla Unii.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Unii - Mateusz Rumiński za Mikołaja Jabłkowskiego.
62' Patryk Mularczyk nie sięgnął głową piłki dośrodkowanej przez Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
61' Filip Hartwich wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
60' Patryk Mularczyk trącił piłkę w polu bramkowym po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego, ale nie zaskoczył tym bramkarza.
59' Tomasz Kowalczuk faulował w ataku Martima Maię.
58' zmiana Olaf Nowak i Quentin Seedorf ustępują miejsca Szymonowi Pawłowskiemu i Patrykowi Małeckiemu.
58' Lukáš Ďuriška próbował zamknąć akcję po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
58' Róg dla Zagłębia po akcji Mateusza Szweda.
56' Joao Oliveira wyłożył piłkę w polu karnym Quentinowi Seedorfowi, ale Holender skiksował.
55' Tomasz Kowalczuk faulował w ataku Martima Maię.
54' Gospodarze mogli ponownie stanąć oko w oko z Matko Perdijiciem, ale Przemysław Kędziora nie utrzymał równowagi i przewrócił się biegnąc do piłki zagranej w pole karne.
53' Łukasz Turzyniecki wrzucił piłkę z prawego skrzydła. Olaf Nowak dostawił nogę do futbolówki przy bliższym słupku, ale nie był w stanie trafić do bramki z ostrego kąta.
52' Maciej Mysiak interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu.
52' Rajd Łukasza Turzynieckiego kończy się rogiem dla sosnowiczan.
51' Po wrzutce Patryka Mularczyka z rzutu rożnego piłka przeleciała nad polem karnym. Dopadł do niej Olaf Nowak, dośrodkował na 8. metr, gdzie do strzału wolejem złożył się Joao Oliveira i świetnie na linii bramkowej interweniował Gracjan Faliszewski.
51' Rzut rożny dla Zagłębia po akcji Mateusza Szweda.
50' Po strzale Tomasza Kowalczuka z 20 metrów piłka przechodzi obok bramki Zagłębia.
49' Przemysław Kędziora faulowany przez Mateusza Szweda.
49' Patryk Mularczyk po rozegraniu rzutu rożnego przedarł się z piłką w pole karne Unii, ale nie dał rady minąć Jakuba Losika.
49' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu piłkę na róg wybił Damian Garstka.
48' Olaf Nowak faulował w ataku Macieja Mysiaka.
47' Mateusz Szwed upadł w polu karnym Unii po starciu z Erykiem Rajniszem, ale nie ma mowy o faulu.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową - Martim Maia wchodzi za Filipa Karbowego
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45' Mateusz Szwed dośrodkował z lewej strony boiska. Patryk Mularczyk oddał stzrał z około 11 metrów. Gracjan Faliszewski odbił piłkę przed siebie, a Filip Hartwich nie pozwolił na dobitkę Quentinowi Seedorfowi.
44' Maciej Mysiak przyjął na ciało piłkę po strzale Olafa Nowaka z 25 metrów.
43' Golkiper Unii pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Patryka Mularczyka.
43' Róg dla sosnowiczan po akcji lewym skrzydłem.
42' Przemysław Kędziora w kontrze przedarł się w pole karne sosnowiczan, gdzie zatrzymał go Kacper Radkowski.
42' Jakub Losik wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rzutu wolnego.
41' Joao Oliveira faulowany przez Damiana Garstkę.
40' Łukasz Turzyniecki zagrał górną piłkę w pole karne do Olafa Nowaka, który z ostrego kąta strzelił nad bramką.
38' Lukáš Ďuriška włączył się do akcji ofensywnej i sfaulował Przemysława Kędziorę.
37' Gra przerwana przez sędziego, bo na murawie leży Damian Garstka.
36' Prosty błąd sosnowiczan w rozegraniu piłki przy bocznej linii boiska i futbolówka ląduje poza placem gry.
36' Mikołaj Jabłkowski podawał na 25. metrze w kierunku Gracjana Goździka, ale trafił w nogę Łukasza Turzynieckiego.
34' W środku boiska Maciej Mysiak sfaulował Olafa Nowaka.
33' Joao Oliveira przejął piłkę na połowie Unii, ale pomagał sobie ręką.
32' Filip Karbowy niecelnie strzelił z około 25 metrów.
30' Gracjan Goździk faulowany przez Łukasza Turzynieckiego.
29' Miłosz Dziurzyński powstrzymał wślizgiem rajd Dawida Gojnego.
28' Quentin Seedorf po rajdzie lewym skrzydłem zagrał w pole karne do Patryka Mularczyka, który wyłożył piłkę na 20. metr do Joao Oliveiry, ale Portugalczyka "zabił kreta" i kopnął wysoko nad bramką.
26' Patryk Mularczyk podał z rogu do Dawida Gojnego, który dośrodkował lewą nogą w pole karne, a Joao Oliveira niecelnie uderzył głową.
25' Po akcji Quentina Seedorfa piłkę na róg wybił Jakub Losik.
25' Kacper Radkowski na połowie Unii podał do rywala.
24' Dawid Gojny faulowany przez Miłosza Dziurzyńskiego.
22' gol - piłka nożna 1:0 Kontra gospodarzy. Gracjan Goździk zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Damiana Garstki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Matko Perdijicia.
22' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła nie znalazło adresata.
20' Jakub Losik interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z prawego skrzydła
19' Damian Garstka powstrzymał wślizgiem Quentina Seedorfa.
18' Przemysław Kędziora przedarł się lewą stroną, ale jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.
17' Joao Oliveira faulował Przemysława Kędziorę.
16' Quentin Seedorf przejął piłkę na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne. Strzał Mateusza Szweda był zablokowany, piłka trafiła pod nogi Patryka Mularczyka, którego strzał także został zablokowany. Piłka po rykoszecie zmierzała w stronę słupka i wydawało się, że Olaf Nowak będzie w stanie dobić ją z bliska do bramki, ale golkiper Unii zdążył z interwencją.
14' Quentin Seedorf przerwał rajd Miłosza Dziurzyńskiego.
13' Gracjan Fabiszewski pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Dawida Gojnego.
13' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Kowalczuka za faul na Mateuszu Szwedzie.
12' Joao Oliveira wpadł z piłką w pole karne, ale został powstrzymany przez Damiana Garstkę
12' Mateusz Szwed faulowany przy bocznej linii boiska przez Przemysława Kędziory.
10' Rajd Przemysława Kędziory lewą stroną boiska przerwany przez Łukasza Turzynieckiego.
10' Lewą nogą z narożnika boiska dośrodkował Dawid Gojny, ale gospodarze oddalili zagrożenie z pola karnego.
9' Łukasz Turzyniecki wywalczył róg dla Zagłębia
8' Joao Oliveira uderzał z około 20 metrów. Piłka odbiła się od jednego z gospodarzy i trafiła pod nogi Olafa Nowaka, który umieścił futbolówkę w siatce, ale znajdował się na spalonym i bramka nie została uznana.
6' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła z kilku metrów główkował Mateusz Szwed i trafił w poprzeczkę!
5' Mateusz Szwed domagał się podyktowania rzutu wolnego, ale zdaniem sędziego Filip Hartwich czysto zatrzymał naszego gracza.
4' Z lewej strony boiska dośrodkował Filip Hartwich, ale piłka wyleciała poza końcową linię boiska.
2' Filip Karbowy uderzył z rzutu wolnego wysoko nad bramką.
1' Mateusz Szwed faulowany ponad 30 metrów od bramki Unii.
1' gwizdek Gramy!
0' 15:58 Jako pierwsi z tunelu wyszli sosnowiczanie, którzy zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a za nimi pojawili się gospodarze, którzy założyli białe koszulki, niebieskie spodenki i niebieskie getry. Pod nieobecność Szymona Pawłowskiego i Piotra Polczaka kapitanem zespołu jest dziś Matko Perdijić.
0' 15:50 W dwóch poprzednich meczach o Puchar Polski Zagłębie nie strzeliło ani jednej bramki. Liczymy na przerwanie tej złej serii w dzisiejszym meczu i awans do 1/16 finału PP po raz pierwszy od 2017, gdy wyeliminowaliśmy III-ligową Chełmiankę Chełm.
0' 15:45 Niestety, nie podaliśmy w składach zawodników rezerwowych, bo organizatorzy nie przekazali czegoś takiego jak kartki ze składami. Widzimy, że w Zagłębiu rezerwowym bramkarzem jest Kacper Chorążka. Martim Maia, Jakub Sinior i Michał Kieca rozgrzewają się z piłką, a Piotr Polczak, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak i Patryk Małecki biegają dookoła boiska.
0' 15:40 W dzisiejszym składzie mamy aż czterech debiutantów w barwach Zagłębia. Są to Łukasz Turzyniecki, Lukáš Ďuriška, Joao Oliveira oraz Dawid Gojny. Pierwszy mecz po powrocie do Sosnowca rozegra natomiast Olaf Nowak. Do bramki wraca Matko Perdijić, który po raz ostatnio grał jeszcze w 2019 roku.
0' 15:30 Przerwa między sezonami trwała dla Zagłębia zaledwie trzy tygodnie. 24 lipca sosnowiczanie po zwycięstwie w Suwałkach zapewnili sobie utrzymanie w I lidze, a już dziś ruszają w bój po piąty Puchar Polski. Dopiero osiem dni temu drużyna wznowiła treningi po krótkiej letniej przerwie i do pucharowej rywalizacji w Janikowie Zagłębie przystępuje bez żadnego sparingu.
0' 15:20 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Janikowie i zapraszamy na relację z meczu 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy Unią Janikowo a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w JanikowieGaleria zdjęć z meczu w Janikowie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych z perspektywy murawy podczas meczu Unii Janikowo z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 55 fotografie. » Czytaj więcej
Puchar pełen wstyduPuchar pełen wstydu Zagłębie po raz trzeci z rzędu odpadło w 1/32 finału Pucharu Polski. Tym razem lepsza od sosnowiczan okazała się III-ligowa Unia Janikowo, która wygrała 1:0 po golu Damiana Garstki w 22. minucie. » Czytaj więcej