2020-06-20, 17:40 Miejsce rozgrywania meczu:
Stroje: zielone (4-5-1)
1:3(0:2)
Stroje: czerwone (4-4-2)
81. Mariusz Pawełek 16. Dominik Kulawiak 5. Michał Bojdys 17. Kamil Szymura 94. Dawid Gojny 9. Petr Galuska 32. Bartosz Jaroszek (70' 8. Kamil Jadach) 21. Marek Mróz 20. Damian Tront 10. Farid Ali (46' 3. Mateusz Słodowy) 28. Kamil Adamek (62' 15. Daniel Szczepan)   Rezerwowi: 1. Grzegorz Drazik 6. Łukasz Norkowski 7. Patryk Skórecki 19. Łukasz Gajda 22. Filip Karmański 23. Daniel Liszka   Trener: Jarosław Skrobacz
0:1 - Filip Karbowy 3' 0:2 - Szymon Pawłowski 44' 1:2 - Kamil Adamek 47' 1:3 - Fabian Piasecki 49'
9' Kamil Szymura 26' Damian Tront 30' Dawid Ryndak 33' Mateusz Szwed 35' Dominik Kulawiak 39' Fabian Piasecki 39' Michał Bojdys 41' Damian Tront 41' Damian Tront 55' Kamil Adamek 81' Bartłomiej Babiarz
12. Kacper Chorążka 16. Dawid Ryndak 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 29. Markas Beneta 9. Mateusz Szwed (76' 22. Quentin Seedorf) 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy (62' 21. Tomasz Hołota) 7. Tomasz Nawotka 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki (78' 18. Rubio)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Kacper Łopata 11. Patryk Mularczyk 17. Kacper Radkowski 20. Jakub Sinior 98. Wojciech Słomka   Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Daniel Kruczyński (Żywiec)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry sędzia Daniel Kruczyński kończy drugą połowę meczu. Wygrywamy w Jastrzębiu!
90+3' Szymon Pawłowski zablokowany przy próbie strzału z pola karnego.
90+2' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski zagrał na prawą stronę pola karnego do Rubio, który w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Mariusza Pawełka.
90+1' Quentin Seedorf wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kamila Jadacha z rogu.
90+1' Daniel Szczepan wywalczył rzut rożny.
90' Po podaniu Szymona Pawłowskiego ze środka boiska z lewej strony pola karnego lekko po ziemi uderzał Tomasz Nawotka. Broni Mariusza Pawełek.
90' Quentin Seedorf przeszedł na prawe skrzydło. Dośrodkował lewą nogą i piłka wpadła w ręce Mariusza Pawełka.
89' Zagłębie spokojnie sobie rozgrywa piłkę i wyczekuje na końcowy gwizdek.
87' Daleki wrzut Mateusza Słodowego z autu i piłka ostatecznie trafia w ręce Kacpra Chorązki.
87' Mariusz Pawełek łapie piłkę dośrodkowaną przez Szymona Pawłowskiego po rozegraniu rogu.
86' Strzał Bartłomieja Babiarza z 25 metrów blokowany przez Michała Bojdysa. Mamy róg.
85' Niedokładne dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
84' Quentin Seedorf z lewego skrzydła zagrał na 20. metr, a Bartłomiej Babiarz uderzył wysoko nad bramką.
84' Po podaniu Rubio Mariusz Pawełek interweniował na skraju pola karnego i uprzedził Quentina Seedorfa.
82' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki Michał Bojdys uprzedził Quentina Seedorfa
82' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracze Zagłębia wybijają piłkę poza pole karne.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za faul na Dominiku Kulawiaku.
80' Dawid Gojny sfaulował w powietrznej walce Tomasza Nawotkę.
79' Tomasz Nawotka pomagał sobie ręką przy blokowaniu podania Marka Mroza.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rubio za Fabiana Piaseckiego.
78' Daniel Szczepan na lewej stronie boiska poradził sobie z Piotrem Polczakiem, ale potem oddał bardzo zły strzał.
77' Daniel Szczepan faulował w ataku Rafała Grzelaka.
76' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Mateusza Szweda.
76' Na spalonym Daniel Szczepan.
75' Kamil Szymura bezradnie rozkłada ręce po swoim niecelnym podaniu.
75' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z lewego skrzydła nie znalazło adresata.
74' Po dośrodkowaniu Mateusza Słodowego z rzutu wolnego nad bramką główkował Michał Bojdys.
74' Faul Bartłomieja Babiarza na Mateuszu Słodowym.
73' Marek Mróz wrzucił w pole karne po krótko rozegranym rzucie rożnym. Piłkę wybił Piotr Polczak.
73' Dawid Ryndak wślizgiem zatrzymał akcję Dawida Gojnego. Róg dla miejscowych.
71' Marek Mróz wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
71' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego do strzału składał się Rafał Grzelak, ale w ostatniej chwili uprzedził go Mateusz Słodowy. Kolejny róg.
70' Po akcji prawą stroną boiska mamy rzut rożny.
70' zmiana Ostatnia zmiana w Jastrzębiu - Kamil Jadach za Bartosza Jaroszka.
69' W pierwszym meczu Zagłębie przegrało u siebie z GKS-em 2:4, więc warto strzelić jeszcze jedną bramkę, aby mieć korzystny bilans w dwumeczu, bo może to mieć znaczenie na koniec sezonu.
68' Kamil Szymura interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
66' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Fabiana Piaseckiego, ale ten wdał się w drybling z Michałem Bojdysem i stracił piłkę.
65' Szymon Pawłowski strzelił koło słupka z około 25 metrów.
65' Tomasz Nawotka powstrzymany wślizgiem z polu karnym przez Michała Bojdysa
64' Michał Bojdys zagrał piłkę prosto pod nogi Tomasza Nawotki, ale ten nie zdołał stworzyć sytuacji strzeleckiej i Zagłębie zaczęło rozgrywać piłkę na połowie gospodarzy.
63' Daniel Szczepan na spalonym.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Hołota za Filipa Karbowego.
62' zmiana Druga zmiana w Jastrzębiu - Daniel Szczepan za Kamila Adamka.
61' Dawid Ryndak na połowie gospodarzy sfaulował Patra Galuskę.
60' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego w polu karnym interweniował Dominik Kulawiak.
60' Gospodarze zamknięci na własnej połowie.
58' Po zagraniu Kamila Szymury z własnej połowy piłka trafia do Kacpra Chorążki.
57' Świetne crossowe podanie Szymona Pawłowskiego, ale niestety na spalonym był Tomasz Nawotka.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Adamka za faul na Tomaszu Nawotce.
55' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Rafał Grzelak.
54' Kamil Adamek faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
54' Faul Bartłomieja Babiarza na Petrze Galuszce przy bocznej linii boiska.
53' Na spalonym Mateusz Szwed.
52' Bartosz Jaroszek z własnej połowy zagrał w kierunku pola karnego sosnowiczan, a Kacper Chorążka na przedpolu był szybszy niż Petr Galuska.
52' Tomasz Nawotka sfaulował Bartosza Jaroszka.
51' Fabian Piasecki w rundzie rewanżowej zdobył już 8 bramek, z tego 5 po wznowieniu rozgrywek w czerwcu.
50' Jastrzębianie zaatakowali sosnowiecką bramkę, ale Marek Mróz zamiast do Dawida Gojnego, zagrał piłkę na aut.
49' gol - piłka nożna 1:3 Szybka odpowiedź sosnowiczan na kontaktową bramkę gospodarzy. Szymon Pawłowski świetnym podaniem obsłużył w polu karnym Fabiana Piaseckiego, a ten uderzył po ziemi prawą nogą i zdobył swoją piętnastą bramkę w sezonie.
48' Wszystkie gole w dzisiejszym meczu możemy zapisać na konto bramkarzy.
47' gol - piłka nożna 1:2 Po strzale Petra Galuski zza pola karnego Kacper Chorążka odbija piłkę przed siebie, a Kamil Adamek dobija futbolówkę do bramki.
47' Marek Mróz faulowany przez Filipa Karbowego.
46' gwizdek Gramy!
46' zmiana Zmiana w zespole gospodarzy - Mateusz Słodowy za Farida Alego.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Prowadzimy w Jastrzębiu 2:0 głównie dzięki temu, że w bramce gospodarzy mamy Mariusza Pawełka.
45+2' Po dośrodkowaniu Farida Alego z rzutu rożnego próbował głową strzelać Michał Bojdys. Piłka trafia w ręce Kacpra Chorążki.
45+2' Dawid Ryndak wybił piłkę na rzut rożny.
45+1' Fabian Piasecki faulował w ataku na połowie gospodarzy.
45' doliczony czas +2
44' gol - piłka nożna 0:2 Tomasz Nawotka podał na lewą stronę pola karnego do Szymona Pawłowskiego, który uderzył po ziemi prawą nogą w długi róg i znowu "wielbłąda" popełnił Mariusz Pawełek, który puścił piłkę pod ręką.
44' Michał Bojdys przerywa akcję Zagłębia. Bartłomiej Babiarz już podawał do przodu, gdy w ostatniej chwili stoper jastrzębian przejął piłkę.
43' "Sędzia łobuzie, wsadzimy ci chuja w buzię" - skanduje miejscowy młyn, który przy okazji także jebie PZPN.
42' To była już siódma żółta kartka pokazana dziś przez sędziego Daniela Kruczyńskiego. Pierwszą Damian Tront obejrzał kwadrans wcześniej za faul na Mateuszu Szwedzie.
41' druga żółta -czerwona W środku boiska Damian Tront ostro potraktował Fabiana Piaseckiego i został ukarany przez sędziego drugą żółtą kartką. Gramy w przewadze.
40' Z około 22 metrów prawą nogą w środek bramki uderzał Damian Tront. Broni Kacper Chorążka.
39' żóta kartka ...i dla Fabiana Piaseckiego. Obaj gracze wdali się w przepychankę po faulu "Piaska" na stoperze jastrzębian.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Bojdysa...
38' Bartłomiej Babiarz na 20. metrze powstrzymał akcję Farida Alego.
38' Szymon Pawłowski w ataku zagrał prosto pod nogi Dominika Kulawiaka.
37' Nieporozumienie Tomasza Nawotki i Mateusza Szweda. Podanie za plecy i piłka wychodzi na aut.
37' Z lewej strony pola karnego prawą nogą strzelał Marek Mróz. Piłka minęła długi róg sosnowieckiej bramki.
36' Michał Bojdys wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
35' Fabian Piasecki w polu karnym gospodarzy sfaulował Bartosza Jaroszka.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Kulawiaka za faul na Tomaszu Nawotce.
34' Damian Tront znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale był dobrze kryty przez Dawida Ryndaka i nie zagroził naszej bramce.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szweda za faul na Dawidzie Gojnym
32' Fabian Piasecki w polu karnym rywali wdał się w drybling z dwoma rywalami i po stracie piłki sfaulował.
31' Tomasz Nawotka faulował w ataku Dominika Kulawiaka.
31' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Farida Alego z rzutu wolnego.
30' żóta kartka Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką za faul na Faridzie Alim.
28' Jeszcze jedna wrzutka Szymona Pawłowskiego, a Piotr Polczak w walce o piłkę sfaulował Kamila Szymurę.
28' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu piłkę poza pole karne wybił Damian Tront.
28' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
27' Tomasz Nawotka wstrzelił piłkę w pole karne z lewej flanki, a tam sytuację wyjaśnił Dawid Gojny.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Tronta za faul na Mateuszu Szwedzie.
25' Po dośrodkowaniu Dominika Kulawiaka z prawego skrzydła z około 12 metrów główkował Marek Mróz. Broni Kacper Chorążka
24' Markas Beneta wycofał piłkę do Bartłomieja Babiarz, który ustawił sobie futbolówkę na prawej nodze i uderzył bardzo niecelnie zza pola karnego.
23' Fatalny strzał Marka Mroza po podaniu Dominika Kulawiaka. Wysoko i daleko od bramki.
22' Dawid Ryndak powstrzymał faulem Farida Alego w środku boiska.
21' Damian Tront uderzył z około 25 metrów sporo nad poprzeczką.
20' Tomasz Nawotka dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska, a piłkę wybił głową Michał Bojdys.
19' Markas Beneta umiejętnie obił piłkę o nogi Dominika Kulawiaka i Zagłębie rozpocznie grę z autu bramkowego.
17' Piotr Polczak przerwał akcję Dawida Gojnego.
17' Bartłomiej Babirz faulował Damiana Tronta w środku boiska.
16' Damian Tront faulował Bartłomieja Babiarza.
15' Rafał Grzelak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
14' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu główkował Piotr Polczak. Broni Mariusz Pawełek.
14' Bartłomiej Babiarz podał w pole karne do Fabiana Piaseckiego, który był blokowany przez Michała Bojdysa. Róg dla sosnowiczan.
13' Bartosz Jaroszek interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Szweda.
13' Petr Galuska rozpędził się na prawym skrzydle, ale będąc naciskanym przez Rafała Grzelaka nie zdołał dośrodkować w pole karne.
12' Z rzutu wolnego dośrodkował Farid Ali, a niecelnie główkował Kamil Szymura.
11' Tomasz Nawotka faulował Marka Mroza przy bocznej linii boiska.
11' Rzut wolny dla GKS-u. Po wrzutce Farida Alego niedokładnie pod bramkę dogrywał Petr Galuska i od bramki grę wznowi Zagłębie.
9' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Szymury za faul na Fabianie Piaseckim. Sędzia najpierw zastosował prawo korzyści, ale potem pokazał kartkę jastrzębianinowi.
9' Mateusz Szwed sygnalizował, że po jego zagraniu w polu karnym jeden z jastrzębian zagrał ręką, ale arbiter uznał, że nic takiego nie było i przerwał akcję, bo na spalonym był Tomasz Nawotka.
7' Marek Mróz przymierzył w krótki z róg z 16 metrów. Piłkę na róg wybił Kacper Chorążka.
7' Z narożnika boiska wrzucał Farid Ali, a piłkę wybił Piotr Polczak.
6' Dawid Ryndak powstrzymał wślizgiem akcję Dawida Gojnego. Róg dla miejscowych.
5' Po dośrodkowaniu Dominika Kulawiaka z rzutu wolnego główkował Michał Bojdys. Broni Kacper Chorążka.
4' Rafał Grzelak sfaulował Petra Galuskę.
3' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu wolnego uderzył Filip Karbowy, a piłka wpadła do bramki po rękach Mariusza Pawełka.
3' Bartosz Jaroszek sfaulował Filipa Karbowego 35 metrów od bramki.
2' Damian Tront faulował w środku boiska Filipa Karbowego.
1' Petr Galuska faulował Rafała Grzelaka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 17:35 Jeśli włączyliście Polsat Sport, żeby obejrzeć mecz z Jastrzębia, to możecie się zdziwić, bo tam jest pokazywane spotkanie Radomiaka Radom z Chojniczanką Chojnice. Przekaz z meczu sosnowiczan dostępny jest tylko w serwisie IPLA.TV. Tak jak ostatnio, bez komentarz i z jednej kamery, a na murawę właśnie wyszli gracze Zagłębia, którzy wystąpią dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Zaraz za nimi wybiegli gospodarze, którzy zagrają w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.
0' 17:30 Dziś zakończyły się już dwa mecze Fortuna I ligi i w obu goście wygrali po 1:0 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwyciężył w Legnicy, a Olimpia Grudziądz w Niepołomicach. Nie mamy nic przeciwko temu, aby także mecz w Jastrzębiu-Zdroju zakończył się wygraną gości. Pierwsze jedenastki obu zespołów zakończyły już rozgrzewkę i za chwilę pojawią się na murawie jastrzębskiego stadionu.
0' 17:25 Po raz pierwszy po wznowieniu rozgrywek Zagłębie rozegra mecz z udziałem publiczności. Wojewoda śląski i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wodzisławiu Śląskim zgodziły się, aby zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów na stadion mogli wejść kibice w liczbie nie przekraczającej 25 % pojemności trybun. Z tego, co widzimy, wpuszczanie fanów na trybuny przebiega dosyć sprawnie i przynajmniej na razie przestrzegane są zasady dystansu społecznego.
0' 17:15 Do ciekawej rywalizacji dojdzie dziś na pozycji bramkarzy. W Zagłębiu po raz czwarty z rzędu zagra 21-letni Kacper Chorążka, a bramki zespołu z Jastrzębia będzie bronił starszy o 18 lat i jeden dzień Mariusz Pawełek. Bramkarz Zagłębia nie ukrywa, że golkiper GKS-u jest jednym z jego idoli. Pawełek przez 5 lat grał w Wiśle Kraków, której wychowankiem jest Chorążka i nasz młody bramkarz miał okazję się wzorować na starszym koledze.
0' 17:05 Trener zespołu z Jastrzębia dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu z meczem w Głogowie. Na ławce usiedli Łukasz Norkowski i Daniel Szczepan, a do pierwszej jedenastki wskoczyli Marek Mróz i Kamil Adamek, który ma w swoim dorobku jedną bramkę strzeloną Zagłębiu jesienią 2015, gdy reprezentował barwy Wigier Suwałki.
0' 16:55 Poznaliśmy już składy, w jakich obie drużyny przystąpią do dzisiejszego spotkania. W Zagłębiu są trzy zmiany w porównaniu ze środowym meczem z Radomiakiem Radom. Od pierwszej minuty zagrają trzej zawodnicy, których wejście na boisko odmieniły losy spotkania z radomianami - Fabian Piasecki, Szymon Pawłowski i Mateusz Szwed. Na ławce usiedli Tomasz Hołota i Rubio, a Patryk Małecki pauzuje dziś z powodu czterech żółtych kartek.
0' 16:45 Witamy ze stadionu w Jastrzębiu-Zdroju i zapraszamy na relację na żywo z meczu 27. kolejki Fortuna I ligi między miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w Jastrzębiu (część II)Zdjęcia z meczu w Jastrzębiu (część II) Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu w Jastrzębiu. Prezentujemy w niej aż 110 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu w JastrzębiuSkrót meczu w Jastrzębiu Polsat Sport opublikował skrót wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w JastrzębiuKonferencja prasowa po meczu w Jastrzębiu Na konferencji prasowej po dzisiejszym meczu pojawili się Krzysztof Dębek oraz Jarosław Skrobacz. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z Jastrzębia (część I)Galeria zdjęć z Jastrzębia (część I) Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec, w której można zobaczyć 50 fotografii. » Czytaj więcej
Zagłębie lepsze niż JastrzębieZagłębie lepsze niż Jastrzębie Zagłębie Sosnowiec wygrało w Jastrzębiu w meczu 27. kolejki Fortuna I ligi. Gole dla sosnowiczan strzelili Filip Karbowy (3'), Szymon Pawłowski (44') i Fabian Piasecki (49') » Czytaj więcej