2019-08-03, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Olimpia Grudziądz
Stroje: zielone (4-5-1)
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 66. Płamen Kraczunow 98. Wojciech Słomka 10. Stanisław Biłeńkyj (71' 9. Mateusz Szwed) 17. Kacper Radkowski 14. Filip Karbowy 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki (62' 77. Błażej Radwanek) 99. Fabian Piasecki (74' 19. Michał Góral)    Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 11. Patryk Mularczyk 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 28. Michał Kieca 57. Carl Stewart   Trener: Radosław Mroczkowski
0:1 - Tiago Alves 75'
31' Stanisław Biłeńkyj 45+1' Tiago Alves 73' Kacper Radkowski 74' Fabian Piasecki 76' João Criciúma
słupki i poprzeczki 1 (0+1)
99. Jakub Lemanowicz 25. Damian Ciechanowski 28. Ivan Očenáš 18. Lukáš Ďuriška 6. Ariel Wawszczyk 7. Tiago Alves (85' 71. Remigiusz Szywacz) 21. Maciej Kona 10. Robert Ziętarski 23. Konrad Handzlik (68' 9. João Criciúma) 17. Jakub Łukowski (79' 70. Bartosz Nowicki) 11. Omran Haydary   Rezerwowi: 1. Łukasz Sapela 3. Florian Pfertzel 8. Sebastian Kamiński 29. Piotr Janczukowicz   Trener: Mariusz Pawlak
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Łukasz Sobiło (Legnica), Krzysztof Stępień (Opole). Techniczny: Robert Parysek (Legnica)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 4 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę spotkania.
90+2' Szymon Pawłowski uderzył po ziemi z około 20 metrów. Piłka przeszła obok bramki.
90+2' Bardzo złe zagranie Płamena Kraczunowa z własnej połowy.
90' doliczony czas +3
90' Piotr Polczak faulował na połowie gości João Criciúmę.
89' Szymon Pawłowski podawał do Mateusza Szweda, ale ten został zablokowany przed oddaniem strzału.
88' Zza pola karnego przymierzył Szymon Pawłowski Niezbyt pewnie, ale skutecznie, piłkę na róg odbił Jakub Lemanowicz, a był to pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu.
87' Po podaniu Michała Górala Błażej Radwanek nie zdołał oddać strzału z 5 metrów.
87' Dla odmiany po rogu dla gości piłkę przejmuje Zagłębie i rusza do przodu, ale bez efektu.
86' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sosnowiczanie tracą piłkę i Olimpia rusza z kontrą. Bartosz Nowicki znalazł się w doskonałej sytuacji, ale jego uderzenie sparował na róg Matko Perdijić.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Olimpii - Remigiusz Szywacz za Tiago Alvesa.
85' Błażej Radwanek wywalczył róg dla sosnowiczan.
84' Tomasz Nawotka dośrodkował z prawego skrzydła, a Szymon Pawłowski złożył się do strzału z woleja z około 12 metrów i wysoko przestrzelił.
83' Dośrodkowanie Mateusza Szweda z lewego skrzydła i piłką złapana przez Jakuba Lemanowicza.
83' Bartosz Nowicki zagrał piłkę ręką przed polem karnym, ale sędzia tego nie zauważył.
82' Kacper Radkowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z narożnika boiska.
82' Goście wywalczyli rzut rożny. To już szósty korner dla Olimpii.
80' Jakub Lemanowicz uprzedził w polu karnym próbującego złożyć się do strzału Michała Górala.
79' Druga zmiana w Olimpii - Bartosz Nowicki za Jakuba Łukowskiego.
77' Szybka akcja gości. Omran Haydary już był z piłką w naszym polu karnym, ale pod naciskiem Tomasza Nawotki wycofał piłkę poza pole karne, a strzał Roberta Ziętarskiego został zablokowany. Akcję zakończyło uderzenie Tiago Alvesa nad bramką.
76' żóta kartka João Criciúma ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Pawłowskim.
75' gol - piłka nożna 0:1 Omran Haydary po prawej stronie pola karnego ograł dwóch rywali i podał w pole bramkowe, a Tiago Alves z bliska dał prowadzenie swojej drużynie.
74' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Góral za Fabiana Piaseckiego.
74' żóta kartka Fabian Piasecki ukarany żółtą kartką za faul na Omranie Haydarym.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Radkowskiego za faul na Arielu Wawszczyku pod polem karnym Olimpii.
71' Z około 25 metrów po ziemi strzelał Robert Ziętarski Piłka mija bramkę sosnowiczan.
71' Tiago Alves zwiódł Piotra Polczaka i uderzył z lewej strony pola karnego. Zmierzającą do brami piłkę odbił Matko Perdijić.
71' zmiana Druga zmiana w Zagłębia - schodzi Stanisław Biłeńkyj, wchodzi Mateusz Szwed.
70' Po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rogu piłkę przejmuje Stanisław Biłeńkyj.
69' Zablokowany strzał Damiana Ciechanowskiego zza pola karnego. Róg dla grudziądzan.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii - João Criciúma za Konrada Handzlika.
67' Omran Haydary uderzył prawą nogą zza pola karnego. Piłkę z pola bramkowego wypiąstkował Matko Perdijić. Uwaga, fanfary! To pierwszy celny strzał w tym słabym meczu.
66' Filip Karbowy szukał podania w pole karne do Fabiana Piaseckiego. Piłkę przejął Lukáš Ďuriška.
64' Szymon Pawłowski ruszył w stronę bramkarza Olimpii, do którego zagrana była piłka i przy wykopie przez golkipera z 15. metra piłka musnęła się o naszego kapitana, ale potem źle zagrał Filip Karbowy.
64' Wojciech Słomka przed polem karnym Olimpii niecelnie podawał, a potem przerwał akcję gości faulem na Robercie Ziętarskim.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za Patryka Małeckiego wchodzi debiutujący w naszym zespole Błażej Radwanek.
62' Konrad Handzlik zagrał z rzutu rożnego na 20. metr, gdzie znajdował się nieobstawiony Jakub Łukowski, a ten uderzył z woleja obok "okienka" bramki Zagłębia.
61' Róg dla gości po akcji Ariela Wawszczyka.
60' Znowu niepewna interwencja Jakuba Lemanowicza. Tym razem piłkę zagrywał Stanisław Biłeńkyj.
60' Patryk Małecki zagrał piłkę z prawe strony boiska, a Jakub Lemanowicz wypuścił futbolówkę z rąk. W sukurs przyszedł mu Ivan Očenáš.
59' Kacper Radkowski zagrał do Szymona Pawłowskiego, a ten podciągnął z piłką kilka metrów i przy próbie strzału zza pola karnego został zablokowany przez Lukáša Ďuriškę
58' Piłkę podawał Jakub Łukowski, a Konrad Handzlik strzelił prawą nogą z około 20 metrów i trafił w górną część poprzeczki.
56' Omran Haydary na spalonym po podaniu Tiago Alvesa.
55' Fatalne dośrodkowanie Patryka Małeckiego po akcji lewą stroną boiska.
54' Ivan Očenáš interweniuje w powietrzu po wrzutce Patryka Małeckiego z rogu.
54' Fabian Piasecki wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
52' Tiago Alves zagrywa po ziemi z prawej strony pola karnego. Matko Perdijić wypuszcza piłkę z rąk, ale na miejscu jest Piotr Polczak.
51' Podanie Patryka Małeckiego z lewej strony pola karnego i udana interwencja Lukáša Ďuriški
50' Tiago Alves uciekł Wojciechowi Słomce i dośrodkował z prawej strony pola karnego, ale jego zagranie nie znalazło adresata.
49' Aut dla Olimpii na wysokości naszego pola karnego. Po wrzucie Damiana Ciechanowskiego udało się wybić futbolówkę poza pole karne.
46' Szymon Pawłowski dośrodkował z lewej strony pola karnego, a piłkę złapał Jakub Lemanowicz.
46' Patryk Małecki przeprasza Szymona Pawłowskiego za złe podanie w pole karne.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 15 sekundach gry sędzia zakończył pierwszą połowę. Statystyki I części meczu: strzały 5-6, strzały celne 0-0, faule 12-7, rogi 4-3. Najlepszym podsumowaniem tego, co obejrzeliśmy przed przerwą na Stadionie Ludowym jest liczba celnych strzałów - łącznie ZERO!
45+2' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Ariel Wawszczyk.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Tiago Alvesa za faul na Tomaszu Nawotce.
45' doliczony czas +2
44' Ivan Očenáš wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego.
44' Faul Tiago Alvesa na Tomaszu Nawotce.
43' Po strzale Konrada Handzlika z 20 metrów piłka trafia w nogi stojącego 2 metry przed nim Kacpra Radkowskiego.
41' Stanisław Biłeńkyj zwiódł rywala po prawej stronie pola karnego i dograł na 10. metr, ale tam nie było nikogo z sosnowiczan.
41' Złe podanie Fabiana Piaseckiego do Szymona Pawłowskiego i piłka wychodzi na aut.
40' Omran Haydary nie zdołał sięgnąć piłki dośrodkowanej z prawego skrzydła przez Konrada Handzlika. Do futbolówki po lewej stronie boiska dopadł Ariel Wawszczyk, podał do Macieja Kony, a ten przestrzelił z około 25 metrów.
38' Robert Ziętarski faulowany przez Patryka Małeckiego.
38' Przerzut piłki w wykonaniu Piotra Polczaka zbyt mocny jak na możliwości Patryka Małeckiego.
37' W okolicy narożnej chorągiewki Omran Haydary sfaulował Wojciecha Słomkę.
35' Niezbyt dobra wrzutka Patryka Małeckiego z rzutu rożnego. Piłkę podbił jeszcze Damian Ciechanowski, ale walczący o piłkę w polu bramkowym Płamen Kraczunow sfaulował rywala.
35' Patryk Małecki dośrodkował z prawego skrzydła, a Ivan Očenáš uprzedził Fabiana Piaseckiego i wybił piłkę na rzut rożny.
34' W środku boiska Omran Haydary faulowany przez Płamena Kraczunowa.
33' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia, Po strzale Omrana Haydary'ego piłka trafia w Tiago Alvesa, a potem wybija ją z pola karnego Piotr Polczak. Akcję zakończył niecelny strzał Konrada Handzlika zza pola karnego.
32' Jakub Łukowski faulowany przez Filipa Karbowego.
31' Piotr Polczak przed własnym polem karnym faulowany przez Konrada Handzlika.
31' żóta kartka Stanisław Biłeńkyj obejrzał żółtą kartkę za faul na Konradzie Handzliku
30' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego nogą uderzał Piotr Polczak i został zablokowany.
30' Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Patryk Małecki po ziemi do Fabiana Piaseckiego, który z pierwszej piłki odegrał do wbiegającego w pole karne do Szymona Pawłowskiego, a ten zagrywał po ziemi przed bramkę. Piłkę na róg odbił Jakub Lemanowicz.
29' Faul na Fabianie Piaseckim na połowie Olimpii
28' Blokowany przez Lukáša Ďuriškę Szymon Pawłowski wyjechał z piłką poza końcową linię boiska.
27' Goście wdarli się z piłką w nasze pole karne, jednak po zagraniu Omara Haydary'ego Tiago Alves zagrywał piłkę już zza końcowej linii boiska.
26' Patryk Małecki posłał odchodzącą piłkę w pole karne, a Płamen Kraczunow strzelił głową nad poprzeczką. To był trzeci strzał sosnowiczan w spotkaniu i trzeci niecelny.
26' Stanisław Biłeńkyj wywalczył róg dla sosnowiczan.
26' Patryk Małecki dośrodkował lewą nogą z lewego skrzydła. Piłka za wysoko jak dla Fabiana Piaseckiego.
24' Filip Karbowy ograł dwóch rywal i znalazł się z piłkę w polu karnym, ale już nie miał jak uderzyć i stracił piłkę.
23' Faul Kacpra Radkowskiego na Robercie Ziętarskim w środku boiska.
22' Kacper Radkowski faulował Konrada Handzlika przy bocznej linii boiska.
22' Szymon Pawłowski zdecydował się na strzał z około 25 metrów i posłał piłkę około 3 metry od bramki.
20' Przerwa w grze. Fizjoterapeuci Olimpii udzielają pomocy Arielowi Wawszczykowi, który leży we własnym polu karnym.
18' Ivan Očenáš wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego.
18' Faul Jakuba Łukowskiego na Tomaszu Nawotce przy bocznej linii boiska na połowie Olimpii.
16' Jakub Łukowski krótko rozegrał piłkę z Konradem Handzlikiem, a potem fatalnie dośrodkował. Grę wznowi Matko Perdijić.
15' Kolejny róg dla gości po interwencji Płamena Kraczunowa, który blokował Omrana Haydary'ego.
14' Jakub Łukowski wrzucał na bliższy słupek. Piłkę do przodu wybił Tomasz Nawotka.
13' Szymon Pawłowski stracił piłkę 30 metrów przed naszą bramką. Płamen Kraczunow zapobiegł oddaniu strzału przez Tiago Alvesa. Róg dla Olimpii.
12' Fabian Piasecki faulował w ataku Ivana Očenáša.
12' Tiago Alves tym razem na lewej stronie boiska. Przełożył sobie piłkę na prawą nogą i próbował dokręcić do bramki, ale zagrał za mocno.
11' Krótkie rozegranie rogu przez Patryka Małeckiego. Podanie do Filipa Karbowego i prosta strata piłki przed boczną linią pola karnego.
10' Patryk Małecki wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia
9' Konrad Handzlik niecelnie główkował z pola karnego po dośrodkowaniu Tiago Alvesa.
8' Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Łukowski. Strzał Lukáša Ďuriški został zablokowany, a po chwili arbiter odgwizdał faul na Stanisławie Biłenkim.
7' Podanie z głębi pola w kierunku Omrana Haydary'ego. W polu karnym szybszy jest Piotr Polczak, który ekspediuje futbolówkę na rzut rożny.
6' Stanisław Biłeńkyj wrzucił piłkę z prawej strony boiska, a Fabian Piasecki złożył się do strzału z woleja z około 12 metrów i uderzył nad bramką.
5' Wojciech Słomka najpierw na własne połowie uprzedził Tiago Alvesa, a potem ruszył z futbolówką po skrzydle i dośrodkował w pole karne, skąd futbolówkę wybił na aut Ivan Očenáš
4' Fabian Piasecki wywalczył piłkę na własnej połowie i przebiegł z nią aż do 20. metra przed bramką Olimpii, gdzie zagrał w stronę Stanisława Biłenkiego, ale Ukrainiec bardzo źle przyjmował futbolówkę, ta mu odskoczyła i wypadła poza boisko.
3' Fabian Piasecki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rzutu wolnego.
2' Jakub Łukowski faulowany przez Tomasza Nawotkę.
2' Z prawej strony boiska dośrodkował Damian Ciechanowski. Tomasz Nawotka wybił piłkę głową z pola karnego, a nadbiegający Robert Ziętarski uderzył z około 25 metrów i minimalnie chybił.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Olimpia
0' 18:00 Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy poświęcona poległym podczas Powstania Warszawskiego. W czwartek obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu tegoż powstania.
0' 17:55 "Thunderstruck" zespołu AC/DC leci z głośników w oczekiwaniu na piłkarzy. To już nie poprzedni sezon, gdy słychać było hity z dwóch znanych filmów. Piłkarze właśnie wyszli z tunelu. Zagłębie w takim samym komplecie jak przed tygodniem, a więc czerwone koszulki, zielone spodenki i białe getry. Goście w pasiastych biało-zielonych koszulkach z przodu i całych zielonych z tyłu. Do tego białe spodenki i zielone getry.
0' 17:50 Wśród VIPów znajdujących się dziś na Stadionie Ludowym znajdują się między innymi były trener Zagłębia Dariusz Dudek oraz ojciec Quentina Sedorfa. Bracia obu tych panów mieli okazji spotkać się ze sobą w znacznie bardziej ciekawych okolicznościach, bo w finale Ligi Mistrzów 2005 w Stambule. Wtedy Jerzy Dudek i jego Liverpool okazali się lepsi od AC Milan, w barwach którego występował Clarence Seedorf.
0' 17:40 Zagłębie wygrało z Olimpią na Stadionie Ludowym tylko raz. Miało to miejsce niespełna dziesięć lat temu, a strzelcem zwycięskiej bramki był Marcin Lachowski. Cztery kolejne mecze sosnowiczan z grudziądzanami na Stadionie Ludowym to dwa remisy i dwie porażki. Czas dziś zakończyć tę niekorzystną serię.
0' 17:30 Zagłębie nie może być po inauguracyjnej kolejce tak zadowolone jak zespół z Grudziądza. Sosnowiczanie podzielili się punktami z zespołem z Bielska-Białej i mieli dużo szczęścia, że nie rozpoczęli meczu od porażki, bo drużyna Podbeskidzia była o wiele lepsza i stworzyła sobie dużo więcej okazji do strzelenia bramki.
0' 17:20 Olimpia Grudziądz rozpoczęła sezon 2019/2010 od zwycięstwa 5:0 nad Chrobrym Głogów i trener Mariusz Pawlak wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Dziś na Stadionie Ludowym od pierwszej minuty zagra tych samych jedenastu piłkarzy, którzy w ubiegły piątek rozpoczęli mecz z głogowianami. Wśród wybrańców szkoleniowca Olimpii znalazł się Konrad Handzlik, który jesienią 2016 znajdował się w kadrze Zagłębia, ale jego występy ograniczyły się tylko do wejścia na boisko w 67. minucie w inaugurującym sezon 2016/2017 meczu w Chojnicach. Dzisiejszy mecz będzie więc jego pierwszym występem na Stadionie Ludowym.
0' 17:10 Trzech zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Radosław Mroczkowski w porównaniu do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Za kontuzjowanego Rafała Grzelaka zagra Wojciech Słomka. W środku pomocy nie wystąpią Jakub Sinior i Patryk Mularczyk, którzy w zeszłym tygodniu zostali w trakcie meczu zastąpieni przez Kacpra Radkowskiego i Filipa Karbowego i to właśnie zmiennicy zagrają dziś od początku. Wśród dziewięciu rezerwowych znalazł się Quentin Seedorf i niewykluczone, że młody Holender zadebiutuje dziś w Zagłębiu.
0' 17:00 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 2. kolejki II Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Olimpią Grudziądz.
Zdjęcia z meczu Zagłębia z OlimpiąZdjęcia z meczu Zagłębia z Olimpią Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Olimpią Grudziądz. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Olimpią GrudziądzKonferencja prasowa po meczu z Olimpią Grudziądz Na konferencji po meczu z Olimpią Grudziądz, niestety przegranym przez sosnowiczan, pojawili się Mariusz Pawlak oraz Radosław Mroczkowski. » Czytaj więcej
Beniaminek lepszy od spadkowiczaBeniaminek lepszy od spadkowicza W meczu 2. kolejki Fortuna I ligi Zagłębie Sosnowiec po słabej grze przegrało z Olimpią Grudziądz 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 75. minucie Tiago Alves. » Czytaj więcej