2019-03-30, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
0:2(0:1)
Stroje: czarne
32. Anton Kanibołoćkyj 23. Paweł Zieliński (77' 21. Henrik Ojamaa) 24. Tomislav Bożić 26. Bożo Musa (85' 3. Mateusz Żyro) 19. Grzegorz Bartczak 11. Juan Camara 22. Borja Fernandez (46' 9. Fabian Piasecki) 6. Rafał Augustyniak 14. Omar Santana 10. Petteri Forsell 33. Joan Roman   Rezerwowi: 1. Łukasz Sapela 7. Łukasz Garguła 13. Adrian Purzycki 17. Artur Pikk   Trener: Dominik Nowak
0:1 - Giorgi Gabedawa 17' 0:2 - Mateusz Możdżeń 55'
20' Martin Tóth 75' Giórgos Mygas 76' Grzegorz Bartczak
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas 16. Mateusz Cichocki 5. Martin Tóth 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka (85' 17. Michael Heinloth) 21. Sebastian Milewski 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (90+7' 99. Giorgi Iwaniszwili) 9. Giorgi Gabedawa (77' 88. Olaf Nowak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 14. Dawid Ryndak 30. Kacper Radkowski 87. Konrad Kumor   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Tomasz Musiał - Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski. Techniczny: Sebastian Krasny (wszyscy Kraków). VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Konrad Sapela (Łódź)
90.0000
90+12' gwizdek Po 56 minutach i 10 sekundach gry sędzia Tomasz Musiał zakończył drugą połowę. Wreszcie wygraliśmy na wyjeździe.
90+11' Michael Heinloth zbiegł z piłką do narożnika, aby ukraść trochę czasu.
90+10' Henrik Ojamaa wstrzelił piłkę z prawego skrzydła, a Juana Camara niecelnie strzelił z bliska.
90+10' Giórgos Mygas faulował Joana Romana.
90+9' Michael Heinloth faulowany przez Joana Romana.
90+8' Po rozegranym rogu piłkę przejął Henrik Ojamaa, który wjechał w pole karne i zagrał po ziemi przed bramkę. Łapie nasz bramkarz.
90+8' Z rzutu wolnego dośrodkował Petteri Forsell. Po interwencji jednego z naszych graczy róg
90+7' zmiana Giorgi Iwaniszwili zmienia Žarko Udovičicia.
90+6' Starcie między Juanem Camarą i Sebastianem Milewskim. Sędzia uspokaja graczy obu zespołów, bo zrobiło się gorąco.
90+6' "Śpiewajmy hej, sialala, Zagłębie trzy punkty ma. W Legnicy wspaniała gra" - dawno tej piosenki nie było w wyjazdowym repertuarze fanów Zagłębia.
90+5' Po akcji Petteriego Forsella i Hernika Ojamy Rafał Augustyniak pudłuje z około 10 metrów.
90+3' Olaf Nowak faulowany przez Omara Santanę.
90+3' Giórgos Mygas wywalczył piłkę na połowie Miedzi, ruszył do przodu i niecelnie strzelił zza pola karnego.
90+2' Szymon Pawłowski faulowany przez Tomislava Bozicia.
90+1' Anton Kanibołoćkyj wdał się w drybling we własnym polu karnym i o dziwo wygrał z Szymonem Pawłowskim.
90' doliczony czas +10
90' Przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego Zagłębia leży Patrik Mraz, który ucierpiał w starciu z Rafałem Augustyniakiem.
89' Petteri Forsell zagrał przed bramkę w stronę Fabiana Piaseckiego. Piłkę wybił Mateusz Cichocki.
87' Miedź szybko wznowiła grę z narożnika boiska, ale efektem akcji było niedokładne rozegranie.
87' Róg dla gości po interwencji Giórgosa Mygasa.
87' Mateusz Cichocki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Henrika Ojamy.
86' Sosnowiczanie ruszyli z kontrą, ale Szymon Pawłowski za mocno zagrał na lewą stronę w kierunku Žarko Udovičicia.
85' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michael Heinloth za Tomasza Nawotkę.
85' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi - Mateusz Żyro za Bożo Musę.
84' Przy końcowej linii powalczyli Juan Camara i Giórgos Mygas. Lepszy Grek.
83' Joan Roman zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Henrika Ojamy. Szybszy był Lukas Hrosso.
82' Miękka wrzutka Petteriego Forsella z lewego skrzydła i strzał Tomislava Bozicia nad poprzeczką.
82' Lukas Hrosso piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu w wykonaniu Petteriego Forsella.
81' Giórgos Mygas uprzedził Fabiana Piaseckiego i wybił piłkę na róg.
81' Kontra Miedz przerwana przez Sebastiana Milewskiego.
81' Rafał Augystyniak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
80' Z 20 metrów strzelał Sebastian Milewski. Rykoszet i rzut rożny dla sosnowiczan.
79' Olaf Nowak z dużą łatwością zwiódł Omara Santanę i zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Lekko i w środek bramki. Broni Anton Kanibołoćkyj.
77' Po interwencji Tomislava Bozicia Zagłębie ma rzut rożny.
77' zmiana Druga zmiana w Miedzi - Henrik Ojamaa za Pawła Zielińskego.
77' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Olaf Nowak za Giorgiego Gabedawę
76' żóta kartka Żółta kartka da Grzegorza Bartczaka za faul na Giórgosie Mygasie.
76' Giórgos Mygasa wygrał powietrzny pojedynek w polu karnym Zagłębia z Rafałem Augustyniakiem.
76' Giórgos Mygas w polu karnym zablokował strzał Joana Romana.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Giórgosa Mygasa za faul na Rafale Augustyniaku.
74' Joan Roman pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
73' Sebastian Milewski faulowany przez Bożo Musę.
73' Patrik Mraz wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Petteriego Forsella z rogu.
72' Martin Tóth blokuje strzał Joana Romana z kilku metrów. Róg dla Miedzi.
71' Zbyt mocne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
70' Dziś nasi gracze i działacze nie mogą narzekać na system VAR. Działa on bez zarzutu. Fanatycy Miedzi za to krzyczą nieładnie na sędziego Tomasza Musiała.
68' Po prawie trzech minutach weryfikacji okazało się, że gol nie może być uznany, bo Fabian Piasecki znajdował się na spalonym.
67' Trwa weryfikacja VAR.
65' Rafał Augustyniak trafił piłką w Fabiana Piaseckiego i futbolówka wpadła do siatki.
65' Lukas Hrosso odbija piłkę po strzale Rafała Augustyniaka zza pola karnego.
64' Statystyczny fakt - Zagłębie zmarnowało w tym sezonie aż trzy z czterech rzutów karnych. Trafił tylko Vamara Sanogo w Gdyni. Potem pudłowali Tomasz Nowak w Kielcach, Sanogo z Arką i dziś Mateusz Możdzeń.
63' Tomasz Nawotka faulowany przez Grzegorza Bartczaka.
62' Giórgos Mygas dośrodkował z prawego skrzydła, a zamykający akcję w polu karnym Žarko Udovičić dosyć poważnie spudłował.
62' Kontra Zagłębia. Niestety, Juan Camara w porę powstrzymał Žarko Udovičicia.
61' Rafał Augustyniak szybko rozegrał piłkę z rzutu rożnego, ale skończyło się bez zagrożenia pod naszą bramką.
61' Rafał Augustyniak uderzał z woleja z około 8 metrów. Kapitalna parada naszego bramkarza i róg dla Miedzi.
60' Giórgos Mygas powstrzymał akcję Juana Camary.
59' Po podaniu Szymona Pawłowskiego na spalonym znalazł się Tomasz Nawotka.
58' Giorgi Gabedawa faulowany przez Tomislava Bozicia.
57' Przed polem karnym Zagłębia Tomasz Nawotka potraktowany nakładką.
57' Sebastian Milewski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Petteriego Forsella z rzutu wolnego.
56' Zagłębie we wszystkich zwycięskich meczach w tym sezonie strzelało co najmniej trzy gole. Czyli co? Wpadnie jeszcze jedna sztuka?
56' Tomislav Bozić faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
55' gol - piłka nożna 0:2 Anton Kanibołoćkyj obronił strzał Mateusza Możdżenia z rzutu karnego, ale nasz pomocnik zdołał dobić piłkę do bramki po zmarnowanej "jedenastce".
54' Decyzja o rzucie karnym podtrzymana. Z 11 metrów będzie uderzał Mateusz Możdżeń.
54' Tomasz Musiał konsultuje się z kolegami w wozie VAR.
53' Zdaniem sędziego Rafał Augustyniak faulował w polu karnym Szymona Pawłowskiego.
53' W środku boiska Joan Roman faulował Giórgosa Mygasa.
52' Po podaniu Fabiana Piaseckiego lewą nogą z około 12 metrów strzelał Petteri Forsell. :Po ziemi obok bramki.
50' Giorgi Gabedawa sfaulowany przez Bożo Musę.
49' Mateusz Możdżeń po podaniu od Giorgiego Gabedawy upadł w polu karnym. Bez faulu.
49' Szymon Pawłowski odebrał piłkę Petteriemu Forsellowi i ruszył w stronę bramki Miedzi. Na 20. metrze powracający Fin wygarnął futbolówkę naszemu kapitanowi, a Mateusz Możdżeń dobijał nad poprzeczką.
48' Po dwóch minutach przerwy w grze gramy dalej.
46' Już w pierwsze akcji po pierwszej długa piłka w stronę Fabiana Piaseckiego i gracz Miedzi fauluje Lukasa Hrossę, który musi skorzystać z pomocy Grzegorza Buczka i Marcela Płachty.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w Miedzi przed drugą połową - Fabian Piasecki za Borję Fernandeza.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Tomasz Musiał zakończył pierwszą połowę spotkania. Jest dobrze.
45+1' Tomasz Nawotka odbiera piłkę Petteriemu Forsellowi na 20. metrze.
45' Przed polem karnym Petteri Foresell traci piłkę na rzecz Sebastiana Milewskiego.
43' Juan Camara uciekł Giórgosowi Mygasowi i zagrał piłkę przed bramkę, a tam najpierw ryzykownie interweniował Martin Tóth, a potem sam Camara spudłował z bliska.
41' Po szybkim wznowieniu gry od rzutu wolnego Paweł Zieliński faulował Lukasa Hrossę.
41' Faul Sebastiana Milewskiego na Omarze Santanie.
38' Giorgi Gabedawa wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Petteriego Forsella z rogu.
37' Po dośrodkowaniu Pawła Zielińskiego piłkę na róg wybił Mateusz Cichocki.
36' Miedź łatwo dostała się w nasze pole karne. Po podaniu Juana Camary Joan Roman przestrzelił z kilku metrów.
35' Wślizg Tomasza Nawotki przerwał akcję Juana Camary lewą stroną boiska.
34' Po wizycie maserów Zagłębia Gruzin może kontynuować grę.
33' Po dośrodkowaniu Petteriego Forsella faulowany w polu karnym Zagłębia był Giorgi Gabedawa.
33' Martin Tóth zablokował Rafała Augustyniaka i Miedź ma rzut rożny
32' Žarko Udovičić wycofał piłkę z końcowej linii na 16. metr do nadbiegającego Giorgiego Gabedawy. Gruzin oddał strzał po ziemi, ale za lekki aby zaskoczyć bramkarza.
30' Sebastian Milewski wybił piłkę z pola karnego.
29' Statystyczny fakt - w każdym z wiosennych meczów, w których Zagłębie zdobywało bramkę, Žarko Udovičić notował bramkę lub asystę.
29' W środku boiska faulował Sebastian Milewski.
28' Giorgi Gabedawa na spalonym po podaniu Giórgosa Mygasa.
27' Žarko Udovičić z rogu krótko do Szymona Pawłowskiego. Ten wrzucał przed bramkę, a tam wybił piłkę Bożo Musa.
26' Grzegorz Bartczak zablokował dośrodkowanie Tomasza Nawotki i mamy rzut rożny.
25' Z prawej strony dośrodkował Tomasz Nawotka. Piłka otarła się o Bożo Musę i trafiła w ręce Antona Kanibołockiego.
24' Na spalonym Joan Roman.
23' Prawą nogą zza narożnika pola karnego uderzał Sebastian Milewski. Nad bramką.
22' Niecelny strzał Petteriego Forsella z dystansu.
21' Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie prowadzi w meczu wyjazdowym.
20' Z rzutu wolnego dośrodkował Petteri Forsell. Piłka przeszła po głowie jednego z legniczan i wyszła poza boisko.
20' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Tótha za faul na Petterim Forsellu.
19' Sędzia Tomasz Musiał ponad minutę czekał na wznowienie gry, ale sędziowie w wozie VAR uznali, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami.
17' gol - piłka nożna 0:1 Szymon Pawłowski zagrał po skrzydle do Žarko Udovičicia. Serb dośrodkował z lewej strony boiska, a Giorgi Gabedawa strzałem z bliska pokonał bramkarza Miedzi.
14' "Nie dla lewackiej indoktrynacji naszych dzieci" - transparent o takiej treści wisi w sektorze gospodarzy.
14' Przy piłce ustawili się Mateusz Możdżeń i Žarko Udovičić. Na strzał zdecydował się Serb, ale posłał piłkę lewą nogą sporo nad bramką.
12' Tomislav Bożić sfaulował na 20. metrze Giórgosa Mygasa, który po akcji prawą stroną zbiegł z piłką do środka boiska.
11' Podawał Petteri Forsell, a Joan Roman uderzył prawą nogą po ziemi z około 18 metrów. Obok słupka.
10' Zbyt mocne podanie ze środka boiska w kierunku Pawła Zielińskiego. Piłka wyszła poza końcową linię
9' Mateusz Możdżeń dopadł na 20. metrze do odbitej piłki i uderzył z woleja nad bramką.
9' Mateusz Możdżeń chciał w polu karnym zagrać zwrotne podanie do Tomasza Nawotki, ale akcję przerwała interwencja Tomislava Bożicia.
8' Szymon Pawłowski po przejęciu piłki przez Zagłębie próbował lobować z prawego skrzydła wysuniętego bramkarza Miedzi, ale zagrał zdecydowanie za mocno.
7' Płaski strzał Mateusza Możdżenia z około 25 metrów. Broni Anton Kanibołoćkyj.
7' Dośrodkowanie Žarko Udovičić zablokowane przez Tomislava Bożicia.
7' Omar Santana powstrzymał rajd Giórgiosa Mygasa prawą stroną boiska.
5' Przeciągnięte dośrodkowanie Patrika Mraza z lewego skrzydła.
5' Zza pola karnego uderzał Omar Santana. Broni nasz bramkarz.
4' Grzegorz Bartczak opatrywany przy bocznej linii boiska. Sędzia kazał mu jednak opuścić plac gry.
4' Joan Roman znalazł się z piłką po prawej stronie pola karnego. Zagrał po ziemi, a piłkę w polu bramkowym przejął Lukas Hrosso.
3' Na trybunach jest na razie głośno, ale na boisku cicho.
1' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawej strony boiska. Piłkę wybija z pola karnego Bożo Musa.
0' 15:27 Sędziowska trójka pod kierownictwem Tomasza Musiała wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. "Miedzianka" cała na niebiesko. Kapitanami obu zespołów są dziś dobrzy koledzy z Zagłębia Lubin - Szymon Pawłowski i Grzegorz Bartczak.
0' 15:20 Meczowi w Legnicy z trybun przyglądają się m.in. dwaj nieobecni w kadrze Zagłębia gracze - Vamara Sanogo i Tomasz Nowak. Na trybunie VIP nasz klub reprezentują m.in. Marcin Jaroszewski, Grzegorz Książek, Leszek Baczyński i Józef Grząba, ale zdecydowanie najliczniejsza ekipa reprezentuje nasz klub w sektorze gości.
0' 15:15 Prawie 18 stopni Celsjusza pokazują termometry w Legnicy. Można więc powiedzieć, że mamy dziś wiosnę w pełni. Chmur prawie nieba, a słońce operuje dosyć mocno, co akurat może nie być zbyt sprzyjające dla osób, które siedzą na głównej trybunie lub oglądają mecz w telewizji, bo kamery są ustawione pod słońce. Zapełnia się sektor gości. Fani Zagłębia po dwóch meczach nieobecności z przyczyn wiadomych, dziś zawitali na stadion Miedzi
0' 15:05 Wyniki wczorajszych meczów w Lotto Ekstraklasie ułożyły się korzystnie dla obu ekip walczących dziś w Legnicy. Dwa inne zespoły, które bronią się przed degradacją, doznały porażek na własnych stadionach. Górnik Zabrze uległ Cracovii, a Wisła Płock przegrała z Zagłębiem Lubin. Jest dziś więc o co grać. Zwycięstwo pozwoliłoby sosnowiczanom zbliżyć się do bezpiecznego miejsca w tabeli na 5 lub 6 punktów (w zależności od wyniku Arki Gdynia).
0' 14:55 Zagłębie, co niestety powtarzamy dosyć często, nie wygrało jeszcze w tym sezonie meczu na wyjeździe i jest jedyną drużyną w Lotto Ekstraklasie, która może się "poszczycić" takim niechlubnym wyczynem. Czy uda nam się wreszcie wrócić do domu z kompletem punktów? W poprzednim sezonie w Ekstraklasie, przed 11 laty, właśnie podczas czternastego wyjazdu odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo. Czy ta historia powtórzy się także teraz? Bardzo byśmy chcieli.
0' 14:45 Trener Valdas Ivanauskas dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie Zagłębia w porównaniu do rozegranego dwa tygodnie temu meczu z Lechią Gdańsk. Z powodu kartek w Legnicy nie może zagrać Piotr Polczak, którego w jedenastce zastąpił Martin Tóth. W jedenastce po raz pierwszy od meczu z Arką Gdynia znalazło się miejsce dla Giorgiego Gabedawy, który zastąpił Lukáš Greššaka. Oznacza to zapewne, że Szymon Pawłowski i Mateusz Możdżeń zostaną przesunięci o jedną pozycję do tyłu w porównaniu do meczu z Lechią. Na prawym skrzydle w miejsce Giorgiego Iwaniszwilego zagra Tomasz Nawotka. Meczową osiemnastkę uzupełniają dziś dwaj młodzieżowcy - Kacper Radkowski i Konrad Kumor, a rezerwowym golkiperem jest Matko Perdijić
0' 14:35 Dzień dobry, witamy z Legnicy i zapraszamy na relację na żywo z meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping Zagłębiaków na zakazie w LegnicyZSTV: Doping Zagłębiaków na zakazie w Legnicy Prezentujemy doping kibiców Zagłębia Sosnowiec na wyjazdowym meczu (zakaz) w Legnicy. » Czytaj więcej
Druga galeria z LegnicyDruga galeria z Legnicy Prezentujemy drugą galerię zdjęć z wyjazdowego meczu Zagłębia Sosnowiec w Legnicy, a w niej do obejrzenia aż 95 fotografii. Zapraszamy! » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w LegnicyGaleria zdjęć z meczu w Legnicy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 66 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu w LegnicySkrót meczu w Legnicy Na oficjalnej stronie Ekstraklasy już jest dostępny trwający niespełna 5 minut skrót meczu pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegnicyKonferencja prasowa po meczu w Legnicy Po wygranym przez Zagłębie spotkaniu z Miedzią Legnica, na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Dominik Nowak. » Czytaj więcej
Wreszcie!Wreszcie! Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy w tym sezonie wygrało na wyjeździe. Po golach Giorgiego Gabedawy (17') i Mateusza Możdżenia (55') sosnowiczanie pokonali w Legnicy Miedź. » Czytaj więcej