2019-02-23, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu:
Górnik Zabrze
2:1(1:0)
84. Martin Chudy 3. Boris Sekulić 2. Przemysław Wiśniewski 15. Dani Suarez 14. Michał Koj77. Giannis Mystakidis(46' 19. Kamil Zapolnik)23. Mateusz Matras8. Walerian Gwilia(83' 10. Łukasz Wolsztyński) 7. Szymon Żurkowski(68' 22. Szymon Matuszek) 9. Jesus Jimenez 17. Igor Angulo  Rezerwowi: 33. Daniel Bielica4. Adam Orn Arnarson 20. Ishmael Baidoo 27. Adrian Gryszkiewicz  Trener: Marcin Brosz
1:0 - Walerian Gwilia 12' 1:1 - Žarko Udovičić 51' 2:1 - Igor Angulo 60'
24' Dani Suarez 39' Giannis Mystakidis 77' Martin Tóth 79' Mateusz Matras 82' Szymon Pawłowski 90' Mateusz Możdżeń 90+3' Szymon Matuszek 90+5' Vamara Sanogo
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas(86' 14. Dawid Ryndak) 25. Piotr Polczak5. Martin Tóth2. Patrik Mraz7. Tomasz Nawotka34. Lukáš Greššák (33' 21. Sebastian Milewski)10. Mateusz Możdżeń8. Szymon Pawłowski22. Žarko Udovičić(67' 88. Olaf Nowak)27. Vamara Sanogo  Rezerwowi: 1. Dawid Kudła 16. Mateusz Cichocki 17. Michael Heinloth 99. Giorgi Iwaniszwili   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) - Tomasz Listkiewicz (Warszawa), Adam Karasewicz (Wrocław). Techniczny: Daniel Sylwestrzak (Wrocław), VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała)
90.0000
90+9' gwizdek Po 54 minutach gry sędzia kończy drugą połowę spotkania.
90+8' Sędzia Bartosz Frankowski usunął z ławki rezerwowych trenera Valdasa Ivanauskasa.
90+8' Sebastian Milewski faulował Igora Angulo.
90+5' czerwona kartka Sędzia Bartosz Frankowski dostał sygnał z wozu, podbiegł do monitora i pokazał Vamarze Sanogo bezpośrednią czerwoną kartkę za uderzenie rywala.
90+3' żóta kartka A także żółta kartka dla Szymona Matuszka.
90+3' Żółta kartka dla Vamary Sanogo
90+3' Vamara Sanogo chciał pomóc zabrzanom w szybszym wznowieniu gry, odepchnął Michała Koja i zrobołą się awantura.
90+2' Dawid Ryndak umiejętnie blokowany przez Jesusa Jimeneza.
90' doliczony czas +6
90' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia za faul
90' Tomasz Nawotka faulowany przez Kamila Zapolnika.
88' Kontra Górnika lewą stroną boiska zakończona podaniem piłki przez Jesusa Jimeneza do Piotra Polczaka.
87' Patrik Mraz faulował w ataku Borisa Sekulicia.
86' zmiana Dawid Ryndak za Giórgosa Mygasa.
85' Tomasz Nawotka w ataku sfaulował Borisa Sekulicia.
83' zmiana Łukasz Wolsztyński wszedł za Waleriana Gwilię.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za krytykowanie orzeczeń sędziego.
81' Po obejrzeniu sytuacji na monitorze sędzia uznał, że Giórgos Mygas fauował Jesusa Jimeneza we wcześniejszej fazie akcji i nie uznał bramki.
81' Będzie VARowanie
80' Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Giórgosa Mygasa piłkę z bliska do bramki wpakował Tomasz Nawotka.
80' Dani Suarez wybił piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mraza z wolnego.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Matrasa za faul na Szymonie Pawłowskim.
78' Po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rogu piłka wybita przez gospodarzy na raty. Ostatecznie przewrotką wybił ją Kamil Zapolnik.
78' Błąd Daniego Suareza. Hiszpan podawał w polu karnym do Martina Chudego. Piłkę przejął Vamara Sanogo, ale trafił w słowackiego bramkarza. Mamy róg.
77' Kamil Zapolnik faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Tótha za faul na Jesusie Jimenezie.
76' Groźna kontra Górnika. Jesus Jimenez podał w polu karnym na prawo do Igora Angulo, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Lukasem Hrosso i trafił w naszego bramkarza.
75' Strzał Giórgosa Mygasa z 20 metrów został zablokowany, a po dobitce Szymona Pawłowskiego piłka w sektorze Torcidy
73' Po strzale Mateusza Możdżenia z rzutu wolnego piłka odbija się od wewnętrznej części słupka i wychodzi poza końcową linię boiska.
72' Tomasz Nawotka odzyskał piłkę i został sfaulowany na 22. metrze przez Szymona Matuszka.
72' Szymon Pawłowski przedarł się w pole karne zabrzan, ale nie zdołał utrzymać równowagi i się wywrócił.
70' Piotr Polczak zatrzymał w polu karnym Waleriana Gwilię.
69' Martin Tóth włączył się do akcji ofensywnej i w polu karnym został uprzedzony przez Daniego Suareza. Róg.
68' Igor Angulo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia z rogu.
68' zmiana Także druga zmiana w Górniku. Szymon Matuszek za Szymona Żurkowskiego.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Olaf Nowak za Žarko Udovičicia.
67' Vamara Sanogo z około 11 metrów minimalnie spudłował.
66' Szymon Pawłowski z rzutu wolnego trafił prosto w mur.
65' Mateusz Matras sfaulował Szymona Pawłowskiego 28 metrów od bramki.
65' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła i interwencja Przemysława Wiśniewskiego.
64' Szymon Pawłowski zagrał na lewą stronę boiska do Žarko Udovičicia, który przedarł się w pole karne i przy próbie podania do Vamary Sanogo został zatrzymany przez Przemysława Wiśniewskiego.
63' Szymon Pawłowski przymierzył z około 20 metrów. Martin Chudy odbił piłkę w bok, ale już nie udało się dobić futbolówki.
60' gol - piłka nożna 2:1 Po akcji Borisa Sekulicia piłka trafiła na 13.metr do Igora Angulo. Hiszpan stał tyłem do bramki, ale zdołał efektowną przewrotką pokonać Lukasa Hrosso.
60' Gol Žarko Udovičicia jest pierwszym wyjazdowym trafieniem sosnowiczan od 30 października i meczu z Wisłą Kraków. Potem w czterech wyjazdach nie udało nam się zdobyć ani jednej bramki.
59' Po podaniu Waleriana Gwilii bardzo zły strzał Szymona Żurkowskiego z około 25 metrów.
59' Sędzia Bartosz Frankowski podbiegł do ławki Zagłębia, aby uspokoić trenera i jego asystentów.
58' Vamara Sanogo podał do Tomasza Nawotki, który zagrał wszerz pola karnego. Piłkę odbił Przemysław Wiśniewski. Nasi piłkarze uważają, że zrobił to ręką.
57' Przemysław Wiśniewski dosyć łatwo poradził sobie z Vamarą Sanogo i odebrał mu piłkę 25 metrów od bramki.
56' Po dośrodkowaniu Kamila Zapolnika z prawego skrzydła niecelnie z pola karnego główkował Walerian Gwilia.
55' Dani Suarez kontynuuje grę z opatrunkiem na głowie.
54' kontuzja Już ponad dwie minuty trwa przerwa w grze związana z udzielaniem pomocy Daniemu Suarezowi.
52' Vamara Sanogo faulował w ataku Daniego Suareza. Hiszpan leży we własnym polu karnym.
51' gol - piłka nożna 1:1 Tomasz Nawotka zagrał na prawo do Szymona Pawłowskiego, który dośrodkował w pole bramkowe i przy biernej postawie zabrzańskiej obrony i Martina Chudego Žarko Udovičić lewą nogą wpakował piłkę do bramki.
50' Szymon Żurkowski faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
48' Vamara Sanogo przebiegł z piłką przez prawie pół boiska, a potem w łatwy sposób stracił futbolówkę z boku pola karnego. Szkoda.
47' Lukas Hrosso rzucił się w polu karnym pod nogi Igora Angulo i złapał piłkę.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Górniku przed drugą połową. Kamil Zapolnik za Giannisa Mystakidisa
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 3 sekundach gry Bartosz Frankowski zakończył pierwszą połowę spotkania.
45+2' Zanim Grek dośrodkował, doszło do starcia z Patrikiem Mrazem i teraz nasz lewy obrońca korzysta z pomocy maserów.
45+1' Po dośrodkowaniu Giannisa Mystakidisa piłkę podbił Martin Tóth i na przedpolu interweniował Lukas Hrosso.
45' Giannis Mystakidis podawał z prawej strony boiska w pole karne do Igora Angulo, ale dobrze ustawiony Piotr Polczak przejął piłkę.
44' Mateusz Możdżeń uderzył prawą nogą nad murem. Piłka leciała w światło bramki, ale na posterunku był Martin Chudy.
43' Mateusz Możdżeń faulowany 5 metrów przed polem karnym Górnika.
42' Patrik Mraz faulował w ataku Borisa Sekulicia.
41' Žarko Udovičić za mocno dośrodkował z lewej flanki. Tomasz Nawotka nie był w stanie dojść do strzału.
41' Przemysław Wiśniewski zablokował dośrodkowanie Vamary Sanogo. Nasi piłkarze domagali się odgwizdania ręki, ale nic z tego.
40' Przemysław Wiśniewski zatrzymał akcję Szymona Pawłowskiego z boku pola karnego.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Giannisa Mystakidisa za faul na Sebastianie Milewskim.
38' Z rzutu wolnego uderzał Patrik Mraz, ale trafił w jednego z gospodarzy stojącego w polu karnym.
37' Mateusz Możdżeń faulowany przez Szymona Żurkowskiego.
36' Szymon Pawłowski przejął piłkę przed polem karnym gospodarzy, ale jego strzał lewą nogą pozostawiał wiele do życzenia.
35' Zły strzał głową Igora Angulo po wrzutce Jesusa Jimeneza z rogu.
35' Po dośrodkowaniu Waleriana Gwilii z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Vamara Sanogo.
34' Szymon Żurkowski faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
33' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za Lukáša Greššáka do gry wchodzi Sebastian Milewski.
32' Lewą nogą z 20 metrów strzelał Vamara Sanogo. Broni Martin Chudy.
31' Lukas Hrosso łapie piłkę po dośrodkowaniu Igora Angulo z lewej strony boiska.
30' Dobra akcja gospodarzy. Igor Angulo i Jesus Jimenez pograli piłką, ale w polu karnym podanie za plecy dostał Giannis Mystakidis i nie mógł oddać strzału, a zamykający akcję Boris Sekulić dośrodkował już poza boisko.
29' Kontra Górnika po stracie piłki przez sosnowiczan na połowie gospodarzy. Giannis Mystakidis pociągnął z piłką aż do pola karnego Zagłębia i strzelił nad poprzeczką.
28' Rzadko spotykana sytuacja na boiskach Lotto Ekstraklasy. Boris Sekulić źle wybił aut i grę z autu wznowią sosnowiczanie.
27' Giórgos Mygas wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Giannisa Mystakidisa.
25' Po strzale Patrika Mraza z rzutu wolnego z około 22 metrów piłka trafiła w poprzeczkę bramki Górnika.
24' żóta kartka Dani Suarez ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Pawłowskim przed polem karnym Górnika.
23' Piłkę z rzutu wolnego w pole karne posłał Mateusz Możdżeń. Nieudana próba strzału głowa w wykonaniu Piotra Polczaka, a potem nieudana próba dobitki w wykonaniu Martina Tótha.
22' Vamara Sanogo faulowany przez Michała Koja.
21' Szybko wznowiona gra przez Górnika. Jesus Jimenez wpadł z futbolówką w pole karne i oddał niecelny strzał.
21' Złe wybicie piłki przez bramkarza Zagłębia i zabrzaniemają aut.
20' Kontra Zagłębia, ale Vamara Sanogo nie opanował piłki zagranej przez Mateusza Możdżenia.
19' Górnik natarł prawą stroną. Po podaniu Borisa Sekulicia niecelnie uderzał z pola karnego Giannis Mystakidis.
17' Jesus Jimenez podawał w pole karne w stronę Igora Angulo. Akcję przerwał Piotr Polczak.
16' Mateusz Matras powstrzymał akcję Szymona Pawłowskiego z boku pola karnego.
15' Szymon Żurkowski zagrał w pole karne do Jesusa Jimeneza, który został zablokowany przez Giórgiosa Mygasa.
12' gol - piłka nożna 1:0 Jesus Jimenez zagrał piłkę z lewej strony boiska w pole karne, a Walerian Gwilia uciekł naszej obronie i strzałem z około 7 metrów pokonał Lukasa Hrosso.
10' Płaski i lekki strzał Igor Angulo z około 25 metrów. Broni Lukas Hrosso.
9' Po wrzutce Waleriana Gwilii z rogu nad bramką główkował Dani Suarez.
9' Martin Tóth zablokował Giannnisa Mystakidisa. Róg dla Górnika.
7' Na połowie Górnika faulował Lukas Gressak.
7' Po podaniu Mateusza Możdżenia niecelnie z 18 metrów uderzał Lukas Gressak.
6' Z rogu wrzucił Žarko Udovičić. Gospodarze wybili piłkę poza pole karne.
5' Po akcji Szymona Pawłowskiego mamy rzut rożny.
4' Walerian Gwilia w polu karnym Zagłębia podał do Giannisa Mystakidisa, a ten z pierwszej piłki strzelił prosto w bramkarza Zagłębia.
3' Jesus Jimenez przedzierał się lewą stroną boiska, ale nie dał rady przejść Giórgosa Mygasa. Od bramki zacznie Zagłębie.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze!
0' 15:25 Sędziowska trójka wyprowadziła już z tunelu piłkarzy obu zespołów. Gospodarze zagrają dziś w białych strojach, a Zagłębie całe na czerwono.
0' 15:20 Po poprzednim meczu Zagłębia w Zabrzu bohaterem był Michał Fidziukiewicz, który strzelił w 89. minucie bramkę na wagę zwycięstwa. Czy dziś także z Zabrza wyjedziemy z kompletem punktów i doczekamy się innego bohatera? Dowiemy się za około 2 godziny.
0' 15:10 Po raz pierwszy w historii meczów pomiędzy Zagłębiem a Górnikiem w wyjściowych składach jest więcej obcokrajowców niż Polaków. Zarówno sosnowiczanie, jak i zabrzanie wystawili po siedmiu graczy urodzonych poza Polską. 6 piłkarzy reprezentuje Słowację (w tym jeden Serb ze słowackim paszportem). Poza tym na boisku obejrzymy 3 Hiszpanów, 2 Greków i po jednym Francuzie, Serbie i Gruzinie.
0' 15:00 Przypominamy, że z powodu nałożonego przez Komisję Ligi zakazu, kibice Zagłębia nie pojawią się dziś w Zabrzu w zorganizowanej grupie. Nie ma również tak grupy niezorganizowanej, która tak licznie zawitała dwa tygodnie temu do Wrocławia. Sektor gości na Arenie Zabrze pozostanie dziś pusty. Podczas poprzedniego meczu Zagłębia w Zabrzu naszym kibicom nie było dane obejrzeć meczu, bo z powodu nieporozumień ze służbami ochrony fanatycy Zagłębia nie weszli na obiekt.
0' 14:50 Jednej zmiany dokonał trener Valdas Ivanauskas w porównaniu do meczu z Arką Gdynia. Nie tylko poza pierwszym składem, ale także poza meczową osiemnastką znalazł się Giorgi Gabedawa. Od pierwszej minuty zagra za to Tomasz Nawotka. Ta zmiana najprawdopodobniej sprawi, że będziemy grali w ustawieniu 4-5-1. W ataku będzie zapewne grał osamotniony Vamara Sanogo, za nim na "dziesiątce" Szymon Pawłowski, a na prawej pomocy albo wspomniany wcześniej Nawotka, albo przesunięty z obrony Giórgos Mygas.
0' 14:40 Poprzednia kolejka ułożyła się po myśli Zagłębia. Sosnowiczanie pokonali u siebie Arkę Gdynia, a porażek doznała cała czwórka drużyn, które w tabeli znajdują się bezpośrednio przed nami, a więc Górnik Zabrze, Wisła Płock, Śląsk Wrocław i Miedź Legnica. Różnica między Zagłębiem, a zajmującymi w tabeli czternaste miejsce zabrzanami spadła więc do 5 punktów.
0' 14:30 Dzień dobry! Witamy z Areny Zabrze i zapraszamy na relację z meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu w ZabrzuDruga galeria zdjęć z meczu w Zabrzu Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z meczu Górnika Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec. W drugiej galerii prezentujemy aż 126 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu Górnik - ZagłębieSkrót meczu Górnik - Zagłębie Na oficjalnej stronie Ekstraklasy jest już dostępny niespełna sześciominutowy skrót meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłebiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GórnikiemZdjęcia z meczu z Górnikiem Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec, przegranego przez naszą drużynę 1-2. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem Po przegranym przez sosnowiczan meczu z Górnikiem Zabrze odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Marcin Brosz oraz Valdas Ivanauskas.  » Czytaj więcej
Górnik - Zagłębie 2:1Górnik - Zagłębie 2:1 W meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie przegrało w Zabrzu z Górnikiem 1:2. Gola dla sosnowiczan strzelił Žarko Udovičić (51'). Dla gospodary trafili Walerian Gwilia (12') i Igor Angulo (60') » Czytaj więcej