2018-04-28, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:1(2:1)
Stal Mielec
Stroje: białe (4-5-1)
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 66. Adam Banasiak (66' 77. Konrad Wrzesiński) 21. Sebastian Milewski 10. Callum Rzonca 6. Tomasz Nowak (90+1' 24. Bartłomiej Babiarz) 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo (77' 8. Rafał Makowski)    Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 70. Nuno Malheiro 87. Konrad Kumor   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Tomasz Nowak 7' 1:1 - Jakub Arak 10' 2:1 - Tomasz Nowak 43' 3:1 - Tomasz Nowak 90' (k.)
37' Rafał Grodzicki 58' Dominik Sadzawicki 58' Josip Soljić 60' Vamara Sanogo 68' Mateusz Cichocki 89' Dominik Sadzawicki 89' Dominik Sadzawicki
1 (0+1) słupki i poprzeczki 1 (1+0)
99. Radosław Majecki 26. Dominik Sadzawicki 51. Rafał Grodzicki (46' 8. Tomasz Swędrowski) 3. Krzysztof Kiercz 6. Leandro 22. Michał Janota 4. Martin Dobrotka 16. Josip Šoljić 17. Bartosz Nowak (57' 30. Łukasz Wroński) 33. Maksymilian Banaszewski 18. Jakub Arak (70' 20. Dejan Đermanović)   Rezerwowi: 1. Rafał Strączek 13. Przemysław Lech 21. Žiga Škoflek 27. Piotr Marciniec  Trener: Zbigniew Smółka
Sędziowie: Sebastian Tarnowski (Wrocław) - Michał Hnatkiewicz, Jakub Zalewski
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 5 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę meczu.
90+5' Callum Rzonca po solowej akcji zagrał na 7. metr do Konrada Wrzesińskiego, a ten strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
90+4' Martin Dobrotka w polu karnym przewrócił Tymoteusza Puchacza, ale gwizdek sędziego milczy.
90+2' Žarko Udovičić poradził sobie z Martinem Dobrotką i stanął oko w oko z Radosławem Majeckim. Zdecydował się na techniczne uderzenie i strzał nad wychodzącym z bramki bramkarzem Stali, ale przestrzelił.
90+1' zmiana Bohater meczu schodzi z boiska przy owacji na stojąco. W jego miejsce wchodzi Bartłomiej Babiarz.
90' doliczony czas +4
90' gol - po karnym 3:1 GOOOL!!! Tomasz Nowak pokonuje z rzutu karnego Radosława Majeckiego.
89' druga żółta -czerwona Rzut karny dla Zagłębia po faulu Dominika Sadzawickiego na Tomaszu Nowaku i druga żółta kartka dla gracza Stali.
88' Tomasz Swędrowski sfaulował Sebastiana Milewskiego przed polem karnym sosnowiczan
87' Tomasz Nawotka wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Dominika Sadzawickiego z prawego skrzydła.
84' Goście tracą piłkę na swojej połowie, przejmuje ją Tomasz Nowak i rusza na spotkanie z Radosławem Majeckiem, Niestety, bramkarz Stali wychodzi obronną ręką z rywalizacji z naszym kapitanem.
83' Chwilowy spokój na boisku. Czyżby to cisza przed burzą?
80' Po ostatniej zmianie Zagłębie gra piątką obrońców - Rafał Makowski wszedł w środek obrony między Arkadiusza Jędrycha i Mateusza Cichockiego. Najbardziej wysunięty do przodu jest w tej chwili Tomasz Nowak, którego na bokach wspierają Konrad Wrzesiński i Žarko Udovičić.
79' Faul Maksymiliana Banaszewskiego na Dawidzie Kudle.
78' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Leandro.
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Rafał Makowski za Vamarę Sanogo.
75' Daleki wykop Dawida Kudły. Złe zagranie piłki przez Radosława Majeckiego. Futbolówkę przejął Vamara Sanogo, ale w tej akcji nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
72' Z rzutu wolnego nad bramką strzelał Maksymilian Banaszewski.
71' Tuż przed polem karnym Zagłębia faulował Sebastian Milewski.
70' zmiana Ostatnia zmiana w Stali. Z boiska zszedł nagrodzony brawami przez kibiców z trybuny krytej Jakub Arak, a jego miejsce zajął Dejan Djermanović.
70' Niecelny strzał Michała Janoty z dystansu.
69' Zbyt mocne dośrodkowanie Michała Janoty z rzutu rożnego.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Cichockiego za faul na Jakubie Araku.
68' Sebastian Milewski przejął piłkę po błędzie Tomasza Swędrowskiego, ale szybko w sukurs swojemu koledze przyszedł Krzysztof Kiercz.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński za Adama Banasiaka.
65' Brak komunikacji między obroną a Dawidem Kudłą. Piłkę w polu karnym przejął Maksymilian Banaszewski, ale nie udało mu się dośrodkowanie.
63' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Janota, a Dawid Kudła złapał piłkę po strzale nogą Krzysztofa Kiercza.
63' Mateusz Cichocki wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Michała Janoty.
62' Michał Janota z rzutu wolnego trafił w mur. Przy dobitce piłka odbija się od jednego z sosnowiczan i wychodzi na róg.
62' Maksymilian Banaszewski faulowany 3 metry przed polem karnym.
61' Na spalonym Vamara Sanogo.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo.
59' Z rzutu wolnego z ostrego kąta na bramkę uderzał Tomasz Nowak. Radosław Majecki odbił piłkę ręką na poprzeczkę.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Sadzawickiego za faul na Žarko Udovičiciu
58' żóta kartka Żółta kartka dla Josipa Soljicia za faul na Adamie Banasiaku.
57' zmiana Druga zmiana w Stali. Łukasz Wroński za Bartosza Nowaka.
56' Niecelny strzał Michała Janoty z około 20 metrów.
54' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Martina Dobrotki. Arkadiusz Jędrych wybił piłkę głową na 18. metr, a stamtąd skiksował Josip Soljić.
53' Błąd Tomasza Nowaka na własnej połowie. Piłkę przejął Michał Janota, podał do Bartosza Nowaka, którego w polu karnym zatrzymał Tomasz Nawotka.
52' Krzysztof Kiercz wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego.
51' Pojedynek Vamary Sanogo z Martinem Dobrotką. Nasz napastnik wywalczył rzut rożny.
50' Vamara Sanogo zwiódł w polu karnym Krzysztofa Kiercza i dośrodkował pod bramkę, ale tam nie było nikogo z naszych graczy.
49' Leandro wygrał walkę w powietrzu z Vamarą Sanogo po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z wolnego.
48' Callum Rzonca faulowany przez Tomasza Swędrowskiego.
48' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rogu i po małym zamieszaniu w polu karnym sytuację wyjaśnił Tomasz Swędrowski.
47' Faul na Tomaszu Nawotce.
47' Po zejściu Rafała Grodzickiego na pozycję stopera przesunięty został Martin Dobrotka, a Tomasz Swędrowski gra w środku pomocy
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w drużynie Stali przed rozpoczęciem drugiej połowy. Tomasz Swędrowski wszedł za Rafała Grodzickiego.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 4 sekundach gry sędzia Sebastian Tarnowski zakończył pierwszą połowę meczu.
45' doliczony czas +1
45' Vamara Sanogo na spalonym.
45' Tomasz Nowak zagrał piłkę po ziemi w pole karne do Vamary Sanogo, ale Francuz chyba trochę za długo zwlekał z oddaniem strzału i uderzył za lekko i Radosław Majecki obronił.
44' Martin Dobrotka faulował Sebastiana Milewskiego.
43' gol - piłka nożna 2:1 Co za gol! Tomasz Nowak przymierzył prawą nogą z około 25 metrów i pięknym strzałem pokonał Radosława Majeckiego.
40' Z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Nowak, a Krzysztof Kiercz strzelił głową z 10 metrów nad poprzeczką.
39' Sebastian Milewski wybił piłkę na rzut rożny po zagraniu Josipa Soljicia.
38' Maksymiliana Banaszewski ograł Tomasza Nawotkę i zagrał w pole karne do Bartosza Nowaka, który oddał strzał z około 12 metrów i trafił w jednego z naszych obrońców.
38' Tomasz Nowak zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zza narożnika pola karnego. Radosław Majecki nie miał kłopotów z obroną.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grodzickiego za faul na Vamarze Sanogo.
36' Lewą nogą w pole karne dośrodkował Adam Banasiak, a piłkę do przodu wybił Josip Soljić.
35' Faul Maksymiliana Banaszewskiego na Tomaszu Nowaku około 30 metrów od bramki.
35' Podanie Tomasza Nowaka do Vamary Sanogo w pole karne. Francuz zwiódł Krzysztofa Kiercza i uderzył na bramkę. Radosław Majecki odbił piłkę nogą.
32' Sebastian Milewski stracił piłkę na rzecz Maksymiliana Banaszewskiego, który ruszył do przodu, podał do Bartosza Nowak, a ten przy próbie strzału z pola karnego został przyblokowany przez Mateusza Cichockiego.
30' Sędzia przerwał grę, bo około 25 metrów od bramki Zagłębia na boisku leżał Arkadiusz Jędrych
29' Blokowany strzał Josipa Soljicia z 20 metrów.
28' Taka ciekawostka - obserwatorem pracy sędziów w dzisiejszym meczu jest Leszek Gawron z... Mielca.
27' Tym razem złe dośrodkowanie z rogu. Zagłębie ruszyło z kontra, ale zdaniem sędziego Tomasz Nowak sfaulował Maksymiliana Banaszewskiego.
27' Wrzucał Michał Janota. Vamara Sanogo wygrał walkę w powietrzu z Krzysztofem Kierczem, ale będzie następny korner.
26' Mateusz Cichocki uprzedził Maksymiliana Banaszewskiego i wybił piłkę na róg.
25' Callum Rzonca zagrał na lewą stronę pola karnego do Tymoteusza Puchacza, który dośrodkował w ręce Radosława Majeckiego.
25' Pewny chwyt Radosława Majeckiego po dośrodkowaniu Adama Banasiak z rogu.
24' Róg dla Zagłębia po akcji Tomasza Nawotki.
24' Stal przez chwilę gra w dziesięciu, bo Bartosz Nowak poza boczną linią zmieniał buty z czerwonych na niebieskie.
22' Z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Nowak. Gracze Zagłębia wybili piłkę do przodu.
21' Rykoszet po strzale Michała Janoty z około 25 metrów i róg dla Stali.
21' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Maksymilian Banaszewski
20' Tomasz Nowak nabił Rafała Grodzickiego i wywalczył rzut rożny.
20' Michał Janota pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
18' Sebastian Milewski zbyt wysoko uniesioną nogą sfaulował Jakuba Araka.
17' Akcję lewą stroną napędził Leandro. Zagrał do Michała Janoty, a ten odegrał Bartoszowi Nowakowi, który strzelił z okolicy linii pola karnego. Piłkę po rykoszecie próbował jeszcze dobijać Josip Soljić, ale znajdował się na spalonym.
15' Radosław Majecki krzyknął "Ja" i złapał piłkę dośrodkowaną z rogu przez Adama Banasiaka.
15' Adam Banasiak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
13' Leandro faulował Tomasza Nawotkę jeszcze na połowie sosnowiczan.
11' Dla Jakuba Araka to już piąty gol w meczach pomiędzy Zagłębiem a Stalą. Cztery poprzednie zdobył dla Zagłębia w meczach II ligi w sezonie 2014/2015. Po strzelonej bramce zachował się jak we wtorek Mohamed Salah, gdy zdobywał gole dla Liverpoolu w starciu z Romą.
10' gol - piłka nożna 1:1 Goście utrzymali się przy piłce. Rafał Grodzicki z około 25 metrów zagrał po ziemi w pole karne, a Jakub Arak wykorzystał okazję i pokonał Dawida Kudłę.
10' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Josip Soljić strzela z około 15 metrów i trafia w słupek
9' W polu karnym, przy końcowej linii boiska Maksymilian Banaszewski ograł Tomasza Nawotkę i uderzył z ostrego kąta w krótki róg. Dawid Kudła obronił strzał, wybijając piłkę na róg.
7' gol - piłka nożna 1:0 Tomasz Nowak dostał piłkę na 25. metrze bliżej prawej strony boiska, biegł w poprzek, szukając miejsca do uderzenia, aż w końcu przymierzył lewą nogą z około 20 metrów i pokonał Radosława Majeckiego.
6' Sebastian Milewski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Janoty.
5' Jakub Arak po akcji prawą stroną boiska podawał w pole karne do Bartosza Nowaka, który niecelnie odegrał piłkę do tyłu.
4' Tymoteusz Puchacz przedarł się lewą stroną boiska, ale w ostatniej fazie akcji trochę za mocno wypuścił sobie piłkę, zdołał ją co prawda uratować, ale zamiast dośrodkowania wyszło raczej podanie do bramkarza Stali.
3' Tomasz Nawotka faulowany przez Maksymiliana Banaszewskiego.
2' Vamara Sanogo zagrał prostopadłą piłkę w pole karne w kierunku Žarko Udovičicia, a Serb uderzył lewą nogą z ostrego kąta. Radosław Majecki odbija piłkę.
2' Zgodnie z tym, co przewidywaliśmy przed meczem, Žarko Udovičić gra na lewej pomocy, a Adam Banasiak na prawej.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 15:28 Sędziowska trójka już wyprowadziła już na murawę zawodników obu zespołów. Zagłębie zagra dzisiaj na czarno, a Stal w białych koszulkach i niebieskich spodenkach.
0' 15:25 Na sektorze gości pojawili się pierwsi fanatycy Stali Mielec. Na murawie tańczą sosnowieckie cheerleaderki, a to znak, że zaraz zaczynamy grę.
0' 15:20 Na sektorze VIP Stadionu Ludowego przed chwilą zasiedli dwaj byli trenerzy sosnowieckiego Zagłębia - Jacek Magiera i Tomasz Łuczywek. W trochę innym miejscu głównej trybuny siedzi skaut Wisły Kraków Marcin Kuźba, a na jednym z miejsc na sektorze prasowym siedzi asystent trenera Korony Kielce Dawid Pietrzyk.
0' 15:10 Dzisiejszy mecz odbywa się w nieco nietypowej porze. Można powiedzieć, że Sosnowiec równa do Bundesligi, gdzie większość spotkań zaczyna się właśnie w soboty o 15:30 w myśl zasady "Samstag, halb vier, Fussball, Bratwurst, Bier". Skąd ta godzina? Otóż o 18:00 w hali na Żeromskiego rozpocznie się gala MMA "Zagłębiowski HorrorShow" i aby kibice nie musieli wybierać między tymi dwoma wydarzeniami, mecz na Ludowym zacznie się już o 15:30.
0' 15:00 W wyjściowym składzie mieleckiej Stali znalazło się miejsce dla byłego napastnika Zagłębia Jakuba Araka. W sezonach 2014/2015 i 2015/2016 gracz ten zdobył dla naszego klubu 26 bramek. W zespole Zbigniewa Smółki jest również inny były zawodnik Zagłębia - Dominik Sadzawicki, Kibice pierwszego zespołu mogli jednak nie słyszeć o tym piłkarzu, bo swoją "karierę" w Sosnowcu skończył w wieku 14 lat i przeniósł się wtedy do Gwarka Zabrze.
0' 14:50 Mamy jedną zmianę w Zagłębiu w porównaniu do meczu w Suwałkach. Z powodu czterech żółtych kartek nie może dziś zagrać Alexandre Cristovao. Mogło się wydawać, że do pierwszego składu w jego miejsce wskoczy powracający po kartkowej pauzie Konrad Wrzesiński, ale trener Dariusz Dudek po raz pierwszy w rundzie wiosennej desygnował do składu Žarko Udovičicia. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w ustawieniu na boisku, bo mamy w składzie dwóch nominalnych lewych obrońców. Niewykluczone, że Serb zagra na lewej pomocy, a na prawą zostanie przesunięty Adam Banasiak. Wszystko się rozstrzygnie już za około 40 minut.
0' 14:40 W słoneczne sobotnie popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 28. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stalą Mielec.
Konferencja prasowa po meczu ze Stalą MielecKonferencja prasowa po meczu ze Stalą Mielec - Ja moge dziś powiedzieć, że narodził się u nas kapitan. Był on szczególnym aktorem tego pojedynku i gratuluję mu bardzo dobrego występu - powiedział na pomeczowej konferencji Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: To mój pierwszy hat-trick w karierzeTomasz Nowak: To mój pierwszy hat-trick w karierze - To mój pierwszy hat-trick i bardzo się z tego cieszę, bo już bliżej końca niż początku, więc fajnie, że to się udało zrobić - powiedział zadowolony po meczu ze Stalą Mielec kapitan Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze Stalą MielecZdjęcia z meczu ze Stalą Mielec Zapraszamy do oglądania galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Stali Mielec, wygranego przez naszą drużynę 3-1 po trzech bramkach kapitana zespołu Zagłębia Tomasza Nowaka. » Czytaj więcej
Hat trick Tomasza NowakaHat trick Tomasza Nowaka Zagłębie wygrało ze Stalą Mielec 3:1. Wszystkie gole dla naszej drużyny zdobył Tomasz Nowak - w 7., 43. i 90. minucie z karnego. Dla gości w 10. minucie trafił Jakub Arak. » Czytaj więcej