2017-05-17, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Suwałki
Wigry Suwałki
Stroje: białe (4-5-1)
0:3(0:1)
Stroje: czerwone (4-5-1)
30. Hieronim Zoch 18. Janusz Bucholc (71' 17. Łukasz Wroński) 19. Maciej Wichtowski 3. Rafał Remisz 15. Frank Adu Kwame 11. Damian Kądzior 8. Rafał Augustyniak (46' 9. Miłosz Kozak) 10. Mateusz Radecki 14. Omar Santana 25. Damian Gąska (60' 28. Kamil Adamek) 24. Kamil Zapolnik   Rezerwowi: 1. Damian Podleśny 2. Paweł Baranowski 4. Adrian Karankiewicz 20. Kamil Ryczkowski  Trener: Dominik Nowak
0:1 - Tomasz Nowak 21' (k.) 0:2 - Martin Pribula 57' 0:3 - Wojciech Łuczak 63'
1' Rafał Remisz 48' Łukasz Matusiak
92. Jakub Szumski 30. Konrad Budek 18. Arkadiusz Najemski 93. Łukasz Bogusławski 22. Žarko Udovičić 8. Robert Bartczak 29. Łukasz Matusiak 21. Sebastian Milewski (87' 25. Igor Krzykowski) 6. Tomasz Nowak 19. Martin Pribula (62' 11. Konrad Michalak) 89. Wojciech Łuczak (71' 9. Michał Fidziukiewicz)   Rezerwowi: 12. Wojciech Fabisiak 4. Kamil Wiktorski 16. Dawid Ryndak 33. Fabian Klama   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Paweł Pskit - Michał Gajda, Maciej Majewski (Łódź)
90.0000
90+2' gwizdek Koniec meczu! Wygrywamy w Suwałkach 3:0.
90+2' Žarko Udovičić przymierzył z dystansu i ustrzelił Macieja Wichtowskiego.
90' doliczony czas +2
90' Łukasz Wroński dośrodkował z prawego skrzydła. Broni Jakub Szumski.
90' Zagłębie atakowało w kontrze z liczebną przewagą. Niestety, źle podał Michał Fidziukiewicz.
89' Konrad Michalak zwiódł w polu karnym Macieja Wichtowskiego i uderzył po ziemi w krótki róg. Broni Hieronim Zoch.
87' zmiana Igor Krzykowski zmienia Sebastiana Milewskiego.
87' Konrad Michalak w akcji lewą stroną nie zdołał minąć Macieja Wichtowskiego.
85' Łukasz Wroński sfaulował Konrada Michalaka.
84' Chwila oddechu dla sosnowiczan. Miłosz Kozak z rogu wykopał piłkę poza końcową linię.
84' Wigry zamknęły sosnowiczan pod polem karnym. Rzut rożny i jeszcze jeden rzut rożny.
83' Kolejny róg dla Wigier. Wrzucał Damian Kądzior a Łukasz Bogusławski wybił na aut.
83' Zamieszanie pod bramką Zagłębia po rzucie rożnym. Łukasz Bogusławski w aut.
82' Arkadiusz Najemski wybił piłkę głową na róg po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka.
81' Łukasz Wroński dośrodkował z prawego skrzydła, a Maciej Wichtowski strzelił głową nad poprzeczką.
80' Nie udało się sosnowiczanom rozegranie rzutu rożnego.
79' Žarko Udovičić z prawej strony zagrał w pole karne, a Michał Fidziukiewicz oddał strzał głową z około 5 metrów. Piłkę sprzed linii bramkowej na róg wybił Hieronim Zoch.
79' Tomasz Nowak z rzutu wolnego po ziemi w pole karne. Piłkę wybił Miłosz Kozak.
78' Frank Adu Kwame sfaulował Roberta Bartczaka po prawej stronie boiska.
78' Konrad Michalak wykładał piłkę na strzał Michałowi Fidziukiewiczowi. Znowu w akcję wmieszał się stoper Wigier.
77' Tomasz Nowak odebrał piłkę Frankowi Adu Kwame, ale nie przeszedł Rafał Remisza.
76' Žarko Udovičić faulowany przez Damiana Kądziora jeszcze na połowie Zagłębia.
76' Niedokładne podanie Sebastiana Milewskiego w stronę Konrada Michalaka. Kończy się stratą piłki.
75' Tomasz Nowak wyłożył piłkę do Michała Fidziukiewicza, a ten lewą nogą strzelił wysoko nad bramką.
75' Konrad Michalak faulował w ataku.
73' Konrad Michalak z łatwością minął obrońcę Wigier i podał do Michała Fidziukiewicza, który musiał uznać wyższość Mateusza Radeckiego.
72' Dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego. Łapie Jakub Szumski.
71' zmiana Trzecia zmiana w Wigrach - Łukasz Wroński za Janusza Bucholca.
71' zmiana Michał Fidziukiewicz wchodzi na murawę w miejsce Wojciecha Łuczaka.
71' Łukasz Bogusławski faulował Kamila Zapolnika na 30. metrze.
69' Konrad Michalak wymanewrował trzech rywali i podał na pole karne do Wojciecha Łuczaka, który zamiast strzelać odgrywał z powrotem do Michalaka, ale ten był na spalonym.
69' Konrad Michalak faulowany w powietrznym starciu przez Janusza Bucholca.
68' Z lewego skrzydła dośrodkował Miłosz Kozak. Damian Kądzior główkował z około 10 metrów i Jakub Szumski broni na raty.
67' Po dośrodkowaniu Miłosza Kozaka z lewego skrzydła Maciej Wichtowski główkuje nad poprzeczką.
67' Konrad Budek faulował Kamila Adamka z boku boiska.
66' Damian Kądzior na lewo do Miłosza Kozaka. Strzał blokowany przez Arkadiusza Najemskiego.
65' Tomasz Nowak faulowany przez Omara Santanę.
63' gol - piłka nożna 0:3 Łukasz Matusiak przejął piłkę na połowie Wigier i podał na prawo do Roberta Bartczaka, który zagrał przed bramkę do Wojciecha Łuczaka, a ten zdołał przyjąć i uderzyć obok bezradnego Hieronima Zocha.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Konrad Michalak za Martina Pribulę.
60' Miłosz Kozak nie dał rady przejść trzech graczy Zagłębia i w końcu sfaulował Łukasza Bogusławskiego.
60' zmiana Druga zmiana w Wigrach - Kamil Adamek za Damiana Gąskę.
60' Frank Adu Kwame na spalonym po podaniu Damiana Kądziora.
59' W tej kolejce wszystkie wyniki są sprzyjające dla Zagłębia. Wygląda na to, że z tego skorzystamy.
57' gol - piłka nożna 0:2 Tomasz Nowak zagrał z prawej strony boiska w kierunku Martina Pribuli. Słowak uciekł rywalowi i w sytuacji sam na sam pokonał Hieronima Zocha.
56' Dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego i pewne wyjście Jakuba Szumskiego na 5. metr.
55' Kamil Zapolnik faulowany na 35. metrze przez Łukasza Matusiaka.
54' Tomasz Nowak zagrał długie podanie w kierunku Roberta Bartczaka. Naszego gracza uprzedził Frank Adu Kwame.
53' Martin Pribula nie zdołał dobiec do piłki zagranej z głębi pola przez Łukasza Matusiaka.
52' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski piłkę z pola karnego wybił Tomasz Nowak.
51' Sprytny strzał Damiana Kądziora z okolicy bocznej linii boiska. Jakub Szumski nie dał sobie wrzucić piłki za kołnierz.
51' Po dośodkowaniu Damiana Kądziora piłka trafiła na 16 metr do Miłosza Kozaka, który złożył się do strzału, ale zastopował go Martin Pribula
50' Zza pola karnego strzelał Damian Kądzior. Piłka ociera się o Žarko Udovičicia i wychodzi na róg,
50' Jakub Szumski wypiąstkował na aut piłkę po centrze Damiana Kądziora z rogu.
49' Łukasz Bogusławski przerwał akcję Kamila Zapolnika wybiciem piłki na róg.
49' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Wojciech Łuczak spudłował z 8 metrów, ale i tak był na spalonym.
48' Miłosz Kozak huknął lewą nogą z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłka nad poprzeczką.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Miłoszu Kozaku.
47' Graczom Zagłębia udało się wybić z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Damiana Kądziora.
47' Rzut wolny dla Wigier z lewej strony boiska.
46' Konrad Budek fauluje rywala w środku boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Miłosz Kozak wszedł na boisko za Rafała Augustyniaka.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry Paweł Pskit kończy pierwszą połowę spotkania.
45+1' Dośrodkowanie Franka Adu Kwame z lewej strony boiska. Piłkę łapie Jakub Szumski.
45+1' Robert Bartczak przerwał akcję Wigier lewym skrzydłem.
45' doliczony czas +1
45' Rafał Remisz wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rogu przez Wojciecha Łuczaka.
44' Łukasz Matusiak odebrał piłkę Rafałowi Augustyniakowi. Kontra Zagłębia. Po podaniu Tomasza Nowaka strzelał Martin Pribula. Strzał Słowaka z pola karnego zablokował Maciej Wichtowski. Mamy róg
44' Na połowie Wigier Mateusz Radecki faulowany przez Konrada Budka.
42' Arkadiusz Najemski na 25. metrze wślizgiem odebrał piłkę Kamilowi Zapolnikowi.
42' Na spalonym Martin Pribula.
41' Damian Kądzior zagrał z rogu dochodzącą piłkę, a Maciej Wichtowski z bliska spudłował głową.
41' Janusz Bucholc płasko po ziemi w pole karne. Łukasz Bogusławski blokuje Kamila Zapolnika i Wigry mają róg.
40' Sebastian Milewski przymierzył z 25 metrów. Trafił w biegającego przez pole karne Wojciecha Łuczaka.
38' Damian Gąska podawał w pole karne do Damiana Kądziora. W akcję wmieszał się Žarko Udovičić.
37' Martin Pribula przerwał ofensywną akcję Wigier.
36' Wojciech Łuczak przy bocznej linii boiska faulowany przez Rafała Augustyniaka.
35' Janusz Bucholc dośrodkował z prawego skrzydła, a do piłki doszedł Kamil Zapolnik i uderzył z woleja obok bramki Jakuba Szumskiego.
34' Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Łuczak. Na linii pola bramkowego byli trzej obrońcy Zagłębia - Konrad Budek, Arkadiusz Najemski i Łukasz Bogusłąwski, ale żaden z nich nie sięgnął piłki
34' Žarko Udovičić wywalczył kolejny rzut rożny.
34' Omar Santana stracił piłkę na 30. metrze na rzecz Sebastiana Milewskiego.
33' Wojciech Łuczak ambitnie walczył o piłkę w narożniku boiska. Niestety, przegrał z Rafałem Augustyniakiem
32' Sebastian Milewski naprawił błąd Łukasza Matusiaka, który na własnej połowie źle podał piłkę.
32' Frank Adu Kwame przy bocznej linii boiska sfaulował Roberta Bartczaka.
31' Damian Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę wybił Łukasz Matusiak.
31' Damian Kądzior faulowany przez Łukasza Matusiaka i rzut wolny dla Wigier.
29' Arkadiusz Najemski bezpardonowo przerwał akcję Wigier i kopnął piłkę w trybunę główną, trafiając w szybę oddzielającą trybunę prasową. Szyba jest twarda i dała radę.
28' Kamil Zapolnik nie potrafił dobrze przyjąć piłki zagranej przez Macieja Wichtowskiego.
27' Wojciech Łuczak zagrywał w kierunku biegnącego prawym skrzydłem Roberta Bartczaka. Rafał Remisz zdążył podnieść nogę i wybić piłkę.
26' Martin Pribula chciał z pierwszej piłki zagrać do Wojciecha Łuczaka, ale jego zamiary przeczytał Janusz Bucholc.
25' Łukasz Matusiak sfaulował Omara Santanę na połowie Wigier.
25' Tomasz Nowak z własnej połowy w kierunku Roberta Bartczaka. Na skraju pola karnego interweniuje Hieronim Zoch.
24' Wojciech Łuczak zagrał z rogu płasko na bliższy słupek, a Tomasz Nowak spróbował strzału piętą. Niestety, bez efektu.
24' Žarko Udovičić wywalczył kolejny rzut rożny.
23' Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Gąska. Damian Kądzior zagrał piłkę na 7. metr do Mateusza Radeckiego, a ten strzelił prosto w Jakuba Szumskiego.
23' Frank Adu Kwame z lewej strony boiska zagrał w kierunku Kamila Zapolnika. Piłkę na róg wybił Łukasz Bogusławski
21' gol - po karnym 0:1 Do piłki podbiegł sam poszkodowany i mierzonym strzałem po ziemi pokonał Hieronima Zocha.
21' Faul Rafała Augustyniaka na Tomaszu Nowaku w polu karnym. Mamy "jedenastkę"!
20' Krótko rozegrany rzut rożny. Wojciech Łuczak do Tomasza Nowaka. Piłka powrotna i niecelny strzał zza bocznej linii pola karnego.
20' Žarko Udovičić rozpędził się na lewym skrzydle. Dośrodkowanie trafia w nogi Janusza Bucholca i mamy trzeci rzut rożny.
19' Z rogu dośrodkował Wojciech Łuczak. Arkadiusz Najemski na dalszym słupku zagrał piłkę głową w stronę Łukasza Bogusławskiego, który wyłożył Konradowi Budkowi, a ten przestrzelił z 15 metrów.
18' Z lewego skrzydła dośrodkował Martin Pribula. Frank Adu Kwame wybił piłkę na róg,
18' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka z rogu zablokowany przy strzale głową Konrad Budek.
17' Płaski strzał lewą nogą Tomasza Nowaka z 25 metrów. Piłka odbija się od nogi Macieja Wichtowskiego i wychodzi na róg.
16' Przewrotką w polu karnym uderzał Damian Kądzior. Broni Jakub Szumski.
16' Z 25 metrów strzelał Omar Santana. Jakub Szumski odbił piłkę przed siebie, a Konrad Budek wykopał ją poza pole karne.
15' Tomasz Nowak faulował w ataku Rafała Augustyniaka.
14' Konrad Budek na środkowej linii boiska sfaulował Omara Santanę.
13' Robert Bartczak podał do Wojciecha Łuczaka, który natychmiast odegrał do naszego prawoskrzydłowego wbiegającego w pole karne. Niestety, za mocno.
12' Tomasz Nowak przejął piłkę po błędzie Macieja Wichtowskiego i wrzucił w pole karne. Akcję zakończył strzał Žarko Udovičicia z 20 metrów. Piłka obok bramki.
10' Łukasz Bogusławski wślizgiem przerwał akcję Kamila Zapolnika i po chwili został sfaulowany przez Franka Adu Kwame.
10' Łukasz Matusiak na 30. metrze przed bramką Zagłębia odebrał piłkę Omarowi Santanie.
9' Robert Bartczak nie miał szans dojść do piłki zagranej przez Arkadiusza Najemskiego.
8' Tomasz Nowak oddał strzał z około 35 metrów. Płasko i niecelnie.
7' Sebastian Milewski faulowany przez Mateusza Radecki w środku boiska.
7' Łukasz Matusiak faulowany na połowie Zagłębia.
6' Łukasz Matusiak z własnej połowy zagrał w stronę pola karnego gospodarzy. Hieronim Zoch szybszy od Martina Pribuli
5' Dośrodkowanie Damiana Gąski z rzutu wolnego i niecelny strzał głową Macieja Wichtowskiego.
4' Sebastian Milewski faulował Mateusza Radeckiego na 35. metrze
3' Damian Kądzior strzelił lewa nogą z około 30 metrów. Wysoko nad poprzeczką.
2' Dośrodkowanie Wojciecha Łuczaka z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Piłka wybita przez graczy Wigier.
1' żóta kartka Już w 53. sekundzie żółtą kartkę za faul na Wojciechu Łuczaku obejrzał Rafał Remisz.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 19:00 Wigry obchodzą w tym roku 70-lecie i z tej okazji każdy z meczów rozgrywanych w Suwałkach jest symbolicznie rozpoczynany kopnięciem piłki przez jednego z zasłużonych piłkarzy.
0' 18:58 Sędziowska trójka z Łodzi wyprowadziła na murawę piłkarzy obu drużyn. Wraz z zawodnikami wyszło ponad 30 dzieciaków. Na jednego piłkarza przypadało dobrze ponad dwóch młodzieńców. Sosnowiczanie zagrają dziś na czerwono, a Wigry w białych koszulkach i niebieskich spodenkach. Kapitanem Zagłębia pod nieobecność Michała Fidziukiewicza jest dziś Tomasz Nowak.
0' 18:55 Dzisiejszego meczu niestety nie ma w Polsacie Sport. Przebieg wydarzeń w Suwałkach możecie śledzić w naszej relacji tekstowej, a także w Radiu ZagłębieFM, gdzie już nadaje siedzący dwa miejsca obok piszącego te słowa redaktor Wasik.
0' 18:50 Zagłębie gra w Suwałkach po raz drugi w historii. 4 marca 2016 nasi piłkarze na inaugurację rundy wiosennej wygrali tutaj 2:0 po golach Sebastiana Dudka i Krzysztofa Markowskiego. Obu tych piłkarzy już nie ma w naszej drużynie, choć nadal figurują na liście płac. Jesienią minionego roku na Stadionie Ludowym wygraliśmy po trafieniach Dawida Ryndaka i Vamary Sanogo. "Denver" dziś jest na ławce, a Francuz już jest piłkarzem Legii Warszawa.
0' 18:40 Poza daleką podróżą nie ma co narzekać na Suwałki. Wręcz przeciwnie. Główna trybuna obiektu Wigier prezentuje się okazale, a co najważniejsze jest z niej świetny widok. Okazję do przetestowania widoku z sektoru VIP będą dziś mieli najważniejsi ludzie w Zagłębiu - prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, prezes klubu Marcin Jaroszewski, a także dyrektor sportowy Robert Stanek. Wigry należy również pochwalić za trybunę prasową umieszczoną na drugim piętrze klubowego budynku. Czy lato, czy zima można siedzieć w samej koszuli. Zimą działa ogrzewanie, a latem klimatyzacja. Widoki są różnorodne. Po prawej stronie cmentarz, a po lewej pole campingowe, na którym rozbiło się kilka camperów i widzimy, że turyści wyjęli fotele turystyczne i ustawili je przodem do boiska.
0' 18:30 Suwałki to zdecydowanie najdalszy i najdłuższy wyjazd Zagłębia w Nice I lidze. Dystans z Sosnowca do stadionu Wigier wynosi 570 kilometrów i nie są to niestety najlepsze jakościowe drogi, bo te urywają się za Wyszkowem. Trzeba więc zrobić wszystko, aby w przyszłym sezonie już nie być zmuszonym przyjechać do Suwałk, czyli awansować do Lotto Ekstraklasy!
0' 18:20 Oprócz wspomnianej już zmiany na bramce, trener Dariusz Banasik dokonał czterech innych zmian w wyjściowej jedenastce. Z powodu nadmiaru żółtych kartek do Suwałk nie pojechał Marcin Sierczyński, za którego na obronie zagra Konrad Budek. Na ławce usiedli natomiast Kamil Wiktorski, Michał Fidziukiewicz i Konrad Michalak. Do pierwszej jedenastki wskoczyli Arkadiusz Najemski, Łukasz Matusiak i Žarko Udovičić. Oznacza to zapewne zmiany w ustawieniu. Serb zagra na lewej obronie, a Robert Bartczak wystąpi na prawej pomocy. Z kolei Łukasz Matusiak wystąpi w środku pomocy, a o jedną pozycję do przodu przesuną się Tomasz Nowak i Wojciech Łuczak, który najprawdopodobniej zagra na szpicy. A może będzie się tam wymieniał z Martinem Pribulą? Czas pokaże.
0' 18:10 Mamy niespodziankę w składzie Zagłębia. Na bramce zagra powracający po chorobie Jakub Szumski, a to oznacza, że wśród rezerwowych mecz rozpocznie Wojciech Fabisiaka, a Wojciecha Skaby nie ma dziś w meczowej osiemnastce.
0' 18:00 Dzień dobry Państwu. Witamy z Suwałk i zapraszamy na relację z meczu 31. kolejki Nice I ligi pomiędzy Wigrami Suwałki a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w SuwałkachZdjęcia z meczu w Suwałkach Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia w Suwałkach, wygranego przez naszą drużynę 3-0. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: Przesądy są dla słabychTomasz Nowak: Przesądy są dla słabych - Trenuję rzuty karne i byłem pewien, że strzelę. Przesądy są dla ludzi słabych, ja tak zawszę mówię i nie ma co w nie wierzyć. Trzeba wierzyć w siebie - powiedział kapitan Zagłębia Tomasz Nowak. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w SuwałkachKonferencja prasowa po meczu w Suwałkach - Uważam, że zagraliśmy najlepszy mecz w tej rundzie. Suwałki są dla mnie szczęśliwe, bo co tu przyjeżdzam, to wygrywam wysoko - powiedział Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Przez Suwałki do Ekstraklasy!Przez Suwałki do Ekstraklasy! Zagłębie wygrało w Suwałkach z Wigrami 3:0. Gole strzelili Tomasz Nowak (21' - karny), Martin Pribula (57') i Wojciech Łuczak (63'). Do awansu wystarczy nam 7 punktów w trzech meczach! » Czytaj więcej