89. Wojciech Łuczak
97. Tin Matić

Trener: Piotr Mandrysz
1:0 - Martin Pribula 60'
31' Konrad Budek 68' Łukasz Matusiak 74' Michał Bartkowiak

Trener: Ryszard Tarasiewicz
Sędziowie: Łukasz Bednarek (Koszalin) - Damian Rokosz (Siemianowice Śląskie), Wiktor Wątroba (Koszalin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Wygrywamy z Miedzią i jesteśmy liderem!
90+3' Robert Bartczak popychał Grzegorza Bartczaka.
90+3' Sebastian Dudek przeszkodził w oddaniu strzału Petteri Forsellowi i został sfaulowany przez Fina.
90+2' Krzysztof Markowski interweniuje po dośrodkowaniu Wojciecha Łobodzińskiego
90+1' Žarko Udovičić odebrał piłkę Wojciechowi Łobodzińskiemu na skrzydle.
90' Damian Rasak strzelił zza pola karnego kilka metrów nad bramką po podaniu Grzegorza Bartczaka.
89' Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Marcina Sierczyńskiego.
88' Jakub Szumski od razu rzucił piłkę na skrzydło i uruchomił kontrę. Keon Daniel zatrzymał jednak Roberta Bartczaka przed polem karnym.
88' Pewny chwyt Jakuba Szumskiego po dośrodkowaniu Petteri Forsella.
88' Vamara Sanogo wybija piłkę na kolejny korner.
87' Rykoszet po strzale Petteri Forsella zza pola karnego. Róg dla Miedzi.
87' Kamil Wiktorski odebrał piłkę rywalowi w polu karnym.
86' Óscar Martin strzelił wysoko nad bramką z 20 metrów.
85' Krzysztof Markowski wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
85' zmiana Zmiana także w Zagłębiu. Kamil Wiktorski za Tomasza Nowaka.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi. Wojciech Łobodziński za Mariusza Rybickiego.
84' Žarko Udovičić blokuje wrzutkę Óscara Martina. Róg dla Miedzi.
83' Faul Keona Daniela na Sebastianie Dudku.
82' Mariusz Rybicki nie sprostał Łukaszowi Matusiakowi w fizycznej walce. Od bramki grę wznowi Jakub Szumski.
81' Óscar Martin dośrodkował z prawego skrzydła. Piłkę z pola karnego wybił Krzysztof Markowski.
80' Krzysztof Markowski wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Petteri Forsella.
80' Marcin Sierczyński przerwał akcję Keona Daniela. Róg dla Miedzi.
78' Sebastian Dudek dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Piłka w rękach Pawła Kapsy.
77' zmiana Druga zmiana w Miedzi. Óscar Martin za Michała Bartkowiaka.
77' Tym razem podawał Michał Bartkowiak, a Petteri Forsell z ponad 20 metrów trafił w poprzeczkę.
76' Po asyście Petteri Forsella Michał Bartkowiak strzela zza pola karnego lewą nogą po ziemi. Broni Jakub Szumski.
75' Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu wolnego do Krzysztofa Markowskiego, ale ten był na spalonym.
75' Łukasz Matusiak faulowany przez Keona Daniela.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Bartkowiaka za faul na Tomaszu Nowaku.
72' Po podaniu Tomasza Nowaka w polu karnym zderzyli się Vamara Sanogo i Paweł Kapsa. Sędzia główny spojrzał na sędziego asystenta i chyba odgwizdał spalonego.
71' Paul Batin znalazł się z futbolówką w polu karnym Zagłębia. Za mocno Rumun sobie wypuścił piłkę, która przejął Jakub Szumski.
69' Rzut wolny dla Miedzi z około 28 metrów. Petteri Forsell posłał piłkę prawą nogą obok bramki sosnowiczan.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Michale Bartkowiaku.
68' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Akcję kończy podniesiona chorągiewka sędziego. Po podaniu Łukasza Matusiaka na spalonym był Tomasz Nowak.
67' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka po akcji prawą stroną zablokowane przez Jonathana de Amo. Kolejny korner.
66' Sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny
65' Žarko Udovičić zaszalał na lewej stronie, ale przy pierwszym dośrodkowaniu został zablokowany, a drugie było niecelne.
64' Martin Pribula strzelił bramkę w czwartym kolejnym meczu na Stadionie Ludowym i strzelił sześć goli w sześciu ostatnich meczach Zagłębia.
63' zmiana Martin Pribula już nie poprawi swojego dorobku. Schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Robert Bartczak.
62' Kontra Zagłębia. Łukasz Matusiak za mocno zagrywał w kierunku Vamary Sanogo.
60' gol - piłka nożna 1:0 Co nie udało się przed chwilą, udało się teraz. Przerzut piłki od Łukasza Matusiaka na lewą strona pola karnego. Martin Pribula zwiódł Grzegorza Bartczaka i strzelił prawa nogą przy bliższym słupku.
60' Martin Pribula uderzał z lewej strony pola karnego po podaniu Tomasza Nowaka. Broni Paweł Kapsa.
59' Damian Rasak pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki
58' Dynamiczne wejście w pole karne w wykonaniu Vamary Sanogo. Zabrakło tylko skutecznego strzału. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
57' Vamara Sanogo podawał w polu karnym w kierunku Martina Pribuli, ale Słowak mógł tylko przeskoczyć nad interweniującym Pawłem Kapsą.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi. Paul Batin wchodzi za Łukasza Gargułę.
55' Žarko Udovičić leży na murawie. Piłkę poza boisko wykopał Krzysztof Markowski.
54' Łukasz Matusiak rozegrał piłkę na prawo do Dawida Ryndaka, a "Denver" zbyt głęboko dośrodkował. Piłkę przejął Paweł Kapsa.
53' Tym razem Dawid Ryndak złamał akcję do środka boiska i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
52' Dawid Ryndak przejął piłkę w środku boiska. Ruszył prawym skrzydłem, ale dośrodkował do Keona Daniela.
51' Michał Bartkowiak faulowany przez Łukasza Matusiaka.
51' Martin Pribula nie opanował piłki przy bocznej linii boiska.
50' Petteri Forsell zagrał po ziemi w pole karne. Jakub Szumski znacznie szybszy od Łukasza Garguły.
48' Po prostopadłym podaniu Sebastiana Dudka na spalonym Vamara Sanogo.
48' W środku boiska Tomasz Midzierski przerwa faulem akcję Vamary Sanogo.
46' Z dystansu po ziemi uderzał Łukasz Matusiak. Broni Paweł Kapsa.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Zagłębiu - Marcin Sierczyński za Konrada Budka.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Zagłębie rusza z kontrą po rogu Miedzi. Niestety, po zagraniu Dawida Ryndaka na spalonym był Martin Pribula.
45' Jakub Szumski wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Garguły.
45' Róg dla Miedzi po interwencji Arkadiusza Najemskiego.
44' Konrad Budek odebrał piłkę szarżującemu Mariuszowi Rybickiemu.
44' Faul Rumena Trifonowa na Konradzie Budku.
42' Sebastian Dudek wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rogu. Po powtórnej wrzutce byłego reprezentanta Polski niecelnie główkował Tomasz Midzierski.
41' Petteri Forsell odebrał piłkę Arkadiuszowi Najemskiemu. Po interwencji Krzysztofa Markowskiego będzie róg.
41' Jonathan de Amo wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
40' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z pola karnego z powietrza uderzał Mariusz Rybicki. Broni Jakub Szumski.
38' Na spalonym Tomasz Nowak.
38' Žarko Udovičić wyłożył piłkę na strzał Martinowi Pribuli, a Słowak z 16. metra strzelił prawą nogą w jednego z rywali stojących w polu karnym.
37' Martin Pribula faulowany przez Grzegorza Bartczaka.
37' Sosnowiczanie zaatakowali prawą flanką. Po zagraniu Konrada Budka lewą nogą z pola karnego strzelał Dawid Ryndak. W statystykach zapisujemy strzał celny.
35' Wiatr nie był sprzymierzeńcem Łukasza Garguły. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę trochę poniosło i wyfrunęła za linię końcową.
35' Mariusz Rybicki minął Konrada Budka na lewym skrzydle, ale za chwilę nasz defensor wybił piłkę na rzut rożny.
33' Akcję prawą stroną przeprowadził Michał Bartkowiak. Po dośrodkowaniu piłka wyszła poza boisko.
32' Petteri Forsell wrzucił z rzutu wolnego, a piłkę z pola karnego wybił głową Arkadiusz Najemski.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul na Mariuszu Rybickim.
30' Tomasz Nowak przejął piłkę na linii pola karnego. Ustawił do strzału prawą nogą i posłał niedaleko od okienka bramki Pawła Kapsy.
29' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Sebastian Nowak do Tomasza Nowaka, podanie powrotne i akcja przerwana przez Keona Daniela.
28' Kibice Miedzi odśpiewali "Sto lat" Petteri Forsellowi. Fin obchodzi dziś swoje 26. urodziny. Na razie nic wskazuje na to, aby piłkarze z Legnicy z tej okazji tak poimprezowali jak kadra Polski przed meczem z Armenią.
27' Vamara Sanogo rozpędził się z piłką, wpadł w pole karne, tam się przewrócił, ale bez faulu.
27' W środku boiska faulowany był Konrad Budek.
24' Žarko Udovičić blokuje strzał Michała Bartkowiaka
23' Po podaniu Konrada Budka Vamara Sanogo obrócił się z piłką, ale gdy składał się do strzału skuteczny wślizg wykonał Jonathan de Amo.
21' Dawid Ryndak podał w pole karne do Vamary Sanogo, ale szybciej do piłki dopadł Rumen Trifonow.
20' Konrad Budek na spalonym po podaniu Sebastiana Dudka.
18' Jonathan de Amo przerywa w polu karnym akcję Zagłębia.
17' Fanatycy Miedzi pozdrawiają Promień Żary. Pewnie miło zrobiło się Sebastianowi Dudkowi.
16' Tomasz Nowak dośrodkował z rogu. Krzysztof Markowski podbił piłkę głową. Interweniował Paweł Kapsa.
15' Szybka akcji lewą stroną. Wymiana podań między Žarko Udovičiciem i Martinem Pribulą daje nam róg.
14' Faul Konrada Budka na Mariuszu Rybickim.
14' Sebastian Dudek faulowany przez Damiana Rasaka.
13' Fani Miedzi zaznaczają wokalnie swoją obecność na Ludowym.
12' Złe rozegranie rzutu wolnego przez sosnowiczan.
11' Vamara Sanogo faulowany przez Grzegorza Bartczaka.
11' Petteri Forsell zdecydował się na bezpośredni strzał z wolnego. Daleko od bramki.
10' Faul Dawida Ryndaka na Damianie Rasaku z lewej strony boiska.
10' Beznadziejne rozegranie rogu przez Łukasza Gargułę. Zagrał prosto pod nogi stojącego w narożniku pola karnego Tomasza Nowaka.
9' Róg dla Miedzi po akcji Michała Bartkowiaka.
9' Dawid Ryndak podał z prawej strony boiska do Sebastiana Dudka. a strzał naszego kapitana został zablokowany przez Jonathana de Amo
7' Błąd Krzysztofa Markowskiego i strata piłki na rzecz Petteri Forsella. Fin zagrał w kierunku Łukasza Garguły. Jakub Szumski wypuścił piłkę z rąk przy interwencji, ale bez konsekwencji bo asekurował go Konrad Budek.
5' Kolejna dobra interwencja Arkadiusza Najemskiego, który powstrzymał akcję Michała Bartkowiaka.
4' Arkadiusz Najemski zatrzymał w polu bramkowym piłkę po zagraniu Mariusza Rybickiego.
3' Lewą nogą zza pola karnego uderzał Mariusz Rybicki. Niecelnie.
3' Uff, udało się przetrwać. Teraz już możemy być spokojni.
2' Co ten Žarko Udovičić odstawia? Nie wie, że to druga minuta i trzeba kopać byle dalej od bramki, a ne podawać do bramkarza?
2' Uwaga, zaczęła się niebezpieczna minuta.
1' Niecelny strzał Tomasza Nowaka z dystansu
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:40 Sędziowska trójka już wyprowadziła na murawę obie drużyny. Zagłębie dzisiaj całe na biało, a "Miedzianka" na niebiesko. Przed meczem wręczenie nagrody dla najlepszego sportowca roku w Sosnowcu czyli Sebastiana Dudka oraz zasłużonego dla Miasta Sosnowca dla honorowego prezesa naszego klubu Leszka Baczyńskiego.
0' 17:35 Wśród widzów, którzy zasiedli dziś na trybunach Stadionu Ludowego znalazł się m.in nowy szkoleniowiec Stali Mielec Zbigniew Smółka. Jego zespół za tydzień zagra z Miedzią Legnica, a za dwa tygodnie podejmie nasze Zagłębie. Nadarzyła mu się więc idealna okazja do obejrzenia w akcji dwóch najbliższych rywali swojego klubu. Ogólna frekwencja na Ludowym bardzo słaba. Może być problem z przekroczeniem tysiąca. Do tak marnej frekwencji pewnie trochę dołożyła fatalna aura. Termometr wskazuje około 5 stopni, ale ze względu na wiatr odczuwalna temperatura jest na pewno sporo niższa. Wiatr dał się już we znaki ekipie Polsatu Sport, która przed meczem stawiała ściankę do wywiadów z trenerami. Ścianka dwa razy się przewracała pod wpływem podmuchów, a żeby nie spadła podczas wywiadu na trenerów i reportera Polsatu, była przytrzymywana przez dwóch ludzi.
0' 17:30 Defensywa Zagłębia będzie musiała mieć dziś szczególne baczenia na Petteri Forsella. Zawodnik z Finlandii w tym sezonie strzelił siedem bramek, z czego sześć na wyjazdach. Jednak nie wolno także lekceważyć innych piłkarzy "Miedzianki", tym bardziej, że są wśród nich gracze, którzy już w swojej karierze strzelali gole Zagłębiu. Łukasz Garguła trafiał do siatki sosnowiczan w barwach czterech różnych klubów - Polaru Wrocław, GKS-u Bełchatów, Wisły Kraków i Miedzi Legnica. Pierwszą bramkę Zagłębiu strzelił 25 lipca 2001, gdy golkiperem naszej drużyny był aktualny dyrektor sportowy Robert Stanek. W poprzednim sezonie dwa gole Zagłębiu strzelił Mariusz Rybicki, który wówczas był graczem Pogoni Siedlce. Trzy lata temu bramkę sosnowiczanom strzelił także Michał Bartkowiak, wtedy grający w Górniku Wałbrzych.
0' 17:20 Sosnowieckiemu Zagłębiu nie wiedzie się w roli lidera. Nasz zespół przewodzi w tabeli od 8. kolejki i zwycięstwa nad MKS-em Kluczbork. Tydzień później była wygrana nad Podbeskidziem Bielsko-Biała, a potem porażka z Olimpią Grudziądz i remisy z Wisłą Puławy i Bytovią Bytów. Mimo takich wyników, Zagłębie po każdej z tych kolejek pozostawało na pierwszej pozycji, bo punkty gubili także rywale. Jeśli dziś nie wygramy, to na pewno stracimy przodownictwo w tabeli, bo wczoraj GKS Katowice wygrał w Nowym Sączu z Sandecją. Jest więc poważna motywacja do walki o wygraną - tylko komplet punktów sprawi, że Zagłębie nie odda katowiczanom fotela lidera po trzynastu kolejkach.
0' 17:10 Podobno zwycięskiego składu nie powinno się zmieniać, a zwłaszcza składu, który wygrał aż 5:1, ale szkoleniowiec Miedzi Ryszard Tarasiewicz nie do końca hołduje tej maksymie i posadził na ławce rezerwowych rumuńskiego napastnika Paula Batina. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął młodzieżowiec Damian Rasak. Goście zagrają więc duetem młodzieżowców, bo mecz rozpocznie także Michał Bartkowiak. Legniczanie nie mają za to wśród rezerwowych żadnego piłkarza urodzonego w roku 1996 lub później.
0' 17:00 W składzie Zagłębia zapanowała stabilność. Sosnowiczanie przystąpią do dzisiejszego meczu w takim samym zestawieniu jak do meczu z Bytovią Bytów. Ta sama siódemka piłkarzy zasiądzie także na ławce rezerwowych. Po raz pierwszy w tym sezonie Zagłębie rozpoczyna drugi kolejny mecz taką samą jedenastką. Do tej pory zawsze była co najmniej jedna zmiana w składzie w porównaniu do wcześniejszego meczu.
0' 16:50 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 13. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica.
Zdjęcia z meczu z MiedziąZdjęcia z meczu z Miedzią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Miedzi Legnica, wygranego przez naszą drużyną 1-0 po bramce Martina Pribuli. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z MiedziąKonferencja prasowa po meczu z Miedzią - Chciałem pochwalić moich piłkarzy za dwie rzeczy - za konsekwencję w grze i zagranie na zero z tyłu. Myślę, że z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo jedną bramką - powiedział Piotr Mandrysz. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Miedzią LegnicaSkrót meczu z Miedzią Legnica Telewizja Polsat Sport, która przeprowadziła transmisję z meczu Zagłębia z Miedzią Legnica, udostępniła w swoim serwisie internetowym skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Martin Pribula po meczu z MiedziąMartin Pribula po meczu z Miedzią Strzelec bramki dającej Zagłębiu zwycięstwo w meczu z Miedzią Legnica pochwalił grę defensywną całego zespołu. » Czytaj więcej
16 października - dzień Martina Pribuli16 października - dzień Martina Pribuli Dokładnie rok po hat tricku w Olsztynie Martin Pribula znowu bohaterem Zagłębia! Po bramce Słowaka w 60. minucie Zagłębie pokonało Miedź Legnica i pozostało liderem I ligi. » Czytaj więcej