5. Damian Garbacik
19. Paweł Szołtys
20. Sławomir Duda

Trener: Jerzy Brzęczek
42' Marcin Sierczyński 57' Bartłomiej Kalinkowski 63' Łukasz Zejdler 70' Paweł Mandrysz 79' Martin Pribula 90+1' Łukasz Matusiak

Trener: Jacek Magiera
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie) - Bartosz Lekki (Zabrze), Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała)
90.0000
90+4 ' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Wojciech Łuczak zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
90+4' Po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego z rzutu wolnego nad bramką główkował Mateusz Kamiński.
90+3' Paweł Mandrysz faulowany przy bocznej linii boiska.
90+2' Kibice miejscowych niezadowoleni. Uważali, że Paweł Mandrysz był faulowany przez Wojciecha Łuczaka.
90+2' Andreja Prokić strzelał z lewej strony pola karnego i świetnie interweniował Jakub Szumski.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Dawidzie Abramowiczu.
90' Wojciech Łuczak powinien podawać do Roberta Bartczaka, ale zdecydował się na samotną akcję i stracił piłkę.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Vamara Sanogo wchodzi za Tomasza Nowaka.
87' Znowu świetna okazja Pawła Mandrysza. Rezerwowy gospodarzy prawą nogą z prawej strony pola karnego kopie mocno i wysoko nad bramką.
87' Jakub Szumski jedną ręką wybija piłkę po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego
86' Alan Czerwiński dośrodkował z rzutu wolnego, ale sędzia nakazał mu powtórzyć akcję.
85' W narożniku boiska Kamil Wiktorski sfaulował Tomasza Foszmańczyka.
84' Sebastian Dudek z rzutu karnego strzelił nad poprzeczką!
83' Kapitalne podanie Sebastiana Dudka w pole karne do Roberta Bartczaka, który przewraca się w polu karnym po starciu z Oliverem Praznovskym. Sebastian Jarzębak dyktuje rzut karny.
81' Przed polem karnym Zagłębia Grzegorz Goncerz faulował Krzysztofa Markowskiego.
80' Z rzutu wolnego dośrodkował Alan Czerwiński. Piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Pawła Mandrysza, który strzelił lekko, a na dodatek niecelnie.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Pribuli za faul na Łukaszu Pielorzu.
78' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie z Katowic. Andreja Prokić za Eryka Sobkowa.
78' Mateusz Kamiński wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Konrada Budka z prawego skrzydła. Akcję zakończył niecelnym strzałem zza pola karnego Robert Bartczak.
76' Nikt nie sięga piłki po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego. Aut dla gospodarzy.
75' Po strzale Tomasza Nowaka piłka odbija się rykoszetem od nogi Olivera Praznovsky'ego i wychodzi na rzut rożny.
74' Dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu rożnego. Piłkę łapie golkiper miejscowych.
73' Krzysztof Markowski przejął piłkę na swojej połowie i ruszył do przodu. Podał do Martina Pribuli, który wyłożył piłkę w polu karnym Žarko Udovičiciowi. Serb huknął lewą nogą. Piłka po drodze jeszcze otarła się o jednego z rywali i poleciała ponad bramkę.
71' Wojciech Łuczak sfaulował Łukasza Pielorza.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Mandrysza za faul na Robercie Bartczaku.
70' Alan Czerwiński źle dośrodkował z rzutu rożnego. Zagłębie przejęło piłkę.
69' Tomasz Foszmańczyk wywalczył rzut rożny dla katowiczan.
68' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Robert Bartczak w powietrznej walce o piłkę sfaulował rywala.
68' Tomasz Foszmańczyk wbiegł z piłą w pole karne i zagrał w kierunku Pawła Mandrysza, któremu akcji nie pozwolił zamknąć dobrze kryjący Konrad Budek.
67' Alan Czerwiński dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka w polu karnym trafiła pod nogi Pawła Mandrysza, który za długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę odebrał mu Konrad Budek.
66' GKS w natarciu. Po zagraniu piłki w pole karne przez Dawida Abramowicza strzałów próbowali Eryk Sobków i Paweł Mandrysz. Oba zablokowane.
66' Strzał Tomasza Nowaka po solowej akcji trafił w nogi Olivera Praznovskyego.
65' Žarko Udovičić faulował Tomasza Foszmańczyka.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Zejdlera za faul na Łukaszu Matusiaku.
62' zmiana Druga zmiana w ekipie z Bukowej. Łukasz Pielorz wchodzi za Bartłomieja Kalinkowskiego.
60' Błąd w defensywie Zagłębia. Piłkę przejął Tomasz Foszmańczyk, który zagrał na lewą stronę pola karnego do Pawła Mandrysza. Składającego się do strzału młodzieżowca GieKSy zablokował Konrad Budek.
59' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Wojciech Łuczak za Tina Maticia.
58' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek. Prosto w ręce Mateusza Abramowicza.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Kalinkowskiego za faul na Sebastianie Dudku.
56' Wprowadzonego przed chwilą na boisko Pawła Mandrysza z trybun obserwuje jego ojciec, były piłkarz Zagłębia Piotr Mandrysz, który ogląda spotkanie w towarzystwie innego byłego piłkarza sosnowiczan Marka Koniarka.
56' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičić udanie interweniował w polu karnym Dawid Abramowicz.
55' Faul Łukasza Zejdlera na Sebastianie Dudku.
55' zmiana Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Za Macieja Bębenka na boisko wchodzi Paweł Mandrysz.
52' Chwila oddechu dla piłkarzy. Przerwa w grze spowodowana koniecznością udzielenia pomocy Maciejowi Bębenkowi.
51' I znowu przelatujemy na drugą stronę boiska. Atakuje Zagłębie, w polu karnym z piłką Robert Bartczak. Nie udało się jednak sforsować defensywy.
51' Od razu akcja ruszyła w drugą stronę. Wrzucał z prawego skrzydła Alan Czerwiński, a piłkę z pola karnego wybili do spółki Konrad Budek i Sebastian Dudek.
50' Zagłębie szybko wznowiło grę. Z piłką ruszył Žarko Udovičić, ale stracił piłkę w polu karnym.
50' Bartłomiej Kalinkowski sfaulował w środku boiska Tina Maticia
48' Maciej Bębenek w polu karnym odegrał piłkę do Grzegorza Goncerza, a ten strzelił ponad poprzeczką
48' Po wejściu na boisko Martina Pribuli doszło zmian w ustawieniu Zagłębia. Konrad Budek przeszedł na prawą obronę, a na lewą stronę defensywy cofnął się Žarko Udovičić
47' Zza pola karnego uderzał Grzegorz Goncerz. Lekki strzał nie zaskoczył Jakuba Szumskiego.
46' Faul Konrada Budka na Macieju Bębenku.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu
46' zmiana Przed drugą połową Martin Pribula wchodzi na boisko za Marcina Sierczyńskiego.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Po zagraniu Žarko Udovičicia na spalonym Tin Matić.
44' Podawał Sebastian Dudek i drugim celny strzałem w meczu popisał się Tomasz Nowak. Prawą nogą z około 20 metrów. Broni Mateusz Abramowicz.
43' Z rzutu wolnego z lewej strony boiska dośrodkował Alan Czerwiński. Nikt w polu karnym nawet nie musnął piłki, która wyszła poza końcową linię.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Łukaszu Zejdlerze.
41' Tomasz Nowak z rogu krótko do Žarko Udovičić. Serb w pole karne na bliższy słupek, skąd próbuje zagrywać Sebastian Dudek. Piłka wypada poza boisko.
41' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła piłkę na rzut rożny wybił Alan Czerwiński.
39' Podawał z lewej strony boiska Žarko Udovičić, a Łukasz Matusiak strzelił nad bramką z dystansu.
38' Płaski strzał Tomasza Foszmańczyka z 18 metrów. Zmierzającą przy słupku piłkę łapie Jakub Szumski.
37' Kami Wiktorski wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Macieja Bębenka.
36' Po podaniu Tomasza Foszmańczyka z lewej strony pola karnego lewą nogą strzelał Maciej Bębenek i trafił w boczną siatkę.
35' Znów wrzucał Tomasz Nowak. Tym razem gracze gospodarze wybili piłkę poza pole karne, ale Zagłębie wciąż było w jej posiadaniu i akcja zakończyła się niecelnym strzałem Sebastiana Dudka z 16 metrów.
34' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka Grzegorz Goncerz wybija piłkę głową na kolejny róg.
34' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla Zagłębia. To drugi korner dla naszego zespołu.
33' Dawid Abramowicz wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
32' Faul Bartłomieja Kalinkowskiego na Łukaszu Matusiak ponad 30 metrów od bramki gospodarzy.
31' Mateusz Abramowicz wybiegł na 25. metr, żeby wybić piłkę zagraną przez Sebastiana Dudka.
30' Złe zagranie Eryka Sobkowa. Młodzieżowiec gospodarzy kopnął piłkę na aut.
29' Tomasz Nowak po ograniu dwóch rywali podał w pole karne w kierunku Tina Maticia, ale Chorwat nie zdołał dojść do piłki.
27' Kamil Wiktorski blokuje strzał Tomasza Foszmańczyka z kilku metrów z lewej strony pola karnego.
27' Tomasz Nowak szukał podaniem Žarko Udovičicia. W akcję wmieszał się Alan Czerwiński.
26' Łukasz Matusiak podawał w pole karne do Tina Maticia. Akcję przerwał Oliver Praznovsky.
25' Robert Bartczak faulowany przez Łukasza Zejdlera.
25' Tomasz Nowak dośrodkował z lewej strony boiska. Spokojnie piłkę złapał Mateusz Abramowicz.
23' Łukasz Zejdler dośrodkował z lewej strony boiska, a Eryk Sobków strzelił głową z około 5 metrów. Rewelacyjna interwencja Jakuba Szumskiego ratuje nas od straty bramki.
23' Wrzutka Dawida Abramowicza i interwencja główką Kamila Wiktorskiego.
22' Tomasz Nowak na środku boiska faulował Łukasza Zejdlera.
22' Za mocne dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewego skrzydła. Zagłębia zacznie z autu.
21' Kamil Wiktorski poradził sobie w polu karnym z Erykiem Sobkowem
19' Jakub Szumski pewnie łapie piłkę w ręce po wrzucie Dawida Abramowicza z rzutu rożnego.
19' Krzysztof Markowski wybija piłkę głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.
18' Robert Bartczak wybiciem na aut przerywa kontrę GKS-u.
17' Tomasz Nowak krótko z rogu do Žarko Udovičicia. Po dośrodkowaniu Mateusz Abramowicz wypiąstkował piłkę poza pole karne.
17' Tomasz Nowak po podaniu Sebastiana Dudka przełożył piłkę w polu karnym z prawej na lewą nogę i uderzył pod poprzeczkę. Mateusz Abramowicz wybił piłkę na rzut rożny.
16' Sebastian Dudek wślizgiem wyłuskał piłkę Maciejowi Bębenkowi.
14' Žarko Udovičić rozprowadził akcję i podał na prawo do Marcina Sierczyńskiego, który wstrzelił piłkę przed bramkę. Tin Matić ruszył na wślizgu ale trochę mu zabrakło. Szkoda.
14' Konrad Budek przerwał akcję GKS-u, ale było trochę nerwów, bo zaczął się kiwać z rywalem.
13' Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Nad bramką.
13' Žarko Udovičić powstrzymany w polu karnym przez Łukasza Zejdlera.
12' Faul Macieja Bębenka na Konradzie Budku.
12' Łukasz Zejdler zagrał piłkę w stronę wbiegającego w pole karne Macieja Bębenka, którego uprzedził Jakub Szumski.
11' Sebastian Dudek zrobił wiatrak z Bartłomieja Kalinkowskiego, a akcję przerwał faulem Grzegorz Goncerz.
10' Kolejny daleki wrzut z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza. Radzi sobie z nim nasza defensywa.
8' Kamil Wiktorski jeszcze na połowie gospodarzy przerywa akcję faulem na Grzegorzu Goncerzu.
7' Jakub Szumski wybiegł na 8. metr, żeby wypiąstkować piłkę po dalekim wrzucie z autu Dawida Abramowicza.
6' Alan Czerwiński z rzutu rożnego zagrał na bliższy słupek, skąd piłkę wybił Łukasz Matusiak.
6' Dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewego skrzydła i Krzysztof Markowski wybija piłkę sprzed bramki na rzut rożny.
4' Robert Bartczak nabił piłkę o nogi Macieja Bębenka i od bramki grę wznowi Jakub Szumski.
4' Na spalonym Tin Matić.
3' Łukasz Zejdler ponownie nie poradził sobie z Sebastianem Dudkiem i faulował naszego kapitana.
2' Łukasz Zejdler fauluje Sebastiana Dudka na połowie Zagłębia.
2' Po dośrodkowaniu Tomasza Foszmańczyka z prawego skrzydła piłkę głową wybija Kamil Wiktorski
2' Zagłębie rozpoczęło z Žarko Udovičiciem na lewej pomocy. Tak samo jak w meczu z Wisłą Kraków. Na lewą obronę przesunięto Konrada Budka, a na prawej defensywie gra Marcin Sierczyński
0' 17:29 Przed meczem minuta ciszy ku pamięci zamordowanego w niedzielę 19-letniego wychowanka GKS-u Katowice Dominika Koszowskiego.
0' 17:26 Piłkarze obu drużyn już pojawili się na murawie. Sosnowiczanie weszli cali na biało, a GKS zagra w czarnych koszulkach z żółtymi rękawami, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Sędziowie w wiśniowych trykotach.
0' 17:20 Po czterech kolejkach I ligi Zagłębie zajmuje 3. miejsce i traci dwa punkty do Podbeskidzia Bielsko-Biała i Wigier Suwałki. Jeśli więc sosnowiczanie dziś wygrają, a kluby z Bielska-Białej oraz Suwałk stracą punkty, to możemy objąć prowadzenie w tabeli. Jest więc o co grać. Zagłębie w tym sezonie jest niepokonane, GKS u siebie jeszcze nie wygrał. Dwa poprzednie mecze Zagłębia nad katowiczanami - o czym chyba nie musimy przypominać - zakończyły się zwycięstwami Zagłębia.
0' 17:15 Tym wszystkim, którzy mogli ten fakt przeoczyć, przypominamy, że mecz GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec można obejrzeć w Polsacie Sport Extra. Pierwotnie transmisja miała zagościć na głównej antenie Polsatu Sport, ale tam będzie pokazywane starcie Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk w Pucharze Polski, a ponieważ nasz mecz w Katowicach zapowiada się extra, to dlatego trafił do Polsatu Sport Extra.
0' 17:10 Poza frekwencją jest jedna zdecydowana różnica z meczem GieKSy z Zagłębiem, który odbył się na tym stadionie w sierpniu 2015. Dzisiaj słupek rtęci na termometrze podniósł się do 23. kreski. Rok temu upał był niemiłosierny, piłkarze grali w skwarze, a kibice smażyli się na trybunach. Wtedy mieliśmy jeden z najcieplejszych dni roku i temperatura powyżej 30 stopni.
0' 17:05 Obie jedenastki już się rozgrzewają na płycie stadionu przy Bukowej. W porównaniu do meczu, który odbył się tutaj trochę ponad rok temu jest jedna uderzająca różnica na gorsze - brakuje kibiców Zagłębia. Wówczas na Bukowej zasiadło 6700 kibiców. Dziś może nawet nie być połowy z tej liczby. Na pół godziny przed meczem "Blaszok" zapełniony może w 10 %. Trochę więcej publiczności wydaje się być na trybunie głównej, ale ogólnie słabiutko.
0' 16:55 Dwóch zmian dokonał trener GKS-u Jerzy Brzęczek w porównaniu do poprzedniego meczu swojej drużyny. Jedna zmiana jest wymuszona. Za czerwoną kartkę pauzuje bowiem bramkarz Sebastian Nowak, którego w składzie zastąpił Mateusz Abramowicz. Druga roszada to zamiana Andrei Prokicia na Macieja Bębenka. W pierwszej jedenastce gospodarzy znaleźli się dwaj piłkarze, którzy dołączyli latem do zespołu, a w swojej karierze już strzelali gole w meczach przeciwko Zagłębiu - Tomasz Foszmańczyk i Bartłomiej Kalinkowski. Warto dodać, że katowiczanie mieli o jeden dzień więcej na odpoczynek, bo grali w sobotę
0' 16:45 Dla rozluźnienia przed meczem proponujemy lekturę opublikowanego dziś przez dziennik "Sport" wywiadu z prezesem Marcinem Jaroszewskim - http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i-liga,marcin-jaroszewski-przed-derbami-z-gks-katowice-i-gornikiem,artykul,713749,1,12479.html Jest trochę dobrej szydery, zwłaszcza z Wielkiej Szu i złotego pociągu znalezionego w Hindenburgu oraz o tym, co dostał Jakub Arak na odchodne do Ruchu Chorzów.
0' 16:40 W tygodniu, w którym Zagłębie rozegra aż trzy mecze, trener Jacek Magiera rotuje składem i dziś mamy trzy zmiany w porównaniu do niedzielnego spotkania z Sandecją Nowy Sącz. Wojciech Łuczak, Vamara Sanogo i Martin Pribula rozpoczną mecz na ławce rezerwowych, a od pierwszej minuty zagrają Sebastian Dudek, Tin Matić i Marcin Sierczyński.
0' 16:30 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Miejskiego przy ulicy Bukowej w Katowicach i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w KatowicachGaleria zdjęć z meczu w Katowicach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rozegranego na stadionie w Katowicach meczu pomiędzy GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w KatowicachSkrót meczu w Katowicach Na stronie telewizji Polsat Sport dostępny jest niespełna 4-minutowy skrót z meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Bukowa bezbramkowaBukowa bezbramkowa Po raz czwarty z rzędu Zagłębie nie straciło bramki w ligowym meczu. Niestety, nie potrafiło też strzelić gola, nawet z rzutu karnego i wyjazdowy mecz z GKS-em Katowice zakończył się wynikiem 0:0. » Czytaj więcej