21. Jakub Wilk
28. Konrad Handzlik

Trener: Jacek Magiera
1:0 - Robert Bartczak 10' 2:0 - Robert Bartczak 18'
25' Vamara Sanogo 37' Dawid Szufryn 62' Michal Piter-Bučko

Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Łukasz Szczech - Michał Obukowicz, Jakub Wójcik (Warszawa)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90+2' Beznadziejne dośrodkowanie Macieja Małkowskiego.
90+1' Faul na Žarko Udovičiciu
90' Krzysztof Markowski w naszym polu karnym odbiera piłkę zawodnikowi gości.
89' Kontra Zagłębia po źle rozegranym rzucie wolnym przez Sandecję. Robert Bartczak wykłada piłkę Žarko Udovičiciowi, a ten z lewej strony pola karnego strzela w interweniującego Łukasza Radlińskiego.
89' Maciej Małkowski z rzutu wolnego strzela prosto w mur.
88' Wojciech Trochim faulowany przez Konrada Budka na 19. metrze.
88' Tin Matić na spalonym.
88' Kolejne brawa dla Konrada Budka za przerwanie akcji rywali.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Marcin Sierczyński za Martina Pribulę.
86' Brawa dla Konrada Budka, który z wielkim luzem i swobodą przerwał akcję gości, wybijając piłkę Szymonowi Kuźmie
83' Maciej Małkowski zagrał z lewego skrzydła na 5. metr w stronę Bartłomieja Dudzica, który w tak dogodnej sytuacji posłał piłkę obok bramki.
83' Trener GKS-u Katowice Jerzy Brzęczek wraz z prezesem klubu opuścili trybunę VIP. Nie czekają do końca meczu. Już wiedzą, że w środę nie będzie im łatwo.
82' Tomasz Nowak przyjęciem piłki zwiódł Michala Piter-Bucko i zagrał prostopadłe podanie w kierunku Tina Maticia, który jednak za długo zwlekał ze startem do piłki. Szkoda.
80' Przechwyt Tomasza Nowaka i podanie do Roberta Bartczaka, który przewraca się w polu karnym Sandecji.
79' I znowu pod bramką Zagłębia czyści Kamil Wiktorski. Z lewego skrzydła zagrywał Kamil Słaby.
78' Udane piąstkowanie piłki przez Jakuba Szumskiego po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima z rogu.
78' Po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima piłkę na róg wybił Łukasz Matusiak.
77' Konrad Budek faulował przeciwnika przy bocznej linii boiska na wysokości 10 metra
76' Tomasz Nowak zatańczył z obrońcami Sandecji i podał do Tina Maticia, który mierzył prawą nogą w długi róg. Niewiele brakowało.
75' Jakub Szumski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Szymona Kuźmy.
74' Žarko Udovičić wstrzelił piłkę z lewego skrzydła pod bramkę gości. Broni Łukasz Radliński.
74' Rzut wolny dla Sandecji z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima piłkę głową wybija Kamil Wiktorski.
73' Kontra Zagłębia po stracie Wojciecha Trochima. Tomasz Nowak ruszył środkiem i wypatrzył biegnącego po lewej stronie Žarko Udovičicia, który w dobrej sytuacji strzelił lewą nogą nad bramką.
71' Robert Bartczak drugi raz dziś dostał piłkę od rywala. Tym razem był to chyba Bartłomiej Kasprzak. Ruszył od środka boiska na bramkę Sandecji i podał do Tina Maticia, który z woleja strzelił nad bramką.
70' Tomasz Nowak przerywa faulem akcję Macieja Małkowskiego.
68' Wojciech Trochim, o czym przypominamy, w zeszłym sezonie grał trzy razy przeciwko Zagłębiu i zaliczył trzy porażki. Dziś wszystko zmierza w stronę czwartej.
67' zmiana Ostatnia zmiana w Sandecji. Wojciech Trochim za Macieja Korzyma.
67' Faul Kamila Słabego na Robercie Bartczaku.
65' Dośrodkowanie Kamila Słabego z lewej strony boiska i głową piłkę z pola karnego wybił Žarko Udovičić
64' zmiana Druga zmiana w naszym zespole. Sebastian Dudek melduje się na boisku w miejsce Wojciecha Łuczaka.
63' Maciej Korzym zablokowany przy strzale zza pola karnego przez Kamila Wiktorskiego.
63' Žarko Udovičić z rzutu wolnego z około 20 metrów strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
62' żóta kartka Michal Piter-Bučko obejrzał żółtą kartkę za faul na Robercie Bartczaku.
61' zmiana Druga zmiana w Sandecji. Bartłomiej Dudzic za Filipa Piszczka.
60' Maciej Małkowski z rzutu wolnego trafił w stojącego w murze Krzysztofa Markowskiego, a potem z dobitki kopnął wysoko nad bramką.
60' Maciej Małkowski faulowany na 23. metrze.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Tin Matić za Vamarę Sanogo.
58' Krzysztof Markowski faulowany we własnym polu karnym przez Filipa Piszczka.
57' Žarko Udovičić włączył turbodoładowanie, pomknął lewą stroną boiska, dogonił piłkę przed końcową linię i dośrodkował w kierunku Vamary Sanogo. Francuz nie zdołał jednak przejąć futbolówki.
56' Konrad Budek powstrzymał na skrzydle akcję Macieja Małkowskiego.
55' Po rzucie rożnym w wykonaniu Tomasza Nowaka piłka wybita poza pole karne i strzał Łukasza Matusiaka obok bramki.
54' Rzut rożny dla sosnowiczan po interwencji Kamila Słabego.
53' Ależ oblężenie pola karnego Sandecji. Po rzucie wolnym rozegranym przez Tomasza Nowaka Grzegorz Baran nie pozwolił na oddanie strzału Łukaszowi Matusiakowi. Zagłębie dalej przy piłce i dwie bomby z dystansu - Žarko Udovičicia i Łukasza Matusiaka zablokowane przez gości
52' Michal Piter-Bučko faulował Vamarę Sanogo w okolicy prawej bocznej linii boiska.
51' Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego głową strzelał Michal Piter-Bučko. Było blisko trafienia, ale na szczęście dla nas jest tylko rzut rożny.
50' Martin Pribula faulował rywala w okolicy narożnika pola karnego. Sędzia główny najpierw pokazał na rzut karny, ale szybko zmienił decyzję i podyktował rzut wolny.
48' Strzał Wojciecha Łuczaka z lewej strony pola karnego. Broni Łukasz Radliński.
46' Dośrodkował Tomasz Nowak. Próbował uderzać Kamil Wiktorski. Piłka została w posiadaniu sosnowiczan i akcję zamknął niecelnym strzałem z dystansu Łukasz Matusiak.
46' Sosnowiczanie już w pierwszej akcji po przerwie wywalczyli rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' Jedna zmiana w Sandecji przed drugą połową. Szymon Kuźma za Michała Gałeckiego.
45+1' Po 45 minutach i 3 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.
45' Maciej Korzym nie dał rady dwójce stoperów Zagłębia.
45' Mozolnie budowana akcja Zagłębia zakończona złym podaniem Roberta Bartczaka. Aut dla Sandecji.
43' Mocne dośrodkowanie Macieja Małkowskiego i interwencja Kamila Wiktorskiego.
43' Łukasz Matusiak wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Bartkowa.
42' Fanatycy Zagłębia pozdrawiają wojewodę.
41' Tomasz Nowak do tyłu do Žarko Udovičicia, a po dośrodkowaniu Serba dobra interwencja gości w polu karnym.
40' Kolejny róg dla sosnowiczan wywalczony przez Žarko Udovičicia.
40' Faul Michała Gałeckiego na Martinie Pribuli.
39' Zza pola karnego po ziemi strzelał Grzegorz Baran. Broni Jakub Szumski.
38' Maciej Korzym przypadkowo kopnięty przez Krzysztofa Markowskiego, ale to twardy chłop, nie płacze, nie kładzie się na murawie i udaje trupa, tylko szybko wstaje i przybija przepraszającą piątkę z naszym obrońcą
37' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Szufryna za faul na Wojciechu Łuczaku.
37' Tomasz Nowak zagrał długą piłkę z rzutu rożnego. Krzysztof Markowski odegrał głową na 16. metr do Wojciecha Łuczaka, któremu w oddaniu strzału na bramkę przeszkodził rywal.
36' Po podaniu od Krzysztofa Markowskiego z piłką ruszył Žarko Udovičić. Akcję przerwało wybicie na róg w wykonaniu Mateusza Bartkowa
34' Brawa od publiczności dla Vamary Sanogo. Francuz strzelał głową po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia. Piłka po koźle trafiła w ręce Łukasza Radlińskiego.
32' Vamara Sanogo wybił piłkę na aut, gdy zobaczył, że Kamil Wiktorski nie podnosił się po starciu w powietrzu.
32' Łukasz Radliński na przedpolu piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Žarko Udovičicia
31' Wojciech Łuczak faulowany przez Michala Piter-Bucko.
30' Martin Pribula z lewej strony boiska zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, ale zarówno Wojciech Łuczak, jak i Vamara Sanogo byli przed piłką.
29' Strzał Łukasza Matusiaka z 20 metrów trafił w stojącego na linii pola karnego Grzegorza Barana.
29' Faul Mateusza Bartkowa na Martinie Pribuli.
28' Maciej Małkowski pomógł sobie ręką, a po przerwaniu akcji gwizdkiem odkopnął piłkę. Skończyło się na słownej reprymendzie od arbitra.
27' Zdaniem sędziego Vamara Sanogo ponownie sfaulował Dawida Szufryna.
26' Maciej Korzym minął Kamila Wiktorskiego, wbiegł z piłką w pole karne, ale tam upadł i nie zdołał oddać strzału.
25' Minęła 25. minuta meczu, a to oznacza, że Zagłębie od 219 minut nie straciło gola w lidze. w poprzednim sezonie najdłuższa taka seria wyniosła 218 minut, czyli już jest lepiej.
25' żóta kartka Vamara Sanogo ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Szufrynie.
24' Łukasz Matusiak wybija piłkę po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego z rogu.
23' Konrad Budek przerywa akcję Macieja Małkowskiego. Róg dla Sandecji.
22' Tomasz Nowak z rzutu wolnego podał do Łukasza Matusiaka, który zwiódł Bartłomieja Kasprzaka i z około 25 metrów strzelił nad poprzeczką.
22' Łukasz Matusiak faulowany przez Macieja Korzyma około 30 metrów od bramki.
20' W środku boiska Tomasz Nowak stracił piłkę. Do przodu ruszył Maciej Małkowski. Sytuacja dwóch na dwóch i dobre czytanie gry przez Kamila Wiktorskiego.
18' gol - piłka nożna 2:0 Świetne podanie Wojciecha Łuczaka do Roberta Bartczaka, który rozpędził się na prawym skrzydle, wpadł w pole karne i strzelił pod poprzeczkę.
17' Ze środka boiska górą w pole karne zagrał Łukasz Matusiak. Ani Dawid Szufryn, ani Wojciech Łuczak nie sięgnęli piłki, która trafiła do Łukasza Radlińskiego.
16' Łukasz Matusiak jeszcze na połowie gości faulował Macieja Korzyma.
15' Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego akcję na dalszym słupku próbował zamknąć strzałem głową Michal Piter-Bucko. Od bramki zacznie Jakub Szumski.
14' Rzut wolny dla Sandecji z lewej strony boiska.
10' gol - piłka nożna 1:0 Ależ błąd w obronie Sandecji. Bezlitośnie wykorzystał go Robert Bartczak, który po zagraniu piłki przez Macieja Korzyma wbiegł w pole karne gości, zwiódł defensora i strzałem lewą nogą po ziemi dał prowadzenie Zagłębiu.
9' Błąd sosnowiczan w kryciu. Nasi gracze pozwolili gościom krótko rozegrać róg w przewadze "2 na 1", ale potem piłkę dośrodkowaną przez Macieja Małkowskiego wybił Krzysztof Markowski.
9' Po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego piłkę głową na róg wybił Vamara Sanogo.
8' Mateusz Bartków faulowany przez Martina Pribulę przy bocznej linii boiska.
8' Žarko Udovičić przedzierał się lewą stroną boiska. Zablokował go Grzegorz Baran, a piłka jeszcze odbiła się od Serba i zamiast rogu goście zaczną od bramki.
7' Tomasz Nowak szukał dośrodkowanie, Vamary Sanogo, ale ostatecznie piłka trafiła do Krzysztofa Markowskiego.
7' Kamil Słaby fauluje Wojciecha Łuczaka na 35. metrze.
6' Złe dośrodkowanie Tomasza Nowaka z narożnika boiska.
6' Po rajdzie lewą stroną boiska Žarko Udovičicia róg dla Zagłębia. Piłkę blokował Mateusz Bartków.
4' Robert Bartczak próbował efektownie z pierwszej piłki zagrać w pole karne do Wojciecha Łuczaka. Skutecznie obrona gości.
3' Na sektorze gości pojawiają się pierwsi Sączersi.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście
0' 17:57 Sędzia Łukasz Szczech wyprowadził obie drużyny na murawę. Zagłębie zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach. Sandecja w niebieskich koszulkach, czarnych spodenkach i getrach
0' 17:55 "Zamknąć wojewodę - otworzyć stadiony" - płótno o takiej treści pojawiło się na płocie przed trybuną odkrytą. Frekwencja dziś zdecydowanie nie dopisała. Część osób pewnie odstraszyła deszczowa aura. Teraz co prawda jest już w miarę dobrze, ale dziś nad Sosnowcem lało jak z cebra. Czekamy na pojawienie się na murawie piłkarzy.
0' 17:50 Już w środę Zagłębie jedzie na ligowy mecz do Katowic i dziś znajduje się pod baczną obserwacją przedstawicieli klubu z Bukowej. Na trybunie VIP Stadionu Ludowego pojawił się szkoleniowiec GieKSy Jerzy Brzęczek a także prezes klubu Wojciech Cygan. Z kolei do przyszłotygodniowego meczu na Ludowym solidnie przygotowuje się Górnik Zabrze. Skaut tego klubu już po raz trzeci w tym miesiącu pojawił się z laptopem i notatnikiem w Sosnowcu.
0' 17:45 Spotkanie Zagłębia z Sandecją jest transmitowane przez Polsat Sport. Tomasz Włodarczyk i Andrzej Iwan już zainstalowali się na swoich stanowiskach. Nie można jednak liczyć na to, że oglądalność będzie duża, bo konkurencja jest spora. W tym samym czasie toczyć się będą finały igrzysk olimpijskiej w piłce ręcznej i siatkówce, a kibice futbolu mają jeszcze do wyboru ciekawie zapowiadający się mecz Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Lechią Gdańsk.
0' 17:35 Mecz na Stadionie Ludowym kończy 4. kolejkę rozgrywek I ligi. W piątek pierwsze zwycięstwo odniósł Górnik Zabrze, który pokonał Pogoń Siedlce. Pierwszej porażki w sezonie doznały Wisła Puławy (w Suwałkach) oraz Miedź Legnica (w Bytowie), a remisem zakończył się mecz Chojniczanki Chojnice ze Zniczem Pruszków. Wczoraj Olimpia Grudziądz wygrała ze Stalą Mielec, Podbeskidzie wyjechało z kompletem punktów z Głogowa, a remisy padły w meczach Stomilu Olsztyn z GKS-em Katowice i MKS-u Kluczbork z GKS-em Tychy. Drużyna z Opolszczyzny w tym sezonie zanotowała już czwarty remis. Aktualnie w tabeli z dorobkiem 10 punktów przewodzą Podbeskidzie Bielsko-Biała i Wigry Suwałki (oba zespoły wygrały po trzy mecze i zremisowały tylko w bezpośrednim starciu). Zwycięzca dzisiejszego meczu wskoczy na trzecią pozycję w tabeli.
0' 17:25 Do meczu z Sandecją Nowy Sącz Zagłębie przystępuje z trzema zmianami w składzie w porównaniu do ubiegłotygodniowej potyczki w Olsztynie. Do składu wraca nieobecny na Warmii Žarko Udovičić. Na ławce za to mecz zacznie Marcin Sierczyński, co oznacza, że na prawą obronę z lewej powróci Konrad Budek. Wśród rezerwowych znalazł się również Sebastian Dudek. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajmie Wojciech Łuczak. Do zmiany doszło także w ataku - zamiast Chorwata Tina Maticia od początku wystąpi Francuz Vamara Sanogo. Po wojażach z młodzieżową reprezentacją do Zagłębia powrócił Konrad Handzlik.
0' 17:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 4. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz.
Zdjęcia z meczu Zagłębie - SandecjaZdjęcia z meczu Zagłębie - Sandecja Prezentujemy galerię zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębia z SandecjąSkrót meczu Zagłębia z Sandecją Telewizja Polsat Sport, która transmitowała spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz, udostępniła w swoim serwisie internetowym skrót meczu. » Czytaj więcej
Dzień BartczakaDzień Bartczaka Zagłębie Sosnowiec pokonało Sandecję Nowy Sącz 2:0 i awansowało na trzecie miejsce w tabeli. Obie bramki dla naszej drużyny strzelił Robert Bartczak - w 10. i 18. minucie. » Czytaj więcej