6. Marcin Paczkowski
9. Krzysztof Bodziony
13. Kamil Dmowski

Trener: Marcin Sasal
1:0 - Mariusz Rybicki 7' 2:0 - Kamil Jonkisz 9' 2:1 - Robert Bartczak 63' 3:1 - Mateusz Żytko 76' (k.) 3:2 - Jakub Arak 90+4'
23' Adrian Paluchowski 29' Rafał Zembrowski 64' Daniel Gołębiewski 79' Rafał Augustyniak 87' Adam Duda 87' Marcin Sierczyński

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn) - Michał Obukowicz (Warszawa), Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' gol - piłka nożna 3:2 Jakub Arak po podaniu Marcina Sierczyńskiego zdobył drugą bramkę dla Zagłębia.
90+3' Pewny chwyt Rafała Misztala po dośrodkowaniu Martina Pribuli.
90+3' Jakub Wilk nie doskoczył do piłki dośrodkowanej przez Marcina Sierczyńskiego.
90' Jakub Arak faulowany przez Bartosza Osolińskiego.
87' żóta kartka ... i żółta kartka dla obu zawodników za przepychankę.
87' żóta kartka Faul Adama Dudy na Marcinie Sierczyńskim...
86' zmiana Ostatnia zmiana w Pogoni. Rafał Maćkowski wchodzi za Konrada Wrzesińskiego.
84' Fatalny strzał Michała Fidziukiewicza zza pola karnego po podanu Roberta Bartczaka.
83' Jakub Wilk wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi, który spudłował z około 8 metrów.
83' Žarko Udovičić dał się ograć Konradowi Wrzesińskiemu i zagrał na pole karne do Adama Dudy, który przegrał walkę z Marcinem Sierczyńskim.
82' zmiana Druga zmiana w Pogoni. Adam Duda za Mariusza Rybickiego.
80' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Adrian Paluchowski i Grzegorz Fonfara robią miejsce dla Jakuba Araka i Jakuba Wilka.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Augustyniaka za faul.
78' Martin Pribula dograł z lewej strony do Michała Fidziukiewicza, a ten z kilku metrów strzelił klatką piersiową prosto w Rafała Misztala.
76' gol - po karnym 3:1 Bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Żytko. Matko Perdijić rzucił się w dobrym kierunku, ale nie był w stanie złapać piłki.
75' Rzut karny dla Pogoni po faulu Dimityra Wezałowa na Danielu Gołębiewskim.
73' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
72' Krótkie rozegranie kornera między Robertem Bartczakiem i Grzegorzem Fonfarą. Akcję kończy zablokowany strzał Marcina Sierczyńskiego.
71' Žarko Udovičić dosyć odważnie podawał głową w stronę Matko Perdijicia. Współpraca serbsko-chorwacka tym razem bez zarzutu.
69' Robertowi Bartczakowi nie udało się minąć Daniela Chyły. Piłka dla Pogoni.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Pogoni. Bartosz Osoliński za Dawida Dzięgielewskiego.
66' Z 25 metrów strzelał Łukasz Matusiak. Piłka otarła się o nogę jednego z siedlczan i wpadła w ręce Rafałowi Misztalowi.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Gołębiewskiego.
63' gol - piłka nożna 2:1 Co za akcja Žarko Udovičicia. Serb minął jednego rywala, drugiemu założył siatkę, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Robertowi Bartczakowi, który z bliska strzelił swoją pierwsza bramkę dla Zagłębia.
63' Adrian Paluchowski pchnięty przez Mateusza Żytkę.
62' Nie powiodła się akcja pomiędzy Marcinem Sierczyńskim i Robertem Bartczakiem. Z "piątki" zacznie Rafał Misztal.
61' Z kornera dośrodkował Martin Pribula, a piłkę z pola karnego na aut wybił Mariusz Rybicki.
60' Michał Fidziukiewicz wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
59' Matko Perdijić wznowił grę.
58' kontuzja Przerwa w grze. Masażyści Zagłębia udzielają pomocy chorwackiemu bramkarzowi.
57' Rafał Augustyniak wrzucił piłkę z autu na pole bramkowe sosnowiczan, a Daniel Gołębiewski faulował Matko Perdijicia.
56' Po dośrodkowaniu Roberta Bartczaka z rzutu rożnego po raz kolejny nad bramką główkował Adrian Paluchowski.
56' Rzut rożny dla Zagłębia po akcji Roberta Bartczaka.
55' Z narożnika boiska dośrodkował Martin Pribula. Wybita piłka trafiła na 40. metr do Žarko Udovičicia, a dośrodkowanie Serba było niedokładne. Od bramki Pogoń
54' Rafał Zembrowski wybił piłkę na rzut rożny.
54' Dawid Dzięgielewski przymierzył z 20 metrów i trafił w plecy Žarko Udovičicia
52' Martin Pribula zagrał górą w kierunku Adriana Paluchowskiego, który jeszcze starał się obsłużyć Michała Fidziukiewicza, ale szybciej przy piłce znalazł się golkiper Pogoni.
51' Rafał Misztal łapie piłkę po dośrodkowaniu Roberta Bartczaka z rzutu rożnego.
50' Michał Fidziukiewicz trafił w słupek po podaniu Martina Pribuli. Do piłki dopadł Robert Bartczak, zagrał do Grzegorza Fonfary, który oddał strzał z około 10 metrów. By blokowany i będzie róg.
49' Žarko Udovičić miękko wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Adrian Paluchowski z kilku metrów przestrzelił głową.
48' Mariusz Rybicki upadł w polu karnym po starciu z Łukaszem Matusiakiem. Sędzia nakazał grać dalej.
46' Aut dla Pogoni na wysokości pola karnego Zagłębia. Daleki wrzut Rafała Augustyniaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania.
44' Marcin SIerczyński zdecydował się na strzał z około 25 metrów. Piłka wylądowała poza stadionem.
42' Žarko Udovičić za mocno podał w stronę Martina Pribuli. Od bramki zacznie Pogoń.
41' Marcin Sierczyński zagrał przed bramkę do Martina Pribuli. Akcja przerwana wybiciem piłki na aut.
40' Martin Pribula nieco szczęśliwie znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale nie było okazji na oddanie strzału.
39' Na spalonym Martin Pribula.
38' Ryzykowne zagranie głową w wykonaniu Rafała Augustyniaka. Rafał Misztal był szybszy od Adriana Paluchowskiego.
37' Mariusz Rybicki trochę się pobawił z graczami Zagłębia. Akcję przerwało wybicie na aut przez Krzysztofa Markowskiego.
35' Defensywa Zagłębia znowu jak dzieci we mgle. Piłka znalazła się w bramce po strzale Daniela Gołębiewskiego, ale asystent sędziego podniósł chorągiewkę. Matko Perdijić przebiegł dobre 30 metrów, aby zrugać Martina Pribulę.
34' Co za pudło! Konrad Wrzesiński dograł piłkę z prawego skrzydła na pole bramkowe, a Mariusz Rybicki nie trafił z około dwóch metrów.
33' Dawid Dzięgielewski dośrodkował w pole karne, ale arbiter przerwał akcję, dopatrując się faulu Rafała Augustyniaka na Adrianie Paluchowskim.
32' Kamil Jonkisz faulowany przez Dimityra Wezałowa.
32' Z rogu dośrodkował Mariusz Rybicki, a pozostawiony bez opieki Rafał Augustyniak oddał strzał głową z około 8 metrów. Na szczęście spudłował.
31' Po dośrodkowaniu Dawida Dzięgielewskiego z rzutu wolnego głową strzelał Daniel Gołębiewski. Piłę na róg wybił.
31' Mariusz Rybicki faulowany po lewej stronie boiska.
30' Nieszablonowe rozegranie rzutu wolnego przez Zagłębie. Łukasz Matusiak obok muru do Martina Pribuli, którego od razu osaczyli rywale.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Zembrowskiego za faul na Michale Fidziukiewiczu.
28' Robert Bartczak wstrzelił piłkę w pole karne z prawej strony boiska, ale nie było nikogo, kto mógłby sfinalizować tę akcję.
26' Robert Bartczak zagrywał w kierunku Adriana Paluchowskiego. Akcję przerwał wybiciem na aut Rafał Augustyniak.
25' Dawid Dzięgielewski strzelił niecelnie lewą nogą z około 25 metrów.
24' Prawą nogą z rzutu wolnego z około 22 metrów uderzał Daniel Dybiec. Piłka minęła bramkę sosnowiczan.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Paluchowskiego za faul na Dawidzie Dzięgielewskim.
23' Łukasz Matusiak wybija głową piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.
22' Ładna akcja Pogoni prawą stroną boiska. Po podaniu Konrada Wrzesińskiego w stronę Daniela Gołębiewskiego piłkę na róg wybił Dimityr Wezałow.
21' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła. Jeden z obrońców Pogoni wybił piłkę głowa za pole karne, a dobijający Martin Pribula posłał piłkę obok bramki.
19' Kamil Jonkisz głową zagrywał w kierunku Mariusza Rybickiego. Szybszy okazał się Dimityr Wezałow.
17' Žarko Udovičić wybija piłkę na rzut rożny.
16' Kamil Jonkisz dograł piłkę z prawego skrzydła na pole bramkowe, a Dawid Dzięgielewski minął się z futbolówką. Mogło być 3:0 dla Pogoni.
16' Po raz kolejny z rogu boiska zagrywał Robert Bartczak. Defensywa Pogoni nie dopuściła do oddanie strzału.
15' Akcja szybko przenosi się pod drugą bramkę. Martin Pribula wywalczył rzut rożny.
15' Prawą stroną boiska rozpędził się Konrad Wrzesiński, ale był osamotniony i nie dał rady sforsować defensywy Zagłębia.
14' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieudana próba strzalu w wykonaniu Łukasza Matusiaka
14' Robert Bartczak wywalczył rzut rożny.
13' Dośrodkowanie Roberta Bartczaka z rzutu wolnego i piąstkowanie piłki przez Rafała Misztala.
13' Martin Pribula faulowany w okolicy narożnika boiska.
11' Zagłębie zaatakowało prawą stroną boiska. Robert Bartczak zagrywał w kierunku Martina Pribuli, któremu na oddanie strzału nie pozwolił Dawid Dzięgielewski. Akcję zakończył Žarko Udovičić, którego strzał poleciał za stadion.
9' gol - piłka nożna 2:0 Kamil Jonkisz huknął prawą nogą z ponad 20 metrów. Piłka wpadła w okienko. Nie było co zbierać. Wcześniej świetnym przechwytem na środku boiska popisał się Daniel Dybiec.
7' gol - piłka nożna 1:0 Dawid Dzięgielewski po rajdzie prawą stroną wyłożył piłkę Mariuszowi Rybickiemu na środek pola karnego, a ten pokonał Matko Perdijicia. Wcześniej Dzięgielewski dostał świetne prostopadłe podanie z głębi pola
6' Mateusz Żytko nie pozwolił dojść do piłki w polu karnym Michałowi Fidziukiewiczowi.
6' Dawid Dzięgielewski wypuścił Konrada Wrzesińskiego, ale prawy obrońca Pogoni dośrodkował daleko od ideału.
5' Krzysztof Markowski wybił głową z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Rafała Augustyniaka.
3' Prostopadłe podanie Michała Fidziukiewicza w kierunku Martina Pribuli. Rafał Zembrowski zablokował naszego skrzydłowego.
3' Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Dzięgielewski. Defensywa Zagłębia górą.
2' Z dystansu strzelał Dawid Dzięgielewski. Po głowie Krzysztofa Markowskiego piłka przeleciała nad bramką
1' W dobrej sytuacji mógł znaleźć się Rafa Augustyniak, ale nie potrafił opanować piłki w polu karnym.
1' gwizdek 12:11 Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 12:09 Najpierw pojawiła się maskotka Pogoni, za nią sędziowska trójka, a potem na boisko weszli piłkarze obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w czerwonych strojach, a Pogoń w białych koszulkach i niebieskich spodenkach oraz getrach.
0' 12:06 Słychać gwizdek sędziego. Piłkarze zbiegają z rozgrzewki do tunelu i chyba zaraz wreszcie się zacznie.
0' 12:05 Trener Artur Derbin i kierownik Piotr Caliński rozmawiają z redaktorem Łukaszem Majchrzykiem z Polsatu Sport. Daje się wyczuć, że obaj przedstawiciele sosnowieckiego klubu nie są zbyt zadowoleni z przedłużającego się oczekiwania na początek spotkania.
0' 12:00 Piłkarze obu zespołów wybiegli na murawę, ale nie po to, aby ze sobą zagrać, ale żeby ponownie się rozgrzać. Mecz ma się rozpocząć z "kilkunastominutowym opóźnieniem" - rzekł spiker, a fanatycy Zagłębia śpiewają, że są zawsze tam, gdzie oni będą grać.
0' 11:55 Trwa nerwowe oczekiwanie. Polsatowi Sport sypie się ramówka, bo zaraz po meczu w Siedlcach miała być przeprowadzona transmisja z meczu młodzieżówki. Piłkarze też pewnie chcieliby już wyjść na murawę, bo rozgrzewkę zakończyli ponad 20 minut temu.
0' 11:50 Oświetlenie już włączone. Wygląda na to, że awaria prądu już została opanowana.
0' 11:45 Mecz już się powinien zacząć, ale piłkarze ciągle nie pojawili się na murawie. Jupitery nadal wyłączone. Czekamy...
0' 11:40 Hasło reklamowe Siedlec głosi, że jest to "Miasto Przyjazne". Oby dziś takie okazało się dla zespołu Zagłębia. Na razie jednak Siedlce są mało przyjazne dla telewizji Polsat. Zgasły jupitery, których włączenie jest niezbędne do transmisji HD. Także i na trybunie prasowej mieliśmy chwilowe problemy z dostawą prądu.
0' 11:35 Zza chmur w Siedlcach zaczyna przebijać się słońce. To dobry znak. Piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. W drużynie Pogoni nastąpiła jedna zmiana w stosunku do wcześniej awizowanego składu - w pierwszej jedenastce zamiast Adama Dudy zagra Daniel Gołębiewski.
0' 11:25 Sosnowiczanie we wszystkich wyjazdowych meczach ligowych w tym sezonie strzelali przynajmniej po jednej bramce. Jeśli doliczymy do tego ostatni wyjazd w ubiegłym sezonie, to passa kolejnych meczów na wyjazdach ze strzeloną bramką wynosi 12. Liczymy na to, że dziś nastąpi kontynuacja te serii i że Zagłębie zdobędzie co najmniej jedną bramkę więcej od gospodarzy.
0' 11:15 Od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę. Jutro przechodzimy na czas letni, ale pogoda w Siedlcach niezbyt ciekawa. Niebo zachmurzone, wieje, temperatura około 5 stopni, ale odczuwalna jest o wiele niższa. Na szczęście nie pada, choć przez sporą część trasy z Sosnowca do Siedlec towarzyszył nam deszcz. Najmocniej padało w Warszawie. Jeśli oglądacie mecz w Polsacie Sport, to na pewno macie o wiele lepsze warunki niż my. Komentatorzy telewizyjni - Andrzej Iwan i Leszek Bartnicki - też nie mają lekko. Widzimy, że Andrzej Iwan chroni się przed chłodem przy użyciu kaptura.
0' 11:05 Dwie zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do przegranego meczu z MKS-em Kluczbork. Na bramce Wojciecha Fabisiaka zastąpi Matko Perdijić, a w miejsce Jakuba Wilka do pierwszej jedenastki wskoczył Adrian Paluchowski. Najprawdopodobniej oznacza to, że Robert Bartczak będzie grał na prawym skrzydle, a jego miejsce tuż za napastnikiem zajmie Michał Fidziukiewicz, którego z kolei na szpicy zastąpi Adrian Paluchowski. Wystąpi on dopiero po raz pierwszy w wyjściowym składzie w ligowym meczu. Dotychczas zagrał od początku w dwóch meczach pucharowych - w Świeciu i Krakowie. Oba zakończyły się wygranymi, a Paluchowski miał w nich swój udział (bramka i asysty). Może dziś będzie podobnie?
0' 10:55 W Wielką Sobotę witamy z Siedlec i zapraszamy na relację z meczu 23. kolejki I ligi pomiędzy miejscową Pogonią a Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja prasowa po meczu w SiedlcachKonferencja prasowa po meczu w Siedlcach - Troszkę nam marzenia uciekają - przyznał po meczu w Siedlcach Artur Derbin. Z kolei Marcin Sasal powiedział, że dostał parę SMS-ów od kolegów, którzy twierdzili, że to był dobry mecz. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w SiedlcachZdjęcia z meczu w Siedlcach Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Pogonią Siedlce, przegranego przez naszą drużynę 2-3. » Czytaj więcej
Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2 Zagłębie Sosnowiec przegrało w Siedlcach z Pogonią 2:3. Gospodarze już po 9 minutach prowadzili 2:0. Bramki dla sosnowiczan strzelili w 63. minucie Robert Bartczak i w ostatniej akcji meczu Jakub Arak. » Czytaj więcej