8. Tomasz Szatan
27. Przemysław Mizgała
30. Konrad Budek

Trener: Artur Derbin
1:0 - Łukasz Matusiak 25' 1:1 - Paweł Zawistowski 31' 2:1 - Michał Fidziukiewicz 44'
47' Przemysław Pietruszka 47' Dawid Ryndak 66' Piotr Kieruzel 80' Adrian Paluchowski 90+3' Hubert Tylec

Trener: Mariusz Pawlak
Sędziowie: Tomasz Marciniak (Płock) - Krzysztof Nejman (Płock), Marcin Adamski (Białystok)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Wygrywamy i wracamy na fotel lidera
90+3' Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z rzutu wolnego piłkę piąstkuje Wojciech Fabisiak.
90+3' żóta kartka Zdaniem sędziego Hubert Tylec faulował Pawła Zawistowskiego z prawej strony boiska i jest żółta kartka.
90+2' Dawid Ryndak poczarował, zakręcił rywalem i wrzucił piłkę w pole karne. Łapie Damian Podleśny.
90+2' Dośrodkowanie Huberta Tylca z lewego skrzydła i piłka trafia na drugą stronę do Dawida Ryndak.
90+1' Prosty błąd Chojniczanki przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy i aut dla sosnowiczan.
90' doliczony czas +3
90' Sebastian Dudek efektownie piętą zagrywał do Huberta Tylca, jednak zabrakło zrozumienia.
89' Grzegorz Fonfara zagrał na środek boiska, na 25. metr do Adriana Paluchowskiego, który strzelił prawą nogą po ziem obok bramki.
88' Patryk Mikita strzelał z około 7-8 metrów. Świetna parada Wojciecha Fabisiaka.
87' Sebastian Dudek wypuścił Žarko Udovičicia. Serb miał sporo czasu i miejsca. Zdecydował się na dośrodkowanie i zagrał prosto w rękawica Damiana Podleśnego.
87' Adrian Paluchowski zatańczył z piłką przy chorągiewce i wywalczył aut.
86' Faul Patryka Mikity na Sebastianie Dudku jeszcze na naszej połowie.
85' Po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego Wojciech Lisowski strzela wysoko nad poprzeczką.
84' Zrywa się coraz głośniejszy doping na trybunach Stadionu Ludowego.
83' Marcin Sierczyński faulowany przy linii bocznej przez Patryka Mikitę.
82' Ryzykowna postawa graczy Zagłębia we własnym polu karnym. Sytuację ratuje Wojciech Fabisiak, który nie pozwala na strzał rywalowi.
82' Kontra Zagłębia po przechwycie Grzegorza Fonfary. Łukasz Matusiak zagrał do Adriana Paluchowskiego a ten nie został zablokowany przed polem karnym.
81' Patrząc na to, jak zachowuje się dziś sędzia, dochodzimy do wniosku, że nie każdy Marciniak z Płocka ma pojęcie o swojej robocie.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Paluchowskiego za faul na Bartłomieju Niedzieli.
79' Grzegorz Fonfara strzelał zza pola karnego. Piłkę na raty złapał Damian Podleśny
79' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę sprzed bramki wybił głową Wojciech Lisowski.
78' zmiana Ostatnia zmiana w meczu. Hubert Tylec za Martina Pribulę.
78' Wojciech Lisowski w polu karnym zagrał ręką po dośrodkowaniu Martina Pribuli. Nie ma karnego, tylko rzut rożny. Druga dziś kontrowersja
76' Niebezpiecznie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Krzysztof Markowski nie pozwolił Patrykowi Mikicie na oddanie strzału.
75' Kontra Chojniczanki po rzucie rożnym dla Zagłębia. Przed polem karnym Žarko Udovičić odbiera piłkę Patrykowi Mikicie.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Chojniczance. Bartłomiej Niedziela za Łukasza Kosakiewicza.
74' Kontra Zagłębia zainicjowana przechwytem Sebastiana Dudka i podaniem do Grzegorza Fonfary, który wymienił podania z Adrianem Paluchowskim, ale nie dał rady pokonać Damiana Podleśnego. Będzie rzut rożny
73' Marcin Sierczyński dobrze krył Łukasza Kosakiewicza w polu karnym i nie pozwolił mu oddać strzału po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
72' Dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu rożnego i przegrany przez Adriana Paluchowskiego pojedynek powietrzny z Marcinem Biernatem.
72' Dynamiczna akcja lewą stroną boiska i Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
71' Sebastian Dudek faulowany przez Wojciecha Lisowskiego.
69' Strzał Pawła Zawistowskiego został zatrzymany przez mur. Piotr Kieruzel jeszcze podawał do Rafała Grzelaka, ale ten był na spalonym.
68' Faul Grzegorza Fonfary na Andrzeju Rybskim na 25. metrze od bramki Zagłębia.
68' Zagłębie długo budowało akcję na połowie Chojniczanki, aż w końcu Martin Pribula stracił piłkę na rzecz Wojciecha Lisowskiego w okolicy narożnika pola karnego.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Kieruzela za faul na Adrianie Paluchowskim.
64' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Grzegorz Fonfara za Michała Fidziukiewicza.
62' Z narożnika boiska wrzucał Paweł Zawistowski, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Łukasz Matusiak.
62' Jeszcze jeden róg, bo po pierwszym dośrodkowaniu piłkę poza boisko wybił jeden z sosnowiczan.
61' Strzał Rafała Grzelaka z około 10 metrów i kapitalna jednoręczna interwencja Wojciecha Fabisiaka. Będzie róg,
60' Martin Pribula z lewej strony boiska zagrał na środek pola karnego do Michała Fidziukiewicza, który odegrał do tyłu do Dawida Ryndaka. "Denver" zwiódł Pawła Zawistowskiego i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
60' Dośrodkowanie Wojciecha Lisowskiego z prawej strony boiska. Sosnowiecka defensywa opanowała sytację.
58' Sebastian Dudek dopadł do piłki wybitej z pola karnego Chojniczanki i zagrał na 25. metr do Łukasza Matusiaka, który strzelił bez zastanowienia prawą nogą i posłał piłkę obok chojnickiej bramki.
57' Piłkę zagraną z rzutu wolnego przez Pawła Zawistowskiego łapie na przedpolu Wojciech Fabisiak.
57' Łukasz Matusiak trafił nogą w piłkę, a zdaniem sędziego faulował Przemysława Pietruszkę.
56' Prostopadła piłka od Michała Fidziukiewicza w kierunku Adriana Paluchowskiego, ale osamotniony w ataku "Paluch" nie dał rady dwójce rywali.
55' Žarko Udovičić zatrzymuje piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Lisowskiego.
54' Sebastian Dudek wrócił na własne pole karne, aby przerwać akcję Chojniczanki.
53' Martin Pribula nie opanował piłki przy bocznej linii po podaniu Łukasza Sołowieja.
52' Po drugim rogu już spokojnie pod naszą bramką.
51' Paweł Zawistowski wycofał piłkę do Przemysława Pietruszki, który miękko dośrodkował w pole karne. Do strzału z bliska szykował się już Marcin Biernat, ale w porę interweniował Łukasz Sołowiej, który wyekspediował piłkę na kolejny róg.
51' Starcie Patryka Mikity i Marcina Sierczyńskiego kończy się rogiem dla Chojniczanki.
49' Po zmianach w Chojniczance Przemysław Pietruszka cofnął się na lewą obronę, Rafał Grzelak gra na lewej pomocy, a Patryk Mikita i Andrzej Rybski tworzą dwuosobowy atak.
48' Ostre wejście Rafała Grzelaka w Sebastiana Dudka.
47' żóta kartka ... Przemysława Pietruszki za niesportowe zachowanie.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka oraz...
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Chojniczance przed drugą połową. Patryk Mikita i Andrzej Rybski wchodzą za Dragana Jeliča i Tomasza Lisowskiego
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. W pierwszej połowie piłkarze oddali trzy celne strzały. Wszystkie zakończyły się bramkami. Sosnowiczanie w sumie uderzali aż 10 raz, ale celność bardzo szwankuje.
45+1' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Dośrodkowanie Sebastiana Dudka i zamykający akcję Michał Fidziukiewicz był bliski podwyższenia wyniku.
45' doliczony czas +1
44' gol - piłka nożna 2:1 Z rzutu wolnego strzelił Łukasz Matusiak. Piłka odbiła się od muru i trafiła pod nogi Michała Fidziukiewicza, który skierował piłkę do siatki z kilku metrów. Radość przerywa jednak decyzja asystenta sędziego, który podniósł chorągiewkę. Sędzia główny najpierw uznał, że był spalony, ale po konsultacji ze swoim pomocnikiem na linii bocznej uznał gola.
42' Sebastian Dudek faulowany przez Rafała Grzelaka na 23. metrze.
41' Damian Podleśny już od 10 minut przy każdym wznowieniu z piątki gra na czas. Powinien doigrać się żółtej kartki od sędziego
41' Michał Fidziukiewicz strzelił lewą nogą z około 20 metrów. Zdecydowanie za wysoko.
39' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu rożnego. Piłka wyszła poza końcową linię.
38' Michał Fidziukiewicz zagrał na lewo do Martina Pribuli, który był odcinany od możliwości strzały, więc wycofał futbolówkę do Žarko Udovičicia, a Serb strzelił płasko po ziemi. Piłka po drodze dotknęła jednego z rywali i będzie rzut rożny.
37' Z lewej strony pola karnego groźnie uderzał Łukasz Kosakiewicz. Piłka minęła bramkę Zagłębia.
36' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła. Piłka w rękach Damiana Podleśnego.
35' Po podaniu Dawida Ryndaka Michał Fidzukiewicz strzelił wysoko nad poprzeczką z kilku metrów
35' Trwają próby ustalenia strzelca bramki dla Chojniczanki.
33' Strzał Łukasza Matusiaka z około 30 metrów. Piłka po drodze odbija się jeszcze od Michała Fidziukiewicz i wpada w ręce Damiana Podleśnego.
31' gol - piłka nożna 1:1 Długo trwało ustawianie rzutu wolnego przez sędziego. Aż w końcu arbiter dopilnował zawodników Zagłębia i strzałem prawą nogą bramkę strzelił Paweł Zawistowski
29' Rzut wolny pośredni dla Chojniczanki z około ośmiu metrów, bo Wojciech Fabisiak złapał piłkę podawaną przez swojego kolegę z zespołu
27' Łukasz Matusiak trochę beztrosko traci piłkę na rzecz Rafała Grzelaka. Chojniczanka długo buduje akcję, która kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Pawła Zawistowskiego.
26' Po golu "Łysego" znowu prowadzimy w tabeli I ligi.
25' gol - piłka nożna 1:0 Sebastian Dudek nie dośrodkowywał z rzutu wolnego, tylko zagrał płasko w pole karne, a Łukasz Matusiak z pierwszej piłki kopnął prawą nogą pod poprzeczkę!
24' Faul na Sebastianie Dudku przy prawej bocznej linii boiska na wysokości 11. metra
23' Nieporozumienie między Damianem Podleśnym i Marcinem Biernatem. Zagłębie wznowi grę z autu a połowie Chojniczanki.
22' Faul Pawła Zawistowskiego na Michale Fidziukiewiczu w środkowej strefie boiska.
20' Kontra sosnowiczan. Rozpędzony na prawej stronie boiska Dawid Ryndak wyłożył piłkę na 15. metr do Michała Fidziukiewicza, a ten prawą nogą strzelił nad poprzeczką.
19' Kontrowersyjna sytuacja! Martin Pribula wpadł w pole karnego i szykował się do strzał, gdy upadł na murawę. Czy pomagał mu w tym Wojciech Lisowski? Zdaniem sędziego - nie.
19' Bez Jakuba Araka poradziliśmy sobie dwa tygodnie temu w meczu z Bytovią Bytów. Tydzień temu w Olsztynie też strzelali innii. Jak będzie dzisiaj?
18' zmiana Kontuzjowany Jakub Arak opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Adrian Paluchowski.
17' Wygląda na to, że Jakub Arak chyba będzie musiał opuścić boisko.
16' Groźnie w polu karnym Zagłębia po podaniu Wojciecha Lisowskiego do Łukasza Kosakiewicza. W porę udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwa
15' Žarko Udovičić rozegrał piłkę z Martinem Pribulą, zbiegł z piłką ze skrzydła do środka i wyłożył Sebastianowi Dudkowi. Kapitan sosnowiczan z ponad 20 metrów trafił w stojącego w polu karnym rywala
14' Dragan Jelić jeszcze na połowie Chojniczanki faulowany przez Łukasza Sołowieja.
14' Strzał Marcina Sierczyńskiego zablokowany w polu karnym Chojniczanki przez Tomasza Lisowskiego
13' Poza boiskiem z pomocy masażysty Grzegorza Buczka korzysta Jakub Arak.
11' Žarko Udovičić ograł Wojciecha Lisowskiego i ruszył z piłką wzdłuż linii końcowej boiska. Odegranie do tyłu do Martina Pribuli i strzał Sebastiana Dudka nad poprzeczką. Nasz kapitan trochę za bardzo się odchylił przy strzale.
10' Na trybunach pytanie "Kto wygra mecz?" I wiadomo jaka odpowiedź - "Zagłębie!"
9' Po wyłożeniu piłki przez Michała Fidziukiewicza Martin Pribula strzela zza pola karnego prawą nogą nad bramką.
9' Prostopadłe podanie Rafała Grzelaka w kierunku Łukasza Kosakiewicza. Akcję przerywa interwencja Žarko Udovičicia
8' Krzysztof Markowski wybija głową piłkę dośrodkowaną przez Przemysława Czerwińskiego.
8' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła piłka trafiła w pole karne do Martina Pribuli, który był blokowany przez dwóch rywali.
6' Łukasz Matusiak wybił piłkę wrzuconą w pole karne przez Pawła Zawistowskiego.
5' Rzut wolny dla Chojniczanki z lewej strony boiska.
4' Akcja Zagłębia rozpoczęta przechwytem piłki przez Žarko Udovičicia. Serb podał do Michała Fidziukiewicza, a ten od razu oddał piłkę do biegnącego lewą stroną boiska lewego obrońcy Zagłębia. Žarko Udovičić odegrał na 18. metr do Jakuba Araka, a ten oddał strzał nad poprzeczką.
2' Złe rozegranie rzutu rożnego przez sosnowiczan.
2' Ależ szansa dla Zagłębia. Sebastian Dudek zagrał w pole karne do Martina Pribuli, który wycofał piłkę do nadbiegającego drugą stroną Dawida Ryndaka. "Denver" uderzył z około 12 metrów. Piłka otarła się od jednego z rywali i poszybowała tuż nad poprzeczką. Będzie rzut rożny.
1' Zagłębie w pierwszej połowie atakuje na bramkę pod zegarem
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Chojniczanka.
0' 18:59 Sędziowska trójka już wyprowadziła obie jedenastki na murawę. Sosnowiczanie dzisiaj cali na biało, a Chojniczanka w koszulkach w poprzeczne czerwono-żółte pasy z przodu i czerwone z tyłu, czerwone spodenki i czerwono-żółte getry.
0' 18:55 Pięć minut do pierwszego gwizdka arbitra. Widzimy, że na trybunie odkrytej organizuje się młyn. Pojawiła się flaga "Wiara która przetrwała". Jest więcej szansa na to, że powróci doping.
0' 18:50 Jeśli Zagłębie dziś wygra, to ponownie zagości na pozycji lidera. Tym razem utrzymamy się na pierwszym miejscu co najmniej o jeden dzień dłużej niż tydzień temu, bo Wisła Płock rozgrywa swój mecz dopiero w niedzielę o 12:45. Trzeba jednak wygrać. Tylko albo aż.
0' 18:40 Zagłębie przystępuje do dzisiejszego meczu po serii czterech kolejnych wygranych. Chojniczanka natomiast w trzech poprzednich spotkaniach nie zdobyła ani jednego punktu. Bilans meczów z zespołem z Chojnic mamy niekorzystny - 2 zwycięstwa i 5 porażek. Trzeba więc dziś skorzystać z okazji, aby go poprawić.
0' 18:30 Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę. Pogoda jak na koniec października jest całkiem przyzwoita. Raczej dziś nie będziemy szczękali zębami z zimna.
0' 18:20 Artur Derbin dokonał jednej zmiany w porównaniu do wygranego 4:2 meczu w Olsztynie. Na ławce usiadł Przemysław Mizgała, a od pierwszej minuty zagra ten, którego wejście na boisko odmieniło losy meczu. Podania Michała Fidziukiewicza w meczu ze Stomilem otworzyły sosnowiczanom drogę do strzelenia trzech bramek (dwie bezpośrednie asysty i jedno podanie, po którym był rzut karny). Jak będzie dziś?
0' 18:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 14. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chojniczanką Chojnice.
Zdjęcia z meczu z ChojniczankąZdjęcia z meczu z Chojniczanką Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Chojniczance Chojnice, wygranego przez naszą drużynę 2-1. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Już wczoraj wiedziałem, że oddam ten strzałŁukasz Matusiak: Już wczoraj wiedziałem, że oddam ten strzał Łukasz Matusiak po meczu podziękował trenerowi Łuczywkowi, który miał swój udział przy bramce na 1:0. Pomocnik Zagłębia podzielił się też swoimi przemyśleniami na temat frekwencji i dopingu. » Czytaj więcej
Artur Derbin: W piłce jak w życiuArtur Derbin: W piłce jak w życiu - Mam nadzieję, że Stadion Ludowy w końcu przestał być dla nas ciężkim terenem - powiedział Artur Derbin po drugim kolejnym zwycięstwie Zagłębia na własnym stadionie. » Czytaj więcej
Wracamy na szczytWracamy na szczyt Zagłębie wygrało z Chojniczanką Chojnice 2:1 i przynajmniej do niedzieli będzie liderem I ligi. Bramki dla naszego zespołu strzelili Łukasz Matusiak (25') i Michał Fidziukiewicz (44'). » Czytaj więcej