6. Daniel Kokosiński
14. Korneliusz Sochań

Trener: Piotr Tworek
0:1 - Konrad Budek 6'
18' Damian Kugiel 30' Bartosz Soczyński 45+1' Krzysztof Markowski

Trenerzy: Artur Derbin i Robert Stanek
Sędziowie: Karol Rudziński - Dariusz Ignatowski, Marcin Adamski (Olsztyn)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 55 sekundach Karol Rudziński kończy II połowę meczu! Jesteśmy blisko awansu!
90+5' Nieładne zachowanie Kotwicy. Gracze gospodarze nie oddali nam piłki wybitej na aut po urazie naszego bramkarza.
90+5' zmiana Hubert Tylec wchodzi za Mateusza Września.
90+4' kontuzja Szymon Gąsiński zmuszony jest skorzystać z zabiegów Grzegorza Buczka.
90+4' Wielkie zamieszanie w naszym polu karnym. Jakoś udaje się nam nie dopuścić do oddania strzału.
90+3' Łukasz Matusiak wybija piłkę głową po rzuci wolnym Tomasza Rydzaka.
90+3' Faul Dawid Ryndaka na Tomaszu Rydzaku.
90+2' Konrad Bufek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Bartosza Soczyńskiego.
90+1' Kolejna próba zaskoczenia Szymona Gąsińskiego strzałem przewrotką. Niecelnie uderzał Maciej Ropiejko.
90' doliczony czas +5
90' Konrad Budek wygrywa pojedynek o piłkę w polu bramkowym i jest róg dla Kotwicy
90' Kamil Zalewski oddala zagrożenie z pola karnego sosnowiczan.
89' Zbyt krótkie wybicie piłki z pola karnego Zagłębia i Paweł Lisowski oddał strzał z około 25 metrów. Na szczęście sporo nad bramką.
89' Konta sosnowiczan. Konrad Zaradny przebiegł z piłką przez pół boiska, ale został zatrzymany w polu karnym.
88' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Przemysław Mizgała za Sebastiana Dudka.
86' Paweł Lisowski zagrał górą w pole karne, ale tam nie było nikogo z jego kolegów. Był za to Szymon Gąsiński.
86' Kiks Michała Danilczyka i chwila oddechu dla sosnowiczan, którzy zaczną od autu.
84' Konrad Zaradny stanął przed szansą podwyższenia wyniku, ale po jego strzale lewą nogą piłkę nogą na róg wybił Marcin Skrzeszewski.
83' Kotwica dośrodkowuje z prawej strony boiska. Przewrotką uderzał Damian Kugiel, a Szymon Gąsiński wyjął piłkę z okienka - piękny strzał i równie piękna interwencja.
82' Tomasz Rydzak dośrodkował z lewej flanki, a nadbiegający Konrad Korczyński pod naciskiem Jovana Ninkovicia nie zdołał oddać celnego strzału.
81' Robert Stanek ma pretensje do arbitra, który nie przerwał akcji, gdy faulowany był Sebastian Dudek. Karol Rudziński zmuszony był do podbiegnięcia do ławki Zagłębia i uspokojenia naszego szkoleniowca.
81' Sebastian Dudek wybija piłkę z pola karnego Zagłębia po wrzucie Bartosza Soczyńskiego.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Konrad Zaradny w miejsce Jakuba Araka.
79' zmiana Podwóna zmiana w Kotwicy - Maciej Ropiejko i Konrad Korczyński za Kacpra Chruścińskiego i Dawida Berga.
79' Mateusz Świechowski zrobił stołek Dawidowi Ryndakowi.
77' Aż trzech piłkarzy Zagłębia potrzebnych było do zatrzymania szarżującego Damiana Kugiela.
77' Prostopadłe podanie Mateusza Września do Kamila Zalewskiego, który znalazł się w polu karnym, ale zabrakło mu pomysłu na wykończenie akcji i nawet nie było strzału.
76' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Rydzak. Znowu naszym udało się nie dopuścić do sytuacji strzeleckiej.
76' Dawid Ryndak sfaulował Bartosza Soczyńskiego po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Kotwicy.
73' Próba strzału pod poprzeczkę w wykonaniu Sebastiana Dudka, ale uderzona zza pola karnego piłka szybowała za wysoko, a na dodatek zbyt lekko.
72' Jakub Arak łatwo uporał się z rywalami na boku pola karnego. Podawał górą do Dawida Ryndaka, ale piłka do niego wróciła, a akcję zakończył niecelnym strzałem z 18 metrów Sebastian Dudek.
71' Kamil Zalewski przerwał w rogu boiska akcję Mateusza Świechowskiego.
69' Przerwana akcja Kotwicy. Dawid Berg pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
68' zmiana Pierwsza zmiana w zespole z Sosnowca. Kamil Zalewski za Łukasza Tumicza.
67' Z dystansu mocno strzelał Michał Danilczyk. Na posterunku Szymon Gąsiński.
67' Ponownie dobrze w walce o piłkę po rzucie rożnym zachował się Szymon Gąsiński
67' Kołobrzeżanie będą mieli róg.
66' Lewą nogą z linii pola karnego strzelał Tomasz Bejuk. Dobre piąstkowanie Szymona Gąsińskiego.
64' Błąd w defensywie Zagłębia i po podaniu Damiana Kugiela próbował strzelać Tomasz Rydzak, ale było daleko od celu.
64' Mateusz Wrzesień próbował rozpędzić się na skrzydle, ale trochę za mocno wypuścił sobie piłkę.
61' Wprowadzony na plac gry Mateusz Świechowski zabłysnął strzałem z przewrotki w zamieszaniu w polu karnym, jakie powstało po wrzucie z autu Bartosza Soczyńskiego. Trochę zabrakło do celu.
60' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ponownie wzorowe zachowanie w obronie Zagłębia.
60' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Kotwicy. Mateusz Świechowski za Krzysztofa Biegańskiego.
59' Niedobre dośrodkowanie Dawida Berga z prawego skrzydła i Dawid Ryndak spokojnie mógł podać głową do bramkarza.
57' Wracający do defensywy Łukasz Tumicz wygarnął piłkę Krzysztofowi Biegańskiemu.
56' Sebastian Dudek zagrał płasko w pole karne do Jakuba Araka, a akcję przerwał Bartosz Soczyński.
55' Po wrzucie z autu Bartosza Soczyńskiego w zamieszaniu w polu karnym próbował strzelać Jakub Poznański, ale został zablokowany przez Łukasza Tumicza.
54' Szymon Gąsiński łapie futbolówkę po dośrodkowaniu Tomasza Rydzaka z rzutu rożnego.
53' Krzysztof Biegański zablokowany przez Marcina Sierczyńskiego przy próbie strzału i kolejny korner dla Kotwicy.
53' Nasz golkiper wychodzi na skraj pola karnego, żeby zatrzymać Krzysztofa Biegańskiego. Udaje mu się to, ale po nieporozumieniu z Marcinem Sierczyńskim jest róg dla Kotwicy.
52' Długie podanie Michała Danilczyka.Krzysztof Biegański zgrał głową do Damiana Kugiela, a ten strzelił ze lekko, by zaskoczyć Szymona Gąsińskiego.
51' Dawid Ryndak podał w pole karne do Łukasza Tumicza i tym razem nasz napastnik był na spalonym
50' kontuzja Przerwa w grze. Na murawie Łukasza Tumicza opatruje Grzegorz Buczek
48' Piłka w bramce Zagłębia, ale w górę idzie chorągiewka sędziego. Po strzale Tomasza Bejuka z prawej strony pola karnego piłkę z bliska wbił do siatki Krzysztof Biegański, ale znajdował się na spalony i dalej jest 0:1.
48' Dośrodkowanie Mateusza Września z lewego skrzydła i udana interwencja Marcina Skrzeszewskiego.
46' Jakub Arak dośrodkował z lewego skrzydła. Marcin Skrzeszewski wypiąstkował futbolówkę poza pole karne, a Sebastian Dudek z półobrotu strzelił obok bramki.
46' Kotwica od razu rusza do ataku. Rajd Krzysztofa Biegańskiego lewą stroną boiska i podanie w pole karne. Akcję przerwał Łukasz Matusiak
46' gwizdek Początek drugiej połowy meczu.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
45+1' żóta kartka Kontra gospodarzy przerwana faulem Krzysztofa Markowskiego na Damianie Kugielu. Żółta kartka dla naszego stopera.
45' Jakub Arak nieprzepisowo powstrzymywany przez Kacpra Chruścińskiego.
43' Świetne podanie Sebastiana Dudka w stronę Jakuba Araka, ale nasz najlepszy strzelec znajdował się na spalonym.
42' Prostopadłe podanie Dawida Berga w kierunku Tomasza Bejuka. Obrona Zagłębia nie pozwoliła na oddanie strzału.
41' Jakub Arak sfaulowany przez Bartosza Soczyńskiego.
40' Sebastian Dudek posłał piłkę prawą nogą z około 25 metrów. Marcin Skrzeszewski poradził sobie z tym uderzeniem.
39' Kołobrzeżanie wrzucali piłkę z autu z okolicy narożnika boiska. Defensywa sosnowiczan poradziła sobie.
37' Zdaniem sędziego Mateusz Wrzesień w akcji ofensywnej sfaulował Kacpra Chruścińskiego.
37' Dawid Berg dośrodkował lewą nogą z prawego skrzydła. Damian Kugiel nie zdołał jednak oddać strzału głową.
35' Ależ okazja!!! Jakub Arak z prawej strony pola karnego dogrywał do Łukasza Tumicza, który nie trafił w piłkę, ale był zamykający akcję Mateusz Wrzesień. Strzał z pierwszej piłki z około 10 metrów został z trudem sparowany przez Marcina Skrzeszewskiego.
35' Tym razem kołobrzeska defensywa poradziła sobie z zagraniem Sebastiana Dudka.
34' I jeszcze jeden róg dla Zagłębia po interwencji Damiana Kugiela.
34' Będzie jeszcze jeden róg, bo po wrzutce Sebastiana Dudka jeden z obrońców wybił piłkę poza końcową linię
33' Mateusz Wrzesień pomknął lewym skrzydłem i szukał w polu karnym Jakuba Araka. Trochę za lekkie podanie i Kacper Chruściński zdążył wybić piłkę na szósty róg dla sosnowiczan.
32' Marcin Sierczyński wycofał futbolówkę na 25. metr do Dawida Ryndaka, a "Denver" bez zastanowienia huknął prawą nogą nad poprzeczką.
31' Dawid Ryndak z prawego skrzydła dograł na pole karne do Łukasza Tumicza, który w dobrej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczką.
31' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Sebastian Dudek, a piłkę z pola karnego wybił Kacper Chruściński.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Soczyńskiego za faul na Marcinie Sierczyńskim.
28' Zagłębie jak na razie ma 100 % skuteczności w bronieniu wrzutek z autu Bartosza Soczyńskiego. Teraz głową w polu karnym interweniował Krzysztof Markowski.
27' Po podaniu Tomasza Rydzak wrzucał Dawid Berg. Piłkę głową z pola karnego wybił Łukasz Matusiak. Poprawił Tomasz Bejuk, a tym razem na aut futbolówkę wybił Krzysztof Markowski.
25' Jakub Arak na spalonym po prostopadłym podaniu Dawida Ryndaka.
24' Cała nasza ławka wyskoczyła domagając się odgwizdania rzutu wolnego dla Zagłębia i pewnie także kartki dla Dawida Berga, ale zdaniem sędziego gracz Kotwicy czysto powstrzymał Dawida Ryndaka.
23' Rzut wolny dla Kotwicy z prawej strony boiska. Zbyt mocne dośrodkowanie Tomasza Rydzaka
21' Raz jeszcze Bartosz Soczyński z autu. Tym razem z przeciwnej strony boiska. Udanie w polu karnym interweniuje Krzysztof Markowski.
20' Kolejny daleki wrzut z autu w wykonaniu Bartosza Soczyńskiego. Najpierw główkuje Łukasz Matusiak, a potem Marcin Sierczyński.
19' Prostopadłe podanie Pawła Lisowskiego na pole karne w kierunku Tomasza Bejuka. Akcję przerwało wybicie Krzysztofa Markowskiego.
18' żóta kartka Damian Kugiel obejrzał żółtą kartkę za faul na Sebastianie Dudku.
17' Łukasz Matusiak faulowany przez Tomasza Bejuka na 30. metrze od bramki Szymona Gąsińskiego.
15' Sebastian Dudek dokręcił piłkę do bramki, ale liczna grupa graczy Kotwicy nie pozwoliła piłce wpaść do siatki.
15' Po dośrodkowaniu Mateusza Września piłkę na róg wybił Jakub Poznański. To już piąty korner dla sosnowiczan.
14' Po wrzucie Bartosza Soczyńskiego nasi defensorzy na chwilę oddalili zagrożenie od pola karnego, ale miejscowi przejęli piłkę i po zagraniu Jakuba Poznańskiego w środek bramki strzelił Tomasz Bejuk
14' Tomasz Bejuk obił piłkę o nogi Krzysztofa Markowskiego i znowu aut dla Kotwicy.
12' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła, a bliski strzelenia gola był Łukasz Tumicz, który posłał piłkę głową obok słupka.
11' Damian Kugiel zagrał w pole karne do Dawida Berga, a ten zwiódł rywala i uderzył prawą nogą przy krótkim słupku. Na miejscu był Szymon Gąsiński.
10' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i Michał Danilczyk klatką piersiową wybija futbolówkę do przodu.
8' Kolejny długi wrzut z autu w pole karne sosnowiczan. Po zagraniu Bartosza Soczyńskiego Łukasz Matusiak do spółki z Dawidem Ryndakiem wyjaśniają sytuację.
6' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wróciła do Sebastiana Dudka w okolice narożnika boiska. Rozegranie z Mateuszem Wrześniem. Płaskie podanie na środek pola karnego i nadbiegający Konrad Budek umieścił futbolówkę w siatce.
5' Potężna bomba z woleja wykonaniu Sebastiana Dudka. Piłkę z okienka wyjął golkiper
5' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Bartosza Soczyńskiego. Górą w powietrznej walce Łukasz Matusiak.
4' Dopiero po trzecim rzucie rożnym drużyna Kotwicy przejęła piłkę.
4' Piłka z narożnika boiska wycofana do Marcina Sierczyńskiego. Po wrzutce "Siary" na róg wybija futbolówkę Jakub Poznański.
3' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego piłkę wybił Kacper Chruściński. Trafiła ona pod nogi Sebastiana Dudka i będzie kolejny róg.
2' Rajd Łukasza Tumicza prawym skrzydłem i przy próbie podania do Jakuba Araka piłkę na róg wybił Jakub Poznański.
1' Tuż po pierwszym gwizdku fanatycy Kotwicy zaprezentowali oprawę z użyciem pirotechniki, z której poszło strasznie dużo czarnego dymu.
1' gwizdek Ruszyło! Zaczęła Kotwica
0' 15:58 Sędziowska trójka już wyprowadziła oba zespoły na murawę. Zagłębie wystąpi dzisiaj w czerwonych koszulkach z białymi rękawami, białych spodenkach i getrach. Kotwica w wymyślnych niebiesko-białych koszulkach z klubowym logo na dole i całym białym tyle, niebieskich spodenkach i getrach. Sędziowie w seledynowych trykotach.
0' 15:55 Przy takich okazjach, jak dzisiejsza kolejka, należy żałować, że w Canal+ nie ma "Multi-Drugiej-Ligi". Przy tylu drużynach walczących w ostatniej kolejce o awans lub utrzymanie, praktycznie nie ma dzisiaj meczów o pietruszkę. Wokół środkowego koła zgromadzili się już młodzi piłkarze Kotwicy z klubowymi flagami w biało-niebieską szachownicę. Czekamy na wyjście piłkarzy.
0' 15:50 "Tylko zwycięstwo, Zagłębie, tylko zwycięstwo" i "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - takie pieśni słychać w tej chwili na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. W naszym serwisie tradycyjnie prezentujemy relację tekstową na żywo, ale jeśli ktoś będzie chciał przez internet oglądać relację video, to na pewno znajdzie odpowiedniego nadawcę. Z tego, co udało nam się ustalić, dwie miejscowe telewizje internetowe mają transmitować te zawody.
0' 15:45 Głównym arbitrem tego meczu będzie młody, bo zaledwie 27-letni Karol Rudziński z Olsztyna. To pierwszy mecz Zagłębia, w którym będzie miał okazję pracować rozjemca z warmińsko-mazurskiego. Na rozgrzewce zauważyliśmy, że to bardzo wysoki człowiek. Przy okazji pozdrawiamy wszystkich, którzy chcieli przyjechać do Kołobrzegu, ale z różnych przyczyn nie mogli, a zwłaszcza Adama z Milowic i ekipę, z którą często jeździ na mecze
0' 15:40 Zakończył się już zakaz wyjazdowy dla kibiców Zagłębia, który był pokłosiem incydentów podczas meczu z Siarką Tarnobrzeg. Naszych fanatyków zabrakło w Stalowej Woli, Puławach i (przynajmniej oficjalnie) w Pruszkowie, ale dziś sektor gości na stadionie Kotwicy wydaje się być dosyć konkretnie wypełniony. To jest ostatni wyjazd Zagłębia w tym sezonie ligowym. Czy będzie to również ostatni na dłuższy czas wyjazd sosnowiczan na drugoligowe spotkanie?
0' 15:30 Od naszej poprzedniej wizyty w Kołobrzegu minęło ponad 6 lat i od tamtego czasu jeśli chodzi o stadion, zmieniło się wszystko. Nie ma już dwóch sypiących się trybun, w których miejsce powstały dwie nowe zadaszone trybuny. Budynek klubowy, który kiedyś był w barakach za jedną z bramek, teraz jest w środku głównej trybuny. Powstało także oświetlenie, jednak dziś nie będzie konieczności z niego korzystać. Spośród wszystkich obiektów, które odwiedziliśmy w tym sezonie na drugoligowym szlaku, ten stadion należy do najładniejszych, a można nawet zaryzykować twierdzenie, że to obiekt, na którym są najlepsze warunki na trybunie prasowej - począwszy od bliskości od boiska, a skończywszy na najwygodniejszych krzesełkach, a właściwie fotelach, na jakich zdarzyło nam się zasiadać podczas wykonywania naszych obowiązków.
0' 15:20 Sztab szkoleniowy Zagłębia zdecydowanie postawił dziś na atak. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie wspólnie zagrają Łukasz Tumicz i Jakub Arak. Tumicz zastąpił w pierwszej jedenastce nieobecnego w Kołobrzegu Grzegorza Fonfarę. Do meczowej osiemnastki powrócił natomiast Tomasz Szatan.
0' 15:10 Wariantów przed dzisiejszą kolejką jest mnóstwo. W serwisie 90minut.pl dawno nie mieli okazji tworzyć tak skomplikowanych analiz jak przed końcówką II ligi. Pokrótce - Zagłębie może dziś sobie zapewnić awans (do tego konieczne jest zwycięstwo nad Kotwicą, a także szereg sprzyjających nam rezultatów w innych meczach), może przed ostatnią kolejką zależeć tylko od siebie, ale jest także ryzyko, że przedostatnia kolejka ułoży się zupełnie nie po nasze myśli i w 34. kolejce nie tylko trzeba będzie wygrać z Puszczą Niepołomice, ale również liczyć na dobre dla nas rezultaty w innych spotkaniach.
0' 15:00 Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew... Witamy z dalekiego Kołobrzegu i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Kotwicą a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z KołobrzeguDruga galeria zdjęć z Kołobrzegu Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Kotwicy Kołobrzeg z Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia jest w niej 36 fotografii. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z KotwicąZdjęcia z meczu z Kotwicą Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu z Kotwicą Kołobrzeg, wygranego przez Zagłębie 1-0, po bramce Konrada Budka. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w KołobrzeguKonferencja po meczu w Kołobrzegu - Dziękuję chłopakom za determinację i wolę walki oraz naszym kibicom, którzy tak licznie nas dzisiaj dopingowali - powiedział po meczu z Kotwicą trener Robert Stanek. » Czytaj więcej
Hubert Tylec: Powinniśmy zamknąć mecz w I połowieHubert Tylec: Powinniśmy zamknąć mecz w I połowie - Myślę, że powinniśmy ten mecz zamknąć w pierwszej połowie. Mieliśmy sytuacje na strzelenie drugiej i trzeciej bramki. Nie wykorzystaliśmy ich i stąd ta nerwówka do końca - ocenił mecz z Kotwicą Hubert Tylec. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z KołobrzeguZSTV: Bramka z Kołobrzegu Prezentujemy bramkę z meczu Kotwica Kołobrzeg - Zagłębie Sosnowiec wygranego przez sosnowiczan 1:0. » Czytaj więcej
Został tylko krok!Został tylko krok! Zagłębie przerwało serię remisów i pokonało Kotwicę Kołobrzeg 1:0. Bramkę na wagę wygranej zdobył w 6. minucie Konrad Budek. Awans już blisko! » Czytaj więcej