14. Patryk Tur
17. Mateusz Argasiński

Trener: Jaromir Wieprzęć
1:0 - Tomasz Płonka 38' 1:1 - Łukasz Matusiak 46'
13' Szymon Gąsiński 19' Mateusz Kantor 26' Mateusz Wrzesień 44' Marcin Kowalski 49' Tomasz Szatan 52' Arkadiusz Koprucki 56' Sebastian Dudek 85' Tomasz Płonka 90' Dawid Ryndak

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
Sędziowie: Łukasz Szczech - Michał Pierściński, Marcin Adamski (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 6 sekundach gry kończy się druga połowa meczu!
90+4' Arkadiusz Koprucki przerywa akcję Stali wykopem w trybuny.
90+3' Chwilowa przerwa w grze, bo w naszym polu karnym leżał Tomasz Szatan.
90+2' Z rzutu wolnego dośrodkował Kami Jakubowski, a Wojciech Fabisiak pewnie wyskoczył do piłki na przedpolu i ją złapał.
90+2' Konrad Zaradny fauluje Radosława Mikołajczaka w okolicy środka boiska.
90' doliczony czas +4
90' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasz Tumicz wybija piłkę daleko do przodu.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Marcinie Kowalskim.
90' Konrad Zaradny za mocno wypuścił sobie piłkę
89' Po dośrodkowaniu Kamila Jakubowskiego piłka opuściła boisko jeszcze przed polem karnym.
88' Marcin Sierczyński blokuje Łukasza Sekulskiego w polu karnym i Stal ma korner.
87' Konrad Zaradny i Łukasz Tumicz wymienili podania w polu karnym. Na bramkę uderzał Tumicz, ale za lekko i Tomasz Wietecha bez większych problemów złapał piłkę.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Płonki za faul na Jovanie Ninkoviciu.
85' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony boiska, ale nikt nie zamknął akcji
85' Waleczny Dawid Ryndak wywalczył piłkę w środku boiska i został sfaulowany przez Marcina Kowalskiego.
83' zmiana Za Sebastiana Dudka na boisko wchodzi Łukasz Tumicz, a za Jakuba Araka na placu gry melduje się Konrad Zaradny
82' Jakub Arak dośrodkował z lewej strony boiska, a Dawid Ryndak strzelił głową tuż obok bramki
80' O wiele za mocne dośrodkowanie Kamila Jakubowskiego i ulga dla sosnowiczan, bo ostatnie trzy gole straciliśmy właśnie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry i strzałach głową.
80' Faul Jovana Ninkovicia przy bocznej linii boiska.
79' Krzysztof Markowski powstrzymał w polu karnym Zagłębia Tomasza Płonkę. Piłka trafiła na lewą stronę do Kamila Jakubowskiego, który zwiódł obrońcę i przymierzył w długi róg. Trochę za mocno.
78' Dośrodkowanie Tomasza Szatana w kierunku Jakuba Araka. Piłkę wybił z pola karnego Michał Czarny
77' Tomasz Płonka ograł Łukasza Matusiaka, ale stracił równowagę przy próbie strzału i posłał piłkę wysoko nad bramką.
76' Wojciech Fabisiak próbuje zyskać trochę czasu i sam biegnie po piłkę, zamiast skorzystać z pomocy chłopca do podawania piłek.
74' Łukasz Sekulski odzyskał piłkę na prawej stronie boiska i wyłożył na 20. metr do Przemysława Stelmacha. Na nasze szczęście pomocnik gospodarzy strzelił bardzo źle.
73' Ależ było blisko drugiej bramki dla Zagłębia! Tomasz Szatan dośrodkował z lewej strony boiska. Jakub Arak rzucił się szczupakiem na piłkę i niewiele brakowało, aby sięgnął futbolówki.
72' Radosław Mikołajczak dostał prostopadła piłkę w pole karne, ale nie miał jak uderzyć, bo był dobrze pilnowany przez Arkadiusza Kopruckiego.
71' Radosław Mikołajczak po rajdzie lewą stroną boiska zbiegł z piłką do środka, szukał okazji do strzału i w końcu strzelił prawą nogą wysoko nad poprzeczką.
71' Łukasz Sekulski za łatwo minął Krzysztofa Markowskiego na 35. metrze, ruszył w stronę pola karnego, ale tam już stracił piłkę.
69' zmiana Druga zmiana również w Stali. Mateusz Kantor wymieniony na Dawida Kałata.
68' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Dawid Ryndak za Mateusza Września.
68' Łukasz Matusiak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kamila Jakubowskiego.
67' Kamil Jakubowski musi przebiec całą szerokość boiska, bo po jednym rogu od razu jest kolejny.
67' Kamil Jakubowski zagrał w pole karne do Łukasza Sekulskiego, który przyjął piłkę, a w oddaniu strzału przeszkodził mu Krzysztof Markowski. Będzie róg.
66' Arkadiusz Koprucki wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Kamila Jakubowskiego, a Radosław Mikołajczak fauluje Tomasza Szatana.
65' Niestety, ten rzut wolny nie przyniósł nawet strzału na bramkę.
64' Faul na Jakubie Araku przy lewej linii bocznej i mamy okazję na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.
64' Stal rozgrywa piłkę na połowie Zagłębia, ale nie potrafi przedrzeć się przez mądrze grające w defensywie Zagłębie.
63' Ciekawa próba rozegrania piłki pomiędzy Mateuszem Wrześniem i Sebastianem Dudkiem, ale nasz kapitan nie opanował piłki w polu karnym Stali.
62' Tomasz Płonka fauluje w ataku Tomasza Szatana.
61' Sebastian Dudek odebrał piłkę rywalowi na naszej połowie i od razu został sfaulowany.
60' Strata Łukasza Matusiaka w środku pola. Piłkę przejmuje Łukasz Sekulski, strzela płasko z 20 metrów i piłka przechodzi tuż obok słupka. Miejscowi próbują jeszcze przekonać arbitra, że należał im się rzut rożny.
58' Nie dość, że gramy w dziesięciu, to jeszcze czterech zawodników ma po żółtej kartce. Obyśmy nie musieli kończyć tego spotkania w dziewięciu lub jeszcze mniej.
57' Łukasz Sekulski z końcowej linii boiska odegrał do nadbiegającego Kamila Jakubowskiego, a ten huknął w okno, ale nie Wojciechowi Fabisiakowi, tylko Panu Bogu.
56' żóta kartka Sebastian Dudek ogląda żółtko za faul na Radosławie Mikołajczaku.
56' Znowu w pole karne Stali próbował przedrzeć się Łukasz Matusiak, ale Tomasz Wietecha asekurowany przez kolegę z obrony złapał piłkę.
55' Taka statystyczna ciekawostka - to ósmy kolejny mecz, w którym Zagłębie zarówno zdobywa, jak i traci bramkę.
55' Michał Bogacz sfaulował Jakuba Araka na środku boiska.
54' Dośrodkowanie Marcina Kowalskiego z lewego skrzydła i dobra interwencja Arkadiusza Kopruckiego.
53' Patriotyczna oprawa kibiców Stali - kartoniada w kolorach flagi, sektorówka z Orłem Białym, a do tego odśpiewany hymn Polski i jeszcze trochę pirotechniki.
53' Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę strzelał Łukasz Sekulski, a na linii udanie interweniował Wojciech Fabisiak
52' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Kopruckiego za faul na Łukaszu Sekulskim 25 metrów od bramki.
51' Kontra sosnowiczan, ale Jakub Arak nie dał rady dwójce rywali.
51' Aut dla Stali na wysokości naszego pola karnego. Marcin Sierczyński wyjaśnia sytuację.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Radosławie Mikołajczaku.
48' Z narożnika boiska lewą nogą dośrodkował Kamil Jakubowski, a Wojciech Fabisiak był faulowany w polu bramkowym.
48' Stal szybko ruszyła do ataku i wywalczyła rzut rożny.
46' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!!!! Strzelamy nawet w osłabieniu. Po podaniu Mateusza Września Łukasz Matusiak zabawił się w polu karnym z obroną Stali i uderzył lewą nogą w długi róg.
46' Już od początku Stal postawiła na atak i po 12 sekundach gry na róg piłkę wybił Arkadiusz Koprucki
46' gwizdek Gramy! Tym razem oczywiście zaczęli gospodarze.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Przegrywamy 0:1, gramy w osłabieniu, ale przed nami jeszcze druga połowa meczu.
45+2' Rajd Marcina Sierczyńskiego prawą stroną boiska. Jakub Arak zbiegł na bliższy słupek i strzelił głową tuż nad poprzeczką.
45+2' Nieudana próba strzału z dystansu w wykonaniu Łukasza Matusiaka.
45+1' Niedokładne dośrodkowanie Tomasza Szatana z lewej strony boiska.
45' doliczony czas +3
45' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłka wybita na rzut rożny przez Michała Czarnego.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Kowalskiego za faul na Mateuszu Wrześniu.
44' Głębokie dośrodkowanie Mateusza Kantora i interwencja Wojciecha Fabisiaka.
43' Faul Łukasza Matusiaka na Tomaszu Płonce.
42' Z rzutu wolnego dośrodkował Jovan Ninković. Odbita piłka trafiła na 16. metr do Mateusza Września, który strzelił z woleja i został zablokowany. Reklamował jeszcze u sędziego zagranie ręką rywala, ale nic takiego nie miało miejsca.
41' Faul Tomasza Płonki na Sebastianie Dudku. Daleko od bramki, ale wrzucić zawsze można.
40' Gra się zaostrza. Tomasz Szatan sfaulował Marcina Kowalskiego.
39' Znowu musimy odrabiać straty. Nic nowego dla Zagłębia, ale tym razem mamy o jednego zawodnika mniej od rywala.
38' gol - piłka nożna 1:0 Lewą nogą z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Jakubowski, a Tomasz Płonka mocnym i precyzyjnym strzałem głową nie dał szans Wojciechowi Fabisiakowi.
37' Rajd Adriana Bartkiewicza prawą stroną boiska. Wślizg Jovana Ninkovicia i róg dla gospodarzy.
35' zmiana Za kontuzjowanego Michała Kachniarza na boisko wszedł Tomasz Płonka.
35' Kiks Michałą Czarnego przy interwencji po dośrodkowaniu Mateusza Września, ale piłka już opuściła boisko przed zagraniem naszego skrzydłowego.
33' Krótkie rozegranie piłki między Kamilem Jakubowskim i Mateuszem Kantorem. Dośrodkowanie w pole karne i wszystko wyjaśnia Łukasz Matusiak.
33' Marcin Kowalski w walce z Marcinem Sierczyńskim i kolejny róg dla miejscowych.
31' Ostra zjebka od Jaromira Wieprzęcia dla swoich zawodników, którzy zwlekali z wybiciem piłki na aut, gdy na boisku leżał Michał Kachniarz.
30' Przepraszamy za pewne opóźnienie w relacji. Mamy problemy techniczne, za które należy podziękować sieci Play.
29' Ponownie wrzucał Kamil Jakubowski, ale zagrożenie oddalone.
29' Kolejny róg dla miejscowych. Tym razem z drugiej strony boiska.
28' Wojciech Fabisiak piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Kamila Jakubowskiego z rzutu rożnego
28' Po dośrodkowaniu Kamila Jakubowskiego piłka ociera się o Marcina Sierczyńskiego i wychodzi na rzut rożny.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Września za faul na Łukaszu Sekulskim
25' Wrzucał Sebastian Dudek, a piłkę z pola bramkowego wybił Radosław Mikołajczak
25' Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne mamy rzut rożny.
24' Bramkarz Zagłębia znowu interweniuje poza polem karnym, ale tym razem jest faulowany przez Łukasza Sekulskiego.
24' Rzut wolny dla Zagłębia. Sebastian Dudek trafia w mur, a potem jeszcze gramy, ale na spalonym jest Jakub Arak.
22' Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Kantor, a w walce o piłkę jeden z zawodników gospodarzy faulował.
21' Po wślizgu Marcina Sierczyńskiego Stal ma rzut rożny.
19' Z rzutu wolnego w pole karne zagrał Sebastian Dudek, a tam dobrze interweniował Tomasz Wietecha.
19' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Kantora za faul na Mateuszu Wrześniu.
18' Płaski strzał Mateusza Września zza pola karnego. Piłka mija bramkę Stali
16' Kamil Jakubowski niecelnie z rzutu wolnego podyktowanego za zagranie ręką naszego bramkarza.
15' zmiana Wymuszona zmiana w drużynie Zagłębia. Za Huberta Tylca wchodzi Wojciech Fabisiak
13' czerwona kartka Czerwona kartka dla Szymona Gąsińskiego za zagranie piłki ręką poza polem karnym.
12' Dośrodkowanie Mateusza Września z prawej strony boiska i dobra interwencja Michała Kachniarza.
11' Marcin Kowalski znowu dosyć łatwo przedarł się lewą stroną boiska i zagrał piłkę po ziemi w pole bramkowe. Krzysztof Markowski ubiegł Łukasza Sekulskiego i nie pozwolił najlepszemu strzelcowi II ligi na oddanie strzału.
9' Sebastian Dudek wstrzelił z rogu "szczura" w pole karne, a tam sytuację wyjaśnił wybiciem Michał Czarny,
9' Hubert Tylec dograł piłkę w pole karne do Jakuba Araka. Starcie pomiędzy naszym napastnikiem i Michałem Czarnym. Nie ma gwizdka sędziego, ale jest rzut rożny.
7' Marcin Kowalski wygrał walkę o piłkę z Mateuszem Wrześniem pod końcową linią boiska. W pole karne dośrodkował Kamil Jakubowski, a tam skutecznie w powietrzu interweniował Krzysztof Markowski.
6' Jovan Ninković posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale ani Hubert Tylec, ani Krzysztof Markowski nie przecięli jej lotu i nie skierowali w stronę bramki.
5' Faul Michała Kachniarza na Tomaszu Szatanie i okazja dla Jovana Ninkovicia.
4' Stal zaatakowała prawą stroną boiska. Po zagraniu Radosława Mikołajczak dośrodkował Adrian Bartkiewicz i gospodarze wywalczyli tylko aut na wysokości pola karnego.
3' Mateusz Wrzesień przedzierał się prawym skrzydłem, ale popełni faul na Marcinie Kowalskim.
1' Jakub Arak już po 45 sekundach próbował wedrzeć się na pole karne Stali, ale nie dał rady.
1' gwizdek Gramy!
0' 13:01 Piłkarze obu drużyn już na murawie. Zagłębie zagra dzisiaj w "szachownicach", białych spodenkach i białych getrach, z kolei gospodarze w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach. Kapitanami zespołów są Tomasz Wietecha i Sebastian Dudek. W październikowym meczu na Stadionie Ludowym kapitan Stali obronił rzut karny egzekwowany przez naszego obecnego kapitana (wtedy Sebastian Dudek jeszcze nie nosił kapitańskiej opaski)
0' 12:55 Z dwóch poprzednich wypraw do województwa podkarpackiego przywieźliśmy sześć punktów. Dzisiaj w tym sezonie po raz ostatni udaliśmy się A4 na wschód i liczymy na to, że wrócimy tak samo zadowoleni jak po wycieczkach do Mielca i Tarnobrzega. Wśród gości na trybunie VIP znowu udało nam się zauważyć Grzegorza Kapicę. Jest też facet, który wygląda prawie tak samo jak były napastnik Zagłębia Piotr Giel, ale nie jest Piotrem Gielem, tylko jego bratem bliźniakiem Pawłem.
0' 12:50 Na stadionie w Stalowej Woli po raz ostatni gościliśmy 10 marca 2001 i wygraliśmy 2:0 po bramkach Dawida Skrzypka i Roberta Rosińskiego. Wtedy w składzie naszego zespołu występowali wszyscy ludzie tworzący obecnie sztab szkoleniowy Zagłębia, czyli Robert Stanek, Artur Derbin i Tomasz Łuczywek. W sezonie 2006/2007 wyjazdowy mecz ze Stalą odbył się w niedalekich Gorzycach
0' 12:40 Frekwencja w Stalowej Woli na razie nie powala, ale nawet gdy Stal dwa tygodnie temu była liderem II ligi, to na meczu z Wisła Puławy pojawiło się wg oficjalnych danych 689 kibiców. Niestety, pusty pozostanie sektor dla kibiców gości, a to za sprawą kary, jaka została nałożona przez PZPN po meczu w Tarnobrzegu.
0' 12:30 Nie mamy jeszcze składów, w jakich wystąpią dziś oba zespoły, ale patrząc na rozgrzewkę piłkarzy Zagłębia, widzimy, że od pierwszej minuty zagrają nieobecni tydzień temu Tomasz Szatan i Mateusz Wrzesień, a na ławce rozpoczną Dawid Ryndak i Grzegorz Fonfara.
0' 12:25 W czwartkowe popołudnie Zagłębie straciło fotel lidera II ligi, bo w pierwszym meczu 28. kolejki Rozwój Katowice wygrał z Legionovią Legionowo. Żeby odzyskać prowadzenie, sosnowiczanie muszą wrócić ze Stalowej Woli z kompletem punktów. Niezależnie od wyniku, Zagłębie pozostanie jednak "na zielonym polu".
0' 12:15 W kalendarzu maj, czyli kluczowy dla walki o I ligę miesiąc. Do 31 maja Zagłębie rozegra sześć kolejek, a potem w czerwcu już tylko jeden mecz z Puszczą Niepołomice i - wszyscy na to liczymy - wielka feta. Piłkarze Zagłębia w maju najeżdżą się po Polsce niczym Bronkobus, którego główny pasażer zaciska pięść w walce o zgodę i bezpieczeństwo. Za tydzień mecz u siebie z Górnikiem Wałbrzych, a potem trzy kolejne weekendy w trasie - 16 maja do Puław, 24 maja do Pruszkowa i 31 maja do Kołobrzegu. W międzyczasie jeszcze 20 maja na Ludowym starcie z MKS-em Kluczbork.
0' 12:05 Dzień Dobry! Witamy ze stadionu przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania pomiędzy Stalą a Zagłębiem Sosnowiec.
Konferencja prasowa po meczu w Stalowej WoliKonferencja prasowa po meczu w Stalowej Woli - Ten remis traktujemy jak zwycięstwo - ocenił szkoleniowiec Zagłębia, Robert Stanek. Z kolei trener Stali przyznał: - Dzisiaj nie zdobyliśmy punktu, ale straciliśmy dwa. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Po pierwsze kreatywnośćŁukasz Matusiak: Po pierwsze kreatywność - Trener nie wcina się nam w grę ofensywną. Każdy zawodnik, który czuje, że mu idzie, ma po prostu to wykorzystać i grać swoje - powiedział po meczu w Stalowej Woli Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w Stalowej WoliZdjęcia z meczu w Stalowej Woli Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia w Stalowej Woli zakończonego wynikiem remisowym 1-1. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki ze Stalowej WoliZSTV: Bramki ze Stalowej Woli Prezentujemy bramki z meczu Stal Stalowa Wola - Zagłębie Sosnowiec 1:1. » Czytaj więcej
Trzeba uszanować ten punktTrzeba uszanować ten punkt Grające od 13. minuty w osłabieniu Zagłębie zremisowało w Stalowej Woli 1:1. Gospodarze prowadzili po strzale Tomasza Płonki (38'), a wyrównał Łukasz Matusiak (46'). » Czytaj więcej