14. Bartosz Pawlak
23. Mateusz Krawiec

Trener: Petr Němec
0:1 - Przemysław Mizgała 36'
45+1' Tomasz Wawrzyniak 48' Michal Farkaš

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Mariusz Jasina - Krzysztof Gładysz, Bartosz Szafran (Wrocław)
90.0000
90+3' gwizdek KONIEC!
90+3' Płaski strzał Marcina Sieczyńskiego z 16. metra obroniony przez Macieja Krakowiaka
90+2' Prostopadła piłka od Tomasza Wawrzyniaka do Pawła Giela, ale szybszy był Mateusz Wieczorek.
90+1' Akcja Zagłębia źle rozwiązana przez Rafała Jankowskiego na 25. metrze od bramki Odry.
90' Po strzale Rafała Jankowskiego za 25 metrów piłka przelatuje wysoko nad bramką.
90' Grzegorz Skrzypczak dośrodkował piłkę lewą nogą, a Mateusz Wieczorek krzyknął "moja" i piłka była jego.
89' Faul Łukasza Matusiaka na Bartoszu Sobczyńskim i rzut wolny dla opolan.
88' Marcin Kocur strzelił lewą nogą zza pola karnego - broni Mateusz Wieczorek.
87' Dośrodkowanie Tomasza Szatana z prawej strony boiska. Rykoszet od nogi obrońcy i piłka wpada w ręce golkipera Odry.
85' Rajd Wojciecha Wojcieszyńskiego zastopowany przed polem karnym przez Macieja Michniewicza.
84' Bartosz Sobczyński strzelał z ostrego kąta z prawej strony pola karnego i z wielkim trudem piłkę odbił Mateusz Wieczorek.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Grudniewski za Filipa Kazimierczyka.
82' Krystian Kowalczyk w dynamicznym rajdzie lewą stroną boiska, ale przy asekuracji Wołodymyra Ostrouszki wyjechał z futbolówką poza boisko.
81' zmiana Za strzelca bramki na boisko wchodzi Wojciech Wojcieszyński.
81' Marcin Kocur znów stanąłby przed wyśmienitą okazją, ale był na spalonym.
79' Marcin Kocur z niewielkiej odległości trafił w spojenie słupka z poprzeczką!.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze - Grzegorz Skrzypczak za Dariusza Zapotocznego.
76' Wyśmienita okazja dla Tomasza Wawrzyniaka! Zawodnik Odry był sam na sam z Mateuszem Wieczorkiem. Mierzył po ziemi w długi róg i minimalnie chybił.
75' Szarża Rafała Jankowskiego prawą stroną boiska - bez efektu.
75' Po zagraniu Dariusza Zapotocznego z lewej strony boiska Radosław Kursa wybija piłkę z pola karnego sosnowiczan.
74' Dariusz Zapotoczny wyłożył piłkę z rogu przed pole karne, a Tomasz Wawrzyniak oddał płaski strzał obok bramki.
73' Michal Farkas blokuje rajd Bartosza Sobczyńskiego i gospodarze mają rzut rożny.
72' Po strzale Pawła Giela zza narożnika pola karnego interweniuje Mateusz Wieczorek.
71' Kibice Odry wywiesili transparent "Spadamy z hukiem" i faktycznie - jest sporo huku od pirotechniki.
70' Koniec przerwy - wracamy do gry.
69' zmiana Druga zmiana w drużynie Zagłębia. Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
69' Przerwa na uzupełnienie płynów.
68' zmiana Trzecia roszada w Odrze - Bartosz Sobczyński za Patryka Dudę.
68' Z narożnika boiska wrzucał Przemysław Mizgała, ale piłka w locie opuściła boisko.
67' Po niedobrze wybitym rzucie rożnym Łukasz Matusiak przejmuje piłkę i Zagłębie rusza z kontrą. Akcę wieńczy strzał Michala Farkasza zza pola karnego. Maciej Krakowiak z trudem przebija piłkę nad bramkę.
66' Prostopadła piłka od Pawła Giela do Marcina Kocura i Wołodymyr Ostrouszko zmuszony do wybicia na róg.
65' Po podaniu Dariusza Zapotocznego Marcin Kocur zmierzał z piłką w pole karne Zagłębia. Ubiegł Radosława Kursę, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
64' Wymiana podań między dwoma rezerwowymi. Po zagraniu Pawła Giela na spalonym Marcin Kocur.
63' zmiana Druga zmiana w Odrze - Paweł Giel za Dawida Jarkę.
63' Patryk Mularczyk wślizgiem powstrzymał Krystiana Kowalczyka.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk, który ma dokładnie 16 lat i 7 dni debiutuje w pierwszym zespole sosnowiczan. Zmienia on Huberta Tylca.
60' Mogło być 0:2. Michal Farkaš przyłożył z ponad 20 metrów. Maciej Krakowiak z kłopotami sparował piłkę pod nogi Łukasza Tumicza, który odegrał do tyłu do Tomasza Szatana, a ten posłał piłkę po ziemi obok słupka.
58' Szybko rozegrany rzut wolny. Zdaniem sędziego w polu karnym Odry Łukasz Tumicz faulował Ivana Udarevicia.
58' Dariusz Zapotoczny powstrzymał faulem Marcina Sierczyńskiego przy bocznej linii boiska.
57' Szybkościowy pojedynek Łukasza Tumicza i Donatasa Nakrosiusa. Litwin jest szybszy od naszego najlepszego strzelca i zagrywa piłkę do swojego golkipera.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze. Marcin Kocur za Piotra Bondziula.
55' Patryk Duda wymanewrował dwóch zawodników Zagłębia tuż za pole karnym i strzelił lewą nogą w środek bramki - Mateusz Wieczorek łapie piłkę.
53' Krystian Kowalczyk zagrał górną piłkę w kierunku Tomasza Wawrzyniaka, ale środkowy pomocnik Odry był na spalonym.
51' Przemysław Mizgała środkiem boiska, podanie do Łukasza Tumicza, odegranie powrotne i wyłożenie piłki to tyłu do Tomasza Szatana który niecelnie uderzył z ponad 25 metrów.
49' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego defensywa sosnowiczan szybko wyjaśnia sytuację.
49' Z rzutu wolnego strzelał lewą nogą Dariusz Zapotoczny, a Mateusz Wieczorek wybił piłkę na rzut rożny.
48' żóta kartka Michal Farkaš ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Dudzie.
48' Dobrze pomyślane, gorzej wykonane. Hubert Tylec z rzutu wolnego nie wrzucał na głowę, tylko zagrał po ziemi do cofającego się Łukasza Matusiaka, a ten strzelił z 13 metrów obok bramki.
47' Zagranie ręką przed jednego z graczy Odry na skraju pola karnego. Sędzia uznał, że było to jeszcze przed szesnastką.
46' Już 15 sekund po wznowieniu gry Dariusz Zapotoczny ostro sfaulował Marcina Sierczyńskiego i nasz gracz musi skorzystać z pomocy masażysty
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' W przerwie rzuciliśmy okiem na wyniki meczów w obu grupach II ligi. Gdyby utrzymały się wyniki z pierwszych połów, to w nowej II lidze zagrają Siarka Tarnobrzeg (przegrywa walkę o awans z Wigrami Suwałki), Znicz Pruszków, Olimpia Elbląg, MKS Kluczbork i Górnik Wałbrzych, a w Paryżu Rafaelowi Nadalowi brakuje seta do swojego czternastego Wielkiego Szlema, a zarazem dziewiątego tytułu French Open.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry Mariusz Jasina kończy pierwszą część spotkania.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Wawrzyniaka za faul na Marcinie Sierczyńskim
45' doliczony czas Szybka wymiana podań między Dariuszem Zapotocznym a Tomaszem Wawrzyniakiem. Lewy pomocnik Odry pada w starciu bark w bark z Marcinem Sierczyńskim, a sędzia nakazuje grać dalej i dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.
43' Uff... Krystian Kowalczyk po rajdzie lewą stronę wyłożył piłkę Piotrowi Bondziulowi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Wieczorkiem. Napastnik Odry przerzucił piłkę nad interweniującym golkiperem Zagłębie, ale nie trafił do bramki.
42' Piotr Bondziul zszedł na prawą stronę i dośrodkował w pole karne. Dawid Jarka znalazł lukę między Marcinem Sierczyńskim i Wołodymyrem Ostrouszką i zdołał oddać strzał głową. Mateusz Wieczorek nie dał się zaskoczyć
41' Niecelny strzał Filipa Kazimierczyka z około 20 metrów.
40' Krótka przerwa w grze po tym, jak na boisku leżał Łukasz Matusiak i piłkarze obu ekip korzystają z okazji. aby się napić.
40' Krystian Kowalczyk nie opanował piłki przy bocznej linii boiska i Zagłębie zacznie od autu
37' Po podaniu Dariusza Zapotocznego z lewej strony boiska do strzału głową złożył się Dawid Jarka i posłał piłkę obok bramki Mateusza Wieczorka.
36' gol - piłka nożna 0:1 Tomasz Szatan wyłożył piłkę Przemysławowi Mizgale, a ten z 20 metrów strzelił prawą nogą nie do obrony. To chyba będzie jedna z kandydatek do bramki rundy wiosenneh
34' Hubert Tylec z rzutu wolnego zagrał na prawe skrzydło do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował w pole karne. Defensywa Odry skasowała akcję.
34' Faul Macieja Michniewicza na Przemysławie Mizgale ponad 35 metrów od bramki Odry. Mamy rzut wolny.
32' Obiecująco zapowiadająca się akcja Zagłębia spaliła na panewce po niedokładnym podaniu Huberta Tylca w kierunku Łukasza Tumicza.
31' Hubert Tylec zagrał krótko z rzutu wolnego do Łukasza Matusiaka, a nasz kapitan postanowił dośrodkować. Już poza końcową linią boiska piłkę opanował Tomasz Szatan.
30' Przy bocznej linii boiska Tomasz Wawrzyniak sfaulował Łukasza Matusiaka.
29' Na strzał z dystansu zdecydował się Wołodymyr Ostrouszko. Sporo od bramki.
28' Prawą stroną boiska przedzierał się młody Duda. Powracający do obrony także młody Tylec przeszkodził w akcji.
26' Łukasz Matusiak sfaulował Piotra Bondziula i mógł nawet zostać ukarany żółtym kartonikiem, ale sędzia ograniczył się jedynie do werbalnego upomnienia naszego kapitana.
26' Po 90 sekundach przerwy sędzia wznowił spotkania.
24' Po raz pierwszy w tej rundzie mamy w meczu Zagłębia przerwę na uzupełnienie płynów.
24' Miękka wrzutka Filipa Kazimierczyka w pole karne, ale tam zabrakło kogokolwiek z naszej drużyny.
23' Prostopadłe podanie do Piotra Bondziula i znowu Mateusz Wieczorek interweniuje nogą na skraju pola karnego.
22' Tomasz Wawrzyniak huknął prawą nogą z ponad 25 metrów. Piłka poszybowała 2-3 metry od naszej bramki.
21' Bardzo długa piłka w kierunku Dawida Jarki i Mateusz Wieczorek zmuszony do wyjścia poza pole karne, aby uniemożliwić oddanie strzału opolaninowi, który nas kiedyś srogo pokarał jako futbolista Górnika Zabrze.
20' Wołodymyr Ostrouszko wrzucił piłkę z autu w pole karne. Trochę zamieszania, ale bez strzału.
19' Z prawego skrzydła próbował wrzucać Patryk Duda. Dobrze w polu karnym spisał się Radosław Kursa.
18' Znowu ładna akcja Zagłębia. Sporo zagrań na jeden kontakt. Szkoda tylko. że wykończenie było już niezbyt dobre. Z ponad 20 metrów strzelał Tomasz Szatan i trafił w nogi Macieja Michniewicza.
16' Płaski strzał Piotra Bondziula zza pola karnego nie sprawił kłopotów Mateuszowi Wieczorkowi.
15' Krystian Kowalczyk przedzierał się lewą flanką, już był z piłką w polu karnym, ale boisko okazało się za krótkie.
14' Zaglądamy na inne drugoligowe boiska i widzimy, że Olimpia Elbląg prowadzi ze Stalą Mielec 1:0. Coraz bliżej meczu zgody w przyszłym sezonie.
13' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z kornera piłkę wybił głową pilnujący bliższego słupka defensor Odry.
13' Hubert Tylec nabił piłkę o nogi Donatasa Nakrosiusa i mamy trzeci rzut rożny.
12' Pierwszy raz Odra przedostała się z piłką w nasze pole karne. Po zagraniu Dawida Jarki Patryk Duda był umiejętnie zastawiany przez Michala Farkasza i nie zdołał dojść do piłki.
10' A propos golkipera Odry - czy wiecie, że Maciej Krakowiak ma w swoim dorobku dwie bramki strzelone dla Zagłębia? Gdy bronił barw Polonii Nowy Tomyśl i Chojniczanki Chojnice miał pecha i zaliczył w spotkaniach z sosnowiczanami dwa "swojaki"
9' Efektowna akcja Zagłębia prawą stroną boiska. Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego Ivan Udarević zderzył się z Maciejem Krakowiakiem. Futbolówka wypadła na 30. metr do Michala Farkasza, a ten kropnął bardzo mocno i posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.
8' Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego Odry. Po wrzucie Wołodymyra Ostrouszi Ivan Udarević wygrywa powietrzny pojedynek z Łukaszem Tumiczem.
6' Pierwsza wrzutka z rogu Huberta Tylca nie doprowadziła do sytuacji strzeleckiej, ale nasz młodzieżowiec ponowił akcję i zagrał na dalszy słupek do Radosława Kursy, który próbował odgrywać głową pod bramkę do Łukasza Tumicza, ale w akcję wkroczył Maciej Krakowiak.
6' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca piłkę na róg wybija Maciej Michniewicz.
5' Ivan Udarević zatrzymał piłkę ręką 25 metrów od własnej bramki po zagraniu Tomasza Szatana. Jest rzut wolny.
5' Krótko rozegrany róg przez Huberta Tylca nie przynosi zagrożenia pod bramką Odry.
4' Wydawało się, że nic nie będzie z dośrodkowania Marcina Sierczyńskiego, ale piłka nabrała ciekawej paraboli lotu i mogła wpaść do bramki. Dla pewności na róg wybił ją Maciej Krakowiak.
4' "Druga liga, trzecia liga - jeden chuj" - skanduje młyn Odry.
3' Ofensywna akcja Zagłębia, ale w okolicy końcowej linii Marcin Sierczyński fauluje Krystiana Kowalczyka.
2' Wygląda na ro, że Tomasz Szatan gra na prawej pomocy, Hubert Tylec na lewej, a na pozycji "dziesiątki" występuje Przemysław Mizgała
1' gwizdek 17:02 Gramy! Zaczęła Odra.
0' 16:58 Obie drużyny już wchodzą na murawę. Zagłębie dzisiaj zagra w jednolitych białych strojach, a Odra w czerwonych koszulkach, niebieskich spodenkach i czerwonych getrach. Sędziowie z Wrocławia cali na czarno.
0' 16:55 W ten weekend w Opolu odbywa się doroczny festiwal polskiej piosenki. Pozostając w klimacie festiwali - Zagłębie grało w tym sezonie w Jarocinie znanym z rockowego festiwalu, w Zielonej Górze, gdzie swego czasu odbywał się festiwal piosenki radzieckiej oraz w Katowicach, gdzie odbywa się m.in. Off Festival. We wszystkich tych meczach Zagłębie wygrywało. Jeśli wygramy w Opolu, to wywalczymy "Festiwalowego Wielkiego Szlema".
0' 16:50 Na ostatnim wyjeździe w tym sezonie nie mogło oczywiście zabraknąć fanatyków sosnowieckiego Zagłębia, którzy stawili się w Opolu w dosyć solidnej liczbie. Po raz ostatni stolicę polskiej piosenki mieliśmy okazję odwiedzić w październiku 2006. Wówczas fanatycy siedzieli na łuku po stronie przeciwne do trybuny głównej. Teraz tamten sektor jest już ruiną i trybuna dla gości mieści się na najbardziej skrajnym sektorze trybuny głównej. Kiedy ponownie dojdzie do ligowego meczu Odry z Zagłębiem? Ciężko powiedzieć. Teoretycznie nie w przyszłym sezonie, bo Odra spadła z II ligi, ale do dopóki nie wyjaśnią się wszystkie kwestie związane z licencjami, w Opolu mogą mieć jeszcze cień nadziei, że drugoligowa przygoda nie skończy się na jednym sezonie.
0' 16:40 Nie da się ukryć, że jest gorąco. Termometr przy autostradzie pokazał nawet 32,5 stopnia w powietrzu i ponad 53 stopnie na poziomie drogi. Panie ze służby informacyjnej korzystały ze zraszaczy nawadniających murawę przed meczem i w ten sposób się schładzały. Rezerwowi piłkarze Zagłębia okazali się sprytni i rozgrzewają się w jedynym zacienionym miejscu na płycie boiska - około 20-25 metrów za końcową linią w cieniu wielkiej tablicy reklamowej - nomen omen - Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Jak widać, w Opolu ciepło chłodzi.
0' 16:30 Na ławce rezerwowych Zagłębia zasiadł dziś po raz pierwszy Patryk Mularczyk. Zawodnik ten dopiero tydzień temu ukończył 16 lat, co oznacza, że może grać w seniorskich rozgrywkach. Jeśli zadebiutuje, to będzie najpóźniej urodzonym zawodnikiem, jaki zagrał w tym sezonie w II lidze zachodniej.
0' 16:15 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. Szkoleniowiec Zagłębia dokonał tylko dwóch roszad w składzie. Po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce znalazł się niespełna 19-letni (urodziny będzie miał 24 czerwca) Filip Kazimierczyk, który do tej pory rozegrał zaledwie 5 minut w barwach Zagłębia. Do pierwszego składu powrócił również Tomasz Szatan. Na ławce usiadł za to Grzegorz Arłukowicz, a poza meczową osiemnastką znalazł się Mateusz Wrzesień. Przyjechał on jednak do Opola, aby obserwować grę swoich kolegów. Na trybunach zasiądą również inni nieobecni w osiemnastce - Krzysztof Kaliciak, Sławomir Jarczyk, Michał Cyganek i Jan Grzesik.
0' 16:00 Witamy z upalnego Opola i zapraszamy na ostatnią w tym sezonie relację z meczu Zagłębia. Rywalem podopiecznych Mirosława Smyły jest dziś Odra Opole.
ZSTV: Odra - Zagłębie kibicowskoZSTV: Odra - Zagłębie kibicowsko Prezentujemy film z wczorajszego meczu Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec. W materiale doping kibiców oraz oprawy meczowe opolan. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w OpoluKonferencja po meczu w Opolu Prezentujemy wypowiedzi trenerów Mirosława Smyły oraz Petra Němca na konferencji prasowej po meczu Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec wygranym przez naszą drużynę 1:0 po bramce Przemysława Mizgały. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z OpolaZSTV: Bramka z Opola Prezentujemy bramkę Przemysława Mizgały zdobytą w 36 minucie meczu Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Wygrana na koniecWygrana na koniec Na pożegnanie sezonu 2013/2014 Zagłębie Sosnowiec pokonało w wyjazdowym meczu Odrę Opole. Jedyną bramkę strzelił w 36. minucie Przemysław Mizgała. » Czytaj więcej