14. Łukasz Cymański
31. Łukasz Tumicz

Trener: Mirosław Kmieć
1:0 - Rafał Jankowski 47' 1:1 - Sebastian Gielza 86'
30' Marcin Sierczyński 32' Tomasz Szatan 51' Hubert Tylec 56' Łukasz Matusiak 67' Szymon Kapias 83' Robert Mandrysz 90+3' Robert Mandrysz 90+3' Robert Mandrysz

Trener: Dietmar Brehmer
Sędziowie: Michał Grocki - Piotr Binczyk, Bartłomiej Nowicki (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu z Rozwojem. I znowu remis...
90+3' druga żółta -czerwona Robert Mandrysz zagrał ręką na środku boiska, przerywając akcję Zagłębia i sędzia pokazał mu za to drugi dzisiaj żółty kartonik.
90+2' Paweł Domański jest za szybki dla rywali. Znowu urwał się lewą stroną i zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który na wślizgu strzelił niecelnie.
89' Pudło meczu!!!!! Bartłomiej Czarnecki idealnie dograł w pole karne do Rafała Jankowskiego, a ten z około 6 metrów strzelił obok słupka!
88' Znowu okazja po dośrodkowaniu Pawła Domańskiego z lewego skrzydła, ale tym razem precyzji zabrakło Łukaszowi Grubemu.
87' Paweł Domański dośrodkował po akcji lewą stroną, ale Rafałowi Jankowskiemu piłka zbyt mocno odskoczyła przy przyjęciu i wszystko wyjaśnił Robert Mandrysz.
86' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka odbita w powietrzu piłka trafia pod nogi Sebastiana Gielzy, a ten pakuje ją do siatki z bliska prawą nogą.
85' Sławomir Jarczyk wybił piłkę na pierwszy róg dla Rozwoju.
84' Akcja dwóch rezerwowych młodzieżowców - Bartłomiej Czarnecki podał do Pawła Domańskiego, który ruszył lewym skrzydłem, zbiegł do środka i oddał strzał na bramkę. Sam rajd był dobry, ale wykończenie średnie.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Mandrysza za faul na Pawle Domańskim.
81' zmiana Trzecia zmiana w Rozwoju - Maciej Wolny za Szymona Kapiasa.
79' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Bartłomiej Czarnecki wchodzi za Tomasza Szatana.
77' Po dośrodkowaniu Roberta Tkocza z prawej strony boiska, niemal z samego rogu, Sebastian Gielza strzela głową nad poprzeczką.
76' Łukasz Grube po przechwycie piłki podał do Rafała Jankowskiego, który strzelił po ziemi z 20 metrów wprost w Mateusza Sławika.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik wchodzi za Huberta Tylca.
74' Błąd Michała Grudniewskiego, którzy źle podał we własnym polu karnym i całe szczęście, że Sebastianowi Gielzie nie udało się dojść do piłki
72' Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leży Sebastian Gielza, któremu udzielana jest pomoc.
70' Łukasz Grube dośrodkował w pole karne w kierunku Łukasza Matusiaka, ale wyżej w polu karnym wyskoczył Przemysław Szymiński
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Paweł Domański za Rafała Sadowskiego.
69' Jovan Ninković przerwał akcję gości, ruszył do przodu i wywalczył pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Kapiasa za faul na Tomaszu Szatanie.
66' Sędzia wysłuchuje gwizdów po tym, jak odgwizdał faul Rafała Jankowskiego na obrońcy Rozwoju.
65' zmiana Druga zmiana w Rozwoju - Robert Wojsyk za Wojciecha Króla.
63' Tym razem prostopadłe podanie w pole karne po drugiej stronie boiska. Robert Tkocz posłał piłkę w kierunku Sebastiana Gielzy, który pod naciskiem Sławomira Jarczyka strzelił po ziemi w Mateusza Struskiego.
62' Świetne prostopadłe podanie Tomasza Szatana do Rafała Jankowskiego w pole karne. "Jankes" próbował strzału nad wychodzącym z bramki Mateuszem Sławikiem, ale ten do spółki z Przemysławem Szymińskim zapobiegł stracie bramki.
62' Hubert Tylec posłał piłkę z prawej strony boiska bardzo wysokim łukiem i Rozwój zacznie od autu w okolicy chorągiewki.
59' Rafał Jankowski wyłożył piłkę na lewą stronę boiska do Rafała Sadowskiego, który dośrodkował w pole karne i znowu zabrakło udanego wykończenia akcji strzałem głową.
56' żóta kartka Łukasz Matusiak ukarany żółtą kartką za krytykowanie orzeczeń sędziego.
55' Łukasz Grube strzelił z 10 metrów prawą nogą po ziemi wprost w Mateusza Sławika.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Rozwoju - Adam Żak za Przemysława Szkatułę.
54' Rzut wolny dla Rozwoju z prawej strony boiska. Lewą nogą dośrodkował Łukasz Winiarczyk. Mateusz Struski był trochę przyspawany do linii i nie wyskoczył do piłki, ale akcja skończyła się na tyle szczęśliwie, że żadnemu z gości nie udało się oddać strzału i piłka wpadła w ręce naszego bramkarza.
52' Z prawej strony boiska dośrodkował Hubert Tylec, ale za mocno i Rafał Jankowski nie był w stanie dojść do piłki.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Robercie Mandryszu.
49' Rzut wolny dla Zagłębia z około 20 metrów zza narożnika pola karnego. Na bezpośredni strzał zdecydował się Łukasz Grube. Mateusz Sławik sparował to uderzenie.
47' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!!! Rafał Jankowski kopnął lewą nogą z narożnika pola karnego w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Wymarzony początek drugiej połowy rundy jesiennej!
46' Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy meczu z Rozwojem, zaczęła się druga połowa rundy jesiennej (jakby ktoś nie kumał - w rundzie jest 17 meczów, a za nami jest właśnie 8 i pół).
46' gwizdek Nasza koncepcja, aby zgasić jupitery w przerwie i ogłosić obustronny walkower nie weszła w życie. Rozpoczęła się druga połowa.
45' gwizdek Sędzia się zlitował i zakończył pierwszą połowę tego żenującego meczu, nie doliczając ani sekundy. Teraz powinno się wyłączyć jupitery, zakończyć tę męczarnię i zweryfikować wynik spotkania na obustronny walkower, bo naprawdę po takim dziadostwie żaden z zespołów nie zasługuje na jeden punkt.
43' Piłkarze Zagłębia nie potrafią trafić do bramki nawet gdy nie ma w niej bramkarza! Mateusz Sławik zapędził się poza pole karne, ale trochę źle obliczył lot piłki. Nie mógł jej łapać, a w walce na murawie lepszy okazał się Tomasz Szatan, który zagrał do Rafała Jankowskiego, a ten strzelił z 16 metrów. Stojący na linii bramkowej Przemysław Gałecki wybił głową ten niezbyt mocny strzał.
40' Rzut wolny dla Zagłębia i znowu fatalne dośrodkowanie Łukasza Grubego. Piłka leciała na wysokości kolan i została skasowana już przez pierwszego gracza Rozwoju stojącego w polu karnym.
38' Rafał Jankowski już rozpędzał się od połowy boiska w stronę bramki Rozwoju, ale powstrzymał go gwizdek sędziego. Zdaniem arbitra nasz napastnik sfaulował Przemysława Gałeckiego.
35' Po podaniu Łukasza Matusiaka Łukasz Grube strzeli prawą nogą z 20 metrów. Zmierzającą do bramki piłkę złapał Mateusz Sławik.
32' żóta kartka Tym razem za faul na Robercie Tkoczu w środkowym kole został ukarany Tomasz Szatan.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Robercie Tkoczu.
28' Z rzutu wolnego prawą nogą w pole karne dośrodkował Robert Mandrysz, do piłki na bliższym słupku wyskoczył Sebastian Gielza, który oddał strzał głową w środek bramki. Piłka w rękach Mateusza Struskiego.
27' Przy bocznej linii boiska Marcin Sierczyński sfaulował Przemysława Szkatułę.
25' Jovan Ninković zagrał górą w pole karne do Łukasza Grubego, który powinien strzelać, bo sytuacja ku temu była dogodna, ale nie wiadomo dlaczego nasz pomocnik zdecydował się na niecelne podanie w kierunku Rafała Jankowskiego.
24' Łukasz Winiarczyk poszarżował lewym skrzydłem , dośrodkował w pole karne. Michał Grudniewski podbił piłkę głową do góry, a zamykający akcję Robert Mandrysz strzelił z ostrego kąta nad bramką.
23' Tomasz Szatan przytrzymał piłkę na 18. metrze, a Łukasz Matusiak kopnął nad poprzeczką.
22' Mamy sporo szczęścia. Z prawej strony boiska dośrodkował Damian Mielnik. Po rykoszecie piłka trafiła na 5. metr w okolice Przemysława Szkatuły, który skiksował, próbując uderzyć piłkę z powietrza.
21' Po rajdzie przez dobre 30 metrów Tomasz Szatan zagrał na lewe skrzydło do Rafała Sadowskiego, który po ograniu Damiana Mielnika dośrodkował, a Łukasz Winiarczyk wybił piłkę głową na aut.
18' Rafał Jankowski zagrał w poprzek boiska do nadbiegającego Jovana Ninkovicia, a ten strzelił z pierwszej piłki z ponad 20 metrów i posłał piłkę obok bramki.
17' Po podaniu Tomasza Szatana Łukasz Grube strzeli z około 25 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od Szymona Kapiasa i trafiła pod nogi znajdującego się w polu karnym Rafała Jankowskiego. Problem w tym, że "Jankes" był na spalonym.
16' Z prawego skrzydła dośrodkował Wojciech Król. Udana interwencja Mateusza Struskiego na przedpolu.
14' Łukaszowi Grubemu ostatnio dośrodkowania nie bardzo wychodzą i ten rzut wolny był dowodem na to.
13' Robert Mandrysz sfaulował Łukasza Grubego i mamy rzut wolny z około 35 metrów. Jest szansa na dośrodkowanie.
12' Rafał Sadowski dośrodkował z lewej strony boiska, a Tomasz Szatan strzelił z kilku metrów głową tuż obok bramki.
9' Rafał Sadowski zakręcił na lewym skrzydle Damianem Mielnikiem i dośrodkował w pole karne, ale zbyt wysoko jak na parametry Huberta Tylca.
7' Mateusz Struski dodał trochę emocji temu nudnemu jak na razie spotkaniu. Po niegroźnym strzale Łukasza Winiarczyka, który zapędził się lewą stroną boiska aż pod pole karne Zagłębia, nasz bramkarz wypuścił piłkę z rąk, ale zdążył ją złapać jeszcze przed linią bramkową.
5' Sebastian Gielza zagrał prostopadłe podanie w pole karne, ale nie zrozumiał się z kolegami i piłka trafiła prosto w ręce Mateusza Struskiego.
4' Pierwszy spalony w meczu - na ofsajdzie złapany Rafał Jankowski.
3' Płaskie dośrodkowanie Huberta Tylca z prawej strony boiska. Akcję przerwał Przemysław Szymiński.
1' gwizdek 18:00 Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:58 Oba zespoły już wyszły na murawę prowadzone przez sędziowski tercet. Zagłębie dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Rozwój cały na biało.
0' 17:55 Jupitery powoli się odpalają, piłkarze zeszli do szatni. Za chwilę zaczynamy walkę o punkty. Zakończyły się już wszystkie pozostałe dzisiejsze mecze w II lidze zachodniej. Na podkreślenie zasługuje wysoka wygrana Bytovii, która strzeliła Calisii Kalisz sześć goli, nie tracąc żadnego, a dwa tygodnie temu nasze Zagłębie szczęśliwie wywalczyło remis z ligowym outsiderem.
0' 17:50 Na trybunie VIP pojawił się były zawodnik Zagłębia, do niedawna trener tyskiego GKS Piotr Mandrysz. Nie jest to jedyny Mandrysz, jakiego dziś zobaczymy. Jego syn Robert gra w Rozwoju. Mandrysz senior obchodzi dzisiaj swoje 51. urodziny i już zdążył odebrać urodzinowe życzenia od kilku osób.
0' 17:45 W ubiegłym sezonie w meczach pomiędzy Zagłębiem a Rozwojem bardziej zadowoleni byli goście. Jesienią 2012 na Stadionie Ludowym drużyna z Katowic wygrała 3:1, a w maju 2013 w Katowicach Zagłębie triumfowało 3:0. Miejmy nadzieję, że dziś ta tendencja zostanie przerwana i punkty zostaną u gospodarzy. Może Zagłębiu uda się przerwać passę czterech meczów bez wygranej.
0' 17:35 W zespole Rozwoju brakuje dzisiaj znanego i lubianego w Sosnowcu Tadeusza Tyca, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Jest za to inny były zawodnik sosnowiczan - Sebastian Gielza, który grał w Zagłębiu wiosną 2002. Na ławce naszego zespołu zasiądzie dwóch piłkarzy, z którymi Gielza grał wtedy w Zagłębiu - Artur Derbin i Robert Stanek. Obaj już zakończyli swoje kariery zawodnicze i są trenerami.
0' 17:25 Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę, a my wrzuciliśmy na stronę składy obu drużyn. W Zagłębiu do ataku wraca Rafał Jankowski, który w ostatnim meczu występował na lewej pomocy. Na ławce usiadł Bartłomiej Czarnecki, a na lewej pomocy zagra Rafał Sadowski. W meczowej osiemnastce nie ma dzisiaj Radosława Kursy. Jego miejsce na pozycji defensywnego pomocnika zajął dzisiaj Łukasz Matusiak, który mecz w Zdzieszowicach oglądał z trybun z powodu pauzy za cztery żółte kartki.
0' 17:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania dziewiątej kolejki II ligi zachodniej, w którym sosnowiczanie zmierzą się z Rozwojem Katowice
Zdjęcia z meczu Zagłębia z RozwojemZdjęcia z meczu Zagłębia z Rozwojem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rozwojem Katowice. W galerii znajdują się 32 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z RozwojemKonferencja po meczu z Rozwojem - Będziemy dobrą drużyną wtedy, jak będziemy wygrywać. Na razie remisujemy i ten remis jest jak porażka - powiedział trener Zagłębia Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z RozwojemZSTV: Bramki z meczu z Rozwojem Prezentujemy bramki z meczu 9. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym z Rozwojem Katowice 1:1. » Czytaj więcej
Strzelcy bramek po meczu z RozwojemStrzelcy bramek po meczu z Rozwojem Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi strzelców bramek w dzisiejszym spotkaniu - Rafała Jankowskiego i Sebastiana Gielzy. » Czytaj więcej
I znowu remisI znowu remis Zagłębie zremisowało z Rozwojem Katowice 1:1. Sosnowiczanie prowadzili od 47. minuty po golu Rafała Jankowskiego. Wyrównał w 86. minucie Sebastian Gielza. To piąty kolejny remis naszej drużyny. » Czytaj więcej