3. Michał Łaski
17. Dominik Radziemski

Trener: Maciej Jaworski
1:0 - Michał Bartkowiak 24'
35' Łukasz Grube 66' Jan Bartoš 73' Sławomir Orzech 76' Marcin Folc 90+2' Sławomir Orzech 90+2' Sławomir Orzech

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Piotr Łęgosz - Dariusz Łęgosz, Adrian Sławkowski (Włocławek)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 20 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Po raz drugi w tym sezonie przegrywamy mecz na wyjeździe.
90+4' zmiana Czwarta zmiana w Górniku - Mateusz Krzymiński za Wojciecha Szubę.
90+3' Hubert Tylec podaje w pole karne do Łukasza Tumicza, ale ten był na spalonym.
90+3' Paweł Domański szykował się do strzału w polu karnym, ale został zatrzymany przez Adriana Moszyka.
90+2' druga żółta -czerwona Sławomir Orzech obejrzał żółtą kartkę za faul na Rafale Jankowskim. To drugie upomnienie dla gracza gospodarzy i skończą oni mecz w dziesiątkę.
90+1' Akcja Mateusza Sawickiego i Wojciecha Szuby kończy się dobrą interwencją Jovana Ninkovicia w polu karnym.
90' doliczony czas Sędzia dolicza 3 minuty. Rok temu Zagłębie strzeliło gola w Wałbrzychu w ostatniej akcji meczu. Czy dziś będzie podobnie?
89' Błąd wałbrzyskiej defensywy. Piłkę przejmuje Łukasz Matusiak, który zagrywa prostopadłą piłkę do Łukasza Tumicza, a ten najpierw wypuszcza sobie ją nieco za daleko, a za chwilę próbuje opanować ją ręką, co zauważa sędzia.
88' Wrzutka Wojciecha Szuby z rzutu rożnego i udana interwencja Jovana Ninkovicia.
88' Ostra walka w okolicy narożnika boiska kończy się wywalczenie rogu przez graczy z Wałbrzycha.
86' Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Szuba, a Marek Wojtarowicz pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
86' Róg dla Górnika po tym jak Łukasz Cymański przerwał akcję Mateusza Sawickiego.
85' zmiana Z boiska schodzi strzelec bramki Michał Bartkowiak, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Sawicki.
83' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z narożnika boiska obok bramki głową strzelił Adrian Marek.
83' Waleczny Paweł Domański odebrał piłkę Adrianowi Moszykowi, ruszył lewą stroną i wywalczył kolejny róg.
82' Dośrodkowanie Łukasza Grubego i znowu nic groźnego róg nie przyniósł Zagłębiu.
82' Dynamiczny rajd Pawła Domańskiego lewą stroną boiska. Nasz młodzieżowiec zwiódł Marka Wojtarowicza i uderzy pod poprzeczkę. Damian Jaroszewski wybił piłkę na rzut rożny.
79' zmiana Druga zmiana w Górniku - Jan Rytko zastępuje Grzegorza Michalaka.
78' Na trybunach od paru minut jest bardzo głośno i trwa wymiana uprzejmości.
77' Zdecydowanie za mocno piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Grube.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Folca za faul
76' Łukasz Grube dośrodkował z rzutu rożnego z drugiej strony boiska i piłka wyszła poza boisko.
75' Wrzutka z rzutu rożnego. Zamieszanie w polu karnym i kończy się drugim rogiem dla sosnowiczan.
74' Dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu wolnego. Bramkarz Górnika niepewnie interweniuje. Po jego zagraniu piłka odbija się od słupka i wychodzi na róg.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Orzecha za faul na Jovanie Ninkoviciu
73' Łukasz Grube zagrał piłę w pole karne w kierunku Łukasza Tumicza, ale ten przegrał pojedynek z Adrianem Moszykiem.
71' Z prawej strony boiska dośrodkował Sławomir Orzech, a akcję zakończył strzałem głową w krótki róg Marcin Folc. Mateusz Wieczorek złapał piłkę bez większego trudu.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - schodzi Jan Zinke, wchodzi Adrian Moszyk.
68' Ładnie akcję na lewej stronie boiska rozprowadzili Paweł Domański i Jovan Ninković. Niestety zbyt mocno piłkę wypuścił sobie Łukasz Tumicz, a po chwili Rafał Jankowski nie dobiegł do podania Łukasza Grubego.
66' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego niecelnie głową strzelił Jovan Ninković.
66' żóta kartka Jan Bartoš obejrzał żółty kartonik za faul na Rafale Jankowskim.
65' Do piłki podszedł Łukasz Grube. Strzelił prawą nogą nad murem, ale także nad wałbrzyską bramką, choć trzeba przyznać, że minimalnie nad nią.
64' Faul na Rafale Jankowskim ponad 25 metrów od bramki Górnika i szansa na strzał z rzutu wolnego.
63' Michał Bartkowiak znowu robił co chciał z graczami Zagłębia. Prostopadłym podaniem uruchomił Daniela Zinkiego, a ten przestrzelił zza pola karnego.
61' Trener Górnika ma jeszcze w zanadrzu komplet zmian, a szkoleniowiec Zagłębia już może wprowadzić na boisko tylko Jakuba Malarę, który mógłby zmienić Huberta Tylca lub Pawła Domańskiego.
60' Jovan Ninković próbował przedrzeć się lewą stroną boiska, ale nie dał rady przejść Daniela Zinkego.
57' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska piłkę do bramki pakuje Rafał Jankowski, ale radość trwała tylko chwilę, bo tym razem spalonego pokazał drugi z asystentów.
56' Gospodarze ruszają z kontrą po stracie Zagłębia. Mają przewagę liczebną. Daniel Zinke przerzuca piłkę z prawej strony na lewą do Michała Bartkowiaka. Sędzia asystent pokazuje spalonego, choć z naszej perspektywy wyglądało, że wszystko było zgodnie z przepisami. Trener Górnika jest bardzo zły.
56' Rzut rożny dla Zagłębia fatalnie rozegrany. Łukasz Grube zagrywa do Łukasza Matusiaka, a ten gubi piłkę przed polem karnym Górnika.
54' zmiana Nie ma na co czekać - trzecia zmiana w Zagłębiu. Łukasz Tumicz wchodzi za Michała Cyganka.
53' Po podaniu Grzegorza Michalaka Marcin Folc strzelił po ziemi prawą nogą z około 18 metrów i piłka przeszła tuż obok dalszego słupka.
52' Łukasz Matusiak dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska, a Hubertowi Tylcowi udało się oddać strzał głową z prawej strony pola karnego. Strzał był celny, ale został obroniony.
52' Zagłębie zmuszone do gry atakiem pozycyjnym. Górnik się broni na własnej połowie.
51' Łukasz Matusiak próbował zabrać się z piłką na połowie Górnika, ale się poślizgnął i upadł.
48' Po rzucie rożnym wykonanym przez Wojciecha Szubę małe zamieszanie w polu karnym, ale wszystko się dobrze kończy.
47' Znowu świetna akcja Michała Bartkowiaka. Szesnastolatek zszedł z piłką z lewej strony do środka boiska, oddał strzał z około 20 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od nogi Adriana Marka i minimalnie minęła bramkę. Akcję asekurował jeszcze Mateusz Wieczorek, który nawet wpadł na słupek.
47' Wejście Łukasza Cymańskiego oznacza, że już trzeci zawodnik gra dzisiaj na prawej obronie Zagłębia. Zaczynał Marcin Sierczyński, potem na tę pozycję wszedł Jan Grzesik. Po jego zejściu z boiska wrócił tam "Siara", a teraz po złamaniu nosa zastąpił go właśnie Łukasz Cymański
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Na drugą połowę Zagłębie wyjdzie bez Marcina Sierczyńskiego, który pod koniec pierwszej połowy doznał złamania nosa. W jego miejsce na boisku pojawi się debiutujący w naszym zespole Łukasz Cymański.
46' Dzisiejszemu meczowi z trybun przygląda się zawodnik, który w obu walczących na murawie klubach spędził łącznie 10 sezonów. Marcin Morawski przez osiem lat, w tym pięć poprzednich, grał w Górniku, a w sezonach 2004/2005 i 2005/2006 reprezentował barwy naszego klubu. W poprzednich sześciu potyczkach między sosnowiczanami a wałbrzyszanami "Moraś" brał udział jako zawodnik. W jednym z nich strzelił nawet bramkę z rzutu rożnego. Od tego sezonu jest piłkarzem Polonii/Sparta Świdnica. Dziś ma wolne, bo jego klub dopiero jutro inauguruje sezon meczem z Bielawianką Bielawa.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Zagłębie przegrywa 0:1 z Górnikiem i na razie nie możemy być zadowoleni z tego, co w wykonaniu naszego zespołu obserwujemy na stadionie pod Chełmcem.
45' doliczony czas Sędzia dorzuca dwie minuty.
45' kontuzja Zagłębie gra w dziesiątkę, bo Marcinowi Sierczyńskiemu polała się krew i konieczna jest interwencja masażysty.
43' Tym razem dośrodkowanie Łukasza Grubego było dobre, ale dobra też była interwencja Jana Bartoša w polu karnym.
42' Faul na Hubercie Tylcu z prawej strony boiska i mamy rzut wolny.
41' Tym razem Łukasz Grube nie dośrodkowywał z kornera, tylko zagrał krótko do wybiegającego z pola karnego Rafała Jankowskiego. Ostatecznie akcję zakończył strzał Marcina Sierczyńskiego zza pola karnego, po którym piłka minęła bramkę.
40' Hubert Tylec wrzucił z prawej strony boiska. Marek Wojtarowicz wygrał główkowy pojedynek z Rafałem Jankowskim. Do odbitej piłki podbiegł Paweł Domański. Po jego strzale z ponad 20 metrów piłka ociera się o jednego z graczy Górnika i wychodzi na róg.
39' Nie udało się! Po raz kolejny fatalnie dośrodkował Łukasz Grube. Może pora, aby ktoś inny wziął się za rogi, bo dzisiaj Grubemu wyraźnie nie idzie.
39' Marcin Sierczyński zatrzymany przez Dariusza Michalaka i mamy rzut rożny. Czy wreszcie uda się dobrze dośrodkować?
37' Groźna akcja Górnika. Daniel Zinke minął na prawej stronie Adriana Marka i zagrał w pole karne w kierunku Grzegorza Michalaka i odważna interwencja Mateusza Wieczorka zapobiegła przejęciu piłki przez wałbrzyszanina.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Grubego za faul na Janie Bartošu.
35' Łukasz Matusiak rozciągnął grę na prawą stronę boiska do Huberta Tylca, który dośrodkował w pole karne, a Damian Jaroszewski wypiąstkował piłkę.
31' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube, a w walce o piłkę Adrian Marek sfaulował Damiana Jaroszewskiego i konieczna jest wizyta wałbrzyskiego masażysty
30' Hubert Tylec dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka przeleciała przez pole karne na drugą stronę, gdzie przejął ją Paweł Domański i przy próbie wrzutki w akcję wmieszał się Marek Wojtarowicz - będzie róg.
29' Zajrzeliśmy do danych osobowych i widzimy, że strzelec bramki dla Górnika Michał Bartkowiak urodził się 3 lutego 1997. Ma więc dokładnie 16 lat, pół roku i jeszcze tydzień
28' Po wejściu na boisko Paweł Domański zameldował się na lewym skrzydle, na prawe skrzydło przeszedł Hubert Tylec, a Marcin Sierczyński wrócił z prawej pomocy tam, gdzie zaczynał mecz, czyli na prawą obronę.
27' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Paweł Domański za Jana Grzesika.
26' Szykuje się zmiana w Zagłębiu. Do linii bocznej podchodzi Paweł Domański.
26' Ze stojącej piłki dośrodkował Łukasz Grube, ale po raz kolejny za mocno i piłka wyszła na aut.
25' Faul Dariusza Michalaka na Marcinie Sierczyńskim z prawej strony boiska na wysokości pola karnego i mamy rzut wolny
24' gol - piłka nożna 1:0 Michał Bartkowiak odebrał piłkę na własnej połowie, ruszył lewą stroną boiska, minął Łukasza Matusiak zbiegł z piłką do środka i strzelił z około 20 metrów. Piłka wylądowała pod poprzeczką.
23' Grzegorz Michalak huknął prawą nogą z około 25 metrów - na posterunku był Mateusz Wieczorek.
22' Trener Mirosław Kmieć bardzo nerwowo reaguje na poczynania swoich zawodników i już po raz kolejny wizytę u naszego szkoleniowca złożył sędzia techniczny.
20' Prostopadła piłka od Rafała Jankowskiego w pole karne do Michała Cyganka. Chorągiewka w górze i akcja przerwana, a szkoda, bo Michał Cyganek efektownie przelobował wałbrzyskiego golkipera.
19' Grzegorz Michalak doskoczył do piłki zagranej przez Marcina Folca i strzelił z około 30 metrów, ale na linii strzału stał Sławomir Jarczyk, który przyjął piłkę na udo.
17' Marcin Folc zgrał piłkę głową w pole karne, a nadbiegający prawą stroną boiska Daniel Zinke uderzył z ostrego kąta z powietrza nad poprzeczką.
16' Rafał Jankowski po szybkiej interwencji Grzegorza Buczka już jest z powrotem na boisku.
15' Świetna prostopadła piłka od Michała Cyganka do Rafała Jankowskiego w pole karne, ale nasz napastnik był na spalonym, a na domiar złego interweniujący Damian Jaroszewski wpadł w "Jankesa" i konieczna jest wizyta masażysty Grzegorza Buczka.
13' Zmiana w ustawieniu Zagłębia - Marcin Sierczyński przeszedł na prawą pomoc, a na prawej obronie gra Jan Grzesik. Zobaczymy, czy to tylko chwilowo, czy na dłużej.
12' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Wojciecha Szuby piłka pada łupem stojącego na skraju pola karnego Jovana Ninkovicia.
11' Przy bocznej linii boiska Hubert Tylec sfaulował Sławomira Orzecha i Górnik ma rzut wolny.
9' Jan Grzesik próbował dośrodkować z prawego skrzydła w kierunku Huberta Tylca, ale także to dośrodkowanie było zbyt mocne i futbolówka opuściła boisko.
8' Łukasz Grube zbyt mocno posłał z rzutu rożnego odchodzącą piłkę i wałbrzyszanie zaczną z autu.
8' Rajd Jana Grzesika prawą stroną przerywa interwencja Dariusza Michalaka i mamy pierwszy róg.
7' Pierwszy celny strzał w meczu. Po podaniu Rafała Jankowskiego z prawej strony boiska z około 20 metrów zbyt lekko strzelał Łukasz Matusiak
6' Michał Cyganek wypuścił w bój Rafała Jankowskiego, a w polu karnym przy próbie dryblingu "Jankesowi" piłkę odebrał Jan Bartoš
5' Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka ostatecznie ląduje w rękach Mateusza Wieczorka
4' Dośrodkowanie Daniela Zinkego przerwane przez Adriana Marka i Górnik ma rzut rożny.
4' Łukasz Matusiak odebrał piłę Grzegorzowi Michalakowi, ale za chwilę Dariusz Michalak powstrzymał Jana Grzesika.
2' Od początku głośny doping z obu stron.
1' gwizdek 16:59 Zaczęło się. Rozpoczęli sosnowiczanie.
0' 16:58 Już po losowaniu. Jeszcze ostatnia mobilizacja w kółeczku i za chwilę zaczynamy.
0' 16:56 Słyszymy, że piłkarze już się zbierają w tunelu, a to dlatego, że trybuna prasowa na stadionie Górnika znajduje się dokładnie nad tym tunelem. I właśnie wyszli - Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Górnik w niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach oraz białych getrach. Sędziowska trójka z Włocławka w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 16:53 Jak poinformował spiker, dzisiejszy mecz jest pierwszym, w którym piłkarze przebierają się w kompleksie Aqua Zdrój i po raz pierwszy wyjdą na stadion przez tunel, a nie z kontenerów. Jest to więć poniekąd historyczny mecz dla Wałbrzycha.
0' 16:50 Piłkarze obu zespołów już zakończyli rozgrzewkę. Kibice jeszcze schodzą się na trybuny, na ogrodzeniu przybywa flag. Fotoreporterzy naostrzyli swoje obiektywy. Za chwilę zaczynamy!
0' 16:45 Zaplecze stadionu w Wałbrzychu znacznie się poprawiło w stosunku do naszych poprzednich wizyt. Piłkarze już nie przebierają się w ustawionych na bieżni kontenerach, tylko w szatniach niedawno wybudowanego za boiskiem basenu. Na trybunach nic się nie zmieniło na lepsze, ale może przy naszej następnej wizycie w tym aspekcie infrastruktury także zaobserwujemy postęp.
0' 16:35 Jeszcze czekamy na kartkę ze składami, ale po spojrzeniu na biorących udział w rozgrzewce piłkarzy Zagłębia, wnioskujemy że Mirosław Kmieć wystawił taki sam skład, jaki tydzień temu wyszedł na mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Po dwóch meczach toczonych w upale, pogoda wreszcie odpuściła i można powiedzieć, że dziś w Wałbrzychu jest wręcz idealna do gry. Przerw na uzupełnienie płynów raczej dziś nie będzie.
0' 16:25 Na rozgrzewkę wyszli także piłkarze Górnika. Wśród nich zauważyliśmy dobrze znaną z gry w Sosnowcu sylwetkę Marcina Folca, który od tego sezonu reprezentuje wałbrzyską drużynę. Po dwóch sezonach w Tychach "Folczyk" wrócił bliżej swoich rodzinnych stron. Pochodzi on z nieodległego od Wałbrzycha Jawora i jest wychowankiem tamtejszej Kuźni.
0' 16:20 Piłkarze Zagłębia już wyszli na rozgrzewkę i w towarzystwie trenerów przygotowują się do spotkania. W Wałbrzychu są już także fanatycy Zagłębia, którzy po podróży z przesiadką we Wrocławiu dotarli do celu podróży, a są tutaj po raz pierwszy w dziejach meczów w II lidze. W poprzednich sezonach przyjazd do Wałbrzycha uniemożliwiało zamknięcie trybun oraz akcja związana z powołaniem do życia Zagłębia 1906.
0' 16:15 Witamy ze stadionu przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu i zapraszamy na relację na żywo z meczu trzeciej kolejki II ligi zachodniej, w którym miejscowy Górnik zmierzy się z naszym Zagłębiem.
Kibicowski film z WałbrzychaKibicowski film z Wałbrzycha Prezentujemy ponad sześciominutowy film, na którym można obejrzeć najciekawsze wydarzenia na trybunach podczas meczu Górnika Wałbrzych z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z Wałbrzycha (galeria II)Zdjęcia z Wałbrzycha (galeria II) Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z meczu Górnika Wałbrzych z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w WałbrzychuZdjęcia z meczu w Wałbrzychu Zapraszamy do oglądania zdjęć z przegranego przez Zagłębie 0-1 meczu z Górnikiem Wałbrzych. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu w WałbrzychuKomentarze po meczu w Wałbrzychu Musimy się obudzić! Tak dalej być nie może! To jest skandal! - tak skomentowali niespodziewaną porażkę w Wałbrzychu piłkarze Zagłębia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w WałbrzychuKonferencja prasowa po meczu w Wałbrzychu - Przegraliśmy mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać dlatego, że popełniłem błąd. Polegał on na złym zestawieniu wyjściowej jedenastki - przyznał po meczu w Wałbrzychu Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Bramka z meczu Górnik - ZagłębieBramka z meczu Górnik - Zagłębie Zapraszamy do oglądania filmu z piękną bramkową akcją 16-letniego Michała Bartkowiaka w przegramym przez Zagłębie 0-1 wyjazdowym meczu  z Górnikiem Wałbrzych.  » Czytaj więcej
Szesnastolatek pokonał ZagłębieSzesnastolatek pokonał Zagłębie Zagłębie przegrało w Wałbrzychu 0:1. Jedyną bramkę strzelił po solowej akcji i pięknym strzale zawodnik, który jest zbyt młody, aby nosić na koszulce reklamę sponsora Górnika. » Czytaj więcej