(79' 27. Łukasz Tumicz)

22. Dawid Kudła
15. Jakub Malara

Trener: Mirosław Kmieć
1:0 - Rafał Jankowski 9' 1:1 - Łukasz Białożyt 57' 2:1 - Rafał Jankowski 60' 2:2 - Hubert Antkowiak 90+2'

Trener: Jarosław Araszkiewicz
Sędziowie: Sebastian Załęski - Radosław Grabowski, Mariusz Głowacki (Ostrołęka)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+2' gol - piłka nożna 2:2 .Niewykorzystane sytuacje się zemściły. Rzut wolny dla Jaroty z własnej połowy. Piłka wędruje w pole karne sosnowiczan. Chwila zagapienia w obronie i Hubert Antkowiak pakuje piłkę po ziemi pomiędzy nogami Mateusza Wieczorka.
90' Dawid Ryndak przedarł się prawym skrzydłem, zagrał w pole karne, obrona Jaroty lekko się zagubiła i do piłki dopadł Maciej Rozmus, który zmarnował wyborną okazję na bramkę w debiucie i strzelił tyleż mocno co niecelnie.
90' Łukasz Grube zagrał górą do Tomasz Szatana, który uderzył z woleja z około 12 metrów, ale trafił w rywala.
89' Maciej Rozmus zagrał między obrońcami Jaroty w kierunku Łukasza Tumicza, ale interwencja Simona Krawczyka poza polem karnym sprawiła, że nasz napastnik nie doszedł do piłki.
86' Po wrzutce z rogu piłka przeleciała przez całe pole karne i znalazł się po drugiej stronie boiska, skąd wrzucił ją Tobiasz Kupczyk, a Piotr Garbarek strzelił z woleja wysoko nad bramką.
86' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny w drugiej części spotkania.
84' Łukasz Tumicz przebywa na boisku zaledwie 5 minut, a już dwa razy został złapany na spalonym. Niektórym przypomniał się teraz taki zawodnik jak Hubert Jaromin.
82' Jeszcze jedno dośrodkowanie Łukasza Grubego i piłkę ponownie poza końcową linię wybija Hubert Antkowiak.
82' Rzut rożny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego i strzale Tomasza Szatana piłka wychodzi na róg.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu w tym sezonie - za Michała Cyganka wchodzi debiutujący w naszej drużynie Maciej Rozmus
79' Rafał Jankowski po zejściu z boiska nie poszedł na ławkę rezerwowych, tylko wbiegł po schodach na trybunę VIP, uściskał byłego prezesa Leszka Baczyńskiego i przekazał mu swoją koszulkę.
79' zmiana Rafał Jankowski kończy sezon 2012/2013 z trzynastoma bramkami w dorobku - na boisko wchodzi za niego Łukasz Tumicz.
75' zmiana Druga zmiana w drużynie Jarosława Araszkiewicza - Tobiasz Kupczyk wchodzi w miejsce Krzysztofa Czabańskiego.
71' Ponownie Hubert Tylec stanął przed szansą na bramkę. Po podaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska ograł rywala w polu karnym i strzelił po ziemi w długi róg. Niestety, minimalnie przestrzelił.
70' Z 20 metrów lewą nogą strzelał Hubert Tylec. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg Simon Krawczyk.
69' Zza pola karnego strzelał Michał Cyganek. Niepewnie interweniował Simon Krawczyk, który wypuścił piłkę z rąk. Przejął ją Rafał Jankowski, ale z ostrego kąta nie mógł strzelać. Ostatecznie akcję sfinalizował niecelnym strzałem Marcin Sierczyński.
68' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego pierwszy kontakt z piłkę zaliczył wprowadzony przed chwilą na plac gry Hubert Antkowiak.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Jarocie - Hubert Antkowiak za Adriana Owczarka.
67' Hubert Tylec do końca walczył z dwoma rywalami przy końcowej linii boiska i opłacało się - jest rzut rożny.
65' A tak w ogóle - Rafał Jankowski w ostatnich siedmiu meczach strzelił aż dziewięć bramek. Niezły wynik i w zależności od tego, jak będą dzisiaj trafiać inni czołowi snajperzy w naszej lidze, "Jankes" może jeszcze wskoczyć do pierwszej trójki najlepszych strzelców II ligi zachodniej.
64' I znowu ciekawa akcja lewą stroną boiska. Podania wymienili Hubert Tylec i Tomasz Szatan, który już w polu karnym odegrał do tyłu do Łukasza Grubego, ale ten z dystansu strzelił nad poprzeczką.
63' Tomasz Szatan przerzucił piłkę ze środka na boiska na lewą stronę do Huberta Tylca, który będąc w polu karnym zdecydował się na strzał, ale niestety posłał futbolówkę zbyt wysoko.
62' Rzut wolny dla Zagłębia zza narożnika pola karnego. Po strzale Tomasza Szatana piłka trafia w mur.
60' gol - piłka nożna 2:1 GOOOL!!!!! Zagłębie szybko się otrząsnęło po utracie gola i znowu prowadzi. Świetna akcja, w której obrona Jaroty została rozklepana. Michał Cyganek zagrał na prawą stronę pola karnego do Łukasza Grubego, który wyłożył piłkę przed bramkę do Rafała Jankowskiego, a "Jankes" tylko dostawił nogę i wpakował futbolówkę do siatki.
57' gol - piłka nożna 1:1 Sosnowiczanie nie wykorzystali dwóch świetnych okazji i zostali pokarani - po podaniu Karola Danielaka z prawej strony boiska nieobstawiony w polu karnym Łukasz Białożyt pokonuje Mateusza Wieczorka.
54' Znowu Rafał Jankowski w akcji! Po podaniu Dawida Ryndaka "Jankes" uderzył z około 12 metrów i Jarotę uratował stojący przy słupku Hubert Oczkowski
54' Hubert Tylec przedarł się lewym skrzydłem i wypatrzył stojącego na środku pola karnego Rafała Jankowskiego, który strzelił prawą nogą i trafił w poprzeczkę! Piłka po odbiciu się od niej spadła na boisko, ale przed linią bramkową.
53' Michał Cyganek odegrał piłkę na linię pola karnego do Tomasza Szatana, który miał czas i miejsce tylko, aby uderzyć swoją słabszą lewą nogą i Simon Krawczyk nie miał kłopotów ze złapaniem toczącej się po murawie piłki.
51' Dawid Ryndak po rajdzie prawą stroną wyłożył piłkę na 18. metr do Łukasza Grubego, a ten strzelił z pierwszej piłki wysoko nad bramką.
50' W pierwszych pięciu minutach pierwszej połowy mieliśmy aż pięć akcji godnych opisania. Dla odmiany w pierwszych pięciu minutach drugiej części gry, nie ma o czym pisać.
47' Adrian Marek zajął miejsce środkowego obrońcy, a Wołodymyr Ostrouszko przesunął się na lewą stronę obrony.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową spotkania. Na boisko wchodzą Adrian Marek i Hubert Tylec, a plac gry opuścili Adrian Pajączkowski i Paweł Domański
45+1' gwizdek Sędzia doliczył do pierwszej połowy zaledwie 13 sekund. Sosnowiczanie prowadzą po ostatniej pierwszej połowie tego sezonu 1:0.
45' Sędzia stosuje przywilej korzyści po faulu na Tomaszu Szatanie, ale ponieważ Michał Cyganek znalazł się na spalonym w momencie podania, arbiter wraca do faulu i dyktuje rzut wolny z okolicy środkowego koła.
44' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przejęli sosnowiczanie i ruszyli z kontrą, który zakończyła się na 30. metrze przed bramką Jaroty.
43' Damian Pawlak z pierwszej piłki zagrał w pole karne do Adriana Owczarka, a znowu czujny był Sławomir Jarczyk, który wyekspediował piłkę wślizgiem na róg.
42' Paweł Domański dośrodkował z lewego skrzydła, a Miłosz Filipiak nie pozwolił na dojście do piłki Dawidowi Ryndakowi.
39' Marcin Sierczyński zagrał piłkę po ziemi w pole karne, a Rafał Jankowski spróbował strzału piętą, ale był dobrze blokowany przez Piotra Garbarka.
38' Paweł Domański, walcząc o piłkę zagraną z głębi pola, stratował Huberta Oczkowskiego.
36' Michał Cyganek efektownie podał do Rafała Jankowskiego, ale zdaniem sędziego liniowego "Jankes" był na spalonym.
35' Adrian Owczarek zaszalał na prawej stronie boiska i dograł piłkę w pole bramkowe do Karola Danielaka, który nie wykorzystał dobrej sytuacji. Marcin Sierczyński uratował Zagłębie, wybijając piłkę na rzut rożny.
31' Łukasz Grube zakręcił piłkę w pole bramkowe z narożnika boiska, a Simon Krawczyk niezbyt pewnie interweniował i wybił piłkę ręką na aut.
30' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego piłkę znad głowy Tomasza Szatana zdejmuje Simon Krawczyk, ale za chwilę będziemy mieli kolejny róg, bo po dośrodkowaniu Wołodymyra Ostrouszki niezbyt dobrze w polu karnym głową zagrał Łukasz Białożyt.
30' Przy piłce stanęli lewonożny Adrian Pajączkowski i prawonożny Tomasz Szatan. Ostatecznie na strzał zdecydował się Szatan. Piłka trafiła w mur i mamy róg
29' Piotr Garbarek sfaulował Rafała Jankowskiego tuż poza polem karnym Jaroty. Szansa na strzał albo dośrodkowanie z rzutu wolnego.
27' Podanie ze środka boiska w stronę Łukasza Białożyta, ale Mateusz Wieczorek jest czujny i wychodzi do lecącej piłki i łapie ją na skraju pola karnego.
26' Karol Danielak stoczył w polu karnym Zagłębia pojedynek z Marcinem Sierczyńskim, z którego zwycięsko wyszło Zagłębie.
24' Łukasz Białożyt zagrał głową w pole karne w kierunku Karola Danielaka, a Mateusz Wieczorek krzyknął "Moja" i pewnie złapał futbolówkę.
23' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego akcję na dalszym słupku zamknął Łukasz Białożyt, ale po jego strzale z bardzo ostrego kąta piłka nie trafiła nawet w boczną siatkę.
22' Łukasz Białożyt w rogu boiska nabił piłkę o nogę Sławomira Jarczyka i drużyna gości ma róg
20' Mamy jedną zmianę w składzie Jaroty w porównaniu ze składami, które otrzymaliśmy przed meczem. Nie ma na boisku Bartłomieja Olejniczaka, który miał grać z numerem 19, a występuje Hubert Nawrocki, który w składach był wpisany jako rezerwowy
19' Łukasz Białożyt zagrał w pole karne do Karola Danielaka, ale dobre ustawienie Sławomira Jarczyka i pewna interwencja zapobiegły dojściu do piłki przez lewoskrzydłowego gości.
16' Rafał Jankowski przymierzył z około 20 metrów i posłał piłkę nad poprzeczką.
15' Za narożnika boiska dośrodkował Krzysztof Czabański. Piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Huberta Oczkowskiego, który uderzył nad bramką.
14' Trzeci kolejny rzut rożny dla Jaroty. Tym razem z drugiej strony boiska.
14' Po wrzutce Damiana Pawlaka z rzutu rożnego piłkę na kolejny róg wybija Tomasz Szatana.
13' Po dośrodkowaniu Damiana Pawlaka z prawej strony boiska Sławomir Jarczyk uprzedził Adriana Owczarka i wybił piłkę na rzut rożny.
13' Faul na Tomaszu Szatanie przy lewej linii bocznej boiska. Z rzutu wolnego zbyt nisko dośrodkował Łukasz Grube.
11' Miękka wrzutka Huberta Oczkowskiego w pole karne, ale Karol Danielak nie zdołał zamknąć akcji.
9' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!! Łukasz Grube podał do Michała Cyganka, który odegrał na pole karne w kierunku Rafała Jankowskiego, a "Jankes" uderzył po ziemi prawą nogą, nie dając szans debiutującemu w II lidze Simonowi Krawczykowi.
6' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego defensywa Jaroty oddala zagrożenie z własnego pola karnego.
6' Rafał Jankowski strzelał z 16 metrów i zmierzającą w dolny róg piłkę paruje na rzut rożny Simon Krawczyk.
5' Po rogu nic się nie wydarzyło pod bramką gości, ale za chwilę goście ruszyli na naszą bramkę. Krzysztof Czabański wyłożył piłkę do Damiana Pawlaka, a ten w wybornej sytuacji, mając przed sobą tylko Mateusza Wieczorka, posłał piłkę po ziemi obok słupka
4' Zagłębie od razu ruszyło z kontrą, a konkretnie ruszył z nią Dawid Ryndak, którego przed polem karnym powstrzymał wślizgiem Miłosz Filipiak i mamy róg.
4' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego piłkę piąstkuje Mateusz Wieczorek.
3' Adrian Pajączkowski fauluje przy linii bocznej Huberta Oczkowskiego i goście mają okazję po raz drugi wrzucić piłkę w pole karne z rzutu wolnego.
2' Rzut wolny dla Jaroty z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Łukasza Białożyta głową strzelał Adrian Owczarek. Piłka przeszła obok bramki, ale gracz gości i tak znajdował się na spalonym.
1' gwizdek 16:59 Za nami koniec uroczystości i podziękowań. Już gramy - rozpoczęli goście.
0' 16:58 Z okazji rozegrania setnego meczu w Zagłębiu pamiątkową koszulkę otrzymał Adrian Pajączkowski.
0' 16:57 Mała różnica zdań na trybunach - część kibiców skanduje nazwisko starego prezesa, a druga część skanduje nazwisko nowego prezesa i śpiewa "Nikt Cię tu nie chce, Baczyński, nikt Cię tu nie chce".
0' 16:56 Przed meczem okolicznościowy szpaler dla odchodzącego prezesa Leszka Baczyńskiego utworzony przez wszystkich zawodników Zagłębia, sztab szkoleniowy oraz nowego prezesa Marcina Jaroszewskiego. Drużyna żegna się z byłym już prezesem uściskami, a kapitan Sławomir Jarczyk wręcza Leszkowi Baczyńskiemu okazały bukiet kwiatów.
0' 16:54 Sędzia już wyprowadził obie drużyny na boisko. Zagłębie dzisiaj zagra w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a Jarota w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 16:50 Przypominamy, że Zagłębie walczy dzisiaj o to, aby na koniec sezonu zająć czwarte miejsce. Co prawda, nie daje ono awansu do I ligi, ani dodatkowych gratyfikacji finansowych, ale zawsze to lepiej skończyć ligę na czwartej, a nie na szóstej pozycji. Oczywiście, gramy również o przedłużenie serii meczów bez porażki. Na razie jest ich czternaście (choć trener Mirosław Kmieć zalicza także nierozegrany mecz z Lechem Rypin)
0' 16:45 Oczywiście, najważniejsza zmiana w Zagłębiu, to nie zmiana, która wystąpiła w składzie, ale zmiana, a właściwie zmiany, które dokonały się w czwartek. Najpierw powołano nową Radę Nadzorczą, a następnie nowo wybrana trzyosobowa rada odwołała Leszka Baczyńskiego ze stanowiska prezesa Zagłębia i mianowała na tę funkcję Marcina Jaroszewskiego.
0' 16:40 Znamy już składy obu zespołów i można powiedzieć, że w Zagłębiu dzisiaj rewolucja - aż trzy zmiany w porównaniu do niedzielnego spotkania w Polkowicach. Kontuzjowany w ostatnim meczu Dawid Kudła ustąpił miejsca Mateuszowi Wieczorkowi. Na lewej obronie za Jovana Ninkovicia zagra Adrian Pajączkowski, a z powodu własnego ślubu nieobecny jest dzisiaj Łukasz Matusiak. Po raz pierwszy od pierwszej minuty zagra natomiast Paweł Domański, który zapewne wystąpi na lewej stronie pomocy, a do środka zostanie przesunięty Michał Cyganek, który rozpoczął mecz w Polkowicach na lewej pomocy.
0' 16:30 Meldujemy się ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z ostatniego w tym sezonu meczu Zagłębia.
Wypowiedzi trenerów po meczu z JarotąWypowiedzi trenerów po meczu z Jarotą Jak dowiedzieliśmy się, że Leszek Baczyński przestał być prezesem, to praktycznie w każdym z nas serce pękło. On nas traktował jak swoje dzieci, a my jego jak swojego ojca - powiedział Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z JarotąGaleria zdjęć z meczu z Jarotą Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jarotą Jarocin. W galerii znajduje się 51 fotografii. » Czytaj więcej
Film z meczu z JarotąFilm z meczu z Jarotą Zapraszamy do obejrzenia ostatniego skrótu filmowego z sezonu 2012/2013, a w nim do obejrzenia wszystkie bramki, które padły w meczu Zagłębia Sosnowiec z Jarotą Jarocin. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z JarotąWypowiedzi zawodników po meczu z Jarotą O komentarz do meczu z Jarotą Jarocin poprosiliśmy strzelca dwóch bramek Rafała Jankowskiego oraz Tomasza Szatana. Zapraszamy do lektury. » Czytaj więcej
Remis na koniec udanej wiosnyRemis na koniec udanej wiosny Na koniec sezonu 2012/2013 Zagłębie zremisowało z Jarotą Jarocin 2:2. Oba gole dla sosnowiczan strzelił Rafał Jankowski, a zwycięstwo odebrał nam gol Huberta Antkowiaka w doliczonym czasie gry. » Czytaj więcej