33. Przemysław Łukasik
4. Dawid Śliwiński
10. Mariusz Szuszkiewicz

Trener: Adam Buczek
1:0 - Mateusz Szczepaniak 18' 1:1 - Łukasz Grube 48' 2:1 - Mateusz Bartków 54' 2:2 - Rafał Jankowski 78'
15' Mateusz Szczepaniak 27' Mateusz Bartków 35' Rafał Darda 38' Patryk Bryła

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Jacek Kikolski - Artur Karpiński, Marcin Kurowski (Płock)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach sędzia kończy drugą połowę meczu. Dalej jesteśmy niepokonani!
90+4' Damian Ałdaś postanowił strzelić z około 30 metrów, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
90+2' zmiana Trzecia zmiana w Polkowicach - Rafał Kusowski za Ariela Famulskiego.
90+1' Prostopadła piłka od Łukasza Grubego w pole karne, ale Damian Primel ubiegł Pawła Domańskiego.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej połowy meczu.
90' Dawid Ryndak stracił piłkę na połowie Polkowic, a Jovan Ninković zapobiegł kontrze ofiarnym wejściem, po którym teraz musi skorzystać z pomocy masażysty.
89' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego zawodnicy z Polkowic na raty wybijają piłkę poza pole karne, aż trafia ona do Michała Cyganka, który próbuje technicznego strzału z około 25 metrów i posyła piłkę minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.
88' Faul na Michale Cyganku z lewej strony boiska i szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego.
87' Wołodymyr Ostrouszko wrzucił piłkę z autu w pole karne i znowu gospodarze byli górą.
86' Dawid Ryndak ładnie zagrał piłkę w kierunku Łukasza Tumicza, ale nasz napastnik wracał ze spalonego i sędzia uniósł chorągiewkę do góry.
85' Łukasz Tumicz zdaniem sędziego sfaulował Rafała Dardę, walcząc o górną piłkę przed polem karnym gospodarzy.
85' Paweł Domański zatrzymał wślizgiem atakującego lewym skrzydłem Damiana Ałdasia.
82' Łukasz Grube huknął na bramkę gospodarzy z ponad 30 metrów i Damian Primel z kłopotami sparował piłkę do boku.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz za Rafała Jankowskiego.
81' Wrzut z autu z lewej strony boiska. Po podaniu Jovana Ninkovicia piłka trafia do Rafała Jankowskiego, który nieco pomaga sobie ręką przy przyjęciu, czego nie zauważa sędzia. "Jankes" decyduje się na strzał z narożnika pola karnego, ale tym razem pudłuje.
80' Rzut wolny dla gospodarzy z 40 metrów. Po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia piłkę wybija stojący na skraju pola karnego Łukasz Matusiak.
78' gol - piłka nożna 2:2 Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne Łukasz Grube. Sławomir Jarczyk przedłużył dośrodkowanie, a zamykający akcję na dalszym słupku Rafał Jankowski kropnął z woleja pod poprzeczkę.
78' Rafał Jankowski wywalczył rzut rożny, po nabiciu piłki o nogi Przemysława Szuszkiewicza.
77' Jovan Ninković dośrodkował piłkę z lewej strony boiska. Rafał Jankowski przyjął ją w polu karnym i strzelił prawą nogą z około 8 metrów, ale obok bramki.
73' Piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Grubego wybił głową z pola karnego Mateusz Bartków.
73' Adrian Cieślak sfaulował Łukasza Grubego przy lewej bocznej linii boiska.
72' Paweł Domański strzelił lewą nogą po ziemi z narożnika pola karnego - Damian Primel obronił
70' Kontuzja Dawida Kudły i dwie wymuszone zmiany sprawiły, że Mirosław Kmieć może już skorzystać tylko z jednej zmiany. Kogo wprowadzi, aby odmienić losy meczu?
67' zmiana Druga zmiana w drużynie gospodarzy - Szymon Sołtyński zastąpił Mateusza Szczepaniaka.
67' Co za szansa! Marcin Sierczyński zagrał w pole karne. Damian Aldaś się poślizgnął nie sięgnął piłki, a Łukasz Grube znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał futbolówkę nad poprzeczką!
66' Po przejęciu piłki gospodarze ruszyli z kontrą. Pozostawiony na własnej połowie Łukasz Matusiak dał radę przejąć piłkę i zapobiegł ruszeniu przez gospodarzy w trzech na Mateusza Wieczzorka.
66' Z autu na wysokości pola karnego piłkę daleko posłał Wołodymyr Ostrouszko, ale znowu obrona z Polkowic nie dała się zaskoczyć.
63' Po dośrodkowaniu Adriana Krysiana z prawej strony boiska piłka trafia do Szymona Skrzypczak, który przy przyjęciu minął zwodem Marcina Sierczyńskiego i uderzył prawą nogą z około 15 metrów. Mateusz Wieczorek obronił ten strzał nogami.
62' Po rajdzie Pawła Domańskiego niedokładnie wybita przez defensywę gospodarzy piłka trafia na 25. metr pod nogi Łukasza Grubego, który decyduje się na strzał, ale tym razem Damian Primel nie dał się zaskoczyć Łukaszowi Grubemu.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Polkowicach - Karol Fryzowicz za Patryka Bryłę.
60' Dwie wrzutki Łukasza Grubego. Po rogu piłka odbita przez Przemysława Szuszkiewicza piłka jeszcze raz trafia do naszego pomocnika. Po drugim dośrodkowaniu wybita piłka trafia na 20. metr do Wołodymyra Ostrouszki, który strzela z woleja nad poprzeczką.
59' Michał Cyganek wrzucił piłkę w pole karne do Rafała Jankowskiego, który przyjął na klatkę piersiową i od razu strzelił, ale został zablokowany przez Mateusza Bartkowa i jest róg dla sosnowiczan.
58' "Jankes" już powrócił na boisko i gramy w komplecie. Mamy jeszcze ponad pół godziny na zmianę wyniku spotkania.
57' Rafał Jankowski opatrywany poza boiskiem przez Grzegorza Buczka.
56' Kontrowersyjna sytuacja. Piłka spadła pod nogi stojącego w polu bramkowym Rafała Jankowskiego, w którego wpadł Damian Primel. Sędzia uznał jednak, że nie było faulu.
54' gol - piłka nożna 2:1 Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Bryła. Jeden z zawodników gospodarzy zamknął akcję przy końcowej linii i odegrał piłkę głową na środek pola karnego, skąd Mateusz Bartków strzelił głową i po odbiciu od słupka piłka wpadła do siatki.
54' Faul Jovana Ninkovicia na Damianie Ałdasiu i rzut wolny dla Polkowic z prawej strony boiska.
52' Na ławkę rezerwowych Zagłębi wyszedł z szatni wyraźnie utykający na nogę Dawid Kudła. To może być już koniec sezonu dla naszego bramkarza.
50' Mateusz Szczepaniak sfaulował Wołodymyra Ostrouszkę, ale sędzia tym razem nie wyjął żółtego kartonika, a byłoby to już drugie upomnienie dla strzelca pierwszej bramki w dzisiejszym meczu. Taka decyzja nie spodobała się ławce sosnowiczan.
50' Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska a Damian Primel wyszedł do piłki i ją złapał.
48' gol - piłka nożna 1:1 Rafał Jankowski wycofał piłkę na 20. metr do Łukasza Grubego, a ten precyzyjnym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w okienku bramki gospodarzy.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany wymuszone kontuzją Dawida Kudły - za niego na boisko wchodzi Mateusz Wieczorek, a ponieważ Kudła był młodzieżowcem, to aby liczba młodzieżowców na boisku się zgadzała, Paweł Domański zastąpił Tomasza Szatana.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 55 sekundach gry sędzia Jacek Kikolski kończy pierwszą połowę meczu. Na razie wygląda na to, że seria Zagłębia może dziś dobiec kresu.
45+2' Po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia z rzutu rożnego zawodnicy umiejętnie się obronili, a piłkę wybił Dawid Ryndak.
45+2' KS Polkowice wywalczył rzut rożny, to już chyba będzie ostatnia akcja w tej połowie.
45+2' Gospodarze ruszyli z kontrą, ale Jovan Ninković nie dał się ograć Szymonowi Skrzypczakowi.
45+1' Wrzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy. Piłkę wrzucił Wołodymyr Ostrouszko, podanie przedłużył głową Sławomir Jarczyk, ale Tomasz Szatan nie zamknął akcji.
45' doliczony czas Sędzia dorzuca dwie minuty.
45' Po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia o piłkę walczył Mateusz Szczepaniak, ale przegrał bój ze Sławomirem Jarczykiem.
45' Tomasz Szatan zablokował wrzutkę Adriana Cieślaka z prawej flanki i KS Polkowice ma rzut rożny.
44' Dawid Kudła chyba nabawił się jakiegoś urazu nogi, bo nie próbował wznawiać gry z "piątki", tylko poprosił o wykop Łukasza Grubego.
43' Pogoda zdaje się poprawiać. Ciemne chmury zgodnie z prognozami synoptyków przemieściły się na północny wschód i zza chmur nieśmiało próbuje przebijać się słońce, choć w dalszym ciągu pada, ale już słabiej.
41' Z narożnika boiska tradycyjnie dośrodkował Łukasz Grube, a gospodarze znowu byli górą.
40' Łukasz Matusiak zagrał na lewą stronę pola karnego do Michała Cyganka, a ten przy strzale trafił w nogę Ariela Famulskiego i mamy rzut rożny.
39' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego piłkę głowa w polu karnym zagrał Wołodymr Ostrouszko, ale zamiast strzału na bramkę było to bardziej wybicie do góry.
38' żóta kartka Kartki się sypią jak choinka po Trzech Króli. Tym razem za faul na Marcinie Sierczyńskim do sędziowskiego notatnik trafił Patryk Bryła.
37' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Grube, a zamykający akcję Marcin Sierczyński nie zdołał oddać strzału z ostrego kąta.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Dardy za faul na Rafale Jankowskim, choć niewykluczone, że mogła być nawet czerwona, bo kapitan gospodarzy uderzył łokciem naszego napastnika.
34' Rajd Marcina Sierczyńskiego prawym skrzydłem zakończony niedobrym dośrodkowaniem.
32' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Na strzał prawą nogą zdecydował się Łukasz Grube, a Damien Primel pewnie złapał lecącą w środek bramki piłkę.
30' Szymon Skrzypczak zagrał z prawej strony boiska w pole karne, ale ani Mateusz Szczepaniak, ani Damian Aldaś nie dali rady dojść do piłki.
29' Tomasz Szatan strzelił z około 20 metrów, ale Damian Primel nie dał się zaskoczyć.
29' Małe zamieszanie w polu karnym Polkowic po dośrodkowaniu Łukasza Grubego, ale gospodarzom udaje się wyjść obronną ręką.
28' Jovan Ninković przedarł się na pole karne gospodarzy i wywalczył róg.
27' żóta kartka Mateusz Bartków obejrzał żółtą kartkę za faul na Michale Cyganku. Obrońca gospodarzy stracił piłkę na połowie Zagłębia i aby zapobiec kontrze, pociągnął naszego zawodnika za koszulkę.
25' Łukasz Matusiak najpierw odebrał piłkę Arielowi Famulskiemu, a potem na koniec akcji strzelił nad poprzeczką z 25 metrów po podaniu Tomasza Szatana.
23' Po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Sławomir Jarczyk, a próbujący dobijać z ponad 20 metrów Adrian Krysian trafia w Dawida Ryndaka.
23' Faul Łukasza Matusiaka na Arielu Famulskim i gospodarze mają rzut wolny z ponad 30 metrów.
21' Tomasz Szatan zagrał prostopadłą piłkę do Michała Cyganka w pole karne. Nasz młodzieżowiec upadł w starciu z Rafałem Dardą, ale sędzia nakazał grać dalej.
19' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" i "Tylko BKS, hej w Bielsku, tylko BKS" - niesie się z sektora gości.
18' gol - piłka nożna 1:0 Lewą stroną boiska przedarł się Damian Ałdaś, który dośrodkował w pole karne, a Mateusz Szczepaniak strzałem głową z około 10 metrów nie dał szans Dawidowi Kudle.
16' Michał Cyganek zagrał w kierunku Rafała Jankowskiego i tym razem brawa dla Damiana Primela, który interweniując na skraju pola karnego wygarnął piłkę spod nóg naszego napastnika.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szczepaniaka za faul na Dawidzie Kudle. Szymon Skrzypczak zagrał górną piłkę w pole karne do Mateusza Szczepaniaka. Nasz bramkarz szybciej dopadł do piłki, a przy okazji gracz Polkowic wjechał jeszcze Kudle w nogi.
13' Szymon Skrzypczak zwiódł Wołodymyra Ostrouszkę i uderzył po ziemi z 20 metrów. Dawid Kudła rzucił się na piłkę i ją złapał.
12' Dawid Ryndak zdecydował się na strzał z dystansu, może w nadziei, że lecąca po śliskiej murawie piłka zaskoczy Damiana Primela.
11' W sektorze gości pojawiło się płótno "Bielsko - BKS". To zapewne ma związek z chorymi planami pewnych ludzi w Bielsku-Białej, którzy wymyślili sobie fuzję Podbeskidzie z BKS-em
10' Na stadionie w Polkowicach włączono oświetlenie i od razu wszystko lepiej widać na boisku. Pewnie też cieszą się fotoreporterzy.
9' Po dośrodkowaniu Damiana Ałdasia z narożnika boiska piłkę wybił z pola karnego Łukasz Grube
8' Teraz gospodarze wywalczyli pierwszy rzut rożny
7' Łukasz Grube zagrał po ziemi na bliższy słupek. Wybita piłka trafiła na 30. metr do Dawida Ryndaka, który próbował ją wstrzelić w pole karne, ale skończyło się autem bramkowym dla Polkowic
7' Łukasz Grube zagrał piłkę w kierunku Dawida Ryndaka, a Przemysław Szuszkiewicz wybił ją na rzut rożny.
5' Damian Ałdaś przedzierał się lewą stroną, ale wyjechał z piłką poza końcową linię.
3' Patryk Bryła wrzucił piłkę z autu w kierunku Szymona Skrzypczaka, ale najlepszy strzelec II ligi pomógł sobie ręką przy przyjęciu, co zauważył sędzia.
2' Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego zaczęło padać coraz mocniej i coraz ciemniejsze chmury pojawiły się nad Polkowicami.
1' gwizdek Już gramy! Zaczęli miejscowi
0' 16:57 Maskotka klubu z Polkowic wyprowadziła na boisko sędziów, a za sędziami na boisko wyszli piłkarze obu zespołów. Zagłębie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a Górnik cały na zielono.
0' 16:55 Na murawie nie ma jeszcze piłkarzy, ale są dwaj fotoreporterzy z Sosnowca, którzy skierowali obiektywy swoich aparatów w stronę trybuny głównej w celu "łowienia perełek", jak oni to ładnie nazywają (a przynajmniej jeden z nich tak nazywa)
0' 16:52 Jeśli ktoś z was mieszka na Środuli, to informujemy, że nasz redakcyjny kolega startuje w wyborach na dzielnicowego (ale nie takiego, co chodzi w niebieskim mundurze, tylko na radnego). Lokale wyborcze są czynne do 21:00, więc po zakończeniu śledzenia relacji z meczu w Polkowicach spokojnie możecie iść oddać głos na naszego człowieka - miejsce numer 8 na liście.
0' 16:50 Kibice z Polkowic, którzy mieli okazję oglądać tu przez rok Ekstraklasę, a przez kilka sezonów zaplecze Ekstraklasy, nie kwapią się do przychodzenia na II ligę. Frekwencja jest bardzo słaba. Poza trybuną główną na sektorach dla miejscowych jest około 50 osób. Być może futbol się tu już przejadł, a większość fanów sportu z Polkowic woli koszykówkę kobiet, w której miejscowy klub jest jedną z ośmiu najlepszych drużyn w Europie.
0' 16:40 Jedna rzecz na martwi jeśli chodzi o serię meczów bez porażki. Dwa lata temu za kadencji Leszka Ojrzyńskiego Zagłębie nie przegrało dziesięciu kolejnych spotkań, a kres tej serii nadszedł na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Była wówczas przedostatnia kolejka (tak jak dziś), mecz graliśmy w pierwszą niedzielę czerwca (dziś jest identycznie) i w trakcie meczu Zagłębia w Paryżu odbywał się finał męskiego French Open (wtedy Rafael Nadal grał z Rogerem Federerem, a dziś Rafael Nadal gra z Davidem Ferrerem).
0' 16:30 Pod stadion w troskliwej asyście wozów policyjnej zajechał pierwszy autokar kibiców Zagłębia, którzy postanowili zakończyć sezon 2012/2013 mocnym akcentem wyjazdowym, a gdy na chwilę wyłączono na stadionie muzykę, dało się usłyszeć lekkie grzmoty.
0' 16:25 Obie drużyny już się rozgrzewają na całkiem nieźle prezentującej się płycie boiska. W sosnowieckiej drużynie dwie zmiany w porównaniu do meczu z Elaną Toruń. Po pauzie za żółte kartki do składu wrócił Marcin Sierczyński, a to oznacza, że zagra on na prawej obronie, na środek obrony wrócił Wołodymyr Ostrouszko, a na ławkę powędrował Adrian Marek. Od pierwszej minuty zagra w Polkowicach superrezerwowy Michał Cyganek. Do tej pory strzelał on gole, tylko gdy wchodził na boisko z ławki. Może dzisiaj pokaże, że umie trafiać również, jak gra w wyjściowym składzie. W meczowej kadrze nie ma za to Huberta Tylca. Zresztą są dzisiaj w niej dwa wolne miejsca - Mirosław Kmieć ma do dyspozycji tylko pięciu rezerwowych.
0' 16:15 Wieści z frontu pogodowego - gdy wyjeżdżaliśmy z Sosnowca było gorąco, a nawet parno. Termometry na A4 pokazywały temperaturę powietrza powyżej 27 stopni, a temperatura nawierzchni wynosiła 45 stopni. Za Wrocławiem pogoda się lekko popsuła, a w okolicach Lubina zaczął padać deszcz. W tej chwili niebo nad Polkowicami jest zachmurzone, trochę się ochłodziło i przechodzi delikatny deszczyk. Oby tylko nie zaczęło padać mocniej i nie zaczęło wiać, bo tutejsza trybuna kryta wygląda na taką, która nie uchroni przed zacinającymi kroplami deszczu.
0' 16:05 Ten mecz nie ma już większego znaczenia jeśli chodzi o kluczowe rozstrzygnięcia w II lidze zachodniej. Dziś oczy większości kibiców interesujących się tą ligą, zwrócone są raczej na Kluczbork. Jeśli Bytovia wyjedzie z Opolszczyzny bez zwycięstwa, to już dzisiaj może przesądzić się sprawa awansu do I ligi. Ale my jeszcze mamy o co grać, o czym napisaliśmy w zapowiedzi meczu - przede wszystkim o kontynuowanie serii meczów bez porażki, a także o 4. miejsce w lidze.
0' 16:00 Witamy ze stadionu w Polkowicach i zapraszamy na relację z ostatniego w tym sezonie wyjazdowego meczu Zagłębia.
Wypowiedzi piłkarzy po meczu w PolkowicachWypowiedzi piłkarzy po meczu w Polkowicach O komentarz po zremisowanym 2:2 meczu w Polkowicach poprosiliśmy Łukasza Matusiaka, Łukasza Grubego, Rafała Jankowskiego i Dawida Ryndaka. Zapraszamy do lektury. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu w PolkowicachWypowiedzi trenerów po meczu w Polkowicach W pomeczowych wypowiedziach trenerzy nie szczędzili komplementów dla pod adresem obu drużyn oraz poziomu dzisiejszego widowiska. Zachęcamy to lektury tego co dzisiejszym meczu powiedzieli Mirosław Kmieć oraz trener drużyny z Polkowic Adam Buczek. » Czytaj więcej
Remis w Polkowicach - seria trwa!Remis w Polkowicach - seria trwa! Zagłębie zremisowało w Polkowicach 2:2. Gospodarze dwa razy prowadzili po golach Mateusza Szczepaniaka (18') i Mateusza Bartkowa (54'). Dla Zagłębia trafiali Łukasz Grube (54') i Rafał Jankowski (78'). » Czytaj więcej