20. Norbert Piszczek
8. Paweł Iwanicki

Trener: Mariusz Pawlak
1:0 - Marcin Orłowski 1' 2:0 - Daniel Feruga 54' (k.)
54' Dawid Kudła 55' Sławomir Jarczyk 58' Marcin Sierczyński 60' Adrian Marek 77' Marcin Garuch

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Artur Ciecierski - Paweł Wroński, Krzysztof Mandes (Warszawa)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach sędzia kończy drugą połowę meczu. Zaczynamy wiosnę od porażki.
90+2' Kapitalna szansa na trzecią bramkę dla Chojniczanki. Marcin Orłowski z około 15 metrów strzela obok bramki.
90' doliczony czas Sędzia doliczył trzy minuty.
90' zmiana Dawid Radomski wszedł za Damiana Rysiewskiego.
89' Z rogu dośrodkował Adrian Pajączkowski. do piłki dopadł Wojciech Białek, ale zamiast soczystego strzału głową było tylko lekkie muśnięcie.
88' Marcin Sierczyński zablokowany w polu karnym przez Dawida Abramowicza i jest czternasty róg.
85' zmiana Trzecia zmiana w Chojniczance - Robert Bednarek za Marcina Garucha.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Weisa.
83' Z rzutu wolnego uderzał Adrian Pajączkowski. Kopnięta lewą nogą piłka ostro skręciła w stronę bramki i Konrd Jałocha, który ruszył do przodu, musiał szybko się cofnąć, żeby nie dostać piłki za kołnierz.
83' Marcin Garuch sfaulował przy bocznej linii Łukasza Matusiaka.
80' Po dośrodkowaniu z rogu zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Akcję zakończył niecelnym strzałem przewrotką Tomasz Szatan.
79' Rzut wolny dla sosnowiczan za faul na Łukaszu Tumiczu. Wrzucał Łukasz Grube, a jeden z obrońców Chojniczanki wybił głową na róg.
78' Łukasz Grube po raz kolejny przy stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie, Konrad Jałocha piąstkuje i jest następny róg, już dwunasty.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Garucha za faul na Adrianie Pajączkowskim.
76' Jedenasty korner dla sosnowiczan. Znowu przy piłce Łukasz Grube, a po dośrodkowaniu górą obrona Chojniczanki.
74' Łukasz Grube wrzucił z rzutu rożnego, Tomasz Szatan strzelił głową w krótki róg, a Konrad Jałocha wybił piłkę przed siebie, a za chwili jeden z jego kolegów posłał piłkę na dziesiąty róg dla Zagłębia.
74' Adrian Pajjączkowski wywalczył róg dla sosnowiczan.
73' Adrian Pajączkowski po wejściu na boisko gra na lewym skrzydle, a na prawą stronę pomocy przeniósł się Dawid Weis.
72' zmiana Druga zmiana w Chojniczance - Tomasz Mikołajczak za Krystiana Feciucha.
71' Ósmy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego mamy tylko aut.
70' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Adrian Pajączkowski za Dawida Ryndaka.
69' Dawid Weis strzelał z lewej strony boiska. Piłka w rękach Konrada Jałochy.
68' Rzut wolny dla Zagłębia z boku pola karnego. Na bezpośredni strzał zdecydował się Łukasz Grube. Piłka spadła na górną część siatki, a sędzia wskazał na rzut rożny, co spotkało się z protestem bramkarza gospodarzy.
66' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Łukasz Tumicz za Rafała Jankowskiego i Wojciech Białek za Adriana Marka.
66' Składna akcja Chojniczanki lewą stroną boiska. Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza Łukasz Matusiak uprzedził Daniela Ferugę.
64' Łukasz Grube uderza z rzutu wolnego wysoko nad bramką.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Chojniczance - Jakub Kapsa za Kosukę Ikegamiego.
63' Dawid Ryndak faulowany 25 metrów przed bramką.
61' Wrzucał Daniel Feruga, a Jovan Ninković wybił futbolówkę na kolejny korner.
60' Rzut wolny dla Chojniczanki z około 35 metrów. Potężny strzał Daniela Ferugi, piłka zmierza pod poprzeczkę, ale na róg wybił ją Dawid Kudła.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Marka za faul na Kosuke Ikegamim.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Marcinie Orłowskim.
58' Krystian Feciuch za długo poprawiał sobie piłkę do strzału na 16. metrze i trafił tyko w nogi Adriana Marka.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za dyskusje z sędzią.
54' gol - po karnym 2:0 Daniel Feruga uderzył prawą nogą po ziemi. Dawid Kudła rzucił się w drugą stronę i nie miał szans na złapanie piłki.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły za faul na Marcinie Orłowskim i rzut karny dla Chojniczanki. Obrońcy Zagłębia źle zastawili pułapkę ofsajdową, a że robili to dosyć wysoko, bo zagraniu piłki z własnej połowy Marcin Orłowski biegł dobre 20 metrów zanim wpadł w pole karne, gdzie przy próbie mijania sosnowieckiego golkipera upadł na murawę.
52' I znowu z wolnego wrzucał Łukasz Grube. Tym razem piłkę piąstkował Konrad Jałocha, a gdy Dawid Weis zagrywał po ziemi w pole karne, obrońcy Chojniczanki wybili piłkę.
52' Kolejny faul na Dawidzie Weisie po lewej stronie boiska.
51' Po przerwie Zagłębie próbuje grać wyżej i atakować Chojniczankę pressingiem.
48' Prawą nogą w pole karne dośrodkował Łukasz Grube. Głową w kierunku dalszego słupka strzelał Jovan Ninković i zabrakło naprawdę niewiele, aby wyrównać.
48' Faul Daniela Ferugi na Dawidzie Weisie z lewej strony boiska.
47' Rzut wolny dla Chojniczanki po faulu Jovana Ninkovicia. Dośrodował Daniel Feruga, a Dawid Kudła złapał piłkę.
46' gwizdek 16:07 Rozpoczęła się druga część meczu.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 12 sekundach gry skończyła się pierwsza połowa meczu. Na razie wygląda to tak, jakbyśmy przyszli do kogoś w gości, jeszcze nie zdążyli zdjąć palta i już dostali w łeb.
45+3' Adrian Marek dał się ograć jak dziecko przy końcowej linii Marcinowi Orłowskiemu. Napastnik gospodarzu ruszył z piłką, ale dzięki wślizgowi Sławomira Jarczyka skończyło się tylko na rzucie rożnym.
45+1' Po faulu Krystiana Feciucha na Marcinie Sierczyńskim konieczna jet interwencja masażystów obu zespołów.
45' doliczony czas Sędzia doliczył dwie minuty.
45' Z lewego skrzydła wrzucił Jovan Ninković, a Tomasz Szatan w polu karnym przegrał walkę z Dawidem Abramowiczem.
45' Strzał Łukasza Grubego z 20 metrów. Piłka odbija się rykoszetem i od rzutu rożnego ratuje gospodarzy Patryk Laskowski.
43' Dawid Weis wpadł w pole karne, ograł zwodem Patryka Laskowskiego, ale już z wykończeniem akcji było bardzo źle.
43' Z prawej strony boiska dośrodkował Patryk Laskowski. Daniel Feruga niedokładnie przyjął piłkę, czym umożliwił Dawidowi Kudle skuteczną interwencję.
40' Z rogu wrzucał Daniel Feruga. Pilka najpierw została wybita głową przez Łukasza Matusiaka, a po drugiej wrzutce Ferugi niecelnie główkował Michał Markowski.
40' Strzał Damiana Rysiewskiego z 20 metrów. Piłka po nodze jednego z naszych graczy wychodzi na rzut rożny.
37' Damian Rysiewski dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Piłkę złapał Dawid Kudła.
36' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony boiska. W polu bramkowym góra z pojedynku z Rafałem Jankowskim wyszedł Konrad Jałocha.
35' Łukasz Grube strzelał z 25 metrów. Konrad Jałocha niepewnie wypiąstkował piłkę, a Tomasz Szatan w asyście obrońcy Chojniczanki strzelił obok bramki.
33' Łukasz Grube stracił piłkę na własnej połowie. Kosuke Ikegama ją przejął i zagrał w pole karne do Marcina Orłowskiego, który miał przed sobą Dawida Kudłę. Nasz bramkarz skrócił kąt i utrudnił napastnikowi Chojniczanki wykończenie akcji. Ostatecznie skończyło się na strzale obok bramki.
32' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego na piłkę nabiegł Marcin Sierczyński i w nieco ekwilibrystyczny sposób zagrał ją nogą. Stojący tyłem do bramki Rafał Jankowski nie dał rady dojść do pozycji strzeleckiej.
32' Dawid Weis wywalczył szósty rzut rożny dla Zagłębia.
31' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Rafale Jankowskim, ale dosyć kiepsko rozegrany przez Tomasza Szatana. Ciężko nam orzec, czy to miał być strzał, czy podanie.
29' Kolejne dwa kornery dla sosnowiczan. Po drugim krótko rozegranym spod bocznej linii piłkę wrzucał Łukasz Grube, a Rafał Jankowski w powietrznym pojedynku sfaulował Konrada Jałochę.
28' Seria trzech rzutów rożnych dla Zagłębia, ale żaden z nich nie został zakończony strzałem.
27' Ależ szansa! Z prawej strony wrzucał Dawid Ryndak. Tomasza Szatan strzelał głową z 5 metrów. Konrad Jałocha odbił piłkę przed siebie, a przy próbie dobitki z ostrego kąta golkiper gospodarzy wybił piłkę noga na róg.
26' Z lewej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković. Najpierw w polu karnym skiksował Błażej Jankowski, który podczas próby wślizgu rozminął się z piłką, a za chwilę w piłkę nie trafił Rafał Jankowski, ale miał o tyle trudniej, że nie spodziewał się błędu gracza Chojniczanki.
24' Kosuke Ikegama wraca ba boisko. Gospodarze w komplecie.
23' Przerwa w grze. Masażyści udzielają pomocy Japończykowi w barwach Chojniczanki, któremu coś się stało, gdy przerywał akcję Zagłębia wybiciem piłki na aut.
21' Dawid Abramowicz dośrodkował po rajdzie lewą stroną, a Marcin Orłowski z około 10 metrów z pierwszej piłki strzelił wysoko nad bramką.
21' Marcin Orłowski dośrodkował z prawej strony, a Daniel Feruga próbował złożyć się do strzału nożycami. Wyszło średnio.
20' Michał Markowski fauluje na środku boiska Rafała Jankowskiego i sędzie tym razem także kończy na słownym upomnieniu.
19' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu. Prawą nogą z 20 metrów uderzał Tomasz Szatan. Konrad Jalocha się nie natrudził z interwencją.
18' Daniel Feruga uderzył zza narożnika pola karnego, ale nadał piłce za duże rotacji i ta zamiast dokręcać się w stronę bramki, odkręcała się od niej.
17' Adrian Marek przerywa faulem akcję na połowie Chojniczanki. Sędzia przywołuje naszego zawodnika do siebie, ale kończy się tylko na słownej reprymendzie.
15' Z prawej strony boiska piłkę wrzucił Daniel Feruga. Głową w polu karnym zagrywał Marcin Orłowski. Doszedł do niej Marcin Garuch, ale nie zdołał opanować przed końcową linią i od bramki zacznie Dawid Kudła.
13' Marcin Garuch znowu zakręcił przy bocznej linii Marcinem Sierczyńskim, ale w sukurs poszedł Sławomir Jarczyk, który wybił piłkę, trafiając nią po drodze w nogi Garucha.
11' Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Grube. Piłkę wybił głową Marcin Garuch.
10' Michał Markowski fauluje w rogu boiska szarżującego Jovana Ninkovicia
9' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Dośrodkował Łukasz Grube, ale nikt nie doszedł do piłki i ta wpadła w ręce Konrada Jałochy.
9' Zza pola karnego strzelał Dariusz Rysiewski - piłka w rękach Dawida Kudły
8' Tym razem z ponad 30 metrów piłkę kopnął Łukasz Grube - niecelnie.
7' Na strzał z 25 metrów zdecydował się Daniel Feruga. Piłka minęła bramkę.
7' Marcin Sierczyński przedzierał się prawym skrzydłem, ale został powstrzymany wślizgiem przez Marcina Garucha.
3' Pisaliśmy o tym przed meczem. Trzeba był uważać na Marcina Orłowskiego, który już w czwartym swoim klubie strzela bramkę Zagłębiu. Zaczął jesienią 2005 w barwach Nysy Zgorzelec w meczu Pucharu Polski.
1' gol - piłka nożna 1:0 59 sekund wystarczyło Chojniczance do objęcia prowadzenia. Krystian Feciuch zagrał z prawej strony boiska do Marcina Garucha, który w polu karnym zakręcił obrońcą Zagłębia, wrzucił z lewej strony pola karnego w pole bramkowe, a Marcin Orłowski z bliska pokonał Dawida Kudłę strzałem głową.
1' gwizdek 15:04 Zaczęło Zagłębie
0' 15:02 Jakiś problem z rozpoczęciem meczu. Wygląda na to, że sędzia liniowy ma zastrzeżenia co do siatki w bramce Dawida Kudły.
0' 15:00 Kapitanem Zagłębia jest od tej rundy Sławomir Jarczyk i przed chwilą wraz z kapitanem gospodarzy Marcinem Garuchem wzięli oni udział w losowaniu stron.
0' 14:59 Oba zespoły prowadzone przez sędziowską trójkę wyszły z klubowego budynku. Piłkarze Zagłębia wyszli na prezentację w czerwonych T-shirtach z napisem "Trenerze Wyrobek, trzymaj się!"
0' 14:55 Rozgrzewka już za nami. Piłkarze udali się do szatni i za chwilę pojawią się na boisku, aby walczyć o pierwsze wiosenne punkty.
0' 14:50 Ze stadionowego nagłośnienia pani miłym głosem wymienia sponsorów Chojniczanki. Ta litania trwa już dobre dwie minuty. Wygląda na to, że w Chojnicach nie ma żadnych anonimowych sponsorów, tylko wszyscy chcą być wymienieni z nazwy. No, ale co kraj, to obyczaj.
0' 14:45 W porównaniu do naszej ostatniej wizyty w Chojnicach i przegranego 3:5 spotkania, trochę się na stadionie Chojniczanki zmieniło. Nad jedną z trybun zbudowano zadaszenie. Na nasze oko wygląda to trochę podobnie do zadaszenia na Stadionie Ludowym. Przed deszczem niekoniecznie uchroni, za to pozwala spełnić różne warunki licencyjne.
0' 14:35 Przemierzając 485 kilometrów dzielące Sosnowiec od Chojnic słyszeliśmy w radiu, że na północy kraju przewidywane są większe przejaśnienia i trzeba przyznać, że synoptycy mieli rację. Około godzinę temu nad Chojnicami wyszło słońce i zniknęły chmury, ale jest dosyć chłodno. Płyta boiska, biorąc pod uwagę, że nie jest podgrzewana, nie wygląda najgorzej jak na warunki pogodowe.
0' 14:30 W drużynie gospodarzy na środku obrony zagra były zawodnik Zagłębia Błażej Jankowski. Będzie on musiał sobie radzić z natarciami innego Jankowskiego - grającego w ataku sosnowiczan najlepszego strzelca II ligi zachodniej w minionym sezonie, Rafała. Defensorzy Zagłębia muszą zwrócić baczną uwagę na Marcina Orłowskiego, który pokonywał sosnowieckich golkiperów, gdy grał w Nysie Zgorzelec, Miedzi Legnica i Górniku Wałbrzych. W szeregach Chojniczanki zadebiutuje 24-letni Japończyk Kosuke Ikegami, który jesienią był zawodnikiem Gwardii Koszalin. W 14 III-ligowych występach zdobył 9 bramek. Na niego też trzeba będzie uważać.
0' 14:20 Znamy już składy, w jakich oba zespoły zainaugurują wiosnę. Mirosław Kmieć zdecydował, że na prawej obronie zagra Marcin Sierczyński, a nie Wołodymyr Ostrouszko, który często w sparingach grywał na tej pozycji. Na prawej pomocy wybiegnie Dawid Ryndak, który ostatnio borykał się z urazem. Szansę debiutu od pierwszej minuty dostał Łukasz Grube. Drugi z nowo pozyskanych Łukaszów - Tumicz, zasiadł na ławce rezerwowych.
0' 14:10 Rundę wiosenną czas zacząć! Witamy ze stadionu przy ul. Mickiewicza w Chojnicach i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Sosnowiec.
Łukasz Matusiak: Zabrakło jakości z przoduŁukasz Matusiak: Zabrakło jakości z przodu - Ambicja, wola walki były po naszej stronie. Biegaliśmy, dążyliśmy do zmiany wyniku przez pełne 90 minut. Brakło spokoju, ostatniego podania i strzału. Zabrakło jakości z przodu - skomentował porażkę w Chojnicach Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Zaczarowana bramka ChojniczankiDawid Ryndak: Zaczarowana bramka Chojniczanki - Uważam ten mecz za bardzo przegrany, bo Chojniczanka była w naszym zasięgu - ocenił pierwsze spotkanie rundy wiosennej pomocnik Zagłębia, Dawid Ryndak. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w ChojnicachGaleria zdjęć z meczu w Chojnicach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczs meczu pomiędzy Chojniczanką Chojnice a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują się 32 fotografie. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Nie tak to miało wyglądaćMirosław Kmieć: Nie tak to miało wyglądać Zapraszamy do przeczytania zapisu konferencji prasowej po meczu Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Sosnowiec, w której uczestniczyli trenerzy obu zespołów - Mirosław Kmieć i Mariusz Pawlak. » Czytaj więcej
Bramki z ChojnicBramki z Chojnic Prezentujemy bramki z meczu 18. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec uległo w Chojnicach 0:2. » Czytaj więcej
W Chojnicach zgodnie z tradycjąW Chojnicach zgodnie z tradycją Zagłębie przegrało w Chojnicach 0:2. Pierwszą bramkę już w 59. sekundzie strzelił Marcin Orłowski. W 54. minucie po faulu Dawida Kudły a Marcinie Orłowskim z rzutu karnego trafił Daniel Feruga. » Czytaj więcej