20. Wojciech Białek
6. Paweł Lesik

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Marcin Lachowski 4'
3' Bartosz Soczyński 20' Daniel

Trener: Jerzy Brzęczek
Sędziowie: Piotr Lasyk - Marcin Kasprzyk, Rafał Lasyk (Bytom)
90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu z Rakowem. Wygrywamy trzeci raz z rzędu!
90+2' zmiana Mateusz Gleń wszedł za Dawida Weisa
90+1' Łukasz Rojewski z prawego skrzydła zagrał w pole karne, ale Krzysztof Napora uprzedził Dawida Weisa.
90' doliczony czas +2
90' zmiana Marcin Sierczyński zmienił Dawida Ryndaka.
90' Rzut wolny dla Rakowa. Wszyscy gracze w okolicy pola karego, ale po wrzutce Pawła Kowalczyka piłkę na aut wybija Łukasz Matusiak.
88' Łukasz Rojewski wypuścił Dawida Weisa lewą stroną boiska, ale dośrodkowanie lewoskrzydłowego było już poza boiskiem.
87' Adrian Pajączkowski dał gościom rzut rożny, ale po raz kolejny w dzisiejszym spotkaniu zawodnicy gości potwierdzili, że stałe fragmenty gry nie są ich mocnym punktem.
85' Z narożnika boiska zagrywał Michał Cyganek. Goście wybili piłkę poza pole karne, a nadbiegający Dawid Weis strzelił bardzo niedobrze.
85' Dawid Weis w pojedynku z Łukaszem Górą i będzie rzut rożny.
84' Łukasz Matusiak z własnej połowy zagrał do Łukasza Rojewskiego, a akcję przerwała interwencja asystenta sędziego, który podniósł choragiewkę
83' Adrian Pajączkowski dośrodkował w kierunku Marcina Lachowskiego, ale defensywa Rakowa w tej akcji zrobiła swoje.
82' Rajd Dawida Ryndaka zastopowany przez Daniela i mamy następny róg.
82' Akcja dwóch rezerwowych młodzieżowców. Michał Cyganek podał głową do Łukasza Rojewskiego, a ten niecelnie strzelił po ziemi z 20 metrów
79' zmiana Druga zmiana także w Rakowie - Joshua Bayogun Kalode zastąpił Bartosza Soczyńskiego.
79' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Rafała Jankowskiego.
78' Krzysztof Napora dośrodkował niemal z końcowej linii boiska, a w polu karnym Zagłębia skutecznie interweniował Jovan Ninković.
74' zmiana Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy - Łukasz Rojewski wchodzi za Tomasza Szatana.
73' Po dośrodkowaniu naszego kapitana defensywa Rakowa wybiła piłkę poza pole karne. Trafiła ona pod nogi Dawida Weisa, który chyba powinien w tej sytuacji strzelać na bramkę, ale zdecydował się na nieudaną miękką wrzutkę.
72' Faul Bartosza Soczyńskiego na Dawidzie Weisie i będzie szansa dla Marcina Lachowskiego na strzał lub dośrodkowanie z rzutu wolnego.
71' Jovan Ninković wrzucił piłkę z lewej strony boiska, a Daniel znowu był minimalnie szybszy od Rafała Jankowskiego.
70' Tym razem do narożnika boiska udał się Diego, ale to było zdecydowanie najgorsze dośrodkowanie z rogu w dzisiejszym meczu.
69' Jovan Ninković zablokował dośrodkowanie Krzysztofa Napory i kolejny róg dla Rakowa.
68' Róg dla Rakowa. Paweł Kowalczyk dośrodkował na raty, aż w końcu piłkę już zza boiska wygarnął Krzysztof Napora i Dawid Kudła zacznie od bramki.
67' Dawid Ryndak z prawej strony boiska zagrał w pole karne. Daniel zdołał zmienić lot piłki, czym utrudnił życie Rafałowi Jankowskiego, który mógł już tylko uderzać przewrotką. Wysoko nad bramką.
66' Rafał Jankowski odegrał w uliczkę do Dawida Ryndak. ale ten nie sprostał brazylisjkiemu obrońcy Danielowi.
64' Rzut wolny dla Rakowa z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Pawła Kowalczyka piłkę głową wybija Adrian Pajączkowski.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Rakowie - Artur Pląskowski za Łukasza Buczkowskiego.
62' Dawid Ryndak zagrał z prawej strony do wbiegającego środkiem Marcina Lachowskiego. Nasz kapitan mógłby się znaleźć w sytuacji sam na sam, gdyby nie tylko nie stracił równowagi podczas wejścia w pole karne.
60' Nieporozumienie w szeregach defensywy Zagłębia. Rafał Czerwiński uniknął spalonego, wpadł w pole karne i strzelił po ziemi. Dawid Kudła znowu nas uratował odbijając piłkę przed siebie, a potem jeszcze Jovan Ninković wybił futbolówkę na róg, choć mógł zagrać lepiej.
57' Rzut wolny dla Rakowa, ale wrzutka Łukasza Buczkowskiego nie przeszła nawet pierwszej linii obronnej ustawionej w polu karnym.
56' Tomasz Szatan wrzucił na pole bramkowe do Marcina Lachowskiego, który zrobił krok do tyłu, wyskoczył do piłki i przymierzył głową w długi róg. Trochę za mocno zagrał piłę, ale pomysł był dobry.
55' Dawid Weis w starciu z Bartoszem Soczyńskim wywalczył rzut rożny.
55' Łukasz Buczkowski zagrał z lewej strony boiska na pole karne w kierunku Rafała Czerwińskiego. Do piłk wystartował i najszybciej dopadł Dawid Kudła
53' Rzut wolny dla Rakowa po faulu na Diego, ale po dośrodkowaniu w pole karne Rafał Czerwiński zamiast posłać piłkę w kierunku naszej bramki, posłał ją w przeciwną stronę.
52' Z około 30 metrów uderzał Łukasz Matusiak, ale trafił w stojącego przed polem karnym Dawida Ryndaka.
50' Solowa akcja Rafała Jankowskiego zakończona strzałem w bandy reklamowe, po którym nasz napastnik podniósł rękę w kierunku swoich kolegów w geście przeprosin.
49' Sosnowiczanie przejęli piłkę na połowie Rakowa, ale zabrakło zrozumienia przy rozegraniu kontry i Marcin Lachowski podał do znajdującego się na spalonym Jovana Ninkovicia.
46' Kibice Rakowa po raz pierwszy dali głos w dzisiejszym meczu. Zaczęli od pozdrowień w kierunku policji i ochroniarzy, bo to prawdopodobnie z nimi mieli spore problemy w pierwszej części spotkania.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 50 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Na razie jest dobrze, chociaż mogło być jeszcze lepiej.
45' doliczony czas Sędzia przedłuża pierwszą połowę spotkania o minutę.
43' Kontra Rakowa. Lewym skrzydłem ruszył Łukasz Buczkowski, minął Adriana Pajączkowskiego, ale już dośrodkował bardzo, ale to bardzo źle.
43' Dawid Ryndak dośrodkował za głęboko, ale mamy jeszcze aut na wysokości pola karnego.
42' Dawid Weis wywalczył kolejny rzut rożny dla Zagłębia.
41' Dośrodkowana przez Adriana Pajączkowskiego piłka została wybita w okolice środka boiska. Przejął ją Łukasz Matusiak i zagrał w kierunku "Pająk" ale te już nie zdołał opanować futbolówki
40' Tomasz Szatan nie minął Sławomira Ogłazy w polu karnym, ale za to wywalczył rzut rożny.
39' Po raz trzeci z kornera wrzucał Łukasz Buczkowski, a Łukasz Matusiak do spółki z Dawidem Ryndakiem wybili piłkę w bezpieczne okolice.
39' Z dystansu strzelał Diego. Piłka otarła się o jednego z sosnowiczan i wyszła na róg.
36' Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Pajączkowski, jednak tym razem już nie było żadnego strzału na bramkę gości.
36' Jak to nie wpadło! To wprost niepojęte! Marcin Lachowski ograł rywala przy końcowej linii i wbiegł w pole karne. Pierwszy strzał z ostrego kąta odbił Mateusz Kos. Piłka znalazła się pod nogami "Lachy", a ten ponownie trafił w golkipera gości. Do dobitki ruszył Rafał Jankowski, ale jego uderzeniu ugrzęzło w gąszczu nóg. To nie koniec - piłkę przejąl Dawid Ryndak i podał do Marcina Lachowskiego, a ten jeszcze raz strzelił i mamy rzut rożny.
34' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Buczkowski. Wyekspediowana z pola karnego futbolówka ponownie wróciła w okolice rogu boiska i lewoskrzydłowy Rakowa zagrał po raz drugi w pole karne, gdzie z około 8 metrów strzelał Krzysztof Napora. Były zawodnik Zagłębia posłał piłkę dokładnie tam, gdzie stał Dawid Kudła.
33' Będziemy mieli drugi rzut rożny dla częstochowian.
30' Jakieś zamieszanie za sektorem gości. Nasi fanatycy śpiewają "Piłka nożna dla kibiców" i "Zostaw kibica", a fanatycy w pelerynkach wyszli na koronę stadionu. Słychać było także jakiś strzał ostrzegawczy.
29' Adrian Pajączkowski wykorzystał potknięcie się Pawła Kowalczyka, ruszył do piłki zagranej przez Dawida Ryndaka i dośrodkował w kierunku Rafała Jankowskiego. Akcję przerwał jednak Łukasz Góra.
26' Łukasz Buczkowski zszedł z lewej strony do środka boiska i oddał nieceny strzał z około 25 metrów.
25' Miękka wrzutka Dawida Weisa z lewej strony boiska padła łupem Mateusza Kosa.
24' Brawa publiczności dla Dawida Ryndaka. który ambitnie walczył o piłkę trochę za mocno podaną przez Rafała Jankowskiego. Mimo ofiarnego wślizgu zabrakło kilkunastu centymetrów, aby utrzymać ją w boisku.
23' Z narożnika boiska wrzucał Adrian Pajączkowski. Piłka została wyekspediowana poza pole karne gości, a asekurujący akcję w tyłach Dawid Weisa postanowił strzelić z około 30 metrów. Kopnął za wysoko.
23' Dawid Ryndak obił piłkę o nogę Pawła Kowalczyka i wywalczył drugi rzut rożny dla naszego zespołu.
20' żóta kartka Brazylijczyk Daniel ukarany żółtym kartonikiem za zagranie ręką.
17' Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Łukasz Matusiak. Piłka zmierzała w światło bramki, ale Mateusz Kos zrobił to, co ma w zakresie swoich obowiązków.
14' Rzut wolny dla Rakowa. Najpierw z lewej strony dośrodkował Paweł Kowalczyk. Sławomir Jarczyk wybił piłkę głową w kierunku bocznej linii, tam był Daniel, który płasko dośrodkował w pole bramkowe. Z pierwszej piłki uderzał Rafał Czerwiński, a Dawid Kudła instynktownie odbił ten strzał nogą.
13' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Buczkowski, a Dawid Kudła krzyknął "moja" i piłka była jego.
12' Diego zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów. Wydawało się, że to niegroźne uderzenie, ale piłka nabrała dziwnej rotacji i zaczęła zmierzać pod poprzeczkę. Dawid Kudła wybił ją na rzut rożny.
11' Z prawej strony boiska lewą nogą wrzucił Adrian Pajączkowski, ale Tomaszowi Szatanowi zabrakło nieco wzrostu, aby sięgnąć piłki i ta ostatecznie trafiła w ręce interweniującego Mateusza Kosa.
9' Do rzutu wolnego podszedł Marcin Lachowski i zepsuł sobie serię posyłając piłkę tuż nad poprzeczką, ale z drugiej strony - czy jakikolwiek zawodnik może pochwalić się tym, że zdobył bramki z dwóch kolejnych rzutów wolnych?
8' Bartosz Soczyński fauluje Dawida Weisa 25 metrów od bramki. Sędzia jeszcze nie wyciąga drugiego kartonika
7' Piłkarzy Zagłębia lepiej nie faulować w okolicy pola karnego. Dwa kolejne faule na sosnowiczanach w tej właśnie okolicy zaowocowały dwoma rzutami wolnymi, po których bramkarze wyciągali piłkę z siatki. W ostatniej akcji meczu w Wałbrzychu po faulu na Marcinie Sierczyńskim rzut wolny wykorzystał Marcin Lachowski, a dzisiaj "Lacha" strzelił po faulu na Jovanie Ninkoviciu.
6' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana piłkę piąstkuje Mateusz Kos. Futbolówka wraca na skrzydło do Tomka, który jeszcze raz posyła ją w pole karne, a Rafał Jankowski strzelił głowa z około 5 metrów obok bramki.
5' Pierwszy rzut rożny w meczu dla Zagłębia.
4' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!!! Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Marcin Lachowski, strzelił prawą nogą nad murem i pokonał Mateusza Kosa!
3' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Soczyńskiego za faul na Jovanie Ninkoviciu
1' Już w 35. sekundzie meczu Dawid Ryndak dośrodkował z prawej strony boiska, a zamykający akcję na dalszym słupku Rafał Jankowski niecelnie strzelił głową.
1' gwizdek 17:00 Już gramy. Zaczęli nasi.
0' 16:59 Już po losowaniu. Będzie zmiana stron. Zagłębie w pierwszej połowie będzie atakowało w stronę telebimu, a Raków w stronę zegara.
0' 16:58 Piłkarze obu zespołów wyszli na murawę w asyście młodych adeptów futbolu z APN Zagłębie Sosnowiec. Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Raków cały na niebiesko.
0' 16:57 Na sektorze VIP właśnie pojawił się skaut Wisły Kraków Maciej Żurawski. Usiadł sobie w tym samym rzędzie co były zastępca prezydenta Sosnowca Zbigniew Jaskiernia, a teraz do popularnego "Żurawia" podszedł wiceprezes Zagłębia Waldemar Adamczyk i dwaj byli napastnicy reprezentacji Polski ucinają sobie pogawędkę.
0' 16:55 Rozgrzewka już zakończona, piłkarze szykują się w tunelu do wyjścia na boisko. Przed nami - miejmy nadzieję - ciekawe i emocjonujące 90 minut spotkania.
0' 16:50 Do tej pory tylko dwóch piłkarzy Zagłębia potrafiło strzelić na Stadionie Ludowy bramkę Rakowowi Częstochowa. W sezonie 1992/1993 dokonał tego Andrzej Kubica, a w sezonie 2010/2011 Paweł Posmyk. Czy dzisiaj dopiszemy do tej listy kolejne nazwisko? A może nawet więcej niż jedno?
0' 16:40 Sektor gości jest dzisiaj bardzo konkretnie oflagowany. Fanatycy Rakowa przywieźli ze sobą sporo płócien i na ogrodzeniu sektora prawie nie ma wolnej przestrzeni. Będzie także jakaś oprawa, bo widzimy, że część kibiców założyła niebieskie pelerynki, część czerwone.
0' 16:30 Z nowości na Stadionie Ludowym mamy dzisiaj telebim. który ustawiono na koronie stadionu w okolicy sektora gości. Po raz trzeci w tej rundzie włączone zostaną jupitery. Najpierw świeciły one w drugiej części spotkania z Bytovią, dwa tygodnie temu światła zapalono przy okazji meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik, a dziś rozbłysną na pewno przed drugą połową, a może i wcześniej. Póki co, mamy bezchmurne niebo i naturalne światło słoneczne.
0' 16:25 Jak widać powyżej, w składzie Zagłębia nie ma ani jednej zmiany w porównaniu do wygranego 2:1 spotkania w Wałbrzychu. W wyjściowej jedenastce gości znalazł się natomiast człowiek, który dwa razy załatwił nas w poprzednim sezonie. Rafał Czerwiński, bo o nim mowa, strzelił zwycięskie bramki dla Rakowa w obu starciach Zagłębia z Rakowem w sezonie 2011/2012.
0' 16:15 Dzień Dobry Państwu! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 12. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa.
ZSTV: Kibicowski skrót meczu z RakowemZSTV: Kibicowski skrót meczu z Rakowem Zapraszamy na ponad 8-minutowy materiał filmowy prezentujący atmosferę na trybunach Stadionu Ludowego podczas meczu Zagłębia z Rakowem. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z Rakowem Kolejne zdjęcia z meczu z Rakowem Zachęcamy do obejrzenia kolejnych zdjęć z wczorajszego wygranego przez naszą drużynę meczu z Rakowem Częstochowa. » Czytaj więcej
Marcin Lachowski: - Wychylamy głowę spod kołderkiMarcin Lachowski: - Wychylamy głowę spod kołderki - Wreszcie wychylamy głowę spod kołderki i patrzymy na inne zespoły już nie tylko w dół pod nogi, lecz również do góry - powiedział zadowolony ze zwycięstwa kapitan Zagłębia Marcin Lachowski » Czytaj więcej
Dawid Kudła: Odbiliśmy się od dnaDawid Kudła: Odbiliśmy się od dna - Każdemu w tej lidze można wyrwać 3 punkty, pokazując na boisku walkę i mobilizację - taką receptę na sukces zdradził po meczu z Rakowem bramkarz Zagłębia, Dawid Kudła. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z RakowemGaleria zdjęć z meczu z Rakowem Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa. Do obejrzenia jest 61 fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z RakowemWypowiedzi trenerów po meczu z Rakowem - Może graliśmy szczególnie w drugiej połowie nieelegancko, ale broniliśmy tego wyniku i udało się dowieźć te trzy punkty do końca - stwierdził trener Zagłębia Jerzy Wyrobek » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka w meczu z RakowemZSTV: Bramka w meczu z Rakowem Prezentujemy gola z 4. minuty meczu 12. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało Raków Częstochowa 1:0. » Czytaj więcej
Kapitan znów dał trzy punkty!Kapitan znów dał trzy punkty! Zagłębie po raz pierwszy w historii wygrało na Stadionie Ludowym z Rakowem Częstochowa. Jedyną bramkę w meczu strzelił w 4. minucie z rzutu wolnego Marcin Lachowski. » Czytaj więcej