7. Michał Hałambiec
15. Łukasz Kuczer

Trener: Ireneusz Mamrot
1:0 - Krzysztof Kaliciak 43'
8' Michał Bukraba 13' Krzysztof Kaliciak 65' Adrian Pajączkowski 69' Krzysztof Ziemniak 81' Mateusz Gleń 88' Krzysztof Ulatowski

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Marcin Muszyński - Rafał Przytuła, Piotr Binczyk (Łódź)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Niestety, przegrywamy w Głogowie.
90+3' Dużo chaosu. Zamieszanie w polu karnym Chrobrego. Bramkarz znowu się zderza z jednym z obrońców, tym razem z Rafałem Otwinowskim, wypuszcza piłkę z rąk, ale jest asekuracja i piłka nie trafia pod sosnowieckie nogi.
90+1' Mateusz Gleń długo trzymał piłkę przy nodze aż w końcu podał do Wojciecha Białka, a ten strzelił prawą nogą nad bramką.
90' doliczony czas Sędzia doliczy 4 minuty do regulaminowego czasu gry
89' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Mateusza Glenia głową obok bramki strzela Wojciech Białek.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Ulatowskiego za faul
86' Bramkarz Chrobrego zasygnalizował, że coś go boli i zawołał do siebie masażystę. Nie wiemy, czy faktycznie mu coś dolega, czy to już próba gry na czas.
84' Grający w osłabieniu Chrobry wywalczył rzut rożny, ale większość zawodników została na własnej połowie i nawet nie próbowała zaskoczyć Dawida Kudły strzałem.
83' zmiana Trzecia zmiana w zespole Chrobrego - Tomasz Kowalczuk za Bartosza Machaja.
82' Wrzutka w pole karne do szybkiego Damiana Sędziaka, a ten w dobrej sytuacji posyła piłkę nad poprzeczką.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Glenia za faul na Krzysztofie Kaczmarku.
81' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Jan Pawlak za Pawła Lesika
80' Marcin Lachowski na lewo do Mateusza Glenia. "Gleniu" na środek pola karnego do "Lachy", ale nasz kapitan nie trafia czysto w piłkę.
79' zmiana Druga zmiana w Chrobrym - Krzysztof Kaczmarek za Łukasza Szczepaniaka.
79' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika z rzutu rożnego głową strzelał Marcin Lachowski - tuż nad poprzeczką.
78' Łukasz Rojewski upadł w polu karnym w starciu z Pawłem Odrzywolskim, ale nie ma karnego tylko róg.
76' Lewą nogą z rogu wrzucił Paweł Lesik, a Sławomir Jarczyk strzelił głową nad bramką.
76' Mateusz Gleń minął Michała Bukrabę, dośrodkował w pole karne i jeden z graczy Chrobrego wybił piłkę na róg.
73' Rzut rożny dla Zagłębia zakończył się kontrą Chrobrego. Na szczęście w polu karnym zdołał Damiana Sędziaka zatrzymać Marcin Sierczyński.
72' Z dystansu strzelał Wołodymyr Ostrouszko. Piłkę wypiąstkował Michał Augustyn.
71' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym. Za Krzysztofa Kaliciaka wszedł Paweł Odrzywolski.
69' czerwona kartka Czerwona kartka dla Krzysztofa Ziemniaka za brutalny faul na Wołodymyrze Ostrouszce
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Z placu gry zszedł Adrian Pajączkowski, a wszedł Jovan Ninković.
66' Rzut wolny dla Chrobrego z około 35 metrów. Do piłki podbiegł Adam Samiec, kopnął lewą nogą. Widać, że chłop ma kopyto, ale jeszcze musi popracować nad skutecznością.
65' żóta kartka Żółty kartonik dla Adriana Pajączkowskiego za faul na Krzysztofie Ulatowskim.
64' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Mateusz Gleń zmienił Dawida Weisa.
63' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Adrianie Pajączkowskim. Z około 35 metrów wrzucał Marcin Lachowski, a Łukasz Rojewski był dobrze pilnowany przez Rafała Otwinowskiego.
61' Interwencja masera gospodarzy po tym jak walczący o piłkę Łukasz Rojewski wpadł w Michała Augustyna.
60' Świetnie zagrana klepka między Łukaszem Szczepaniakiem a Krzysztofem Kaliciakiem. Napastnik Chrobrego zakręcił piłkę lewą nogą z około 20 metrów, ale nie na tyle precyzyjnie, aby skierować ją w światło bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.
58' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Adrianie Pajączkowskim. Marcin Lachowski zagrał w pole karne, a interweniującemu na 10. metrze Michałowi Augustynowi przeszkodził Michał Bukraba. Bramkarz Chrobrego mógł tylko wybić piłkę przed pole karne. Futbolówka spadła na nogę Wołodymyrowi Ostrouszce, ale te posłał ją nad poprzeczką.
56' Rzut rożny dla Zagłębia, ale do odchodzącej piłki zagranej przez Adriana Pajączkowskiego nie doszedł w polu karnym żaden z Zagłębiaków.
55' Fanatycy Chrobrego uczcili odpalenie jupiterów odpaleniem rac.
54' Dawid Weis zrewanżował się Krzysztofowi Ziemniakowi za akcję sprzed dwóch minut, dośrodkował z lewej strony w pole bramkowe, ale tam był tylko Michał Augustyn.
53' Zagłębie ruszyło z kontrą, ale Łukasz Matusiak za długo holował piłkę przy nodze i przed polem karnym odebrał mu ją Grzegorz Wan.
52' Krzysztof Ziemniak włączył się do akcji ofensywnej, minął Dawida Weisa, dośrodkował w pole karne, ale tam sytuację wyjaśnił Wojciech Białek.
51' Łukasz Szczepaniak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale Krzysztof Kaliciak musiałby biegać tak szybko jak Usain Bolt, aby mieć szanse na jej opanowanie.
49' Wrzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy. Piłkę rzucił Wołodymyr Ostrouszko. Jeden z piłkarzy Chrobrego wyekspediował ją głową przed pole karne, gdzie był Paweł Lesik, który uderzył z półwoleja i trafił w boczną siatkę.
48' Wiosna w Głogowie też było do przerwy 1:0 dla Chrobrego, a skończyło się remisem. Nie mamy nic przeciwko podobnemu scenariuszowi dzisiaj.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Niestety, dostaliśmy tzw. gola do szatni.
45' Nie wiadomo o ile sędzia przedłużył pierwszą połowę, bo jak techniczny podniósł tabliczkę, to numerki cały czas się zmieniały od 1 do 9.
43' gol - piłka nożna 1:0 Po rajdzie prawą stroną boiska dośrodkował Łukasz Szczepaniak, a akcję na długim słupku zamknął Krzysztof Kaliciak, który wbiegł między Pawła Lesika i Wojciecha Białka i strzałem głową z bliska pokonał Dawida Kudłę.
42' Z rogu dośrodkował Bartosz Machaj, a piłkę złapał Dawid Kudła
42' Łukasz Szczepaniak podał w pole karne do Bartosza Machaja, a Wojciech Białek wybił piłkę na rzut rożny.
39' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski. Do piłki w polu karnym Chrobrego skakali Wojciech Białek i Łukasz Szczepaniak. Futbolówka wyszła poza końcową linię, a zdaniem arbitra ostatni dotknął jej nasz stoper.
38' Krzysztof Ulatowski sfaulował Dawida Weisa przy lewej linii bocznej boiska.
37' "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" - w tym śpiewie zjednoczyły się obie grupy kibiców. A teraz razem śpiewają o tym, że na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
35' Paweł Lesik zbiegł z prawej flanki do środka boiska, ustawił piłkę na swojej lepszej, lewej nodze i z około 23 metrów kopnął nad bramką.
34' Ależ szansa Zagłębia! Marcin Sierczyński zagrał z prawej strony boiska do Łukasza Matusiak, a ten z pierwszej piłki zagrał prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Łukasza Rojewskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza, strzelił prawą nogą, mierząc w długi róg, ale posłał piłkę metr, a może dwa, od bramki.
33' Kibice Zagłębia zaznaczają swoją obecność w Głogowie śpiewem "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać"
31' Dośrodkowanie z prawego skrzydła i dobra interwencja Wojciecha Białka w polu karnym sosnowiczan.
30' Wołodymyr Ostrouszko wybił piłkę sprzed naszego pola karnego i od razu uruchomił Łukasza Rojrwskiego, ale ten nie mógł za wiele zdziałać w starciu z dwoma rywalami.
29' Po drugim rogu wykonanym przez Grzegorza Wana nasi zawodnicy oddalają zagrożenie od własnej bramki.
29' Róg dla Chrobrego za chwilę jeszcze jeden po wybiciu Adriana Pajączkowskiego.
28' Zastanawialiśmy się jak ustawić Zagłębie - czy 4-5-1, czy 4-4-2 i wydaje nam się, że jednak jest bliżej 4-4-2, bo Marcin Lachowski operuje bliżej Łukasza Rojewskiego niż środkowych pomocników.
26' Zza pola karnego strzelał Grzegorz Wan. Piłka leciała po ziemi i trafiła w ręce Dawida Kudły.
24' Z około 18 metrów strzelał Krzysztof Kaliciak. Piłka odbiła się od pleców Sławomira Jarczyka, a parada Dawida Kudły zapobiegał rzutowi rożnemu.
20' Marcin Lachowski wrócił na boisko po zabiegach Grzegorza Buczka.
20' Prawą nogą z 25 metrów strzelał Damian Sędziak. "Dużo nie brakło" - tak skomentował kibic siedzący przed nami.
17' Łukasz Rojewski przedarł się lewą stroną boiska, zakręcił rywalem i wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Marcinowi Lachowskiemu, który byłby w sytuacji sam na sam, gdyby nie kłopoty z opanowaniem piłki. Michał Augustyn był szybszy i wygarnął piłkę, ale w te sytuacji nasz kapitan ucierpiał i wymaga interwencji medycznej.
16' Z rzutu rożnego dośrodkował Grzegorz Wan, a Dawid Kudła znowu górą w swoim polu bramkowym.
16' Po dośrodkowaniu Damiana Sędziaka z prawej strony boiska głową strzelał Rafał Otwinowski i świetna parada Dawida Kudły uratowała Zagłębie od straty gola. Będzie za to rzut rożny.
15' Za stadionem widać niebieskie światła policyjnych kogutów, co może oznaczać, że do Głogowa dotarli fanatycy Zagłębia.
13' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Kaliciaka za faul.
11' Po dośrodkowaniu Bartosza Machaja z rzutu rożnego piłkę w polu bramkowym piąstkuje Dawid Kudła.
11' Z pierwszego rogu nic nie wyszło, ale Paweł Lesik jeszcze raz po chwili wybił futbolówkę poza końcową linię.
10' Paweł Lesik zablokował Krzysztofa Kaliciaka i będzie pierwszy róg dla Chrobrego.
10' Po dośrodkowaniu Adriana Pajączkowskiego z narożnika boiska głową strzelał Wojciech Bialek. Piłka przeszła kilka metrów obok słupka.
9' Rajd Dawida Weisa lewą stroną boiska i będziemy mieli pierwszy rzut rożny.
8' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Bukraby za faul na Marcinie Sierczyńskim
7' Gracze Chrobrego dwa razy w jednej akcji wstrzeliwali piłkę w nasze pole karne i dwa razy udanie interweniował Paweł Lesik
4' Damian Sędziak przedarł się prawą stroną boiska i zagrał po ziemi w pole karne. Zabrakło jednak zrozumienia. Jeden kolega był za bardzo z przodu, drugi za bardzo z tyłu i piłka trafiła w pustą strefę.
3' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Marcinie Sierczyńskim. Po dośrodkowaniu Pawła Lesika piłkę złapał Michał Augustyn
2' Ustawienie Zagłębia nietypowe - W obronie Paweł Lesik, Wojtek Białek, Sławomir Jarczyk i Adrian Pajączkowski. W środku pomocy Łukasz Matusiak i Wołodymyr Ostrouszko, po bokach Marcin Sierczyński i Dawid Weis. Najbardziej wysunięty jest Łukasz Rojewski, którego wspiera Marcin Lachowski.
1' Sędzia nie uszanował historii i zamiast o 19:46, zaczął mecz o 19:44:21
1' gwizdek Gramy!
0' 19:43 Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach, natomiast Chrobry prawie cały na pomarańczowo. Czarne są tylko rękawki koszulek. Sędziowie w żółtych koszulkach.
0' 19:41 Do tej pory wygraliśmy wszystkie mecze, na które podróżowaliśmy płatnym odcinkiem A4 Gliwice-Wrocław (co prawda był tylko jeden taki mecz, ale zawsze). Czy dzisiaj ta seria będzie kontynuowana? Piłkarze już wyszli z tunelu.
0' 19:36 Niestety, aż tak ciekawie nie było i tylko naciśnięto jakiś przycisk. W tym całym zamieszaniu nie napisaliśmy, że piłkarze obu zespołów już zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. Teraz na murawie jest 22 młodych chłopców machających flagami. Ci po naszej lewej stronie ustawili się w klasycznym 4-4-2, natomiast ci po prawej chcą iść na całość i stanęli w systemie 4-2-4.
0' 19:31 Za chwilę będzie uroczysta wiekopomna chwila odpalenia jupiterów z pełną mocą. Zastępca prezydenta Głogowa o nazwisku Rybak, który nawet założył pomarańczową koszulkę z takim nazwiskiem, wraz z dwójką dzieci ma uroczyście włączyć jupitery. Zobaczymy, jak to nastąpi. Najbardziej hardcorowo byłoby gdyby głogowski VIP wspiął się po maszcie i wkręcił tam żarówkę, ale to chyba nierealne.
0' 19:26 Jednego problemu z jakim borykało się Zagłębie podczas inauguracji oświetlenia w meczu z Wisłą w listopadzie 2007, dzisiaj na pewno w Głogowie mieć nie będą. Jak pamiętamy, wtedy w Sosnowcu strasznie lało i dziadowsko wykonany drenaż nie dał rady odprowadzić wody. Dziś w Głogowie piękny wieczór, niemal bezchmurnie, nie ma mowy o tym, żeby padało, a jak nas poinformował prowadzący całą imprezy DJ z pogotowia imprezowego, jupitery świecą już z mocą 300 luksów. Młodzież już przespacerowała się po bieżni i teraz czas na występ cheerleaderek.
0' 19:21 W tej chwili na okalającej boisko bieżni trwa parada. Na początku idą dwaj szczudlarze, a za nimi liczne grupy młodych piłkarzy Chrobrego. Oczywiście wszyscy w pomarańczowych koszulkach. Po przeciwległej strony bieżni pojawiły się cheerleaderki i chyba nie musimy mówić, w co teraz wycelował swoją lufę nasz fotoreporter.
0' 19:16 Warto wspomnieć o jednym zawodniku w pierwszym zespole Chrobrego. 20-letni Rafał Otwinowski pochodzi z Będzina, jest wychowankiem Sarmacji, skąd trafił do juniorów Górnika Zabrze, następnie do Ruchu Radzionków i teraz, po wycofaniu się "Cidrów" z rozgrywek, będzinianin przeszedł do Chrobrego. Wydaje nam się, że to powinien być wyrzut sumienia dla działaczy i sztabu szkoleniowego Zagłębia. Do naszego klubu sprowadza się wielu zawodników, w tym bardzo wielu słabych, z całej Polski, a pod nosem, w Będzinie był chłopak, którego nasi skauci przeoczyli. Zresztą podejrzewamy, że gdyby tylko Zagłębie złożyło mu teraz propozycję, to bardzo poważnie by ją rozważył, bo chyba lepiej grać w swoich rodzinnych stronach niż ponad 300 km od domu. No, ale dla utalentowanych piłkarzy z naszego regionu brakuje miejsca w Zagłębiu, a za to trafiają do nas wychowankowie Ruchu Chorzów.
0' 19:11 Jupitery powoli zaczynają świecić. Na razie włączono tylko oświetlenie bieżni o najsłabszym natężeniu. Piłkarze Zagłębia pojawili się na rozgrzewce, a my już znamy składy. Nie ma co ukrywać - kadrowo jest bardzo źle. Co prawda wrócił do gry Adrian Pajączkowski, ale Adrian Marek, Rafał Jankowski, Tomasz Szatan, Dawid Ryndak i Michał Grunt cały czas pozostają na L4. Nie udało się nawet uzbierać siedmiu zawodników na ławkę rezerwowych, mimo tego, że potwierdzony do gry jest już Serb Jovan Ninković.
0' 19:01 Jak już wcześniej pisaliśmy, dziś w Głogowie nastąpi uroczyste uruchomienie jupiterów. Nie zostały one jeszcze włączone, ale pewnie za chwilę to się stanie. Maszty są zainstalowane znacznie bliżej murawy niż w Sosnowcu i żarówki umieszczone są trochę niżej niż u nas. Mamy nadzieję, że nie będą one walić nam po oczach. Pewnie nasz szalejący fotoreporter zrobi jakąś dobrą fotkę głogowskich lamp i ją opublikujemy w galerii. No chyba, że kolega zacznie łowić perełki i zapomni o światłach.
0' 18:56 1/3 ekipy serwisu 100% Zagłębia zrobiła rekonesans obiektów Chrobrego Głogów i kazała napisać, że jak ktoś zazdrości Zagłębiu obiektów treningowych, to znaczy, że nie było go w Głogowie. Za trybuną prasową są dwa pełnowymiarowe boiska z murawą jak stół. Nasyp trybuny głównej wykorzystano do zainstalowania krzesełek przy jednym z tych bocznych boisk. Poza tym jest pub, hala sportowa, basen, korty tenisowe i inne atrakcje.
0' 18:51 Kibice w Głogowie będą mogli przeżyć dzisiaj to, co my w Sosnowcu ostatnio doświadczyliśmy 25 listopada 2007. Właśnie tego zimnego, deszczowego jesiennego dnia na Stadionie Ludowym mieliśmy premierę sztucznego oświetlenia (tak, wiemy, było już wcześniej inne, które później zdewastowano i pocięto). Do Sosnowca przyjechała wtedy Wisła Kraków i wygrała 3:1. Podopieczni Macieja Skorży zepsuli wówczas piłkarskie święto w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, choć tak naprawdę można się było tego spodziewać, bo Wisła była zdecydowanym faworytem.
0' 18:46 Dokładnie za godzinę ma się rozpocząć mecz pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec. Zapraszamy na najlepszą relację na żywo z tego spotkania.
ZSTV: Skrót meczu w GłogowieZSTV: Skrót meczu w Głogowie Prezentujemy ponad 7-minutowy skrót meczu pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec. W materiale wideo gol, najlepsze sytuacje bramkowe oraz oprawa meczu i migawki z trybun. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z GłogowaGaleria zdjęć z Głogowa Prezentujemy galerię z meczu pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec, a w niej 77 fotografii dużych piłkarzy, małych piłkarzy, kibiców, a także cheerleaderek. » Czytaj więcej
Adrian Pajączkowski: Trzeba sobie dawać radęAdrian Pajączkowski: Trzeba sobie dawać radę - Braki kadrowe nie są jednak żadnym wytłumaczeniem słabych wyników. Trzeba sobie dawać radę. Kadra jest dość spora i każdy z nas powinien wziąć ciężar gry na siebie - powiedział Adrian Pajączkowski. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GłogowieKonferencja prasowa po meczu w Głogowie Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej, w której udział wzięli trenerzy obu zespołów - Ireneusz Mamrot i Jerzy Wyrobek - oraz strzelec bramki dla Chrobrego Krzysztof Kaliciak. » Czytaj więcej
W Głogowie po głowieW Głogowie po głowie W pierwszym meczu na własnym stadionie przy światłach Chrobry Głogów wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Gola dającego gospodarzom zwycięstwo strzelił w 43. minucie Krzysztof Kaliciak. » Czytaj więcej