1. Sebastian Mordal
17. Daniel Pawlak
19. Rafał Kohut

Trener: Sebastian Sobczak
0:1 - Rafał Jankowski 14' 0:2 - Adrian Marek 48' 0:3 - Marcin Lachowski 60' 1:3 - Dawid Lipiński 72'
53' Dawid Weis 83' Łukasz Rojewski 90+3' Łukasz Matusiak

90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 16 sekundach gry kończy się druga połowa mecz. Wygrywamy w Oławie 3:1!
90+4' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Weisa
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Krzysztofie Gancarczyku
90+1' Piłkę zza pola karnego Zagłębia wykopał Dawid Kudła. Paweł Lesik dośrodkował z prawego skrzydła, ale nikt nie zamknął akcji pod bramką.
90' doliczony czas Druga połowa potrwa trzy minuty więcej
90' Dawid Kudła pewnie wyszedł do dośrodkowania Jakuba Kalinowskiego
89' Inny spośób rozegrania rogu. Paweł Lesik zagrał na 30. metr do Łukasza Matusiaka. Ten odegrał do Marcina Lachowskiego, a "Lacha" niecelnie strzelił z dystansu.
89' Zagłębie ciągle pod bramką MKS-u. Tym razem rzut rożny wywalczył Mateusz Gleń.
88' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika piłkę na aut wybił Michał Sikorski.
88' Teraz Michał Grunt dośrodkowywał z lewego skrzydła, a piłkę na róg wybił Jakub Kalinowski.
87' Trzej młodzieżowcy Zagłębia szli z kontrą. Niestety, Michał Grunt źle podał do Łukasza Rojewskiego i było po akcji.
86' Po rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu w polu karnym Zagłębia do strzalu składał się Michał Sikorski, ale piłkę w porę przejął Mateusz Gleń.
85' Szybki Dawid Lipiński przedzierał się lewą stroną boiska i akcję przerwał wślizgiem i wybiciem piłki na aut Adrian Marek.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Rojewskiego za faul na Waldemaru Gancarczyku.
82' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie z Oławy - Arkadiusz Synówka za Mateusza Gancarczyka.
81' Ostro bita z rogu piłka przez Waldemara Gancarczyka i Dawid Kudła piąstkuje ją tuż sprzed linii bramkowej.
80' zmiana Michał Grunt wszedł na boisko za Rafała Jankowskiego.
80' Mateusz Gancarczyk przedzierał się lewą stroną boiska i Wołodymyr Ostrouszko wybił piłkę na róg.
78' Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Gancarczyk i całe szczęście, że nikt tej piłki nie dotknął w polu bramkowym, bo leciała na takiej wysokości, że nawet najsłabszy kontakt mógł zakończyć się skierowaniem jej do siatki.
77' Kontra gospodarzy i Paweł Lesik powstrzymując Mateusza Gancarczyka wybija piłkę na róg.
76' Marcin Lachowski podał do Rafała Jankowskiego w pole karne, a nasz najlepszy strzelec w zeszłym sezonie oddał niezbyt dobry strzał.
76' Mateusz Gleń przedarł się prawym skrzydłem. Niemal z końcowej linii dośrodkował w pole bramkowe, a Rafał Jankowski w powietrznym pojedynku sfaulował Radosława Florczyka.
74' zmiana Trzecia zmiana w zespole z Oławy - Damian Kozioł wchodzi na plac gry za Mateusza Perońskiego.
72' gol - piłka nożna 1:3 Mateusz Peroński zagrał prostopadłe podanie w pole karne do Dawida Lipińskiego, a ten w sytuacji sam na sam strzelil lewą nogą nie do obrony.
70' Już po raz drugi w dzisiejszym meczu rzut rożny dla Zagłębia zainicjował kontrę MKS-u, ale tym razem nie trzeba było się uciekać do faulu, bo rywale sami zmarnowali akcję.
69' Dawid Weis po rajdzie lewą flanką wywalczył rzut rożny.
69' zmiana Druga zmiana dokonana przez Jerzego Wyrobka - Mateusz Gleń wchodzi na boisko w miejsce Marcina Sierczyńskiego.
67' Z prawej strony boiska po ziemi w pole karne zagrał Marcin Sierczyński, ale błędu Michała Sikorskiego nie wykorzystał Rafał Jankowski, któremu przy przyjęciu piłka odskoczyła od nogi prosto od ręce bramkarza MKS-u.
66' Rzut wolny dla MKS-u. Po dośrodkowaniu Waldemara Gancarczyka piłkę na róg wybił Łukasz Matusiak.
65' Druga zmiana w MKS-ie - Mateusz Poważny wszedł za Pawła Łodygę.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłebiu - Łukasz Rojewski wszedł za Michała Cyganka.
63' Wrzucał Paweł Lesik. Piłka jeszcze raz do niego trafiła, ale przy drugim dośrodkowaniu posłał już futbolówkę zdecydowanie za mocno.
62' Na strzał lewą nogą zza pola karnego zdecydował się Marcin Sierczyński. Zmierzającą w okienko piłkę na rzut rożny wybił golkiper
60' gol - piłka nożna 0:3 GOOOOOL!!!!! Do dwóch asyst Marcin Lachowski dorzuca bramkę. "Lacha" najpierw ze środka boiska zagrał na prawą stronę do Michała Cyganka, który nie zdecydował się wbiegać z piłką w pole karne, tylko odegrał na 20. metr do swojego kapitana, a ten precyzjnym płaskim strzałem prawą nogą umieścił piłkę przy słupku bramki MKS-u.
59' Dawid Weis minął w polu karnym Dominika Wejerowskiego, próbował dośrodkować, piłka odbiła się od łokcia oławskiego obrońcy, ale sędzia nakazał grać dalej.
58' Waldemar Gancarczyk uderzył piłkę po ziemi obok muru, a z pola karnego Zagłębia wybił ją Łukasz Matusiak.
57' Rzut wolny dla MKS-u po faulu Wołodymyra Ostrouszki na Damianie Kiełbasie tuż przed polem karnym
57' Dawid Lipiński strzelił z półobrotu z około 20 metrów. Pewnie obronił Dawid Kudła.
55' zmiana Pierwsza zmiana w MKS-ie. Dawid Lipiński wchodzi za Kamila Mierzwę.
54' Z lewej strony boiska dośrodkował Dawid Weis, a do piłki wyszedł Radosław Florczyk i ją złapał.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Weisa za faul na Mateuszu Gancarczyku
53' Krótkie rozegranie, potem wrzutka Michała Cyganka, piłka trafia do Pawła Lesika, który strzela w plecy rywala i MKS rusza z kontrą.
52' Strzał Marcina Lachowskiego z 20 metrów po podaniu Łukasza Matusiaka zablokowany i mamy rzut rożny. Chyba pierwszy w tym meczu.
48' gol - piłka nożna 0:2 GOOOOOOL!!!!!!!!! Rzut wolny dla Zagłębia z około 40 metrów. Piłkę prawą nogą w pole karne posłał Marcin Lachowski, a Adrian Marek uwolnił się spod opieki obrońcy, wyskoczył do pilki, strzelił głową i posłał futbolówkę w prawy górny róg bramki!
47' W tym całym zamieszaniu związanym z problemami z wejściem kibiców Zagłębia na mecz, zapomnieliśmy napisać, że nasza drużyna gra dzisiaj z czarnymi opaskami na ramionach. Związane jest to ze smutną informacją o śmierci "Tonia", którą podaliśmy wczoraj.
46' gwizdek 17:02 Rozpoczęła się druga połowa meczu w Oławie
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Oławie. Wielkiej piłki nie oglądamy, ale najważniejsze, że Zagłębie wreszcie prowadzi.
45' Adrian Marek popisał się długim podaniem. Rafał Jankowski wykorzystał błąd Jakuba Kalinowskiego, zastawił się, przyjął piłkę i z narożnika pole karnego odegrał do tyłu do Marcina Lachowskiego, a ten naciskany przez Kamila Mierzwę oddał niecelny strzał
44' Była szansa na kontrę, ale Dawid Weis nie potrafił przyjąć piłki po podaniu Rafała Jankowskiego.
42' Paweł Łodyga zagrał piłkę górą w kierunku wbiegającego w pole karne Krzysztofa Gancarczyka, ale znowu udanie interweniował Sławomir Jarczyk, a na trybunach fanatyc znad Brynicy tańczą labada.
38' Dawid Kudla już wybiegał poza swoje pole karne, aby zatrzymać Krzysztofa Ganczarczyka, który ruszył do piłki zagranej z głębi pola, ale naszemu bramkarzowi w sukurs przyszedł asystent sędziego, który podniósł chorągiewkę i chyba zrobił to jak najbardziej słusznie, bo miejscowi nie protestowali.
37' Teraz na strzał z dystans zdecydował się Waldemar Gancarczyk, ale było o wiele gorzej niż chwilę temu w przypadku Kamila Mierzwy.
36' Kamil Mierzwa ruszył środkiem boiska, przebiegł około 20 metrów i zdecydował się na płaski strzał prawą nogą. Dawid Kudła rzucił się w kierunku piłki, ale nawet nie musiał tego robić, bo piłka zmierzała obok bramki.
33' Kontra MKS-u. Waldemar Gancarczyk próbuje prostopadłego podania w kierunku Pawła Łodygi, ale Sławomir Jarczyk dobrze przeczytał zamiary oławskiego zawodnika i przeciął akcję.
33' Wołodymyr Ostrouszko dośrodkował z własnej połowy. Rafał Jankowski nie miał szans dojść do piłki. Dawid Weis ambitnie próbował, jednak Radosław Florczyk był szybszy.
31' Paweł Lesik dosyć głęboko dośrodkował piłkę. Za bardzo nikt nie miał szansy do niej dojśc w polu karnym, aż w końcu wpadła w ręce Radosława Florczyka.
30' Damian Kiełbasa wjechał w nogi Marcinowi Sierczyńskiemu i będzie rzut wolny z prawej strony boiska.
28' W tym sezonie Zagłębie było na prowadzeniu w ligowym meczu zaledwie przez 6 minut po golu Tomasza Szatana w mezu z Chojniczanką.. Dzisiaj już jest 15 minut, więc jest dobrze.
24' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne gospodarzy posłał Paweł Lesik, a głową wybił ją Kamil Mierzwa.
23' Jakub Kalinowski wskoczył na plecy Rafałowi Jankowskiemu i mamy rzut wolny z około 30 metrów.
22' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - ryknęli fanatycy Zagłębia i od razu zagłuszyli miejscowy mniej liczny młyn.
21' Już gramy w komplecie, bo po interwencji Grzegorza Buczka Marcin Sierczyński wraca do gry.
19' Z prawej strony pola karnego dośrodkował Marcin Sierczyński. Jeden ze stoperów MKS-u wybił piłkę głową, a "Siara" nabawił się jakiegś urazu i leży poza końcową linią boiska
18' Fani z Oławy śpiewają hymn Polski i machają flagami Polski oraz transparentami ze znakiem Polski Walczącej. Dołączyli do nich ze śpiewem takze kibice Zagłębia, a po wspólnym odśpiewaniu hymnu pozostała część publiczności nagrodziła resztę kibiców brawami.
14' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOOOOL!!!!!!! Marcin Lachowski zagrał górną prostopadła piłkę w pole karne do Rafała Jankowskiego. "Jankes" przyjął piłkę w polu karnym stojąc tyłem do bramki, zwiódł obrońcę, przerzucił futbolówkę na prawą nogę i płaskim strzałem w długi róg dał sosnowiczanom prowadzenie. To jego dwudziesty ligowy gol dla Zagłębia.
12' Marcin Lachowski oddał płaski strzał lewą nogą z około 20 metrów. Lecącą w środek bramki piłkę bez problemów złapał Raddosław Florczyk.
11' W sektorze gości wisi już pierwsze płótno. To ten sam transparent, który wisiał w czwartek w rogu sektora w Trondheim.
10' Na dzisiejszym meczu także pojawił się były trener Polonii/Sparty Świdnica, Czarnych Żagań i MKS-u Kluczbork Zbigniew Smółka. Czyżby to był kandydat na nowego szkoleniowca Zagłębia? A może tylko wpadł do Oławy, bo ma blisko z Wrocławia?
8' Po podaniu Marcina Lachowskiego z lewej strony boiska próbował dośrodkować Dawid Weis, ale po jego zagraniu piłka wylądowała na bocznej siatce.
6' Kibice Zagłębia w końcu zaczęłi wchodzić na swój sektor! Pod stadionem byli już przed 15:30. Gdyby wtedy wąsaty upierdliwiec z plakietką delegata nie zaczął robić swoich szopek, to już na pewno by byli na swoch miejscach. I po co to było, Panie Miedziński? Czuje się pan teraz spełniony życiowo?
3' Paweł Łodyga wpadł z piłką w pole karne Zagłębia. Próbowali go powstrzymać Adrian Marek i Paweł Lesik, aż w końcu napastnik gospodarzy upadł na murawę.
3' Miejscowi kibice solidaryzują się z szykanowanymi przez delegata fanami Zagłębia i skanduję "PZPN, PZPN, jebać, jebać PZPN"!
2' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Pawła Lesika, piłkę głową przedłużył Marcin Lachowski, a Sławomir Jarczyk z ostrego kąta z bliska trafił w boczną siatkę.
1' gwizdek 15:59 Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 15:58 Przed meczem mamy minutę ciszy z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Fani MKS-u głośno skandują po minuie ciszy "Piłka nożna dla kibiców"
0' 15:56 Pod stadionem dalej trwa impas, a na boisku już się pojawiają piłkarze obu zespołów. Sędziowie są dzisiaj ubrani na żółto. Zagłębie w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, a MKS w białych koszulkach i czarnych spodenkach.
0' 15:52 Jak nam udało się dowiedzieć, delegat PZPN to niejaki Jerzy Miedziński z.... Sosnowca! Tak, właśnie, człowiek z Sosnowca utrudnia wejście kibicom z Sosnowca. Policja zgadza się na wejście kibiców, działacze MKS-u też nie widzą najmniejszych problemów z tym, tylko wąsaty delegat próbuje podleczyć swoje kompleksy i pokazać, że to on jest tutaj najważniejszy. Ręce opadają.
0' 15:50 Na stadionie w Oławie najzupełniej legalnie można kupić piwo. Na łuku z beczek lany jest Piast, można usiąść pod parasolem i stamtąd obserwować boiskowe wydarzenia, a można także z piwem w plastikowym kubku przejść na trybunę. Miejscowi kibice zaczęli organizować się w młyn. Widać także, że Oława jest miastem Śląska Wrocław. Mnóstwo fanów ma na sobie barwy WKS-u.
0' 15:47 Pod stadionem dalej trwa impas. Fanatycy Zagłębia w eskorcie policji czekają pod wejściem i trwają rozmowy. Tylko, że mecz już się za chwilę zaczyna i wypadałoby, aby kibice już pojawili się na trybunie. No ale, niestety, w polskiej piłce najważniejsi są nie kibice, tylko delegaci i inne leśne dziady.
0' 15:45 Mamy już składy obu zespołów. W drużynie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do spotkania z Lechem Rypin. Na ławce rezerwowych zasiadł Łukasz Rojewski, a od piewszej minuty zagra Michał Cyganek. W meczowej osiemnastce jest również sprowadzony w końcówce okna transferowego 18-letni obrońca Sebastian Kopeć. Brakuje kontuzjowanych Dawida Ryndaka, Adriana Pajączkowskiego. Tomasz Szatan przyjechał do Oławy, ale tylko obejrzy mecz z trybuny.
0' 15:35 Z tego, co udało nam się dowiedzieć, są pewne problemy z wejściem fanatyków Zagłębia na stadion w Oławie. W tej chwili nasi kibice stoją przed wejściem na obiekt i czekają na decyzję. Co ciekawe, policja nie ma nic przeciwko temu, aby kibice weszli na stadion. Problemy stwarza nadgorliwy delegat, który czepia się jakichś szczegółów. Podobno nie podoba mu się, że lista wyjazdowa została wysłana zbyt późno. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Nasi ludzie z aparatem i kamerą są na miejscu.
0' 15:30 Pierwszy w tym sezonie wyjazd na mecz ligowy zmobilizował bardzo liczną rzeszę fanatyków Zagłębia. Po około 40-minutowym spacerku z dworca kolejowego kibice Zagłębia zameldowali się już pod stadionem i miejmy nadzieję, że bez większych problemów uda się im w komplecie wejść na sektor.
0' 15:25 Zagłębie po raz czwary z rzędu gra z beniaminkiem. O tym, jaki jest bilans dotychczasowych starć z zespołami, które wywalczyły w ubiegłym sezobie awans do II ligi zachodniej, nawet nie chce nam się wspominać. Wydarty w 90. minucie punkt w meczu z Gryfem Wejherowo i porażki z Rozwojem Katowice oraz Lechem Rypin. Czy dzisiaj sosnowiczanom w końcu uda się przełamać tę złą serię i czwarty beniaminek w meczu z Zagłębiem nie wzbogaci swojego dorobku punktowego?
0' 15:20 Witamy z Oławy i zapraszamy na relację na żywo z pierwszego w tym sezonie wyjazdowego meczu Zagłębia w II lidze zachodniej.
Druga galeria zdjęć z OławyDruga galeria zdjęć z Oławy Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjeć z wczorajszego meczu Zagłębia w Oławie wygranego przez naszą drużynę 3-1. » Czytaj więcej
Film z meczu MKS Oława - ZagłębieFilm z meczu MKS Oława - Zagłębie Prezentujemy 7-minutowy materiał filmowy z Oławy, w którym można obejrzeć wszystkie bramki, ciekawe akcje oraz sporo ujęć z trybun, a także z przyjazdu fanów Zagłębia. » Czytaj więcej
Zdjęcia z OławyZdjęcia z Oławy Zapraszamy do obejrzenia galerii z Oławy. W galerii znajduje się aż 79 zdjęć, w tym sporo fotek kibicowskich. » Czytaj więcej
Rafał Jankowski: Nie ma co popadać w hurraoptymizmRafał Jankowski: Nie ma co popadać w hurraoptymizm - Nie ma co popadać w hurraoptymizm, bo wiemy co było tydzień temu, co było dwa tygodnie temu. Musimy się nadal skupić na treningach i ciężko pracować - tonował nastroje po zwycięstwie w Oławie Rafał Jankowski. » Czytaj więcej
Adrian Marek: Piłki od Marcina same trafiają w głowęAdrian Marek: Piłki od Marcina same trafiają w głowę - Marcin daje takie dobre piłki, że nie trzeba się ruszać, same trafiają w głowę - skomentował swoją pierwszą bramkę w sezonie 2012/2013 stoper Zagłębia Adrian Marek. » Czytaj więcej
Przełamanie w OławiePrzełamanie w Oławie Zagłębie wygrało w Oławie 3:1. Marcin Lachowski strzelił bramkę w 60. minucie, a wcześniej asystował  Rafałowi Jankowskiemu (14') i Adrianowi Markowi (48').  Gola dla MKS-u zdobył w 72. minucie Dawid Lipiński. » Czytaj więcej