10. Michał Grunt
(58' 24. Dawid Weis)

22. Dawid Kudła

Trener: Jerzy Wyrobek

0:1 - Maciej Wolny 4' 0:2 - Wojciech Król 24' 1:2 - Marcin Lachowski 27' 1:3 - Sebastian Gielza 58'
20' Michał Grunt 32' Rafał Lis 53' Przemysław Gałecki 81' Wojciech Białek 90' Tadeusz Tyc

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Daniel Kruczyński - Tomasz Dudka, Leszek Lewandowski (Żywiec)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa. Zagłębie zostało wdeptane w trawę przez Rozwój. To kompromitacja i żenada!
90+2' "Gdzie jest trener? Nie ma, nie ma go" - śpiewa młyn Zagłębia.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' Róg dla Zagłębia. Dwa razy próbował strzelać Marcin Lachowski, ale dwa razy był zablokowanu.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Tadeusza Tyca za faul.
89' "Piłkarzyki pajacyki", "Po co wy gracie, jak wy ambicji nie macie", "Co wy robicie? Wy nasze barwy hańbicie" - śpiewają kibice Zagłębia.
88' Z lewej strony boiska w ople karne zagrał Tadziu Tyc, a Marcin Suchański znów popełnił błąd. Na szczęście w porę go naprawił i
87' Wojciech Białek wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Daniela Paszka.
84' zmiana Trzecia zmiana w Rozwoju. Za strzelca drugiej bramki Wojciecha Króla na boisko wszedł Daniel Paszek
82' Szydery i gwizdów na trybunach ciąg dalszy. Tym razem kibice wkurzyli się beznadziejnym zagraniem Pawła Lesika.
81' Z rzutu wolnego strzelał Przemysław Gałecki i trafił w stojącego w murze Mateusza Glenia.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Białka za faul na Tadziu Tycu.
80' Znowu szydercze oklaski na trybunach po żenującym zagraniu Łukasza Rojewskiego.
79' Z 25 metrów w środek bramki strzelił Paweł Lesik - Bartosz Soliński nie miał żadnych problemów z udaną interwencją.
77' zmiana Druga zmiana w Rozwoju. Z boiska schodzi strzelec trzeciej bramki i były zawodnik Zagłębia, a na placu gry pojawia się witany brawami przez sosnowiecką publiczność inny byly gracz naszego zespołu Tadziu Tyc
74' A teraz kibice Zagłębia powitali śpiewem swojego byłego idola Tadeusza Tyca, który szykuje się do wejścia na boisko.
74' Paweł Lesik strzelił z lewej strony boiska. Piłka poszybowała wysoko nad bramką, a kibice zareagowali mieszaniną gwizdów i szyderczych braw
72' Po dośrodkowaniu Dawida Weisa z prawej strony boiska Mateusz Gleń fauluje w walce o piłkę Damiana Mielnika.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Rozwoju - Szymon Kapias wchodzi na boisko za Roberta Tkocza.
64' Wojciech Król zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Sebastiana Gielzy, ale przed napastnikiem Rozwoju do futbolówki dopadł Marcin Suchański.
64' Mateusz Gleń po rajdzie lewą stroną zagrał do Łukasza Matusiaka, ten przedłużył piłkę na prawo do Dawida Weisa, a po jego dośrodkowaniu interweniował Bartosz Soliński
62' Ten mecz już w zasadzie mógłby się skończyć. Goście szanują piłkę, a Zagłębie sprawia wrażenie totalnie rozbitego i zagubionego po trzecim golu Rozwoju.
61' Rzut rożny dla Rozwoju. Odegranie do tyłu do Łukasza Winiarczyka, ale ten nieudanie dośrodkował.
58' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Dawid Weis za Michała Grunta.
58' gol - piłka nożna 1:3 Kolejna kompromitująca naszą obronę bramka. Z prawej strony dośrodkował Wojciech Król, a Sebastian Gielza wbiegł między Wojciecha Białka i Marcina Suchańskiego i wpakował piłkę do siatki. Dramat!
55' Stojącą piłkę prawą nogą kopnął Robert Tkocz. Poleciała ona w środek bramki i bez problemu złapał ją Marcin Suchański
55' Wołodymyr Ostrouszko sfaulował Macieja Wolnego tuż przed polem karnym. Będzie rzut wolny dla Rozwoju.
54' Sędzia znowu odgwizdał Michałowi Gruntowi faul w ataku.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Gałeckiego za opóźnianie gry. Wściekły trener Mirosław Smyła po tej kartce aż kopnął w bidon
52' Po wykopie Marcina Suchańskiego Michał Grunt ruszył za piłkę, ale sfaulował stopera Rozwoju.
50' Wojciech Król zbiegł z piłką z prawej strony do środka i strzelił w bandy reklamowe.
50' Marcin Lachowski zagrał w uliczkę, ale ani Łukasz Rojewski ani Michał Grunt nie przewidzieli takiego zagrania.
49' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Wojciechu Białku. Dośrodkował Marcin Lachowski, a Bartosz Soliński wypiąstkował piłkę na aut.
46' Rzut wolny dla Zagłębia. Po miękkim dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego zamykający akcję Paweł Lesik nie trafia w bramkę.
46' gwizdek Gramy!
46' zmiana Przed drugą połową zmiana w Zagłębiu - za Michała Cyganka na boisko wchodzi debiutujący w naszym zespole Łukasz Rojewski.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Co by tu nie mówić - jest kurewsko daleko od OK. Jak już taki Rozwój Katowice przyjeżdża na Ludowy, klepie piłkę jak chce i strzela dwie bramki, to sytuacja wymaga natychmiastowych działań.
45+2' Kontra Rozwoju. Było groźnie. Najpierw szli dwóch na jednego - Robert Tkocz i Wojciech Król na Marcina Sierczyńskiego, potem było podanie do Kamila Zalewskiego, który dośrodkował z prawej strony boiska, ale powracający Paweł Lesik przejął piłkę
45' doliczony czas Dwie minuty doliczył sędzia.
45' Z rzutu rożnego zagrywał Wojciech Król. Niemal wszyscy zawodnicy zgromadzili się w polu bramkowym i niewiele zabrakło, aby wpadł gol bezpośrednio z rogu. Marcin Suchański wybił piłkę już z linii bramkowej
44' Rzut wolny dla Rozwoju z około 35 metrów. Po strzale Roberta Tkocza Marcin Suchański piąstuje piłkę na rzut rożny.
41' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska, ale dośrodkowanie Michała Cyganka było niedobre.
40' Wojciech Król próbował strzału z prawej strony pola karnego, ale został zablokowany przez Pawła Lesika.
38' Michał Grunt odgrywał z lewej strony pola karnego na jego środek, ale chyba nie zauważył, że nie ma tam nikogo z Zagłębia.
37' Po podaniu Marcina Sierczyńskiego lewą stroną ruszył Michał Cyganek, ale zamiast podawać do znajdujących się w polu karnym Marcina Lachowskiego lub Michała Grunta, stracił piłkę.
35' Rzut wolny dla Rozwoju. Po dośrodowaniu Roberta Tkocza piąstkuje Marcin Suchański.
34' Po wymuszonej zmianie Adriana Pajączkowskiego na Mateusza Glenia mamy także zmianę w ustawieniu. Gleń gra na prawej flance, a na lewą przesunięty został Marcin Sierczyński.
33' Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów zdecydował się Paweł Lesik - broni Bartosz Soliński.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Lisa za faul na Michale Gruncie.
31' Lewą nogą dośrodkował Paweł Lesik, ale za mocno i mimo ambitnej pogoni Sławomira Jarczyka, nie udało mu się opanować piłki przed boczną linią.
31' Mateusz Gleń już w swoim pierwszym kontakcie z piłką wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
30' zmiana Za Adriana Pajączkowskiego na placu gry pojawił się Mateusz Gleń.
29' Paweł Lesik zagrał coś w stylu wykopu na uwolnienie. Piłka trafiła do Michała Grunta, który zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, ale chyba mógł jeszcze spróbować podciągnąć w stronę bramki.
28' Adrian Pajączkowski przypłacił urazem akcję, w której wywalczył rzut rożny i już nie wróci na plac gry.
27' gol - piłka nożna 1:2 Z narożnika boiska dośrodkował Michał Cyganek, Wojciech Białek zgrał piłkę głową, a Marcin Lachowski wpakował ją do siatki z najbliższej odległości.
26' Adrian Pajączkowski przedarł się lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.
24' gol - piłka nożna 0:2 Kontra Rozwoju. Wojciech Król przedarł się prawą stroną boiska, z dziecinną łatwością minął przed polem karnym Sławomira Jarczyka i w sytuacji sam na sam strzelił w długi róg prawą nogą.
23' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Lachowski, a Michał Grunt z trzech metrów strzelił nad poprzeczką!
22' Po dośrodkowaniu Pawła Lesika z lewej strony boiska Michał Grunt nie doszedł do piłki
22' Młyn się zorganizował i rozpoczął swoją dzialałność od "Kurwa mać, Zagłębie grać" i "Tylko zwycięstwo, Zagłębie, tylko zwycięstwo"
20' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Grunta za faul na Łukaszu Winiarczyku.
19' Kamil Zalewski wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia i zatrzymała go dpoiero udana interwencja Łukasza Matusiaka.
18' Z rogu wrzucał Michał Cyganek, Paweł Lesik główkował w długi róg, a piłkę sprzed linii bramkowej wykopał jeden z zawodników Rozwoju, chociaż z perspektywy trybuny wydawało się, że po uderzeniu Lesika i tak nie wpadłaby ona do bramki.
17' Po dośrodkowaniu Michała Grunta piłkę na rzut rożny wybił Przemysław Gałecki.
15' Po podaniu Michała Cyganka Marcin Lachowski składał się do strzału z około 20 metrów, ale niestety odskoczyła mu piłkę.
14' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, ale także niedokładnie.
13' Rzut wolny dla Rozwoju. Po dośrodkowaniu Roberta Tkocza piłka wychodzi poza końcową linię.
12' Robert Tkocz zdecydowanie za łatwo przedarł się środkiem boiska i strzelił z około 20 metrów obok bramki.
10' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka akcję na dalszym słupku zamknął Wojciech Białek i strzelił głową tuż nad bramką.
10' Akcję Adriana Pajączkowskiego i Michała Grunta przerwał Damian Mielnik i mamy rzut rożny
7' Wojciech Król przedarł się prawą stroną boiska, zagrał po ziemi w pole karne, ale dobrze ustawiony Wołodymyr Ostrouszko wybił piłkę.
5' Łukasz Matusiak zdecydował się na podobne uderzenie jak Maciej Wolny, ale minimalnie nad poprzeczką.
4' gol - piłka nożna 0:1 Maciej Wolny zdecydował się na uderzenie prawą nogą zza pola karnego. Potężne uderzenie i piłka wpadła w okienko bramki Zagłębia. Jak już tracimy w tym sezonie bramki na Ludowym, to po naprawdę pięknych uderzeniach, ale to słaba pociecha.
2' Michał Cyganek po akcji prawą stroną boiska wycofał piłkę na 25. metr do Łukasza Matusiaka, a ten strzelił prawą nogą obok bramki.
1' Rozwój chciał strzelić bramkę szybciej niż Podbeskidzie w meczu w Białymstoku. Tam była 19. sekunda, a tutaj gol mógł paść już w 9. sekundzie, bo goście zdecydowali się na strzał z połowy boiska po rozpoczęciu meczu, ale Marcin Suchański zachował czujność.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz. Zaczęli goście!
0' 16:57 Już się pojawili! Ubrany w pomarańczowy trykot Daniel Kruczyński wyszedł z tunelu, zdjął piłkę z czerwono-zielono-białego słupka, a za nim na murawę wmaszerowało 22 piłkarzy. Sosnowiczanie dzisiaj zagrają na biało, a Rozwój w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach.
0' 16:55 Spośród dwóch byłych napastników Zagłębia znajdujących się w kadrze Rozwoju dziś ujrzymy na pewno jednego - Sebastian Gielza znalazł się w wyjściowym składzie, a Tadeusz Tyc rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych.
0' 16:50 Przypominamy, że Zagłębie po raz ostatni zmierzyło się z Rozwojem wiosną 2004. Sosnowiczanie w obecności ówczesnego prezesa i właściciela klubu Francesco Cimminellego wygrali 3:0, a jedną z bramek strzelił obecny także dziś w składzie sosnowiczan Marcin Lachowski.
0' 16:45 Po niezbyt udanym meczu z Gryfem Wejherowo trener Jerzy Wyrobek trochę namieszał w składzie. Bez zmian pozostała tylko obrona, a w pomocy i ataku aż trzy zmiany. Na ławce usiedli wspomniany już Rafał Jankowski, Tomasz Szatan oraz Dawid Weis, a do pierwszej jedenastki wskoczyli Marcin Sierczyński, Michał Cyganek i Wojciech Białek. W dwóch poprzednich ligowych meczach Cyganek wchodził na boisko z ławki, a Sierczyński i Białek nie rozegrali ani minuty.
0' 16:35 Dotarła do nas kartka ze składami skserowana na jakiejś nowej kserokopiarce. Zaraz wklepujemy na bazę.
0' 16:30 Nie mamy jeszcze kartki ze składami, ale nasi piłkarze już wyszli na rozgrzewkę i widzimy, że w pierwszym składzie nie będzie naszego najlepszego strzelca w ubiegłym sezonie Rafała Jankowskiego. To spora niespodzianka.
0' 16:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz pomiędzy Zagłębiem a Rozwojem Katowice.
Sławomir Jarczyk: Przepraszamy za to spotkanieSławomir Jarczyk: Przepraszamy za to spotkanie - Jak najbardziej rozumiem kibiców, którzy delikatnie mówiąc, byli rozżaleni. Podejrzewam, że na ich miejscu reagowałbym tak samo - przyznał w pomeczowej wypowiedzi Sławomir Jarczyk » Czytaj więcej
Marcin Lachowski: Brak słówMarcin Lachowski: Brak słów - Materiał do analizy szeroki. Trzeba może zespołem wstrząsnąć, podjąć rozmowy jakieś, bo mnie jest brak słów - skomentował mecz z Rozwojem kapitan zespołu Marcin Lachowski. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Gramy jak panienkiŁukasz Matusiak: Gramy jak panienki - Musimy sobie powiedzieć ostre słowa, bo nie możemy grać jak dzieci. Gramy jak panienki, jak... brak mi słów - tak skomentował żenujący mecz z Rozwojem Łukasz Matusiak » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RozwojemZdjęcia z meczu z Rozwojem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu z Rozwojem Katowice. W galerii do obejrzenia jest 39 fotografii. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu Zagłębie - RozwójZSTV: Bramki z meczu Zagłębie - Rozwój Prezentujemy bramki z meczu Zagłębia Sosnowiec z Rozwojem Katowice, który sosnowiczanie przegrali 1:3. » Czytaj więcej
Beniaminek ośmieszył Zagłębie!Beniaminek ośmieszył Zagłębie! Po beznadziejnej, żenująco słabej grze i kompromitujących błędach w obronie Zagłębie Sosnowiec przegrało na Stadionie Ludowym z Rozwojem Katowice 1:3 (1:2) » Czytaj więcej