15. Przemysław Laskowski
22. Karol Szopiński
8. Paweł Iwanicki

Trener: Mariusz Pawlak

Kibice: 1300 Sędziowie: Grzegorz Pożarowszczyk - Rafał Wójcik, Michał Pastusiak (Lublin)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się mecz. Wygrywamy!
90+3' Z dystansu strzelał Michał Cyganek - na raty broni Rafał Misztal.
90+2' Uffff.... Najpierw znowu sędzia podjął złą decyzję, bo pokazał faul w złą stronę. Potem w polu karnym wydawało się, że sytuacja jest opanowana, ale Wołodymyr Ostrouszko podawał głową do Marcina Suchańskiego tak niefortunnie, że niemal wyłożył piłkę na główkę Krystianowi Pieczarze, ale ten spudłował z bliska
90+1' Marcin Lachowski zdecydował się na bezpośredni strzał lewą nogą i było blisko. Piłka przeleciała przez pole bramkowe i wyszła poza boisko.
90+1' Faul na Pawle Lesiku z boku pola karnego i będzie kolejny rzut wolny
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
88' Sędzia chyba jest ślepy! Z trybun było widać, że Krystian Pieczara pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki, ale arbiter puścił akcję, pozwolił na oddane strzału i Marcin Suchański musiał wybić piłkę na róg.
86' zmiana Trzecia zmiana w Chojniczance - Krystian Pieczara za Tomasza Bejuka.
84' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOOOL!!!!!!!!!!! Po faulu na "Pajączku" z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski, a do piłki ruszył Tomasz Szatan, nic sobie nie robił z opieki Jakuba Kapsy i wpakował piłkę do siatki porządnym kopniakiem.
84' zmiana Za Dawida Weisa na boisko wchodzi Mateusz Gleń.
83' Mateusz Dziubek sfaulował przy bocznej linii Adriana Pajączkowskiego.
83' W ostatnich dwóch meczach pomiędzy Zagłębiem a Chojniczanką bramki padały w doliczonym czasie gry. Dzisiaj historia się powtórzy?
82' zmiana Druga zmiana w Chojniczance - Mateusz Dziubek za Daniela Ferugę.
81' Tomasz Szatan odegrał do tyłu do Pawła Lesika, ale ten dośrodkował fatalnie.
79' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Tomasz Szatan za Dawida Ryndaka.
78' Paweł Lesik ostro posłał piłkę w pole karne, a Rafał Jankowski w walce o futbolówkę sfaulował w polu bramkowym Rafała Misztala. Chwila przerwy w grze, bo bramkarz leży, a zawodnicy znów się posilają
78' Faul Jakuba Kapsy na Pawle Lesiku i znowu Lesik przed szansą dośrodkowania, a może i strzału
75' Łukasz Matusiak przebiegł z piłką około 40 metrów, nie dał się nikomu zatrzymać, ani dogonić, zagrał na prawą stronę do Dawida Ryndaka, ale "Denver" nie dość, że stracił piłkę, to jeszcze sfaulował Daniela Ferugę, który mu ją odebrał.
74' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek za Michała Grunta.
73' Adrian Pajączkowski dośrodkował z rzutu rożnego na 14. metr, gdzie do piłki wybiegł Sławomir Jarczyk i strzelił nad poprzeczką.
73' Z lewej strony wrzucał Adrian Pajączkowski, a Robert Bednarek uprzedził Roberta Bednarka i wybił piłkę na róg.
72' Kontra Zagębia, ale Paweł Lesik za bardzo się podpalił i niepotrzenie strzelał z dystansu, zwłaszcza, że było to uderzenie lekkie i w środek bramki.
71' Ciekawa akcja gości. Jakub Kapsa zagrywa na lewą stronę do Tomasza Bejuka, który po kilkumetrowym rajdzie dośrodkowuje do Kapsy, a rezerwowy Chojniczanki strzela w róg bramki. Marcin Suchański skutecznie interweniuje.
70' Rzut wolny dla Zagłębia z około 35 metrów. Prawą nogą strzelał Paweł Lesik. Piłka przeleciała nad murem i trafiła w ręce Rafała Misztala.
67' Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Damiana Rysiewskiego piłkę wybija Łukasz Matusiak.
66' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Za Michała Szałka na boisko wchodzi Jakub Kapsa.
64' Ponownie piłkę w pole karne kopał Marcin Lachowski, ale tym razem był spalony.
63' Gospodarze ruszają z kontrą, ale popełniają faul w ataku na Marcinie Lachowskim i będzie kolejny rzut wolny z mniej więcej tej samej pozycji.
63' Marcin Lachowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale już pierwsza linia obrony Chojniczanki wybiła piłkę głową.
63' Ostre wejścia Norberta Piszczka w nogi Marcina Lachowskiego, ale pobłażliwy arbiter nie wyciąga kartki z kieszeni.
61' Dawid Ryndak zostawił piłkę Dawidowi Lesikowi, który strzelił prawą nogą z lewej strony boiska. Odbita futbolówka trafiła lobem do Adriana Pajączkowskiego, który zdecydował się na strzał z woleja. W rugby mogły być za ten strzał punkty.
60' Prawą nogą strzelał sam poszkodowany. Przymierzył w światło bramki, jednak Marcin Suchański był górą.
59' Faul Sławomira Jarczyka na Danielu Ferudze i będzie rzut wolny z boku pola karnego.
58' Z lewej strony boiska dośrodkował Dawid Weis, a Rafał Jankowski nie doskoczył do piłki.
56' Na boisku leży kontuzjowany Adrian Pajączkowski. Kibice wspierają go okrzykiem "Prodidżi"
53' W obu meczach Pucharu Polski Zagłębie strzelało gole tylko po przerwie. To daje podstawy przypuszczać, że i dzisiaj coś wpadnie do bramki Chojniczanki.
51' Rzut rożny, dośrodkowanie, zamieszanie, z 20 metrów strzelał Łukasz Matusiak, ale tylko w nogi rywala.
51' Z rzutu wolnego lewą nogą strzelił Paweł Lesik. Piłka wyraźnie zaskoczyła Rafała Misztala, który interweniował bardzo chaotycznie i przypadkowo, ale co najważniejsze dla Chojniczanki, na tyle dobrze, że piłka wyszła na rzut rożny.
50' żóta kartka Żólta kartka dla Daniela Ferugi za faul na Marcinie Lachowskim.
49' Z narożnika boiska piłkę kopnął Marcin Lachowski. Rafał Jankowski zamknął akcję na dalszym słupku, strzelił głową w krótki róg. Obronił Rafał Misztal.
48' Ładna akcja! Michał Grunt zagrywa z lewej strony boiska w pole karne do Adriana Pajączkowskiego, ten strzela z pierwszej piłki. Po drodze futbolówka odbija się od Roberta Bednarka i mógł być gol samobójczy, ale jest tylko róg.
46' Błąd Adriana Pajączkowskiego w polu karnym. Piłka trafia do Tomasza Bejuka, ale "Pajączek" od razu się poprawia, blokuje uderzenie i futbolówka za chwilę trafia w ręce Marcina Suchańskiego.
46' gwizdek Znienacka rozpoczęła się druga część meczu. Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 6 sekundach zakończyła się pierwsza połowa meczu. Na razie nie zobaczyliśmy żadnej bramki.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
44' Wrzutka Dawida Weisa z lewej strony boiska, niezbyt pewna interwencja Rafała Misztala, ale Dawid Ryndak niezbyt się zorientował w tej sytuacji.
44' Dośrodkował Adrian Pajączkowski, ale nikt nie wykończył akcji strzałem głową.
43' Po strzale Dawida Weisa pod poprzeczkę piłkę na róg wybija Rafał Misztal.
42' Kibice Zagłębia skandują "PZPN, PZPN, jebać, jebać, PZPN!". Czy ktoś dołącza się do życzeń?
41' Po podaniu Łukasza Matusiaka z około 30 metrów strzelał Paweł Lesik. Trafił w bandę reklamową.
37' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Michale Gruncie. Z około 30 metrów prawa nogą strzelał Marcin Lachowski. Piłka poszybowała nad murem, zmierzała w dolny róg bramki, ale tam był i udanie interweniował Rafał Misztal.
35' Dawid Weis zagrał do Adriana Pajączkowskiego, ten dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję na dalszym słupku Rafał Jankowski oddał strzał głową z ostrego kąta. Piłka w rękach Rafała Misztala.
34' Marcin Lachowski zagrał górą w pole karne do Dawida Ryndaka. "Denver" zdecydował się na strzał z woleja i chybił. Może lepiej byłoby przyjmować piłkę i próbować strzelić na dwa?
31' Na soczyste uderzenie z około 35 metrów zdecydował się za to Wołodymyr Ostrouszko. Gdyby było nieco niżej, to Rafał Miształ mógłby wyciągać piłkę z siatki.
30' Tomasz Bejuk przeszedł na lewą stronę boiska i przed chwilą po rajdzie zrobił wiatrak ze Sławomira Jarczyka, był już w polu karnym, ale wykończenie akcji zdecydowanie go zawiodło. Zamiast strzału w stronę bramki było słabiutkie kopnięcie obok celu
29' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Marcin Lachowski kopie piłkę zdecydowanie za mocno.
28' Marcin Orłowski niedozwolonym wślizgiem potraktował Marcina Suchańskiego.
25' Na boisku leży Dawid Weis, a zawodnicy obu zespołów wykorzystują przerwę w grze na uzupełnienie płynów.
23' Przez dobrą minutę Zagłębie było w posiadaniu piłki na połowie Chojniczanki. Akcja zakończyła się dośrodkowaniem Adriana Pajączkowskiego z leweg skrzydła i niecelnym strzale głową Rafała Jankowskiego.
21' Po rozegraniu rzutu rożnego Robert Bednarek dośrodkował do Michała Szałka, a ten posłał piłkę głową obok bramki.
21' Potężny strzał Michała Szałka zza narożnika pola karnego i Marcin Suchański zmuszony do parady i wybicia piłki na rzut rożny.
20' Damian Rysiewski podał do Roberta Bednarka, a ten przy dośrodkowaniu został zablokowany przez Sławomira Jarczzyka.
19' Na trybunach rozpoczął się doping, a na boisku Marcin Lachowski z pierwszej piłki z ponad 20 metrów strzelił niecelnie.
18' Kolejny celny strzał Marcina Orłowskiego. Tym razem po zbiegnięciu z lewej strony boiska. Na raty obronił Marcin Suchański.
17' Kontra Zagłębia. Łukasz Matusiak uruchomił Dawida Weisa, ten ruszył lewą stroną, minął Norberta Piszczka, dośrodkował w pole bramkowe, ale tam był Rafał Misztal
15' Motorówka ciągle nie dopłynęła, ale za to na sektorze gości pojawili się fanatycy Chojniczanki. Oni raczej nie podróżowali do Sosnowca motorówką, ani żadnym innym środkiem transportu wodnego.
13' Dawid Ryndak zakręcił Robertem Bednarkiem w okolicy narożnika boiska, potem biegł z futbolówką wzdłuż końcowej linii boiska, ale piłka już wypadła poza plac gry.
12' Z rogu Marcin Lachowski zagrał po ziemi do Rafała Jankowskiego, ten odegrał piłkę do "Lachy" do tyłu. Wrzutka prawą nogą w pole karne, walka w powietrzu o piłkę i zadaniem sędziego nasz zawodnik jako ostatni dotknął futbolówki, więc od bramki zaczyna Rafał Misztal.
11' Składna akcja Zagłębia z udziałem Dawida Weisa. Marcina Lachowskiego i Michała Grunta daje nam pierwszy rzut rożny.
10' Marcin Orłowski sfaulował Dawida Weisa i sędzia przeprowadził z nim krótką rozmowę dyscyplinarną.
7' Z narożnika boiska dośrodkował Daniel Feruga, a Kamil Sylwestrzak doszedł do pozycji strzeleckiej i oddał niecelny strzał.
6' Rajd Tomasza Bejuka prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, minął obrońcę, strzelił i piłka po ręce Marcina Suchańskiego trafiła w poprzeczkę i wyszła na rzut rpżny.
5' Z ponad 20 metrów strzelał Marcin Orłowski - Marcin Suchański łapie bez większych kłopotów.
4' Davida Beckhama nadal nie ma, ale za to przed sekundą na trybunie VIP pojawił się Marek Koniarek. Tak więc mamy już na trybunach dwóch były królów strzelców Ekstraklasy, a w barwach Zagłębia gra dwóch innych królów strzelców. Co prawda w innych ligach, ale zawsze to coś - Rafał Jankowski i Micha Grunt.
3' Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Feruga, a piłkę z pola karnego wybili Łukasz Matusiak i Paweł Lesik.
3' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny
2' Rzut wolny dla Zagłębia z 40 metrów. Miękka wrzutka Marcina Lachowskiego, ale piłką ląduje w rękach Rafała Misztala
1' gwizdek 16:00 Rafał Jankowski dokonał uroczystego pierwszego kopnięcia piłki w sezonie 2012/2013. Gramy!
0' 15:59 David Beckham na motorówce (jeszcze ?) nie dopłynął, ale na sektorze VIP zasiadł przed chwilą Maciej Żurawski.
0' 15:58 Oba zespoły już na murawie. Zagłębie gra dzisiaj w nowych strojach Errea - czerwone koszulki, białe spodenki i białe getry. Chojniczanka w zielono-białych koszulkach i zielonej reszcie.
0' 15:55 Jeśli Zagłębie tego meczu nie przegra, to na pewno będzie liderem II ligi zachodniej! Przynajmniej przez godzinę. Jest więc o co grać. Dodajmy jeszcze, że dzisiejszy mecz poprowadzi Grzegorz Pożarowszczyk z Lublina. Arbiter ten był na Ludowym w ubiegłym sezonie dwa razy - na pierwszym meczu z Energetykiem ROW-em Rybnik i na ostatnim z Turem Turek. Oba zakończyły się wygranymi.
0' 15:50 Oba mecze z Chojniczanką w zeszłym sezonie były niezwykle emocjonujące. Oba mecze Zagłębia w Pucharze Polski w tym sezonie też były emocjonujące. Miejmy nadzieję, że spotkanie, które zacznie się za 10 minut także dostarczy nam wielu emocji, a co najważniejsze - przyniesie sosnowiczanom 3 punkty.
0' 15:45 W pierwszej jedenastce Chojniczanki nie ma ANI JEDNEGO zawodnika, którzy reprezentowali chojnicki klub w meczu z Zagłębiem w rundzie wiosennej. Tak, to nie żart. W zespole tym nastąpiła latem tak ogromna rewolucja. Ze składu, który przyjechał wiosną do Sosnowca pozostało tylko dwóch piłkarzy i obaj znaleźli się dzisiaj na ławce rezerwowych - Maciej Krakowiak i Krystian Pieczara. W wyjściowej jedenastce znajduje się za to dwóch zawodników, którzy wiosną pokonali Marcina Suchańskiego - Michał Szałek z Bytovii Bytów i Marcin Orłowski z Górnika Wałbrzych. Na tego drugiego trzeba szczególnie uważać, bo on w swojej karierze strzelał bramki naszej drużynie jako piłkarz Miedzi Legnica i Nysy Zgorzelec.
0' 15:40 A propos wpisu sprzed kwadransa - krążą plotki, że David Beckham pływa motorówką po Stawikach, a Królowa Elżbieta z Jamesem Bondem lecą helikopterem i już są gdzieś nad Polską. Ale może to są tylko plotki? Potwierdzona wiadomość jest za to taka, że na loży VIP zasiadł były trener Chojniczanki Chojnice w efektownych ciemnych okularach, a także nowy wiceprezes Zagłębia Waldemar Adamczyk.
0' 15:35 W pierwszym składzie Zagłębia mamy dwóch debiutantów. Na prawej obronie zagra Paweł Lesik, a na lewej pomocy wystąpi Dawid Weis. Z obsadą drugiej pozycji młodzieżowca mieliśmy problem. Pierwsze młodzieżowe miejsce w składzie jest zarezerwowane dla Michała Grunta, ale już nie było łatwo zapełnić drugie zarezerwowane dla graczy urodzonych w roku 1992 i później. Oprócz Weisa mamy również na ławce rezerwowych nowego golkipera Dawida Kudłę. Gdyby okazał się on solidnym graczem, który może zastąpić Marcina Suchańskiego, to w polu moglibyśmy wystawić już tylko jednego młodzieżowca.
0' 15:25 Z tą ceremonią otwarcia trochę nas poniosło. Nie będzie Paula McCartneya, Rowana Atkinsona, David Beckham nie przyjedzie motorówką, a Królowa Elżbieta nie przyleci spadochronem razem z Jamesem Bondem i nie powie "Uważam sezon 2012/2013 w II lidze zachodniej za otwarty". Faktem jest jednak, że mecz Zagłębia z Chojniczanką inauguruje sezon w II lidze zachodniej i w ogóle cały ligowy sezon 2012/2013 na szczeblu centralnym
0' 15:20 Zapraszamy na relację z ceremonii otwarcia sezonu 2012/2013 w II lidze zachodniej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - Chojniczanka (cz.2)Zdjęcia z meczu Zagłębie - Chojniczanka (cz.2) Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z meczu z Chojniczanką Chojnice.  » Czytaj więcej
ZSTV: Zagłębie - Chojniczanka (skrót meczu)ZSTV: Zagłębie - Chojniczanka (skrót meczu) Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice. W materiale wideo gol Tomasza Szatana, migawki z trybun oraz najlepsze okazje bramkowe. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Najważniejsze są trzy punktyŁukasz Matusiak: Najważniejsze są trzy punkty Inauguracja udana, choć był to ciężki mecz z dobrym przeciwnikiem. Najważniejsze są trzy punkty, a styl na pewno jeszcze przyjdzie - powiedział po dzisiejszym meczu Łukasz Matusiak » Czytaj więcej
Pajączkowski: Przed nami trudniejsze mecze z beniaminkamiPajączkowski: Przed nami trudniejsze mecze z beniaminkami Przed nami cztery mecze z beniaminkami. Obawiam się, że będą trudniejsze niż ten dzisiejszy - powiedział po meczu z Chojniczanką Adrian Pajączkowski » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie-ChojniczankaZdjęcia z meczu Zagłębie-Chojniczanka Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką. W galerii znajduje się 46 fotografii. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Marzyłem, żeby strzelić bramkęTomasz Szatan: Marzyłem, żeby strzelić bramkę Cały tydzień myślałem o tym, żeby strzelić bramkę. Cieszę się, że te marzenia i myśli się ziściły – powiedział po meczu Tomasz Szatan, strzelec zwycięskiej bramki dla Zagłębia w meczu z Chojniczanką. » Czytaj więcej
Jerzy Wyrobek: Liczyliśmy, że Tomek strzeli bramkęJerzy Wyrobek: Liczyliśmy, że Tomek strzeli bramkę Tomek Szatan jest znany z tego, że potrafi się znaleźć i uderzyć, dlatego wchodzi w końcówkach. Liczyliśmy, że ta zmiana wpłynie na niego i strzeli bramkę, co mu się udało - powiedział Jerzy Wyrobek.  » Czytaj więcej
Zwycięskie otwarcie sezonuZwycięskie otwarcie sezonu Na inaugurację sezonu 2012/2013 Zagłębie Sosnowiec wygrało na Stadionie Ludowym z Chojniczanką Chojnice 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 84. minucie Tomasz Szatan. » Czytaj więcej