4. Dawid Ryndak

Trener: Jerzy Wyrobek
Sędziowie: Artur Mital - Radosław Grabowski, Maciej Mostek (Ciechanów)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 43 sekudnach gry kończy się II połowa meczu w Jarocinie. Przegrywamy 0:2 i sytuacja Zagłębia się nie poprawiła. Przy okazji pozdrawiamy "redaktorów" z różnych gazet i portali, którym nie chciało się jechać do Jarocina i zaraz sobie wszystko przepiszą z naszej strony i skasują wierszówkę, oczywiście ani słowem nie wspominając o tym, skąd wzięli informacje. Wy dobrze wiecie, o kim mówimy, bo robicie to po każdym wyjazdowym meczu Zagłębia.
90+4' zmiana Ostatnia zmiana w Jarocie - Hubert Nawrocki za Sebastiana Kamińskiego.
90+3' Łukasz Białożyt dośrodkował z prawej strony boiska, a Igor Skowron nie trafił w piłkę w polu bramkowym.
90+2' zmiana Trzecia zmiana w Jarocie - Igor Skowron za Karola Danielaka.
90+1' Mogło być 3:0! Karol Danielak strzelał z lewej strony boiska w krótki róg, ale obronił Marcin Suchański.
90' doliczony czas Trzy minuty doliczone
89' zmiana Druga zmiana w Jarocie - Patryk Cierniewski za Bartłomieja Pawłowskiego.
89' Po dośrodkowaniu Mateusza Glenia z prawej strony boiska głową niecelnie z 8 metrów strzela Artur Karpowicz.
88' Michał Cyganek strzelał z 20 metrów - po raz kolejny dzisiaja piłkę łapie Dariusz Brzostowski.
86' Tym razem po rzucie rożnym piłka trafia na 20 metr do Łukasza Matusiaka, który zagrywa płasko w pole karne, a Adrian Marek strzela z 5 metrów i trafia w Piotra Garbarka!
86' Róg dla Zagłębia. Wrzuca Michał Cyganek, jeden z miejscowych wybija piłkę na kolejny korner.
85' gol - piłka nożna 2:0 To już koniec marzeń o sukcesie w Jarocinie. Kontra gospodarzy. Łukasz Białożyt zagrywa ze środka boiska na prawą stronę, a tam jest Bartłomiej Pawłowski, który wbiega w pole karne i strzela obok Marcina Suchańskiegi.
83' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka Dariusz Brzostowski piąstkuje piłkę poza pola karne. Gramy dalej. Marcin Lachowski wrzuca z lewej strony boiska, a Artur Karpowicz przy próbie strzału z prawej strony pola karnego nieczysto trafia w piłkę i niecelnie strzela.
83' Marcin Lachowski trafił w stojącego w murze Michaa Grobelnego i będzie rzut rożny.
82' Faul na Wojciechu Białku 25 metrów od bramki Jaroty i będzie rzut wolny. Może teraz?
79' Po podaniu Karola Danielaka Mateusz Śliwa znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym, ale się pogubił i skończyło się tylko rzutem rożnym po wybiciu piłki przez Mateusza Glenia.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Michał Cyganek w miejsce Marcina Sierczyńskiego.
76' Zdaniem sędziego liniowego Rafał Jankowski był na spalonym po podaniu Marcina Lachowskiego, co nie spodobało się Jerzemu Wyrobkowi i Robertowi Stankowi
75' zmiana Trzecia zmiana w naszym zespole - Artur Karpowicz za Wołodymyra Ostrouszkę.
75' Dariusz Brzostowski i Krzysztof Czabański leżą na murawie. Wygląda na to, że obu jednocześnie uszkodziło się w starciu z Nikolajem Misiukiem.
74' Gospodarze szli z kontrą, ale na szczęście na połowie boiska Łukasz Matusiak powstrzyma Bartłomieja Pawłowskiego.
71' Rzut wolny dla Zagłębia z 30 metrów. Prawą nogą strzelał Marcin Lachowski, a piłka przeleciała nad poprzeczką.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Jarocie - Łukasz Białożyt za Grzegorza Manię.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Śliwy, ale za bardzo nie wiem za co, chyba był jakiś faul puszczony przez sędziego w ramach prawa korzyści.
68' Kontra Zagłębia. Rafał Jankowski podaje do Marcina Lachowskiego, który strzela zza pola karnego lewą nogą. Broni Dariusz Brzostowski.
67' Znowu groźnie pod bramką Zagłębia po dośrodkowaniu z rogu. Bartosz Kieliba przedłuża podanie do Grzegorza Mani, ale ten będąc w dobrej sytuacji przewraca się i nie oddaje strzału
67' Kolejna świetna akcja Jaroty. Podawał Bartłomiej Pawłowski. Z lewej strony pola karnego strzelał Karol Danielak. Piłka otarła się o Wojciecha Białka i wyszła na rzut rożny.
66' Mogło być 2:0. Z rogu dośrodkował Krzysztof Czabański, a Piotr Garbarek głową z 5 metrów strzelił obok bramki.
66' Z lewej strony boiska dośrodkowa Krzysztof Czabański, a piłkę na kolejny róg wybił Nikolaj Misiuk.
65' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Nikolaj Misiuk za Tomasza Szatana i Mateusz Gleń za Arkadiusza Mroza.
64' Ładna akcja między Karolem Danielakiem i Bartłomiejem Pawlakiem kończy się wybiciem piłki na róg przez Wojciecha Białka
61' Po akcji prawą stroną boiska strzelał Sebastian Kamiński. Piłka odbiła się w polu karny rykoszetem od jednego z naszych zawodników, zmyliła Marcina Suchańskiego, ale na szczęście wpadła tylko w boczną siatkę.
59' Z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Mróz. Piłka była odchodząca, nikt nie doszedł do niej w polu karnym, aż wreszcie Sławomr Jarczyk strzelił z 20 metrów z półobrotu nad poprzeczką.
59' Po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego głową strzelał Adrian Marek. Po interwencji Dariusza Brzostowskiego piłka odbiła się od słupka i wyszła na róg.
58' Karol Danielak zagrał ręką przed własnym polem karnym i będzie rzut wolny dla Zagłębia
56' Karol Danielak przerzucił piłkę z lewej strony boiska w kierunku Damiana Pawlak Gdyby w narożniku pola karnego akcji nie powstrzymał wybiciem na aut Wołodymyr Ostrouszko, to Pawlak znalazłby się w sytuacji sam na sam.
55' Z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Mróx, a tym razem Dariusz Brzostowski pewnie złapał piłkę w swoim polu bramkowym.
54' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłkę na róg wybił Piotr Garbarek.
51' Jak to nie wpadło? Z rzutu rożnego dośrodkował Arkadiusz Mróz. Dariusz Brzostowski zrobił pusty przełot. Zamykający akcję Sławomir Jarczyk strzelił na bramkę. Strzał został zablokowany. Wojciech Białek dobijał z dwóch metrów i trafił w zamieszaniu w któregoś z zawodników Jaroty stojącego na linii bramkowej, jeszcze raz próbował strzelać Rafał Jankowski, ale też mu się nie udało. Czy będziemy mieli jeszcze lepsze sytuacje w tym meczu?
50' Wołodymyr Ostrouszko przymierzył z 25 metrów. Dariusz Brzostowski świetnie interweniował i wybił piłkę na róg.
49' Po akcji Damiana Pawlaka prawą stroną boiska z piłką w polu karnym znalazł się Karol Danielak, ale nie zdołał oddać strzału.
47' Z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Śliwa, a piłkę z poa karnego Zagłębia wybił Wołodymyr Ostrouszko.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' Niestety, nasz kibic nie trafił ani raz do bramki, ale decyzją Punka Jarotka i tak dostał reklamówkę z prezentami.
46' W przerwie meczu konkurs rzutów karnych dla kibiców. Jednym ze strzelających będzie... kibic Zagłębia. Nadzór nad turniejem sprawuje maskotka Jaroty "Punk Jarotek", a broni rezerwowy golkipera gospodarzy Marek Bihun.
45+1' Po 46 minutach gry kończy się pierwsza część meczu. Zgodnie z tradycją - Jarota po raz czwarty w meczach u siebie strzela Zagłębiu gola w pierwszej połowie. Ale to Zagłębie jako pierwsze mogło zdobyć bramkę, gdyby tylko Marcin Lachowski skierował piłkę o kilka centymetrów w prawo i nie trafił w słupek. Szkoda także sytuacji Rafała Jankowskiego w 45. minucie.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę
45' Co za pudło! Arkadiusz Mróz wymanewrował obronę Jaroty, wycofał piłkę do Tomasza Szatana, a ten dośrodkował do Rafała Jankowskiego, który wybiegł zza obrońców i strzeli głową z około 5 metrów obok bramki
43' Z narożnika boiska dośrodkował Damian Pawlak, błąd w kryciu Zagłębia i do piłki doskoczył Grzegorz Mania. Na szczęście tym razem strzelił głową obok słupka.
42' Damian Pawlak dośrodkował z prawego skrzydła i piłkę na róg wybił Adrian Marek.
41' gol - piłka nożna 1:0 Z lewej strony pola karnego strzelał Karol Danielak. Zmierzającą przy bliższym słupku piłkę odbił Marcin Suchański. Dobijający z bliska Grzegorz Mania za pierwszym razem trafił w Suchańskiego, ale przy drugiej dobitce już umieścił piłkę w siatce.
40' Z rzutu rożnego lewą nogą dośrodkował Arkadiusz Mróz. Adrian Marek nie sięgnął piłki głową, ale udało się to stojącemu za nim Wojciechowi Białkowi, który oddał celny strzał, ale znowu obronił Dariusz Brzostowski.
39' Sławomir Jarczyk zagrał do Arkadiusza Mroza, który strzelał z 18 metrów, trafił w Sebastiana Kamińskiego i mamy róg.
38' Jeszcze jedna wrzutka Damiana Pawlaka. Tym razem piłka trafiła na głowę Krzysztofa Czabańskiego, który strzelił nad poprzeczką.
38' Po dośrodkowaniu Damiana Pawlaka strzelał Piotr Garbarek, a piłkę na kolejny róg wybił Łukasz Matusiak
37' Bartłomiej Pawłowski minął Wołodymyra Ostrouszkę, wpadł w pole karne i w końcu piłkę na róg wybił Adrian Marek
34' Damian Pawlak zagrał w pole karne do Grzegorza Mani, który odegrał piłkę do tyłu do Bartłomieja Pawłowskiego, ten strzelił z woleja i trafił w plecy Wołodymyra Ostrouszki.
32' Sławomir Jarczyk powstrzymał przed polem karnym Zagłębia Karola Danielaka,
30' Z rzutu wolnego prawą nogą strzelał Tomasz Szatana. Piłka zmierzała w światło bramki, jednak złapał ją Dariusz Brzostowski.
29' Rafał Jankowski sfaulowany ponad 30 metrów od bramki i znowu będzie rzut wolny dla sosnowiczan.
27' Sebastian Kamiński po rajdzie prawą stroną dośrodkował w pole bramkowe, a Marcin Suchański odbił piłkę i uprzedził nadbiegajacego Karola Danielaka.
27' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Marcin Lachowski, lekkie zamieszanie kończy się wybiciem piłki na 40. metr. Tam był Arkadiusz Mróz, który zdecydował się na strzał, ale zrobił to źle
26' Marcin Sierczyński i Arkadiusz Mróz zamienili się stronami boiska i teraz "Siara" zosta sfaulowany po lewej stronie przez Sebastiana Kamińskiego.
23' Kolejny celny strzał gospodarzy. Z 25 metrów uderzał Karol Danielak, a piłkę spokojnie złapał Marcin Suchański.
22' Krzysztof Czabański wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Grzegorz Mania oddał celny strzał głową.
22' Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Czabański, a piłkę z pola karnego wybił Łukasz Matusiak
21' Z dystansu strzelał Bartłomiej Pawłowski. Piłka otarła się o Adriana Marka i wyszła na róg.
20' Chwia przerwy w grze po tym jak głowami zderzyli się Tomasz Szatan i Krzysztof Czabański, ale nic im nie jest. Otrząsnęli się i grają dalej.
19' Z prawej strony dośrodkował Damian Pawlak, a Bartłomiej Pawłowski niecelnie główkował z około 14 metrów.
16' Ależ szansa! Arkadiusz Mróz wbiegł z piłką w pole karne i odegrał do Marcina Lachowskiego, a ten z pierwszej piłki strzelił w słupek! Futbolówka wróciła do "Lachy", który uderzył jeszcze raz. Tym razem strzał był celny, ale na posterunku był Dariusz Brzostowski.
15' Wołodymyr Ostrouszko wrzucił z autu do Rafała Jankowskiego, który obrócił się z piłką i oddał strzał, ale został zablokowany przez Bartosza Kielibę.
14' Po rajdze prawą stroną dośrodkował Sebastian Kamiński - piłka w rękach interweniującego Marcina Suchańskiego.
12' Róg dla Zagłębia zakończył się celnym strzałem... Jaroty. Po płaskim zagraniu Marcina Lachowskiego piłkę wybił do przodu zawodnik pilnujący bliższego słupka. Gospodarze ruszyli z kontrą. Prawą stroną boiska w pole karne Zagłębia wpadł Karol Danielak, strzelił po ziemi i piłkę złapał Marcin Suchański.
11' Adrian Marek wybił piłkę z własnej połowy w stronę pola karnego Jaroty. Pojedynek biegowy między Rafałem Jankowskim i Bartoszem Kielibą zakończył się wybiciem piłki na róg.
10' Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Lachowski, a piłka wyszła z pola karnego a drugą stronę boiska. Tam był Arkadiusz Mróz, ale przy próbie opanowania futbolówki sfaulował Sebastiana Kamińskiego.
9' Krzysztof Czabański sfaulował Rafała Jankowskiego z prawej strony boiska i będzie rzut wolny
9' Marcin Lachowski podawał do Rafała Jankowskiego, a akcję przerwał Bartosz Kieliba
6' Bartłomiej Pawłowski w pojedynku biegowym z Łukaszem Matusiakiem. Nasz defensywny pomocnik odebrał mu piłkę i jeszcze został faulowany.
5' Mateusz Śliwa wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia, a Sławomir Jarczyk i Marcin Lachowski oddalili zagrożenie od bramki.
3' Przez pierwsze 2 minuty gospodarze próbowali wyjść z piłką z własne połowy, ale nie udało im się za bardzo przeprowadzenie piłki pod bramkę Zagłębia. Chwila przerwy w grze po fauli na Damianie Pawlaku.
1' gwizdek 15:02 Gramy! Mecz rozpoczęli sosnowiczanie.
0' 14:58 Piłkarze Zagłębia zagrają dzisiaj w jednolitych białych koszulkach. Gospodarze w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Sędziowska trójka zaprezentuje się w pomarańczowych koszulkach.
0' 14:55 Jeszcze 5 minut i zaczynamy mecz w Jarocinie. Liczymy na drugie z rzędu zwycięstwo sosnowiczan.
0' 14:45 Stadion Jaroty wygląda lepiej niż podczas naszej ostatniej wizyty w Jarocinie, która miała miejsce we wrześniu 2009. Od tamtej pory zbudowano nową trybunę częściowo krytą. Stara trybuna jest w tej chwili wylączona z użytkowania, za wyjątkiem skrajnego sektora, w którym utworzono sektor dla goości.
0' 14:35 Pogoda w Jarocinie dopisuje do grania w piłkę. Jest około 12-13 stopni, słońce przebije się zza chmur i czasami trochę mocniej powieje. Oby tylko ten wiatr nie wiał nam w oczy.
0' 14:25 Jeśli ktoś z kibiców Zagłębia nie znalazł wczoraj czasu między meczami Legii z Lechem, Arsenalu z Chelsea, Borussi Dortmund z Borussią Moenchengladbach, a także hiszpański El Clasico na to, żeby zajrzeć, co działo się w II lidze zachodniej, to informujemy, że dla Zagłębia działo się dobrze. Bałtyk Gdynia przegrał w Bytowie. Nielba Wągrowiec została rozbita w Legnicy, a Calisia Kalisz uległa Energetykowi ROW-owi Rybnik (chociaż tu najlepiej urządzałby nas remis). Te wyniki oznaczają, że zwycięstwo w Jarocinie pozwoli Zagłębiu awansować na 16. miejsce i strata do teoretycznie bezpiecznego miejsca zmaleje do 2 punktów (przy założeniu, że Tur Turek nie wygra w Jaworznie).
0' 14:20 W wyjściowym składzie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do środowego spotkania z Miedzią Legnica. Z powodu kartek nie zagra dzisiaj Mateusz Sroka, a na jego miejsce wskoczył Sławomir Jarczyk, który od meczu z Rakowem Częstochowa borykał się z kontuzją.
0' 14:15 Na stadionie w Jarocinie pierwsze fajerwerki. Ten kolega, który zawsze kręci mecze podłączył się do prądu z kamerą i nagle poszła iskra i kabel się złamał. Ale podobno bateria jest naładowana na tyle, że wystarczy nagrać cały mecz. Miejmy tylko nadzieję, że za te fajerwerki kolega nie wyłapie zakazu stadionowego.
0' 14:10 Drużyna Zagłębia dotarła na stadion Jaroty o 13:30. Kierownik gospodarzy już się martwił i dzwonił do kierownika Piotra Calińskiego. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy nie będą mieli okazji do tłumaczenia, że nie dojechali na I połowę. A na mecze z Jarotą trzeba dojeżdżać jak najszybciej, bo ekipa z Jarocina wszystkie 8 bramek w meczach z Zagłębiem strzeliła w pierwszych połowach. W ostatnich dwóch meczach Jarota do przerwy pokonywała bramkarzy Zagłębia po 3 razy. Ostatnio, na stadionie Warty Poznań, jarocinianom wystarczyło zaledwie 16 minut na zdobycie trzech goli. Warto to mieć na uwadze!
0' 14:00 Witamy ze stadionu w Jarocinie i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Jarotą Jarocin a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z meczu w JarocinieFilm z meczu w Jarocinie Zapraszamy do obejrzenia 7-minutowego filmowego skrótu z meczu pomiędzy Jarotą Jarocin a Zagłębiem Sosnowiec. Można w nim obejrzeć obie bramki oraz inne ciekawe akcje. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w JarocinieZdjęcia z meczu w Jarocinie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 27. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Jarotą Jarocin a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 50 fotografii. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu w JarocinieKomentarze po meczu w Jarocinie Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi po meczu w Jarocinie. Spotkanie skomentowali Marcin Lachowski, a także trenerzy obu zespołów - Jerzy Wyrobek i Janusz Niedźwiedź. » Czytaj więcej
Zagłębie gorsze od JarotyZagłębie gorsze od Jaroty Po raz pierwszym w tym roku Zagłębie wraca z wyjazdu bez punktu. Sosnowiczanie przegrali w Jarocinie z Jarotą 0:2. Bramki strzelili Grzegorz Mania w 41. minucie i Bartłomiej Pawłowski w 85. minucie. » Czytaj więcej