17. Michał Cyganek
21. Artur Karpowicz

Trener: Jerzy Wyrobek
1:0 - Adrian Marek 6'
41' Adrian Woźniczka. 51' Mateusz Sroka 73' Marcin Lachowski 79' Zbigniew Zakrzewski 85' Wojciech Białek

Trener: Bogusław Baniak
Sędziowie: Zbigniew Zych - Michał Pastusiak, Maciej Różyński (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek KONIEC MECZU! W końcu wygrywamy!
90+2' Strzał rozpaczy Adriana Woźniczki. Piłka wylądowała gdzieś koło wozu strażackiego.
90+1' Rzut wolny dla Zagłębia. Miękka wrzutka Marcina Lachowskiego - piłka w rękach Andrzeja Bledzewskiego.
90' doliczony czas Jeszcze 3 minuty
90' Ben Starosta dośrodkował z prawej strony boiska, a Marcin Suchański przy interwencji został sfaulowany przez Mariusza Mowlika i Zbigniewa Zakrzewskiego.
88' Rzut wolny dla Miedzi z prawej strony boiska. Dośrodkowanie Piotra Madejskiego. Piłka wylatuje z pola karnego na drugą stronę. Tam jest Marcin Nowacki, który strzela nad poprzeczką.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Białka za faul w środku boiska.
84' Róg dla Miedzi. Dośrodkował Marcin Nowacki, a Mariusz Mowlik strzelił niecenie głową.
84' Marcin Lachowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Nikolaj Misiuk uwolnił się spod opieki Damiana Paszlińskiego i strzelił głową - piłka w rękach Andrzeja Bledzewskiego.
83' Marcin Nowacki zagrał na lewą stronę do Damiana Lenkiewicza, który strzelił po ziemi w krótki róg. Marcin Suchański złapał piłkę, choć wydawało się, że i tak nie zmierzała ona w bramkę.
81' Piotr Madejski minął Wołodymyra Ostrouszkę, wpadł w pole karne, ale akcję przerwał zdecydowanym wyopem Adrian Marek.
79' żóta kartka Miedż miała rzut rożny. W pole karne poszła wrzutka, a Zbigniew Zakrzewski sfaulował Marcina Suchańskiego i obejrzał żółty kartonik.
78' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Łukasz Wawrzyniak wchodzi za Marcina Sierczyńskiego.
77' Marcin Garuch był z piłką w polu karnym Zagłębia, ale akcję udanie powstrzymal Mateusz Sroka.
76' Z lewego skrzydła dośrodkował Marcin Nowacki, a Damian Lenkiewicz nie sięgnął piłki głową.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Mateusz Gleń za Arkadiusza Mroza
74' Do odbitej od słupka piłki dochodzi w rogu boiska Ben Starosta, wrzuca w pole karne, a Damian Lenkiewicz niecelnie główkuje
74' Rzut wolny dla Miedzi z około 25 metrów. Piotr Madejski kopnął piłkę lewą nogą i trafił w słupek.
73' żóta kartka Marcin Lachowski obejrzał żółty kartonik za faul na Piotrze Madejskim.
72' Kontra Zagłębia. Marcin Lachowski zagrywa prostopadłą piłkę o Nikolaja Misiuka, ale Litwin jest wolniejszy od obrońcy Miedzi i nie dochodzi do podania.
72' Strzał Zbigniewa Zakrzewskiego blokuje stojący przed polem karnym Adrian Marek.
70' Rzut wolny dla Miedzi. Krótkie rozegranie. Piotr Madejski podaje do Damiana Paszlińskiego, a ten z 12 metrów strzela nad bramką.
70' Rzut wolny dla Miedzi z około 35 metrów. Prawą nogą strzela Mariusz Mowlik, a Marcin Suchański najpierw odbija piłkę na murawę, by po chwili ją pewnie złapać.
69' Marcin Lachowski za długo zwlekał z podaniem, aż w końcu piłkę zagrywaną do Arkadiusza Mroza przejął Marcin Garuch.
67' Rafał Jankowski zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne do Arkadiusza Mroza, ale szybszy jest Andrzej Bledzewski.
65' zmiana Trzecia zmiana w Miedz - Mariusz Mowlik za Jakuba Grzegorzewskiego.
65' Z prawej strony dośrodkował Piotr Madejski, a piłkę wybił Adrian Marek.
64' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nikolaj Misiuk fauluje przy próbie strzału Damiana Paszlińskiego
63' Najniższy zawodnik Miedzi sfaulował najwyższego zawodnika Zagłębia, ale to wszystko było daleko od bramki.
60' Co tam się działo? Ale zamieszanie! Z rzutu wolnego strzelił Marcin Lachowski. Piłkę odbił Andrzej Bledzewski. Ktoś z Zagłębia dobijał, ktoś z Miedzi zablokował strzał. Potem piłka spadła pod nogi Nikolaja Misiuka, a ten z dwóch metrów trafił prosto w bramkarza. Straszny młyn, aż ciężko to ogarnąć, ale najważniejsze, niestety, że nie było gola.
59' Po podaniu Arkadiusz Mroza Rafał Jankowski faulowany tuż za polem karnym przez Damiana Paszlińskiego.
57' zmiana Pierwsza zmiana w naszym zespole - Nikolaj Misiuk wszedł za Tomasza Szatana.
57' Tomasz Szatan odegrał piłkę do Rafała Jankowskiego, a ten strzelił prawą nogą z pierwszej piłki z około 13 metrów. Niestety, minimalnie niecelnie.
56' Z autu piłkę wrzucił Mateusz Sroka, Tomasz Szatan przedłużył zagranie głowa, a Arkadiusz Mróz strzelił z linii pola karnego, ale za lekko i Andrzej Bledzewski bez kłopotów złapał piłkę.
55' Łukasz Matusiak zagrał ze środa boiska do wbiegającego w pole karne Marcina Lachowskiego, który niemal z końcowej linii odegrał na 5. metr, ale Tomasz Szatan nie podążył za akcją.
54' Z prawej strony boiska dośrodkował Piotr Madejski i piłka wyszła poza boisko. Zacznie Marcin Suchański.
53' W przerwie widzieliśmy zdjęcia z sytuacji, w której w polu karnym starli się Damian Paszliński i Rafał Jankowski. Z fotek wynika, że nasz napastnik był ewidentnie faulowany i należała się nam "jedenastka"
51' Z rzutu wolnego lewą nogą dośrodkował Piotr Madejski, a piłkę z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Sroki za faul na Damianie Lenkiewiczu
48' Bardzo niedobre dośrodkowanie Piotra Madejskiego z rzutu rożnego, ale trzeba też przyznać, że chyba trochę przeszkodził mu porywisty wiatr, który pomógł piłce w wyjściu poza boisko,
48' Damian Lenkiewicz dośrodkował z lewej strony boiska, a kryjący Piotra Madejskiego Wołodymyr Ostrouszko posłał piłkę na róg.
46' gwizdek 18:02 Gramy!
46' zmiana Miedź wychodzi na drugą połowę z dwoma nowymi zawodnikami. Za Kamila Hempela wchodzi Damian Lenkiewicz, a za Mateusza Gawlika Marcin Nowacki
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry kończy się I połowa meczu. Zagłębie prowadzi z Miedzią 1:0
45+1' Kamil Hempel żle się czuje na prawej stronie boiska jako lewonożny gracz. Znowu zbiegł do środka i przerzucił piłke na lewą nogę, ale strzelił bardzo źle.
44' Z rzutu wolnego z okolicy środka boiska dośrodkował Mateusz Sroka, a piłkę złapał interweniujący na przedpolu Andrzej Bledzewski.
42' Rzut wolny dla Zagłębia z 30 metrów. Prawą nogą piłkę zakręcił Marcin Lachowski, minęłą ona mur i przeszła niedaleko bramki. Golkiper Miedzi miał po tym strzale pretensje do swoich kolegów stojących w murze.
41' żóta kartka Chamskie wejście Adriana Woźniczki w Rafała Jankowskiego i żółta kartka dla stopera Miedzi
38' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłka trafia od Mariusza Zasady, który wrzuca przed bramkę Zagłębia, a tam akcję czyści Adrian Marek.
38' Z lewej strony boiska dośrodkował Mariusz Zasada, a piłkę na róg wybił Mateusz Sroka.
37' Piotr Madejski zamienił się stronami z Kamilem Hempelem, dośrodkował z lewej strony boiska i piłkę z pola karnego wybił Wołodymyr Ostrouszko.
37' Wrzutka Kamila Hempela z prawej strony boiska, ale w polu karnym nie było żadnego z legniczan i akcja zakończyła się w rękach Marcina Suchańskiego.
35' Uff!!! Piotr Madejski mocno kopnął piłkę z rzutu wolnego. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Zbigniewa Zakrzewskiego, który z 2 metrów strzelił prosto w ręce Marcina Suchańskiego. Ufff......
34' Tomasz Szatana sfaulował Mateusza Gawilka 35 metrów od bramki i będzie rzut wolny dla Miedzi.
34' Łukasz Matusiak kątem oka spostrzegł, że Andrzej Bledzewski jest kilka metrów od bramki i po przejęciu piłki 40 metrów od bramki zdecydował się na strzał lobem, ale zagrał nieprecyzyjnie.
33' "Jankes" już jest cały i zdrowy.
32' kontuzja Chwila przerwy w grze. Doktor Grzegorz Wiśnicki i masażysta Grzegorz Buczek zajmują się Rafałem Jankowskim.
31' Kibiców Miedzi jest już na oko jakieś 30 sztuk i zaznaczyli swoją obecność śpiewem.
31' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Lachowski. Arkadiusz Mróz uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił głową. Niestety, nie było to zbyt dobre zagranie i piłka wyszła poza końcową linię boiska daleko od bramki.
29' Lewą nogą w pole bramkowe dośrodkował Arkadiusz Mróz. Dochodzącą pikę złapał Andrzej Bledzewski.
29' Po strzale Łukasza Matusiaka piłka odbija się od któregoś z graczy gości i wychodzi na róg.
26' Wielka kontrowersja! Rafał Jankowski przedarł się w pole karne Miedzi i upadł po starciu z Damianem Paszlińskim. Z trybun wydawało się, że faul był ewidentny i powinien być rzut karny, a może nawet i czerwona kartka, bo przed "Jankesem" był tylko bramkarz.
25' Strata Piotra Madejskiego. Piłkę przejmuje Marcin Lachowski, podbiega około 30 metrów i decyduje się na strzał. Powracający Madejski zablokował pierwsze uderzenie, ale piłka spadła jeszcze raz na nogę "Lachy", który strzela z woleja i posyła piłkę nad bramką.
25' kontuzja Zagłębie przez chwilę grało w dziesiątkę, bo przy lini bocznej opatrywany był Wołodymyr Ostrouszko, ale już "Ostry" jest na boisku
23' W sektorze gości pojawili się fanatycy Miedzi. Nie ma ich zbyt wielu. Gdzieś około 15, ale chyba jeszcze dochodzą.
23' Kolejny rzut wolny dla Zagłębia. Ponownie piłkę miękko w pole karne posłał Marcin Lachowski, ale tym razem na spalonym był Wołodymyr Ostrouszko.
22' Z 25 metrów nad poprzeczką strzelił Marcin Garuch.
21' Po przejęcu piłki przez Rafała Jankowskiego prawą stroną ruszył Marin Sierczyński, gdy był przed polem karnym stracił piłkę, ale zaraz odzyskał ją kontynuujący akcję Rafał Jankowski, jednak przy próbie strzału był osaczony przez trzech rywali i akcja została przerwana.
20' Z lewej strony boiska dośrodkował Mariusz Zasada, a sytuację wyjaśnił wybiciem Łukasz Matusiak
19' Arkadiusz Mróz rozprowadził kontrę Zagłębia, podał do Rafała Jankowskiego, który z pierwszej piłki odegrał w kierunku biegnącego lewym skrzydłem Tomasza Szatana, ale zabrakło precyzji.
18' Nieporozumienie przy wybiciu piłki między Arkadiuszem Mrozem i Łukaszem Matusiakiem. Na 30. metrze do futbolówki doskoczył Mateusz Gawlik, ale posłał ją wysoko nad poprzeczką.
17' Z narożnika boiska na bliższy słupek dośrodkował Marcin Garuch, a piłkę do przodu wybił Marcin Lachowski.
16' Po dośrodkowaniu Mariusza Zasady z lewej strony boiska piłkę na róg wybił Adrian Marek.
15' Piękna akcja Zagłębia. Marcin Lachowski odegrał do Arkadiusza Mroza, który z wolej zagrał do Tomasza Szatana, a ten także z powietrza przymierzył z około 18 metrów. Niestety, nie udało się trafić w bramkę.
13' Kamil Hempel dośrodkował z lewej strony boiska, ale piłka poleciała zdecydowanie za daleko i wylądowała poza końcową linią boiska, gdzieś w okolicy rogu.
10' Jakub Grzegorzewski po raz kolejny bliski strzelenia bramki. Z lewej strony boiska zagrał mu Kamil Hempel, a Grzegorzewski, stojąc na linii pola karnego, miał zdecydowanie zbyt dużo swobody i mógł odda strzał. Na szczęście minął on słupek i tylko było słychać jak piłka trafia w bandę reklamową.
9' Mniej więcej w momencie, gdy Zagłębie strzelało bramkę, na trybunie VIP pojawił się Jan Urban.
7' Jakub Grzegorzewski strzelił z około 20 metrów i piłkę pewnie złapał Marcin Suchański.
6' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!! Rzut wolny dla Zagłębia z 40 metrów. Prawą nogą piłkę w pole karne wrzucił Marcin Lachowski, a Adrian Marek chyba nieco przypadkowo trącił piłkę nogą i wrzucił Andrzejowi Bledzewskiemu za kołnierz. Trochę przypadkowy i szczęśliwy gol, ale takie też się liczą.
3' kontuzja Damian Paszliński dostał piłką w czułe miejsce i konieczna była interwencja masażysty, który ulżył stoperowi Miedzi.
2' Akcja Zagłębia prawą stroną boiska. Po podaniu Rafała Jankowskiego Marcin Sierczyński trafił w Damiana Paszlińskiego, a za chwilę dobitka Marcina Lachowskiego została zablokowana przez Mateusza Gawlika.
1' gwizdek 17:01 Gramy! Zaczęli nasi!
0' 17:00 Trener Miedzi Bogusław Baniak wyszedł z tunelu dopiero po zawodnikach. Widocznie ma złe wspomnienia ze Stadionem Ludowym i nie bardzo mu się spieszyło.
0' 16:58 Wybrzmiał nieoficjalny hymn Zagłębia w wykonaniu Horrorshow i na boisku pojawili się piłkarze obu zespołów. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach i białych spodenkach oraz getrach, a Miedzź cała na niebiesko.
0' 16:55 Nawet na trybunie VIP jakoś pusto, choć przed chwilą wszedł na nią Andrzej Szarmach.
0' 16:50 Z frekwencją słabo. Trybuny puste, goście też nie dojechali, ale podobno mają być.
0' 16:45 Wyjściowa jedenastka Zagłębia taka sama jak w sobotnim meczu w Bytowie. Na ławce rezerwowych za to po raz pierwszy w tym roku zasiądzie Dawid Ryndak, który do tej pory był kontuzjowany.
0' 16:40 Ministra doktora Joanna Mucha przy okazji meczu o Superpuchar Ekstraklasy podobno pytała, kto wybrał drużyny do tego spotkania. My przy okazji dwóch najbliższych meczów Zagłębia u siebie pytamy, kto wybrał godziny tych meczów? Dlaczego mecz z Miedzią w środę jest o 17:00, a mecz z Chojniczanką w sobotę 28 kwietnia będzie o 19:00? Czy nie miałoby więcej sensu, gdyby godziny były odwrotnie? Przecież wielu ludziom w środę łatwiej dotrzeć na mecz na 19:00 niż na 17:00. Szkoda, że władze klubu wykazały się bezmyślnością przy wyznaczaniu godzin meczów.
0' 16:35 W środowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 26. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica.
ZSTV: Zagłębie - Miedź (skrót meczu)ZSTV: Zagłębie - Miedź (skrót meczu) Prezentujemy ponad 5-minutowy film z meczu Zagłębia z Miedzią. W materiale wideo gol Adriana Marka, najlepsze okazje bramkowe oraz kontrowersyjna sytuacja z niepodyktowanym rzutem karnym dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z MiedziąZdjęcia z meczu z Miedzią Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 26. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica. W galerii znajduje się 30 fotografii. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z MiedziąWypowiedzi zawodników po meczu z Miedzią O ocenę meczu z Miedzią poprosiliśmy strzelca jedynej bramki Adriana Marka oraz kapitana naszej drużyny Marcina Lachowskiego. Zapraszamy do lektury. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu Zagłębie - MiedźWypowiedzi trenerów po meczu Zagłębie - Miedź Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów na konferencji prasowej po zwycięskim meczu Zagłębia z Miedzią Legnica. » Czytaj więcej
Miedź skruszona! Jeszcze jest nadzieja!Miedź skruszona! Jeszcze jest nadzieja! Zagłębie przerwało czarną serię i wygrało z wiceliderem tabeli Miedzią Legnica. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 6. minucie Adrian Marek po dośrodkowaniu Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego. » Czytaj więcej