1. Damian Primel
16. Tomasz Lenart
13. Grzegorz Jakosz

Trener: Grzegorz Kapica
0:1 - Marcin Lachowski 4' 0:2 - Adrian Marek 20' 0:3 - Patryk Stefański 27' 1:3 - Krystian Pieczara 45+2' 2:3 - Krystian Pieczara 46' 3:3 - Adrian Ligienza 73' 4:3 - Aleksandar Atanacković 80' 5:3 - Marcin Trojanowski 90+4' (k.)
73' Marcin Sierczyński 76' Marcin Tarnowski 90' Tomasz Szatan

Trener: Piotr Stach
Sędziowie: Marek Łukiewski - Krystian Topa, Jarosław Sielski (Olsztyn)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 40 sekundach gry skończył się mecz. Sędzia już nie wznawiał gry po karnym
90+4' gol - po karnym 5:3 Rzut karny wykorzystał Marcin Trojanowski. Zagłębie zostało zmiażdżone i wbite w murawę w drugiej połowie meczu
90+4' Mateusz Sroka sfaulował w polu karnym Kacpra Tatarę i będzie rzut karny dla Chojniczanki
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 3 minuty.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za dyskusje z sędzią.
86' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Szatan, a do piłki pewnie wyszedł Michał Kołba
85' Marcin Trojanowski uderzył z 20 metrów prawą nogą, ale zdecydowanie za wysoko.
83' Patryk Stefański wpadł w pole karne Chojniczanki, ale nie dał rady sforsować chojnickiej defensywy. Skończyło się tylko wybiciem piłki na aut
80' gol - piłka nożna 4:3 Aleksandar Atanacković uderzył prawą nogą z około 30 metrów i posłał piłkę w okienko bramki Zagłębia. To nie jest zły sen. To się dzieje naprawdę.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Wojciecha Białka.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Tarnowskiego za faul na Marcinie Strojku.
73' gol - piłka nożna 3:3 Z rzutu wolnego piłkę kopnął prawą nogą Adrian Ligienza. Futbolówka przecisnęła się przez mur i zaskoczyła Ołeksija Szlakotina
73' żóta kartka Akcja Chojniczanki prawą stroną boiska. Dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym, piłka wychodzi na 20 metr i tam Marcin Sierczyński fauluje Tomasza Parzego, za co ogląda żółtą kartkę.
72' Jedna z nielicznych akcji Zagłębia - rajd Adama Mójty przerwany przez Bartosza Kaśnikowskiego
68' Ależ zamieszanie w naszym polu karnym. Lewą stroną przedarł się Marcin Tarnowski. Jego strzał został odbity przez Ołeksija Szlakotina, a potem jeszcze ze dwie dobitki gdzieś były blokowane przez naszych graczy. Chojniczanka ciśnie.
67' Z prawej strony boiska piłkę w pole karne wrzucił Marcin Trojanowski, a Adrian Ligienza strzelił po półobrocie nad poprzeczką.
66' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Marcin Sierczyński za Michała Cyganka
64' Po strzale Kacpra Tatary zza pola karnego piłka odbija się od głowy Sławomira Jarczyka i wychodzi na rzut rożny.
62' Kontra Chojniczanki. Ołeksij Szlakotin wyszedł przed pole karne i wybił nogą na rzut rożny piłkę kopniętą przez Adriana Ligienzę.
61' Z rzutu wolnego z około 30 metrów strzelał Michał Steinke - Ołeksij Szlakotin obronił.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Marcin Strojek za Arkadiusza Mroza
58' Po podaniu Marcina Lachowskiego Patryk Stefański wywalczył rzut rożny.
56' Z lewej strony boiska dośrodkował Marcin Tarnowski. Marcin Trojanowski zamknął akcję i próbował dograć z pierwszej piłki na środek pola bramkowego, ale nasi obrońcy zapobiegli zagrożeniu.
50' Bartosz Kaśnikowski zgrał głowa piłkę prosto pod nogi Rafała Jankowskiego, ale ten z 16 metrów z pierwszej piłki strzelił za wysoko.
50' Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Trojanowski, a piłka wylądowała w rękach Ołeksija Szlakotina.
47' W odpowiedzi Patryk Stefański przedarł się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale strzelił nad poprzeczką.
46' gol - piłka nożna 2:3 Z prawej strony boiska dośrodkował Marcin Trojanowskie. Piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła pod nogi lewoskrzydłowego Chojniczanki, który zagrał na środek pola karnego, a Krystian Pieczara z bliska wepchnął futbolówkę do siatki.
46' gwizdek Gramy!
46' zmiana Ostatnia zmiana w Chojniczance - Adrian Ligienza za Jakuba Marynowicza
46' W przerwie meczu trwa wspomniana już wcześniej uroczystość uhonorowania zawodników Chojniczanki, którzy wystąpili 3 października 1971 w meczu Pucharu Polski i pokonali Zagłębie.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 15 sekundach sędzia kończy I połowę meczu.
45+2' gol - piłka nożna 1:3 Prostopadłe podanie w pole karne Zagłębia. Tam było dwóch graczy Chojniczanki i Krystian Pieczara w sytuacji sam na sam pakuje piłkę do siatki. Zły koniec wspaniałej pierwszej połowy.
45' doliczony czas Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze 2 minuty.
45' Kontra Zagłębia. Lewą stroną ruszył Adam Mójta, zagrał w pole karne do Patryka Stefańskiego, ale zabrakło centymetrów, aby dojść do piłki i posłać ją w stronę bramki.
44' Jakub Marynowicz zagrał z lewej strony boiska w pole karne, a futbolówkę z naszej szesnastki wyekspediował Arkadiusz Mróz.
41' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Kacper Tatara strzela z 5 metrów i Ołeksij Szlakotin instynktownie łapie piłkę tuż przed linią. Świetna interwencja.
40' Z rzutu rożnego Marcin Trojanowski dośrodkował tak fatalnie, że aż trybuny w Chojnicach szyderczo zaklaskały.
39' Chojniczanka zamknęła Zagłębie pod polem karnym. Po akcji Marcina Tarnowskiego będzie róg.
38' Akcja Chojniczanki prawą stroną boiska, strzał, rykoszet, ale Ołeksij Szlakotin nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na róg.
37' Z prawej strony dośrodkował Marcin Trojanowski, a Krystiana Pieczarę powstrzymał Sławomir Jarczyk.
33' zmiana Trzecia zmiana w Chojniczance - Krystian Pieczara za Szymona Kaźmierowskiego.
33' Patryk Stefański po solowej akcji prawą stroną boiska posłał piłkę pod poprzeczkę, a Michał Kołba przerzucił futbolówkę nad bramką.
31' Róg dla Chojniczanki, ale po dośrodkowaniu futbolówka od razu została wyekspediowana poza pola karne
31' zmiana Dwie zmiany w Chojniczance - Marcin Trojanowski za Pawła Posmyka i Tomasz Parzy za Tomasza Szczepana
30' Z 20 metrów uderzał Kacper Tatara, a piłka odbiła się od rąk Ołeksija Szlakotina, a potem od poprzeczki!
29' Zza pola karnego strzelał Kacper Tatara. Lecącą po ziemi futbolówkę wybił na rzut rożny Ołeksij Szlakotin.
27' gol - piłka nożna 0:3 To nie są żarty! Jest już 3:0 dla Zagłębia! Piłka trafiła do Patryka Stefańskiego, który stał w narożnika pola karnego. Nasz prawy pomocnik zakręcił obrońcą i walnął prawą nogą pod poprzeczkę. Bramkarz Chojniczanki nie był w stanie doskoczyć do futbolówki, która odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową!
27' Po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka z prawej strony boiska głowa strzelał zamykający akcję Marcin Tarnowski. Z bliska, z ostrego kąta i niecelnie.
26' Tym razem gola nie ma. Wrzucał Adam Mójta. Wybita z pola karnego piłka ponownie trafiła do Mójty, ale przy drugiej wrzutce futbolówka poszybowała już za wysoko.
25' Rafał Jankowski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia. Poprzednie dwa rogi przyniosły nam bramki. Jak będzie teraz?
24' Rzut wolny dla Chojniczanki. Po dośrodkowaniu Marcina Tarnowskiego niezbyt dobrze głową strzela Michał Steinke.
24' Może niektórym ciężko w to uwierzyć, ale my naprawdę prowadzimy w Chojnicach 2:0.
20' gol - piłka nożna 0:2 GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Z narożnika boiska piłkę lewą nogą dośrodkował Adam Mójta, a świeżo upieczony tata Adrian Marek wyskoczył do futbolówki i skierował ją głową przy słupku bramki gospodarzy!
19' Po dośrodkowaniu Adama Mójty piłka odbiła się od pleców Pawła Posmyka i wyszła na róg.
18' Kontra Zagłębia. Szli trzech na trzech. Niestety, Michał Cyganek zagrał bardzo źle i Rafał Jankowski nie doszedł do piłki
17' Paweł Posmyk próbował przejść prawym skrzydłem Adama Mójtę, ale nasz nowy nabytek pokazał, że nie jest to łatwe zadanie.
15' Tym razem akcja z prawej strony. Ni to strzałem, ni dośrodkowaniem popisał się Paweł Posmyk. Ołeksij Szlakotin odprowadził piłkę wzrokiem.
15' Kacper Tatara dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym był dobrze ustawiony Mateusz Sroka
13' Jakub Marynowicz przedarł się lewą stroną boiska, minął Mateusza Srokę, zagrał do Szymona Kaźmierowskiego, ale kapitalnie zachował się Sławomir Jarczyk, który wygarnął piłkę w ostatniej chwili i zapobiegł oddaniu strzału z około 10 metrów.
11' Ołeksij Szlakotin popisał się dalekim wykopem piłki. Obrona Chojniczanki przysnęła, pozwoliła przejść piłce w pole karne, a tam czaił się Michał Cyganek, który strzelił na bramkę, a pod odbiciu piłki przez Michała Kołbę futbolówka trafiła jeszcze w słupek i wyszła w pole. Chojniczanka miała w tej sytuacji furę szczęścia!
10' Rafał Jankowski przerzucił piłkę do Patryka Stefańskiego, ale trochę za mocno i zamiast naszego prawego pomocnika do futbolówki doszedł Michał Kołba.
8' Piłkę dośrodkował Marcin Tarnowski, ale Paweł Posmyk był nieco zakręcony w powietrznym pojedynku i nasi defensorzy oddalili zagrożenie od własnego pola karnego.
8' Mateusz Sroka sfaulował Jakuba Marynowicza i będzie rzut wolny dla Chojniczanki z okolicy linii bocznej boiska.
6' Pierwszy rzut rożny dla Chojniczanki, ale rozegrany tak słabo, że nawet szkoda pisać.
4' Zaraz po bramce była kołyska dla urodzonego w tym tygodniu syna Adriana Marka.
4' gol - piłka nożna 0:1 Prowadzimy 1:0!!!! Piłkę z autu wrzucił w pole karne Mateusz Sroka. Adrian Marek przedłużył podanie głową, a zamykający akcję na dalszym słupku Marcin Lachowski z bliska wpakował piłkę nogą do siatki!
4' Z narożnika boiska dośrodkował Adam Mójta, a piłkę na aut wybił z pola karnego Paweł Posmyk
3' Blisko było efektownego samobója. Michał Cyganek zagrywał do Patryka Stefańskiego. Lot piłki przeciął nogą Jakub Marynowicz i piłka wylądowała na siatce. Będzie róg.
2' Patryk Stefański prostopadłym podaniem uruchomił Rafała Jankowskiego, ale "Jankes" był na spalonym.
2' Z prawej strony boiska dośrodkował Michał Mikołajczyk, a piłkę pewnie złapał Ołeksij Szlakotin
1' gwizdek 16:03 Gramy! Zaczęli gospodarze!
0' 16:02 Marcin Lachowski i Paweł Posmyk uścisnęli sobie oraz sędziom dłonie. Już po losowaniu i za chwilę gramy.
0' 16:01 Członkowie Sekcji Seniora Chojniczanki Chojnice wręczyli kapitanom obu zespołów okolicznościowe szaliki, które - jak ogłasza - spiker zostały wydane w limitowanej serii 30 sztuk.
0' 16:00 Już wyszli z klubowego budynku i wchodzą na murawę. Sędziowie z Olsztyna ubrani dzisiaj na czarno. Chojniczanka w swoich tradycyjnych żółto-czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i żółtych getrach. Zagłębie w białych strojach z zielono-czerwonymi paskami po stronie serca.
0' 15:57 Ze stadionowego nagłośnienia nie leci już "40 lat minęło", tylko coś nieco bardziej nowoczesnego - hip-hopowa piosenka o Chojniczance. Naszym zdaniem kawałek Horrorshow zdecydowanie lepiej sprawuje się w roli nieoficjalnego hymnu.
0' 15:54 W składzie Chojniczanki jest jeden były zawodnik Zagłębia. Mowa o Pawle Posmyku, który wiosną grał dla naszych barw i zdobył w tym czasie trzy bramki. Co ciekawe, Posmyk dzisiaj będzie wyprowadzał swoją drużynę jako kapitan. Nie wiemy, czy to jest jego stała funkcja (trochę dziwne byłoby, że gracz występujący dopiero od tego sezonu zostaje kapitanem), czy też specjalnie na Zagłębie Posmyk został wyznaczony do pełnienia roli kapitana. W każdym razie na pewno dobrze się zna z drugim kapitanem, którym jest Marcin Lachowski.
0' 15:51 Sędzia Marek Łukiewski wyszedł z klubowego budynku i przeciągłym gwizdem dał piłkarzom znać, że pora kończyć rozgrzewkę i udać się do szatni, po to aby za chwilę wrócić na murawę i rozpocząć walkę o ligowe punkty.
0' 15:50 Piłkarze Zagłębia nie będą dzisiaj mogli narzekać na wyczerpującą podróż. Do tej pory na wszystkie mecze w tym sezonie sosnowiczanie udawali się w dniu spotkania, ale na wyprawę do Chojnic Zagłębie pojechało już wczoraj i noc spędziło w pobliskiej Tucholi.
0' 15:45 W Chojnicach dzisiaj szczególny dzień. I to wcale nie dlatego, że na znajdującym się w pobliżu stadionu Rynku kampania wyborcza trwała w pełni i można było spotkać kandydatów niemal wszystkich liczących się partii, ale było tam w miarę spokojnie, politycy nie naparzali się ze sobą, a Robert Biedroń rozmawiał z przedstawicielami PO i PJN. Najważniejsza dla piłkarskich Chojnic jest 40. rocznica jednego z największych sukcesów chojnickiej piłki nożnej. 3 października 1971 Chojniczanka wyeliminowała Zagłębie z Pucharu Polski. Co prawda do tej rocznicy jest jeszcze 10 dni, ale dziś, właśnie przy okazji meczu z Zagłębiem Chojniczanka będzie uczcić te miłe chwile. Zawodnicy uczestniczący w tamtym meczu zostaną uhonorowani, z głośników leci "40 lat minęło" ze znanego serialu, a klub z Chojnic wydał na tę okazję specjalne łączone szaliki Chojniczanki i Zagłębia. Gdyby ktoś chciał taką pamiątkę, to niech nam da znać.
0' 15:40 Drużyna Zagłębia zagra dzisiaj w najsilniejszym możliwym obecnie składzie. Szansę debiutu dostał Adam Mójta, którego certyfikat dotarł z Czech w tym tygodniu. Mójta "posadził" na ławce Marcina Strojka. Po przerwie za żółte kartki do składu wraca Rafał Jankowski, a na ławkę powędrował zastępujący go ostatnio na szpicy Tomasz Szatan. Trzecia zmiana w składzie to obecność w wyjściowej jedenastce Wojciecha Białka, który zajął miejsce Marcina Sierczyńskiego na pozycji defensywnego pomocnika.
0' 15:35 Taka mała ciekawostka kalendarzowo-piłkarska. W pierwszym meczu kalendarzowej wiosny 2011 Zagłębie grało w Chojnicach i przegrało 0:1. W pierwszym dniu kalendarzowej jesieni 2011 Zagłębie też gra w Chojnicach. Jaki tym razem będzie wynik? Przekonamy się około 17:50.
0' 15:30 Dzień Dobry! Witamy wszystkich kibiców Zagłębia i nie tylko. Zapraszamy na relację z meczu 11. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Chojniczanką Chojnice a Zagłębiem Sosnowiec. Składy obu drużyn już są podane na stronie. Można je przeglądać, analizować i zastanawiać się nad nimi.
Skrót meczu z ChojniczankąSkrót meczu z Chojniczanką Prezentujemy skrót wczorajszego meczu 11. kolejki II ligi zachodniej Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec. W materiale wideo wszystkie 8 goli oraz najlepsze okazje bramkowe tego spotkania. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Komentarze po meczu w ChojnicachKomentarze po meczu w Chojnicach Po meczu w Chojnicach trener Piotr Stach po raz kolejny powtarzał, że zawodnicy nie potrafią udźwignąć ciężaru. Grzegorz Kapica pocieszał kolegę po fachu, a kibicom swojej drużyny, którzy wyszli ze stadionu przy wyniku 3:0 dla Zagłębia przypominał, że mecz trwa 90 minut. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z ChojnicGaleria zdjęć z Chojnic Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Chojniczanką Chojnice a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajdują sie 54 fotografie wykonane podczas tego dramatycznego meczu. » Czytaj więcej
Piękny sen zmienił się w koszmarPiękny sen zmienił się w koszmar Po 27 minutach Zagłębie niespodziewanie prowadziło w Chojnicach aż 3:0. Niestety, później piękny sen przerodził się w koszmar i ostatecznie sosnowiczanie przegrali z Chojniczanką 3:5 po niesamowitym meczu.  » Czytaj więcej