29. Piotr Zieliński
3. Marcin Grunt

Trener: Piotr Stach
1:0 - Marcin Lachowski 11' 1:1 - Mateusz Śliwa 40'
44' Hubert Oczkowski 54' Maciej Tomkowiak 78' Michał Grobelny 82' Marcin Sierczyński 87' Patryk Cierniewski 89' Piotr Garbarek 90+1' Damian Pawlak 90+2' Dawid Ryndak

Trener: Czesław Owczarek
Sędziowie: Tomasz Krawczyk - Piotr Szubielski, Przemysław Szabat (Piotrków Trybunalski)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 48 sekundach gry arbiter kończy drugą połowę spotkania. Niestety, Zagłębiu nie udało się przerwać serii meczów bez wygranej i tylko remisujemy z Jarotą Jarocin. Statystyki II połowy: strzały 5-5, strzały celne 3-3, faule 10-12, rogi 2-0, spalone 2-4, auty 10-8.
90+5' Dawid Ryndak zagrał piłkę w kierunku pola karnego gości do Marcina Lachowskiego, ale zdaniem arbitra "Lacha sfaulował rywala"
90+2' żóta kartka Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką za faul na Hubercie Oczkowskim.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Pawlaka za pyskowanie.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Jarocie - Paweł Majusiak za Patryka Cierniewskiego.
89' Goście ruszyli z kontrą, ale na szczęście akcję w porę przerwał Sebastian Domański.
89' żóta kartka Piotr Garbarek ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Sroce.
87' żóta kartka Patryk Cierniewski ukarany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry przez Ołeksija Szlakotina.
86' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Ryndak. Piłkę wybił poza pole karne Dariusz Brzostowski. Do strzału z powietrza składał się Marcin Sierczyński, ale nie trafił w piłkę. Doszedł do niej Hubert Tylec. Jemu udało się oddać strzał, który był celny, ale nie dość silny, aby sprawić problemy bramkarzowi.
85' Hubert Oczkowski wybił piłkę głową poza końcową linię boiska i mamy drugi rzut rożny w tej połowie.
82' żóta kartka Pierwsza żółta kartka dla sosnowiczan w dzisiejszym meczu. Ukarany nią został Marcin Sierczyński.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Michała Cyganka
81' Piłkę z autu w pole karne gości posłał Marcin Strojek, ale w powietrzu faulował jeden z graczy Zagłębia.
78' żóta kartka Michał Grobelny ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Sierczyńskim.
76' Hubert Oczkowski dośrodkował z prawej strony boiska. Piłkę głową z bliska do bramki posłał Patryk Cierniewski, ale na szczęście sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę.
75' Adrian Owczarek wpadł z piłką w pole karne sosnowiczan, ale inny Adrian - Marek zablokował to zagranie.
74' zmiana Trzecia zmiana w drużynie gości. Syn trenera Czesława Owczarka Adrian wszedł na boisko w miejsce Sebastiana Kamińskiego.
73' Marcin Lachowski z rzutu wolnego zagrał na prawą stronę do Sebastiana Domańskiego, który dostrzegł lepiej ustawionego Konrada Koźmińskiego. "Koza" uderzył z bliska z ostrego kąta i świetną interwencją popisał się Dariusz Brzostowski
72' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Sebastian Domański wszedł za Tomasza Szatana.
71' Konrad Koźmiński zagrał do Michała Cyganka, który wypuścił Tomasza Szatana, ale ten był zbyt wolny i nie dobiegł do piłki.
68' Z rzutu wolnego lewą nogą strzelał Krzysztof Czabański i trafił piłką w poprzeczkę!
67' Konrad Koźmiński sfaulował Damiana Pawlaka 28 metrów przed bramką Zagłębia i będzie rzut wolny dla gości.
65' Po dośrodkowaniu Mateusza Sroki z prawej strony boiska głową strzelał Tomasz Szatan. Uderzenie było dosyć lekkie i nie sprawiło kłopotów bramkarzowi z Jarocina.
64' Damian Pawlak już w swojej pierwszej akcji oddał celny strzał. Uderzenie z około 20 metrów zostało obronione przez Ołeksija Szlakotina
64' zmiana Druga zmiana w Jarocie - za Huberta Nawrockiego wszedł Damian Pawlak.
63' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Szatan, a w zamieszaniu podbramkowym piłkę wypiąstkował Dariusz Brzostowski.
63' Sebastian Kamiński sfaulował Konrada Koźmińskiego i mamy rzut wolny.
61' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - za Arkadiusz Mroza do gry wchodzi Konrad Koźmiński.
61' Karol Danielak próbował dośrodkowania z prawej strony boiska, ale skończyło się na bloku w wykonaniu Sławomira Jarczyka.
58' Po podaniu Marcina Lachowskiego z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Sroka. Tomasz Szatan składał się do strzału przewrotką, ale nie dosięgnął piłki.
57' Rzut wolny dla Jaroty z około 35 metrów. Lewą nogą uderzał Michał Grobelny, strzał był celny, ale na posterunku był Ołeksij Szlakotin.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Jarocie - Karol Danielak zmienia Macieja Tomkowiaka.
55' Marcin Strojek dośrodkował z lewej strony boiska i szykującego się do strzału Dawida Ryndaka uprzedził Krzysztof Czabański, który w dosyć efektowny sposób wybił piłkę.
55' Rzut wolny dla Zagłębia z ponad 30 metrów. Prawą nogą strzelał Tomasz Szatan i ustrzelił tylko bandy reklamowe za końcową linią.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Tomkowiaka za faul na Marcinie Lachowskim.
50' Krzysztof Bartoszak próbował wrzucić piłkę za kołnierz Ołeksijowi Szlakotinowi, ale nasz golkiper nie dał się zaskoczyć i pewnie złapał futbolówkę.
49' Jak on tego nie strzelił? Tomasz Szatan dośrodkował z rzutu rożnego do stojącego w polu bramkowym Dawida Ryndaka. Wydawało się, że piłka zatrzepota w siatce, ale po zamieszaniu okazało się, że znalazłą się w rękach Dariusz Brzostowskiego.
48' W starciu z Piotrem Garbarkiem Tomasz Szatan zgubił buta, ale wywalczył rzut rożny.
47' Po dośrodkowaniu Michała Cyganka głową piłkę zagrał Tomasz Szatan, a akcję strzałem sfinalizował Arkadiusz Mróz. Szkoda tylko, że po jego strzale z woleja lewą nogą futbolówka przeszła tuż obok dalszego słupka bramki Jaroty.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana przed drugą połową w Zagłębiu - za Patryka Stefańskiego wchodzi Dawid Ryndak.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 58 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Zaczęło się dobrze, potem też było dobrze, ale pod koniec zrobiło się gorzej i goście doprowadzili do wyrównania. Statystyki I połowy: strzały 6-7, strzały celne 2-3, faule 4-7, rogi 6-0, auty 26-11, spalone 5-1.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
45' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Szatan, do piłki ruszył Patryk Stefański i próbował strzału "szczupakiem", ale chyba nawet nie udało mu się musnąć futbolówki, która wylądowała w rękach Dariusza Brzostowskiego.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Oczkowskiego za faul na Arkadiuszu Mrozie.
43' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Mroza do piłki wyskakuje Dariusz Brzostowski io pewnie ją przechwytuje.
40' gol - piłka nożna 1:1 Obrona Zagłębia kompletnie zagubiona w akcji. Najpierw piłka bez żadnych problemów trafiła na prawa stronę pola karnego do Sebastiana Kamińskiego, który zagrał w pole bramkowe do Mateusza Śliwy, a ten był kompletnie nieobstawiony i posłał piłkę pod poprzeczkę. Ołeksij Szlakotin był bez szans.
39' Krzysztof Bartoszak uderzył lewą nogą po ziemi z około 20 metrów. Ołeksij Szlakotin spokojnie mógł odprowadzić piłkę wzrokiem, bo przeszła ona w bezpiecznej odległości od słupka.
38' Tomasz Szatan najpierw pięknie minął rywala, wbiegł w pole karne, a potem popełnił prosty błąd i zagrał prosto pod nogi rywala.
34' Po akcji prawą stroną boiska dośrodkował Hubert Oczkowski. Piłkę ponownie głową z pola karnego wybił Sławomir Jarczyk. Po chwili trafiła ona do Sebastiana Kamińskiego, który uderzył zza pola karnego prosto w ręce naszego bramkarza.
31' Jarota coraz groźniej atakuje. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Sławomir Jarczyk.
28' Krzysztof Bartoszak przymierzył z około 20 metrów i posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
27' Patryk Cierniewski stał z piłką na skraju pola karnego, a przed nim był Adrian Marek. Gracz Jaroty za bardzo nie miał pomysłu na rozwiązanie tej akcji, więc po jednej próbie zwodu zdecydował się na strzał, ale uderzenie było bardzo lekkie i nie sprawiło kłopotów Ołeksiejowi Szlakotinowi
25' Marcin Lachowski posłał piłkę ze środka boiska w kierunku Patryka Stefańskiego i Dariusz Brzostowski zmuszony był aż do wyjścia poza własne pole karne i wykopania piłki na aut.
24' Marcin Strojek dośrodkował z lewej strony boiska do Tomasza Szatana, ale ten był na spalonym.
23' Michał Cyganek ładnie wypuścił Patryka Stefańskiego prawą stroną boiska, ale przy próbie dośrodkowania nasz gracz został zablokowany i mamy tylko wrzut z autu.
21' Akcja Jaroty. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę głową w polu karnym zagrał Sebastian Kamiński, a Krzysztof Bartoszak z około 5 metrów strzelił nad bramką Ołeksija Szlakotina.
20' Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana z rzutu rożnego piłkę głowa z pola karnego wybił Hubert Oczkowski.
19' Składna akcja Zagłębia rozciągnięta z prawej na lewą stronę boiska. Po podaniu Patryka Stefańskiego w drybling wdał się Arkadiusz Mróz i wywalczył rzut rożny.
16' Z rzutu rożnego piłkę w pole karne posłał Tomasz Szatan, a Mateusz Śliwa wybił ją na kolejny róg.
16' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Arkadiusz Mroza piłkę głową nad bramkę wybija Krzysztof Czabański
15' Kontra Zagłębia. Po odbiorze piłki przed własnym polem karnym do przodu ruszył Mateusz Sroka, zagrał na prawo do Tomasza Szatana, ale ten przy dośrodkowaniu trafił piłką w głowę gracza gości i skończyło się tylko autem.
11' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu rożnego piłkę lewą nogą dośrodkował Arkadiusz Mróz, a stojący na 5. metrze Marcin Lachowski uderzył głową i wpakował piłkę do siatki. Niezbyt pewnie zachował się w tej sytuacji bramkarz Jaroty, który ruszył do futbolówki, ale dał się uprzedzić naszemu kapitanowi.
10' Drugi rzut rożny dla Zagłębia. Po krótkim rozegraniu strzelał Marcin Sierczyński bramkarz gości wybił piłkę na kolejny róg.
9' Po dośrodkowaniu Arkadiusza Mroza z rzutu rożnego piłkę głowa z pola karnego wybija Piotr Garbarek.
8' Po podaniu Marcina Strojka Marcin Lachowski uderzył z około 25 metrów. Piłka otarła się po drodze od jednego z zawodników Jaroty i wyszła na rzut rożny.
6' Patryk Stefański zakręcił w narożniku boiska Mateuszem Śliwą, dośrodkował w pole karne, Marcin Lachowski dostawił nogę do półgórnej piłki i chciał posłać ją w górny róg bramki, ale było nieco za wysoko i futbolówką spadła na siatkę.
5' Z autu piłkę w pole karne wrzucił Marcin Strojek, do główki wyskoczył Adrian Marek, zagrał piłkę, ale bardziej do góry niż w kierunku bramki i opadającą futbolówkę pewnie złapał Dariusz Brzostowski.
2' Na razie ustawienie Zagłębia nieco zaskakuje. Najbardziej wysunięty do przodu jest Tomasz Szatan, a Marcin Lachowski pełni rolę jednego ze środkowych pomocników. Defensywnym jest Marcin Sierczyński, ofensywnym Michał Cyganek, a "Lacha" operuje między nimi.
1' gwizdek 16:01 Zaczęło się. Rozpoczęli sosnowiczanie.
0' 15:58 Trójka sędziowska z Piotrkowa Trybunalskiego wyprowadziła zawodników na boisko. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwono-zielono-białych strojach. a goście w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 15:55 Za około 5 minut zacznie się mecz. Czy Zagłębie po siedmiu meczach bez zwycięstwa w końcu zdobędzie komplet punktów? Bardzo byśmy chcieli...
0' 15:50 Publiki na Ludowym wyjątkowo mało. Szkoda, ale trzeba przyznać, że jest dzisiaj spora konkurencja. Kibice w kapciach mogą oglądać, jak Polska gra z Ruskimi w siatkówkę, a o 17:00 zaczynają się derby Warszawy oraz Manchester United - Chelsea. No ale wiadomo, że przy Zagłębiu teraz pozostali tylko najwierniejsi i niezłomni.
0' 15:45 Na szybko policzyliśmy ilu szkoleniowców pracowało w Sosnowcu od 21 maja 2006. Byli to: Janusz Białek, Jerzy Dworczyk, Robert Moskal, Jerzy Kowalik, Andrzej Orzeszek, Romuald Szukiełowicz, Andrzej Orzeszek po raz drugi, Piotr Pierścionek, Miroslav Copjak, Janusz Kudyba, Piotr Pierścionek po raz drugi, Marek Chojnacki, Tomasz Łuczywek, Leszek Ojrzyński, Robert Góralczyk (nie prowadził ani jednego meczu) i Piotr Stach. Czyli aż 16 zmian trenerów w Zagłębiu od dnia, w którym drużynę Jaroty objął Czesław Owczarek.
0' 15:40 W roli członka sztabu szkoleniowego Zagłębia zadebiutuje dzisiaj były wybitny piłkarz naszego klubu i nie tylko Ryszard Czerwiec. W protokole wpisano go jako asystenta trenera, a jako drugi trener figuruje Robert Stanek. Dla odmiany - w Jarocinie nie ma drugiego trenera, nie ma asystenta trenera, jest tylko pierwszy trener Czesław Owczarek. Nawiasem mówiąc, jest to najdłużej pracujący szkoleniowiec w naszej lidze - Jarotę prowadzi od 21 maja 2006, czyli ponad 5 lat. Ilu trenerów prowadziło Zagłębie w tym czasie? Trudno zliczyć....
0' 15:30 Wspomnieliśmy już o tym, że Marcin Lachowski zagra za zawieszonego Rafała Jankowskiego. Oprócz tego w porównaniu do środowego meczu w Legnicy jest jeszcze jedna zmiana w wyjściowym składzie. Poza meczową osiemnastką znalazł się Mateusz Madej, a do pierwszej jedenastki wskoczył Michał Cyganek, który zaprezentował się bardzo dobrze w drugiej połowie meczu z Miedzią. Warto zauważyć, że w pierwszym składzie trener Piotr Stach wystawił aż czterech młodzieżowców - poza wspomnianym już Cygankiem są to Marcin Strojek, Arkadiusz Mróz i Marcin Sierczyński.
0' 15:25 Dotarła do nas kartka ze składami obu drużyn i możemy obwieścić dobrą informację. Po sześciu meczach przerwy z powodu kontuzji do składu powraca Marcin Lachowski i najprawdopodobniej zagra dzisiaj w ataku za pauzującego z powodu czterech żółtych kartek Rafała Jankowskiego.
0' 15:20 Witamy w ostatnią niedzielę lata 2011 i zapraszamy na relację na żywo z meczu dziesiątej kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jarotą Jarocin
Skrót meczu: Zagłębie - JarotaSkrót meczu: Zagłębie - Jarota Prezentujemy skrót meczu 10. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jarotą Jarocin zakończonego wynikiem 1:1. » Czytaj więcej
Wypowiedzi zawodników po meczu z JarotąWypowiedzi zawodników po meczu z Jarotą O komentarz do meczu poprosiliśmy wracającego do gry po kontuzji Marcina Lachowskiego, występującego dzisiaj w roli napastnika Tomasza Szatana oraz Marcina Sierczyńskiego. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie-JarotaZdjęcia z meczu Zagłębie-Jarota Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jarotą Jarocin. W galerii znajdują się 34 fotografie » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z JarotąKonferencja po meczu z Jarotą Jarota zadowolony, Zagłębie wręcz przeciwnie. Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenerów Piotra Stacha oraz Czesława Owczarka po remisowym meczu Zagłębie - Jarota. » Czytaj więcej
Tylko remis z JarotąTylko remis z Jarotą Zagłębiu nie udało się przerwać serii meczów bez zwycięstwa. Sosnowiczanie zremisowali z Jarotą Jarocin 1:1. Prowadziliśmy od 11. minuty po golu Marcina Lachowskiego. Wyrównał w 40. minucie Mateusz Śliwa. » Czytaj więcej