21. Gracjan Lewicki
8. Mateusz Kolouszek
15. Tomasz Pawliczak

Trener: Mirosław Zelisko
0:1 - Marcin Lachowski 2' (k.) 0:2 - Marcin Lachowski 32' 1:2 - Artur Małecki 60'
1' Krystian Głowania 12' Krystian Głowania 12' Krystian Głowania 46' Bartosz Tyktor 56' Michał Filipowicz 63' Patryk Stefański 87' Ołeksij Szlakotin 89' Andrzej Dorniak

Trener: Leszek Ojrzyński
Sędziowie: Mariusz Jasina - Krzysztof Kędzierski, Bartosz Szafran (Wrocław)

Spotkanie w Zielonej Górze rozpoczęło się dla Zagłębia wyśmienicie. Już pierwsza akcja przyniosła sosnowiczanom rzut karny. Po błędzie obrońców Lechii z piłką wp ole karne wpadł Michał Filipowicz i został sfaulowany przez Krystiana Głowanię. Zegar wskazywał wtedy 22. sekundę gry. Arbiter Mariusz Jasina ukarał zawodnika gospodarzy żółtą kartką, a do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marcin Lachowski i pokonał Dawida Dłoniaka. Zagłębie objęło prowadzenie już w 65. sekundzie meczu.

Gospodarze próbowali skorzystać ze sprzyjającego im w pierwszej połowie porywistego wiatru. W ciągu pierwszych pięciu minut meczu mieli aż 3 rzuty rożne, po których Rafał Figiel z pomocą podmuchów wiatru próbował zaskoczyć Ołeksija Szlakotina strzałami, a nasz bramkarz zmuszony był do wybijania piłki nad bramkę.

Kolejne niezmiernie istotne dla losów meczu wydarzenie miało miejsce w 12. minucie. Wtedy to Krystian Głowania sfaulował Ireneusza Grybosia w okolicy środkowej linii boiska i obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Sosnowiczanie mieli więc grać przez kolejne 78 minut z osłabionym liczebnie rywalem.

Wydarzenia poprzedniej kolejki pokazały nam, że wcale nie musi być to atut Zagłębia. Podobnie było i dzisiaj w Zielonej Górze. Z tą różnicą, że Lechia - z całym szacunkiem dla niej - jest drużyną słabszą od lidera II ligi zachodniej. I całe szczęście, bo znowu mogliśmy się najeść wstydu i stracić punkty w meczu, który powinien być wygrany.

W pierwszych minutach po czerwonej kartce nasi piłkarze próbowali podwyższyć wynik spotkania, ale celowniki sosnowiczan były ustawione bardzo źle i zamiast uderzeń w światło bramki były strzały nad lub obok bramki. Drugi celny strzał na bramkę Lechii dał sosnowiczanom drugą bramkę. Z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Posmyk, a Marcin Lachowski strzelił głową tuż przy słupku i w 32. minucie było już 2:0 dla Zagłębia.

Po przerwie nasz zespół zaprezentował się bardzo przeciętnie i aż do końcowego gwizdka drżeliśmy o to, czy uda się z Zielonej Góry wywieźć komplet punktów. Nerwowo zaczęło się robić od 60. minuty. Właśnie wtedy gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Obrona Zagłębia lekko się zdrzemnęła i pozwoliła Rafałowi Figielowi na wejście w pole karne i oddanie strzału, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi nieobstawionego Artura Małeckiego, a ten z bliska pokonał Ołeksija Szlakotina.

5 minut później po raz pierwszy odetchnęliśmy z ulgą. Po raz kolejny obrona Zagłębia zaspała i sytuacji sam na sam znalazł się Michał Kojder. Na szczęście tym razem dobrą interwencją popisał się Ołeksij Szlakotin. Grające w przewadze liczebnej Zagłębie coraz bardziej dało się zepchnąć do defensywy, a samo praktycznie nie zagrażało bramce Dawida Dłoniaka, bo na pewno nie mogły zagrozić źle wykonywane rzuty wolne, po których piłka albo nie docierała do adresatów, albo szybowała nad poprzeczką. Za to po centrach piłkarzy Lechii robiło się w naszym polu karnym dosyć niebezpiecznie. Szczęśliwie nasi gracze stawali wtedy na wysokości zadania i wybijali piłki.

W 87. minucie po strzale Rafała Figiela z rzutu wolnego piłka minęła prawy słupek bramki Ołeksija Szlakotina, a w 89. minucie meczu Andrzej Dorniak ruszył do piłki zagranej z głębi pola i o mały włos nie wygrałby biegowego pojedynku z naszym bramkarzem. Skończyło się ofiarną interwencją naszego bramkarza, po której został zaatakowany przez gracza Lechii. Andrzej Dorniak został ukarany żółtą kartką, co nie spodobało się Leszkowi Ojrzyńskiemu, który domagał się czerwonej kartki za to zagranie. Ale zamiast wyrzucenia z boiska gracza Lechii, arbiter nakazał Leszkowi Ojrzyńskiemu udać się na trybuny.

W doliczonym czasie gry Zagłębie przeprowadziło jedną z nielicznych w tej połowie dobrych akcji, ale dobra była ona tylko do ostatniego podania. W kontrze dwóch na dwóch Adrian Jeremicz nie potrafił dokładnie zagrać do Marcina Lachowskiego i piłka zostałą stracona. Zagłębiu udało się ostatecznie dowieźć zwycięstwo do końca meczu, ale o stylu gry zaprezentowanym przez sosnowiczan lepiej zapomnieć. Chyba, że ktoś się bardzo lubi denerwować i stresować.

90.0000
90'+4' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się II połowa meczu. Jest zwycięstwo, ale o stylu gry Zagłębia lepiej zapomnieć, bo znowu było bardzo źle i kompromitacja była blisko.
90+3' Z rogu nie ma wrzutki tylko krótkie zagranie i mamy aut w okolicy narożnika boiska.
90+3' Patryk Stefański pobiegł z piłką do chorągiewki, chcąc zyskać czas i wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.
90+2' Kontra Zagłębia. Idą dwóch na dwóch. Marcin Lachowski podaje do Adriana Jeremicza, Jeremicz próbuje odegrać, ale w akcję wmieszał się Mirosław Topolski.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.
90' Leszek Ojrzyński za ostro protestował przeciwko decyzji sędziego i arbiter wyrzucił naszego szkoleniowca z ławki rezerwowych.
89' żóta kartka Andrzej Dorniak brutalnie wszedł w interweniującego Ołeksija Szlakotina i został ukarany żółtą kartką. Blisko było jednak straty bramki, gdyby tylko Dorniak był minimalnie szybszy, a Szlakotin nieco wolniejszy
87' żóta kartka Żółta kartka dla naszego bramkarza za opóźnianie wznowienia gry.
87' Głęboki oddech ulgi! Marcin Sierczyński zagrał piłkę ręką 25 metrów od naszej bramki. Rzut wolny dla Lechii. Do piłki podszedł Rafał Figiel i strzelił prawą nogą obok słupka
85' Mirosław Topolski dośrodkował w pole karne, ale Michał Zółtowski uprzedził Michała Kojdera.
83' Po dośrodkowaniu Rafałą Figiela z rzutu wolnego najpierw piłkę z pola karnego wybija Marcin Sierczyński, a za chwilę Paweł Posmyk interweniuje po dośrodkowaniu Rafała Duchnowskiego.
82' zmiana Druga zmiana w Lechii - Andrzej Dorniak za Artura Małeckiego.
82' Paweł Posmyk przewraca się w polu karnym Lechii, ale arbiter nie widzi podstaw do podyktowania rzutu karnego.
79' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - były zawodnik Lechii Adrian Jeremicz wchodzi za Krzysztofa Naporę.
79' Po obronionym rzucie wolnym kontra Lechii i znowu drżymy, czy Zagłębiu uda się wybronić. Udało się, piłka po wybiciu z pola karnego trafiła jeszcze do Karola Harasia, ale ten uderzył nad bramką.
78' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Michała Żółtowskiego piłka w rękach Dawida Dłoniaka
76' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska, ale wykonany bardzo niedobrze przez Vladimira Bednara. Piłka wyszła poza boisko w okolicy narożnej chorągiewki.
75' Nie wygląda to za dobrze. Lechia jest coraz groźniejsza, a nasi piłkarze sprawiają wrażenie oczekujących. Ale na co? Na stratę kolejnych frajerskich punktów? Znowu chcą przeżywać to, co tydzień temu? Nie mają tego dość? Bo my mamy!
73' Z około 25 metrów prawą nogą strzelał Patryk Stefański. Niecelnie, ale tym razem strzał nie był nad poprzeczką, tylko z boku bramki.
72' Dawid Dłoniak wyraził swoje pretensje wobec sędziego liniowego i do akcji musiał wkroczyć sędzia główny. Zastosował rozmowę wychowawczą i obyło się bez upomnienia
72' zmiana Pierwsza zmiana w Lechii. Rafał Duchnowski za Pawła Niewiadomskiego.
71' Rzut wolny dla Lechii wykonany przez Rafała Figiela. Chwila grozy w naszym polu karnym, ale na szczęście udało się to obronić.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - za najbardziej wysuniętego do przodu Ireneusza Grybosia wchodzi nominalny stoper Wojciech Białek. Czy to oznacza, że mamy desperacko bronić wyniku 2:1 grając z osłabionym rywalem? Nie rozumiemy tego.
67' Patryk Stefański zagrywał w pole karne do Pawła Posmyka, ale trochę się nasi dwaj nowi gracze nie zrozumieli.
65' Obrona Zagłębia znowu śpi! W sytuacji sam na sam znalazł się Michał Kojder, ale na szczęście Ołeksij Szlakotin zdołał wygarnąć mu piłkę. Coraz bardziej zaczyna tu śmierdzieć kolejną frajerską stratą punktów.
63' żóta kartka Patryk Stefański ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie względem Marcina Brzykcego.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Patryk Stefański wszedł za Michała Filipowicza.
60' gol - piłka nożna 1:2 Było dobrze, a robi się nieciekawie. Ręce nam opadają! Drugi mecz z rzędu tracimy bramkę grając w przewadze. Najpierw Rafał Figiel uderzył w poprzeczkę. Piłka odbiła się od niej, spadła na murawę i trafiła pod nogi kompletnie nieobstawionego Artura Małeckiego, który pokonał Ołeksija Szlakotina.
59' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Tym razem zamiast bezpośredniego dośrodkowania Michał Filipowicz zagrał wzdłuż linii do Michała Żółtowskiego, ale lewemu defensorowi sosnowiczan nie udało się dośrodkować piłki w pole karne.
58' Rzut wolny dla Zagłębia. Krzysztof Markowski zagrywa w pole karne do Marcina Lachowski, "Lacha" przyjął piłkę na klatkę piersiową, odegrał do tyłu do Michała Filipowicza, który oddał strzał na bramkę, ale na drodze strzału stanął Bartosz Tyktor
56' żóta kartka Michał Filipowicz obejrzał żółty kartonik za faul na Bartoszu Tyktorze.
55' Ireneusz Gryboś zagrywa do Krzysztofa Napory, ten przepuszcza piłkę do Michała Żółtowskiego, ale w akcję wmieszał się Marcin Brzykcy i wykopał piłkę.
55' Ołeksij Szlakotin jeszcze odczuwa skutki zderzenia z Michałem Kojderem i korzysta teraz z usług masażysty Grzegorza Buczka.
53' Michał Kojder trochę za ostro wszedł w interweniującego Ołeksija Szlakotina, ale na szczęście dla gracza gospodarzy skończyło się tylko na ustnym upomnieniu ze strony arbitra, bez sięgania do kieszonki po kartonik.
52' Rzut wolny dla Lechii z prawej strony boiska. Piłkę wrzucał Rafał Figiel, a naszym graczom udało się nie dopuścić Lechii do strzału.
51' Rzut wolny dla Zagłębia za faul Michała Kojdera na Krzysztofie Naporze. Na strzał z ponad 30 metrów decyduje się Michał Filipowicz, ale piłka ponownie leci zdecydowanie za wysoko.
48' Z rzutu wolnego z około 40 metrów strzelał Michał Żółtowski, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
46' żóta kartka Bartosz Tyktor ukarany żółtą kartką za faul na Ireneuszu Grybosiu.
46' gwizdek 17:04 Rozpoczęła się II połowa. Na razie nie było żadnych zmian w składach.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się I połowa spotkania w Zielonej Górze. Prowadzimy 2:0. Jest dobrze, ale może być lepiej.
45+1' Nasza ławka rezerwowych krzyczy w kierunku sędziego domagając się rzutu karnego po tym jak w polu karnym upadł Krzysztof Napora.
45' doliczony czas Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.
42' Po kilkunastu sekundach kopania piłki na własnej połowie Zagłębie w końcu przeprowadziło akcję ofensywną. Paweł Posmyk zagrał do Michała Filipowicza, który wypuścił prawym skrzydłem Vladimnira Bednara. Słowak dośrodkował w pole karne, a Marcin Lachowski próbował strzału głową, ale z tego wyszło raczej podanie do bramkarza.
40' Marcin Sierczyński stracił piłkę na rzecz Rafała Figla. Prawoskrzydłowy Lechii ruszył w kierunku bramki sosnowiczan, ale przy próbie podania w akcję wmieszał się Sławomir Jarczyk i przejął piłkę.
38' Artur Małecki sfaulował Pawła Posmyka 30 metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Ireneusz Gryboś i strzelił lewą nogą nad bramką.
34' Ponownie z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Posmyk. Tym razem Marcin Lachowski zdecydował się na strzał przewrotką, ale nie trafił w piłkę.
32' gol - piłka nożna 0:2 GOOOL!!! Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Paweł Posmyk, a strzałem głową z około 7 metrów swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu zdobył Marcin Lachowski.
31' Paweł Posmyk odegrał po skrzydle do Vladimira Bednara, a po wrzutce naszego prawego obrońcy piłka znalazła się w rękach Dawida Dłoniaka.
30' Po raz szósty z rogu boiska wrzucał Rafał Figiel, a Sławomir Jarczyk wybił piłkę głową z pola karnego.
29' Po dośrodkowaniu Rafała Figiela piłkę wybija Marcin Lachowski, ale przejął ją Bartosz Tyktor, uderzył z około 16 metrów i stojący w polu bramkowym Sławomir Jarczyk interweniował głową i wybił piłkę na kolejny róg.
29' Niedokładne podanie do Ołeksija Szlakotina daje Lechii piąty rzut rożny.
27' Paweł Posmyk zagrał z prawej strony boiska na 18. metr do Ireneusza Grybosia, który stojąc tyłem do bramki przyjął piłkę i zagrał na lewo do Michała Żółtowskiego. Lewy obrońca Zagłębia dośrodkował lewą nogą w pole karne, ale tam niestety nie było komu wykończyć tej akcji.
26' Marcin Brzykcy zagrał prostopadłą piłkę do Rafała Figla, który uciekł Sławomirowi Jarczykowi, był już w polu karnym i składał się do strzału, ale nasz stoper naprawił swój błąd i wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg piłkarza gospodarzy.
23' Vladimir Bednar zszedł z piłką ze skrzydła do środka, uderzył lewą nogą i posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką.
22' Z narożnika boiska dośrodkował Rafał Figiel, a Sebastian Górski strzelił nogą obok bramki.
22' Po strzale Michała Kojdera piłka otarła się o któregoś z naszych graczy i Lechia ma czwarty rzut rożny.
19' Michał Filipowicz dośrodkował z rzutu wolnego z lewej strony boiska, piłka trafiła na głowę Ireneusza Grybosia, a potem poszybowała nad poprzeczką.
16' Kolejny niecelny strzał sosnowiczan. Tym razem Michał Filipowicz po wymianie podań z Vladimirem Bednarem.
15' Ireneusz Gryboś strzelił lewą nogą z 25 metrów. Niestety, niecelnie.
14' Krzysztof Napora przeniósł się na prawą stronę boiska, wpadł w pole karne i uderzył prawą nogą obok bramki.
12' druga żółta -czerwona Krystian Głowania sfaulował Ireneusza Grybosia i obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gramy z przewagą jednego zawodnika, ale nie ma się co z tego cieszyć, bo dobrze wiemy, jak to się skończyło w meczu z Olimpią Grudziądz.
11' Nie wiemy, kto wymyślił kolorystkę strojów Lechii, ale raczej osoba ta była kompletnie bez pojęcia. Gospodarze mają numery w jakichś złotych barwach i kompletnie ich nie widać w słońcu. Trzeba się będzie więc domyślać, kto jest kim w Lechii.
10' Z prawej strony boiska dośrodkował Vladimir Bednar, ale za wysoko i Paweł Posmyk nie doszedł do piłki.
9' Zagłębie gra dzisiaj 4-4-2. Ireneusz Gryboś z Michałem Filipowiczem w ataku, a Paweł Posmyk i Krzysztof Napora na skrzydłach. W środku pomocy Marcin Lachowski i Marcin Sierczyński
7' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Krzysztof Markowski zagrywa po skrzydle do Vladimira Bednara, ale Słowak centruje za mocno i piłka opuszcza boisko.
5' Po trzecim rogu wreszcie Ołeksij Szlakotin piąstkuje piłkę do przodu i oddalamy grę od naszej bramki.
4' Dwa rogi z lewej strony boiska. Dwukrotnie piłkę wrzucał Rafał Figiel. Futbolówka na wietrze nabierała nieprzyjemnej rotacji, leciała w światło bramki i dwukrotnie nasz bramkarz zmuszony był do wybicia jej na róg.
3' Rzut wolny dla Lechii z prawej strony boiska. Prawą nogą strzelił Rafał Figiel, a Ołeksij Szlakotin wybronił strzał i wybił piłkę na róg.
2' gol - po karnym 0:1 0:1 Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Marcin Lachowski i nie dał szans Dawidowi Dłoniakowi. Zagłębie objęło prowadzenie w 65. sekundzie spotkania.
1' żóta kartka Karny dla Zagłębia! W 22. sekundzie meczu Krystian Głowania sfaulował w polu karnym składającego się do strzału Michała Filipowicza. Arbiter pokazał obrońcy Lechii żółtą kartkę i podyktował "jednastkę"
1' gwizdek 16:02 Gramy! Zaczęli nasi!
0' 16:00 Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.
0' 15:59 Już się pojawili! Lechia zagra dzisiaj w zielonych koszulkach, białych spodenkach i zielonych getrach, a Zagłębie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach.
0' 15:55 Piłkarze już skończyli rozgrzewkę i zaraz powrócą na murawę, a nasz fotoreporter zobaczył na trybunach jedną ładną dziewczynę i od 10 minut celuje w nią swoją lufą. Musieliśmy go w końcu wygonić na murawę, bo przecież przyjechał tutaj robić zdjęcia piłkarzom.
0' 15:50 Przed chwilą trybunę prasową odwiedził delegat PZPN. Nawet dosyć sympatyczny pan. Zatroskał się nad upadkiem futbolu w województwie lubuskim i nad katastrofalną frekwencją na dzisiejszym spotkaniu.
0' 15:40 Do meczu jeszcze 20 minut, a na razie jest atmosfera gorzej niż piknikowa. Na razie nie ma nawet 50 osób na obiekcie Lechii. Gdyby fanatycy Zagłębia nie mieli zakazu wyjazdowego nałożonego przez leśnych dziadów z PZPN, to na pewno byłoby ich więcej niż miejscowych
0' 15:35 Do pierwszego składu Zagłębia wraca po pauzie za żółte kartki Vladimir Bednar. Słowak zastąpił Marcina Strojka, dla którego nie znalazło się miejsce nawet wśród rezerwowych. Od początku spotkania zagra również Krzysztof Napora, a na ławce usiadł Łukasz Wijas. Takie zmiany zapewne zwiastują korekty w ustawieniu sosnowiczan. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na boisku. Wydaje nam się, że z takim rywalem jak Lechia trzeba zagrać ofensywnie z dwójką w ataku. Możliwe, że w napadzie zagrają Ireneusz Gryboś i Michał Filipowicz, a na bokach pomocy Krzysztof Napora i Paweł Posmyk, ale może też być tak, że na bokach będą Napora z Filipowiczem, a z przodu rośli Gryboś i Posmyk. Oczywiście możemy nie mieć racji i może też być inaczej. Zobaczymy już po 16:00.
0' 15:30 Właśnie doniesiono nam kartkę ze składami, więc teraz nie będziemy przez chwilę pisać żadnych głupich tekstów, tylko wprowadzimy składy w odpowiednie miejsce.
0' 15:25 Piłkarze Zagłębia już wyszli na rozgrzewkę i rozgrzewają się w promieniach słońca. Grę w dzisiejszym meczu może utrudniać porywisty wiatr. Na trasie z Sosnowca do Zielonej Góry momentami wiało naprawdę bardzo ostro. Póki co w Zielonej Górze jest nieco spokojnie, ale czasami wiatr daje znać o sobie.
0' 15:20 Tak jak wczoraj napisał nasz redaktor-analityk, stadion w Zielonej Górze jest raczej archaiczny, za to tuż koło niego stoi nowoczesna i superwypasiona hala sportowa wraz z aquaparkiem i zakręconą zjeżdżalnią. Z naszego stanowiska widać wlot do tej zjeżdżalni i jak na boisku będzie nudno, to będziemy spoglądali w stronę aquaparku. Redaktor-analityk napisał również, że Lechia gra dla garstki kibiców. I tak faktycznie jest, na razie na obiekcie jest tylko sama ochrona oraz reporterzy z Sosnowca, chociaż bramy są już otwarte
0' 15:15 Witamy ze stadionu w Zielonej Górze i zapraszamy na relację z meczu 23. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscową Lechią a Zagłębiem Sosnowiec.
Bramki z Zielonej GóryBramki z Zielonej Góry Zapraszamy do obejrzenia bramek z meczu 23. kolejki II ligi zachodniej Lechia Zielona Góra - Zagłębie Sosnowiec 1:2. » Czytaj więcej
Wypowiedzi po meczu w Zielonej Górze Prezentujemy wpowiedzi Vladimir Bednara oraz strzelca dwóch bramek Marcina Lachowskiego tuż po meczu z Lechią Zielona Góra. Meczu trudnym, nerwowym ale ostatecznie zakończonym sukcesem Zagłębia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w Zielonej Górze Zapaszamy do lektury wypowiedzi trenerów Leszka Ojrzyńskiego oraz Mirosława Zelisko na konferencji prasowej po meczu Lechia Zielona Góra - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej