2024-03-15, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Gdańsk
Lechia Gdańsk
4:0(1:0)
29. Bohdan Sarnawśkyj 11. Dominik Piła (86' 27. Dawid Bugaj) 4. Andrei Chindris (81' 94. Loup-Diwan Gueho) 3. Elias Olsson 23. Miłosz Kałahur7. Camilo Mena 5. Iwan Żelizko (70' 16. Louis D'Arrigo)99. Tomasz Neugebauer 8. Rifet Kapić 30. Maksym Chłań (81' 79. Kacper Sezonienko) 89. Tomáš Bobček (70' 9. Łukasz Zjawiński)   Rezerwowi:83. Antoni Mikułko 26. Bartosz Brzęk 72. Filip Koperski 21. Jakub Sypek    Trener: Szymon Grabowski
1:0 - Tomasz Neugebauer 27' (k.) 2:0 - Camilo Mena 50' 3:0 - William Remy 59' (s.) 4:0 - Łukasz Zjawiński 90+4'
55' Dominik Sokół 87' Łukasz Zjawiński
1. Ołeksij Szewczenko 23. Hubert Matynia 44. William Remy (61' 25. Paweł Szostek) 29. Maksymilian Rozwandowicz 3. Artem Suchoćkyj 97. Dominik Sokół (81' 5. Kamil Lipka) 6. Ołeksij Dowhyj 10. Michał Janota 77. Konrad Wrzesiński (61' 88. Adrian Troć) 7. Artem Polarus (46' 17. Joel Valencia) 20. Gabriel Kirejczyk (70' 95. Nikodem Zielonka)  Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 9. Kamil Biliński 11. Marek Fabry 14. Sebastian Bonecki    Trener: Aleksandr Chackiewicz
Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa) - Filip Sierant (Warszawa), Mariusz Borkowski (Poznań). Techniczny: Piotr Idzik (Poznań), VAR: Tomasz Marciniak (Płock), AVAR: Adam Kupsik (Poznań)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' gol - piłka nożna 4:0 Dawid Bugaj minął w polu karnym Pawła Szostka i dośrodkował na głowę Łukasza Zjawińskiego, który strzałem w kilku metrów pokonał Ołeksija Szewczenkę.
90+3' Paweł Szostek zablokował centrę Camilo Meny. Róg dla Lechii.
90+1' Sędzia przerwał grę, bo w polu karny, Zagłębia leży jeden z graczy gospodarzy.
90' Łukasz Zjawiński dośrodkował z prawego skrzydła, a Kacper Sezonienko nie trafił w piłkę.
89' Kamil Lipka faulowany przez Loupa-Diwana Gueho.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Zjawińskiego.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Lechii - Dawid Bugaj za Dominika Piłę
85' Loup-Diwan Gueho umiejętnie blokował Kamila Lipkę. Grę wznowi bramkarz Lechii.
83' Teraz na boisku mamy aż czterech młodzieżowców w składzie Zagłębia.
81' zmiana Dwie zmiany w Lechii - Kacper Sezonienko za Maksyma Chłania i Loup-Diwan Gueho za Andreia Chindrisa.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Kamil Lipka za Dominika Sokoła.
81' Ołeksij Szewczenko interweniował poza polem karnym i uprzedził Łukasza Zjawińskiego.
80' Artem Suchoćkyj faulowany przez Camilo Menę.
79' Louis D'Arrigo faulowany przez Ołeksija Dowhyja.
77' Maksym Chłań na spalonym.
77' Defensywa Lechii oddaliła zagrożenie po rzucie rożnym.
76' Dominik Sokół wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
76' Joel Valencia faulowany przez Miłosza Kałahura.
74' Dominik Sokół nie opanował piłki przed linią boczną. Aut dla Lechii.
72' Od 61. minuty mamy w składzie Zagłębia aż trzech młodzieżowców.
70' zmiana Dwie zmiany w Lechii - Louis D'Arrigo za Iwana Żelizkę i Łukasz Zjawiński za Tomáša Bobčeka.
70' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Nikodem Zielonka za Gabriela Kirejczyka.
70' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Janota, a Ołeksij Dowhyj faulował w ataku.
69' Miłosz Kałahur zablokował dośrodkowanie Joela Valencii i mamy rzut rożny.
68' Artem Suchoćkyj faulowany przez Dominika Piłę.
67' Ołeksij Szewczenko po raz kolejny górą w sytuacji sam na sam. Tym razem wygrał pojedynek z Tomášem Bobčekiem.
65' Tomáš Bobček przestrzelił w sytuacji sam na sam, ale nawet gdyby trafił, to gol nie zostałby uznany, bo sędzia asystent z opóźnieniem podniósł chorągiewkę.
62' Maksym Chłan uciekł Joelowi Valencii i znalazł się w sytuacji sam na sam z Ołeksijem Szewczenką. Bramkarz Zagłębia odbił piłkę po strzale swojego młodszego rodaka.
62' Ołeksij Szewczenko łapie piłkę dośrodkowaną przez Camilo Menę.
61' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Konrada Wrzesińskiego i Paweł Szostek za Williama Remy'ego.
60' Miłosz Kałahur dośrodkował z lewego skrzydła, a Tomáš Bobček z 3 metrów oddał strzał głową nad bramką.
59' gol samobójczy 3:0 Dominik Piła zagrał prostopadła piłkę do Tomáša Bobčeka, a ten dośrodkował w pole bramkowe, gdzie William Remy skierował piłkę do własnej bramki.
56' Po dośrodkowaniu Miłosza Kałahura z lewej strony boiska główkował Tomáš Bobček. Świetną interwencją popisał się Ołeksij Szewczenko.
56' Rozpędzony Maksym Chłań znalazł się w polu karnym Zagłębia, ale nie utrzymał równowagi.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Sokoła za faul na Iwanie Żelizce.
54' Lewą nogą z 14 metrów strzelał Rifet Kapić. Broni Ołeksij Szewczenko.
50' gol - piłka nożna 2:0 Tomáš Bobček zagrał ze środka boiska na prawą stronę do Camilo Meny, a ten wpadł w "szesnastkę", zakręcił Artemem Suchockim i strzelił prawą nogą w długi róg.
50' Zza pola karnego strzelał Ołeksij Dowhyj. Piłka odbiła się od Miłosza Kałahura, a następnie wybił ją Andrei Chindris.
49' Joel Valencia podał na 18. metr do Konrada Wrzesińskiego, którego uprzedził Miłosz Kałahur.
47' Michał Janota faulował w ataku Maksyma Chłania.
46' Camilo Mena wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Interweniował Ołeksij Szewczenko.
46' zmiana Przed drugą połową mamy zmianę w Zagłębiu - Joel Valencia wszedł za Artema Polarusa.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Hubert Matynia posłał piłkę w pole karne, a nieudanie próby strzału popełnili Gabriel Kirejczyk i Ołeksij Dowhyj.
44' Ołeksij Szewczenko piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Dominika Piłę.
43' Niecelna główka Ołeksija Dowhyja po dośrodkowaniu Artema Polarusa.
42' Po dośrodkowaniu Camilo Meny Tomáš Bobček nieczysto trafił w piłkę w polu bramkowym. Interweniował Ołeksij Szewczenko.
38' Kibice Lechii głośno dopingują, a na boisku nie dzieje się za wiele.
35' Lechia trochę przekombinowała z rozegraniem rzutu wolnego i piłka trafiła do ich bramkarza.
34' Tomáš Bobček minął Williama Remy'ego i przy próbie oddania strzału został zablokowany przez Maksymiliana Rozwandowicza. Róg dla Lechii.
32' Iwan Żelizko faulowany przez Artema Suchockiego.
29' Korekta - po obejrzeniu powtórki okazało się, że to była ręka Ołeksija Dowhyja położona na plecach Maksymiliana Rozwandowicza.
27' gol - po karnym 1:0 Tomasz Neugebauer uderzył prawą nogą w prawą stronę bramkarz. Ołeksij Szewczenko rzucił się w dobrą stronę, ale nie złapał piłki.
26' Po dośrodkowaniu Tomasza Neugebauera ręką zagrał Ołeksij Dowhyj i mamy rzut karny dla Lechii.
25' Hubert Matynia zablokował Camilo Menę, który zamienił się stronami z Maksymem Chłaniem. Róg dla Lechii.
24' Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Neugebauer, a piłkę z pola karnego wybił Gabriel Kirejczyk.
23' Ołeksij Dowhyj powstrzymał wślizgiem rozpędzonego Camilo Menę, który był już w polu karnym Zagłębia. Róg dla Lechii.
23' Tomáš Bobček nie opanował piłki na połowie Zagłębia i trafiła ona do Williama Remy'ego.
19' Tomáš Bobček główkował obok bramki po dośrodkowaniu Dominika Piły z prawego skrzydła.
18' Miłoszowi Kałahurowi piłka przeleciała pod nogą i Zagłębie ma aut na połowie rywali.
16' Camilo Mena rozpędził się, uciekł Michałowi Janocie i strzelił w krótki róg. Piłkę odbił Ołeksij Szewczenko, a potem asekurował jeszcze Maksymilian Rozwandowicz.
15' Artem Polarus zwiódł Dominika Piłę i uderzył prawą nogą z okolicy narożnika pola karnego. Bohdan Sarnawśkyj wypiąstkował futbolówkę.
13' Camilo Mena wpadł w pole karne Zagłębia i strzelił po ziemi prawą nogą. Ołeksij Szewczenko odbił piłkę, a Hubert Matynia uniemożliwił dobitkę Maksymowi Chłaniowi.
12' Dominik Sokół faulowany przez Tomasza Neugebauera.
8' Róg rozegrany krótko, a potem piłka trafiła do Konrada Wrzesińskiego, który dośrodkował w pole karne. Kończy się autem dla sosnowiczan.
7' Maksymilian Rozwandowicz dośrodkował z rzutu wolnego. W powietrznej walce Iwan Żelizko uprzedził Williama Remy'ego i mamy rzut rożny.
7' Dominik Sokół faulowany przez Miłosza Kałahura.
5' Ołeksij Dowhyj faulowany w środku boiska przez Rifeta Kapicia.
4' Obaj gracze są już zdolni do gry.
3' Sędzia przerwał grę, bo zderzyli się Ołeksij Dowhyj i Tomáš Bobček.
3' Andrei Chindris uderzył nad poprzeczką po podaniu Rifeta Kapicia.
2' Tomáš Bobček zablokowany przy próbie strzału po dośrodkowaniu Rifeta Kapicia z rogu.
2' Róg dla Lechii po interwencji Artema Suchockiego.
1' Po podaniu Maksyma Chłania piłkę z lewej strony boiska zagrywał Miłosz Kałahur, ale nikt nie zamknął tej akcji.
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Zagłębie dziś całe na czerwono, a Lechia w białych strojach w poprzeczne zielone pasy.
0' 17:50 Zagłębie po raz drugi gra na nowym stadionie w Gdańsku. Gdy przyjechaliśmy tutaj 6 października na mecz w Ekstraklasie, obiekt ten nosił nazwę Stadion Energa. Teraz obiekt wybudowany na Euro 2023 nazywa się Polsat Plus Arena. Konrad Wrzesiński jest jedynym piłkarzem, którzy zagrał w tamtym spotkaniu i wystąpi również dzisiaj. Wtedy "Wrzesiu" zaliczył asystę przy golu Vamary Sanogo, ale Zagłębie przegrało 1:4.
0' 17:40 Piętnaście kolejnych meczów bez zwycięstwa, trzy kolejne porażki na wyjazdach, 452 minut bez bramki strzelonej na wyjeździe. Czy dzisiaj w Gdańsku uda się Zagłębiu przełamać którąś z tych serii? Łatwo nie będzie, bo nie dość, że gra pierwsza z ostatnią drużyną w tabeli, to Lechia może pochwalić się serią czterech wygranych z rzędu i dziesięciu meczów u siebie bez przegranej. Ale przecież w 33. kolejce ubiegłego sezonu Zagłębie też nie miało w teorii szans wygrać w Krakowie.
0' 17:30 Jednej zmiany w wyjściowym składzie dokonał trener Aleksandr Chackiewicz w porównaniu do meczu z Odrą Opole. Poza składem znalazł się kontuzjowany Dominik Jończy. W jedenastce zastąpił go Ołeksij Dowhyj, bo po urazie Ołeksija Bykowa w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała aktualnie nie mamy żadnego zdrowego środkowego obrońcy poza Williamem Remym. Do obrony wycofany więc zostanie Maksymilian Rozwandowicz, a jego miejsce "na szóstce" zajmie Ukrainiec występujący w Zagłębiu jako amator.
0' 17:20 Dzień dobry Państwu! Witamy z największego stadionu w I lidze i zapraszamy na relację z meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu z LechiąDruga galeria zdjęć z meczu z Lechią Prezentujemy obszerną galerię zdjęć z meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Pierwsza galeria z meczu w GdańskuPierwsza galeria z meczu w Gdańsku Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu z LechiąSkrót meczu z Lechią Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z LechiąKonferencja prasowa po meczu z Lechią Na konferencji po meczu w Gdańsku pojawili się trenerzy obu ekip.  » Czytaj więcej
Lekcja od lideraLekcja od lidera Zagłębie Sosnowiec przegrało w Gdańsku z Lechią 0:4. Bramki dla zwycięzców zdobyli Tomasz Neugebauer, Camilo Mena, William Remy (samobójcza) i Łukasz Zjawiński. » Czytaj więcej