2024-03-10, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Odra Opole
Stroje: niebieskie (4-5-1)
1. Ołeksij Szewczenko  23. Hubert Matynia44. William Remy 27. Dominik Jończy (54' 6. Ołeksij Dowhyj) 3. Artem Suchoćkyj 97. Dominik Sokół 29. Maksymilian Rozwandowicz 10. Michał Janota 77. Konrad Wrzesiński (87' 11. Marek Fabry) 7. Artem Polarus 20. Gabriel Kirejczyk (67' 88. Adrian Troć)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 4. Kamil Szlachta 5. Kamil Lipka 9. Kamil Biliński 17. Joel Valencia 95. Nikodem Zielonka  Trener: Aleksander Chackiewicz
0:1 - Maksymilian Rozwandowicz 31' (s.) 1:1 - Hubert Matynia 73'
58' Adrian Purzycki 71' Rafał Niziołek 76' Tomáš Mikinič 90+8' Dawid Czapliński 90+9' Adrian Troć
30. Artur Haluch 9. Tomáš Mikinič 27. Mateusz Kamiński 3. Jiří Piroch 24. Jakub Szrek 10. Maksymilian Hebel (81' 7. Jean Franco Sarmiento) 5. Rafał Niziołek 13. Adrian Purzycki 32. Maciej Wróbel (67' 25. Jakub Antczak) 77. Borja Galan 98. Din Sula (90+2' 11. Dawid Czapliński)   Rezerwowi: 1. Józef Burta 4. Łukasz Kędziora 6. Vittorio Continella 8. Wojciech Kamiński 29. Michał Surzyn 94. Konrad Nowak   Trener: Adam Nocoń
Sędziowie: Sylwester Ramsus (Toruń) - Katarzyna Fijarczyk (Stalowa Wola), Marcin Sadowski (Toruń). Techniczny: Leszek Lewandowski (Zabrze). VAR: Patryk Gryckiewicz (Toruń), AVAR: Piotr Rzucidło (Warszawa)
90.0000
90+9' gwizdek Koniec meczu.
90+9' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Trocia za faul na Jeanie Franco Sarmiento.
90+8' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Czaplińskiego za faul na Artemie Polarusie.
90+8' Dawid Czapliński strzelił nad bramką, ale sędzia Katarzyna Fijarczyk zasygnalizowała spalonego.
90+7' Michał Janota wyłożył piłkę Adrianowi Trociowi, a ten strzelił daleko od bramki.
90+6' Ołeksij Dowhyj faulowany przez Dawida Czaplińskiego.
90+5' Kontra Zagłębia. Niestety, przerzut Maksymiliana Rozwandowicza był niecelny.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze - Dawid Czapliński za Dina Sulę.
90+1' Rajda Jakuba Antczaka lewą stroną boiska i dośrodkowanie niemal z końcowej linii. Piłkę złapał Ołeksij Szewczenko.
90' doliczony czas +8
89' William Remy faulował Borję Galana.
88' Po ziemi z pola karnego strzelał Jakub Szrek. Broni Ołeksij Szewczenko.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Konrada Wrzesińskiego.
87' Jean Franco Sarmiento faulowany przez Artema Suchockiego.
86' W pole karne Zagłębia z autu piłkę wrzucił Jakub Szrek. Faulowany był Artem Suchoćkyj.
83' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza do przewrotki składał się Hubert Matynia, ale Jakub Szrek stał tuż za nim.
82' Artem Polarus zwiódł Tomasa Mikinicia, ale przy próbie dośrodkowania powstrzymał go Mateusz Kamiński. Mamy rzut rożny.
81' zmiana Druga zmiana w Odrze - Jean Franco Sarmiento za Maksymiliana Hebla.
79' Tomas Mikinic i Dominik Sokół zderzyli się głowami w polu karnym.
79' Jiri Piroch wybił piłkę po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego.
78' Z lewej strony boiska dośrodkował Artem Polarus. Główkował Dominik Sokół, a piłkę sprzed linii bramkowej wybił Artur Haluch.
76' żóta kartka Tomáš Mikinič ukarany żółtą kartką za faul na Konradzie Wrzesińskim.
74' Kontra Zagłębia. Artem Polarus przedarł się środkiem boiska, ale spudłował z około 20 metrów.
73' gol - piłka nożna 1:1 Artem Suchoćkyj dośrodkował z lewej strony boiska. Naciskany przez Adriana Trocia Jiri Piroch zagrał piłkę w kierunku Huberta Matyni, a ten strzałem z woleja pokonał Artura Halucha.
72' Po zejściu Gabriela Kirejczyka w ataku gra Dominik Sokół, a na prawej pomocy Adrian Troć.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Niziołka za niesportowe zachowanie.
69' Maksymilian Hebel uderzył z rzutu wolnego obok bramki.
68' Ołeksij Dowhyj zagrał ręką 25 metrów od bramki.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Gabriela Kirejczyka.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Jakub Antczak za Macieja Wróbla.
66' Maciej Wróbel zagrał na lewą stronę pola karnego do Dina Suli, a ten strzelił lewą nogą w słupek.
64' Nieporozumienie między Gabrielem Kirejczykiem i Artemem Polarusem. Znowu zabrakło wspólnego języka.
63' Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Konrad Wrzesiński i uderzył nad poprzeczką.
62' Z rogu wrzucał Michał Janota, a piłkę na kolejny róg wybił Jakub Szrek.
62' Z 20 metrów strzelał Michał Janota. Piłka odbiła się od Mateusza Kamińskiego i wyszła na rzut rożny.
61' Kontra Zagłębia zmarnowana przez fatalne dośrodkowanie Artema Polarusa.
60' Z prawej strony boiska dośrodkował Konrad Wrzesiński, a Artem Suchoćkyj przy próbie strzału sfaulował Maksymiliana Hebla.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Purzyckiego za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
57' Gramy dalej.
56' Kibice Odry ponownie zadymili boisko i arbiter jeszcze raz wstrzymał grę.
56' Maksymilian Rozwandowicz cofnął się do obrony, a jego miejsce w środku pola zajął Ołeksij Dowhyj.
55' Gra wznowiona po krótkiej przerwie.
54' zmiana Pierwsza zmiana w meczu. Dominik Jończy jednak nie jest w stanie grać i za niego wszedł Ołeksij Dowhyj.
52' Chwilowa przerwa w grze spowodowana zadymieniem boiska przez kibiców Odry.
52' Ołeksij Szewczenko złapał piłkę dośrodkowaną przez Maksymiliana Hebla.
51' Dominik Jończy jest w stanie kontynuować grę i wrócił na boisko.
50' Gra przerwana, bo w polu karnym siedzi obolały Dominik Jończy.
49' Tomas Mikinic przedarł się środkiem boiska i zagrał prostopadła piłkę w pole karne, ale Ołeksij Szewczenko uprzedził Dina Sulę.
48' Niecelna główka Artema Polarusa po dośrodkowaniu Williama Remy'ego
48' Dominik Jończy faulowany przez Dina Sulę.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu z Odrą.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+2' Po strzale Maksymiliana Hebla z około 35 metrów piłkę łapie Ołeksij Szewczenko.
45+1' Din Sula faulowany przez Dominika Jończego.
45' doliczony czas +1
44' Maksymilian Hebel dośrodkował w pole karne. Borja Galan przedłużył podanie do Jiriego Pirocha, a ten strzelił nad bramką z kilku metrów.
43' Róg dla Odry po interwencji Artema Suchockiego.
42' Rafał Niziołek faulowany w środku boiska przez Konrada Wrzesińskiego.
41' W pole karne dośrodkował Artem Polarus, a piłkę wybił do przodu Adrian Purzycki.
38' Z ponad 25 metrów strzelał Maksymilian Rozwandowicz. Piłka wpadła na trybunę D.
38' Dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego do Artema Polarus. Piłkę wybił Tomas Mikinic.
37' Ołeksij Szewczenko złapał piłkę dośrodkowaną przez Maksymiliana Hebla.
36' Z prawej strony dośrodkował Maksymilian Hebel. Din Sula zablokowany przez Dominika Jończego i róg dla Odry.
34' Jiri Piroch oddalił zagrożenie po dośrodkowaniu z rogu.
33' Artem Polarus wywalczył rzut rożny.
32' "Zagłębie grać, kurwa mać" - słychać z sektora B
31' gol samobójczy 0:1 Po wrzucie z autu Jakuba Szreka piłkę głową do własnej bramki skierował Maksymilian Rozwandowicz.
29' Prawą nogą z około 25 metrów strzelał William Remy. Piłka przeleciała nad bramką.
29' Dominik Sokół faulowany przez Tomasa Mikinicia.
28' Dominik Sokół podawał do Gabriela Kirejczyka. Interweniował wślizgiem Jiri Piroch.
25' Artem Suchoćkyj dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę z pola karnego Odry wybił Mateusz Kamiński.
23' Fatalne dośrodkowanie Michała Janoty.
22' Hubert Matynia faulowany przez Borję Galana.
21' Adrian Purzycki faulował w ataku Konrada Wrzesińskiego.
20' Jiri Piroch faulowany przez Konrada Wrzesińskiego.
18' Dominik Jończy główkował po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego. Artur Haluch złapał ten lekki strzał.
17' Maksymilian Rozwandowicz dośrodkował z rzutu wolnego. Piłkę głową podbił William Remy i trafiła ona w ręce Artura Halucha.
16' Dominik Sokół faulowany przez Borję Galana.
16' Jakub Szrek dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, a po strzale zamykającego akcję Maksymiliana Hebla piłka trafiła w nogę Artema Suchockiego.
14' Maksymilian Hebel faulował w środku boiska Artema Suchoćkiego.
13' Po akcji Michała Janoty piłka odbita od Macieja Wróbla trafia w ręce Artura Halucha.
10' Z lewego skrzydła dośrodkował Borja Galan. Piłkę złapał Ołeksij Szewczenko.
9' Z narożnika boiska dośrodkował Maksymilian Rozwandowicz. Piłka trafiła na 16. metr do Artema Polarusa, który strzelił prawą nogą z woleja. Broni Artur Haluch.
8' Po dośrodkowaniu Michała Janoty piłkę na kolejny róg wybił Artur Haluch.
7' Dośrodkował Michał Janota. Jiri Piroch wybił piłkę poza pole karne, a po podaniu Maksymiliana Rozwandowicza blokowany był Gabriel Kirejczyk. Róg dla Zagłębia.
6' Po dośrodkowaniu Artema Polarusa piłkę na róg wybił Jakub Szrek.
5' Din Sula faulowany przez Dominika Jończego.
4' Konrad Wrzesiński dośrodkował w pole karne, a Dominik Sokół zagrał głową w stronę bramki.
4' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza piłkę wybił Tomas Mikinić
4' Artem Polarus faulowany przez Maksymiliana Hebla.
3' Na razie Odra broni się głęboko na własnej połowie, a Zagłębie bez pomysłu na przełamanie szyków obronnych gości.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz Zagłębia z Odrą.
0' 17:58 Sędzia Sylwester Rasmus wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Odra w niebieskich koszulkach, czerwonych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 17:50 Zagłębie strzeliło dwie bramki w ostatnich dwunastu meczach. Czy dziś nastąpi długo oczekiwane przełamanie i przerwana zostanie seria bez trafienia, która trwa 274 minuty?
0' 17:45 Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy gra z Odrą Opole na ArcelorMittal Park. Nieco ponad rok temu, 18 lutego 2023 spotkanie z opolanami było ostatnim meczem rozegranym na Stadionie Ludowym. Odra wywoziła co najmniej jeden punkt z czterech poprzednich meczów w Sosnowcu. Ostatniej porażki u nas doznała wiosną 2018.
0' 17:35 Piłkarze, którzy znaleźli się dziś w pierwszym składzie Zagłębia, łącznie w tym sezonie strzelili ZERO bramek dla naszego klubu. Ołeksij Bykow jest kontuzjowany, Marek Fabry, Joel Valencia, Adrian Troć i Kamil Biliński siedzą na ławce. Kamil Bębenek i Marcel Ziemann są przesunięci do rezerw, Sebastian Bonecki pauzuje za żółte kartki, a Meik Karwot odszedł do Pogoni Siedlce.
0' 17:25 Dwóch zmian w składzie dokonał trener Aleksandr Chackiewicz w porównaniu do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Poza meczową kadrą znalazł się Ołeksij Bykow, który przed tygodniem doznał kontuzji, a na ławce rezerwowych usiadł Kamil Biliński Williamowi Remy'emu na środku obrony partnerował będzie Dominik Jończy, a za "Bilę" w składzie jest Hubert Matynia, choć pewnie dojdzie tutaj do jakichś roszad na pozycjach. Michał Janota ponownie wygrał losowanie na kapitana i wyprowadzi zespół z opaską.
0' 17:15 Dzień dobry, w czwartą kolejną niedzielę witamy Państwa o tej porze i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia. Dziś rywalem sosnowiczan na ArcelorMittal Park będzie Odra Opole.
Skrót meczu Zagłębie - OdraSkrót meczu Zagłębie - Odra Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót dzisiejszego meczu 23. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Odrą Opole. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Odrą cz. 2Zdjęcia z meczu z Odrą cz. 2 Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia przeciwko opolskiej Odrze » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z OdrąZdjęcia z meczu z Odrą Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu z Odrą Opole, zakończonego wynikiem 1:1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z OdrąKonferencja prasowa po meczu z Odrą Na konferencji prasowej po meczu z Odrą Opole pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Piętnasty raz bez zwycięstwaPiętnasty raz bez zwycięstwa Zagłębie zremisowało 1:1 z Odrą Opole i zanotowało 15. kolejny mecz bez wygranej. Goście prowadzili od 31. minuty po "swojaku" Maksymiliana Rozwandowicza. Wyrównał w 73. minucie Hubert Matynia. » Czytaj więcej