2024-03-03, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:0(:)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stroje: niebieskie (5-4-1)
1. Ołeksij Szewczenko 97. Dominik Sokół 44. William Remy 2. Ołeksij Bykow (46' 27. Dominik Jończy) 3. Artem Suchoćkyj 77. Konrad Wrzesiński (68' 5. Kamil Lipka) 29. Maksymilian Rozwandowicz 10. Michał Janota 7. Artem Polarus 9. Kamil Biliński (68' 14. Sebastian Bonecki) 20. Gabriel Kirejczyk (74' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 6. Ołeksij Dowhyj 23. Hubert Matynia 88. Adrian Troć 95. Nikodem Zielonka   Trener: Aleksandr Chackiewicz
19' Ołeksij Bykow 23' Michał Janota 37' Daniel Mikołajewski 58' William Remy 79' Artem Polarus 81' Dominik Jończy 85' Adrian Małachowski 87' Sebastian Bonecki 90+1' Artem Suchoćkyj 90+3' Marcel Misztal
95. Patryk Procek 2. Mateusz Ziółkowski (59' 24. Maksymilian Sitek) 89. Daniel Mikołajewski 3. Tomasz Jodłowiec 5. Matej Senić 53. Marko Martinaga 10. Maksymilian Banaszewski (86' 77. Piotr Tomasik) 32. Jakub Kisiel (70' 23. Marcell Misztal) 17. Adrian Małachowski 7. Bartosz Bida (59' 25. Samuel Nnoshiri) 9. Lionel Abate (59' 14. Marco Siverio)   Rezerwowi: 1. Kacper Krzepisz 4. Sylwester Lusiusz 6. Jan Hlavica 55. Michał Willmann   Trener: Jarosław Skrobacz
Sędziowie: Leszek Lewandowski (Zabrze) - Zbigniew Szymanek (Katowice), Krzysztof Stępień (Wrocław), Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice), VAR: Marcin Kochane (Opole), AVAR: Szymon Łężny (Kluczbork)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+5' Marco Siverio faulował w ataku Dominika Jończego.
90+4' Kamil Lipka dośrodkował po rozegraniu rzutu wolnego. Piłkę w polu karnym trącił William Remy i opuściła ona boisko.
90+3' żóta kartka Marcel Misztal ukarany żółtą kartką za faul na Dominiku Sokole.
90+2' William Remy faulowany we własnym polu karnym.
90+1' żóta kartka Artem Suchoćkyj ukarany żółtą kartą za faul na Maksymilianie Sitku.
89' Z prawej strony boiska wrzucał Dominik Sokół. Piłkę z pola karnego wybił Daniel Mikołajewski, a dobitka Maksymiliana Rozwandowicza z 25 metrów była bardzo niecelna.
87' żóta kartka Sebastian Bonecki ukarany za faul na Maksymilianie Sitku.
87' Z lewej strony boiska dośrodkował Artem Polarus, a piłkę przejął Marko Martinaga.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Piotr Tomasik za Maksymiliana Banaszewskiego.
85' żóta kartka Adrian Małachowski ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.
83' Z autu w pole karne piłkę wrzucił Tomasz Jodłowiec. Futbolówka w rękach Ołeksija Szewczenki.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
81' Po dośrodkowaniu Marko Martinagi niecelnie z 7 metrów główkował Marco Siverio.
81' Po rajdzie lewą stroną boiska w pole karne dośrodkował Marco Siverio, a piłkę wybił Maksymilian Rozwandowicz.
79' żóta kartka Artem Polarus ukarany za faul na Marko Martinadze.
78' Maksymilian Banaszewski faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
76' Maksymilian Banaszewski po rajdzie w pole karne próbował ustawić sobie piłkę do strzału, ale sprzed nóg wybił mu ją Dominik Sokół.
76' Artem Polarus dośrodkował w pole bramkowe i pewnie interweniował Patryk Procek.
75' Kamil Lipka faulowany przez Maksymiliana Sitka.
74' Po rozegranym rzucie rożnym dośrodkował Artem Suchoćkyj. Piłka w rękach Patryka Procka.
74' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Gabriela Kirejczyka.
73' Kamil Lipka wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a tam interweniował Matej Senić.
70' zmiana Czwarta zmiana w Podbeskidziu. Marcel Misztal za Jakuba Kisiela.
70' Samuel Nnoshiri na spalonym po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego.
68' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Kamil Lipka za Konrada Wrzesińskiego i Sebastian Bonecki za Kamila Bilińskiego.
68' Z rogu wrzucał Artem Polarus, a piłkę wybił Marco Siverio.
66' Po dośrodkowaniu Artema Polarusa piłkę na róg wybił Marko Martinaga.
64' Mocny strzał Maksymiliana Rozwandowicza z około 30 metrów. Piłka przeleciała obok bramki gości.
63' Daniel Mikołajewski faulowany przez Kamila Bilińskiego.
62' Artem Suchoćkyj podał w pole karne Podbeskidzia, a piłkę wybił Jakub Kisiel.
59' zmiana Potrójna zmiana w Podbeskidziu. Marco Siverio za Lionela Abate, Maksymilian Sitek za Mateusza Ziółkowskiego i Samuel Nnoshiri za Bartosza Bidę.
59' W pole karne dośrodkował Marko Martinaga, a piłkę wybił Maksymilian Rozwandowicz
58' żóta kartka William Remy obejrzał żółtą kartkę za faul na Bartoszu Bidzie.
57' Artem Polarus zwiódł Maksymiliana Banaszewskiego i uderzył zza pola karnego prawą nogą w krótki róg. Broni Patryk Procek.
57' Ołeksij Szewczenko złapał w polu bramkowym piłkę dośrodkowaną przez Marko Martinagę.
56' Bartosz Bida blokowany przez Artema Suchockiego i róg dla Podbeskidzia.
56' Michał Janota sfaulował Adriana Małachowskiego w środku boiska.
52' W polu karnym Zagłębia Lionel Abate sfaulował Maksymiliana Rozwandowicza.
52' Dwa dośrodkowania Maksymiliana Banaszewskiego na bliższy słupek. W obu sytuacjach piłkę wybił Gabriel Kirejczyk.
52' Goście mają drugi rzut rożny.
51' Artem Polarus dośrodkował z lewego skrzydła, ale Gabriel Kirejczyk nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym.
47' Artem Polarus faulowany przy bocznej linii boiska.
46' Mateusz Ziółkowski rozpędził się na prawej stronie boiska, ale nie dał rady przejść Artem Suchoćkiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Dominik Jończy wszedł za Ołeksija Bykowa.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+2' Za mocne dośrodkowanie Michała Janoty z rogu.
45+2' Konrad Wrzesiński wywalczył róg dla Zagłębia.
45+1' William Remy faulowany przez Bartosza Bidę.
44' Kamil Biliński niecelnie główkował z około 15 metrów.
43' Patryk Procek interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Dominika Sokoła.
42' Z lewej strony boiska dośrodkował Michał Janota. Pikę wybił ma aut Marko Martinaga.
40' Zbyt mocne dośrodkowanie Michała Janoty. Piłka poza boiskiem.
39' Na spalonym Bartosz Bida.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Mikołajewskiego za faul w ataku na Ołeksiju Bykowie.
36' Patryk Procek łapie piłkę dośrodkowaną przez Artema Polarusa.
36' Maksymilian Rozwandowicz strzelał z 25 metrów i trafił w jednego z zawodników stojących na linii pola karnego.
33' Gabriel Kirejczyk wrócił na własną połowę i przerwał rajd Lionela Abate.
32' Błąd Michała Janoty na własnej połowie, ale na nasze szczęście Jakub Kisiel nie zrozumiał się z Lionelem Abate.
31' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Lionela Abate.
28' Marko Martinaga z lewej strony boiska zagrał przed pole karne do Jakuba Kisiela, a ten oddał niecelny strzał.
27' Mateusz Ziółkowski faulowany przez Artema Suchoćkiego.
25' Z lewej strony boiska podawał Marko Martinaga, a Maksymilian Banaszewski uderzył nad poprzeczką.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Janoty za faul na Bartoszu Bidzie.
23' Marko Martinaga przerwał akcję Zagłębia w polu karnym.
23' Po dośrodkowaniu Marko Martinagi z rzutu wolnego próbowali strzelać Lionel Abate i Bartosz Bida, ale obie próby graczy gości zostały zablokowane.
22' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny.
21' Maksymilian Banaszewski wyjechał z piłką poza końcową linię boiska. Grę wznowi Ołeksij Szewczenko.
20' Maksymilian Banaszewski poślizgnął się przy rozegraniu rzutu wolnego z Maro Martinagą i niedokładnie dośrodkował w pole karne.
19' żóta kartka Ołeksij Bykow ukarany żółtą kartką za faul na Bartoszu Bidzie.
17' Wymiana podań między Dominikiem Sokołem, Kamilem Bilińskim i Artemem Polarusem. Ukrainiec zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
15' Niecelny strzał Dominika Sokoła zza pola karnego.
14' Artem Polarus faulował w ataku Daniela Mikołajewskiego.
13' Michał Janota dośrodkował w pole karne do Gabriela Kirejczyk, ale ten nie poradził sobie z Tomaszem Jodłowcem.
11' Ołeksij Szewczenko złapał piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Maksymiliana Banaszewskiego.
10' Jakub Kisiel faulowany przez Kamila Bilińskiego.
10' Gabriel Kirejczyk faulował w ataku Mateusza Ziółkowskiego.
8' Podbeskidzie Bielsko-Biała już z dwoma celnymi strzałami na naszą bramkę.
7' Prawą nogą z około 10 metrów uderzał Bartosz Bida. Ołeksij Szewczenko wypiąstkował piłkę.
7' Ołeksij Szewczenko złapał piłkę wrzuconą z autu przez Mateusza Ziółkowskiego.
4' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego lewą nogą z kilku metrów strzelał Marko Martinaga. Piłka minęła Ołeksija Szewczenkę, ale sprzed linii zdołał wybić ją William Remy.
2' Jakub Kisiel przerwał akcję Maksymiliana Rozwandowicza.
2' Kamil Biliński faulowany w środku boiska.
1' gwizdek Zaczął się mecz. Jedziemy, Panowie!
0' 17:58 Przez rozpoczęciem meczu prezes Arkadiusz Aleksander wręczył Maksymilianowi Banaszewskiemu pamiątkowy kolaż zdjęć w podziękowaniu za dwa lata gry w Zagłębiu.
0' 17:57 Pokaz świateł, "Zawsze wierni" odśpiewane przez kibiców Zagłębia. Możemy zaczynać. Zagłębie dziś zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Podbeskidzie całe na niebiesko.
0' 17:50 Zaczynamy za około dziesięć minut. Przypominamy, że transmisję z meczu można obejrzeć w Polsat Box Go i na kanale Polsat Sport Premium. Będzie się działo!
0' 17:40 Kolejnym znakiem wskazujący na to, że dziś może być dzień przełamania, są wyniki meczów Ekstraklasy. Podobnie jak Zagłębie, od lata na ligowe zwycięstwo czekały Ruch Chorzów i Łódzki Klub Sportowy. Oba te zespoły wygrał w ten weekend i to wygrały z zespołami, których nazwy zaczynają się na literę "P" - Ruch pokonał Piasta Gliwice, a ŁKS okazał się lepszy od Puszczy Niepołomice. Jeśli nie dziś, to kiedy?
0' 17:30 Dzisiaj mija dokładnie sześć miesięcy od ostatniego zwycięstwa Zagłębia u siebie - 3 września 2023 sosnowiczanie pokonali Lechię Gdańsk 5:2, a także dokładnie cztery miesiące od ostatniego punkty zdobytego przez Zagłębie - 3 listopada Zagłębie bezbramkowo zremisowało z Wisłą Kraków. Ponadto Podbeskidzie Bielsko-Biała do tej pory przegrało wszystkie mecze na ArcelorMittal Park (0:1 15 maja 2023) , a trener Jarosław Skrobacz zawsze wyjeżdżał z nowego sosnowieckiego stadionu jako przegrany (0:2 15 kwietnia 2023, gdy prowadził Ruch Chorzów). Czy te znaki wskazują na to, że dziś dojdzie do przełamania Zagłębia?
0' 17:20 W pierwszym składzie Zagłębia jest dziś dwóch byłych piłkarzy Podbeskidzia i dla odmiany w pierwszym składzie Podbeskidzia znalazło się dwóch byłych zawodników Zagłębia (Mateusz Ziółkowski i Maksymilian Banaszewski). Ten drugi strzelił na ArcelorMittal Park jedną bramkę i dokonał tego w meczu z prowadzonym przez Jarosława Skrobacza Ruchem Chorzów.
0' 17:10 Trzech zmian w wyjściowym składzie dokonał trener Zagłębia w porównaniu do meczu w Rzeszowie. Na ławce usiedli Ołeksij Dowhyj, Marek Fabry i Nikodem Zielonka, a do pierwszego składu awansowali Gabriel Kirejczyk (po raz pierwszy w Zagłębiu zagra od pierwszej minuty), Konrad Wrzesiński (po raz pierwszy od rozgrywanego 8 października 2023 meczu z Polonią Warszawa) oraz Maksymilian Rozwandowicz.
0' 17:00 Dzień dobry Państwu! Witamy z ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z meczu 22. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Druga galeria zdjęć z meczu z PodbeskidziemDruga galeria zdjęć z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała. » Czytaj więcej
Skrót meczu z PodbeskidziemSkrót meczu z Podbeskidziem Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót video z arcyciekawego meczu pomiędzy Zagłębiem a Podbeskidziem. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PodbeskidziemZdjęcia z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończonego bezbramkowym remisem. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem Konferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem Na konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie - Podbeskidzie 0:0Zagłębie - Podbeskidzie 0:0 W meczu dwóch najgorszych drużyn Fortuna I ligi nie padła żadna bramka. Dla Zagłębia było to czternaste kolejne ligowe spotkanie bez zwycięstwa. » Czytaj więcej