2024-02-18, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Znicz Pruszków
Stroje: czarne
1. Ołeksij Szewczenko 97. Dominik Sokół 44. William Remy 27. Dominik Jończy 2. Ołeksij Bykow (79' 3 Artem Suchoćkyj) 95. Nikodem Zielonka (64' 20. Gabriel Kirejczyk) 29. Maksymilian Rozwandowicz (79' 14. Sebastian Bonecki) 6. Ołeksij Dowhyj 10. Michał Janota (64' 18. Dean Guezen) 17. Joel Valencia 9. Kamil Biliński (64' 7. Artem Polarus)   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 77. Konrad Wrzesiński 88. Adrian Troć 96. Patryk Caliński   Trener: Aleksandr Chackiewicz
0:1 - Krystian Tabara 21'
32' Ołeksij Bykow 51' Jurij Tkaczuk
1. Miłosz Mleczko 8. Tymon Proczek (84' 91. Marcel Krajewski) 47. Wojciech Błyszko3. Dmytro Juchymowycz 10. Mateusz Grudziński 11. Paweł Moskwik6. Krystian Pomorski 5. Jurij Tkaczuk 30. Wiktor Nowak (90+2' 26. Filip Kendzia) 22. Krystian Tabara (87' 46. Jakub Wawszczyk) 9. Daniel Stanclik   Rezerwowi: 12. Piotr Misztal 27. Kacper Flisiuk 44. Hubert Brysiak 77. Filip Składowski    Trener: Mariusz Misiura
Sędziowie: Łukasz Karski (Słupsk) - Rafał Brieger (Gdańsk), Artur Zakrzewski (Gdańsk). Techniczny: Mateusz Piszczelok (Katowice), VAR: Marcin Kochanek (Opole), AVAR: Szymon Łężny (Kluczbork)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Kolejny raz goście zagrali rzut rożny na utrzymanie piłki w narożniku boiska i znowu stracili futbolówkę.
90+2' Gabriel Kirejczyk podawał w pole karne z prawego skrzydła, a piłkę przejął Filip Kendzia.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zniczu - Filip Kendzia za Wiktora Nowaka.
90+1' Dean Guezen faulował w ataku Jakuba Wawszczyka.
90' Jakub Wawszczyk faulowany przez Gabriela Kirejczyka.
90' Róg dla Znicza. Goście grają na utrzymanie piłki w narożniku boiska, ale im się to nie udało.
88' Dean Guezen lewą nogą z półobrotu z 16 metrów. Broni Miłosz Mleczko.
87' zmiana Druga zmiana w Zniczu - Jakub Wawszczyk za Krystiana Tabarę.
86' Z 18 metrów strzelał Dean Guezen. Strzał został zablokowany i podbita rykoszetem piłka trafiła do Artrema Polarusa, który uderzył z ostrego kąta i trafił w nogi Miłosza Mleczki.
84' zmiana Pierwsza zmiana w Zniczu. Marcel Krajewski za Tymona Proczka.
84' Niecelny strzał Daniela Stanclika.
79' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Artem Suchoćkyj za Ołeksija Bykowa i Sebastian Bonecki za Maksymiliana Rozwandowicza.
78' Dośrodkowanie Maksymiliana Rozwandowicza i udana interwencja Jurija Tkaczuka w polu karnym.
76' Przed dośrodkowaniem Ołeksija Bykowa piłka opuściła boisko.
74' Dominik Sokół faulowany przez Pawła Moskwika.
72' Niecelny strzał Mateusza Grudzińskiego z ponad 25 metrów.
70' Daniel Stanclik strzelił z ostrego kąta w słupek podtrzymujący siatkę.
68' Ołeksij Dowhyj faulował Krystiana Tabarę.
66' "W papierach" Gabriel Kirejczyk wszedł za młodzieżowca Nikodema Zielonkę, a Artem Polarus za Kamila Bilińskiego, ale na boisku Kirejczyk gra w ataku za "Bilę", a Polarus na prawej pomocy, czyli tam, gdzie Nikodem Zielonka.
64' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Dean Guezen za Michała Janotę, Artem Polarus za Kamila Bilińskiego i Gabriel Kirejczyk za Kamila Bilińskiego.
63' Sędziowie sprawdzali na VAR, czy nie było zagrania ręką w polu karnym, ale gramy dalej.
61' Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Nikodema Zielonki, który oddał strzał z 20 metrów. Rykoszet w polu karnym od rywala i róg.
61' Róg dla Zagłębia wywalczony przez Ołeksija Bykowa.
58' Paweł Moskwik sfaulował Dominika Sokoła.
57' Michał Janota dośrodkował z lewego skrzydła, a zamykający akcję Kamil Biliński spudłował z ostrego kąta.
57' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Rozwandowicza piłkę z pola bramkowego wybił Daniel Stanclik
56' Zagłębie wywalczyło róg.
56' Krystian Pomorski strzelił z około 30 metrów w trybuny.
54' Ołeksij Bykow faulował w ataku Tymona Proczka.
53' Krystian Tabara składał się do strzału w polu karnym Zagłębia, ale zdążył interweniować Dominik Sokół.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Jurija Tkaczuka za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
50' Daniel Stanclik dośrodkowywał już zza końcowej linii boiska.
47' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Jurij Tkaczuk, a akcję zakończył niecelnym strzałem z woleja Mateusz Grudziński.
46' Krystian Tabara faulowany przez Dominika Jończego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Nikodem Zielonka faulowany przez Jurija Tkaczuka.
44' Na spalonym Daniel Stanclik.
43' Nieporozumienie między Dominikiem Sokołem a Nikodemem Zielonką.
40' Pusty przelot Ołeksija Szewczenki po dośrodkowaniu Jurija Tkaczuka. Na szczęście bez konsekwencji.
40' Ołeksij Bykow przerwał rajd Daniela Stanclika i róg dla Znicza.
39' Michał Janota faulowany przez Daniela Stanclika.
39' Ołeksij Szewczeno zmuszony do interwencji poza polem karnym.
37' Po dośrodkowaniu Dominika Sokoła z prawego skrzydła piłka odbija się rykoszetem od Pawła Moskwika i wpada w ręce Miłosza Mleczki.
35' Joel Valencia podawał w polu karnym do Kamila Bilińskiego. Akcję przerwał Wojciech Błyszko.
34' Zza pola karnego przymierzył Nikodem Zielonka i mamy pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu.
33' Ołeksij Szewczenko obronił pierwszy strzał w Polsce! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzał Daniel Stanclik. Nasz bramkarz pewnie złapał piłkę.
32' żóta kartka Ołeksij Bykow ukarany żółtą kartką za faul na Krystianie Tabarze.
30' Po interwencji masażystów zawodnik Znicza wraca do gry.
28' Sędzia przerwał akcję, bo nie podnosi się z boiska leżący w polu bramkowym Zagłębia Dmytro Juchymowycz.
27' Daniel Stanclik faulowany przy bocznej linii przez Dominika Sokoła
26' Po rozegranym rzucie wolnym dośrodkował Maksymilian Rozwandowicz, a piłkę wybił Krystian Pomorski.
25' Dominik Zielonka faulowany przez Pawła Moskwika.
24' Po dośrodkowaniu Michała Janoty z rzutu wolnego piłka wybita przez graczy Znicza.
23' Dominik Sokół faulowany przez Wiktora Nowaka.
21' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Jurija Tkaczuka z prawej strony boiska piłkę głową do bramki skierował Krystian Tabara, który wbiegł ze środka boiska i miał mnóstwo swobody przy oddaniu strzału.
20' Niecelny strzał Joela Valencii z ponad 20 metrów.
18' Michał Janota dośrodkował w pole karne, ale bez zagrożenia strzałem.
18' Na trybunach rozpoczęła się efektowna oprawa z użyciem pirotechniki.
17' Nikodem Zielonka w okolicy narożnika boiska nastrzelił rekę Mateusza Grudzińskiego.
16' Kłopoty z opanowaniem piłki przez Daniela Stanclika w polu karnym Zagłębia. Futbolówka trafia w ręce Ołeksija Szewczenki.
14' Z 30 metrów strzelał Mateusz Grudziński i piłka ponownie trafiła na sektor B.
12' Fatalny strzał Tymona Proczka z około 25 metrów. Piłka poleciała do młyna Zagłębia, gdzie właśnie trwają przygotowania do oprawy.
12' Niecelny strzał Michała Janoty z ponad 20 metrów.
10' Nikodem Zielonka minął zwodem Mateusza Grudzińskiego, ale przy próbie podania w pole karne dobrze zachował się Wojciech Błyszko.
8' Długa piłka od Ołeksija Bykowa w pole karne Znicza. Mateusz Grudziński uprzedził Michała Janotę i wybił futbolówkę na aut.
6' William Remy zbiegł ze środka defensywy pod lewą boczną linię, aby przerwać akcję gości.
3' Po raz kolejny Krystian Tabara faulował w ataku Dominika Jończego.
2' Dominik Jończy faulowany przez Krystiana Tabarę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:58 Na murawę już wyszli zawodnicy obu zespołów. Zagłębie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Znicz cały na czarno. Z głośników słychać "Zawsze wierni". Jest tak głośno, że niewykluczone, że słyszą to kibice na pobliskiej Arenie Sosnowiec, gdzie Legia Warszawa gra ze Stalą Ostrów Wielkopolski w finale Pucharu Polski w koszykówce.
0' 17:55 Polonia Warszawa wczoraj przegrała z Arką Gdynia 0:3, a Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Resovią 1:1. Trzeba przyznać, że to wyniki idealne dla Zagłębia. Dziś stajemy przed szansą zredukowania do pięciu punktów różnicy dzielącej nas od bezpiecznego miejsca. Trzeba tylko wygrać.
0' 17:50 "Leżycie na deskach, nokaut jest blisko. Podnieść się możecie. Walka i ambicja..." - taki transparent rozwiesili kibice na sektorze C. My też liczymy na walkę i ambicję.
0' 17:40 Po raz pierwszy w historii Zagłębia w kadrze meczowej na spotkanie znalazło się aż pięciu zawodników z jednego kraju innego niż Polska. Są to Ukraińcy Ołeksij Szewczenko, Ołeksij Bykow, Ołeksij Dowhyj, Artem Suchoćkyj i Artem Polarus. Do tej pory najliczniej reprezentowaną obcą nacją byli Słowacy. Wiosną 2019 zdarzało się, że było ich w składzie czterech.
0' 17:30 W składzie Znicza bardzo stabilnie. W porównaniu do ostatniego meczu w poprzedniej rundzie są tylko dwie zmiany. Nie ma Shumy Nagamatsu oraz Jakuba Wójcickiego, a są Wojciech Błyszo wypożyczony z Miedzi Legnica Daniel Stanclik. Poza meczową kadrą znalazł się Radosław Majewski.
0' 17:20 Do meczu ze Zniczem Pruszków Zagłębie Sosnowiec przystepuje po serii pięciu kolejnych porażek w lidze, jedenastu meczów bez zwycięstwa w Fortuna I lidze, a także po siedmiu przegranych z rzędu na ArcelorMittal Park (sześciu w lidze i jednej w Pucharze Polski). Czy dzisiaj uda się za jednym zamachem zakończyć wszystkie te czarne serie?
0' 17:10 Pięciu debiutantów w pierwszym składzie wystawił nowy trener Zagłębia Aleksandr Chackiewicz. Na bramce stanie Ołeksij Szewczenko, w obronie wystąpią William Remy i Dominik Sokół, na pozycji defensywnego pomocnika zagra Ołeksij Dowhyj, a na środku pomocy Michał Janota. Trzech kolejnych nowych zawodników rozpocznie mecz na ławce rezerwowych - Artem Suchoćkyj, Artem Polarus i Gabriel Kirejczyk.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze stadionu ArcelorMittal Park i zapraszamy na relację z pierwszego w tym roku meczu Zagłębia o pierwszoligowe punkty.
Galeria zdjęć z meczu ze ZniczemGaleria zdjęć z meczu ze Zniczem Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Zniczem Pruszków. » Czytaj więcej
Skrót meczu ze ZniczemSkrót meczu ze Zniczem Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Zniczem Pruszków. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze ZniczemKonferencja prasowa po meczu ze Zniczem Na konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Mimo wielu zmian, wyniki bez zmianMimo wielu zmian, wyniki bez zmian Zagłębie Sosnowiec przegrało ze Zniczem Pruszków 0:1 i doznało szóstej kolejnej porażki w rozgrywach Fortuna I ligi. Bramkę dającą gościom zwycięstwo zdobył w 21. minucie Krystian Tabara. » Czytaj więcej