2023-12-08, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:4(0:1)
Motor Lublin
33. Mateusz Kos 96. Patryk Caliński 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow 19. Marcel Ziemann 95. Nikodem Zielonka (57' 28. Kamil Bębenek) 55. Meik Karwot (73' 14. Sebastian Bonecki) 18. Dean Guezen (73' 29. Maksymilian Rozwandowicz) 17. Joel Valencia 20. Tymoteusz Klupś (73' 16. Dawid Ryndak) 11. Marek Fabry   Rezerwowi: 87. Kacper Siuta 4. Mateusz Machała 9. Kamil Biliński 10. Juan Camara 88. Adrian Troć  Trener: Artur Derbin
0:1 - Piotr Ceglarz 11' (k.) 0:2 - Kacper Śpiewak 49' 0:3 - Mathieu Scalet 63' 0:4 - Sebastian Rudol 90+2'
10' Marcel Ziemann 18' Marcel Ziemann 18' Marcel Ziemann 78' Ołeksij Bykow
1. Kacper Rosa 73. Jakub Lis 21. Sebastian Rudol 18. Arkadiusz Najemski 47. Krystian Palacz (85' 24. Filip Luberecki) 26. Michał Król (85' 27. Dawid Kasprzyk) 68. Bartosz Wolski 37. Mathieu Scalet (77' 55. Marcel Gąsior) 77. Piotr Ceglarz 7. Mariusz Rybicki (69' 19. Kacper Wełniak) 99. Kacper Śpiewak (77' 20. Damian Sędzikowski)   Rezerwowi: 45. Oskar Jeż 5. Konrad Magnuszewski 9. Michał Żebrakowski 15. Jakub Staszak     Trener: Goncalo Feio
Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Marcin Lisowski (Warszawa), Techniczny: Szymon Łężny (Kluczbork). VAR: Łukasz Szczech (Warszawa), AVAR: Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu
90+2' gol - piłka nożna 0:4 Po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego z rzutu wolnego Sebastian Bonecki wystawił piłkę na głowę Sebastianowi Rudolowi, a ten pokonał Mateusza Kosa.
90+2' Dawid Kasprzyk faulowany przez Ołeksija Bykowa.
90+1' Po strzale Kacpra Wełniaka z pola karnego piłka trafiła w słupek.
90' doliczony czas +2
90' Bartosz Wolski strzelił nad popreczką.
87' Róg dla gości po interwencji Vedrana Dalicia.
87' Kacper Rosa łapie piłkę dośrodkowaną przez Joela Valencię z rzutu wolnego.
86' Sebastian Rudol faulował Marka Fabrego.
85' zmiana Podwójna zmiana w Motorze - Dawid Kasprzyk za Michała Króla i Filip Luberecki za Krystiana Palacza.
83' Mateusz Kos odbił nogą piłkę po strzale Michała Króla z 5 metrów.
79' Z rzutu wolnego celnie strzelał Kacper Wełniak. Broni Mateusz Kos.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Ołeksija Bykowa za faul na Michale Królu.
77' zmiana Podwójna zmiana w Motorze - Marcela Gąsior za Mathieu Scaleta i Damian Sedzikowski za Kacpra Śpiewaka.
75' Po podaniu Vedrana Dalicia Dawid Ryndak strzelił w krótki róg. Broni Kacper Rosa.
75' Joel Valencia faulowany przez Kacpra Wełniaka.
73' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Rozwandowicz za Deana Guezena, Dawid Ryndak za Tymoteusza Klupsia i Sebastian Bonecki za Meika Karwota.
72' Michał Król dośrodkował już zza końcowej liii.
71' Joel Valencia faulował Michała Króla.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Motorze - Kacper Wełniak za Mariusza Rybickiego.
69' Vedran Dalić blokuje wrzutkę Krystiana Palacza. Róg dla gości.
68' Kacper Śpiewak przestrzelił z bliska po dośrodkowaniu Michała Króla.
67' Podawał Michał Król, a Bartosz Wolski strzelił w poprzeczkę.
65' Kibice Zagłębia śpiewają "Piłkarzyki - pajacyki", "Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska", "Zagłębie to my, a nie wy"
63' gol - piłka nożna 0:3 Obrona Zagłębia ośmieszona po raz kolejny. Bartosz Wolski do Michała Króla, który zagrał do Kacpra Śpiewaka, a ten wyłożył futbolówkę na 10. metr do Mathieu Scaleta, a ten zwiódł Deana Guezena i strzałem lewą nogą podwyższył wynik.
62' Patryk Caliński wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Michała Króla.
61' Gramy dalej (oby nie do następnego trafienia w sędziego).
59' Mecz na chwilę przerwany, bo sędzia asystent dostał śnieżką w głowę. Kapitan Zagłębia Mateusz Kos podbiegł pod trybunę C i prosi o spokój.
58' Michał Król faulowany przez Joela Valencię.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Kamil Bębenek za Nikodema Zielonkę.
56' Niedokładne dośrodkowanie Michała Króla z prawej strony pola karnego.
56' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zablokowany strzał Jakuba Lisa.
55' Piotr Ceglarz wywalczył róg dla Motoru.
52' Dwie bramki straty, gra w osłabieniu. Można chyba spokojnie pozbyć się złudzeń, że będzie dziś lepiej.
49' gol - piłka nożna 0:2 Bartosz Wolski podał z prawe strony boiska na 6. metr, a Kacper Śpiewak przyjął piłkę, obrócił się z nią, i strzelił prawą nogą między Vedranem Daliciem a Patrykiem Calińskim.
47' Róg dla Motoru po wślizgu Tymoteusza Klupsia.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+3' Piotr Ceglarz nie wykorzystał świetnej szansy po dośrodkowaniu Michała Króla i posłał piłkę nad poprzeczką.
45+3' Z narożnika boiska dośrodkował Dean Guezen, a niecelnie główkował Marek Fabry.
45+2' Tymoteusz Klupś wywalczył rzut rożny.
45+1' Nikodem Zielonka faulowany w środku boiska przez Kacpra Śpiewaka.
45' doliczony czas +3
45' Z prawego skrzydła dośrodkował Piotr Ceglarz, a niecelnie z woleja z około 10 metrów strzelał Kacper Śpiewak.
43' Niedokładne dośrodkowanie Joela Valencii. Akcję próbował w ekwilibrystyczny sposób zakończyć Tymoteusz Klupś.
43' Pierwszy róg dla sosnowiczan.
42' Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Rybicki, a akcję bez powodzenia zamykał Piotr Sebastian Rudol.
41' Michał Król faulowany przez Joela Valencię.
39' Po strzale Meika Karwota z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru, a potem jeszcze piętą próbował dobijać Ołeksij Bykow, ale Kacper Rosa nie miał problemów z interwencją.
38' Bartosz Wolski zagrał ręką i mamy rzut wolny z około 25 metrów.
37' Tymoteusz Klupś blokuje dośrodkowanie i goście mają kolejny róg.
34' Po dośrodkowaniu z rogu i zagraniu głową przez Piotra Ceglarza niecelnie z 16 metrów uderzał Michał Król.
34' Róg dla Motoru po interwencji Ołeksija Bykowa.
33' Michał Król faulowany przez Joela Valencię.
33' Meik Karwot dośrodkował lewą nogą w pole karne, a Marek Fabry główkował obok bramki.
31' Bartosz Wolski strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką.
30' Mathieu Scalet faulowany przez Deana Guezena 22 metry od bramki.
30' Mateusz Kos interweniuje po dośrodkowaniu Michała Króla.
29' Kacper Rosa łapie piłkę dośrodkowaną przez Deana Guezena.
28' Z prawej strony pola karnego dośrodkował Michał Król, a po błędzie Patryka Calińskiego przed szansą stanął Mariusz Rybicki, ale trafił w słupek z kilku metrów.
27' Po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego niecelnie główkował Sebastian Rudol.
26' Dean Guezen faulował szarżującego Piotra Ceglarza.
24' Mariusz Rybicki przejął piłkę podaną przez Patryka Calińskiego w stronę Meika Karwota.
23' Krystian Palacz podał w pole karne do Bartosza Wolskiego, a ten oddał celny strzał po ziemi. Broni Mateusz Kos.
22' Po dośrodkowaniu Meika Karwota Marek Fabry strzelił głową nad poprzeczką.
21' Tymoteusz Klupś faulowany przez Sebastiana Rudola.
18' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Marcela Ziemanna za próbę wymuszenia rzutu karnego.
17' Po wycofaniu piłki przez Michała Króla z pola karnego strzelał Bartosz Wolski. Broni Mateusz Kos.
15' Po zabiegach fizjoterapeutów obaj gracze już wrócili do gry.
12' Szansa na szybką odpowiedź sosnowiczan. Po podaniu Meika Karwota w pole karne prawa nogą strzelał Marek Fabry. Piłkę podbił nogą Kacper Rosa, a kapitalną interwencją nogą w powietrzu popisał się Arkadiusz Najemski. Próbujący dobijać głową Tymoteusz Klupś zderzył się z Jakubem Lisem i mamy przerwę w grze.
11' gol - po karnym 0:1 Piotr Ceglarz nie dał szans Mateuszowi Kosowi. Motor na prowadzeniu.
10' żóta kartka Marcel Ziemann faulował w polu karnym Kacpra Śpiewaka. "Jedenastka" dla Motoru i żółta kartka dla naszego gracza.
9' Meik Karwot wybija piłkę po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego.
7' Solowa akcja Nikodema Zielonki, ale przed polem karnym faulował w ataku Bartosza Wolskiego. Trzeba jednak przyznać, że już po gwizdku w poprzeczkę z 20 metrów trafił Meik Karwot.
6' Bartosz Wolski zagrał w pole bramkowe, ale Mariusz Rybicki nie zdołał przejąć piłki.
5' Meik Karwot faulował w środku boiska Kacpra Śpiewaka.
2' Ważna informacja. Zagłębie gra czwórką z tyłu.
1' gwizdek Gramy!
0' 20:20 Dobry wieczór! Witamy z ArcelorMittal Park. Dzisiaj bez zbędnego przedmeczowego lania wody, bo byliśmy na konferencji, o której coś więcej napiszemy wkrótce.
Druga galeria zdjęć z meczu z MotoremDruga galeria zdjęć z meczu z Motorem Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu z Motorem Lublin, a także z przedmeczowej konferencji prasowej z udziałem prezydenta Sosnowca oraz przedstawicieli Matix Capital. » Czytaj więcej
Pierwsza galeria z meczu z MotoremPierwsza galeria z meczu z Motorem Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Motorem Lublin. » Czytaj więcej
Skrót meczu z MotoremSkrót meczu z Motorem Polsat Sport opublikował skrót meczu z meczu z Motorem Lublin. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z MotoremKonferencja prasowa po meczu z Motorem - Sytuacja na ten moment jeszcze bardziej się pogarsza. Teraz ewidentnie jesteśmy w dołku i będziemy mocno się starali, żeby z tego dołu się wygrzebać - powiedział Artur Derbin.