2023-11-26, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
2:0(1:0)
Stroje: czerwone (5-4-1)
39. Jakub Mądrzyk 17. Michael Kostka (46' 24. Szymon Zalewski) 25. Nemanja Mijusković 87. Ruben Hoogenhout (90' 21. Miłosz Lewandowski) 26. Florian Hartherz 69. Damian Michalik (76' 9. Bartosz Guzdek) 20. Damian Tront 8. Tarsi Aguado 18. Emmanuel Agbor 14. Kamil Drygas (76' 9. Daniel Stanclik) 95. Marcel Mansfeld (64' 10. Krzysztof Drzazga)   Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz 11. Idris Momoh 23. Jurich Carolina    Trener: Radosław Bella
1:0 - Kamil Drygas 8' 2:0 - Kamil Drygas 68'
27' Ruben Hoogenhout 54' Juan Camara
33. Mateusz Kos 19. Marcel Ziemann 13. Vedran Dalić 29. Maksymilian Rozwandowicz 2. Ołeksij Bykow 10. Juan Camara (64' 77. Konrad Wrzesiński)28. Kamil Bębenek (64' 95. Nikodem Zielonka) 14. Sebastian Bonecki 55. Meik Karwot (73' 18. Dean Guezen) 17. Joel Valencia (77' 20. Tymoteusz Klupś) 9. Kamil Biliński (64' 9. Marek Fabry)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak  99. Antoni Kulawiak   Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Karol Iwanowicz (Lublin) - Andrzej Zbytniewski (Lublin), Przemysław Golonka (Lublin). Techniczny: Paweł Horożaniecki (Żary), VAR: Karol Arys (Szczecin), AVAR: Artur Aluszyk (Szczecin)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu w Legnicy.
90+3' Jakub Mądrzyk broni strzał Deana Guezena zza pola karnego.
90+2' Nemanja Mijusković zablokował strzał Marka Fabrego. Róg dla sosnowiczan.
90+2' Tarsi Aguado faulował Tymoteusza Klupsia.
90' doliczony czas +3
90' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi - Miłosz Lewandowski za Ruben Hoogenhouta.
89' Tym razem z narożnika boiska wrzucał Dean Guezen, a akcja zakończyła się niecelnym strzałem Marcela Ziemanna zza pola karnego.
89' Z narożnika boiska dośrodkował Tymoteusz Klupś i będziemy mieli kolejny korner.
87' Niecelny strzał Sebastiana Boneckiego z około 20 metrów.
85' Jakub Mądrzyk popisał się rewelacyjną interwencją lewa noga po strzale Nikodema Zielonki z około 14 metrów.
83' Mateusz Kos interweniuje po dośrodkowaniu Floriana Hartherza z lewej strony boiska.
81' Bartosz Guzdek wjechał w pole karne i uderzył po ziemi w długi róg. Piłkę odbił Mateusz Kos.
80' Fatalny strzał Tymoteusza Klupsia z około 25 metrów.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tymoteusz Klupś za Joela Valencię.
76' zmiana Podwójna zmiana w Miedzi. Bartosz Guzdek za Damiana Michalika i Daniel Stanclik za Kamila Drygasa.69-19, 14-9
74' Po dośrodkowaniu Ołeksija Bykowa z lewej strony boiska główkował Marek Fabry. Broni Jakub Mądrzyk.
73' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Dean Guezen za Meika Karwota.
72' Kamil Drygas faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
72' Róg dla sosnowiczan. Wrzucał Joel Valencia, ale gospodarze wybili piłkę z pola karnego.
70' Po raz pierwszy za kadencji Artura Derbina Zagłębie straciło dwa gole na wyjeździe.
68' gol - piłka nożna 2:0 Damian Michalik wyłożył piłkę z prawej strony boiska przed pole karne do Kamila Drygasa, a ten zwiódł Sebastiana Boneckiego oraz Maksymiliana Rozwandowicza i strzałem prawa nogą z 15 metrów pokonał Mateusza Kosa.
67' Po zmianach Konrad Wrzesiński gra na prawym wahadle, a Marcel Ziemann przeszedł na lewe.
66' Marcel Ziemann oddał strzał prawą nogą pod poprzeczkę. Broni Jakub Mądrzyk
65' zmiana Zmiana także w Miedzi. Krzysztof Drzazga za Marcela Mansfelda.
64' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu. Marek Fabry za Kamila Bilińskiego, Konrad Wrzesiński za Juana Camarę i Nikodem Zielonka za Kamila Bębenka.
63' Maksymilian Rozwandowicz przerwał rajd Emmanuela Agbora.
62' Kamil Bębenek upadł na linii pola karnego, ale sędzia nakazał grać dalej.
61' Kamil Bębenek faulował w ataku Emmanuela Agbora.
60' Sebastian Bonecki wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez Damiana Tronta.
60' Po błędzie Juana Camary w pole karne Zagłębia wbiegł Damian Michalik. Podawał do Marcela Mansfelda, ale Maksymilian Rozwandowicz zdążył z asekuracją.
59' Kamil Biliński faulował w ataku Damiana Tronta.
59' Joel Valencia i Juan Camara przeprowadzili akcję lewą stroną, ale dośrodkowanie Hiszpana nie dało żadnej korzyści.
57' Po dośrodkowaniu Damiana Tronta z rogu nad poprzeczką strzelał Kamil Drygas.
56' Zabawa z piłką na własnej połowie kończy się stratą i Sebastian Bonecki w ostatniej chwili zablokował strzał Marcela Mansfelda. Róg dla Miedzi.
55' Sebastian Bonecki odbija piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Floriana Hartherza, a dobitka Damiana Tronta jest niecelna.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Juana Camary za faul na Damianie Michaliku.
54' Meik Karwot niecelnie lewą nogą z około 20 metrów.
52' Joel Valencia zwiódł przy linii bocznej Szymona Zalewskiego, ale okazał się, że piłka już była poza boiskiem.
51' Kamil Bębenek na spalonym.
50' Kamil Drygas wyłożył piłkę Damianowi Michalikowi, który spudłował z prawej strony pola karnego.
49' Rajd Emmanuela Agbora i strzał nad bramką z około 18 metrów.
49' Emmanuel Agbor wyłożył piłkę Kamilowi Drygasowi, który uderzył po ziemi z około 12 metrów i kapitalną interwencją na linii bramkowej popisał się Mateusz Kos.
48' Damian Tront z dystansu strzelił nad poprzeczką.
48' Damian Michalik strzelał lewą nogą z 16 metrów i trafił w plecy Juana Camary.
47' Nemanja Mijusković zablokował dośrodkowanie Marcela Ziemanna.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Miedzi przed drugą połową - Szymon Zalewski za Michaela Kostkę.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+4' Z rogu wrzucał Juan Camara, a niecelnie głową strzelał Kamil Biliński.
45+3' Po dośrodkowaniu Juana Camary piłkę na róg wybił Florian Hartherz.
45+1' Pogramy trochę dłużej niż minutę, bo na boisku leży Michael Kostka.
45' doliczony czas +1
44' Jakub Mądrzyk piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Juana Camary z rogu.
43' Kamil Bębenek wywalczyl rzut rożny
42' Z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Marcel Ziemann, ale Meik Karwot nie zdołał oddać strzału.
39' Miedź zamknięta na własnej połowie, ale nie ma z tego żadnego pożytku dla Zagłębia.
35' Florian Hartherz faulowany przez Kamila Bębenka.
35' Marcel Mansfeld faulowany przez Meika Karwota.
34' Nieudane dośrodkowanie Michaela Kostki. Grę wznowi Mateusz Kos.
30' Meik Karwot odegrał piłkę do Joela Valencii, a ten ogra Rubena Hoogenhouta, wpadł w pole karne i z około 10 metrów strzelił nad poprzeczką.
28' Juan Camara strzelił nad poprzeczką z rzutu wolnego z około 25 metrów.
27' żóta kartka Ruben Hoogenhout ukarany żółtą kartką za faul na Kamilu Bilińskim.
26' Lewą nogą z 20 metrów uderzył Kamil Bębenek. Piłkę złapał Jakub Mądrzyk.
25' Z ostrego kąta dośrodkował Emmanuel Agbor. Mateusz Kos trącił piłkę, a później do przodu wyekspediował ją Juan Camara.
24' Marcel Mansfeld główkował po dośrodkowaniu Michaela Kostki, ale był już na spalonym.
22' Na połowie Miedzi Ołeksij Bykow faulował Kamila Drygasa.
20' Damian Michalik podawał z prawej strony w pole karne, ale Kamil Drygas miał problem z utrzymaniem równowagi i oddaniem strzału.
19' Zagłębie w kontrze. Kamil Bębenek rozpędził się na prawym skrzydle, ale został zastopowany przed polem karnym.
17' Kamil Drygas podawał w pole karne do Damiana Tronta, którego umiejętnie blokował wracający do defensywy Kamil Bębenek.
15' Z rzutu wolnego dośrodkował Juan Camara, ale Ołeksij Bykow nie zdołał oddać strzału z tego mocnego podania.
14' Marcel Ziemann faulował w ataku Floriana Hartherza.
13' Po dośrodkowaniu Juana Camary z rzutu rożnego nad bramką główkował Meik Karwot.
12' Po dośrodkowaniu Juana Camary głową strzelał Meik Karwot. Jakub Mądrzyk odbił piłkę przed siebie, a za chwilę zablokowana była dobitka Ołeksija Bykowa i mamy kolejny korner.
11' Emmanuel Agbor blokuje dośrodkowanie Marcela Ziemanna. Róg dla sosnowiczan.
10' Już wiemy, że przerwana zostanie seria bezbramkowych remisów na wyjazdach.
8' gol - piłka nożna 1:0 Z prawej strony boiska dośrodkował Michael Kostka, a Kamil Drygas strzałem głową z pięciu metrów pokonał Mateusza Kosa.
8' Prawa nogą z 18 metrów strzelał Damian Tront. Broni Mateusz Kos.
7' Mateusz Kos złapał piłkę dośrodkowaną przez Damiana Tronta.
6' Nieudane dośrodkowanie Floriana Hartherza z lewego skrzydła.
5' Ołeksij Bykow zatrzymał akcję Damiana Michalika w polu karnym Zagłębia.
4' Po podaniu Kamila Bębenka lekko i niecelnie zza pola karnego strzelał Kamil Biliński.
4' Po dośrodkowaniu Vedrana Dalicia piłkę z pola karnego wybił Nemanja Mijusković. Akcje kończył niecelny strzał Juana Camary z około 25 metrów.
2' Sebastian Bonecki wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez Floriana Hartherza.
1' Róg dla gospodarzy po interwencji Ołeksija Bykowa.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Legnicy.
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Zagłębie dziś zagra całe na czerwono, a Miedź na niebiesko. Kibice Zagłębia, mimo nałożonego przez PZPN zakazu wyjazdowego, oczywiście przyjechali do Legnicy.
0' 17:50 Zagłębie Sosnowiec nie wygrało siedmiu kolejnych meczów w lidze, ale za to nie przegrało żadnego z ostatnich pięciu spotkań na wyjeździe i straciło w nich zaledwie jedną bramkę. Dwa poprzednie mecze na wyjazdach zakończyły się bezbramkowymi remisami. Jak będzie dzisiaj?
0' 17:40 Wyniki innych meczów w tej kolejce nie ułożyły się najlepiej dla sosnowiczan. Swoje spotkania wygrały dwa zespoły znajdujące się w tabeli tuż nad strefą spadkową - Chrobry Głogów i Znicz Pruszków, a to oznacza, że strata Zagłębia do bezpiecznego miejsca w tabeli wzrosła do sześciu punktów. Trzeba więc dziś wygrać w Legnicy, aby tę różnicę zmniejszyć do trzech punktów.
0' 17:30 Cztery zmiany w wyjściowym składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Arką Gdynia. Na ławce rezerwowych usiedli Dean Guezen, Dawid Ryndak i Nikodem Zielonka, a za cztery żółte kartki pauzuje Dominik Jończy. W pierwszej jedenastce są za to Meik Karwot, który już odcierpiał karę za żółte kartki, Juan Camara, Kamil Bębenek i Ołeksij Bykow.
0' 17:20 Dobry wieczór Państwu. Witamy ze stadionu w Legnicy i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Miedzią a Zagłębiem Sosnowiec.
Artur Derbin po meczu w LegnicyArtur Derbin po meczu w Legnicy - Jest to dla nas czas próby i najprościej byłoby się poddać, ale w tym momencie musimy się otrzepać. Zostały nam trzy mecze i wierzę w to, że z tą grupą ludzi jeszcze wywalczymy punkty w tej rundzie - powiedział szkoleniowiec Zagłębia. » Czytaj więcej
Skrót meczu w LegnicySkrót meczu w Legnicy Polsat Sport opublikował skrót meczu z Miedzią Legnica. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w LegnicyZdjęcia z meczu w Legnicy Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z meczu wyjazdowego z Miedzią Legnica. » Czytaj więcej
Nie ma asa nad DrygasaNie ma asa nad Drygasa Zagłębie Sosnowiec przegrało w Legnicy 0:2 i po szesnastu kolejkach traci już aż sześć punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli. Obie bramki dla legniczan strzelił Kamil Drygas (8' i 68'). » Czytaj więcej