2023-10-08, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Polonia Warszawa
Stroje: czarne (5-4-1)
33. Mateusz Kos 77. Konrad Wrzesiński 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow (75' 18. Dean Guezen) 19. Marcel Ziemann (87' 23. Hubert Matynia)95. Nikodem Zielonka (68' 28. Kamil Bębenek) 29. Maksymilian Rozwandowicz 14. Sebastian Bonecki 17. Joel Valencia (87' 88. Adrian Troć)9. Kamil Biliński (87' 20. Tymoteusz Klupś)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak 96. Patryk Caliński   Trener: Artur Derbin
0:1 - Mateusz Michalski 60' 0:2 - Michał Bajdur 86'
34' Michał Grudniewski 41' Mateusz Michalski 81' Szymon Kobusiński
96. Mateusz Kuchta 37. Nikodem Zawistowski (74' 18. Dariusz Pawłowski) 66. Maciej Kowalski-Haberek2. Michał Grudniewski 26. Michał Kołodziejski 22. Bartosz Biedrzycki 7. Marcin Kluska (66' 10. Michał Bajdur) 14. Władysław Ochronczuk 16. Krzysztof Koton (74' 8. Oliwier Wojciechowski) 77. Mateusz Michalski (66' 9. Paweł Tomczyk) 11. Szymon Kobusiński (84' 20. Piotr Marciniec)   Rezerwowi: 57. Jakub Lenartowicz 21. Jan Majsterek 27. Tomasz Wełna 28. Łukasz Piątek   Trener: Rafał Smalec
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Maciej Cebulski (Poznań), Mariusz Borkowski (Poznań), Techniczny: Damian Gawęcki (Kielce), VAR: Jacek Małyszek (Lublin), AVAR: Paulina Baranowska (Toruń)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu.
90+6' Dean Guezen faulowany na własnej połowie przez Władysława Ochronczuka.
90+3' Kamil Bębenek na spalonym.
90+1' Adrian Troć zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
90+1' Tymoteusz Klupś minął jednego rywala, ale potem podał prosto pod nogi drugiego.
90' doliczony czas +6
87' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Hubert Matynia, Tymoteusz Klupś i Adrian Troć za Marcela Ziemanna, Kamila Bilińskiego i Joela Valencię.
86' gol - piłka nożna 0:2 Po błędzie Vedrana Dalicia piłkę przejął Michał Bajdur, wpadł w pole karne i pokonał Mateusza Kosa.
85' Po dośrodkowaniu Deana Guezena piłkę łapie Mateusz Kuchta.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Polonii - Piotr Marciniec za Szymona Kobusińskiego.
83' Kamil Bębenek na spalonym.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Kobusińskiego za faul na Konradzie Wrzesińskim.
81' Mateusz Kuchta odbija piłkę po strzale Marcela Ziemanna zza pola karnego.
79' Po rajdzie i dośrodkowaniu Bartosza Biedrzyckiego z pola karnego strzelał Paweł Tomczyk i trafił w słupek.
78' Kamil Bębenek na spalonym po podaniu Konrada Wrzesińskiego.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dean Guezen za Ołeksija Bykowa.
74' zmiana Podwójna zmiana w Polonii - Oliwier Wojciechowski za Krzysztofa Kotona i Dariusz Pawłowski za Nikodema Zawistowskiego.
74' Konrad Wrzesiński faulował Szymona Kobusińskiego.
73' Po wznowieniu gry rzutem wolnym z własnej połowy Kamil Biliński wbiegał z piłką w pole karne Polonii, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu Michał Grudniewski.
72' Marcel Ziemann zagrał piłkę wzdłuż pola bramkowego, ale zabrakło finalizacji akcji strzałem.
71' Joel Valencia sfaulował w ataku Bartosza Biedrzyckiego.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Kamil Bębenek za Nikodema Zielonkę.
68' Po rozegranym rzucie rożnym nad bramką z półobrotu strzelał Władysław Ochronczuk.
66' zmiana Podwójna zmiana w Polonii - Michał Bajdur za Marcina Kluskę i Paweł Tomczyk za Mateusza Michalskiego.
65' Dośrodkowanie Sebastiana Boneckiego i strzał głową Kamila Bilińskiego, z który poradził sobie Mateusz Kuchta.
65' Maciej Kowalski-Haberek interweniuje po dośrodkowaniu Dominika Jończego
62' Krzysztof Koton posłał piłkę nad bramką z około 16 metrów.
60' gol - piłka nożna 0:1 Maciej Kowalski-Haberek zagrał długą piłkę z własnej połowy w kierunku Nikodema Zawistowskiego, a ten dośrodkował z okolicy prawego narożnika i akcję w polu bramkowym zakończył strzałem Mateusz Michalski, który zgubił krycie Konrada Wrzesińskiego.
59' Nikodem Zielonka z lewej strony pola karnego zagrał po ziemi. Piłkę złapał Mateusz Kuchta.
58' Dominik Jończy wykopał piłkę na dach stadionu.
57' Z narożnika boiska dośrodkował Joel Valencia. Akcję zamknął strzał Marcela Ziemanna, po który piłka przeleciała wysoko i daleko od bramki.
56' Konrad Wrzesiński dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka odbiła się od Michała Grudniewskiego oraz Michała Kołodziejskiego i wyszła na rzut rożny.
55' Po strzale Sebastiana Boneckiego z 20 metrów piłka trafiła w plecy Joela Valencii.
54' Nikodem Zielonka rozprowadził akcję, podał do Konrada Wrzesińskiego, a ten zagrał w pole karne w kierunku Joela Valencii. Piłkę przejął Maciej Kowalski-Haberek.
53' Nikodem Zielonka strzelił lewą nogą z ponad 20 metrów i mamy pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu.
53' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Władysława Ochronczuka.
51' Wślizg Ołeksija Bykowa przerwał rajd Szymona Kobusińskiego.
49' Władysław Ochronczuk faulowany przez Nikodema Zielonkę.
48' Joel Valencia na spalonym.
47' Nikodem Zielonka faulowany przez Krzysztofa Kotona.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45+7' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+6' Po rozegranym rzucie rożnym Marcel Ziemann dopadł do piłki wybitej z pola karnego i uderzył z woleja nad bramką.
45+6' Nikodem Zielonka dośrodkował z lewej strony boiska i Zagłębie będzie miało rzut rożny.
45+4' Sebastian Bonecki faulował w ataku Bartosza Biedrzyckiego.
45+3' Nieudany strzał Mateusza Michalskiego zza pola karnego po wycofaniu piłki przez Bartosza Biedrzyckiego.
45+2' Nikodem Zielonka faulował Władysława Ochronczuka na połowie Polonii.
45+2' Po wrzucie z autu w pole karne Zagłębia Marcel Ziemann zagrał głową do Mateusza Kosa.
45' doliczony czas +6
44' Władysław Ochronczuk wpadł w pole karne Zagłębia, ale nie zdołał oddać strzału, tylko zderzył się z Vedranem Daliciem i konieczna jest interwencja fizjoterapeutów.
43' Joel Valencia faulował w ataku Krzysztofa Kotona.
42' Bartosz Biedrzycki uprzedził Nikodema Zielonkę w polu karnym i po jego zagraniu mamy rzut rożny.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Michalskiego za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
40' Mateusz Michalski uderzył z półobrotu, trafił w Sebastiana Boneckiego i Polonia ma róg.
38' Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia po wrzucie z autu. Ostatecznie Vedran Dalić był faulowany przez Marcina Kluskę.
37' Ołeksij Byow przerwał akcję Mateusza Michalskiego.
37' Joel Valencia podał z rzutu rożnego do Nikodem Zielonki, a ten fatalnie dośrodkował i piłka wyszła na aut
36' Po strzale Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru i wyszła na róg.
34' żóta kartka Michał Grudniewski sfaulował Maksymiliana Rozwandowicza przed linią pola karnego i obejrzał żółtą kartkę.
32' Dośrodkowanie Nikodema Zawistowskiego z prawej strony boiska nie znalazło adresata.
30' Konrad Wrzesiński w środku boiska sfaulował Mateusza Michalskiego.
28' Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu wolnego nad bramką główkował Michał Kołodziejski.
27' Tuż przed narożnikiem pola karnego Konrad Wrzesiński faulował Bartosza Biedrzyckiego.
26' Kamil Biliński faulował wyprowadzającego piłkę Władysława Ochronczuka.
24' Piłkarze obu zespołów zeszli do ławek rezerwowych, ale zaraz mecz powinien zostać wznowiony, bo dym ucieka znad murawy.
23' Fanatycy Zagłębia zorganizowali pokaz pirotechniki i sędzia był zmuszony do chwilowego przerwania meczu.
21' Zagłębie straciło piłkę po złym podaniu Sebastiana Boneckiego w kierunku Dominika Jończego.
19' Z dystansu uderzał Władysław Ochronczuk. Piłkę złapał Mateusz Kos.
19' Nikodem Zawistowski wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia, ale nikt nie przeciął lotu piłki.
18' Nikodem Zielonka faulował w ataku Bartosza Biedrzyckiego.
16' Vedran Dalić wrzucił z autu prosto w ręce Mateusza Kuchty.
15' Ołeksij Bykow powstrzymał Mateusza Michalskiego na linii pola karnego Zagłębia.
13' Joel Valencia faulował w ataku Bartosza Biedrzyckiego.
11' Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Konrad Wrzesiński.
10' Maciej Kowalski-Haberek faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
9' Na połowie Polonii Sebastian Bonecki sfaulował Szymona Kobusińskiego.
8' Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu rożnego akcję na dalszym słupku zamknął Marcin Kluska i uderzył głowa po koźle. Bez problemów piłkę złapał Mateusz Kos.
8' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny w meczu.
6' Na spalonym Marcin Kluska.
4' Joel Valencia na spalonym.
3' Maksymilian Rozwandowicz faulował w ataku Bartosza Biedrzyckiego.
1' Krzysztof Koton faulowany przez Kamila Bilińskiego.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Sosnowcu.
0' 18:00 Z lekkim opóźnieniem sędziowie wyprowadzili na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Polonia cała na czarno.
0' 17:50 Po raz ostatni Zagłębie i Polonia rywalizowały w tej samej lidze w sezonie 2006/2007. Wtedy na Stadionie Ludowym było 3:1 dla naszej drużyny, a w rewanżu na Konwiktorskiej "Czarne Koszule" wygrały 1:0. Od tamtej pory oba zespoły grały w różnych ligach - najpierw przez wiele lata wyżej była Polonia, a potem role się odwróciły.
0' 17:40 Jednym z komentatorów dzisiejszego meczu jest były szkoleniowiec Zagłębia Artur Skowronek. Możemy to uznać, za dobry omen, bo trener Skowronek komentował wszystkie zwycięskie spotkania sosnowiczan w tym sezonie - 5:2 z Lechią Gdańsk i 1:0 w Katowicach.
0' 17:30 Po raz drugi z rzędu mecz Zagłębia kończy ligową kolejkę i ponownie Zagłębie przystępuje do spotkania ze świadomością, że porażka będzie oznaczała znalezienie się w strefie spadkowej. Remis sprawi, że sosnowiczanie znajdą się na 15. miejscu, a komplet punktów pozwoli na awans na 13. miejsce i przeskoczenie m.in. Polonii Warszawa.
0' 17:20 W kadrze Polonii Warszawa na dzisiejszy mecz znalazło się miejsce dla dwóch byłych piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Od pierwszej minuty zagra Michał Grudniewski, który występował w Sosnowcu w sezonie 2013/2014, a na ławce rezerwowych spotkanie rozpocznie Michał Bajdur, który grał w Zagłębiu wiosną 2016 i przyszedł do naszego zespołu w okresie, gdy trenerem był Artur Derbin.
0' 17:10 Nie ma żadnych zmian w wyjściowej jedenastce Zagłębia w porównaniu do meczu w Łęcznej. Trener Artur Derbin wystawił do boju taki sam skład, jaki rozpoczął spotkanie z Górnikiem. Są za to dwie zmiany wśród rezerwowych. Do dyspozycji doszli już Adrian Troć i Tymoteusz Klupś i w dziewiątce potencjalnych zmienników zastąpili oni Igora Dziedzica i Łukasza Uchnasta.
0' 17:00 Dzień dobry, po raz pierwszy w październiku witamy Państwa z ArcelorMittal Park i zapraszamy na mecz 11. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Polonią Warszawa.
Trzecia galeria zdjęć z meczu z Polonią Trzecia galeria zdjęć z meczu z Polonią Zapraszamy do obejrzenia trzeciej galerii z meczu Zagłębia Sosnowiec z Polonią Warszawa, a w niej prezentujemy aż 179 zdjęć. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z PoloniąDruga galeria zdjęć z meczu z Polonią Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Polonią Warszawa. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PoloniąZdjęcia z meczu z Polonią Prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Polonii Warszawa przegranego przez naszą drużynę 0-2. » Czytaj więcej
Skrót meczu z PoloniąSkrót meczu z Polonią Polsat Sport opublikował skrót meczu z Polonią Warszawa. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z PoloniąKonferencja po meczu z Polonią Po meczu Zagłębia Sosnowiec z Polonią Warszawa pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Bici przez beniaminkówBici przez beniaminków Po raz trzeci w tym sezonie Zagłębie przegrało z beniaminkiem I ligi. Po golach Mateusza Michalskiego (60') i Michała Bajdura (86') Polonia Warszawa wygrała w Sosnowcu i zepchnęła nasz zespół do strefy spadkowej. » Czytaj więcej