2023-10-02, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Łęczna
1:1(0:0)
Stroje: białe (5-4-1)
33. Maciej Gostomski 25. Damian Zbozień 4. Lukas Klemenz 6. Jonathan de Amo 3. Marcin Grabowski 19. Piotr Starzyński (69' 30. Souleymane Cisse) 10. Adam Deja 8. Egzon Kryeziu 16. Paweł Żyra 77. Damian Gąska (81' 17. Kacper Łukasiak) 9. Karol Podliński (64' 11. Fryderyk Janaszek)   Rezerwowi: 12. Tomasz Woźniak 29. Daniel Dziwniel 21. Jakub Bednarczyk 5. Michał Pawlik 23. Karol Turek 47. Michał Steszuk    Trener: Ireneusz Mamrot
1:0 - Paweł Żyra 52' 1:1 - Kamil Bębenek 88'
36' Damian Zbozień 75' Marcin Grabowski 87' Sebastian Bonecki
33. Mateusz Kos 77. Konrad Wrzesiński (82' 23. Hubert Matynia) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 2. Ołeksij Bykow 19. Marcel Ziemann 95. Nikodem Zielonka (77' 28. Kamil Bębenek) 29. Maksymilian Rozwandowicz (82' 18. Dean Guezen)14. Sebastian Bonecki 17. Joel Valencia 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak 47. Igor Dziedzic 80. Łukasz Uchnast 96. Patryk Caliński   Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk) - Michał Gajda (Łódź), Artur Zakrzewski (Gdańsk). Techniczny: Karol Wójcik (Siedlce), VAR: Łukasz Szczech (Warszawa), AVAR: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. 1:1 w Łęcznej.
90+4' Lukas Klemenz faulował w środku boiska Kamila Bilińskiego.
90+3' Kamil Bębenek faulował w ataku Adama Deję.
90+2' Joel Valencia faulowany przez Pawła Żyrę.
90+2' Adam Deja faulowany przez Deana Guezena.
88' gol - piłka nożna 1:1 Kamil Biliński wycofał piłkę na linię pola karnego, a Kamil Bębenek obrócił się i pięknym strzałem lewą nogą w długi róg pokonał Macieja Gostomskiego.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Fryderyku Janaszku.
86' W okienko przymierzył Kamil Bębenek, a Maciej Gostomski kapitalną interwencją wybił piłkę na rzut rożny.
85' Marcel Ziemann dośrodkował z prawego skrzydła, a Maciej Gostomski zgarnął piłkę znad głowy Huberta Matyni.
84' Fryderyk Janaszek faulowany przez Vedrana Dalicia.
83' Po zmianach w składzie Zagłębia kapitańską opaskę przejął Sebastian Bonecki, Marcel Ziemann przeszedł na prawą stronę, a Hubert Matynia gra po lewej.
82' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Hubert Matynia za Konrada Wrzesińskiego i Dean Guezen za Maksymiliana Rozwandowicza.
82' Po dośrodkowaniu Joela Valencii nad bramką główkował Kamil Biliński.
82' Sebastian Bonecki minął rywala w polu karnym i strzelił z ostrego kąta. Piłkę na róg sparował Maciej Gostomski.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku. Kacper Łukasiak za Damiana Gąskę.
80' Fryderyk Janaszek faulował w ataku Dominika Jończego.
80' Rajd Fryderyka Janaszka przerwany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
78' Maciej Gostomski w polu karnym łapie piłkę po dośrodkowaniu Joela Valencii.
77' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Kamil Bębenek za Nikodema Zielonkę.
76' Jonathan de Amo blokuje dośrodkowanie Dominika Jończego.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Grabowskiego za faul na Marcelu Ziemannie.
74' Po raz kolejny z lewego skrzydła dośrodkował Joel Valencia, a piłkę złapał Maciej Gostomski.
72' Maciej Gostomski łapie piłkę dośrodkowaną przez Joela Valencię.
71' Paweł Żyra faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
70' Paweł Żyra faulowany przez Vedrana Dalicia.
69' zmiana Souleymane Cisse zmienia Piotra Starzyńskiego.
66' Maciej Gostomski obronił strzał Joela Valencii z rzutu wolnego.
65' 20 metrów od bramki Górnika Fryderyk Janaszek faulował Dominika Jończego.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - Fryderyk Janaszek za Karola Podlińskiego.
63' Sędzia przerwał grę, bo po starciu z rywalem przed polem karnym leży Kamil Biliński.
62' Kamil Biliński interweniuje we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu wolnego.
62' Karol Podliński faulowany przez Dominika Jończego.
61' Z prawej strony boiska dośrodkował Nikodem Zielonka, a Kamil Biliński główkował obok bramki.
60' Po dośrodkowaniu Damiana Zbozienia nad bramką główkował Piotr Starzyński.
59' Po podaniu Kamila Bilińskiego z prawej strony pola karnego lewą nogą po ziemi strzelał Konrad Wrzesiński. Broni Maciej Gostomski.
58' Marcel Ziemann zagrywał w pole bramkowe. Piłkę na aut wybił Jonathan de Amo.
56' Niedokładne podanie Nikodema Zielonki w kierunku Marcela Ziemanna. Piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
55' Vedran Dalić główkuje we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego.
54' W pierwszej połowie meczu Górnik nie oddał ani jednego strzału, a po przerwie w ciągu sześciu minut oddał aż trzy i zdobył jedną bramkę.
52' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego z lewego skrzydła piłka odbiła się w polu karnym od Maksymiliana Rozwandowicza i spadła pod nogi Pawła Żyry, który uderzył lewą nogą z około 14 metrów. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
51' Po podaniu Joela Valencii niecelnie z 15 metrów strzelał Kamil Biliński.
51' Marcel Ziemann zagrał z lewej strony boiska do Kamila Bilińskiego, który strzelił nad poprzeczką zza pola karnego.
50' Płaski strzał Egzona Kryeziu z 20 metrów. Piłka powoli toczyła się w stronę bramki i wpadła w rękawice Mateusza Kosa.
49' Pierwszy celny strzał Górnika w meczu. Po dośrodkowaniu Marcina Grabowskiego głową uderzał Damian Gąska. Piłkę złapał Mateusz Kos.
49' Sebastian Bonecki fauluje w ataku Adama Deję.
47' Wyskakujący z muru Sebastian Bonecki blokuje strzał Adama Dei z rzutu wolnego z około 30 metrów.
46' Jonathan de Amo faulowany przez Kamila Bilińskiego.
46' Karol Podliński minął się z piłką dośrodkowaną przez Pawła Starzyńskiego.
46' Karol Podliński oddał niecelny strzał zza pola karnego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Vedran Dalić przejął w polu karnym piłkę zagraną przez Damiana Zbozienia.
44' Karol Podliński faulował w ataku Sebastiana Boneckiego.
43' Joel Valencia przejął piłkę w środku boiska, ruszył do przodu i oddał strzał nad poprzeczką z około 22 metrów.
42' Strzał Marcela Ziemanna z 25 metrów zablokowany przez Adama Deję.
40' Na połowie Górnika Sebastian Bonecki faulował Piotra Starzyńskiego.
40' Na prawej stronie boiska podania wymienili Konrad Wrzesiński i Nikodem Zielonka, ale po dośrodkowaniu w pole bramkowe piłki nie przejął Kamil Biliński.
39' Mateusz Kos łapie piłkę po dośrodkowaniu Pawła Żyry.
38' Na spalonym Konrad Wrzesiński.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Zbozienia za faul na Marcelu Ziemannie.
33' Na spalonym Marcel Ziemann.
32' Marcel Ziemann podłączył się do akcji i dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, a zamykający akcję Konrad Wrzesiński mierzył w długi róg, ale niestety przestrzelił.
31' Adam Deja faulował w ataku Ołeksija Bykowa.
30' Po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu wolnego piłkę na aut wybija Maksymilian Rozwandowicz.
30' Paweł Starzyński faulowany przez Ołeksija Bykowa.
27' Maciej Gostomski łapie piłkę dośrodkowaną przez Konrada Wrzesińskiego.
27' Egzon Kryeziu i Adam Deja zbyt długo zastanawiali się nad tym, kto z nich ma strzelać zza pola karnego, aż w końcu piłkę wybił Nikodem Zielonka.
24' W ataku faulował Sebastian Bonecki. Sędzia zwlekał ze wznowieniem gry, aby upewnić się u arbitra VAR, że chwilę wcześniej w polu karnym wszystko by zgodnie z przepisami.
23' W pole karne dośrodkował Konrad Wrzesiński, a przy próbie strzału blokowany był Ołeksij Bykow.
22' Po podaniu Kamila Bilińskiego z 20 metrów strzelał Joel Valencia. Maciej Gostomski sparował piłkę przed siebie, a potem zajął się nią Jonathan de Amo.
22' Niecelny strzał Kamila Bilińskiego z około 23 metrów.
20' Konrad Wrzesiński faulowany we własnym polu karnym przez Marcina Grabowskiego.
18' Po podaniu Joela Valencii Marcel Ziemann strzelił zza pola karnego prosto w ręce Macieja Gostomskiego, ale strzał ten nie trafi do statystyk, bo arbiter z opóźnieniem zasygnalizował spalonego, na którym znajdował się Ekwadorczyk.
18' Sebastian Bonecki główkuje we własnym polu karnym po dalekim wrzucie z autu Damiana Zbozienia.
17' Piotr Starzyński wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia, ale nie zdołał minąć Dominika Jończego.
16' Po rozegraniu rzutu wolnego Joel Valencia dośrodkował z lewej strony boiska. Piłka wyszła poza końcową linię.
15' Joel Valencia faulowany ponad 30 metrów od bramki Górnika.
13' Damian Gąska faulowany przez Joela Valencię.
12' Karol Podliński wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Joela Valencii.
11' Z 20 metrów z woleja uderzał Sebastian Bonecki. Maciej Gostomski sparował piłkę na róg.
11' Adam Deja interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Nikodema Zielonki.
11' Damian Gąska faulował w ataku Ołeksija Bykowa.
10' Po rozegranym przez Zagłębie rzucie rożnym w pole karne dośrodkował Joel Valencia. Piłkę złapał Maciej Gostomski.
10' Kamil Biliński wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
7' Po rozegraniu rzutu rożnego Sebastian Bonecki dośrodkował na głowę Ołeksija Bykowa, który faulował w polu karnym Marcina Grabowskiego.
7' Z ponad 20 metrów po ziemi strzelał Kamil Biliński. Piłka po drodze otarła się o jednego z gospodarzy i przeszła obok bramki.
6' Po złym zagraniu Dominika Jończego sytuację uratował Ołeksij Bykow, ale po jego interwencji ucierpiał Piotr Starzyński.
3' Po wrzucie Vedrana Dalicia z autu piłkę z pola karnego wybił Paweł Żyra.
2' Niecelny strzał Nikodema Zielonki z prawej strony pola karnego.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Łęcznej.
0' 17:56 Sędzia Dominik Sulikowski wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Górnik zagra dziś w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach. Zagłębie w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Górnik Łęczna jest jedyną niepokonaną drużyną w Fortuna I lidze. W pierwszych dziewięciu kolejkach podopieczni Ireneusza Mamrota odnieśli pięć zwycięstw i zanotowali cztery remisy. Czy dziś Zagłębiu uda się przerwać tę świetną serię zespołu z Lubelszczyzny?
0' 17:40 Zwycięstwa Stali Rzeszów w derbach Rzeszowa oraz Polonii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała sprawiły, że Zagłębie znalazło się pod kreską i aktualnie zajmuje 16. miejsce w tabeli Fortuna I ligi. Aby wyjść ze strefy spadkowej, sosnowiczanie muszą wrócić z Łęcznej z co najmniej jednym punktem.
0' 17:30 Jedenaście meczów bez zwycięstwa - taką złą serię w starciach z Górnikiem Łęczna notuje Zagłębie Sosnowiec. Jedyny triumf nad łęcznianami sosnowiczanie odnieśli jesienią 1988, gdy w premierowym spotkaniu z klubem z Łęcznej wygrali aż 3:0. Kolejne mecze to pięć remisów i sześć porażek. Czy dzisiaj zdziesiątkowanemu Zagłębiu uda się przełamać tę fatalną serię w rywalizacji z zielono-czarnymi?
0' 17:20 Ze składu, który w środę zagrał w Wejherowie miejsce w jedenastce na spotkanie w Łęcznej zachowali tylko Vedran Dalić, Marcel Ziemann i Sebastian Bonecki. Jeśli zaś porównamy dzisiejszą jedenastkę z poprzednią ligową kolejką, to zaszła zaledwie jedna zmiana. W miejsce kontuzjowanego Meika Karwota do składu powrócił Vedran Dalić, co oznacza, że występujący w poprzednim meczu na pozycji środkowego obrońcy Maksymilian Rozwandowicz będzie przesunięty do środka pomocy.
0' 17:10 Sytuacja kadrowa Zagłębia nie jest najciekawsza. Po meczu w Wejherowie do listy kontuzjowanych dołączyli Marek Fabry i Adrian Troć. Oprócz tej dwójki kontuzje wykluczyły z wyjazdu do Łęcznej Antonio Pavicia, Tymoteusza Klupsia, Juana Camarę i Meika Karwota. Do skompletowania dwudziestki na mecz z Górnikiem Łęczną konieczne było wsparcie rezerw i z drużyną na Lubelszczyznę przyjechali Igor Dziedzic i Łukasz Uchnast, którzy jeszcze nie mieli okazji występować w pierwszym zespole.
0' 17:00 Dzień dobry. Witamy Państwa z Łęcznej, gdzie już o 18:00 rozpocznie się mecz miejscowego Górnika z Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w ŁęcznejGaleria zdjęć z meczu w Łęcznej Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Górnika Łęczna z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w ŁęcznejSkrót meczu w Łęcznej Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Górnika Łęczna z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ŁęcznejKonferencja prasowa po meczu w Łęcznej - Mam spory niedosyt, bo wykreowaliśmy sobie sporo sytuacji, ale trzeba wziąć pod uwagę, że goniliśmy wynik i dogoniliśmy go za sprawą naszego wychowanka Kamila Bębenka, który ma dobry czas - powiedział po meczu w Łęcznej Artur Derbin. » Czytaj więcej
Remis w ŁęcznejRemis w Łęcznej Zagłębie zremisowało w Łęcznej z Górnikiem 1:1. Gospodarze prowadzili od 52. minuty po golu Pawła Żyry. Wyrównał w 88. minucie Kamil Bębenek. » Czytaj więcej