2023-09-24, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czerwone (5-4-1)
1:3(1:1)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
33. Mateusz Kos 77. Konrad Wrzesiński 27. Dominik Jończy 29. Maksymilian Rozwandowicz 2. Ołeksij Bykow 19. Marcel Ziemann 95. Nikodem Zielonka (66' 88. Adrian Troć) 55. Meik Karwot (79' 18. Dean Guezen) 14. Sebastian Bonecki 17. Joel Valencia (87' 28. Kamil Bębenek) 9. Kamil Biliński (78' 11. Marek Fabry)   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak 23. Hubert Matynia 89. Bartosz Chęciński   Trener: Artur Derbin
0:1 - Kacper Karasek 7' 1:1 - Kamil Biliński 15' 1:2 - Maciej Ambrosiewicz 62' 1:3 - Jakub Branecki 83'
26' Adam Radwański 85' Dean Guezen 90' Jakub Branecki 90+5' Jakub Nowakowski
1. Tomasz Loska 17. Taras Zawijśkyj (90+3' 88. Tomas Poznar) 3. Arkadiusz Kasperkiewicz 23. Lukas Spendlhofer 21. Damian Hilbrycht 10. Adam Radwański (84' 90. Jakub Nowakowski) 8. Andrij Dombrowśkyj 28. Maciej Ambrosiewicz 24. Kacper Karasek (75' 53. Andrzej Trubeha) 14. Artem Polarus (46' 7. Morgan Faßbender) 9. Jakub Branecki (90+3' 25. Arkadiusz Morąg)  Rezerwowi: 70. Eric Topór 6. Maciej Wolski 26. Wojciech Jakubik 77. Artem Putiwcew     Trener: Mariusz Lewandowski
Sędziowie: Paweł Malec (Łódź) - Michał Gajda (Łódź), Jakub Jankowski (Łódź). Techniczny: Paweł Pskit (Łódź), VAR: Wojciech Myć (Lublin), AVAR: Szymon Łężny (Kluczbork)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Nowakowskiego za faul na Ołeksiju Bykowie.
90+3' zmiana Podwójna zmiana w zespole gości. Arkadiusz Morąg za Jakuba Braneckiego i Tomas Poznar za Tarasa Zawijśkiego.
90+2' Jakub Branecki faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Braneckiego za faul na Dominiku Jończym.
90' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Damiana Hilbrychta.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Kamil Bębenek za Joela Valencię.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Deana Guezena za faul na Macieju Ambrosiewiczu
84' zmiana Trzecia zmiana w zespole z Niecieczy. Jakub Nowakowski za Adama Radwańskiego.
83' gol - piłka nożna 1:3 Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Macieja Ambrosiewicz zgrał piłkę głową na 10. metr, a Jakub Branecki strzelił z woleja nie do obrony.
82' Przed polem karnym gości Sebastian Bonecki zagrał piłkę pod nogi Lukasa Spendlhofera.
79' Po wrzucie z autu Ołeksij Bykow trącił piłkę nogą w polu karnym, a Tomasz Loska wyekspediował ją na róg.
79' zmiana Dean Guezen wchodzi za Meika Karwota.
78' zmiana Marek Fabry zmienia Kamila Bilińskiego.
77' Konrad Wrzesiński dośrodkował w pole karne, a piłkę wybił Arkadiusz Kasperkiewicz.
75' zmiana Druga zmiana w zespole gości. Andrzej Trubeha za Kacpra Karaska.
75' Po podaniu Sebastiana Boneckiego z ponad 25 metrów uderzał Joel Valencia. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
73' Mateusz Kos paruje piłkę po strzela Adama Radwańskiego z około 12 metrów.
71' Marcel Ziemann ambitnie walczył o piłkę z Andrijem Dombrowskim, ale grę z autu wznowią goście.
69' Przed polem karnym piłkę odbił ręką Arkadiusz Kasperkiewicz, ale Paweł Malec każe grać dalej.
68' Damian Hilbrycht odebrał piłkę Konradowi Wrzesińskiemu i ruszył z kontrą, ale na nasze szczęście zakończył ją bardzo niedokładnym podaniem.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Nikodema Zielonkę.
64' Były kapitan Zagłębia Maciej Ambrosiewicz strzelił bramkę w drugim kolejnym meczu przeciwko naszej drużynie. Tym razem, w odróżnieniu do wiosennego meczu w Niecieczy, jego radość była stonowana.
62' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Kacpra Karaska z rogu i zagraniu głową przez Arkadiusza Kasperkiewicza akcję na dalszym słupku zamknął Maciej Ambrosiewicz i pokonał Mateusza Kosa strzałem przy bliższym słupku.
62' Kolejny korner dla niecieczan.
61' Sebastian Bonecki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Radwańskiego z rogu, a zamykający akcję Damian Hilbrycht strzelił z woleja nad poprzeczką.
60' Taras Zawijśkyj dośrodkował w pole karne, a Konrad Wrzesiński do spółki z Maksymilianem Rozwandowiczem wybili piłkę. Róg dla gości.
59' Dośrodkowanie Sebastiana Boneckiego w stronę Marcela Ziemanna, który w polu bramkowym przegrał walkę o piłkę z Adamem Radwańskim.
57' Tomasz Loska piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Meika Karwota z rogu.
56' Po podaniu Joela Velancii Marcel Ziemann przymierzył prawą nogą w okienko, a piłkę na rzut rożny sparował Tomasz Loska.
52' Konrad Wrzesiński przegrał pojedynek z Morganem Faßbenderem, ale z asekuracją zdążył Maksymilian Rozwandowicz.
51' Ołeksij Bykow wybił piłkę dośrodkowaną z rogu przez Adama Radwańskiego.
50' Goście mają kolejny róg w tej części meczu.
50' Zagłębie zamknięte pod własną bramką. Maksymilian Rozwandowicz główkuje po dośrodkowaniu Macieja Ambrosiewicza.
47' Zamieszanie w okolicach pola karnego Zagłębia. Skiksował Damian Hilbrycht, a potem piłkę na róg wybił Ołeksij Bykow.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połową spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w zespole gości przed drugą połową - Morgan Faßbender za Artema Polarusa.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Joel Valencia faulowany przez Andrija Dombrowskiego.
45' Przed polem karnym gości Arkadiusz Kasperkiewicz powstrzymał Kamila Bilińskiego.
45' Jakub Branecki faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
41' Andrij Dombrowśkyj faulował Nikodema Zielonkę.
40' Meik Karwot interweniuje głową po dośrodkowaniu w pole karne.
40' Damian Hilbrycht dośrodkował w pole karne, a piłkę na róg wybił Dominik Jończy.
37' Tomasz Loska odbija piłkę po strzale Kamila Bilińskiego zza pola karnego, ale Konrad Wrzesiński nie zdążył do dobitki.
36' Kacper Karask zagrał w stronę wbiegającego w pole karnego Tarasa Zawijśkiego, ale szybszy był Mateusz Kos.
35' Strzał Sebastiana Boneckiego z 18 metrów zablokowany przez Lukasa Spendlhofera.
34' Ciekawie zapowiadająca się akcja Zagłębia zakończona niecelnym dośrodkowaniem Marcela Ziemanna.
30' Po dośrodkowaniu Damiana Hilbrychta niecelnie główkował Arkadiusz Kasperkiewicz.
29' Jakub Branecki faulowany przez Ołeksija Bykowa 35 metrów od bramki.
28' Nikodem Zielonka faulował w ataku Damiana Hilbrychta.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Radwańskiego za utrudnianie wznowienia gry z rzutu wolnego.
26' Maciej Ambrosiewicz rozpędził się z piłką w stronę bramki Zagłębia, ale potknął się i piłkę przejął Ołeksij Bykow.
26' Na spalonym Nikodem Zielonka.
24' Joel Valencia faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
23' Andrij Dombrowśkyj złożył się do strzału zza pola karnego i posłał piłkę nad poprzeczką.
23' Ołeksij Bykow interweniuje głową po podaniu Adama Radwańskiego z prawego skrzydła.
20' Kacper Karasek faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
19' Ołeksij Bykow główkuje po dośrodkowaniu Artema Polarusa.
18' Maksymilian Rozwwndowicz wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Artema Polarusa z lewego skrzydła.
16' Kamil Biliński zdobył bramkę w trzecim kolejnym meczu.
15' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!! Kamil Biliński uczcił swój 150. mecz w I lidze bramką. Marcel Ziemann przejął piłkę na lewej stronie boiska i zagrał do "Bili", który miał sporo czasu i miejsca na oddanie strzału prawą nogą z ponad 20 metrów.
13' Z lewej strony boiska przed bramkę dogrywał Joel Valencia, a Kamil Biliński z trudnej sytuacji strzelił wysoko nad bramką.
13' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego z prawej strony boiska Arkadiusz Kasperkiewicz uprzedził Kamila Bilińskiego.
12' Zagłębie po raz trzeci gra ligowy mecz na ArcelorMittal Park z zespołem z województwa małopolskiego i po raz trzeci traci bramkę jako pierwsze.
11' Lewą nogą zza pola karnego strzelał Meik Karwot. Płasko, lekko i niecelnie.
9' Pierwszy raz za obecnej kadencji Artura Derbina Zagłębie musi gonić wynik.
7' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybijał Maksymilian Rozwandowicz, ale przejął ją Maciej Ambrosiewicz i wyłożył przed linię pola karnego do Kacpra Karaska, a ten mocnym strzałem prawą nogą pokonał Mateusza Kosa.
7' Z prawej strony pola karnego strzelał Jakub Branecki. Mateusz Kos odbił piłkę, a Konrad Wrzesiński uniemożliwił dobitkę Artemowi Polarusowi.
6' Nieudane dośrodkowanie Meika Karwota z rzutu wolnego. Piłka trafiła w boczną siatkę.
5' Joel Valencia faulowany w okolicy narożnika boiska.
3' Po złym wprowadzeniu piłki przez Arkadiusza Kasperkiewicza Meik Karwot podał w pole karne do Joela Valencii, a ten strzelił obok słupka.
3' Awaria piłki. Gracze z Niecieczy zasygnalizowali arbitrowi, że trzeba wymienić futbolówkę.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz.
0' 17:59 Sędzia Paweł Malec wyprowadził na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Goście cali na ciemnoniebiesko.
0' 17:50 Zagłębie ma dzisiaj szansę dokonać czegoś, co po raz ostatni udało się w końcówce sezonu 2017/2018. Właśnie wtedy nasz zespół wygrał więcej niż dwa kolejne mecze. Na drodze do awansu do Ekstraklasy sosnowiczanie odnieśli sześć kolejnych zwycięstw. Od tamtej pory zwycięskie serie nie trwały dłużej niż dwa mecze. Pod wodzą Artura Derbina Zagłębie zaczęło od remisu 0:0 w Opolu, potem było 5:2 z Lechią Gdańsk i 1:0 z GKS-em Katowice.
0' 17:40 Kamil Biliński rozegra dziś swój 150. mecz na drugim poziomie rozgrywkowym. Na ten bilans składa się 6 meczów w Śląsku Wrocław, 11 w Zniczu Pruszków, 13 w Górniku Polkowice, 33 w Wiśle Płock, 78 w Podbeskidziu Bielsko-Biała i 9 w Zagłębiu Sosnowiec.
0' 17:30 Mecz w Sosnowcu kończy 9. kolejkę Fortuna I ligi i już wiemy, że Zagłębie w przypadku zwycięstwa dwoma bramkami wyprzedzi w tabeli drużynę z Niecieczy i awansuje na 10. miejsce, natomiast w najgorszym wypadku sosnowiczanie spadną na 15. miejsce. Stanie się tak tylko przy porażce różnicą co najmniej 12 bramek. Mało prawdopodobne.
0' 17:20 Zagłębie jeszcze nigdy nie przegrało u siebie z zespołem z Niecieczy i liczymy na kontynuację tej serii. Jesienią 2019 nasz zespół po bramce Fabiana Piaseckiego wygrał 1:0, wiosną 2021 sosnowiczanie długo prowadzili po golu Nikolasa Korzenieckiego, aż wreszcie w doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Grzybek. Jesienią zeszłego roku niecieczanie objęli prowadzenie po bramce Rajko Repa, a potem strzelali dwaj Maksymilianowie - Rozwandowicz i Banaszewski, a mecz zakończył się wygraną 2:1.
0' 17:10 W porównaniu do meczu w Katowicach w wyjściowym składzie Zagłębia mamy dwie zmiany. Obie spowodowane kontuzjami - Juan Camara znalazł się poza meczową dwudziestką, a Dean Guezen rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Od pierwszej minuty zagrają piłkarze, którzy weszli za Camarę i Guezena na Bukowej - Marcel Ziemann i Sebastian Bonecki. Poza dwudziestką znalazł się także Patryk Caliński, a do meczowej kadry wskoczyli Hubert Matynia i Bartosz Chęciński.
0' 17:00 Dzień dobry, po raz pierwszy w historii ArcelorMittal Park Zagłębie rozegra mecz w niedzielny wieczór. Zapraszamy na relację z kończącego 9. kolejkę Fortuna I ligi meczu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.
Druga galeria zdjęć z meczu z Bruk-BetemDruga galeria zdjęć z meczu z Bruk-Betem Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z NieciecząKonferencja prasowa po meczu z Niecieczą - Najbardziej boli mnie to, że przegraliśmy ten mecz nie po dobrze zorganizowanych akcjach przeciwnika, tylko po stałych fragmentach gry - powiedział na pomeczowej konferencji trener Artur Derbin » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Bruk-BetemGaleria zdjęć z meczu z Bruk-Betem Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Bruk-Betem Termaliką Skrót meczu z Bruk-Betem Termaliką Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Zagłębia Sosnowiec z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. » Czytaj więcej
Pokonani przez byłego kapitanaPokonani przez byłego kapitana Zagłębie Sosnowiec przegrało z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:3. Bramkę dla Zagłębia zdobył Kamil Biliński, a były kapitan naszego zespołu Maciej Ambrosiewicz zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty. » Czytaj więcej