2023-08-18, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Bielsko-Biała
Stroje: białe
2:1(1:0)
Stroje: czerwone
95. Patryk Procek 2. Mateusz Ziółkowski (84' 32. Jakub Kisiel) 6. Jan Hlavica 89. Daniel Mikołajewski 4. Martin Chlumecky 24. Maksymilian Sitek (67' 21. Jeppe Simonsen) 30. Tomasz Jodłowiec 5. Jaka Kolenc (84' 77. Piotr Tomasik) 10. Michał Janota (90' 23. Marcel Misztal) 9. Maksymilian Banaszewski (90' 8. Michał Stryjewski) 7. Bartosz Bida   Rezerwowi: 43. Krystian Wieczorek 14. Mateusz Stryjewski 20. Haris Kadrić 79. Lionel Abate   Trener: Grzegorz Mokry
1:0 - Maksymilian Sitek 5' 2:0 - Daniel Mikołajewski 61' 2:1 - Patryk Procek 90+5' (s.)
37' Vedran Dalić 38' Maksymilian Banaszewski 69' Bartosz Bida 78' Martin Chlumecky 80' Mateusz Ziółkowski 81' Jan Hlavica 81' Kamil Biliński 85' Patryk Procek 90+4' Daniel Mikołajewski
33. Mateusz Kos 96. Patryk Caliński (67' 16. Dawid Ryndak) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić (79' 14. Sebastian Bonecki) 2. Ołeksij Bykow 3. Antonio Pavić (50' 28. Kamil Bębenek) 17. Antonio Valencia 29. Maksymilian Rozwandowicz 18. Dean Guezen (67' 10. Juan Camara) 95. Nikodem Zielonka (79' 11. Marek Fabry) 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 1. Grega Sorčan 4. Mateusz Machała 20. Tymoteusz Klupś 88. Adrian Troć   Trener: Marcin Malinowski
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Michał Pierściński (Warszawa). Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Mateusz Piszczelok (Katowice). VAR: Damian Sylwestrzak (Wrocław), AVAR: Marek Opaliński (Legnica)
90.0000
90+11' gwizdek Koniec meczu.
90+10' Joel Valencia odebrał piłkę Bartoszowi Bidzie w polu karnym.
90+10' Bartosz Bida faulowany w środku boiska przez Sebastiana Boneckiego.
90+9' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka niecelnie główkował Marek Fabry.
90+8' Bartosz Bida fauluje w ataku Dawida Ryndaka.
90+6' Gospodarze wychodzą obroną ręką z zamieszania w polu karnym.
90+6' Kamil Bębenek wywalczył kolejny róg.
90+5' gol samobójczy 2:1 Po strzale Marka Fabrego z rzutu karnego piłka odbija się od słupka, a następnie od pleców interweniującego Patryka Procka i wpada do bramki.
90+4' żóta kartka A jednak! Nie było spalonego i jest rzut karny dla Zagłębia za faul Daniela Mikołajewskiego za Marku Fabrym i żółta kartka dla bielszczanina.
90+2' Sebastian Jarzębak podbiega do monitora.
90+1' Marek Fabry mógł być faulowany w polu karnym przez Daniela Mikołajewskiego i trwa wideoweryfikacja. Sprawdzane jest czy był spalony, a co za tym idzie, czy mógł być faul.
90' doliczony czas +6
90' zmiana Ostatnie zmiany w Podbeskidziu. Michał Stryjewski za Maksymiliana Banaszewskiego i Marcel Misztal za Michała Janotę.
89' Po podaniu Kamila Bilińskiego na spalonym był Marek Fabry.
88' Jeppe Simonsen łatwo uciekł naszym zawodnikom na prawej stronie boiska i podał do Jakuba Kisiela, który skiksował, ale z tego kiksu wyszło podanie do Bartosza Bidy, który oddał niecelny strzał.
86' Juan Camara z około 28 metrów trafił w poprzeczkę.
85' żóta kartka Żółta kartka dla bramkarza gospodarzy za grę na czas.
84' zmiana Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Jakub Kisiel za Mateusza Ziółkowskiego i Piotr Tomasik za Jakę Kolenca.
84' Z około 25 metrów nad bramką strzelał Maksymilian Rozwandowicz.
83' Strzał Kamila Bębenka zablokowany przez Jeppe Simonsena.
82' Kamil Bębenek wywalczył róg.
81' żóta kartka ...i dla Kamila Bilińskiego za przepychankę.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Jana Hlavicy...
80' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Ziółkowskiego za niesportowe zachowanie.
79' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Nikodema Zielonkę i Sebastian Bonecki za Vedrana Dalicia.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Chlumeckiego za faul na Joelu Valencii.
77' Vedran Dalić wybił piłkę z pola karnego Zagłębia.
76' Bartosz Bida faulowany przez Dominika Jończego.
74' Po rozegraniu rogu przez Jakę Kolenca niecelnie zza pola karnego strzelał Jeppe Simonsen.
73' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Martin Chlumecky. Piłkę sprzed linii bramkowej wybił Kamil Biliński, a po chwili Mateusz Kos interweniował przy strzale Jaki Kolenca z 15 metrów.
72' Michał Janota podawał w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego. Piłkę na róg wybił Vedran Dalić.
71' Zza pola karnego strzelał Juan Camara. Trafił w Vedrana Dalicia.
70' Patryk Procek piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Joela Valencii.
70' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z wolnego piłkę ma róg wybija Martin Chlumecky.
69' Kamil Bębenek faulowany przez Jana Hlavicę.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Bidy za faul na Juanie Camarze.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Jeppe Simonsen za Maksymiliana Sitka.
67' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Juan Camara za Deana Guezena i Dawid Ryndak za Patryka Calińskiego.
66' Nikodem Zielonka faulowany przez Jana Hlavicę.
65' Jaka Kolenc z około 25 metrów strzelił obok bramki.
64' Joel Valencia strzelił z rzutu wolnego nad poprzeczką.
63' Nikodem Zielonka faulowany tuż przed polem karnym przez Jana Hlavicę.
63' Kibice się niecierpliwią "Kurwa mać, Zagłębie grać"
61' gol - piłka nożna 2:0 Po dośrodkowaniu Jaki Kolenca z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Daniel Mikołajewski.
60' Lewą nogą z rzutu wolnego strzelał Michał Janota. Piłka odbiła się od muru i wyszła na róg.
59' Mateusz Ziółkowski faulowany przez Joela Valencię około 23 metry od bramki Mateusza Kosa.
58' Dean Guezen w polu karny Zagłębia odebrał piłkę Maksymilianowi Banaszewskiemu.
57' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Deana Guezena.
56' Niskie dośrodkowanie Deana Guezena z rogu. Piłkę wybija Bartosz Bida.
55' Po akcji Nikodema Zielonki mamy rzut rożny.
54' Kamil Bębenek podawał w pole karne do Nikodema Zielonki, którego w polu karnym zablokował Tomasz Jodłowiec.
53' Maksymilian Banaszewski przejął piłkę na lewej stronie boiska, ruszył w stronę bramki Zagłębia i zagrał w kierunku Maksymiliana Sitka. Podanie było jednak zbyt mocne.
50' zmiana Za kontuzjowanego Antonio Pavicia na boisko wchodzi Kamil Bębenek.
50' W polu karnym Podbeskidzia leży Dominik Jończy. Maksymilian Rozwandowicz wybija piłkę na aut.
47' Tomasz Jodłowiec faulował Joela Valencię w środku boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Bielsku-Białej.
45+4' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Nikodema Zielonkę.
45+1' Kamil Biliński faulowany w środku boiska przez Jana Hlavicę.
45' doliczony czas +4
45' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po strzale Maksymiliana Sitka.
43' Dean Guezen dopadł do piłki zbyt krótko wybitej z pola karnego Podbeskidzia, ale fatalnie uderzył. Piłka poleciała wysoko i daleko od bramki.
42' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Maksymiliana Sitka.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Banaszewskiego nie wiadomo za co, bo na pewno nie on faulował.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Bartoszu Bidzie.
37' Daniel Mikołajewski wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Joela Valencii z prawej strony boiska.
35' Minimalnie niecelna główka Dominika Jończego po dośrodkowaniu Antonio Pavicia z lewego skrzydła.
35' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na bramkę główkował Kamil Biliński. Piłkę odbił Patryk Procek.
34' Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
33' Na spalony Maksymilian Banaszewski.
32' Bartosz Bida faulowany przez Patryka Calińskiego.
31' Szybko rozegrany róg i niecelna główka Maksymiliana Rozwandowicza po dośrodkowaniu Deana Guezena.
31' Zza pola karnego strzelał Dean Guezen. Patryk Procek odbił piłkę przed siebie, a potem Kamil Biliński nabił ją o Martina Chlumeckiego i mamy róg.
31' Maksymilian Banaszewski faulował Maksymiliana Rozwandowicza.
30' Z dobrych wiadomości tylko tyle - przejaśnia się i widać tęczę.
29' Po dośrodkowaniu Michała Janoty z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Vedran Dalić.
29' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Kamila Bilińskiego.
28' Po dośrodkowaniu z rogu piłka wypadła przed pole karne, skąd pod poprzeczkę uderzał Maksymilian Sitek. Mateusz Kos odbił piłkę na róg.
27' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Janota, a z około 6 metrów uderzał Martin Chlumecky.Strzał zablokowany przez Dominika Jończego i kolejny korner.
25' Joel Valencia dośrodkował w pole karne do Kamila Bilińskiego, któremu jednak nie udało się oddać strzału, bo był dobrze pilnowany przez Daniela Mikołajewskiego.
22' W pole karne Zagłębia podawał Maksymilian Sitek i Mateusz Kos aż dwukrotnie interweniował po celnych strzałach Michała Janoty.
21' Podanie Joele Valencii w kierunku biegnącego w pole karne Kamila Bilińskiego. Poza "szesnastką" interweniował Patryk Procek.
20' Piłka podana przez Antonio Pavicia nie trafiła do Nikodema Zielonki.
18' Michał Janota odebrał piłkę Kamilowi Bilińskiemu.
18' Tomasz Jodłowiec faulował Joela Valencię. Ci dwaj gracze w 2019 zdobyli mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice.
17' Strzał Dominika Jończego z około 10 metrów zablokowany przez Jana Hlavicę.
15' Patryk Caliński faulowany przez Michała Janotę.
13' Maksymilian Sitek uderzał lewą nogą po ziemi. Broni Mateusz Kos.
12' Nad bramką Podbeskidzia strzelał z około 14 metrów Dean Guezen.
10' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Dominika Jończego.
8' Po wideoweryfikacji bramka zostaje uznana.
6' Trwa wideoweryfikacja.
5' gol - piłka nożna 1:0 Mateusz Kos odbija piłkę po strzale Jaki Kolenca z kilku metrów. Futbolówkę przejął Maksymilian Banaszewski i zagrał w kierunku Maksymiliana Sitka, który uwolnił się spod opieki Ołeksija Bykowa i z około metra posłał piłkę do bramki.
5' Patryk Procek łapie piłkę dośrodkowaną przez Patryka Calińskiego.
4' Akcja Kamil Biliński - Patryk Caliński i piłkę z pola karnego wybija Mateusz Ziółkowski.
3' Po akcji lewą stroną boiska dośrodkował Antonio Pavić, ale nikogo nie było w polu karnym.
2' Dominik Jończy przerwał akcję Bartosza Bidy.
1' gwizdek Zaczął się mecz w Bielsku-Białej.
0' 17:58 Tydzień temu Michał Gliwa dostał przed meczem w Sosnowcu pamiątkę od prezesa i dyrektora sportowego, a dziś Kamil Biliński otrzymał souvenir od działaczy Podbeskidzia w podziękowaniu za lata spędzone w bielskim klubie.
0' 17:57 sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Podbeskidzie w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 17:50 Umiarkowanie pozytywne wiadomości pogodowe - pada coraz mniej, zaczyna się przejaśniać, a burza już sobie poszła.
0' 17:45 Zagłębie Sosnowiec nie przegrało żadnego z czterech ostatnich meczów z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale dziś w składzie zabraknie piłkarza, który w każdym z tych spotkań strzelał po jednej bramce - Szymona Sobczaka. W ataku zagra za to Kamil Biliński, który w poprzednim meczu na tym stadionie między Podbeskidziem a Zagłębie strzelił dwie bramki, a łącznie na bielskim obiekcie zdobył 24 gole. Czy dziś poprawi swój dorobek?
0' 17:35 W pierwszym składzie Zagłębia znalazło się miejsce dla dwóch byłych zawodników Podbeskidzia - Kamila Bilińskiego i Dominia Jończego. Podobnie jest w drużynie gospodarzy. Trener Grzegorz Mokry również desygnował do gry dwóch piłkarzy niedawno grających w zespole dzisiejszego rywala. Od pierwszej minuty na boisko wybiegną Maksymilian Banaszewski i Mateusz Ziółkowski.
0' 17:25 Piłkarze obu zespołów już wyszli na rozgrzewkę, która odbywa się przy obficie padającym deszczu i atrakcjach wizualno-dźwiękowych dostarczanych przez burzę przetaczającą się nad Bielskiem-Białą. Oby to były tylko przelotne zjawiska atmosferyczne.
0' 17:15 Dwóch zmian w porównaniu do meczu z Resovią dokonał w pierwszej jedenastce trener Marcin Malinowski. Za Adriana Trocia od pierwszej minuty zagra Nikodem Zielonka, a w miejsce Sebastiana Boneckiego wystąpi Dean Guezen. Tymczasem z głośników w Bielsku-Białej słychać "Thunderstruck" AC/DC, a w oddali widać i słychać burzę.
0' 17:05 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Bielsku-Białej i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym Podbeskidziem a Zagłębiem Sosnowiec
Galeria zdjęć z meczu w Bielsku-BiałejGaleria zdjęć z meczu w Bielsku-Białej Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PodbeskidziemKonferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem Na konferencji prasowej po meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Jak nie idzie, to nie idzie. Lepsze nawet PodbeskidzieJak nie idzie, to nie idzie. Lepsze nawet Podbeskidzie Sosnowiczanie ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała 1:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Maksymilian Sitek (5') i Daniel Mikołajewski (61'). Dla Zagłębia w doliczonym czasie meczu po rzucie karnym wykonanym przez Marka Fabrego "swojaka" strzelił bramkarz gospodarzy. » Czytaj więcej