2023-08-04, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
1:0(1:0)
Stroje: białe
1. Miłosz Mleczko 91. Marcel Krajewski (88' 26. Filip Kendzia) 3. Dmytro Juchymowycz 47. Wojciech Błyszko 10. Mateusz Grudziński 46. Jakub Wawszczyk (88' 22. Krystian Tabara) 6. Krystian Pomorski 5. Jurij Tkaczuk 11. Paweł Moskwik (79' 8. Tymon Proczek) 18. Shuma Nagamatsu 19. Patryk Czarnowski (59' 7. Jakub Wójcicki)   Rezerwowi: 12. Piotr Misztal 9. Szymon Krocz 16. Szymon Jannasz 45. Mateusz Cegiełka 79. Wiktor Bućko  Trener: Mariusz Misiura
1:0 - Paweł Moskwik 39'
33' Joel Valencia 42' Ołeksij Bykow 67' Dominik Jończy 77' Dmytro Juchymowycz 83' Patryk Caliński 90' Wojciech Błyszko
33. Mateusz Kos 96. Patryk Caliński 27. Dominik Jończy 2. Ołeksij Bykow 23. Hubert Matynia (59' 3. Antonio Pavić) 77. Konrad Wrzesiński (79' 10. Juan Camara) 29. Maksymilian Rozwandowicz 55. Meik Karwot (59' 14. Sebastian Bonecki) 17. Joel Valencia (71' 18. Dean Guezen) 88. Adrian Troć (79' 28. Kamil Bębenek) 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 87. Kacper Siuta 13. Vedran Dalić 16. Dawid Ryndak 20. Tymoteusz Klupś   Trener: Marcin Malinowski
Sędziowie: Szymon Łężny (Kluczbork) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Maciej Kosarzecki (Opole). Techniczny: Karol Wójcik (Siedlce). VAR: Marcin Kochanek (Opole), AVAR: Marcin Borkowski (Lublin)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+5' Żółta kartka dla trenera Znicza Pruszków.
90+3' Sebastian Bonecki uprzedził Tymona Proczka i wybił piłkę na róg.
90+2' Krystian Tabara wywalczył rzut rożny.
90' doliczony czas +5
90' Po dotknięciu piłki przez Deana Guezena Sebastian Bonecki uderzył nad poprzeczką z około 25 metrów.
90' żóta kartka Wojciech Błyszko ukarany żółtą kartką za faul na Kamilu Bilińskim.
88' zmiana Podwójna zmiana w Zniczu - Filip Kendzia za Marcela Krajewskiego i Krystian Tabara za Jakuba Wawszczyka.
87' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Marcela Krajewskiego z prawego skrzydła.
86' Juan Camara faulowany przez Marcela Krajewskiego.
86' Złe dośrodkowanie Deana Guezena z rzutu wolnego. Ołeksij Bykow zdołał dobiec do piłki, ale już nie zdołał oddać strzału na bramkę.
85' Patryk Caliński faulowany przez Jakuba Wawszczyka.
84' Mateusz Kod piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Jurija Tkaczuka z rogu.
84' Groźnie pod bramką Zagłębia - piłkę na róg wybija Maksymilian Rozwandowicz.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Calińskiego za faul na Shumie Nagamatsu.
81' Jakub Wójcicki strzelał z lewej strony pola karnego w krótki róg. Piłkę zdołał odbić Mateusz Kos.
79' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Juan Camara za Konrada Wrzesińskiego i Kamil Bębenek za Adriana Trocia.
79' zmiana Druga zmiana w Zniczu - Tymon Proczek za Pawła Moskwika.
78' Dośrodkowanie Deana Guezena z rzutu rożnego i zablokowany strzał głową Ołeksija Bykowa.
78' Po strzale Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego z 28 metrów piłka ociera się o mur i wychodzi na róg.
77' żóta kartka Dmytro Juchymowycz ukarany żółtą kartką za faul na Adrianie Trociu.
76' Dean Guezen zagrał w pole karne Znicza. Piłkę na aut wybił Wojciech Błyszko.
75' Po podaniu Deana Guezena w stronę Konrada Wrzesińskiego piłka wyszła na aut.
74' Po dośrodkowaniu Jurija Tkaczuka z rzutu wolnego z woleja uderzał Mateusz Grudziński i trafił w Antonio Pavicia.
73' Jakub Wójcicki wpadł w pole karne i piłka po jego dośrodkowaniu trafiła w Dominika Jończego. Róg dla Znicza.
71' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Dean Guezen za Joela Valencię.
70' Jakub Wawszczyk z lewej strony boiska podał w pole karne, skąd uderzał Marcel Krajewski. Strzał został zablokowany przez Dominika Jończego.
70' Maksymilian Rozwandowicz faulował Jakuba Wawszczyka.
69' Shuma Nagamatsu po solowej akcji strzelił obok słupka z 18 metrów.
69' Długa piłka w pole karne Znicza w kierunku Kamila Bilińskiego. Wojciech Błyszko nie dał się jednak przejść.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Shumie Nagamatsu.
66' Strzał Jakuba Wawszczyka zza pola karnego zablokowany przez Patryka Calińskiego.
65' Dominik Jończy przerwał akcję Pawła Moskwik wybiciem na aut.
65' Chwilowa przerwa w grze. Krystian Pomorski zmuszony do skorzystania z pomocy fizjoterapeuty.
63' Antonio Pavić wybija piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Shumę Nagamatsu.
62' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia z rzutu wolnego piłkę wybił głową Jurij Tkaczuk.
62' Patryk Caliński faulowany przez Jakuba Wawszczyka.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zniczu - Jakub Wójcicki za Patryka Czarnowskiego.
59' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Sebastian Bonecki za Meika Karwota i Antonio Pavić za Huberta Matynię.
59' Po rzucie wolnym wykonanym przez Zagłębie niecelnie zza pola karnego strzelał Adrian Troć.
58' Adrian Troć faulowany przez Marcela Krajewskiego.
57' Niecelny strzał Krystiana Pomorskiego z prawej strony pola karnego.
54' Krystian Pomorski zagrał na prawą stronę pola karnego do Pawła Moskwika, który w doskonałej sytuacji przegrał pojedynek z Mateuszem Kosem. Błąd popełnił sędzia, który nie zauważył, że nasz bramkarz odbił piłkę i nie wskazał na róg.
52' Spore zamieszanie powstało w polu karnym Zagłębia po rzucie wolnym dla Znicza. Strzał Pawła Moskwika został zablokowany, ale sędzia asystent po chwili podniósł chorągiewkę.
51' Meik Karwot faulował Dmytro Juchymowycza.
50' Marcel Krajewski zagrał z prawej strony boiska w pole karne Zagłębie, ale ani Pawłowi Moskwikowi, ani Patrykowi Czarnowskiemu nie udało się sfinalizować akcji strzałem.
47' Po strzale Shumy Nagamatsu z 20 metrów piłka trafiła w nogę Patryka Calińskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Pruszkowie.
45+2' Patryk Czarnowski dośrodkował z prawego skrzydła prosto w ręce Mateusza Kosa.
45+1' Shuma Nagamatsu podawał w pole karne Zagłębia, ale trafił w swojego kolegę z zespołu Krystiana Pomorskiego.
45' doliczony czas +2
45' Hubert Matynia faulowany na własnej połowie przez Patryka Czarnowskiego.
44' Na spalonym Kamil Biliński.
43' Patryk Caliński wybija piłkę po dośrodkowaniu Jurija Tkaczuka z rzutu wolnego.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Ołeksija Bykowa za faul na Pawle Moskwiku.
39' gol - piłka nożna 1:0 Paweł Moskwik wymienił piłkę z Krystianem Pomorskim i strzałem lewą nogą pod poprzeczkę z linii pola karnego pokonał Mateusza Kosa.
37' Mateusz Kos odbija piłkę po strzale prawą nogą Patryka Czarnowskiego, a po dobitce głową tego samego zawodnika piłka przechodzi obok słupka.
36' Zbyt mocne podanie Jurija Tkaczuka w kierunku Marcela Krajewskiego. Piłka poza boiskiem.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Joela Valencii za dyskusję z sędzią.
33' Joel Valencia walczył w narożniku boiska z Dmytro Juchymowyczem i przegrał ten pojedynek.
33' Joel Valencia dośrodkował z rzutu rożnego, ale żadnemu z sosnowiczan nie udało się sięgnąć piłki.
32' Joel Valencia wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
32' Po rozegraniu rzutu wolnego Kamil Biliński podawał do Huberta Matyni, a ten oddał strzał głową z około 13 metrów. Broni Miłosz Mleczko.
30' Joel Valencia faulowany przez Jakuba Wawszczyka.
29' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelny strzał głową gospodarzy.
28' Po podaniu Jakuba Wawszczyka Krystian Pomorski znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Kosem, ale piłkę zdołał jeszcze wślizgiem zablokować Ołeksij Bykow i spadła ona za bramkę. Róg dla pruszkowian.
27' Marcel Krajewski faulował w ataku Adriana Trocia.
27' Krystian Pomorski z pierwszej piłki podawał w pole karne w kierunku Patryka Czarnowskiego. Szybciej do piłki dopadł Mateusz Kos.
26' Dośrodkowanie Pawła Moskwika z lewej strony boiska. Piłka wyszła poza końcową linię.
25' Bardzo zły strzał Adriana Trocia z ponad 25 metrów.
24' Patryk Caliński faulowany w środku boiska przez Patryka Czarnowskiego.
23' Joel Valencia zagrywał z prawej strony boiska w pole karne. Kamila Bilińskiego uprzedził Dmytro Juchymowycz.
23' Patryk Czarnowski faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
22' Pierwszy strzał Zagłębia w meczu. Po podaniu Joela Valencii zza narożnika pola karnego lewą nogą uderzał Konrad Wrzesiński. Niestety, niecelnie.
21' Krystian Pomorski przejął piłkę zagrywaną przez Joela Valencii do Kamila Bilińskiego.
19' Złe zagranie Meika Karwota w pole karne. Grę wznowi Miłosz Mleczko.
18' Niecelny strzał Jurija Tkaczuka z rzutu wolnego.
17' Shuma Nagamatsu faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza 30 metrów od bramki.
16' Z ponad 20 metrów strzelał Shuma Nagamatsu. Broni Mateusz Kos.
15' Paweł Moskwik wycofał piłkę do Patryka Czarnowskiego, a ten strzelił niecelnie po ziemi zza pola karnego.
15' Marcel Krajewski faulowany przez Meika Karwota.
14' W okolicy narożnika boiska Hubert Matynia minął Marcela Krajewskiego, ale nie zdołał opanować piłki przed końcową linią.
13' Dmytro Juchymowycz faulował w ataku Adriana Trocia.
12' Kolejna centra Marcela Krajewskiego. Teraz dla odmiany interweniował Dominik Jończy.
12' Jeszcze raz w pole karne Zagłębie zagrał Marcel Krajewski. Sytuację wyjaśnił Meik Karwot.
11' Dośrodkowanie Marcela Krajewskiego w pole karne Zagłębia przeciął Ołeksij Bykow.
9' Bardzo niecelny strzał Mateusza Grudzińskiego z około 25 metrów.
9' Niedokładne zagranie piłki przez Patryka Calińskiego w kierunku Mateusza Kosa i sytuację musiał ratować Ołeksij Bykow.
7' Patryk Czarnowski faulowany na swojej połowie przez Maksymiliana Rozwandowicza.
6' Patryk Czarnowski przedarł się z lewej strony boiska do środka i oddał celny strzał prawą nogą. Broni Mateusz Kos.
4' Dmytro Juchymowycz przerwał akcję Adriana Trocia.
2' Na własnej połowie faulowany był Hubert Matynia.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Pruszkowie.
0' 17:58 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie zagra w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach, a gospodarze w żółtych koszulkach, czerwonych spodenkach i żółtych getrach.
0' 17:50 W Pruszkowie jest liczna delegacja kibiców Zagłębia, którzy nie zasiedli w niesławnej klatce w narożniku boiska, tylko zajęli miejsca na głównej trybunie. Za około 10 minut zaczynamy.
0' 17:45 Trener Znicza Pruszków Mariusz Misiura desygnował do gry dokładnie taką samą jedenastkę, jak w poprzedniej kolejce wywiozła jeden punkt z Bielska-Białej. Od pierwszej minuty wystąpi były piłkarz Zagłębia Mateusz Grudziński.
0' 17:40 Historia spotkań Znicza z Zagłębiem jest dosyć krótka. Oba zespoły spotkały się ze sobą cztery razy. Zagłębie wygrało dwa razy, raz padł remis, a Znicz triumfował w ostatniej potyczce obu drużyn - 1 kwietnia 2017 na Stadionie Ludowym.
0' 17:30 Dzisiejszy mecz w Pruszkowie będzie pierwszym w historii Fortuna I ligi meczem byłego klubu obecnego piłkarza Barcelony (Robert Lewandowski) z obecnym klubem byłego piłkarza Barcelony (Juan Camara). Hiszpański pomocnik Zagłębia rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych, ale nie można wykluczyć, że w trakcie spotkania pojawi się na placu gry.
0' 17:20 Czterech zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do meczu z Wisłą Płock dokonał trener Marcin Malinowski. Na ławce rezerwowych usiedli Antonio Pavić, Sebastian Bonecki, Dean Guezen i Dawid Ryndak. Od pierwszej minuty zagrają natomiast Hubert Matynia (debiut w Zagłębiu), Meik Karwot Joel Valencia i Patryk Caliński (obaj po raz pierwszy w wyjściowym składzie).
0' 17:10 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Pruszkowie i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zniczem Pruszkowem a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w PruszkowieGaleria zdjęć z meczu w Pruszkowie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Znicza Pruszków z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w PruszkowieSkrót meczu w Pruszkowie Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót meczu pomiędzy Zniczem Pruszków a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze ZniczemKonferencja prasowa po meczu ze Zniczem - Piłkarzy mamy świetnych, a nie mamy punktów - powiedział trener Krzysztof Górecko. - Najważniejsze jest to, jak grasz w piłkę i jak realizujesz swoją filozofię - stwierdził trener Znicza Mariusz Misiura. » Czytaj więcej
Ze Znicza z niczymZe Znicza z niczym Po słabej grze Zagłębie zasłużenie przegrało w Pruszkowie za Zniczem 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 39. minucie Paweł Moskwik. » Czytaj więcej