2023-07-29, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:1(0:1)
Wisła Płock
33. Mateusz Kos 16. Dawid Ryndak (46' 96. Patryk Caliński) 27. Dominik Jończy 2. Ołeksij Bykow (87' 13. Vedran Dalić) 3. Antonio Pavić 77. Konrad Wrzesiński (74' 10. Juan Camara) 29. Maksymilian Rozwandowicz 14. Sebastian Bonecki (46' 55. Meik Karwot) 18. Dean Guezen (46' 17. Joel Valencia) 88. Adrian Troć 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 87. Kacper Siuta 20. Tymoteusz Klupś 25. Hubert Matynia 28. Kamil Bębenek    Trener: Krzysztof Górecko (w zastępstwie pauzującego za czerwoną kartkę Marcina Malinowskiego)
0:1 - Mateusz Szwoch 29' (k.) 1:1 - Ołeksij Bykow 61'
44' Nikola Srećković 59' Łukasz Sekulski 68' Joel Valencia 90+3' Mateusz Szwoch 90+5' Vedran Dalić
1. Krzysztof Kamiński 24. David Niepsuj 77. Jakub Szymański 5. Beniamin Czajka 11. Milan Spremo 16. Fabian Hiszpański (70' 7. Radosław Cielemęcki) 23. Filip Lesniak 32. Fryderyk Gerbowski (90+2' 2. Marcin Biernat) 14. Mateusz Szwoch 30. Nikola Srećković (63' 10. Krzysztof Janus) 20. Łukasz Sekulski (70' 67. Sebastian Strózik)   Rezerwowi: 99. Bartłomiej Gradecki 6. Jakub Witek 21. Igor Drapiński 27. Bartosz Zynek 28. Adrian Szczutowski    Trener: Marek Saganowski
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Michał Gajda (Łodź), Mikołaj Kostrzewa (Lublin). Techniczny: Leszek Lewandowski (Zabrze). VAR: Łukasz Szczech (Warszawa), AVAR: Marcin Kochanek (Opole)
90.0000
90+9' gwizdek Koniec drugiej połowy.
90+7' Po wrzucie Vedrana Dalicia z autu w walce o piłkę ucierpieli Dominik Jończy i Sebastian Strózik.
90+6' Filip Lesniak z ponad 25 metrów posłał piłkę w trybuny.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Krzysztofie Janusie.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szwocha za faul na Joelu Valencii.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle - Marcin Biernat za Fryderyka Gerbowskiego.
90' doliczony czas +6
90' Krzysztof Kamiński wypuścił piłkę z rąk, ale zdążył ją złapać przed Adrianem Trociem.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Vedran Dalić za Ołeksija Bykowa.
86' Bramka nie zostałą uznana, bo piłkę po drodze trącił Dominik Jończy i w momencie zagrania od Jończego Rozwandowicz znajdował się na spalonym.
84' GOOOL!!!! Po rogu piłka wróciła do Joela Valencii, który dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska, a piłkę z bliska do bramki wpakował Maksymilian Rozwandowicz.
84' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia piłkę na róg wybił Sebastian Strózik.
83' Adrian Troć faulowany przez Davida Niepsuja.
83' Lewą nogą z rzutu wolnego przymierzył Juan Camara. Krzysztof Kamiński tym razem nie dał się zaskoczyć.
81' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Filipa Lesniaka około 25 metrów od bramki Wisły.
80' Joel Valencia faulowany przez Radosława Cielemęckiego.
78' 4727 widzów ogląda dzisiejszy mecz.
78' Krzysztof Kamiński łapie piłkę dośrodkowaną zza połowy boiska przez Ołeksija Bykowa.
76' Mateusz Szwoch dośrodkował z narożnika boiska, a Mateusz Kos był faulowany przez Fryderyka Gerbowskiego.
75' Dominik Jończy przerwał akcję Mateusza Szwocha. Róg dla Wisły.
75' Patryk Caliński zablokował strzał Radosława Cielemęckiego.
75' Patryk Caliński wybija piłkę z pola karnego Zagłębia.
74' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Juan Camara za Konrada Wrzesińskiego.
72' Z narożnika boiska dośrodkował Joel Valencia, a nieudany strzał głową oddał Maksymilian Rozwandowicz.
72' Będzie kolejny róg dla Zagłębia.
71' Milan Spremo wybił piłkę na róg dla sosnowiczan.
70' zmiana Podwójna zmiana w Wiśle. Radosław Cielemęcki za Fabiana Hiszpańskiego i Sebastian Strózik za Łukasza Sekulskiego.
69' Łukasz Sekulski wpakował piłkę głową, ale Wojciech Myć słusznie nie uznał gola, bo napastnik Wisły faulował Dominika Jończego
68' żóta kartka Żółta kartka dla Joela Valencii za faul na Fryderyku Gerbowskim.
67' Niecelna główka Jakuba Szymańskiego po dośrodkowaniu Milana Spremo.
67' Maksymilian Rozwandowicz blokuje zagranie Krzysztofa Janusa. Róg dla Wisły.
66' Krzysztof Kamiński dwukrotnie interweniuje po strzałach Konrada Wrzesińskiego i Kamila Bilińskiego.
65' Adrian Troć blokuje dośrodkowanie Mateusza Szwocha z rzutu wolnego.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Wiśle - Krzysztof Janus za Nikolę Srećkovicia.
61' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!!!! Po strzale Adriana Trocia z rzutu wolnego Krzysztof Kamiński wypuścił piłkę z rąk, a rozpędzony Ołeksij Bykow z bliska wpakował ją lewą nogą do siatki.
61' Mateusz Szwoch zagrał piłkę ręką.
60' Mateusz Szwoch główkuje w polu karnym po wrzutce Adriana Trocia z rogu.
60' Po dośrodkowaniu Meika Karwota Milan Spremo wybił piłkę głową na rzut rożny.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Sekulskiego za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
57' Dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego w pole karne. Dominik Jończy uprzedził Łukasza Sekulskiego i wybił piłkę na aut.
55' Mateusz Szwoch dośrodkował z narożnika boiska, a głową próbował uderzać Beniamin Czajka.
54' Kontra gości przerwana wybiciem piłki na róg przez Konrada Wrzesińskiego.
54' Beniamin Czajka wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Joela Valencii z rzutu wolnego.
53' Joel Valencia faulowany przez Filipa Lesniaka.
53' Maksymilian Rozwandowicz przerwał akcję Wisły we własnym polu karnym.
52' Fabian Hiszpański niecelnie lewą nogą z okolicy narożnika pola karnego.
51' Maksymilian Rozwandowicz leży na murawie poszkodowany w starciu z rywalem.
49' Sosnowiczanie trochę przekombinowali przy rzucie wolnym, a potem Joel Valencia sfaulował Fryderyka Gerbowskiego.
48' Fabian Hiszpański sfaulował Adriana Trocia.
47' Teraz dla odmiany Fabian Hiszpański sfaulował Antonio Pavicia.
47' Antonio Pavić faulowany przez Fabiana Hiszpańskiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową - Patryk Caliński za Dawida Ryndaka, Joel Valencia za Deana Guezena i Meik Karwot za Sebastiana Boneckiego.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+3' Niecelny strzał Nikoli Srećkovicia z lewej strony boiska.
45+1' Ołeksij Bykow faulował Krzysztofa Kamińskiego w powietrznym starciu.
45+1' Kamil Biliński uderzał zza pola karnego i piłka trafiła w Filipa Lesniaka. Kolejny róg.
45' doliczony czas +2
45' Strzał Kamila Bilińskiego z lewej strony pola karnego zablokowany przez Beniamina Czajkę. Róg dla Zagłębia.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Nikoli Srećkovicia za faul na Antonio Paviciu.
43' Kontra Wisły i niecelny strzał Nikoli Srećkovicia zza pola karnego.
42' Adrian Troć upada w polu karnym Wisły po starciu z Jakubem Szymańskim, ale sędzia nakazuje grać dalej.
41' David Niepsuj przerwał akcję Kamila Bilińskiego przed polem karnym Wisły.
39' Fryderyk Gerbowski faulowany przez Adriana Trocia.
39' Dominik Jończy wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Fabiana Hiszpańskiego
38' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Milana Spremo z rzutu wolnego.
36' Po dośrodkowaniu Antonio Pavicia z lewej strony boiska główkował Ołeksij Bykow. Piłka wpadła w ręce Krzysztofa Kamińskiego.
36' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Fryderyka Gerbowskiego.
35' Mateusz Szwoch w środku boiska sfaulował Sebastiana Boneckiego.
34' Konrad Wrzesiński zagrał z lewej strony boiska w pole karne w kierunku Adriana Trocia, którego uprzedził Milan Spremo.
33' Maksymilian Rozwandowicz poszkodowany w starciu z Fryderykiem Gerbowskim.
32' Z rzutu wolnego dośrodkował Dean Guezen, a Kamil Biliński nie zdołał oddać strzału głową.
31' Dawid Ryndak faulowany przez Milana Spremo.
29' gol - po karnym 0:1 Mateusz Szwoch pokonał Mateusza Kosa z rzutu karnego.
28' Rzut karny dla Wisły za faul Ołeksija Bykowa na Łukaszu Sekulskim. David Niepsuj podawał z prawej strony boiska w pole karne, a ukraiński stoper Zagłębia sfaulował napastnika Wisły.
25' Milan Spremo przedarł się lewą stroną boiska i wyłożył piłkę do Fryderyka Gerbowskiego, który oddał strzał na bramkę Zagłębia. Piłkę zablokował stojący na linii pola karnego Antonio Pavić.
23' Niedokładne dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego z prawego skrzydła. Piłka wyszła poza końcową linię.
22' Pierwszy strzał w meczu. Kamil Biliński uderzył prawą nogą z około 20 metrów i piłka poszybowała nad bramką.
21' Beniamin Czajka interweniował w polu karnym głową po dośrodkowaniu Antonio Pavicia.
20' Nikola Srećković faulował Dawida Ryndaka.
20' Łukasz Sekulski faulowany w środku boiska przez Dominika Jończego.
19' Naciskany przez Davida Niepsuja Sebastian Bonecki niecelnie dośrodkował z lewego skrzydła.
17' Konrad Wrzesiński w polu karnym stracił piłkę na rzecz Nikoli Srećkovicia, ale sędzia przerwał akcję, bo na spalonym był Dawid Ryndak.
16' Beniamin Czajka zablokował Konrada Wrzesińskiego w okolicy narożnika boiska.
16' Adrian Troć faulowany przez Filipa Lesniaka.
16' W pierwszym kwadransie meczu żadnej z drużyn nie udało się oddać ani jednego strzału.
15' Dawid Ryndak faulowany przez Filipa Lesniaka.
13' Fabian Hiszpański dośrodkował w pole karne, skąd głową strzelał Nikola Srećković, ale sędzia asystent z opóźnieniem zasygnalizował, że prawy pomocnik Wisły zagrywał już zza linii końcowej.
12' Kamil Biliński wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Mateusza Szwocha.
12' Nikola Srećković faulowany przez Dawida Ryndaka.
11' Drugi raz w ciągu minuty niedokładne podanie piłkarza Zagłębia, po którym piłka wychodzi na aut.
10' Beniamin Czajka wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego, a następnie Antonio Pavić faulował w ataku Fabiana Hiszpańskiego.
9' Adrian Troć faulowany przez Davida Niepsuja.
8' Na połowie Wisły Dawid Ryndak faulował Nikolę Srećkovicia.
6' Nikola Srećković dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska. Piłka wyszła poza końcową linię.
5' Dominik Jończy interweniuje w polu karnym po zagraniu Mateusza Szwocha z lewego skrzydła.
3' Łukasz Sekulski faulował Deana Guezena.
3' Kamil Biliński faulował w ataku Fryderyka Gerbowskiego.
2' Adrian Troć faulowany w środku boiska przez Fabiana Hiszpańskiego.
1' gwizdek Goście rozpoczęli mecz w Sosnowcu.
0' 17:30 Oba zespoły już na murawie. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Wisła cała na niebiesko.
0' 17:29 Z głośników słychać Horrorshow, a więc zaraz zaczynamy!
0' 17:20 W pierwszej kolejce Fortuna I ligi padło aż 36 bramek (średnio 4 na mecz). W pierwszych trzech meczach drugiej kolejki strzelono zaledwie trzy gole. Czy mecz Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Płock poprawi tę średnią? Dotychczasowe mecze obu zespołów raczej nie obfitowały w bramki (14 trafień w 9 spotkaniach).
0' 17:10 Dzisiejszy mecz jest dziesiątym spotkaniem rozgrywanym na stadionie ArcelorMittal Park. Do tej pory odbyło się tu siedem ligowych meczów Zagłębia, sparing sosnowiczan z Wisłą Kraków i mecz reprezentacji U-20 Polska-Czechy.
0' 17:00 Wisła Płock przyjechała do Sosnowca po serii szesnastu meczów bez zwycięstwa na wyjazdach (po raz ostatni płocczanie z kompletem punktów wrócili do domu 31 lipca 2022, gdy pokonali w Poznaniu Lecha 3:1) i serii ośmiu ligowych spotkań bez kompletu punktów. Oby "Nafciarze" nie dołączyli dziś do grona zespołów, które przełamały się na Zagłębiu.
0' 16:40 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Marcin Malinowski (formalnie z powodu pauzy za czerwoną kartkę zasiądzie dziś na trybunach, a z ławki zespołem będzie dyrygował Krzysztof Górecko). Kamil Biliński wystąpi w miejsce Marka Fabrego, którego w końcówce meczu z Motorem poniosły nerwy i obejrzał czerwoną kartkę. Na prawym skrzydle Tymoteusza Klupsia zastąpi Konrad Wrzesiński. Na ławce rezerwowych ponownie mecz rozpoczną Joel Valencia i Juan Camara, a po raz pierwszy w meczowej dwudziestce znalazł się Hubert Matynia.
0' 16:30 Po raz pierwszy w sezonie 2023/2024 witamy ze stadionu ArcelorMittal Park i zapraszamy na mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Płock.
Galeria zdjęć z meczu z Wisłą PłockGaleria zdjęć z meczu z Wisłą Płock Zapraszamy do obejrzenia bardzo obszernej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Płock. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Wisłą PłockSkrót meczu z Wisłą Płock Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisłą Płock. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z Wisłą PłockKonferencja po meczu z Wisłą Płock - Wszyscy mamy lekki niedosyt, bo zwycięstwo było naprawdę blisko - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Krzysztof Górecko. » Czytaj więcej
Remis z niedosytemRemis z niedosytem Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Wisłą Płock 1:1. Goście objęli prowadzenie w 29. minucie po strzale Mateusza Szwocha z rzutu karnego. Wyrównał w 61. minucie Ołeksij Bykow. » Czytaj więcej