2023-07-21, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Lublin
Stroje: żółty (4-5-1)
3:2(0:1)
Stroje: zielone (4-5-1)
53. Łukasz Budziłek 17. Filip Wójcik4. Przemysław Szarek 21. Sebastian Rudol 24. Filip Luberecki 26. Michał Król (74' 7. Mariusz Rybicki) 37. Mathieu Scalet 22. Kamil Wojtkowski (62' 73. Jakub Lis) 10. Rafał Król 77. Piotr Ceglarz (77' 11. Dariusz Kamiński) 19. Kacper Wełniak (62' 99. Kacper Śpiewak)      Rezerwowi: 1. Kacper Rosa 8. Patryk Romanowski 15. Jakub Staszak 25. Bartosz Zbiciak 55. Marcel Gąsior    Trener: Goncalo Feio
0:1 - Ołeksij Bykow 34' 1:1 - Piotr Ceglarz 74' (k.) 2:1 - Dawid Ryndak 78' (s.) 2:2 - Sebastian Bonecki 87' 3:2 - Rafał Król 90+4' (k.)
32' Kamil Wojtkowski 45+4' Antonio Pavić 53' Mathieu Scalet 80' Sebastian Bonecki 84' Przemysław Szarek 90+3' Marek Fabry 90+7' Rafał Król 90+14' Mateusz Kos
33. Mateusz Kos 16. Dawid Ryndak 27. Dominik Jończy 2. Ołeksij Bykow 3. Antonio Pavić 20. Tymoteusz Klupś (69' 77. Konrad Wrzesiński) 29. Maksymilian Rozwandowicz 14. Sebastian Bonecki 18. Dean Guezen (81' 17. Joel Valencia) 88. Adrian Troć (81' 28. Kamil Bębenek) 11. Marek Fabry (69' 9. Kamil Biliński)   Rezerwowi: 87. Kacper Siuta 10. Juan Camara 13. Vedran Dalić 55. Meik Karwot 96. Patryk Caliński   Trener: Krzysztof Górecko (w zastępstwie pauzującego za czerwoną kartkę Marcina Malinowskiego)
Sędziowie: Paweł Malec (Łódź) - Michał Obukowicz (Warszawa), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Damian Krumplewski (Olsztyn). VAR: Grzegorz Kawałko (Olsztyn), AVAR: Łukasz Kuźma (Białystok)
90.0000
90+15' gwizdek Koniec meczu.
90+14' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Kosa za dyskusję z sędzią.
90+13' Joel Valencia wywalczył róg dla sosnowiczan.
90+12' Niecelna główka Sebastiana Boneckiego po dośrodkowaniu Joela Valencii z rzutu wolnego.
90+11' Kamil Bębenek faulowany przez Filipa Wójcika.
90+8' Ołeksij Bykow faulował w polu karnym Motoru Filipa Wójcika.
90+7' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Króla za faul na Kamilu Biliińskim.
90+4' gol - po karnym 3:2 Rafał Król wykorzystał rzut karny.
90+3' czerwona kartka Marek Fabry obejrzał czerwoną kartkę za protesty.
90+3' Decyzja podtrzymana przez sędziego.
90+1' Paweł Malec podbiega do monitora.
90' doliczony czas +10
89' Trwa analiza VAR
88' Rzut karny dla Motoru za zagranie ręką Maksymiliana Rozwandowicza.
87' gol - piłka nożna 2:2 Po podaniu Kamila Bilińskiego wyrównującą bramkę uderzeniem pod poprzeczkę strzela Sebastian Bonecki.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Szarka
84' Kamil Biliński faulowany przez Sebastiana Rudola.
82' Kamil Biliński zablokowany w polu karnym przez Mathieu Scaleta.
81' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Joel Valencia za Deana Guezena i Kamil Bębenek za Adriana Trocia.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Dariuszu Kamińskim.
78' gol samobójczy 2:1 Filip Luberecki dośrodkował z lewej strony boiska w pole bramkowe. Dominik Jończy podbił piłkę głową do góry, a Mariusz Rybicki uprzedził Dawida Ryndaka, strzelił przewrotką z bocznej linii pola bramkowego, a piłka po drodze odbiła się od głowy "Denvera" i zaskoczyła Mateusza Kosa.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Motorze - Dariusz Kamiński za Piotra Ceglarza.
74' zmiana Zmiana w Motorze - Mariusz Rybicki za Michała Króla.
74' gol - po karnym 1:1 Piotr Ceglarz pokonał Mateusza Kosa z rzutu karnego.
72' Rzut karny dla Motoru za zagranie ręką przez Ołeksija Bykowa.
71' Sędzia Paweł Malec podbiegł do monitora.
69' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Kamil Biliński za Marka Fabrego i Konrad Wrzesiński za Tymoteusza Klupsia.
68' Po dośrodkowaniu Piotra Ceglarza piłka trafiła w polu karny w rękę Ołeksija Bykowa (?)
68' Po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia piłka otarła się o poprzeczkę.
64' Dawid Ryndak przerwał akcję Filipa Lubereckiego.
62' zmiana Podwójna zmiana w Motorze. Jakub Lis za Kamila Wojtkowskiego i Kacper Śpiewak za Kacpra Wełniaka.
62' Mateusz Kos odbija piłkę po strzale Kamila Wojtkowskiego zza pola karnego, a dobitka Michała Króla z kilku metrów jest niecelna.
60' Dean Guezen przejął piłkę na środku boiska, ograł rywala, ruszył w stronę bramki Motoru i oddał niecelny strzał z około 20 metrów.
59' Zbyt mocne dośrodkowanie Sebastiana Rudola w pole karne sosnowiczan.
59' Marek Fabry faulował w ataku.
58' Na spalonym Piotr Ceglarz.
57' Adrian Troć faulowany przez Kamila Wojtkowskiego.
56' 9476 widzów ogląda mecz w Lublinie.
53' żóta kartka Mathieu Scalet ukarany żółtą kartką za faul na Deanie Guezenie.
53' Złe dośrodkowanie Filipa Wójcika z prawej strony boiska.
52' Wrzucał Adrian Troć, a Ołeksij Bykow sfaulował Mathieu Scaleta.
51' Róg dla Zagłębia po zablokowanym strzale Sebastiana Boneckiego.
50' Piotr Ceglarz przewraca się w polu karnym Zagłębia, ale nie było mowy o faulu.
49' Na spalonym Kacper Wełniak.
47' Tymoteusz Klupś faulowany przez Piotra Ceglarza.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu w Lublinie.
45+6' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+6' Tymoteusz Klupś faulowany przez Filipa Lubereckiego.
45+6' Sebastian Bonecki zagrał prostopadłą piłkę do Marka Fabrego, który ruszył w stronę pole karnego Motoru, ale nie dał rady obrońcom gospodarzy.
45+4' żóta kartka Żółta kartka dla Antonio Pavicia za faul na Michale Królu.
45+2' Po dośrodkowaniu Piotra Ceglarza z lewej strony boiska niecelnie główkował Kacper Wełniak.
45' Adrian Troć wybija piłkę z pola karnego po dalekim wrzucie z autu gospodarzy.
45' doliczony czas +6
45' Sebastian Bonecki przerwał akcję Piotra Ceglarza.
43' Sebastian Bonecki wybił piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Kamila Wojtkowskiego.
43' Po dośrodkowaniu za narożnika boiska uderzał Michał Król. Piłka zablokowana i kolejny korner dla lublinian.
42' Ołeksij Bykow blokuje dośrodkowanie Michała Króla. Róg dla Motoru.
39' Podymione. Można grać.
37' Kibice Motoru odpalili pirotechnikę i sędzia zmuszony jest przerwać mecz ze względu na ograniczoną przejrzystość powietrza.
36' Fatalnie rozegrany rzut wolny przez gospodarzy.
34' gol - piłka nożna 0:1 Sebastian Bonecki trącił piłkę przy rzucie wolnym. Dean Guezen dośrodkował lewą nogą w pole bramkowe, a Ołeksij Bykow strzałem głową pokonał Łukasza Budziłka.
33' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Piotra Ceglarza.
33' Maksymilian Rozwandowicz z rzutu wolnego zagrał na lewą stronę do Antonio Pavicia. Chorwat dośrodkował prosto w ręce Łukasza Budziłka.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wojtkowskiego za faul na Marku Fabrym.
31' Rzut rożny dla Motoru. Piłka ląduje w rękach Mateusza Kosa.
31' Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Wojtkowski, ale nasi gracze nie pozwolili na oddanie strzału głową.
30' Michał Króla faulowany przez Antonio Pavicia.
28' Gramy dalej, ale tym razem sosnowiczanie po rzucie rożnym nie stworzyli zagrożenia pod bramką Motoru.
28' Sędzia Paweł Malec czeka na potwierdzenie z VAR, że Michał Król nie zagrywał ręką.
27' Dośrodkowanie Adriana Trocia z rogu. Próbującego strzelać Antonio Pavicia blokuje Michał Król, a strzał Ołeksija Bykowa po nodze gracza Motoru wychodzi na róg.
26' Tymoteusz Klupś wywalczył rzut rożny.
25' Dean Guezen dośrodkował z rzutu wolnego. W polu karnym piłkę przewrotką zagrał Maksymilian Rozwandowicz, a Marek Fabry przestrzelił z około metra.
22' Z własnej połowy w stronę pola karnego Motoru zagrał Ołeksij Bykow, ale Łukasz Budziłek był szybciej przy piłce niż Antonio Pavić.
21' Przy bocznej linii boiska Filip Luberecki sfaulował Tymoteusza Klupsia.
19' Filip Luberecki faulowany przez Tymoteusza Klupsia. W tej akcji bardziej ucierpiał nasz zawodnik.
19' Faul Antonio Pavicia na Kamilu Wojtkowskim.
18' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Filipa Wójcika.
17' Piotr Ceglarz z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką.
16' Michał Król faulowany przez Sebastiana Boneckiego około 23 metry przed polem karnym.
13' Filip Wójcik faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
11' Dośrodkowaną z rogu piłkę zawodnicy Zagłębia wybili poza pole karne, skąd z woleja uderzył Michał Król. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na róg wybił Mateusz Kos.
10' Po strzale Michała Króla piłkę odbił Mateusz Kos, a następnie Dominik Jończy wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.
10' Po podaniu Filipa Lubereckiego z lewej strony pola karnego interweniował Dawid Ryndak.
7' Filip Luberecki faulowany przez Tymoteusza Klupsia.
6' Maksymilian Rozwandowicz z około 25 metrów strzelił obok bramki.
4' Piotr Ceglarz strzelał lewą nogą z około 13 metrów w długi róg. Mateusz Kos odbił piłkę na słupek, a następnie złapał ją w dłonie.
4' Sebastian Bonecki faulował Rafała Króla.
3' Tymoteusz Klupś faulowany przez Filipa Lubereckiego.
3' Po dośrodkowaniu Kamila Wojtkowskiego z rogu piłkę wybija Sebastian Bonecki.
2' Po interwencji Dawida Ryndaka gospodarze mają pierwszy rzut rożny.
1' gwizdek Zaczęło się! Rozpoczęli gospodarze.
0' 20:29 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie dziś zagra w jednolitych zielonych strojach, a Motor w żółtych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 20:20 Siedem tygodni czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu 2023/2024. Pozostało już tylko 10 minut!
0' 20:10 Od czasu przejęcia zespołu przez trenera Marcina Malinowskiego Zagłębie w 8 meczach ligowych zdobyło 15 punktów. Doznało tylko jednej porażki (0:2 w Niecieczy) i straciło zaledwie cztery bramki. Sosnowiczanie zakończyli poprzednie rozgrywki serią czterech meczów bez porażki, a z ostatniego wyjazdowego spotkania przywieźli komplet punktów (2:1 w Krakowie z Wisłą). Liczymy na to, że te serie zostaną dziś w Lublinie podtrzymane.
0' 20:00 W składzie Zagłębia na mecz w Lublinie znalazł się tylko jeden debiutant. Na lewej obronie zagra Antonio Pavić. Kolejnych czterech nowych zawodników - Kamil Biliński, Juan Camara, Joel Valencia, Patryk Caliński - rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Poza meczową kadrą znaleźli się Hubert Matynia i Paweł Szostek.
0' 19:50 W pierwszą od ponad trzech dekad wyprawę do Lublina udała się liczna grupa fanów Zagłębia. Kibiców Motoru także ma być dzisiaj bardzo dużo i niewykluczone, że frekwencja na Arenie Lublin będzie dzisiaj pięciocyfrowa. Oby tak było! Liczymy na świetne widowisko zarówno na boisku, jak i na trybunach.
0' 19:40 20 czerwca 1992 Zagłębie po raz ostatni grało z Motorem Lublin. W meczu rozegranym na Stadionie Ludowym goście wygrali 5:2, a Zagłębiem pożegnało się na długie 15 lat z Ekstraklasą. Teraz historia poniękad zatoczyła koło - Motor po trzynastu latach powrócił do I ligi i dla odmiany na powitanie z drugim szczeblem rozgrywkowym zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Będzie się działo!
0' 19:30 Dobry wieczór Państwu! Witamy z Areny Lublin i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Motorem Lublin a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w LublinieSkrót meczu w Lublinie Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy Motorem Lublin a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z MotoremKonferencja prasowa po meczu z Motorem Trenerski dwugłos po meczu z Motorem Lublin. » Czytaj więcej
Porażka na inauguracjęPorażka na inaugurację Zagłębie przegrało wyjazdowy mecz w Lublinie 2:3. Gole dla naszej drużyny zdobyli Ołeksij Bykow (34') i Sebastian Bonecki (87'). Dla Motoru trafiali Piotr Ceglarz (74' - karny), Dawid Ryndak (78' - samob.) i Rafał Król (90+4' - karny) » Czytaj więcej