2023-06-03, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Sandecja Nowy Sącz
Stroje: niebieskie (4-4-2)
33. Mateusz Kos 28. Filip Borowski 13. Vedran Dalić (46' 20. Tymoteusz Klupś) 2. Ołeksij Bykow 16. Dawid Ryndak (71' 15. Maksymilian Śliwiński) 77. Konrad Wrzesiński 29. Maksymilian Rozwandowicz 14. Sebastian Bonecki 18. Dean Guezen (71' 99. Antoni Kulawiak) 88. Adrian Troć (46' 96. Wojciech Szumilas) 11. Marek Fabry   Rezerwowi: 1. Michał Gliwa 7. Patryk Bryła 44. Mateusz Bodzioch 89. Bartosz Chęciński  Trener: Marcin Malinowski
0:1 - Maciej Mas 32' 1:1 - Tymoteusz Klupś 88'
8' Vedran Dalić 53' Dariusz Pawłowski 65' Denis Potoma 67' Bartłomiej Kasprzak 90' Wojciech Szumilas
12. Szymon Tokarz 19. Dariusz Pawłowski 5. Dawid Szufryn 24. Kamil Słaby 47. Krystian Palacz 27. Damian Chmiel (81' 14. Krzysztof Toporkiewicz) 16. Michał Walski33. Bartłomiej Kasprzak 9. Denis Potoma 7. Jakub Wróbel (81' 90. Tomasz Boczek)11. Maciej Mas    Rezerwowi: 32. Karl-Romet Nomm 6. Maissa Fall 10. Robert Kirss 21. Michał Surzyn 22. Igor Maślanka 25. Kacper Talar 28. Michal Piter-Bucko   Trener: Tomasz Kafarski
Sędziowie: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała) - Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała), Marcin Jakowenko (Bielsko-Biała). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy). VAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław), AVAR: Marek Opaliński (Legnica)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu!
90+3' Czerwoną kartkę obejrzał trener Marcin Malinowski za utrudnienie we wznowieniu gry z autu przez gości.
90+2' Nieudany strzał Tymoteusza Klupsia z około 25 metrów.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Michale Walskim.
89' Na spalonym Krzysztof Toporkiewicz.
88' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Antoniego Kulawiaka bramkę zdobył Tymoteusz Klupś, który zamknął akcję na dalszym słupku i trafił z ostrego kąta.
88' Krystian Palacz interweniuje po dośrodkowaniu z rogu.
88' Z prawego skrzydła dośrodkował Maksymilian Śliwiński, a Dawid Szufryn uprzedził Marka Fabrego.
87' Po podaniu Maksymiliana Rozwandowicza z głębi pola Konrad Wrzesiński strzelił nad bramką.
85' Z prawej strony boiska dośrodkował Filip Borowski, a nad bramką główkował Tymoteusz Klupś.
85' Maciej Mas faulował w ataku Filipa Borowskiego.
83' Niecelny strzał Tymoteusza Klupsia zza narożnika pola karnego.
81' zmiana Podwójna zmiana w Sandecji. Tomasz Boczek za Jakuba Wróbla i Krzysztof Toporkiewicz za Damiana Chmiela.
80' Po rozegraniu rogu między Tymoteuszem Klupsiem i Wojciechem Szumilasem ten drugi trafił w boczną siatkę.
80' Maksymilian Śliwiński wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
79' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Krystiana Palacza.
78' Strzał Wojciecha Szumilasa zablokowany na linii pola karnego przez Michała Walskiego.
77' Sebastian Bonecki przedarł się przed pole karne Sandecji i tam stracił piłkę.
76' Po zmianach ustawienie Zagłębia wygląda tak: Kos - Borowski, Rozwandowicz, Bykow, Wrzesiński - Śliwiński, Bonecki, Szumilas, Klupś - Kulawiak, Fabry.
76' Damian Chmiel faulował w ataku Konrada Wrzesińskiego.
74' Zderzenie Macieja Masa i Ołeksija Bykowa. Obaj piłkarze potrzebują pomocy fizjoterapeutów.
73' Maksymilian Śliwiński jest pierwszym piłkarzem urodzonym w 2006, który zadebiutował w Zagłębiu.
71' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Śliwiński za Dawida Ryndaka i Antoni Kulawiak za Deana Guezena.
71' Szymon Tokarz odbija piłkę po strzale Sebastiana Boneckiego, a następnie nieudana próba strzału Konrada Wrzesińskiego po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia.
70' Defensorzy Sandecji przejęli piłkę po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego.
69' Szymon Tokarz piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
68' Po strzale Wojciecha Szumilasa z około 30 metrów piłkę na róg wybił Szymon Tokarz.
68' Wojciech Szumilas faulowany przez Kamila Słabego.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Kasprzaka za faul na Ołeksiju Bykowie.
67' Po zagraniu Deana Guezena z około 30 metrów piłka trafia w ręce Szymona Tokarza. To chyba nie będzie zaliczone jako celny strzał.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Denisa Potomy za faul na Wojciechu Szumilasie.
64' Michał Walski faulowany przez Marka Fabrego.
63' Sebastian Bonecki faulowany na własnej połowie przez Jakuba Wróbla.
59' Dean Guezen z około 25 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
57' Dużo przypadkowych zagrań z obu stron po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego, aż w końcu Bartłomiej Kasprzak strzelił prawą nogą zza pola karnego i piłka odbiła się rykoszetem od Dawida Ryndaka, a następnie otarła się o słupek.
55' Jakub Wróbel faulowany przez Deana Guezena.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Dariusza Pawłowskiego za faul na Tymoteuszu Klupsiu.
53' Po wrzucie z autu Dariusza Pawłowskiego piłkę z pola karnego wybija Maksymilian Rozwandowicz.
51' Na spalonym Marek Fabry.
49' Z rogu wrzucał Wojciech Szumilas, a niecelny strzał oddał Marek Fabry.
49' Po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego z ostrego kąta strzelał Tymoteusz Klupś. Szymon Tokarz wybił piłkę na róg.
47' Po zmianach w składzie Maksymilian Rozwandowicz cofnął się do środka obrony. Jego miejsce w pomocy zajął Wojciech Szumilas, a Tymoteusz Klupś gra na lewej pomocy.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu
46' zmiana Dwie zmiany w przerwie w Zagłębiu - Wojciech Szumilas za Adriana Trocia i Tymoteusz Klupś za Vedrana Dalicia.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Sosnowcu.
45' Dobrze zapowiadająca się akcja Zagłębia zaprzepaszczona przez złe podanie Dawida Ryndaka.
45' Maksymilian Rozwandowicz tylko trącił piłkę głową po dośrodkowaniu Deana Guezena z rogu.
44' Po strzale Filipa Borowskiego z ponad 20 metrów piłka otarła się o nogę Bartłomieja Kasprzaka i wyszła na róg.
43' Z 20 metrów uderzał Denis Potoma. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z zawodników w polu karnym i wpadła w ręce Mateusza Kosa.
42' Faul Ołeksija Bykowa na Jakubie Wróblu.
41' Niecelny strzał Ołeksija Bykowa z około 30 metrów.
40' Po strzale Macieja Masa zza pola karnego piłka mija bramkę Zagłębia.
39' Mateusz Kos łapie piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
38' Róg dla gości po interwencji Adriana Trocia.
35' Po dośrodkowaniu Adriana Trocia przed bramką interweniował Dariusz Pawłowski.
35' I będzie jeszcze jeden róg.
34' Zagłębie od raz poszło do ataku i wywalczyło rzut rożny.
32' gol - piłka nożna 0:1 Jakub Wróbel ograł Vedrana Dalicia i podał do Macieja Masa, a ten zaskoczył Mateusza Kosa strzałem lewą nogą z ostrego kąta i piłka wpadła naszemu bramkarzowi za kołnierz.
30' Mateusz Kos łapie piłkę po dośrodkowaniu Bartłomieja Kasprzaka z prawego skrzydła.
29' Damian Chmiel dośrodkował z rogu na bliższy słupek, gdzie interweniował Filip Borowski.
28' Z rzutu wolnego wrzucał Damian Chmiel. Piłkę w polu karnym zagrał Jakub Wróbel, a Ołeksij Bykow wybił ją na róg.
27' Bartłomiej Kasprzak faulowany przez Dawida Ryndaka.
27' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z lewej strony boiska piłkę głową podbił Dawid Szufryn.
26' Strzał Adriana Trocia z linii pola karnego zablokowany przez Dawida Szufryna.
26' Ołeksij Bykow przerwał akcję gości.
25' Podanie Sebastiana Boneckiego w pole karne nie znalazło adresata.
24' Po dośrodkowaniu Deana Guezena niecelnie główkował Maksymilian Rozwandowicz.
23' Adrian Troć faulowany przy bocznej linii boiska przez Dariusza Pawłowskiego.
23' Dean Guezen podał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, któremu piłkę odebrał Dawid Szufryn.
21' Sandecja traci piłkę po złym wrzucie z autu.
20' Maksymilian Rozwandowicz na połowie Sandecji sfaulował Denisa Potomę.
17' Po rozegraniu rzutu wolnego Sebastian Bonecki dośrodkował w pole karne, a Marek Fabry niecelnie strzelił głową.
17' Maksymilian Rozwandowicz faulowany przez Bartłomieja Kasprzaka.
15' Pierwszy rzut rożny dla Sandecji. Po dośrodkowaniu Michała Walskiego piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
14' Dean Guezen strzelał na bramkę z prawej strony pola karnego. Szymon Tokarz odbił piłkę przed siebie, a dobijający Adrian Troć trafił w boczną siatkę.
13' Ołeksij Bykow w środku boiska sfaulował Bartłomieja Kasprzaka.
12' "Pierwsza liga, druga liga - jeden chuj". Śpiewają kibice Sandecji.
11' Maksymilian Rozwandowicz interweniuje po dośrodkowaniu Denisa Potomy.
10' Rzut wolny dla Sandecji. Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela piłkę z pola karnego wybija Vedran Dalić.
9' Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego Mateusz Kos najpierw podbija piłkę, a następnie jest faulowany przez Dawida Szufryna.
8' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Macieju Masie.
7' Krystian Palacz przerwał akcję Filipa Borowskiego
5' Po podaniu Deana Guezena z piłką w pole karne wbiegł Marek Fabry, ale wypuścił ją sobie zbyt mocno i padła ona łupem Szymona Tokarza.
3' Jakub Wróbel faulowany przez Dawida Ryndaka
1' gwizdek Zaczęła się pierwsza połowa meczu z Sandecją.
0' 17:29 Na stadionie "Zawsze wierni" głośno wyśpiewane przez kilka tysięcy kibiców i zaraz zaczynamy.
0' 17:20 Wszystkie dziewięć meczów ostatniej kolejki Fortuna I ligi rozpocznie się o 17:30. Sześć meczów jeszcze ma mniejszą lub większą stawkę, ale spotkanie w Sosnowcu już jest czysto prestiżowe. Sosnowiczanie walczą o to, aby zakończyć sezon na najwyższym miejscu w ostatnich czterech sezonach. Stanie się tak tylko w przypadku zwycięstwa nad Sandecją oraz porażki co Chrobrego Głogów i/lub GKS-u Katowice.
0' 17:10 Dzisiejszy mecz jest czternastym w historii starciem Zagłębia z Sandecją. Do tej pory nasz zespół wygrał sześć razy, czterokrotnie padł remis, a trzy razy górą był zespół z Nowego Sącza. Dużo lepiej wygląda bilans meczów, w których gospodarzem było Zagłębie - 5 zwycięstw i jeden remis. W każdym meczu u siebie sosnowiczanie strzelali Sandecji co najmniej dwie bramki. Jak będzie w pierwszym starciu tych zespołów na stadionie ArcelorMittal Park?
0' 17:00 Sandecja przyjechała do Sosnowca pożegnać się z Fortuna I ligą. Od 2009 roku zespół z Nowego Sącza występował przynajmniej na drugim poziomie rozgrywkowym, ale po 14 latach przyszło i zaznać goryczy degradacji i wrócić do II ligi. Nie wiadomo jednak, kiedy zespół wróci do Nowego Sącza, bo tamtejszy stadion jest w trakcie budowy i przez dwa ostatnie sezony "Sączersi" musieli grać poza domem. W tych rozgrywkach podejmowali rywali gościnnie w Niepołomicach.
0' 16:50 Zagłębie Sosnowiec staje przed ostatnią w tym sezonie szansą odniesienia serii dwóch zwycięstw rzędu. Po raz ostatni nasz zespół takiego wyczynu dokonał na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku. Później wygranie dwóch kolejnych meczów stało się dla naszych piłkarzy rzeczą nieosiągalną. Czy dziś sosnowiczanom uda się wygrać drugi kolejny mecz w Fortuna I lidze, a zarazem odnieść czwarty kolejny triumf na własnym stadionie?
0' 16:40 W składzie Zagłębia mamy jedną zmianę w porównaniu do meczu z Wisłą Kraków. W miejsce kontuzjowanego Meika Karwota od pierwszej minuty wystąpi Dean Guezen. Pozostała dziesiątka graczy jest taka sama jak niedzielę na Reymonta 22.
0' 16:30 Dzień dobry, po raz ostatni w tym sezonie witamy z ArcelorMittal Parku i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz.
Druga galeria zdjęć z meczu z SandecjąDruga galeria zdjęć z meczu z Sandecją Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz, w której znalazło się ponad 300 fotografii. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z SandecjąZdjęcia z meczu z Sandecją Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz, zakończonego remisem 1:1 » Czytaj więcej
Skrót meczu z SandecjąSkrót meczu z Sandecją Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z SandecjąKonferencja prasowa po meczu z Sandecją Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Remis na pożegnanie sezonuRemis na pożegnanie sezonu W ostatniej kolejce sezonu 2022/2023 Zagłębie zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 1:1. Goście prowadzili od 32. minuty po golu Macieja Masa, a wyrównał w 88. minucie Tymoteusz Klupś. » Czytaj więcej